Tennisclub J.A.KLAASSEN&C0. Leerliag 7erplssgster. Tebeidees" Niet - •alleen Mijnhardt Een HOOGAARS, Groene STAKEN. Wondsrhare pccders van het Witte Kruis" Slooperij. Hei geheim van een frisschen ouderdom. De Pink Pillen Hoogwatergetij te Ter Neuzen ADVERTENTfEN. Nieuwstraat 10, Telsfoon No. 6. TER NEUZEN. Heden ontvangen Zwart, Wit, Eoode Marmeren Schoorsteenmantels. Wegens verandering te koop T E KOOP: Firma A. van Overbeeke^Lennis. Het Bestuur der Tennisciub deelt hierbij aan de leden mede, dat de tennisbaan weder beschikbaai* is. HET BESTUUR* D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 6 Mei 3.51 4.8- Zondag 7 4.25 4.45 Maandag 8 5.5 5.26 Dinsdag 9 n 5.53 6.20 Woensdag 10 6.51 7.26 Donderdag 11 8.6 8.45 Vrijdag 12 H 9.24 9.57 in den Tuinbouw, Y E 99, met completen inventaris laadvermogen 100 ton mosselen, A. DJE WAAL, Bekhof, Yerseke. JOH*. DE FEIJTER Pz., Zaamslag „Zenuw-Hno)fdpijnpoeders". Stationsweg. Ter Neuzen. In- en Verkoop van gebruikte Houtwaren enz. SPECIALITEIT in het maken van Keeten. De Yoorzitter acht die mindere kosten toch liiet van grooten invloed. Als de weg nu eens een 20.000 goedkooper kwam, zou dat toch procentsgewijze op de bijdrage der gemeente van weinig beteekenis zijn. De heer Dieleman heeft gehoord, dat de weg 9 meters breed zou worden. De heer lOggel jmeent, dat ier dan misschien op zou gewezen kunnen worden, dat met eene breedte van 7 meters kan worden vol- staan en dat er op deze wijze met het geld gemorst wordt. De heer Dieleman voert hier tegen aan, dat e'en breede weg toch flink is; hoe het met een smalle weg gaat, ondervindt men met den weg van Axel naar de Sassing. De Yoorzitter kan niet aannemen, dat men zoo maar klakkeloos een getal genoemd heeft; hij verwacht, dat het plan doordacht is opgemaakt en eene zoo juist mogeiijke raining. De heer Dieleman wijst er op, da't het deskundigen van het Rijk zijn, die den weg hebben ontworpen; die zullen gezegd heb- ben: zoo anoet de weg worden en zooveel kosi hij. De Yoorzitter: Hun raining zal toch wel op goede gronden herns ten. De heer 'Dieleman brengt nog onder de aandacht, idat er thans ook rekening piet de oanstandigheden moet worden gehouden, vooral met den prijs der keien. De heer Kruijsse acht, dat, hoe beter de Weg wordt gemaakt, hoe beter die zal be- antwoorden aan de bedoeling. Als de weg in plaats van op 9 meters op 7 meters breedte werd gemaakt, zou dat ongeveer een vijfde in de kosten kunnen verschillen, maar dat zou voor de bijdragedezer gemeente toch nog geen cent per inwoner verschil maken. Op de vergadering waar aanmer- kingen op de breedte van den weg gemaakt zijn, heeft men, naar sprekers meening, ge- zocht naar kapslokken, om het plan er aan op te hangen. Spreker heeft op de verga dering ook om inlichtingen omtrent het plan gevraagd, maar deze kon het besluur niet geven; het schijnt, dat de leider der verga dering van gemeente- en polderbesturen in het vierde district meer van die zaak wist, dan het bestuur, dat de vergadering aan deze zijde heeft geleicL De heer Van Driel komt ter vergadering. De heer Oggel vraagt, of de eer niet wat groot is, voor deze gemeente, om in de eerste klasse te Worden aangeslagen, al wordt gezegd, dat velen in onze gemeente er .belang bij hebben en de weg ook aan onze markt zou ten goede komen. De heer Van Driel is van meening, dat men bijdragen verzoelct, in evenredigheid van het belang en het aantal inwoners. De heer Smies merlct op, dat'het belang, dat eene gemeente er bij heeft, niet af te imeten is naar het aantal inwoners, het is tmogelijk, dat eene gemeente met een