IUU ZEEDWSCB TLUHSGH Bekendmaking. VAN HALE Landbouwberichten. BEMENGDE BERICHTEN. Laatst© Berichten. Handelsber ichten. Nog ruime voorraad G. KLOUWERS, Dank uw nieren. BURBERLIiKEN STAND. APVEBTENTIEN. Yrouwe A. A. VAN HASSELT-DE SITTER. Mejuffr. J. v. d. Fean uit Middelburg. 0e Poezie in de Fransche en Vlaamsche Loopgraven, SAS VAN GENT. Naar wij vernsmen, heeft Z. Exc. de Com- missaris der Koningin Mj zijn bezoek aan deze gemeente op j.l. Dinsdag, bij bet be- zichfigen van. de openbare school A zijn grooie ingenomenheid betuigd met de in- rich ting van dit gebouw. Z. Exc. roemde ten zeerste de afWerking, de indecling enz. en braciii een woord van lof aan den ont~ werper, den heer J. H. de Smi'dJ alhier. Be Commissaris verklaarde dat deze school aan hygienische en andere eischen vo.ldoet en noemde haar een der mootsle -van de provineie. pnlangs wendeii ban het douanenkan- tapr te Sas van Gent twee voor Belgic ha sten: e Rjjnschepen aangehouiden, daar ae beSrokken kapiteins zich tegen liet ond'er- zoek der commiezen verzetten, welk verzet op eene wijze geschiedde, dat men een ern- stiger optreden en grondig onderzoek tier schepen noodig achtle. Dit onderzoek is than.s afgeloopen en heeft, naar vernomen wordt, voor de schippers niets bezwarends opgeieverd. Hun werd dus vergund door te varc-n. Aan hunne manier van optreoen ihebben ze nu in elk geval een paar woken tijdveidies te wij ten. STOPPELDIJK. Door den polder Stoppeldijk werd met algetueene stemmen besloten geen bijdrage te geven voor het maken van den ver- bindingsweg, daar die weg voor den polder met bet minste nut oplevert. ST. JANSTEEN. Zel. vermeldt uit deze geoieenie de vol- gende bijzonderheid. Ter pastorie vervoegde zieh een zekere Martens om een doopextract. Hierbij bieek, dat zoowel de naam van den vader en de moeder, als die van den peter en de meter, en ook ten slotte die van den priester die den H. Doop had toegediend, aile «rMartens" was. GRAAUW. Ingelanden van den Melopolder besloten geen bijdrage te verleenen voor den ver- bindiDgeweg. BIERVLIET. De gemeenterpad besloot eene bijdrage te verleenen voor het maken van den ver- bindingsweg. Ook de vergaderingen van ingelanden van den Elisabeth- en den Beukelspolder besloten in gelijken zin. A ARDENBURG. Door ipgelanden van de Vereenigde polders bewesten Eede, bezuiden St. Pietersdjjk en le gedeelte van den Papenpolder, werd overeenkomstig het voorstel van het bestuur besloten geen bijdrage te verleenen voor den verbindingsweg. Naar aan de Midd. Crt. gemeld wordt is in verschillend9 andere poldervergade- ringen in die streek op het verzoek af- wijzend beschikt, of is zoodanige beschikking nog te wachten. In 't algemeen vindt men den weg geen polderbelang, doch een rijks- beiang. Zoowel van gemeeriten als polders, zullen in die omgeving de bpdragen gering zijn. ELLEWOUTSDIJK. Naar De Zeeuw meldt, werd door den burgemeester dezer gemeente naar aanleiding van de slechte kwaliteit van het regeerings- meel op betere kwaliteit aangedrongen en vergunning gevraagd om de nog aanwezige hoeveelheid van pl.m. 1000 K.G., die dageljjks slechter wordt, te mogen te gelde maken voor varkensvoeder. Z IE R I K Z E E. Alhier is overleden de heer Mr. D. van der Vliet, burgemeester dezer gemeente, lid der Provinciale Staten van Zeeland. Uitvoer van paulvruehlen. De Minister van Landbouw, Njjverheid en Handel heeft bepaald Na 1 Juni zullen rergunningen voor den nitvoer van peulvruchten voor zaad van den oaden oogst niet meer worden verleend. (St.