GEMENGDE BERICKTEN. Laatste Berichten, B URGERLIJKEN STAND. Waterzucht geen ziekte. Nog ruimt voorraad Handelsbsrichten. ADVEBTeNTlEN. Dankbet uiging. G. KL0UWEHS, /a b«/8: €)U1 tol diem cursus !te worden loegelaten is noodig, of dat de aspirant de tweede klasse eener Hoogere Burgerschool heeft doorloo- pen met voldoende cijfers voor wiskunde, aardrijkskunde en Nederlandsche taal op Jiet laatste rapport; of een diploma A of B van een M. U. L. O. school; ook kan ecu to el a ting sex am en worden afgelegd met daar- mee overeenkomende eischen. Jongelui met einddjploma van een 5jarige Hoogere Bur- gerschooi kunnen, na een toelatingseximen in eenige vakken met gunstig gevolg te heb ben afgelegd, direct in de tweede klasse van den tweejarigen cursus worden ge plaatst Wil men de practisohe opleiding la ten voorafgaan aan de theorelische, dan is noo dig. dat men eerst twee jaren voortijd be- haalt en daarna aan de school een cursus volgt, zooals die tot nog toe aan de „De Ruij ter school"is gegeven. In beide geval len duurt de opleiding rulm drie .jaren, maar de eerste opleiding heeft dit voor, dat in den tweejarigen cursus betere grond- slagen worden gelegd, wat vooral van be- lang is voor het afleggen van de exainens voor hoogeren rang. Het doorloopen van den tweejarigen cursus wordt dan ook sterk aanbevolen. Toelating tot aiezen cursus heeft eenmaal per jaar plaats. Tot den cursus voor bevarenen worden hoogstems vier ma- len per jaar aspiranten toegelaten, wanneer ze aan de eischen van het toelatingsexamen voldoen en tevens de bewijzen kunnen over- leggen, dat ze minstens twee jaren gevaren hebben. Met September a.s. kunnen nog aspiranten worden aangenomen met een jaar vaartijd. Te begrijpen is, dat de jongelui, die een goed einddiploriia van een tweejari gen cursus hebben behaald, in de eerste plaats In aananerking komen voor stuur- mansleerling op die groote sloomvaartmaat- schappijen, en dat zij, die de practische op leiding la fen voorafgaan aan de Iheoretische, meer voor de algemeene vrachtvaart zijn aangewezen. H 0 E K. In de op 9l dezer gehouden vergadering van ingelanden van den Koudepolder werd zonder stemming besloten, voor de totstand- koming van een weg tusschen de beide deeien van Zeeuwscb-Vlaanderen, geene by - drage te verleenen. De vergadering oor- deelde, dat het leggen van dien weg eene zuivere Rijkszaak is, terwijl aigemeen werd verlangd, dat die verbinding eventueel zoude worden tot stand gebracht na indijking der daarvoor in aanmerking komende schorren in den Brakman, alzoo meer Noordelijk en verder van de Belgische grens. Door periodieke aftreding van den dijk- graaf werd eene voordracht opgemaakt en daarop geplaatst de heeren1°. M. de Jonge, 2°. Jac. van Wijck, 3°. Joz. de Kraker. De heer Jac. van Wijck werd herbenoemd als afgevaardige in het water- schap de Nol. In plaats van den heer Guiran, die als zoodanig heeft bedankt, is tot directeur van het muziekgezelschap e/EIk naar zijn Krachten" benoemd, de heer P. C. Moens, alhier. De heer J. J. van Doeselaar waar- nemend hoofd der school alhier, is benoemd tot secretaris-kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente, zulks in de plaats van wijlen den heer Goor, in Jeven hoofd der school. Voor de betrekking van hoofd der openbare school, hebben zich slechts twee sollicitanten aangemeld, weshalve een her- haalde oproeping zal plaats hebben. AXEL. Op het tweetal voor het beroepen van een predikant bij de Geref. kerk (vacature Ds. Bruins) zijn geplaatst Ds. H. Ph. lng- wersen te Berlikum en Ds. A. Thielen te