klein getal inwoners er meer belang hij heeft, dan eene met een groot aantal. De heer Oggel veronder,stelt, dat men ook gerekend heeft, om tot het noodige bedrag te koanen en dan is het ook van belang, groote gemeenten in de eerste klasse te plaatsen. De Voorzitter herhaalt, dat Burgemeester en Wethouders ook van meening zijn, dat het Rijk alleen de kosten zou behooren te betalen, en zij zouden daaroin de bijdrage willen verleenen onder een zeker protest, dat de raad den loop der zaken belreurl, aan de totstandkoming van den weg 'wel wil niedevyerken, doch de overtuigiug heeft, dat het niet billijk is, dat eene bijdrage ge vraagd wordt. De heer Oggel wijst er op, dat de raad de gemeente ook in eene lagere klasse zou kun nen plaatsen; we hebben toch ook reeds de tram, waarmede de menschen naardeniarkt kunnen komen. De heer Kruijsse meen't, dat dit niet gaat. Axel is een der belangrijkste gemeenten van Zeeuwisch-Vlaanderen. We gaan daar zegt spreker prat op ook. Laten we ons nu niet verlagen, doch op het verzoek van het oomile ingaan. We hebben eene gere- gelde weekmarkt, verschillende paarden- 111 ark ten en veemarkten. Voelt men voor die laatsten* niet zooveel,. dat men voor de bevordering daar van niet wat over heeft, dan nnoet men die maar afschaffen. De Voorzitter brengt onder het' oog, dat kleinere gemeenten dan Axel ook in de eerste klasse zijn gepiaatst, en dat, als men het bedrag gaat vermiinderen, de door de oommissie gemaakte berekening faalt. De lieer Dieleman merkt op, dat de be rekening zoodanig gemaakt is, dat, wanneer alle gemeente- en polderbesturen de bij drage verleenen, het bedrag te groot zou zijn. Er is echter rekening mee gehouden, dat er ook zullen zijn, die geen bijdrage willen verleenen. De Voorzitter beveelt aanneming van het voorstel van Burgemeester en Wethouders aan. Wanneer hier thans het goede voor- b'eeld gegeven wordt, zal dit misschien ook van gunstigen invloed zijn op anderen. Het voorstel, om onder protest, en voor zoover dat noodig zal blijken, eene bijdrage te verleenen van 205,76, wordt aangeno- men met 6 stemmen tegen 1. Voor stemmen de heeren Lamaitre, Wol- fert, Dieleman, Kruijsse, Van Driel en Oggel; tegen stemt de heer Smiles. 12. Brief van het gemeentebestuisr van Nieuw Lensden, in zake wijziging der ©nderwijsweL Ingekomen is een brief van het gemeente- bestuur van Nieuw Leusden, houdende ver zoek adhaesie te willen betuigen aan het adres ingezonden aan H. M. de Koningin, waarin verzocht wordt, te willen bevorde- ren, dat in de wet, regelende het lager on- derwijs, een artikel wordt opgenomen, hou dende bepaling, dat onderwijzers, alvorens te mogen solliciteeren naar eene andere plaats, minstens 2 jaren in hnnne tegen- wodrdige betrekking moeten werkzaam zijn, zulks tot het tegengaan van de vele mu- taties in het onderwijzend personeel, daar thans dikwijls pas benoamde onderwijzers terstond druk gaan solliciteeren, en die vele wijzigingen van personeel op eene school niet in het belang zijn van het onderwijs. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, dit schrijven aan te neanen voor kennisgeving. In deze gemeente wordt het aangegeven nadeel niet ondervon- den en voorts betwijfelt spreker ook, of de gevraagde regeling rechtvaardig zou zijn tegenover de onderwijzers. Hij meent, dat deze een ongeoorloofde vrijheidsbeperking zou tengevolge heblien. Dit voorstel wordt aangenomen met alge- meene stennnen. 