BUR6ERLIJKEN STAND. Hande9sberschten. Eczeem. Nog ruime voorraad G KLOUWERS, Hulst, 29 Mei 1916. - Rotterdam, 29 Mei. 27V,. Beursnoteering. Zaadhandel, Ter Neuzen. GEMEENTERAAD VAX HOEK. Vergadering van Yrijdag 26 Mei 1916. Voorzitter de heer A. Wolfert, burge meester. Tegenwoordig de 1-ed-en Geelhoedl, Kaa.fi, Jurrij, D-ekker en Rosier. - Afwezig de heeren Platteeuw en De Feij- ter. Na opening d.er vergadering worden de notulen der yoorgaande vergadering gel-e- zen en onveranderd vaslgesleU. 1. Verbindingsweg. De Voorzitter brengt in behandeling de stukken betreffende den a an. leg van een ver bindingsweg t us sell en de beide deelen van Zeeuwsdh-V1 aanderen. Door het uitvoerend coniile wordt van deze gemeente eene bij drage gevraagd van 110,56, zijnde bere- itenJ naar 4 cent per in won a-. De beer Jurrij acht de gemeente le hoog aangeslagen en zou de helft willen geven. De heer Kaan acht daarv-o-or wel wat te ze&gen, d-e gemeente nioet aan Philippine ook steeds meer bijuiragea vo-or de school- kinderen. De Voorzitter adit het niel raadzaam, dat tie gemeenle Ho-ek zoo-'n klein bedrag zou geven.- Als het plan doorging, dat de gemeente gevraagd heeft, zou ze. Loch mi li stens een bedrag als het nu gevraagde mo-e- ten geven. De heer Kaan ziet voordeel in het tot stand komen van den weg; hij heeft er p&r- soonlijk wel wat voor over, maar van de ge meente is het wat anders. De verbinding van Philippine van deze gemeente met den ontworpen nieuwen weg, laat bovendien veel te wen-schen over; men moet over de kade en die is een groot deel van liet jaar bijna niet le passeercn. Boven dien moet men, om Philippine Le passee- ren, straatgeld betalen. De Voorzitter stelt in het licht, dat het door de gemeente aangegeven plan, het ver- krijgen van een kortere verbinding van deze gemeente met den overkant van het hiven- kanaal door een -daarover le leggen brug, vermoedefijk wet nimnier verwezenlijkt zal worden. Wordt er later een indijking ge maakt, dan komt er wet een gedeelte weg, maar dan blijft toch nog noodig liet aan- leggen van een groot eind van den nu door de commissie geprojecleerden weg. Hij oppert het denkbeeld, dat, in verband met de hooge prijzen der material en, de aanleg van den weg toch wel niet tijdens detn oorlog zal plaats hebben. De heer Kaan denkt, dat er na den oorlog ook een .andere^toesland kornien zal en /die jbe- dijking dan ook wet zal doorgaan. Hij stelt ook nog in liet licht, dat de gemeente Hoek groole uitgaven heeft gedaan voor verbete- ring van hare wegen. Daaraan is 60000 uitgegeven en de raadsieden hebben er ge- noeg over moeten hooren., De aansluitingen buiten de gemeente laten echter veel te wenschen. De rijksweg van de aansluiting aan den gemeenleweg tot aan die brug over Ihet nieuwe kanaal te Ter Neuzen is met geen fiet-s ofaulomobiel te berijden. Naar spreker mededeeLt, is de slechte toestand van dien weg reeds oorzaak van het over- lijden van een j-ongen, die bij hem in dienst was, en die met zijn fiets op dien weg niet kon uitwijken, waardoor hij door een kar werd aangereden. Voor 500 zoiu daar een rijwielpad zijn le maken. Er is nu wel te kennen gegeven, dat -dil in orde zal komen als de tram is aangelegd, maar naar spre-" kers meening behoeft dat toch niet zoolang te duren. De Voorzitter bepleit nog het verleenen eener bijdrage van 100, daar hij 55 loch wel wat weinig vindt. Het voorstel van den heer Jurrij, om de helft, of f 55,28 te geven, wordt aangenomen met algemeene stemmen. 