-et.) Die eemlen nil Holland. Zooals bekend zijn de eenden van Volen- dam, Ilpendam en Oostzaan na den water- snood overgebracht naar Amersfoort. In *t begin van den leg was men bevreesd dat dit jaar niet veel zou terecht komen van de eierproductie. Deze vrees is geluk- kig niet bewaarheid. De weekopbrengst is geklommen tot 27 a 28 duizend gulden. Er zijn dagen dat 58000 eieren worden ge- raapt van deze 90000 eenden. Op slag verboden. De inspecteur der directe belastingen. invoerrechten en accijnzen te Oldenzaal heeft aan de aldaar gevestigde expediteurs last gegeven, dat al hun in expeditie zijnde goederen, welke tijdelgk te Oldenzaal zijn opgeslagen, omdat de uitvoer ervan verboden is, buiten het in staat van beleg verklaarde gebied moeten worden gebracht. Ver- sehillende partijen dezer goederen waren reeds geruimen tijd, sommige zelfs van het begin van den oorlog, daar opgeslagen. Daar de voorraad dezer goederen zeer groot is, heeft deze maatregel voor 'verschillende firma's belangrijke kosten ten gevolge, schrijft het „Hbd." Ook een middel. Bij een dokter in Friesland regende het aanvragen om de attesten voor het verkrijgen van wittebrood. Bij gebruik van het oor- logsbrood had men steeds last van maag- pijn, zuur en andere kwalen. De dokter vertrouwde de aanvragers niet en nam een middel te baat, dat hielp. Hij vrofeg den menschen den volgenden dag terug te ko men, hij zou dan voor onderzoek hun maag uitpompen. Geen der aanvragers verscheen. Duilsch-Engelsch incident te Amsterdam Achter loods A A aan die Handelskade te Amsterdam is aan boord van de Duitsche Rjjnaak ^Cosmopoliet" door de bemanning. van bet in de nabijheid liggende Eilgelsche stoomschip /Lapwing" de Duitsche vlag neergehaald en de vlaggestok in stukken gebroken. De schipper van de BCosmopoliet" riep de hulp in der -politie, die nu het schip bewaakt. LandweersoMaal-smokkelaar. Eeuige dagen geieden werd door soidaat.' kommiezen te Ensckede van twee smokke laars een partijtje vet in beslag genomen, dat voor uitvoer bestemd was. Aangezien de bekeurders vermoedden dat ernog meer smokkelaars in den omtrek waren, werd het vet niet direct naar de kommiezenwaeht gebracht, maar bij een landbouwer in huis geborgen. Toen zij eenige uren later daar terugkeerden, om het vet weer mee te nemen, vernamen zij dat het reeds door een soidaat. was afgehaald. Waar later bleek dat geen soldaat-korri- mies dit had gedaan, heeft dus een handige smokkelaar op deze wjjze het vet weer mach tig weten te worden. Als verdacht hiervan nu is aangehouden zekere P.,, landweer-soldaat, die voor eenige weken in het genot was gesteld van kiein- veriof. Yreemde ontmoeliug op zee. Een zeer vreemde ontmoeting op de Noordzee had de Nederl. koftjaik //God met Ons", kapiteiu De Vries uit Groningen, welke de vorige week van Hariingen, laatst van JJmuiden, te Londen aankwam. Op niet al te grooteu afstand van de Skipwash zag men iets drijven, dat bij het opbalen een