Vijfhuizen. Z A A M S L A G. Ds. L. de Bruyne, predikant bij de Chr. Geref. kerk albier komt voor op het tweetal voor die gemeente te Amersfoort. SAS VAN GENT. De ingelanden van den Visartpolder be sloten 9 dezer geen -subsidie te verleenen voor het aanleggen van den verbindings- weg tusschen de beide deeien van Zeeuwsch- VLaanderen. ZUIDDORPE. In de 11 dezer gehouden vergadering van ingelanden van den polder Moerbeke werd besloten geen subsidie te verleenen voor het aanleggen van een verbindingsweg tusschen Zeeuwscb-Vlaanderen oostelijk en westelijk deel. IJ ZEN DUKE. De gemeenteraad besloot in zijnejongste vergadering, ofschoon alle leden het er over eens waren dat de verbindingsweg tusschen het vierde en vijfde district door het rijk behoorde te worden aangelegd, op voorstel van den wethouder Calon eene subsidie voor dien aanleg te verleenen, even- wel niet tot het door het comite voorge- stelde bedrag doch slechts 50, gedurende 30 jaar. KANTONGERECHT to TER NEUZEN. Overtredin g stoomwet. Bezuini»ing. Als maalregel lot bezuiiiiging heeft H. M. de Koningin besloten tot opheffing van de bloemislerij in het binnenpark bij bet Ivo- ninklijk Paleis Het Loo. De vete mooie en zeldzame gewassen, die in de kassen aanwezig waren, worden van de hand gedaan en zijn voor een deel reeds verkqcht. De bedoeling is de bloemisterij om te zet- ten in een tuinderij. In plaats van bloemen en sierplanten, zullen er voortaan tuinbouw- gewassen worden geteeld. Er is reeds een begin gemaakt met de uitvoering van tjjt plan. Een der kassen, voor de komkommer- teelt best em id, is reeds, voor dit doel in ge- bruik genomen. De hooge kas zal worden aangewend voor de druiventeelt. Het is nog niet bekend, of de tuinderij in bet KoninMijk Park, behalve voor het dagelijksch gebruik der Hofhouding, ook produceeren zal voor publieken afzel. Naar alle waarschijn 1 ijkheid zal dit laatste wel bet geval zijn. Voor den opkomenden Apeldoornschen tuiftbouw is dit niet zonder belang. In Apeldoorn, dat tot dusver maar nog wei- nig tuinbouw had, boewel er beoosten bet Apeldoornsche Kanaal voor dit bedrijf uit- stekend geschikte grorfd ligt, begint in den laatsten tijd ook deze bestaanstak langzaam tot ontwikkeling te komen. Er vestigen zieh steeds meer luinders te Apeldoorn, waar- onder ook Westlandsche, die hun bedrijf im-ich ten op dezelfde wijze, waarop tie West landsche tuinderij gedreven wordt. Oostelijk van het Kanaal ziet men dan ook reeds van die hooge kassen, z.g. Warenhuizen, ver- rijzen, zooals men deze in het Westland bij menigte aantreft. Disiisdh-Russisdi „conflikt" in ©ns land! Yier uit Duitschland ontsnapte Russen, die by Ylodrop over de grens waren ge- komen, bevonden zich in de wachtkamer van het station de Roermond, om met den sneltrein naar Rotterdam te worden over- gebracht. Een Duitscher, die zich ook in de wacht kamer bevond, schold de Russen uit voor vSchweinhunde, Schufte", enz. Het aan- wezige publiek trok party voor de Russen en wilde den Duitscher te lijf. Aan het optreden der politie had deze laatste te danken, dat hem een flink pak slaag werd aespaard. De Duitscher was zoo onthutst, dat by het niet waagde met den sneltrein te vertrekken en eerst met een volgenden trein zijn reis voortzette. Nederlandsche winkelweek. Ook de Koninklijke Residentie den Haag heeft evenals Rotterdam van 8— 13 Mei haar Winkelweek gehad, waaraan circa 550 wiukeliers deelnamen, die naast Nederi. vlaggentooi mooie etalages hadden van Doll, fabrikaat, porselein, gias- en aardewerk, smee- werk, lpxe-artikelen enz. enz. Het eigen- aardige