2. Sluitingsuur der cafe's. Van A. de Kenning en andere herbergiers is een adres ingekomen, waarin zij verzoe- ken, gedurenden den zomertij-d het sluitings- uur der herbergen te willen stellen op 11 in plaats van oim 10 uur, opdat de sluiting dan plaats heeft om 10 uur volgens aen Amslerd amsch en tijid. Burgemees-ler en Wethouders stellen naar aanleiding van dit verzoek voor, art. 10 van de poll tieverordening zoodanig te wijzigen, dat de sluitingsuren van de herbergen, van Mei tot en met September, wooden bepaald van des avonds 11 tot des morgans 6 ure en het overi-g deel van het jaar van des avonds 10 ure tot des morgens 5 ure. Verschilleii.de leden verklaren deze wijzi- ging gewenscht te achten. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 3. Wijziging begroollng 1916. Overeenkonistig het verzoek van Gedep. Staten, wordt op voorstel van Burgeuiees- ter en Wethouders de begrooLing voor 1916 met algemeene stemmen gewijzigd in ont- vangsten en uitgaven, voor zoover de poslen verband houden met de vcrhooging derjaar- wedde van den burgemeester en den secre- taris. 4. Rekenipg Burgerlijk Arinbestuur. Ingekomen is de rekening van het Burger lijk Arinbestuur over 1915. De ontvangsten hebben bedragen 480,23i/2, de uitgaven J 166,051/2, het goed slot alzoo 14,181/2. Na onderzoek door eene commissie, waar- voor de X'oorzitler aanwijist de heeren Dekker en Rosier, welke adviseeren lot goedi- keuring, wordt -dienovereenkoanstig met al gemeene stemmen besloten. 5. Onbcwoonbaarverklariug. Overeenkcxmstig het advies der Gezond- heidsconimissie wordt op voorstel van Bui- gemeesler en Welhouders besloten het woon- huisje, bewoond geweest door de wed. Jan Kolijn, onhewoonbaar te verklaren. Het is nog geen 2 M. hoog en de kamer is maar J M2. Nu de vrouw is overieden, acliten Burgemeester en Wethouders het raadzaam, de onhewoonbaarverklaring uit te spreken. Er zijn nog enkele woningen, waarmtede zij in de toekomst evenz,oo willen handelen; zoolang de menschen, die er in wonen, leven, zullen zij geen desbetreffend voorstel •doen. Met algemeene stemmen wordt dit voor stel aangenomen. 5. Reclames hoofdclijken omslag. ter behandeling hiervan gaat de zitting over in eene met gesloten deuren. Na afloop daarvan wordt de vergadering gesloten. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. Vergadering van Vrijdag 26 Mei 1916. \'oorzitler de heer Job. die Feijler, burge- I m ees ter-ra a ds 1 id Tegenwoordig de leden Wisse, De Mul, De Jonge, Scheeie, De Klerk, A. de Feijter en Faas; later ook de heer Dieleman. Afwezig de lieeren De Puller en Van de Ree. Na opening der vergaidering stelt de Voor zitter aan de orde: 1. Notulen. De notulen der voorgaanJe vergadering worden gelezen en onverander i vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen deell de I Voorzitter mede, dat de kwestie mei Wii- helmus, over de betaliiig van het ophalen van bet straatvuil in het voorgaande jaar, thans is opgeiosi. Eerst gaf deze te ken nen, geen geno-egen le willen nemen met de hem door 'den itaaid geboden som van f 213, doch later is hij daarop teruggekomen. 