i| predisbeurtenT" GEMENGDE BER8CHTEN. Laatste Berichten. UStbrsiding havennverkeei te Ten* RECHTSZAKEK. Arrondissements-Rechtb. Middelburg. Zandag 7 ilea 1918. I Lbieren er niet veel nicer dan de rol van doel uranten vervulleu), gevoerd wordt in dat schc de cttrtuurland aan de lxxwden van Tigris D i Euphraat, waar eens de wieg der be- eer'Chaving stond en waarschijnlijk ook de wieg za van de tvvensc.hlieid. s< Het stof, dat door de grand ten en bommen o wordt omgewoeltd, omvat de geraaniten en overblijfsdien van onze voorvaderen van voor vele eeuwen. "Daar stond eenmaal te midden van heL aardsch paradijs de boon! des levens. Daar versloeg reeds Kiiin zijnen breeder Abel Daar verrees in de eerste jaren reeds der menschelijke samenleving aan den oever van den Euphraat de eerste stad, die tientallen- van eeuwen 0.0k de grootste en rijkste zou zijn: het machtige Babylon met zijn gewel- digen, 200 meters hoogen toren en zijn prachtigen aan Bel (d.i. de aarde) gewijden tern pel. Herodotus beschrijft ons Babylon als een vierkante stad, aan beide oevers van den Euphraat gelegen, omgeven door een 200 meters hoogen, 50 meters dikken en aan elk zijner vier zijden 22 kilometers langen ves- tingmuur, voorzien van 250 torens en 100 koperen poor ten. Vele eeuwen lang Was zij de hoofdstad der wereld; vele malen streed zij met Ninive om de opperheersehappij, met afwisselend geluk. Daar zaten gedurende lange jaren de Is raeli© ten. na de verovgring en verwoesting van him land in ballingschap aan de oevers van iden Eupiiraat. Te Babylon \yerd de prefect Daniel in den leeuwenkuil geworpen en wonderiijk be- waard, Te Babylon- was het, dat te midden van Nabuchodonosor's feestmlaal een geheimzin- nige hand aan den wand de onheilspetfen- de woorden schreef „Mene Tliekel Phares", torn dg overmoedige koning Gods tempel- vaten voor zijn braSpartij had ontheiligd. Korten tijd daarna went de stad door Cyrus ingenotjien, rnaar niet Verwoest. doch tot derde hoofdstad van het Mediseh-Perzische rijk verheven. Eerst geleidelijk en sucgessievelijk is de stad yerdwenen. Na een opsLand, werden door de Perzen de nxuren geslecht; voor en na werden de schatten geroofd. Alex ander van Macedonia, die de stad in haar vroegeren luister had willen herstellen, vonid er een ontijdigen dood na een braspartij in het paleis van Nabuchodonosor (Beltsazar). Dan verdwijnt het groote Babylon onge- merkt en room loo's uit de historic. Seleu- cia verrijst en verdwijnt op zijn beurt. On- der de overheensehing der Arabieren ver- dwijnerp zelfs de ruines, die ten deele zijn geroofd en gebruiktvoor den bouw van latere woonplaatsen. Van de grootste en machtigste stad der wereld is zoo totaal niets overgebleven, dat voor enkele tien tallen jaren de geleerden twistten over de plaats, waar zij eenmaal had gestaan 1 En toch had Babylon een zeer hoogen trap van cultuur bereikt, gelijk de latere opgravingen en de ontcijfering der hiero glyph en en vooral die der bibliotheken heeft aangetoond. Maar kunst en cultuur zijn met de beyol- king verdwenen en thans vindt nauwelijks de roofzuchtige Sobeid-Arabier een schuil- pheiis tussehen de puinhoopen v.an wat eens de schoonste paleizen waren. Niet anders is het Ninive gegaan, dat rukn 400 kilometers Noordeiijker aan den Tigris lag, ongeveer ter plaatse van 't tegenwoor- dige Mosoel. Van die hoogstaamde Chald- eeuwsehe bevolking is niets overgebieven. Thans zwerven er Slechts wat halfwilde Ara bieren s Lamm-en rond. Pin de Euphraat roft zijn wateren onver- andierlijk vdort langs de nu zoo vervallen en dorre streken, die eens een lustwarand waren. Hij heeft de vdlkeren langs zijn oevers zien .kornen en gaan. Hij f,ag den strijd van Assur en Babylon; hij zag hij Cuuaxa de anderhalf millioen strijders van de breeders Cyrus-en Artaxerxes; hij zag de wonsteling van Alexander en die der Seleu- ciden, gelijk hij thans den strijd van Engel- schen en Germano.