vlaggeslok bleek te zijn waar aan nog een Noorsche vlag verbonden was, vjaarschijnlijk afkomstig van een getorpe- deerd Noorsch stoomschip. Even verder zag men weder iets drijven, dat op een vlaggestok met vlag leek, zoo dat men het wilde op halen. en daartoe een haak uitstak eneen periscoop beet had. Men kan zich de groote verbazing en den schrik der opvarenden van de tjalk voorstellen, toen men de oorlogsvlag een natievlag met ijzeren kruis van een Duitsche duikboot zag Waarschgnlijk had de duikbootQomman- dant het zeilschip niet zien naderen, want dan was hij wel op zij gegaan. Had men het drijvende voorwerp niet willen opvisschen, dan was de tjalk misschien over den ge- waanden vlaggestok heengegleden en had de periscoop stukgevaren. Zonder gebeel boven water te komen voer de duikboot eenige malen om het zeil schip heen en verdween toen in zeewaart- sche richting. (O. H. Ct.) Bier voor de Duitsche troepen. Niet minder dan voor 12 millioen gulden aan Miincbener bier is sedert' het begin van den oorlog tot 1 Mei, aan de troepen te velde verzonden door de Miinchener Brau- industrie, De leverantie bedraagt dagelijks 2500 a 2800 hektoliters. Deze biermassa's worden met extra-treinen uit Munchen naar de verschillende oorlogsterreinen ver zonden. Een vrouw verbrand. Ih den nacht van Zaterdag op Zondag lO'mstreeks half vier zag een 'agent van poli tie roiok komen uit de woning van de 73- jari-ge D. van der S., weduwe van J. van B., aan de Kaatslaan no. 13 te Rotterdam. Hij opende de lulken en sloeg de ruiten in. Dadelijk zag hij toen, dat er een bed in brand stond, doch hij hoorde niets. Tever- geefs trachtte hij het vuur met emmers wa ter te hlusschen, waarna de brand onder leiding van den brandmeester, den heer A. Kruithof, van spuit 43, met een op de waterleiding geplaatste slang is gebluscht. Na de blussching werd op het verbrande bed het half verkoolde lijk van de bewoon- ster gevonden. De brand is vermoedelijk ontstaan, door- dat deze zlekelijke en hulpbehoevende oude vrouw een nachtlichtje, dat op een tafel bij het bed stond, heeft omgeworpen. De 75-jarige juffrouw E. M., weduwe L. S., die het bovenhuisje bewoont, is door poli- tieagenten gewekt. Haar woning stand vol rook, die .zich 'door het dak een uitweg baande. Zeep zonder vet. Reeds eenigen tijd geledien was in Duitsch- land op grond van historische en prakti- sche ondervinding op pijpaarde gewezen als een waschmiddel dat de Zeep vervangen Icon. Men heeft nu proeven daarmee genomen en in de „Berliner Ivlinische Wochensclirift" leest men nu een uitvoerig bericht van pro fessor HerxheLmer over een uit pijpaarae vervaardigd preparaat, dat zeep vervangen kan. Het is afkomstig uit een apotheek te Frankfort. In vorm en uiterlijk lijkt het op de gewone zeep en OiOk hierin dat het bij het wassehen een soorL scliuim geeft. Pijp aarde en talk bindl men door plantenslijm. Saponine wordt er aan loegevoegd toL het opwekken van schuim en dit menisci wordt dan in den vereischien vorm geperst. Als men zich met dit fahrikaat, waarvan alle onderdeelen in Duitschland in onuilputtelijke hoeveelheid te krijgen zijn, d,e handen wascht, krijgt men een schuimachtige laag op de handen, die men na bet wassehen met water afspoelt. De