2. Iriigekemen stukken. a. De stukken hetreffende het aanleggeii van een verbindingsweg I us sch en de beide deelen van Zeeuwisdh-Vlaandieren. Het uit voerend QOimite- vraagt van deze gemeenle. die zij in de eerst e ldaisse plaats te, eene bij drage van 3110 maal 4 cent f 136,40, gediirende 30 jaar. De Voorzitter dee It medie, da I het uitvoe rend Qoimite veel heeft gedaan om de zaak zoover te krijgen als die thans ds; ook de afgevaardigde, de heer De Muralt, is daar voor krachtig ycerkzaam geweest. Dok aan spreker is vierzdcht, deze zaak, waar liet mogelijk was, zoo veel mogelijk te bevome- ren. Gaafne wit hij daftraan voldoen en be pleit het verleemen van de gevraagde sub- sidle. Naar zijue (meening, zou het verleenen van subsidie meer liggen op den weg der pol ders, daar het z. i. in hoofdzaak een land- bouwersbelang is, dat de weg er komt, ai komt het ook ten goede aan den liandeL Er is hier gebrek aan bouwland. Studeei- rein zit nu eenmaal niet in den aard van de zoons der landbouwers, deze worden in het landbouwersvak opgekweekt en nu zijn er meerdere landbouwers, die hier voor Iiunne kindieren op eene hofstede zitten te wacli- ten. Nu zijn gelukkig de landbouwers in Oostelijk Zeeuwscii-Vlaanideren hunne eol- lega's in het Westelijk gedeelte wel een 20 jaar voor uit en is er voor hen geiegenhcid in het Westelijk deel aan eene hofstede te geraken. Tot nu toe heeft het velen nog weerhouden daarheen te gaan, dat er zoo weinig communicatie was. Er is heeds groote verbetering met de tram, maar als men er met paard en rijtuig heen kon, zou dit toch aangenamer zijn en kan er ook voor vervoer van landbouwproducten^en vee ge- bruik van worden gemaakt. Hel komt daar- 0111 spreker voor, dat de polders er meer belanig bij liebben, dan de gemeenlen. De heer De Klerk wijst'er op, dat loch reeds gebleken is, dat de polders er zeer weinig voor - voe'.en. De meeslen geven geen subsidie. De Voorzitter moet tot zijn spijt beamen, dat dil zoo is; die zien niet op de toekomst, dat ze ook zelf in omstandiglieden kunnen komen, dat ze er direct belang bij kunnen krijgen. De lieer De Klerk zegt, dat er juist op de toekomst gerekend wordi, nL dat er na den oorlog een indijking zaf plaats liebben, en er dan vanzelf een weg zal gemaakt worden, waardoor de nu te maken weg voor een groot deel buiten gebruik zou blijven. Ook is de weg, naar hij nreeiil. nog al op grool- sche schaal ontworpen. De heer Wisse ineent, dat de ixreedle der iieibaan op 4 meters is ontworpen en ter weerszijden een rijwielpad. De Voorzitter meent, dat dit toch niel zoo ruim gerekend is; die keiwegen in de ge meente zijn alle betrekkelijk wel wat smal aangetegd. Een rijwielpad komt er ook. maar of dal ter weerszijden van de keibaan komt, weet hij niel. De heer Scheeie, wien op zijn vprzoek is meclhgedeeld, dat de bevolkiug van Zeeuwscii- Vlaanderen ongeveer 75.000 personen be- draagt, rekent uit, dat dit zoowat zou uit- komen op 21/2 cent per inwomer. Hier wordl gevraagd 4 cent. Nu vindt hij, dat b. v. j IJzenidijke, dat pnniiddellijk aan den weg zou grenzen, en dal zeker 3000 inwoners teit, met een bijdrage van J 50 's jaars, toch 0'°k al zeer weinig blijk van belangstelling to on I. In de polders in die onigeving gaat het evenzoo. De Voorzitter deelt mede, dat de heer De Muralt had aangeraden, de besluiten tot liet verleenen van subsidie te nemen onder pro test, dal men eigenlljk meent, dat hel Rijk de kosten moet dragen, doeh dat men door liet verleenen der bijdrage - blijk geeft, dat men de tot stand koming van den weg in het belang der streek acht. Stem I men hel geven eener bijdrage af, zonder meer, dan 7,al men in Den Iiaag gaan zeggen, dat er in de streek z-elf niets voor gevoeid wordt. I De heer Scheeie is van mieening, dal zoo'n protest niets beteekent, als men dan tocii z 11 portenionnaie openzel. Hij wijst er op, I dat de gemeente reeds zoo'n groole subsidie voor