-Turken aanschouwt Altijd weer de strijd om de maoht! Nu om de vraag wie van beiden Meso- potamie" weer tot bloei zal brengen. (Centrum.) DE OPSTAND IN IERLAND ONDERDRUKT. Omstandiglieden waren oorzaak, dal 'we niel, zdoals we dat gewenscht hadnen, mel ding konden maken van den opstand in'Ier- land, die ernslig genoeg was en van veel meer beteekenis, dan aanvankelijk door de Engelsqjie regeering was topgegeven. Hoe ernstig: bet was, blijkt voldoende uit de ter kennis gekoinen feiten, maar ook daaruit, dat de Eiigelsche Minister voor Ierland, Birrell, in het Parlement eene soort van zelfbeschuldiging heeft uitgesproken, dat hij de beweging der Sinn Feiners, die hem be- lcend was, heeft onderschat, en dat hij, nu de opstand gedempt is en de rust wederge- keerd, het beter acht af te Ireden. Hij werd nog in bescherming genomen door den Ier- scben leider John Redmond, die een deel der schuld op zich nam, door te verklaren, dat de zienswijze en gerustheid van Birrell ook wel voor een deel aan zijn meening te wijten was, dat vah de Sinn Feiners geen gevaar te duchten was. De Sinn Feiners is eene Iersche partij, die zich niet kan vereenigen met den loo-p dien de Home Rule genomen heeft en die algeheele zelfslandigheid voor Ierland wen- schen, die niet wiUen dat Ierland in een enkcl opzicht ondergesehikt zal blijven aan Engeland, dat zij als de onderdrukker van bun eiland beschouwen. Zij zijn wel eenigerinate te vergelijken met de vroegere Fenians, die langen tijd in het verleden in Ierland poli- tieke agitatie verwekten. Thans is gebleken, dat de Sinn Feiners over een wijd vertakte, goed ineen gezette organisatie beschikten. Zij zijn goed gewa- pend gebleken en hebben de oonstandighe- den, dat Engeland in oorlog verkeert en daardoor reeds zorgzame dagen beleeft, wil len aangrijpen om hun land onafhankelijk te verklaren en de republiek uit te roepen, waarbij1 hnn ook zeer waarschijnlijk hulp van Duitsche zijde is toegezegd. De zen- ding1 van een Duitsda schip met ammunitie enz. daarheen, welke zending mislukt is, wijst daai'Op wel. De arrestatie van Sir Roger Casement is het sein geweest om de vaan van den op stand te ontplooien en de republiek uit te roepen, er werd eene proclamatie uitge- vaardigd, waarbij mededeeling werd gedaan van de instelling van een voorLoopig bestuur, de benoeming van een beveihebber van het leger, enZ. Men heeft geheel modern gewerkt. De volgelingen bleken goed gewapend. Zij be- schikten ook over macliinegeweren en lieb- ben terstbnd verseliillende strategisch goed verdedigbare punten en gebouwen bezel. De omstandigheid, dat de regeeringstr:oe.pen over geschut beschikten, was zeer in bet nadeel der opstandelingen. Zelfs de kanon- nen vran monitors hebben een woordje mee- gesprokeu, om Het de rebellen in enkele hunner versterkingen onlioudbaar te maken. Nadat aan weerszijden tal van dooelen en gewonden gevallen waren, waarvan men het getpl vermoedelijk wel Hdinmer 'te weten zal kornen, zagen de leiders in, dat zij het niet houden konden. De houding der beVolking in bet algemeen was hen ook niet mede en zal zeker wel tegengevallen zijn. Zij hebben toen bevel gegeven, naar ver- schillende plaatsen aan de onderbevelheb- bers, de wapens neer te leggen,' en gaven zich met hunne volgelingen over. Eenige tedders zijn in de gevechten gedood en drie hunner zijn, na korte berechting voor een krijgsraad, ter dood vereordeeld en gefusil- leerd, het waren Pearse, Clarke en Me Donagh. Om een denkbeetd te' geven van de wijze waarop deze burgeroorlog gevoerd is, laten wij bier een verhaal volgen van een obgge- tuige uit de „Times": Ooggetuigen van den opstand id Dublin, die zooeven in Engeland zijn