13. Bennemen stembnTeau verkiezing leiien Provinciate Staten. De Voorzitter noodigt de leden uit, over te gaan tot het benoemen van de leden van het slembureau voor de a.s. stemming en eventueele herstemming der Provincial Sta ten. Hij noodigt de heeren Kruijsse en Oggel uit, voor deze benoeming met hem het stem- bureau te vormen. De stemming heeft tot uitslag, dat worden benoiemd tot leden van het stembureau de heeren Dieleman en Oggel, en als vierde lid de heer Wolfert, ieder met 6 stemmen. Op de heeren Smies, De Feijter en Van Driel was resp. 1 stem uitgebracht. De benoemden verklaren deze aan te nemen. De overige leden van den raad worden aangewezen als plaatsvervangers. 14. Riiiiing van gemeentegronii met Ph. J. van Dixhoorn. De Voorzitter deell mede, dat sedert de vorige vergadering is bekend gemaakt, dat het voorneihen bestaat liet perceel gemeen- tegrond, het z.g. Paardenkerkhof, dat die raad overeen.komstig het verzoek van den heer Ph. J. van Dixhoorn met dezen wil ruilen, aan den publieken dienst te onltrek- ken. Be^waren zijn daartegen niet inge- bracht, zoodat thans definitief tot den ruil kan worden hesloten. Burgemeester en WeLhouders stellen nu voor, te besluiten, overeenkomstig het ver zoek van den heer Ph. J. van Dixhoorn, aan, dezen af te staan een strookje gemeente- grond, vlak voor de wonmg van den heer Mussche en een smalle strook grond, lig- gende achter de schuur van Mussche, waar- tegnover de heer Van Dixhoorn aan -de ge meente afstaat een stuk bouw- en tuin- grond, liggende aan den stadswal, ter grootte van de oppervlakte van den grond, die door de gemeente aan hem wordt afgestaan. Deze ruiling van grond geschiedl onder voorwaarde, dat le. aan de gemeente een overweg gegeven wordt naar het alsdan verkregen ter rein, van af den straatweg tot aan de trambaan, ter breedte van 9 M., welken overweg over eene breedte van 6 M. wordt verhard; 2e. dat het effenen van den wal geschiedt door adressant ten zijnen koste en ten ge- noegen van Burgemeester en Wethouders; 3e. dat deze in het terrein ten zijnen koste en Len genoegen van Burgemeester en Wet houders eene rioleering zal aanbrengen; 4e. dat de boomen, staande op het erf van Mussche tegen taxatie worden overge- xiomen; 5e. dat door adressant daarvoor in deze tijden loch zeker meer zal moeten belalen. Dil denkljeeld vindl instemming. Met algemecne stemmen wordt hierop goedgevonden voor hei jaur 1916 een duur- tetoeslag toe le kennen overeenkomstig de opgemaakie lijst, daaraan toegevo'egd de ge meente veld wach ter, tot een bedrag van 5 pro cent van 575. IS.1 Verzcekschrifl van J. Cornelisse, verhooging van jaai-weade. eene afrastering tusschen de beide eigendommen zal worden gemaakt, eveneens ten genoegen van Burge meester en Wethouders. De heer Dieleman vraagt, welke soort afrastering zal worden gemaakt. De Voorzitter wijst er op, dat er slaai: ten genoegen van Burgemeester en Wethou ders. Er zou echter thans reeds km men worden bepaald, welke soort afrastering men wenscht. Hij wijst er op, dat tegenwoordig eeh uilstekend geschikt zwaar ijzergaas ge- bruikt wordt. Dat zou ook hier kunnen worden gebezigd. Dit denkbeeld vindt instemming. De heer Kruijsse wijst er op, dat ook nog behoort te worden bepaald, dat de heer Van Dixhoorn den grond vrij aan de ge meente moet leveren, opdat deze geen last meer heeft met gebruikers of pachters. De Voorzitter stemt daarmede in, en stelt voor dit aan de voorwaardeil ioe te voegen, en te bepalen, dat die overdracht moet plaats hebben op 1 Januari 1917, of zooveel vroeger als deze ter beschikking van de ge meente zal kunnen worden gesteld. De heer Kruijsse wijst er nog op, dat, zooaiis ide voorwaanden thans zijn geredi- geerd, er uit gelezen kan worden, dat de boomen