den tram heeft toegestaan, en hij de weinige belangstelling, die er in de polders voor 'blijkl, ziet hij er bezwaar in, om van I gemeeniewege liiervoor geld toe le staan. Wat hier gevraagd wordt, maakt toch over 30 jaar berekend een bedrag van f 4000. I Dit zouden de achterliggende gemeenten I moeten betalen, terwijl de aangrenzende er I zich zoo goed als gelieel aan onttrekken. De Voorzitter herhaalt, dat niet alien tien tot twintig jaar vooruit kijken; dat de nien- schen aan gene zijde van den Brakinan er niet zoo voor zijn, kan hij zicli begrijpen, aie I zien in hel verbeteren van de communicatie- I mid del en grootere concurreniie van de land bouwers aan deze zijde. E,r zijn er daar wel die liever een muur zouden gebouw-d I zien, dan een wieg gemaakl. Wij, zegt spre- I ker, hebben hier uitbreiding noodig, die I kunnen we daar krijgen. De heer Scheeie klaagt ook over de so- I here toeiichting, die 0111 Lrent den weg gege- 1 veil is; niemand sdhijnt te we ten, -hoe die er I uil zal zien en waar die zal worden gelegid. j De heer Wisse betoogt, dat het zeker in j het belang van Z ee u wsch- VI a anderen zou I zijn, dal de weg er kwam, maar dat de aan- I lgg geheel door het Rijk helioort te gesehie- dien, dal door de inpoiidering en de belas- Ungen hier millioenen heeft ontvangen. Hij kan niel vinden, dat de gemeente Zaamslag er zoo'n belang bij heeft, dat een bijdrage van 4 cent per inwoner gedurende 30 jaren zou geweltigd zijn. De Voorzitter wijst er op, dat die inpolde- ring, naar het zich laat voor'zien, nog wel wat zal laten wachten, daar in verban l met de Iisabeilasluis en liet Bouclmutsclie ha- ventje imoeilijkheJen te overwinnen zijn. Al is liet naiidelsbelajig er ook bij betrokken, zoo is bet toch in de eerste plaats ee.11 landbouwersbe'mig, en waar de landbou wers, naar hij berekenl, twee derden der geniieentebelasting belalen, is het toch geen bezwaar, dat er in bet belang der landbou wers wat gedaan wordt. De last drukt dan toch op hen liet Oreest. De heer Wisse: Maar de tram ligt er toch ook i De heer Scneele: De polders zien liet landbouwbelang niet in-en die zouden locn in deze moeten voorgaan. Met 7 tegen 2 stemmen wordt besloten geen subsidie le verleenen. Voor stemmen de beer De Mul en -tie Voorzitter; tegen stemmen. de heeren Wisse, De Jonge, Scheeie, De Klerk, A. de Feijter, Faas en Dieleman. b. Een adres van J. Jansen, hoofl dei- school in den Groole Huissenspolder, waar in deze te kennen geeft, dat hij zich ontsla- gen rekent van het aanmaken der kachels, lei-wij! hij bericht, dat de vrouw, die daar- mede zal worden helasl, niet genegen is, net voor het bedrag te doen, dat liij daarvoor steeds heeft ontvangen. Hij is bereid de zorg op zich ie nemen voor het aanhouden der kachels en ook om lussclien de schoditijden toezieht op de leerlingen te houden. Hij acht liet zeer noodzakelijk om des morgens ie half acht de school te openen en ook in de middaguren open te houden, daar het loch niet aangaat, de kinderen in liet natte jaargetijde in de slijk te sturen. Daarvoor moet hij echter zij 11 e vrije middaguren op- offeren. en verricht daardoor meerdere dien- I slen dan de hOiofden der andere scholen in deze gemeente, en vraagt voor zijne hereid- verklm-ing in deze.Jiem eene vergoeding toe I te" kennen van f 100 's jaars. De heer Faas vraagt, of dat aanmaken en oiiderhouaen der kachels niet aan de betrek- I king verhonden was. De Voorzitter aniwoordt, dal de heer Jan- I sen dit bij zijne sollicilalie heeft