aangekomen, verklaren, dat, toeb Maandag II. de klok twaalf uur sloeg, de rebellen, gfehoorgevend aan ait vooruit afge^proken sein, heensnel- den, om een schip te gaan leeghalen, 'dat met geweren geladen was. Ondertusschen kwam er een aulo aanrijden, waaruit am munitie werd rondgedeeld. Vrouwen in uni form inarcheerden naasi iederen man en droegen bandeliers vol patronen, waarvan zij er aan de mannen uitreikten, naarmate het gevecht voortduurde. Het eerste treffen had plaats met een af- deeling cavalerie, waarop de rebellen be- gonnen te vurcii, zoodat zij een aanlal paar- den doodden en eenige cavaleristen en bur gers verwonddien. Bijna oimiiddellijli" bezel ten de rebellen het postkantoor, waar zij him vlag lieschen en de meeste ambtenaren er met de punt van de bajonet en onder bedreiging met re volvers uitwierpen. Daar de rebellen op iederen soldaat of agent van politic tus sehen de menigte sc.hoten, en vaak niisten, werd een aantal burgers gedood. Op het dak van bet postkantoor h add en eenige schutters postgevat, die onophoudelijk op so Ida ten en agenten vuurden. De opstandelingen bestormden tegelijker- tijd een aantal openbare gebouwen, waar- onder de igerechtshoven, bet College voor Wetenschappen, twee spoorwegsta lions en twee dagbladbureaux, benevens een aantal huizen, uit welker vensters zij schoten. Zij bidden de treinen op de stations aan, bra- ken de lijn op en verjoegen de spoorwegbe- ambten. Hun poging, om zich vgn Dublin Castle meester te maken, werd verijdeld door de wacbt, nadat een agent en de schildwacbt aan het hek gedood lymen. De rebellen bezelten eveneens St. Stephens Green, bet voornaamsle pLein der stad, dat met deftige huizen omringd is, en begonnen daar barricades op te werpen en loOpgra- ven te delven. Zij schoten tot Woen-gdag toe op een prachtig heerenhuis op den lioek van bet plein, welks inwoners feitelijk gevan- gen waren. Tevens bidden zij alle auto's aan, en scho ten sonis zonder te waarschuwen op de chauffeurs. De anto's stelden zij dwars over de straten, bij Wijze van barricades, op. In de buurt van het plein bezetten de rebel len alle openbare gebouwen. Daarop werd het vuren zeer ongeregei i en vele burgers werden door dit woes te schietengewond. De troepen begonnen vroeg in den och tend van Donderdag aan te kornen en wer den snel naar verschillende punten gediri- geerd, met bet doel, de opstandelingen te omisingelen. Zij openden bet vuiir op de Sinn Feiners, die verscheidene huizen in Sackville Street en Dame Street bezet hiel- de.n, terwijl de soldaten waren opgesteld in het dichtbijgelegen College (bedoeld is de universileil, Trinity College, die met een barer smalste gevels aan de Dame Street grenst. Red.), en ook dekking zochten ach- ter de zware schoorsteenen, van waar zij op de rebellen vuurden, die bet gebouw trachtten te naderen. In den avond besloten de autorileiten, dc^ rebellen uit een winkel te verdrijven,' waar eenige scherpschutters op hinderlijke wijze hun werk verricbtten. Een mi trail leu r bad spoeclig de Voor zijde van den winkel in elkaar geschoteb en de bezetting werd gevangengenomen. Reeds vroeg in den o ch tend van Woens- dag beheerschte dc overheid den toestand; niemand mocht stilstaan op straat, en er werden schrander beraamde Operalies tegen de rebellen ondernomen, van wier hoofd- kwartier, de Liberty Hall, de groene vlag woei. Er werden twee veldkanonnen op den tegenovergestelden oever van de Liffey in stelling gebracht. In vijf minuleb werden er 40 granaten op het gebouw afgevuurd, waarvan toen slechts weinig was overge bieven. De meeste rebellen ontkwamen door een achterdeur. De soldaten juichten, snel den voorwaarts en bezetten de puinhoopen. Het was toen 8 uur in den morgen van Woemsdag. De militairen sloten alle open- bare gebouwen en toen de ooggetuige om 5 