van deze winkelweek was, dat H. M. de Koningin Woensdagmiddag en Donder- dag en Vrijdag per rytuig een bezoek bracht aan de winkeibuurten en zeifs langen tyd vertoefde in eenige groote magazijnen en groote beiarig8teliing toonde in ons Hol- landsch fabrikaat. Een groote menigte was op de been en de Avondpost gaf zelfs uit een ocktendblad. Ook de Ministers deden van hun belangstelling biijken. Eene zeldzaamhekl in de arbeidswereld. Vorige week waren er in de bekende boterfabriek van de firma S. v. d. Bergh te Rotterdam, niet minder dan 77 werk- lieden die hun jubile vierden, 76 waren er 25 jaar werkzaam en de heer Zegers, af- deelingschef, 40 jaar. De huldiging had plaats in de feestelijk versierde Groote Doelezaal. De jubileeren- den werden toegesproken door de heeren A. v. d..Bsrgb, R. en S. de Kadt;deheer Zegers kreeg een salon-ameublement en aan de overige 76 werden gouden borloges ge- scbonken. Het personeel bood gouden kettingen en armbanden aan. Daar het den 2en Mei 25 jaar geleden was, dat de margarinefabriek verplaatst was van Oss naar Rotterdam eu in bloei ver- keert, werd aan het geheele personeel een extra-weekloon uitgekeerd. In 'I iiol van den ieeuw. Donderdag-avond hebben, naar het ^N. v. d. D." meldt, inbrekers een bezoek gebracht aap het laboratorium van den heer Van Ledden Hulseboscb, op den Korten Nieu- weudijk, te Amsterdam, en bij dezen weten- schappeljjken speurder van de politie een aantal sieraden, eenige heeren-kostuums en een paar schoenen ontvreemd. Door een slang aangevallen! Toen de arbeider Jac. Kl. te Laren, zich by donker in zijn moestuintje begaf, werd bij aangevallen door een slang, die zich om zijn been sliugerde. Met moeite wist de man zich te bevrijden. Den volgenden morgen ontdekte bij de sporen, die het beest in zijn tuinbedden had achtergelaten, ze geleken veel op die van een rijwiel. 't Moet dus wel een groote slang geweest zijn. Verzei door mililairen te Halfweg. Van het garnizoen te Halfweg zijn drie militairen in arrest gesteld, zij zullen zich voor den Krijgsraad moeten verantwoorden, orndat zij bij het strafexerceeren verzet pleegden tegen den dienstdoenden sergeant, die door een hunner zelfs met de kolf van zijn karabiju werd geslagen, terwijl de beide anderen hun karabijnen naar zijn hoofd wierpen. Bij de pogingen, om zich van een hunner meester te maken, kwam de geheele afdee- ling, uit een 30 man bestaande, in verzet, en zagen luitenant en sergeant zich genood- zaakt hun pogingen op te geven en zich op het Sectorpark in veiligheid te stellen. Be oud-Goiiverneur-Generaal van Ned.-Indie. De oud-gouverneur-generaal van Ned. O.-Indie, de heer Idenburg, legde bezoeken af bij de Ministers en autoriteiten. De Nederlandsche gezant te Berlijn. De Nederlandsche gezant aan het Duitsche hof, baron Gevers, is gisteren uit Berljjn te Amsterdam en heden in de Residentie aangekomen. Verslrekklng van wit brood. Ten vervolge op zijn bruinbood-circulaire heeft de Minister van Landbouw tot de burgemeesters eene circulaire gericht, hou- dende ten eerste het verbod om tarwebloem tot brood te verwerken ten tweede de verplichting van de ge- neesbeeren om mede te deeien hoeveel wit- brood dagelijks door hen voor hunne pa- tienten noodzakeiijk geacht wordt, met een maximum van 3 ons voor een volwassene en 11/2 ons -voor kinderen beneden 14 jaar per hoofd en per dag ten derde aan vroedvrouwen de bevoegd- heid te geven, voor kraamvrouwen tot 3 weken na de bevalling-wit brood te doen verstrekken. Be toesland in Portugal. De Portugeesche gezant heeft, naar aan- leiding