Lssrling- Yerplsegster. Puik Wagensmeer VoorSocpig Bericht een Hofstede en 2 H o e f j e s, Soiarislmis - MileMrg. AANBESTEDING. EENMEID fil Een dubbel stuk GEMENSDE BERICHTEN, Laatsts Berichfen. AD VERT EN TIEN. Nog te bekomen bij D. VISSER, BOUW- en WEILAND Huishoudslijke Goederen Huishoudslijke Koopmansgoederen Smidsartikelen Bouwmaterlalen Landbouwartikeien, 150 Kachels, DE GROOT HONDIOS. Het verbouwen van een Woon- en Winkelhuis, gelegen Korte Kerk- straat 8 te Ter Neuzen. Van stonden aan benoodigd: fijn gesneden en in liter kokend water opgelost, geeft de J3ESTE en ZUIVERSTE ZACHTE ZEEP, diet,dan nog geen ZES cent per POND kost. 20 Positie der Stoomschepen Dijkstraat. Ter Neuzen. als mode diverse perceelen Dinsdag en Waensdag ?o met me tfnijdag 82 ^ei Dirc&dag 16 en ^oensdag 17 Mei Vrijjdag 87 Mei Op 5 Mei, des namiddags bij J. DE LEGE, Blokken 9. dat (lit .wordt weggegooid in de Scheldfe, nadat er de goede tarwe is uitgezochl, maar dit Ls dan een kleine hoeveelheid. die men noodig heeft om zelf brood te bakken. Plei- ter vraagt vrijspraak of een clementer straf. De schipper J. M., uit Hansweert, was veroordeeld tot 5 dagen gevangenisstraf we- gens poging tot uitvoer van een zakje tar- webloem. Ook in deze verzetzaak was Mr. Adriaanise verdediger en hij wees er op, dat bekl. de bloem mede wilde nemen voor zijne rnoeder te Antwerpen, had men hem gewaarscliuwd, dat ook een kleine hoeveel- hteid niet mo-cht worden uitgevoerd, dan had hij liet zeker van boord gehomen. De offi- cier vroeg de bekrachtiging van het verstek- vpnnis, de verdediger vroeg vrijspraak. De volgende bekl. was de secretaris van Sas van Gent, F. P. J. S., bekl. van het doen vervoeren van 5750 Iv.G. aardappelen naar Belgie. Het bleek dat held, ze kocht van Van Acker, die tegen de commiezen gezegd heeft, dat het aardappelen waren door Bel- giscbe boeren op Nederlandsch grondgebied geteeld. Bekl. zegt, dat getuige dit ook tegen hem gezegd heeft. Zoowe) de commiezen als bekl. zeggen, dat Van Acker er niet bijvertelde, dat de aardappelen nu zijneigen- dom waren. De officier meende, dat bekl. vooral in zijn positie niet had moeten medewerken aan dezen uitvoer en nam aan dat bekl. wet wist, dat de aardappelen van Van Acker waren.- Hij vorderde een maand gevangenis straf. De verdediger, Mr. Heijse, zeide dat het hier slechts een onderdeel geldt van een groole* partij aardappelen en dat door on- hanaig optreden -van de administratie en van de militairen een heele partij aardap-^ pelen ligt te verrotten, waarover het laatste woord nog niet is gesproken. Als de recht- bank aanneemt, dat Van Acker tegen de oominiezen niet gezegd heeft dat de aard appelen van hem waren, dan is er ook geen redan om aan te nemen, dat hij het wet tegen bekl. heeft gezegd. Bekl. zal dan ook moeten worden vrijgesproken. De' vrouw van den schipper R. was in verzet gekomen van het vonnis waarbij zij veroordeeld werd lot 14 dagen. Zij ver- ktaarde gezegd te hebben, dat er ook in het vooronder zeep stond, de commies zeide, dat zij dit ni&t zoo heeft gezegd. De offi cier vroeg verandering der straf in 15 of 30 dagen, terwijl de verdediger, Mr. Van Dei use, verlrouwt, dat de rechtbank ook in deze zaak niet het opzet tot uitvoer zal be- weze.n achten en wijst er op, dat de voor- raad zeep voor een verblijf in Belgie, dat dikwijLs 2 anaaniden duurt, niet te groot was. Een eisch van 25 of 50 dagen vverd ge- daan tegen den schipper G. M. V. uit Was- pik, die te Hansweert verznimd had 41/2 K.G. Sunlighl-zeep, een pakje percil en ruim 2 K.G. isodex aan te geven. De verdediger, Mr. Penterman, uit Rotterdam, wees op de kleine hoeveelheid en acht dat bedoeld is te voorkomen., dat goederen aan Neaeriandsch gebruik worden onttrokken, maar de thans bedoelde waren, waren. aanwezig voor scheepsgebr uik Uitspraak 