uur 's namiddags vertrok, bestond er geen vrees voor nieuwe uitbarstingen. Verschillende straten van Dublin zijn mi nes gewonden en de foto's daarvan verschil len in niets van die der verwoeste steden achter het oorlogsfront. De verschillende openbare en andere gebouwen, waar de re bellen zich genesteld hadden, zijn vernield. Een speciale correspondent van de Times maakte te Dublin een rit door het deel der stad, waar de opstand het hevigst gewoed had en vond in Sackvillestreet een onbe- schrijflijk tooneel. Ieder gebouw van dezen verkeersweg, vroeger een der fraaiste van de stad, waS verwoest. Wat de mooiste ju weliers-, de grootste modewinkels en de drukst bezo'chte koffiehuizen waren ge weest, deed zich nu voor als 'smeulende hoo- pen steenen en ijzeren steunfyalken, tot wel twaalf voet hoogte opeengestapeld. Geen enkel gebouw in deze prachlige straal is overeiud blijven staan. Het groote hoofdpostkantbor, waar de re bellen' het langst standhielden, is als een tedige bolster: het dak? de tussehenvlocren, de vensters dat alles is weg, alleen de buitenste muren staan nog overemd. Inker- mans Bank, en de twee grootste hotels, het „Imperial" en het „Metropole", zijn puin hoopen. Vele winkels in Graftonstreet, de mooiste wmkeibuurt van Iiulilin, toonden de duide- lijke bewijzen dat zij geplunderd waren. De lersciie Minister Birrell heeft, in te- lenstellmg met de oproerlingen, gewezen op de duizenden bet land getrouwe lereii, die aan hel front sbijden en zich daar dappers strijders betoonen. TER NEUZEK, 5 Mei 1916. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand boven 760.0 Oost- Duitschland. Laagste harometerstand 747.1 Vlissingen. Yerwachting tot den avond van 6 Mei zwakke tot matige veranderlijke wind, ver- anderlijke bewolking, waarschijnlijk regen- of onweersbuien, koeler. JSaar we uit goede hron vernemen, zal in den loop der maand Juni a s. de aanbesieding plaats hebben van de wer ken tot het maken der twee havenkommen benoorden het terrein der staalfabriek. Tevens werd aan deze mededeeling toe- gevoegd, dat het aan de gestadige be- moeii'ngen van den afgevaardigde voor dit district, den beer Jhr. De Muralt te danken is, <iat, nu de onteigening van de laatste per- ceelen, waaromtrent kwestie bestond, onlangs gerechtelijk is uitgesproken, zoo spoedig met de uitvoering van dit werk zal worden aangevangen. Schaakclub „Ter Neuzen". Donderdagavond werd de sckaakwedstrijd gesloten van bovengenoemde club, en de prijzen aan de winnaars van dezen wedstrijd uitgereikt. De eerste prijs werd behaald door den heer J. J. Donze, de tweede door den heer I. van de Sande, en de derde door den heer D. Tholens, na loting met de heereri Van Dalen en Luwema. Een schipbreuk. Gisteren zijn alhier aangebracnt de op- varenden van het sleepsehip Hubertns", kapitein Witjes, thuis behoorende te Rotter dam. Genoemd schip kwam van Ruhrort met grindzand, bestemd voor Belgie en werd gesleept door de Passepartout X|Y. Gistermorgen is de sleepboot omhoog ge- loopen op de Middelplaat, »bij Evericgen en ook de n Hubertns" Hep met het voorste deel op de zandbaek fast. Het schip zat zoodanig, dat het bij bet vallend water, blijkens mededeeli :g van den gezagvoerder, in drieen gebroken is. De ^Passepartout XV" is bp wassend water weer vlot gekomen, doch de ,/Hubertus" is^ezonken. Schip en lading zijn geassureera. Naar we vernamen heei't de n Hubertus", een voormalige radprstoomboot die den Rijn bevoer, ongevoer 1000 ton groot, een zeer onfortuinige reis gehad Bij het verlaten van de Dordsche Kil kreeg het schip averij en Woensdag is het bij het binnenkomen der haven van Wemeldinge op den baven- berm vastgelooperi, doch kon toen door de sleepboot weer vlot gesleept worden. Sieun voor de Belgisebe soldaten. Het comite tot steun aan de Belgische soldaten, afdeeling Zeeuwsch-Vlaanderen, gevestigd alhier, verzond cdar men ons mededeelt, gedurende de maand April naar het Belgische front. 