van een in enkele Nederi. bladen gepubliceerd telegram uit Berlijn, waarin bericht werd, dat een revolutionaire be- weging in Lissabon zou zijn uitgebroken getelegrafeerd aan den Minister van Buiten- laudsche zaken te Lissabon, en van dezen het volgende antwoord ontvangen,/Het bericht is volkomen onwaar." I N G E Z 0 N 1) E N STUKKEN. Waterzucht dient niet beschouwd te worden als een ziekte, maar als een ziekte- versehijnsel. De ziekte zelf zetelt gewoonlyk in de nieren. Trage nieren onttrekken namelijk niet voldoende water aan het bloed en dit water verspreidt zich op andere wijze. En de onnatuurljjke afscheiding uit de bloed- vaten ieidt tot waterzuchtige zwellingen onder de oogen, in de ledematen en het iichaam. Een kenmerkend verschijnse! van water zucht is, dat de zwellingen zich slechts langzaam weder vullen, nadat men er met den vinger op gedrukt heeft. Als de nieren de oorzaakzijn, treden gewoonlijk ook urine-stoornissen, rugpijn en bezinksel in het water op. Dampbaden en aftapping verlichten on- getwijfeld het verschjjnsel, maar genezen het niet. Er is geen betere behandeling in zulke gevallen dan met Foster's Rug pijn Nieren Pillen, die de nieren tot werk- zaamheid brengen, heelen en- versterken, en het urinezuur en de andere belemme- rende onzuiverheden uit de urinekanalen en blaas verwijderen. Zij verschaffen een vryen uitweg aan het opgehoopte water, en de waterzuchtige zwellingen verdwijnen langzamerhand. Een geregelde leefwijze, voldoende rust, warme baden en frissche lucht, alsook weinig gebruik van vleesch, thee, kofiSe en alcohol zijn bevorderljjk voor uw genezing. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hielpen zeifs in gevorderde gevallen van nierkwalen en de daaruit voortvloeiende kwalen als waterzucht, niergruis, rheumatiek, rugpijn, ischias, niersteen, spit enz., hoewel natuur- lijk de beste resultaten verkregen worden bij tijdige behandeling en gebruik bij het optreden der eerste verschijnselen van nieraandoening. TeTerNeuzenverkrijgbaarbij de Wed. A. v. Overbeeke-ALeunis, Westkoikstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissei a 1,75 voor een of f 10,voor zes doozen^ Eischtdeechte Foster's Rugpyn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- delsmerk. jan alle soorten Bieten-, Wortel-, Gras- en Klaverzaden, Bruin eboonen, en Wikken voor groenbomesting, Plant- Mais en wat verder tot het gebied van Zaaizaden behoort. Zaadhandel, Ter JYeuzen. Hulst, 15 Mei 1916. Rotterdam, 15 Mei. Graanmarkt. Onze binnenl. markten lijden alle aan schaarschte van graansoorten, zoo- dat daardoor de prijzen enorm stijgeia en door onzen Minister in verband daarmede de aanvoer en distributie van Yeevoeder, Gerst, Haver, Lynkoeken enz. van regeerings- wege ter hand zal genomen worden. Houders van reeds overstelpte partyen wenden zich tot het Ryksbureau in den Haag Inlandsche Tarwe met meer haudel. Mais onveranderd stil. Oliezaden als voren, Ryat hoog in pry s. Buitenl. Granen. Tarwe en Rogge geen noteering. Gerst La Plata 375; Zware Galifornische 375 a 400 Ma'is tot de hoogste Regeeringsprijzen per 2000 kilo. Boekweit prima State Canada f 410 per 2100 kilo. Haver Amerik. 