nog moeten worden getaxeerd; dit is echter reeds geschied, de gemocn le-op- zichter heeft ze geschat op 7 en de heer Van Dixhoorn heeft daarmede in de confe- renlie .met Burgemeester en Wethouders ge noegen genomen. Er kan dus -bepaald wor den, dat de boomen tegen f 7 per stuk moeten worden overgenomen. Met algemeene stemmen wordt goedgevon den de voorwaarden aldus te wijzigen. Vervalgens wordt het gewijzigd voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Ingekomen is een adres van J. Coraelisse, bode-concierge, die daarin te kennen geeft, dat hij, naar aanleiding van het behandelde in de laalst gehouden raadszitting, omtrent het personeel ter secretarie, waairbij wtrd betoogd, dat hulp op de secretarie drin- gend ftqodig was, de vrij head neeiri t onder de aandacht van den raad te brengen, dat hij sedert 1 Augustus 1911 liet werk van den zoo dringend noodig zijnden ambtenaar ac- curaat heeft verricht, zonder dat daarvoor dotor hem eenige vergoeding werd genoten; dat hij zich op liet oogenblik ook durft rekenen onder de amiitenaren tnet vakken- nis, die zich steeds op de hoogte houdt van alle voorschriften en beslniten, die bij de verschillende op de secretarie voorkomende werkzaamheden noodig zijn; dat hem ter secretarie vele belangrijke werkzaamheden worden opgedragen, zoodat hij niet voistaal om enkei in de kantooruren te werken, maar ook thuis nog van Ver schillende onderwerpen moet kennis nemen en instiideeren, opdat hij met juistheid alle werkzaamheden kari verrichten; dat zijn saiaris in vergelijking met andere amhtenaren laag is, reden waarom hij be- leefd verzoekt, zijn saiaris in evenredigheid te brengen met de dienslen die van hem ge vraagd worden en dit te verhoogen met 200. De Voorzitter herinnerl, dat op de luegroo- ting een bedrag van 750 is uilgetrokken voor het aanstellen van een ambtenaar ter secretarie, dat na oproeping van sollicitanten een ambtenaar is benoemd, doch dalvdeze de benoeming niet heeft aangenomen. Er is later eene nieuwe oproeping geschied, doch nu hebben zich geen sollicitanten opgedaan. Er is dus nog steeds eene vacature. Nu is het waar, dat Cornelisse al dien tijd voor een groot deel de werkzaamheden heeft verricht, die anders aan dien ambtenaar zou den worden opgedragen. In zijne instructie staal, dat hij moet zijn gemeentehode, en ook eenig schrijfwerk ter secretarie moet verrichten. Dat verrichten van eenig schrijf werk is nu echter zoo uitgebreid geworden, dat hij als het Ware volledig klerk gewor- den is. Degenen die buiten de gemeente-admi- nistratie slaan, kunnen maar moeilijk ge- loioven, dat er op de secretarien zooveel werk te verrichten is er zijn zelfs ook nog raadsleden, die van meening zijn, dat men daar zoo good als niemendal heeft uit te voeren is een raadslid echter welhoiider geworden, en ipoet hij medeiielpen om sta- pels brieven enz. te behandelen, die voort- durend inkomen, dan krijgen ze wel een anderen kijk op de zaak. Dan heeft men nu, behalve de gewone zaken, uitgebreide werk zaamheden in verband met de mobilisatje, de uitkeeringen van vergoedingen enz. enz., waarvoor staten in dubbel moeten ingevuld worden. Dan komt men weer voor land- bouwverlof, dan Weer voor zakenverlof, en alies moet over de secretarie gaan. Er kan gerust gezegd worden, dat het werk in den tegenwOordigen tijd verdubbeld is. Nu is er op.de secretarie wel iemand voor hulp, die schrijfwerk verricht, maar die kan toch niet zelfstandig werken. Voo,r de zaken van militie en landweer is iemand noodig, die daarvan kennis heeft, en die zaken zijn door Cornelisse tot nu toe ver