122 paar kousen, 224 zakdoeken en 460 pakken tabak. Regeeringseieren. Zooals uit eene advertentie in dit nummer blijkt, zulleD alhier van morgen af regee ringseieren worden verkrijgbaar gesteld. Broodkaarten. De Minister van Landbouw, Njjverheid en Handel heeft tot de burgemeesters de navolgende circulaire gericht Het is mij gebleken, dat niettegenstaande het persoonlijk afhalen der broodkaarten voor de afnemers verplichtend is gesteld, het aantal aanvragen om broodkaarten is toegenomen. Uit de mij verstrekte gegevens blijkt, dat in vele gemeenten het aantal broodkaarten met 1j3 is toegenomen, terwijl verdubbeling van het aantal niet zeldzaam is. Reeds nu kan worden geconstateerd, dat de hoeveelheid ongebuild meel, welke het rijk voor de goedkoope broodvoorziening beschikbaar stelt, wekelijks met 2,000,000 kilogram zou moeten worden vermeerderd, hetgeen een verhooging der onkosten van f 140,000 per week met zich Zoude brengen. Yermits deze kosten voor het overgroote deel ten goede zoude komen aan personen, die om hun maatschappelijken welstand geen s'teun van het rijk behoeven, acht ik het wenschelijk, dat aan hen geen brood kaarten meer worden afgegeven. Ik verzoek u derhalve beleefd in het vervolg slechts broodkaarten af te geven of opnieuw af te geven aan diegenen van wie u bij onderzoek is gebleken, dat zij den gewonen broodprijs niet zouden kunnen betalen. (St.crt.) Graanaanvoer voor Nederland. In Noord-Amerikaansche havens zijn thans voor onze Regeering een groot aantal sche- pen in graanlading. De Engelsche regeering heeft de ver- zekering gegeven dat deze graanladiugen spoedig zullen worden doorgelaten, zoodat, wat de vermeerdering van onzen graan- voorraad betreft, behoudens buitengewone omstandigheden, geen vrees behoeft te be- bestaan. Biljarten. Naar men ons thans bericht, werd aan den Zondag te Sas van Gent in bet Hotel de Zwaan" bij den heer Van den Hemel, en het v Hotel de la Bourse" bij mej. de wed. Pauwels, gehoudeu wedstrijd op twee biljards, door 62 spelers deel genomen. De le pr. werd gewonnen door Remi Rotteman en Oscar "Stevens te Sas van Gent,; 2e pr. Aug. de Mette te Ter Neuzen en Fr. de Krpger te Philippine 3e pr. A. de Kouse-, hiaker te Westdorpe en A. de Krijger te Philippine; 4e pr. Edm. van Hamme te iJzendijke en J. de(Splinter te Sas van Gent. Bakken van brninbrooil. Ons wordt medegedeeld, dat blijkt, dat de bepalingen betreffende het bakken van bruinbrood door enkelen niet overeeukomstig de door den Minister gestelde regelen wordt uitgevoerd. Er wordt meel met bloem ver- mengd en ook wordt aan lageren prps brood verkocht dat niet ten voile 1 kilogram weegt. De betrokkenen beloopen, zooals uit de waarschuwing in dit nummer blijkt, de kans dat zij gestraft worden met niet verstrekken van regeeringsmeel. Ook hoorden we, dat in Gent geklaagd wordt, over de kwaliteit van het aangevoerde brood, hetweik men, om het zeker het voile gevraagde gewieht. te doen hebben, niet voldoende zou bakken. Het is reeds voor- gekomen, dat te Gent het brood op de gewone wijze niet kon worden verkocht en het bij afslag werd van de hand gezet. Dergelijke afleveringen van brood kunnen ten slotte op nadeel uitloopen voor alle belanghebbenden. Bcsmfctlelijke ziekten. In de week van 26 April tot 2 Mei zijn uit Zeeland de navolgende besmettelijke ziekten ter kennis van den Centralen Ge- zondheidsraad gekomen Diphteritu^4 gevallen te Oostkapelle, en een "geval te Kapelle en Ter Neuzen; Roodvonk r 3 gevallen te Ter Neuzen en een geval te1 Goes en Hontenisse. Een Engclsch vliegtuig gedaald. Donderdagmorgen is te Sluis, even over de Nederlandsche grens, een Engelsch vlieg- tuig neergekomen. De