handen zijn dan even schoon als na het gebruik van echte zeep. Het stuk brokkelt niet af als men het niet te nat laat worden. Deze stof is uiterst voordeelig, daar een stuk van hon- derd gram na een gebruik van veeriien dagen te nauwernood kleiiner geworden was. Dit stuk kwam *i n prijs niet hooger dan twin- tig pfennig. Het is mogelijk, aan deze kunst- zeep ook parfuim of gences- en ontsmet- tinglsmiddelen toe te voegen als aan gewone zeep. NederJaitdsche Consul veroardecld. Een Belgische correspondent van „De Tijd" meldt: De Nederlandsche Consul le Dinant, de heer W. van Rijckenvorstel, is door de Duitschcrs- veroordeeld tot 10 jaar dwang- arbeid. Vruchteloos hebben invloedrijke personcn getrachl vermindering van slraf le verkrij gen. De Zeer EerWaarde 'heer Th. Bootsma, sec ret aids van Monseigneur Heijlen, bisschop van Nanien, heeft zich de vorige week naar Deq. Haag begeven, alwaar hij door den Mi nister van Buitenlandsehe Zaken werd onl- vangen in verband met deze zaak. Benceming. Bij Ron. besluit is benoemd tot directeur van het .post- en telegraafkantoor te Ame- rongen, de heer F. H. Vos, thans te Sluis. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerdeen portemonnaie met eenig geld. Rechthebbende vervoege zich aldaar, VOOR BELANGHEBBEiNDEN. (Zonnetijd). Laatste Kwartier Woensdag 24 Mei voormiddag 5,36. 23 Mei Zon op 3,55 onder 7.58 uur 24 3,54 8,0 n 25 3,53 8,1 De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zopsondergang branden. Mei. 23 27 31 31 Juni. 2 Mei. 23 23 25 27 Juni. 10 Mei. 23 23 23 23 23 24 24 25 25 25 25 25 25 25 26 27 29 30 30 30 30 30 30 30 30 31 Juni 5 OPENBARE YERKOOPINGEN. Ter Neuzen. Beestiaal, Huishoudeiijke en andere goederen. Not. VanderMoer. Stoppeldijk. Landbouwersinspan, Nota- ris Dumoieijn. Stoppeldijk (Rapenburg). Hofstede, 2 Hoefjes, Bouw- en Weiland. Notaris Mr. Lijdsman. Axel. Huishoudeiijke goederen, Notaris Dregmans. Ter Neuzen. Hoefje en Bouwland, No taris Van der Moer. AANBESTEDINGEN. Zaamslag. Onderhoudswerken enz. Bur gemeester en Wethouders. Axel. Bouwen van een Fabriek. Bouw- kundige Van den Broeke. Ter Neuzen. Bouwen Woon- en \Vin- kelhuis. Architect Feij. Ter Neuzen. Bouwen Woonhuis. Ar chitect Milcmak. Walsoiorden.Aarde-, krafti-, rijs- en glooiingwerken. Bestuur Calam. Water- sehap Walsoorden. VERGADERINGEN. Ter Neuzen. Nieuw Neuzen polder. Westdorpe. Autrichen, OuJ- en Nieuw Papeschor. Axel. Polder Beoostenblij Benoorden. Hoek. Van Wuijckhuisepolder. Ter Neuzen. Pierssenspolder. Philippine. Kanaalpolder. Ter Neuzen. Waterschap Zuid-Kats, St. Anna en Sparks. Axel. Catharinapolder. Hoek. Goesschepolder. Ter Neuzen. Kleine Zevenaarpolder. Ter Neuzen. Oude Zevenaarpolder. Hoek. Oud Westenrijkpolder. Philippine. Mosselpolder. Sas van Gent. Vergaertpolder. Axel. Capellepolder. Sas van Gent. Seijdlitzpolder. Hoek. Nieuw Westenrijkpolder. Waterschap Loven en Willemskerke. Zaamslag. Zaamslagpolder. Sas van Gent. St. Anthonypolder. Sas van Gent. Poelpolder. Zaamslag. Aan- en Genderdljkepolder. Philippine. Stad Philippinepolder. Ter Neuzen. Zeven TriniteitpoLder. Philippine. Kleine Stellepolder. Ter Neuzen. Sluispolder. Axel. Polder Coegors c. a. Hulst, 22 Mei 1916. Rotterdam, 22 Mei. Gvaanmarkt. Tarwe