richt. Burgemeester en Wethouders achteu het daarom wel billijk hem daarvoor eene ver goeding toe te kennen en stellen voor, hem voor het jaar 1916 eene gratificatie te ver leenen van J 100, in verband met de ab- normale omstandigheden. Die gratificatie kan worden betaald uit de post, die nu, door de voortdurende vacature van een ambtenaar ter secretarie, niet wordt gebruikt. Dit voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 17. erzoekschrift betreffende wijziging der regelsng van de onderwijzers-jaur- 15. Voorstel duiirtetoeslag ambtenaren. aan enkele Ingevolge de besprekingen, gehouden in de vorige vergadering, in verband met een ingekomen adres van gemeentewerklieden, verzoekende een duurtetoeslag, stellen Bur gemeester en Wethouders thans voor, aan de volgende genieenteambtenaren en werk- lieden een duurtetoeslag toe te kennen, toi het achter liun naam vermeld bedrag: P. C. van Bendegem, grafdelver,. f 5, J. Cornelisse, bode-concierge, 25, A. P. Freekenhorst, vaste arbeider, f 28,35, H. C. van Hil, sto ker gasfabriek, J 31,25, G. W. Hottinga, vaste arbeidei-, f 25,85, C. T. Moerdijk, ge- meehle-verloskundige, f 17,50, A. Moes, sto ker gasfabriek, 31,25, P. de Putter, ge- meente-ontvanger, f 35, P. van Vessem, grif- fier, J 32,50, A. IJsebaart, vaste arbeider, 24,45, en C. van den Broeke, gemeente- opzichter, f 32,50. Hierbij valt op te merken, dat alleen in aanmerking zijn genomen zij, wier jaarwedide van wege de gemeente niet boven f 750 be- draagt, en dat de duurtetoeslag is berekend naar 5 procent van hun jaarwedde. Enkele leden merken op, dat de gemeente- veldwachter op deze lijst niet voorkomt. De Voorzitter wijst er op, dat deze f 575 jaarwedde geniet als veldwachter, benevens 125 wegens vergoeding voor huishuur en f 75 voor kleeding, maar dat hij bovendien nog 4 (bajbetrekkingen heeft, van re&p. J 50, 50, 12 en 15, zoodat hij een totaal inkomen van de gemeente geniet van 902, Daardoor is hij niet in aanmerking geno men. De heer Oggel merkt op, dat ze het eigen- lijk allemaal moesten hebben. De heer Kruijsse zou, als de gemeenteVeld- wachter nu de eenige is, die er buiten valt, dezen maar niet willen uitzonderen en hem ook 5 procent toekennen van zijne jaar wedde als veldwachter. Dit is ook te ver- dedigen op grond, dat de vergoeding voor schoeisel en kleeren niet verlioogd is en hij v wealden. Ingekomen is een adres van C. P. Minjon e.a., onderwijzers en onderwijzeres aan de openbare school, die daarin verzoeken de regeling der jaarwedden van het onderwij zend personeel te veranderen, en met behoud van het aanvangssalaris op 600 te bepalen dat in plaats van 4 vijfjaarlijksche verhoo- gingetn van 75 zullen worden toegekend 6 driejaarlijksche verhoogingen van 100, en dat ide tegemoetkoming in de woningliuur zal worden verhoogd van 75 fot 100. Bij dit adres is gevoegd eene memorie van toeiichting, waarin wordt te kennen gegeven dat, mocht Axel zich eenige jaren geleden ei* op kunnen beroeinen, een salarisregeling te hebben, die tamelijk gmistig was te noe- men, 'dit tlians niet meer kan gezegd wor den. Tal van gemeenten, even groot, of kleiner dan Axel, hebben in het laabstejaar de salarissen niet onbelangrijk verhoogd. Adressanten noemen slechts Sas van Gent, dat na 20 dienst jaren 1025 betaalt, Kloe- tinge, dat f 100 boven Axel staat, Krabben- dijke enz. Wei is in den laatsten tijd het saiaris van de meeste gemeenteambtenaren in Axel ver hoogd, van sommige ambtenaren zelfs 'aan- zienlijk, doch dat der onderwijzers is het- zelfde gebleven. Toch eischt de arbeid der onderwijzers evenveel, zoo niet meer