geweten I en dat oo,k de andere ondcrwijzers het ge daan hebben. De lieer Jansen meent echter, dat men hem als hoofd der school daartoe niet verpiiohten kan. Tot liierloe kreeg hij vroor het aanmaken der kachels 10 per jaar. De lieer Wisse acht het wel vreemd, dat I de heer Jansen niel dit bezwaar komt, ter- I vvijl zijne collega's dil niet doen. De heer Scheeie acht, dat er wel iets in I zit; het is daar in de pokier, met liet oog I op gebrek aan eene behoorlijke speelplaats, I gevyenscliI, dal de onderwijzer wat toezieht j houdt op de kinderen. De heer Dielemian is het er mede eens; de I toestand is daar wel anders dan hier op I 't dorp en le Othene. Goedgevonden wordt, dat Burgemeester en Wethouders, alvorens op het adres beslist wordt, hderover eens met den heer Jansen I zullen cOnfereeren. I e. Een adres van C. J. de Vries, :1111b te- I naar ter secretarie, die daarin verzoekt, met I hel oog op de dure tijden, zijne jaarwedde I te verhoogen. Het staat vast, dat de prijs <ier levens- I behoeften, gerekend met de normale lijden, I tlians wel 35 procent is geslegem Hij ver- I zoekl, zijn salaris te willen stellen op 600. De heer De Klerk irnerkt op, dat het vast I staat, dat alles duur is en liet inkomen vran I adressant niet te hoog is. De Voorzitter wijst er op, dat het salaris van adressant juist met 25 is verh'oogd, met ingang van 1916. Het bedraagt nu /500, I dan geiiiel hij 60 als secretaris-ontvanger I van hel Burgerlijk Arinbestuur en zijne vrouw krijgt f 65 voor het sclioonniaken der school. De heer Scheeie meent, dat dil er buiten moet gelaten worden, daar heeft de ge meente niets "mede te maken. De heer Wisse: Het is toch ook inkomen 1 De heer Scheeie is er in liet algemeen voor, om verhoogiug van jaarwedde te be- spreken bij de v:aststelliing der begrooting. Er zou voor 1916 een duurletoeslag kunnen worden gegeven. De Voorzitter wijst er op, dat de vorige vergadering een verzoek van Hamelink, 0111 verhooging, niet is ingewilligd; gaat men nu wat geven, dan zullen meerdiere komen. De lieer De Klerk stelt voor een duurle toeslag te geven van 5 procent van de jaaiy wedde. De lieer Scheeie steunt dit voorstel, wil eerst 6 procent geven, doeh vereenigt zich teii sJotte met het voorstel. De Voorzitter wil er dan uitbreiding aan geven en stelt voor, zoodanigen toeslag toe le kennen aan alle gemeente-ambtenaren, wier jaarwedde minder dan 650 bedraagt. Dil voorstel wordt aangenomen niel alge meene stemmen. d. Een adres van C. P. de Regt en an dere cafehouJers, die daarin verzoeken, de verordening op de ZondagssLuiling der cafe's, die hunne zaken henadeelt, le willen intrek- ken. Zij wijzen er op, dat een vroeger adres is aangehouden, onder het m.oLief, dal men wilde wachlen tot de tram zoude rijk'len, dat de Irani nu weldra in exploitatie zal komien en dat het motief VoOr lief sluiLen der lierliergeii van 9 tot 10 en van 2 tot 4 ure (in verband met den kerktijd) vrijwel vervallen is, nu de kerkdienslen woixlen ge- houden van 10 lot 11V2 en van 3 uur tot half 5. De heer Wisse meent, dat het best is af te wachten, tot de tram rijidt; indien dan blijlct, dal verandering noodig is, kan altijd daartoe worden overgegaan. De heer De Klerk wijst-er op, dat nu de slui tingsuren maar slecht verband houden met d-e kerkunen, De Voorzitter: Dat is maar van tij-delijken aard. Besloten wordt, het adres aan te liouden. e. Een adres van Jan van Fraeij-enhove., -die daarin verzoekt, wegens d-en gedrukten tijd, die nadeelig is voor zijn