onverandera in prijs. lnlandsche soorten iets gemakkelijker met weinig attentie. Rogge en Mais zonder nieuws. De regeering vijlt weder Mais tegen Rogge ad f 2,25 per last. Gerst en Haver in binnen- en buitenland bepaald flauwer. Koopers blijven gereserveerd on- aanks het gescbikter aanbod. Kleine hoeveelheden Lijnzaad van La Plata werden aan de oliesiagers verschaft tot zeer hooge prijzen. Koolzaad prijshou- dend. Rijsi voortdurend vast in prijs. Buitenl. Granen. Tarwe en Rogge zonder noteering. Trouwens de geheeleGraanhan- del gaat aan dit euvei mank, zoodat ook geen bepaalde prijzen zijn te geven van Gerst, Mais, Haver en Boekweit, daar de Drijzen ongeregeld zijn en afhankelijk van de regeering. Tot hooge prijzen is nog wel een en ander te koop. Meel. De nog voorhanden voorraad boog in prijs. Binneni. Granen. Tarwe /18,50 a/19, Gerst 18,75 Chevalier 20,Haver 17,25 a 17,50 per 100 kilo. Het seizoen voor Boonen en Erwten is voorbij. Oude 22,a /32,—per 100 kilo. Yeemarkt. De hooge prijzen van de vorige week konden moeilijk gehandhaafa blijven door de oppositie tegen deu uitvoer van melk- en dracbtig vep. Al spoedig werd de uitvoer verboden. Prijzen van 6 a 700 voor een rund zgu nu moeilijk te maken. Prijzen van vet Vee, Ossen en Runderen schoon 95 a 135 cents per kilo Kalveren 95 a 130 Schapen 62 a 72Varkens 86 a 92 licbt soort 80 a 82 cents per kilo. Mager Vee. Kalf- en Melkkoeien 270 a f 450 Vaarkoeien 230 a 400 Vette Ossen en Koeien f 255 a 500 Stieren 130 a /400; vette Kalveren /60 a/150; Schapen 33 a 54 magere Varkens 24 a /60Biggen 10 a /18; nuchtere kalveren 10 a 16 per stuk. Vrijdag waren op de paardenmarkt 134 stuks. Aardappelen. Ook door de enorme stjjging werd de geheele uitvoer stop gezet. Zeeuw- sche blauwe en Geldersche/ 5,50 a/$,75 Dito Bravo's f 4,75 a 5,— Flakkeesche en Eigenheimers f 4,50 Red Stars 4,— a f 4,25 per mud. Boterprjjzen in vaten f 60,a f 63, Stukken van 1/i kilo 80 a 85 cents. Zoetemelksche Kaas f 51,a 58,60 i Leidsche Kaas le j 46,a 48, 2e f 40,- a f 45,—. Friesche Kaas 42,a 54, Eieren. Regeeringseieren /5,25 a /6,— Amersf. en Deventer gemiddeld 6.50 Vlas schoon 6,a 7,50 per steen, Lijnzaad. Weinig voorraad. Kanariezaad /38,—a/39,perlOOkilo. Karwijzaad 46'/2 a 48,— per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 16,20 en 12 cents per kan. Koffie-Santos op termijn Mei 58^ en Santos-Trust 46 cents per half kilo. Beetwortel-suiker Mei 31Najaar /27. Beursnsfeering. De Amerik. afdeeling was te Amsterdam in vaste stemming, vooral voor Donvers en Steels stil s/4 hooger waren Rubbers vast in prijs. Tabakken stil. Petroleum willig. Cultures zwak. Staatsfondsen kalm. Een dividend van 14 °/0 wordt door de Inter nationale te Rotterdam betaald. Prolongatie 3 °/0 Wisselkoersen Londen 11,49 Berlgn 45,02 Parijs 40,75 Zwitserland 46,05 Weenen 31,25. Des Zaterdags is de Beurs tot 1 uur gesloten. Axel, 20 Mei 1916. Veilingseieren //Eierveiling Axel" 6,25 per 100 stuks. Aanvoer 7000 stuks. Hulst, 22 Mei 1916. Veilingseieren V. P. N. 6,70 per 100 stuks (franco Walsoorden). Aanvoer 27.000 si,uks. van alle soorten Tiieten-, Wortel-, Gras- en JLlaverzaden, Bruineboonen, en JVikken voor groenbemesting, JPlant- 3Iais en wat verder tot het gebied van Zaaizaden