17,25 a f 18,50 per 100 kilo. Meelpryzen. Door de regeering bepaaid. Binnenl. Granen. Tarwe /18,50 a /19, Gerst 19,a 19,25 Haver 17,50 a 18,— Boonen en Erwten 22,a 32,per 100 kilo. Veemarkt. Prijzen voortdurend hoog. Aanvoer naar keus en keur. Runderpryzen vet Vee 90 a 108 Ossen 88 a 106 Stieren 88 a 98; Kalveren 100 a 140; Schapen 64* a 70; Varkens 88 a 94licbt soort 80 a 84 cents, alles per kilo. Leiden t-n Utrecht Runderen 85 a 110; Kalveren 90 a 130 cents per kilo. Mager Yee. Melkkoeien 225 a 385 Kaifkoeien f 270 a f 420 Stieren 140 a 325 Vaarzen f 140 a 200 Pinken /110 a 130vette Kalveren 80 a 100 Fokkaiveren /18 a /24 nuchtere 10 a 14 Biggen 14 a f 22; Slacht- paarden 120 a 160 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche en Geldersche blauwe 4,75 a 5,— Flakkeesche Bravo's 4,25 a 4,50; Dito Eigen- heimers 3,50 a 4,Red Stars 3,50 a 3,80 Poters 3,50 alles per mud. Boterprijzen in vaten 60,— a f 63, Stukken van '/2 kilo 80 a 85 cents. Zoetemelksche Kaas 51,a 58,50 per 50 kilo. Leidsche Kaas le 47,a 50, 2e 43,— a f 46,— Friesche Nagelkaas 31,a f 54, Eieren 6,a 6,50 Regeerings- eiren 5,50 a 6,75 Deventer 6, Vlas schoon f 6,a 7,50 per steen. Lijnzaad alsvoren. Kanariezaad 38,a 39,per 100 kilo. Karwijzaad 46,50 a 48,— per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo f 16,20 en per kan 12 cents. Koffie-Santos op termijn 58J/4 en Santos- Trust 46 cents per half kilo. Beetwortel-suiker Mei 31 s/4Najaar Beursnof seizing. De Beurs was voor Amerik. Industrials vooral Steels circa 1 °/0 hooger. Spoorweg- sbares vaster. Rubbers kalm. Tabakken vast evenals Marines. Petroleum zwakker. Binnenl. scheepvaart flauw evenals culturen. Staatsfondsen stil. Wisselkoers. Londen f 11,47 Berlijn 45,10; Parijs 40,50; Zwitserland 46,25 Weenen 31,30. Beleeningen 4x/2 a 5 percent. Axel, 13 Mei 1916. Veilingseieren //Eierveiling Axel" 6,30 per 100 stuks. Aanvoer 7500 stuks. Hulst, 15 Mei 1916. Veilingseieren Y. P. N. 6,05 per 100 stuks. Aanvoer 28,000 stuks. SCHEEPYA ARTBEWEGING. Yan 12 tot en met 14 Mei werden lrngs de Oostsluizen alhier 44 binnenraamLgen op- en 44 algeschut; langs de Middensluizen 44 op- en 38 afgesehut en langs de West- sluizen 21 op- 13 en afgesehut. Positie der Stoomschepen Op Donderdag 18 Mei hoopt mijn ge- liefde Oom en Tante HENDRIK ANJOUL EUGENIA VERVAET, hunne dertigjarige Eehtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang mogen ge- spaard blijven, is de wensch van hun dank- bare Pleegdochter Sluiskil. EUGENIA MEERT. Zoo de Heere wil hoopt op Woensdag 17 Mei a.s., de Wed, P. POTTERS, haar 80sten geboortedag te herdenkeD. Dat zy nog lang mag gespaard blyven, is de wensch van Haar Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Zaamslag, Mei 1916. Zoo de Heere wil en hij leeft, hoopt a.s. Vrijdag 19 Mei, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer J. HAMELI1NK te Ter Neuzen (Zwaantje), zijn 70sten ge boortedag te herdenken. Dat hij nog lang moge gespaard blyven, is de wensch van Zijue dankbare Kinderen, Ter Neuzen. Behuwd- en Kleinkinderen. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Vader, be- tuigen wij onzen hartelijken dank. W. M. J. GOOR. E. J. fl. GOOR, B. J. S. GOOR. Hoek, 15 Mei 1916. Ondergeteekende betuigt zijnen welge- meenden dank aan de „Onderlinge Veeverzekeringmaatschappij in het voormalig Te district van Zeeland voor de vlugge en prompte uitbetaling van zyn gestorven koe. A. M. DE FE1JTER, Axel (Magrette). Axel, 13 Mei 1916. Zitting van 12 Mei 1916. Veroordeeld zijn ter zake van liijwiden zonder licht. E. H., landbouwer te Axel, tot eene boete van 2, subs. 1 week tuchtschool. P. B. v. H., landbouwerA. A. d. P., visscher, beiden te Axel, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. J. F., reiziger te Oostgeest, tot eene boete van J 2, subs. 2 dagen hecht. C. v. d. V., werkman te Westdorpe, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. K. D., landb.knecht te Zaamslag, tot eene boete van /2, subs. 2 dagen hecht. L. F. J. M., slager te Hulst, tot eene boete van subs. 2 dagen hecht. I. P., schipper te Schiedam, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. H. W. S., commissionnair te Axel, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. J. B. d. W., koopman, zonder woonplaats, tot eene boete van 2, suhs. 2 dagen hecht. C. S., schipper te Rotterdam, tot eene boete van J 2, subs. 2- dagen hecht. C. J. H., boerenknecht te Axel, tot eene boete van J 2, subs. 2 dagen hecht. A. B., schipper te Ter Neuzen, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. D. C. S., landbouwer te Axel, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen" hecht. P. d. K., landbouwer te Axel, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. A. C. d. K., landbouwer te Zaamslag, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. I. v. H., werkman te Axel, tot eene boete van/2 subs. 2 dagen hecht. B. F. v. 0., landbouwer te Hoek, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. 0. d. V., te Zaamslag, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. Openbai e Dronkenschap. D. T., landbouwer te Axel, tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht. L. D., boerenknecht te Axel, tot eene boete van 4, subs. 1 week tuchtschool. F. J. R., fabrieksarbeider te Philippine, tot eene boete van f 4, subs. 3 dagen hecht. G. S., koopman de Middelburg, tot eene boete van 4, subs. 3 dagen hecht. C. S., schippersknecht te Rotterdam, tot eene boete van f 4, subs. 3 dagen hecht. 1. d. B., boerenknecht te Schoondijke, tot eene boete van 4,,subs. 3 dagen hecht. Niet voldoen bevel Militair gezag. A. C. en V. d. B., beiden arbeider te Zuiddorpe elk tot eene boete van f 50, subs. 15 dagen hecht. met bevel tot teruggave der zeep. M. W.. knecht te Zaamslag, tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht., met teruggave der mai's. E. S., voerman te Zuiddorpe, tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht. Overtreding Leerplichtivet. J. J., zonder beroep te Westdorpe, tot eene boete van 4, subs. 3 dagen hecht. J. V. E., veldarbeider te Sas van Gent, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. A. S., zonder beroep te Westdorpe, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. Overtreding IJktvet. E. v. R„ schilder te Axel, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht., met verbeurdverkl. van het gewicht. A. M., winkelierster te Axel, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen, met verbeurdverkl. van het maatje. H. Jf. H., schilder te Axel, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht., met verbeurdverkl., yan het gewicht. Loopen over het spoor. E. B., werkman te Ede, tot eene boete van I, subs. 1 dag heeht. R. V., landbouwer te Ede, tot eene boete van 2, subs. 1 week tuchtschool. B. C P., landbouwer te Zuiddorpe, tot eene boete van f 1,- subs. 1 dag hecht. M. J. D., landbouwer te Philippine, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. Spelen met- en om geld. L. S. J. 0-., arbeider te Axel, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. J. M., werkman te Axel, tot berisping. J. K., kapitein te Dordrecht, tot eene boete van /15, subs. 10 dagen hecht. Overtreding Vcr. Kustbatterij. J. M., schipper te Kampen, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. Kippen laten loopen. E. P., zonder be-oep te Hoek, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. Overtreding Bonwverordening Hoek. A. W. N., rnetselaar te Hoek, tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen heeht. Straatschenderij. E. D,, voermansknecht te Sas van Gent, tot eene boete van 3, subs. 1 week tuchtschool. P. v. d. R arbeider te Sas van Gent, tot berisping. Wateren openburen weg. G. S., koopman te Middelburg, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. Herberg overtreding. E. V., landbouwer te Sas van Gent, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. E. D., landbouwknecht te Westdorpe; C. R., met elaar te Sas van Gent; P. V., wagenmaker te Sas van GentA. S.