16 Mei. Ho age I^eftijd. Te Emmen is in den ouderdom van 102 jaar overleden de oudste inwoner, de gepen- sioneerde ambfcenaar A. Meyer. Kinderen en tabak. De Commissie voor de Strafverordeningen te Leiden lieeft hij den gemeenteraad aldaar een on twerp-verordening aanhangig geniaakt tot heteugeling van het gebruik van tabak door kinderen. Zij gaat uit van de meening dat het gebruiken van tabak door kinderen een euvel is, dat ernstig dient bestreden te worden. Maatregeien daarlegen van moree- len aard, -hoe good bedoeld ook, aclit zij voor een afdqende bestrij'ding niet voldoen- de en daaronn moest zij tot strafrechterlijke bepalingen haar toevlucht nemen. Het roo- kfende kind zelf strafbaar te stellen, acht zij niet oorbaar. Beter kwam het haar voor het kwaad in zijn bron aan te tasten en ieder strafbaar te stellen door wiens toe- doen een kind aan tabak komt. De nieuwe verordening wil dan ook straffen stellen met een boete van hoogstens 10 of 3 dagen hechtenis, ieder die aan jeugdige per- sonen beneden 14 jaar tabak of sigaretten op eenigerlei wijze verstrekt. Ontduiking broodregeling. In de meeste gezinnen te Bussum heeft men naar van daar aan de „Tel." ge- meld wordt Zondag van wittebrood kun- nen genielen. Een vindingrijk bakker nl. le- verde Zaterdag zachte beschuitbollen aan zijn klanten, z'n vakgenoolen volgden dit voorbeeld en zoo werd Zaterdagavond alge- meen bet smaktelijke surrogaat van witte brood ingeslagen. Het gemeentebestuur heeft intusschen een stokje voor dit bedrijf ge- stoken en per circulaire aan de bakkers de verdere levering der beschuitbollen ver- boden op poene van uitgesloten te worden van het verkrijgen van regeeringsmeel. De bakkers van Hoorn hebben zich Za terdag gezainenlijk telegrafisch tot den Mi nister van Landbouw gewend met verzoek om beteugellng van de concurrence, hen uit omliggende dorpen aangedaan. Terwijl bun verboden is wittebrood te bakken, gaan de bakkers in de omliggenide dorpen, vooral in Berkliout, daarmede voort, zoodat vele burgers uit Hoorn wittebrood uit de nabu- rige gemeenten betrekken. Groote manden en karren met wittebrood worden door op- koopers naar Hoorn gebracht en daar ver- kooht, tot groote schade der inwonende bak kers. In de gemeente Avenhorn (N.-H.) wordt volgens de „Tel." ook nog steeds wittebrood gebakken. De negen bakkers in die gemeente hebben zich vereenigd om bun grooten voorraad meet op te maken en zich aan het verbod van den Minister niet te sto- ren. Eventueele schade door inbeslagineming of anderszins zullen ze dan gezamenlijk dra- gen. De omzet 5s intusschen vele malen verdub- beld. Tot ver in den omtrek worden witte brood, kadetjes en krentenbroodjes verzon- den of door vrachtwagens medegenomen. Reizigers, welke het dorp aandoen, neinen tasschen vol wittebrood mee naar liuis. Daar regeeringsbrood in dit dorp bijna niet wordt gebruikt, maken de bakkers zien over de strafbepalingen van den Minister niet zoo heel erg ongerust. Een onaangenaine verrassing. Toexr Zaterdagavond half twaalf mej. S. te Haarlem zich ter ruste zou begeven, sprong achter haar bed haar vroegere ver- loofde, de stuurman A. ie voorschijn, ge- wapend met geladen revolvers. Zij vloog de kamer af, hoorde bet tikken van de revol vers, doch geen schieten. De politic heeft de revolvers, geladen met scherpe palro-. nen, in beslag genomen, maar de stuurman A. was spoorloos verdwenen. Zal men dan nooit leeren: Voorziehtig miet vuurwapens! Ten huize van Baronesse Clifford aan de Prinsessegrachl te 'sGravenhage bad Zater dagavond een noodlottig ongeval plaats. Een 34jarige eerste-knecht, die reeds ge- ruimen tijd bij de Baronesse in dienst was, richtte bij wijze van scherts, op een 48- jarige werkmeid, eveneens in langdurigen dienst aldaar, een buks die geladien was met een losse patroon, terwijl in