beboort. Zaadhandel, Ter Ifeuzen. Dank uw nieren voor uw goede gezond- heid. Zij zijn de veiligheidskleppen, die het bloed filtreeren en de vergiften eruit verwgderen. Opwekkende dranken als bier, alcohol, thee en koffie verzwaren het regelmatig filtreerende werk der nieren. Evenzoo te veel eten, voornamelgk van vleesch. En obk overspanning, zorgen en gebrek aan lichaamsoefening. Als de nieren verzwakken, kom haar dan on- middellgk te hulp. Rugpgn, waterstoornissen, duizeligheid, zenuwachtigheid of verlies aan gewicht toonen, dat urinaire vergiften zich ophoopen en dat gg rust moet nemen en de nieren verzorgen, anders loopt gg gevaar rheu- matiek, niersteen, waterzucht of misschien chronische nierontsteking te krggen, Verminder zoo mogelgk uw werk. Neem dagelijks eenvoudige lichaamsoefening (wandeling), gebruik minder zwaar voedsel of geestrgke dranken, rust en slaap meer, en versterk de nieren met Foster's Rugpgn Nieren Pillen. Urinaire en nierstoornissen zgn een bepaalde ziekte en behandeling dient be- paaldelijk op deze organen gericht te zgn. Foster's Rugpgn Nieren Pillen dienen al- leen voor de nieren en urinewegen, en voor niets anders. Wanneer met dit genees- middel wordt begonnen voor de nieren ernstig aangetast zijn, zullen goede resultaten volgen. maar het is niet verstandig om uw nieren iang te verwaarloozen. TeTerNeuzen verkrijgbaarbij de Wed. A. v. OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1,75 voor een 4 of 10,- voor zes doozen. Eischtde echte Foster's Rogpjjn Nieren weigert elke doos, die niet voorzien i8 van nevenstaand han- delsmerk. SCHEEP VA ARTBEWEGIN (J. Van 19 tot en met 21 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 45 binnenvaartuigen op- en 29 afgeschut; langs de Middensluizen 39 op- en 40 afgdschut en langs de West- sluizen 8 op- 4 en afgeschut. JPositie der Stoomschepen, TER NEUZEN. AXEL. Voor de vele blijken van deel- nemirig, ontvangen, bij het over lijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer Adr. Dieleman, betuigen wij onzen dank. Uit aller naam, M. J. DIELEMAN. De ondergeteekenden betuigen hunnen harlelijken dank aan alien voor de vele blijken van belangstelling op 18 Mei ondervonden. H. ANJOUL. E. ANJOULVervaet. Sluiskil. De Familie VAN HASSELT, betuigt bij dezen haren dank, voor de bewijzen van deelneming onder vonden na het overlijden van Dordrecht, 20 Mei 1916. Aan Ingelanden van bovengenoemden polder wordt bekend gemaakt, dat de ver- gadering zal gehouden worden om 2 UUP (Zomertijd), in plaa^ van 1 uur zooals de oproepingsbrief abusief vermeld. Het Bestuur, P. VAN CADS AND, Dgkgraaf Het Bestuur van den ZEVEN TRINITEIT POLDER maakt bekend dat eene vergadering van Stembevoegde Ingelanden zal worden gehouden op Dins dag 30 Mei 1916, des nam. ten 3 uur (zomertgd), in het Hotel 's Lands Welvaren", bg M. J. Adriaansen te Ter Neuzen, en dat gedurende acht dagen voor en na dien datum ten huize van den Ontvanger- Griffier, voor de eigenaars van gronden in dien polder, ter inzage zullen liggen en in afschrift of druk verkrggbaar zijn a. de rekening over 1915/16 en b. de begrootiDg voor 1916/17 met memorie tot toelichting. Ter Neuzen, 22 Mei 1916. Het Bestuur voornoemd, A. DE BRUIJNE, Dgkgraaf. JOHs