^ klompenmaker te Ter Neuzen en P. d. M., soldaat te Westdorpe, alien tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. Teruggeqeven aan ouders zonder strafL. W. H., zonder beroep te Axel. TER NEUZEN Huwelijks-aangiften. 12 Mei. Cornelis Lensen, oud 26 j., jm. en Geertruida Elisabeth Muller, oud 25 j., jd. Arnoldus Franciscus Josephus Maria Engel- bregt, oud 29 j., jm. en Catharina Maria Anna Schirris, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Mei. Charles Louts van Laere, oud 31 j., jm. en Maria Leonia IJsebaert, oud 24 j., jd. Geboorten. 7 Mei. Prudence Augusta, d. van Engbert Arp en van Maria Josepha Audenaert. 8 Mei. Cornelis Adriaan, z. van Cornelis Michielsen en van Catharina de Kraker. 9 Mei. Cornelia, d. van Maarten Florussen en van Jacoba van Dixhoorn. 12 Mei. Anna Pieternella, d. van Heinrich Carl Dung en van Geertruida Anna Krijger. Elisabeth Augusta Mathilde, d. van Florimond Oscar Aehille Callens en van Maria Josephina Margaretha Poppe. Helena Sara, d. van Johannes van Maelsaeke en van Maatje Remijn. 13 Mei. Pieternella, d. van Christiaan Suur- mond en van Catharina Pieternella Harpe. Overlijden. 7 Mei. Jan Duerink, oud 77 j., wed. van Henriette Prosper Josephine van den Bosch. 13 Mei. Maria van Malen, oud 79 j., d. van Isaac en van Geertruij Wissel. Ter Neuzen, den 15 Mei 1916. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleidiiig van verspreide geruchten, zelfs besprekingen, heb ik de eer langs lezen weg mede te daelen, dat o.a. door Gedcp. Staten van Zeeland aan het Comite is be richt bij schrijven dd. 10 Mei jl. Een vast plan voor de richting Cn de wijze van samenstelling van den weg heeft tol dusver nog geen punt van overweging door ons College uitgemaakt daar eerst behoort vast te staan, dat de weg inderdaad met steun van belang- hebbenden tot stand zal komen. 'Hieruit blijkt dus ten zeerste, dat bij het College van Gedep. Slaten eerst dan een vast plan voor de richting en de wijze van samenstelling van den weg zal plaats vin- den, nadat de noodige steun van gemeenten en polders zal zijn verkregen. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, i UEdw. dn. D. J. DEES, Seer. Comite verb, weg lusschen O. en W. Z.-V1. Andere bladen worden verzocht dit over te nemen. Middenprijs per 100 KG. Tarwe 18,a/18,50, Rogge 15,— a 16,Wintergerst 18,a f 18,50, Zomergerst 18,a 18,20, Haver 16,— a 16,50, Erwten 33,a f 34,Witteboonen, f 33,a 34,Bruine boonen 32,a J 34, Duivenboonen 25,a 26,Paardenboonen 25,a 25,50, Boekweit a Lijnzaad 40,a 41,Aardappels /,4,50 a 5,-. Koolzaad per zak van 106 litera a Boter per kilo 1,20. Eieren per 26 stuks 1,40. Ter weekmarkt waren aangevoerd 14 stuks rund- vee, 33 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 8 stuks rundvee, 28 varkens. s.s. ELISABETH van Buenos-Ayres naar Rotterdam, arriveerde 6 dezer te St. Vincent, s.s. HELENA van Rosario naar Rotterdam, arriveerde 3 dezer te Las Palmas. s.s. MAGDALENA vertrok 26 April van Rosario naar Rotterdam. s.s. CORNELIS in lading te Buenos Avres voor Rotterdam. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3