hand-el, hem le ontheff-en van de betaling Van eene bij drage van J 25 in de verplegingskosten van zijn krankzinnigen zo-on. Adressant wijst er op, -dat J. Leenhouls, die in beteren doen verkeert, die bijdrage niet be'noefi le betaicn. De Yoorziiter stelt nainens Burgemeester en Wethouders voor, op Jit verzoek afwij- zend le beschikke.il en Leenhouls, lie, bLij- kens de meded-eeiingten van den lieer Wisse. nog al wat verdaen-d heeft, niet meer vrij te stellen van de betaling dier bijdrage. De heer Wisse acht hel verschrikkelijk, dal, als iemaiid liet on-geiuk heeft een krank- zinnige in zijne famine te hebben, in dit gc- val een kind, hij nog bezwaar maakt tegen de betaling van 25 'sjaars in de// 250 beJragende verplegingskosten. Er zijn veel gemeenten, die niets geven. D-e heer Dieleman meent o-ok, dat, als dit bet eenig-e is, dat betaal-1 mo-et worden, men dan wel dankbaar mag zijn. De heer Sch-eele wij-st er op, dat er wel wat is tegen d-e vastkoppeiing van het niet meer vrij-s lei ten van de betaling der bijdrage door L-eenhouts en het afwijzen van dit verzoek. Hij meent, dat liet 1-och zoo.maar iriet gaat, om nu in eens van Lccnhouts dat geld te vor-Jeren. Het moge waar zijn, dal deze misschien het vorig janr in het vlas een beelje heeft verdiend, maar aaar slaat tegenover, dat dit ook dringend noodig was, daar -.lit gezin anders geheel aan lager wal dreig'.e te geraken. Hij zou wenschen,da t er dan .toch eerst eens met Leenhouls over gesproken werd. De .heer Faas vindt het o-ok hard, als iemand wil afzien van Je betaliiig van 25 s jaars vo-or de betaling van verpleging van een ongeiukkig kind. Als het niel kan, wordt het wat anders, maar zoo-Ian,g hel eenigszins mogelijk is, behoort men te trachten aan dien pdicht te vo-ldoen. Met alg-enieene stemmen wordt ihet verzoek van /'an Fraeijenliove afgewezen. Om treat Leenhouts zal later worden beslist. f. F.en -solirjjven van Gedep. Staten. waar- bij de goedkeuring wordt bericht van het raa-dsbesluit van 27 Maart jl., tot wijziging d-er begrooLing vo-or 1916. Aangenomen vo-or kenni-sgeving. g. Een sclirijven van Gedep. Staten, waar- bij, van liet bewijs hunner goedkeuring voor- zien, wordt teruggezonden liet k-ohier van den hoofdelijken omslag vo-or iiel jaar 1916. Aangenomen voor k-ennisgeving. ih. De begrooting der Gezondheidscom- mi-ssie, wier zetel is gevestigd te Ter Neuzen, voor 1917. Van deze gemeente wordt eene bijdrage berekenid van 125,26. HienhieJie zal bij de begrooting vo-or 1-917 rekening worden gehou-den. i. Ingekomen is de rekening van hel Bur gerlijk Armbesluur -over 1915. De ontvang sten hebben bed rag-en 2609,491/2, de uitga ven 1650,85, het goed -slot alzoo /958,64y2. Deze rekening zal wo-rden ges tela in lian- dien aer commissie; -die zal warden aange- wezen voor het nazien der gemeenlereke- ning. 3. Omvraag. De heer Faas vraagt, hoe het staat met het uitbagg-eren van de haven. De Voorzitter deelt m-ede, dat dit binnen- kort zal wo-rden aanbesteed. Er is eerst onderhandeld om het bagger en met eene machine ie d-oen plaals hebben, d-ocli daar aan Me ken le groote bezwaren verbonden. De heer Scheeie en ook de heer Faas mee- nen, dat het giewens-cht ware, dat er wat meer modder werd weggebaggerdZij mee- nen, dat er nil te veel blijft zitten en de haven daardoor weer lersto-nd vol is. De Voorzitter deelt die meening niet; de modder zakt niet naar het midden. Het is de bij wassend water binnenslroomende slib, die -de haven ondieper maakt. Graaft men meer modder weg, dan zal er nog meer achterblijven en worden de uitgaven vo-or baggeren hooger. Bovendien: er wordl uit- gegraven volgens advies van d-en haven- m-eester. De heeren Sclieele en Faas liouden vol, dat liet beler zou zijn, liet uit te graven deel wat breeder te nemen dan tot liiertoe gedaan werdr De Voorzitter wil er wel eens met den havenmeester over spreken. De heer Faas opp-erl het denkbeeld, een sp-uikom te maken.