SCHEELE, Ontvanger-Griffier. Spreekster Onderwerp v,op Waensdag 24 Mei, des avonds 8llt ure, in bet HOTEL DES PAYS-BAS. Entree /0,75. Kaarten te verkrijgen bij MevPOUW SPDUITENBURG en s avonds aan de zaal. 9 TAND A. R T S, drouwerijstraat (hoek Havenstr.) Ter Nenzen, is dagelijks te consuiteeren van 912 en van 2 —d uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Bebandelen van Mond- en TandzieKten. Telefoon no. 105. tfiddeaprija per 100 KG. Tarwe f 18,50 a /18,75, Rogge /16,— a /16 50, Wintergerst 18,50 a 19,Zomergerst 18,a 18,50, Haver 16,50 a f 17,Erwten 35,a f 36,—. Witteboonen, /36,a /37,Bruine boonen 36,a J 37, Duivenboonen 27,a 27,50, Paardenboonen f 25,a*/26,Boekweit a f Lijnzaad fa Aardappels 5,a 5,50. Koolzaad per zak van 106 liters f a f Boter per kilo 1,25. Eieren per 26 stuks 1,55. Ter weekmarkt waren aangevoerd 12 stuks rund- vee, 33 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 9 stuks rundvee, 25 varkens. s.s. ELISABETH van Buenos-Ayres naar Rotterdam, arriveerde 6 dezer te St. Vincent, s.s. HELENA van Rosario naar Rotterdam, arriveerda 3 dezer te Las Palmas. s.s. MAGDALENA vertrok 86 April van Rosario naar Rotterdam. s.s. CORNELIS vertrok 17 dezer van Buenos Ayres naar Rotterdam. Huwelijks-aangiften. 19 Mei. Antheunis Dekker, oud 23 j.. jm. en Johanna Paulina de Regt, oud 18 j.. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Mei. Pieter Maas, oud 28 j., jm. en Sara Suzanna van der Gauwe, oud 19 j., jd. Gebourten. 15 Mei. Neeltje Cornelia, d. van Jan van IJk en van Eiisabetli Catharina Dieiemaa. 16 Mei. Jacobus JajCob, z. van Frans Herman us Geensen en van Geertruida Maria Loof. 17 Mei. besiderius Gornelis, z. van Aariaan Kaan en van Mathilda Verstraeten. is Mei. Anna Krijntje, d. van Cornelis Abraham van Fraaijenhoven en van Srijntje Smit. Overlijden. 15 Mei. Hendrik Oele, oud 19 j., z. van Francois en van Debora Riemens. Elizabeth Anthonina Francoise Yeerman. oud la j., d. van Gijsbregt Pieter en van Neeltje Janneke de Ruijter. Maatje Jolijt, oud 33 j., echtg. van Jozias Jacobus Dooms. 16 Mei. Jan jacobus Heijgelaar, oud 23 j., z. van Jacobus Johannes en van Jacoba Yersiuijs, Paulina Klaassen, oud 5 m., d. van Abraham en van Francina de Jonge. 17 Mei. Adriaan Ivok, oud 65 j., echtg. van Jozina Wisse. HuWelijks-voltrekkingen. 4 Mei. Leonardus Yer- eecken, oud 23 j., jm. en Elvira Maria Eleonora Goossens, oud 20 j., jd. Jan Jacob Ortelee, oud 20 j., jm. en Maria Josephina Verstraeten, oud 26 j., jd. Mechiel van Doeselaar, oud 28 j jm. en Levina van llermon, oud 27 j., jd. Geboorten. 2 Mei. Jacob Laurens, z. van Laurens Johannes den Hollander en van Adriana Helena Punt. 3 Mei. Anna. d. van Pieter Cornelisse en van Anna de- Bruijne. 5 Mei. Maria Magdalena, d. van Jacobus Bakker en van Cornelia Maria van Bende- gem. 6 Mei. Franciscus, z. van Josephus Ludovicus Sijs en van Irma Maria Verstraeten. Pieternella, d. van Levinus Schieman en van Maria de Footer. 11 Mei. Adriaan, d. van Jacob Cove en van Dina Koekkoek. 12 Mei. Madeleina Maria, d. van Edmun- dus de Boo(j en van Louisa Nathalia van Geersaem. Overlijden. 11 Mei. Jan van Dixhoorn, oud 9 m., z. van Andries en van Janneke lvoster.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3