inzittende luitenant Breen Smith, wist op Nederlandsch gebied te vluchten en is ge'interneerdzijn vlieg tuig viel in hauden der Duitsehers. Vliegmachine. Men meldt uit Breskens Donderdagmorgen omstreeks zes uur ver- scheen plotseling een vliegmachine Zuide- lijk over de Schelde. Er werd door de marine nog een schot naar gelost, doch zonder resultaat. Na het schot is de vlieger onmiddellijk van koers veranderd en over land in Westelijke richting verdwenen. Van welke nationaliteit het vliegtuig was, kon men niet vaststellen. Onwcder. Het korte onweder, dat Dinsdagavond ook boven deze streek woedde, veroorzaakt in andere deelen dezer provincie ongevallen. Te Breskens sloeg de blikaem in het dak van het huis, bewoond door mej. S. van de Sande, zonder brand te veroorzaken. Dak en schoorsteen werden erg beschadigd. Te Oostburg werd een schelf haver door het hemelvuur getrolfen en verbrandde. Yolgens een bericht aan de Midd. Crt. was deze partij haver slechts tot 1 Mei 11. ver- zekerd, zoodat de eigeoaar de heer Van den B., groote sehade lijdt. Op 't gehucht Driewegen, gem. Biervliet, werd aan weerskanten der school een telefoon- paal door den bliksem getrolfen en op den dijk werd een boom getroffen en versplinterd. Op Walcheren werden verschillende tele- foontoes'tellen stuk geslagen en pannen van de daken geslingerd. HOEK. Gistermorgen werd boven deze gemeente een vliegtuig waargenomen. Het kwam uit de richting van Philippine en bewoog zich in de richting van Ter Neuzen. ZAAMSLAG. Door den gemeenteveldwachter J. van Westenbrugge alhier is tegen den bakber K. proces-verbaal opgemaakt wegens het bakken van ander dan bruinbrood. CLINGE. Woensdagnamiddag wilde de werkman F. v. P., wonende op het Belgisch deel van Clinge, die onder die gemeente voor de Duitsche bezetting bezig was de langs de electrisehe grensversperring groeiende boo- men af te kappen en op te ruimen, een van die boomen afkomstigen tak, welke biijkbaar op den electriscben draad was terechtgekomen, wegnemen. De ongeluk- kige kwam hierdoor in aanraking met den electrischen stroom en was op slag dood. Het slachtoffer was ongehuwd, doch de kostwinner zijner beide reeds bej aarde ouders. Heden werden de navolgende zaken be- handeld C. A., oud 28 j., veldarbeider, verblijvende te Overslag, werd ten laste gelegd dat hij op 2 April 1916 te Overslag opzettelijk en wederrechtelijk eene afrastering van gaas, toebehoorende aan den staatder Nederlanden, heeft vernield of beschadigd, door daarin een gat te trappen. Eisch 10 boete of 20 dagen hecht. J. A. K., oud 35 j., schipper te Ant- werpen en J. H., oud 43 j'., schipper te Hontenisse, werden beklaagd dat zij op 3 Maart 1916 te Hansweert, in tijd van oorlogsgevaar, de eerste beklaagde een zak meel, ongeveer 35 K.G. en de beide be- klaagden een hoeveelheid steenkolen, onge veer0 1000 K.G., beide soorten goederen ten uitvoer verboden, hebben ingeladen in een vissghersvaartuig, terwijl die goederen niet noodig waren voor uitsluitend gebruik aan boord. Eiseh voor den len 10 boete of 20 dagen hecht., voor den 2en bekl. 5 of 10 dagen heent. L, S. v. H., oud 30 j., zonder beroep te Eede, werd ten laste gelegd dat zij op 4 April 1916 te Aardenburg ongeveer 1 K.G. rundvleesch in de richting van de Belgische grens heeft vervoerd, terwijl dat vervoer niet gedekt was door geldige documenten. Eisch f 1 boete of 1 dag hechi. C. J. K., oud 36 j., schipper op het schip ftClara", wonende te Ossenisse, werd beklaagd dat hij op 18 Febr. 1916 op het schip //Clara", korc nadat hij met dat schip de baven van Kruispolvder had verlaten en zich bevond op de Wester-Scheide ter hoogte van Walsoorden, opzettelijk zijne echtge- noote M. Kalle eenige slagen heeft toege- bracht. Eisch 15 boete of 20 dagen becht. Ilervormde Kerk Ter Keuzen. 