- Dan kon men het slib wegspuien en was de gemeenle van groote kosten af. De Vo-orzatler denkt, dat hel maken van zoo'n -sp-uikom nog al wat zou kosten en de heer Scheeie vermoedt, dat er in de loe- k-omst een wijziging zal moeten gemaakt wor den in de siiualie der polders, waardoor mji-sschien liet doel zou te hereiken zijn, als er ii-l. een uitwateringssluis werd gemaakt, die in de haven uitkomt. De Voorzitter sluil de vergadering. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 26 Mei. Constantinns Beck, oud 31 j., jm. en Sebilla Catharina l.auret, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Mei. Marius Cornelis Annot, oud 26 j., jm. en Adriana van Luik, oud 23 j., jd. Cornelis Lensen, oud 26 j., jm. en Geer- truida Elisabeth Muller, oud 25 j., jd. Geboorten. 21 Mei. Josephus Hermanus, z. van Gerardus Bernardus Bodewes en van Neeltje Donze. Marina Anthonia, d. van Reinier Verschelling en van Cornelia de Waaij. 24 Mei. Hendrik Adriaan, z. van Roelf Huisman en van Susanna Krijger. Catholina Francina, d. van Johannes van der Gouwe en van Janna Cornelia Pieternella Bedet. Johannes, z. van Irma Louisa Obrie. Cornelis, z. van Chris- tiaan Bakker en van Neeltje Verplanke. 25 Mei. Anna, d. van Hendrik de Vriend en van Pieternella van Riet. Overlijden. 22 Mei. Louis Anthonie Meulenberg, oud bijna 44 m., z. van Louis en van Cathalina van der Hage. 23 Mei. Pieter Adrianus Dolk, oud 75 j., echtg. van Cathalina Elizabeth Kieboom. 24 Mei. Josephus Augustinus de Nijs, oud 2 m., z. van Jose phus en van Eu'ginia Muller. Samuel de Leeuw, oud 22 j., z. van, de ouders onbekend. 26 Mei. Geertrui Breur, oud 59 j., echtg. van Johannes Cornelis Dooms. Middenprijs per 100 KG. Tarwe 18,—a/18,25, B°k&e 16,a 16 50, Wintergerst 18,a 18,50, Zomergerst 18,—a 18,25, Haver 16,— a/16,50, Erwten /36,— a /39,—Witteboonen, 35,a /36,—Bruine boonen 34,—a J 35,—, Duivenboonen f 27,a f 28,Paardenboonen 25,a 26,Boekweit a f Lijnzaad a f Aardappels 5,i% 5,50. Koolzaad per zak van 106 liters a Boter per kilo f 1,20. Eieren per 26 stuks 1,65. Ter weekmarkt waren aangevoerd 12 stuks rund- vee, 30 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 7 stuks rundvee, 24 varkens. Graanmarkt. Tarwe is wat gemakkelijker te koop met weinig attentie Rogge en Mai's zonder uieuws. Gerst en Haver zeer stil. De Regeering onderhandelt met de eigenaren der aangekomen party en om ze over te nemen. Voor het maken van Roggebioem is aan het Rijksbureau in den liaag nog een kleine voorraad Amerik. Rogge be- schikbaar. Oliezaden vast in prijs vooral op de Engeische markt, daar Argentinie bij grooten voorraad weinig aanbiedt. Rijst en Grutten alsvoren. Buiten]. Granen. Tarwe en Rogge zonder noteering. Gerst La Plata nieuwe f 368 Ainerik. Voedersoorten /363 per 2000 kilo Mais volgens regeeringsprjjzen. Boekweit prima State Canada f 405 per 2100 kilo Haver 16,85 a 17,per 100 kiio. Meel. Prijzen door de regeering bepaald. Binneni. Granen. Tarwe /18,50 a/19, Gerst 18,75 a 19,Haver f 16,75 a 17.50; Boonen en Erwten 22,a 32,per 100 kilo. Veemarkt. Runderpryzen 92 a 125 Ossen 90 a 120 Stieren 90 a 108 Kalveren 90 a 130; Schapen 60 a 68 Varkens 84 a 96 licht soort 66 -a 70 cents per kilo. Mager Vee. Melkkoeien f 230 a f 425 Kalfkoeien f 300 a f 460 Stieren f 180 a f 365 Vaarzen f 140 a 200 Vette kalveren 80 a 100 Fokkalv. 