toewij- ding en lust, dan die der andere gemeente^- ambtertaren. Er is evenwel nog een andere factor, die een verzoek om her'zicning der jaarwed den rechtvaardigt, en welde ongewoon dure tijd. Het is niet mogelijk, thans te leven van hetzelfde saiaris van een paar jaar geleden. Wie toen rond kon komen. kan het thans niet meer, wijl de prijzen van alle levensmiddelen, kleeding, schoeisel, brandstoffen enz. ontzettend gestagen zijn. Indien men aanneemt, zomder overdrijving, dat de levensstandaard 25 pCt. gestagen is. kan ieder begrijpen, dat het oude saiaris totaal ontoereikend is, om in alle ievens- behoeften te voorzien. En voor den onder- wijzer is het toch zeker vvel een vereischte, dat hij niet voor de klasse moet staan, vol zorgen, omdat zijn saiaris onvoldoende is, om in de behoeften van zich en zijn gezin le voorzien en toch eenigszins zijn stand te kunnen ophouden. Door het aannemen van een voorstei in zake nieuwe saiaris,regeling, zouden allhans eenigszins de zorgen verliclit worden, die de dure tijd ook aan adressanten op de schouders heeft gelegd. om I De Voorzitter geeft te kennen, dat Burge- meester en Wethouders verhooging der jaar wedden billijk achlen, al wenschen zij niet zoover te gaan als in het adres w.ordt ver zocht. Zij stellen zich op het standpunt, dat de levensstandaard aanmerkelijk is gestagen, dat er waliswaar menschen zijn die enorm verdienen, maar dat er daartegenover ook ambtenaren lijn, die van een vast saiaris -moeten leven, wier leven vol zorgen tis, om-. dat zij meer en meer ge'drukl worden door de duurte van allerlei artikelen. Zij meenen, dat het de taak is van een jopenbaar lichaam, om aan die ontstaande tegenstellingen in het leven, ten behoeve van de in dienst zijnde ambtenaren, eenigermate tegemoet te komen. Wat de in de memorie van toeiichting ge- noemde gemeenten betreft, die geven een hooger saiaris, maar er zullen ook wel an dere gemeenten zijn, waar het anders is. Wat Sas van Gent betreft, is de vergelijking niet juist. Burgemeester en Wethouders stelieil daar om voor, in plaats van 1 vijfjaarlijksche ver hoogingen van 75, de regeling aldus te bepalenaanvangsjaarwedde J 600, met 5 jaren dienst 725, met 10 jaren dienst 800, met 15 jaren dienst 900 en met 20 of meer jaren dienst f 1000, ingaande 1916. De heer Oggel merkt op, dat hoofdzake- lijk. gewezen wordt op de behoeften in dezen tijd. Zou met het oog daarop niet kunnen worden volstaan met een duurtetO'eslag, ook geregeid in verband mef de groolte van hei gezin. De heer Dieleman uit zich in gelijken zin. De Yoorzitter ontraadt aldus te handelen; een duurtetoeslag wordt reeds vah rijkswege toegekend, Hij is ook van meening, dat de salarieering werkelijk te laag is. De heer Kruijsse wijst er op, dat een on- derwijzer met meer dan 20 of zelfs lOdi'enst- jaren, slechts f 837 saiaris geniet. Wordt het voorstel van Burgemeester en .Wethou ders aaftgenomen, dan krijgt hij nog maar j 930, aangezien hij 7 procent moet storten voor zijn pensioen, wat voor de andere ge meenteambtenaren betaald wordt. De heer Lamaitre brengt onder het oog, dat de onderwijzers toch ook steeds goed voor den dag moeten komen. De Voorzitter voegl hieraan toe, dat er ook veel van hen gevergd wordt, door den dage- lijkschen omgang met een zoo groot aantal kinderen, en dat hunne verdiensten blijven beneden die van veie arbeidersgezinnen. De heer Dieleman: Maar die zullen aan kleeren nog al wat meer. verslijten! De heer Kruijsse deelt mede, dat Burge meester en Wethouders de voorkeur geven aan vijfjaarlijksche verhoogingen, in plaats van driejaarlijksche, wat gevraagd wordt, omdat ook de rijkswet van vijfjaarlijksche verhoogingen spreekt. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 18. Voorstel van Burgenieasler en Wet houders, regelende :de administralie en de drukkosten wegens den verkoop van regeeringshroad. De Voorzitter wenscht in beliandeling te brengen een voorstel van Burgemeester en Wethouders, in verband met eene regeling voor de administratie enz. betreffende den yerkoop van regeeri.ngsbro.od, doch wenscht eerst eene bespreking in besloten vergade- ring. De openbare vergadering wordt geschorst ©n gaat over in eene niet gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der ver- gadering wordt- besloten aan Burgemeester en Wethouders machtiging te verleenen, die zaak te regelen. Hierna sluit de Voorzitter Je vergadering. De mannen, en misschien nog meer de vrouwen, geven gemakhelijk toe aan ont- moediging wanneer zij den vijftigjarigen leeftijd voorbg zijn. Indien, om de een of andere reden, hun gezondheid te wenschen overiaat, beklagen zij zich, maar laten na zich te verzorgen dat is onnoodig, zeggen zij, wij zijn te oud Nochthans is de man zoowel als de vrouw op vijftig jaren nog vol weerstandsvermogen en indien zij zorg weten te hebben voor hun gezondheid en hun levenswijze goed inrichten, kunnen zij nog heel wat vtfeugde in het leven vinden. Onderhoudt uw bloed rijk en zuiver, leeft matig en betracht de regelen der hygiene, dit is beel het geheim van een frisschen ouderdom. zijn een onvergelijkelijke hersteller van het bloed. Zij zijn gunstig voor iederen leef tijd zij gevfen bloed eD krachten en zetten de werkzaamheid aan der orgauen die door den leeftijd, door werken of door overmatig genot zijn verzwakt. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1,75 per doos, en 9,— per zes doozen bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Voor Ter Neuzen en omstreken bij de Wed. A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraatvoor Sas van Gent en om streken bij den heer Ad. van Loy, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten, (Zonne- of Ainsterd. tijd.) Aanknop en verkoop van Effeeten en Pandbrieven. inwisselen van Belgisch en ander vreemd Geld, Coupons en Cheques. Beleggen en verstrekken van Gelden, onder persoonlijken waarborg of zakelijkonderpand. BELEENEN VAN EFFECTEN. ASSURANTIEN. LEVENSVERZEKERINGEN. INCASSO'S enz. In het Gasthuis te Vlissingen kan met 1 Juni a s. worden gepiaatst (saiaris f 10Q150). Brieven met volledige inlichtingen en adressen waar deze te ver- krijger, zijn, worden ingewacht door J. P. VERMAAS, Arts, Vlissingen. die werkzaam wenschen te worden gesteld mits eenige vakkennis bezittende, wenden zich tot het Bureau van Intercommunale Arbeidersbemiddeling, Witweg 2, Loos- duinen, Telefoon lnterc. 2. Kostelooze be- middeling. Inlichtingen worden ook schrif- telijk verstrekt. een groote partij Monsterkamer dagelijks vry te bezichtigen. Aanbevelend, N. V. „DE HOOP", Directeur, G. F. P. v. d. PEIJL, Stationsweg, TER NEUZEN. de naam Zenuw-tabletten of Hoofdpijn- tabletten is vcfldoende om u te waar- borgen, dat u een goed geneesraiddel koopt. Slechts de naam waarborgt u de echtheid, Eisch dus in uw belang uitdrukkelijk een koker MijnhardCs Zenuw-tabletten en Mijn- liardt's Hoofdpqn-tabletten. worden met Succes vervangen door de Recept van Dr. J. B. Meenk. Prijs per doos van 25 stubs f 1,10, Aanbevelend, Ook steeds voorhanden alle Richters- en Foster's artikelen, de geneesmiddelen van Apotheker Boom, enz. enz. Aanbevelend, P. PLATTEEUW.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3