9 u. en 2 u Ds. A. Timmerman. SluCkil. 2 u.. dhr. L. ltek. Hoek. 9J u. en -2i u., Ds. E. Raams. Axel. 9 u., Ds. Ilugenhohz Jr., Herv.Vred. te Vlodder en 2 u.j Ds. J. B. T. Hugen- holtz. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. 8as van Gent. 9J u., Ds. Akersloot vao HoutenRoos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Kloosterzande. 9i u„ Ds. J. B. T. Hugenkoltz. Gereforrneerde Kerken. Ter Neuzen. 10 u. en;3 u. (nieuwen tijd), Ds. Aalbers van Baambrugge. Axel, Kerkdreef.' 9 "u., Ds. J. H. Lammertsmaen 2 u., Ds. C. A. van Schelvea van Wageningen. Axel, Stationstraat. 9 u., C. A. van Schelven van Wageningen en 2 u., Ds. J. R. Lanamertsma. Hoek. 9 u., en 2 u., Ds. v. d. Wall. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 64 u. (nienwen tijd), Ds. D. C. Overduin. Oud-Gereformeerae Gemeente. (Vlooswijkstraat. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., (ouden tijd), Ds. L. Hubrechtse van's Gravenpolder. Lokaal Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., leeskerk. Lokaal „Eben-Hae«er" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 54 u., Evangelisatie. It. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7,84 en 10 uur •s Namiddags om half drie Lof. SIrafl'en vaor slipper!jesmakc/.i. Naar aanleiding van de met de Paaschdagen gemaakte shppertje& door militairen, agn, naar uit IJmuiden aan de Tel. gemeld wordt, bij 3 compagnieen resp. 350, 173 en 650 dagen strai uitgedeeld. Een res.-batt. sloeg echter het record. Daar kregen de vier compagnieen samen tien jaar straf te deelen. Yeie gestrafcen moeten na afloop van den dienst nog strafexerceerep. Bovendien zijn velen na hun straf nog drie maanden ver- stoken van alle gunsten. Gcstiki. Men meldt uit Weert aan de //Maasb." In bet gehucht Bosch-over-Beek onder deze gemeente, begaf een landbouwer zich in den beerput bij zijn huis om daar eenig werk te verrichten. Ongerust over zijn lang uitblijven begaf zijn vrouw zich ins- gelijks in den beerput, doch keerde even- min terug. De dochter, later eveneens op onderzoek uitgegaan, werd ook niet terug- gezien. Inmiddels te hulp gekomen buren vonden moeder en dochter dood, ten gevolge van verstikking, terwijl de man in zeer zorg- wekkende toestand verkeerde. Van under lot Woven in hel guinrai. Zondag tegen den avond kwamen twee Duitsehers per rijwiel uit de richting Enschede, met het doel de grens langs den heirweg te passeeren. Geheel bezweet en hijgend van afmatting, trokken zij in bij- zondere mate de aandacht der kommiezen, die fouilleering aan den lijve bevolen. En wat bieek Beiden waren geheel zoodaDig met fietsbanden omwonden, dat bij den een op het lichaam 52 en bij den ander 30 banden werden aaugetroffen. De smokbelaars hadden de waar te Deventei gehaald en waren daar door derden gebolpen om de gummi-bezending om het lijf te wikkelen. Zonder gummi-banden toog men Duitschland in Monaco. De //Frankf Ztg." weet te melden, dat in Frankrijk vrij algemeen de opvatting heerscht dat de tegenwoordige oorlog, hoe die ook moge eindigen, een einde zal maken aan het bestaan van het vorstendom Mo naco, in zijn tegenwoordigen vorm. Sedert Aug. 1914 heeft vorst Albert in zjjn rijk zoo goed als niets meer te zeggen, Het is de prefect van het departement der Zee Alpen, die de lakens uitdeelt. Toen de bevelvoerende generaal voor het district Nice het absinth verbod uitvaardigde, moest de vorst zich daarin schikken. Om hem dan schijn van onafhankelijk- heid te laten, stond men hem toe, de ab sinth nog in het cafe de Pari?, maar tegen een prijs, die zelfs voor millionairs te machtig werd, te verkoopen. Eene benoeming. Bij koninkijk besluit is benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Purmerend, de heer S. J. Sniit, thans te Oostburg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 6