16 a 22 Pinken 90 a 140 Nuchtere kalveren 10 a 15 BiggeD 12 a 14 Siachtpaarden f 100 a f 150 per stuk. Utrecht en Leiden. Runder- en Ossen- prijzen schoon 95 a 140Kalveren 90 a 140 cents per kilo. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe en Geldersche 5,50 a y 5,75Zeeuwsche Brave's 4,80 a 5,— Dito Eigenheimers 4,50 a f 4,75 Red Stars 4,25-a f 4,50 per mud. Boterprijzeu in vaten 61,a /63,— Stukken van l/t kilo 80 a 85 cents. Zoetemelksche Kaas 45,a 55,40 Leidsche Kaas le 46,a 49, 2e 40,a 45,—. Priesche Nagelkaas 34,a 54, per 50 kilo. Eieren. Regeerings 5,40 a 5,90. Overigens gemiddeld 6,50 a 7, Vlas schoon 6,a 7,50 per steen. Lijnzaad en Koolzaad zeer vast en bijna niet te koop. Kanariezaad 38,a /38,75 per lOOkilo. Karwjjzaad 44,50 a 46,— per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 16,20 en 12 cents per kan. Koffie-Santos op termijn Mei 58x/4 en Santos-Trust 46 cents per half kilo. Beetwortel-suiker Mei 31]/8; Najaar Vorige week was de Amerik. Spoor weg markt niet levendig met weinig koersverschil. Enkele Rubbers-aandeelen waren hooger. Cultures en Tabakken gedrukt. Scheep- vaart-aandeelen stil. Nederl. Staatsfondsen prijshoudend. Russen kalm. In certificaten Hondurus was door de nieuwe regeling nogal handel. Prolongatie 21/, Wisselkoersen Londen 11,51 Berlyn 44,55 Parijs 40,8273 5 Zwitserland 46,35 Weenen 31,121/2. Beleeningen 4V3 a 5 percent. Axel, 27 Mei 1916. Veilingseieren //Eierveiling Axel" f 6,95 per 100 stuks. Aanvoer 5250 stuks. Hulst, 29 Mei 1916. Veilingseieren V. P. N. 7,10 per 100 stuks Aanvoer 23.000 staks. Eczeem begint gewoonlijk met kleine puistjes, vaak optredend tussehen de vin- gers, in de oksel enz., die aan de huid een helderroode kleur geven en vergezeld gaan van hevige jeuk en prikkeling. Zij kunnen zich spoedig uitbreiden en laten den patient rust noch duur. Andere huidkwalen, die den lijder veel ongemak en last bezorgen, zijn gordelroos, vurigheid der huid, dauwworm, netelroos, winferhanden, huiduitslag enz. De martelende jeuk en prikkelende pyn van eczeem, gordelroos en alle jeukende huidziekten worden verzacht door de eerste aanwending van Foster's Zalf en zeifs hardnekkige gevalien, die jarenlang weer- stand boden aan andere behandeling, moesten spoedig zwichten voor de genezende eigenschappen van deze zalf. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Ter Neuzen verkrijb. bij Wed. A. v. OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1.75 per doos. van alle soorten Bleten-, Wortel-, Gras- en TLlaverzaden, Sruirteboonen, en Wikken voor groenbemesting, Plant- Mais en wat verder tot het gebied van Zaaizaden behoort. SCHEEPYAARTBEWEGING. Van 26 tot en met 28 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 46 binnenvaartuigen op- en 48 afgeschut; langs de Middensluizen 31 op- en 36 afgeschut en langs de West- sluizen 8 op- en 8 afgeschut. Positie der Stoornschepen, s.s. ELISABETH van Buenos-Ayres naar Rotterdam, vertrok 23 dezer van St. Vincent, s.s. HELENA van Rosario naar Rotterdam, via Las Palmas, vertrok 27 dezcr van Arricife. s.s. MAGDALENA vertrok 26 April van Rosario naar Rotterdam. s.s. CORNELIS vertrok 17 dezer van Buenos Ayres naar Rotterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3