plaats van een kogel, er zich een propje dock in be- vond om op vogels te schieten. Het schot ging af en trof de dienstbodc in den scliouder, met bet gevolg, dat eene in- wendige verbloeding ontstond, zoodat de in allerijl ontboden geneesheer slechts den doiod kon con'stateeren. De huisknecht, die diep onder den indruk van bet gebeurde was, is in het polilLebu- reau aan de Nieuwe Haven door de Justilie verboord, terwijl bet lijk ter gerechlelijke scbouwing naar het daarvoor beslemde ge- bouw op de Algemeene Begraafplaats is overgebracht. H.et iscbijnt, dat door bet schot de groote bloedvaten in de borstbolte zijn gesprongen. Door een tijger verschcurd. Uit~Loel>oek Basoeng verneemt de „Sum. Bode" dat niet ver van die plaats, op een ladang nabij Sialang, een inlander door een tijger verscbeurd werd. De man werkte overdag in zijn tuin en was gewend des avond's naar zijn woning in de kampoeng terug te keeren. Toen bij dezer dagen zijn dagtaak had volbracht, wilde hij, alvorens naar huis te gaan, eerst een bad in de rivier nemen. Toen hij zich aan den oever gedeeltelijk had onlkleed, werd bij onverwachts door een tijger aange- valien, die hem neerveldie en een eindje weg- sleepte. Toen de ongelukkige 's avonds niet thuis kwam, dacht zijn vrouw, dat liij in den tuin bleef overnachten, om wilde zwijnen daaruit te vel'jagen. Des morgens kookte de vrouw rijst voor haar man en begaf zich naar de ladang, waar zij hem echter niet vond. Op den oever der rivier vond zij de jas van haar ecbtvriend en vender zoekende vond zij -zijn afschuwelijk verminkt lijk; de helfi van bet lichaam was reeds door den tijger opgevreten. De Koningin naar Noord Holland. H. M. de Koningiii vertrok hedeiiocb- tend uit de residentie tot het brengen van een bezoek -aan een gedeelte van Noord- Holland. Mr. Troelstra. De beer Troelsta was lieden voor het eersj; weder in de vergadering vandeTweede Kamer aanwezig. Van verschillende zijden werd hij liarle- lijk met een handdruk begroet. Verboden uitvoer. Het Gerecbtshof te 's Gravenhage heeft heden arrest gewezen in de zaak van P. F. de V., schipper te Wiclielen (Belgie), die door de rechtbank te Middelburg veroor deeld was tot 3. weken gevangenisstraf, ter zake van poging tot uitvoer van 70 K.G. meet. Het vonnis werd vernietigd, alleen voor wat de straf betreft,.en beklaagde ver oordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hechte nis. Diefstal. Ver der gelastte het Hof in de zaak tegen P. J. B., schildersknecht te Middelburg,.door de rechtbank aldaar veroordeeld tot 6maau- den gevangenisstraf, ter zake van diefstal van 2 zilveren broekstukken, een nader on- derzoek, op 17 Mei a.s. TWEEDE KAMER. Ouderdomswet. Op den raad van den heer Snoeck Hen- kemans Irekt de Minister art. 5a. in, dat de vrijwillige invaliditeitsrente tot 5 niet in aanmerking 'wil brengen bij de loekenning van de ouderdomsrente. Na onaannemelijk verklaring door den Mi nister, trekt ide beer Sannos 2 aimendementen tot verhooging der rente in. Het amendement van den heer Rutgers, om als editgenoolen ook te bescliouweu, zij, wier huwelijk door ecbtsclieiding is onlbonden, nadat de jongste der echtgenoio- ten 65 jaar is gewordenteneinde echtschei- dhiig met bet oog op lioogere rente voor ieder te voorkomen, wordt verworpen met 36 tegen 23 stem men. De Ministei- kan niet voldoen aan bet ver zoek van den heer Sarnies, om de rente voor echtgenooten te bepalen op f 104 voor ieder, in plaats van 78 voor ieder. De beer Van Veen licht amendementen toe, om de behaiideling van beroep te bren gen van Gedeputeerde Staten bij den Raad van Beroep. De heeren Rutgers, Limburg en Beumer bestrijden de amendementen van den beer Van Veen. De heer Sarnies acht deze daarentegen sympa thick. ■Regeling werkzaambeden. Als de beliandeling van de ouderdoms- rentewet a.s. Dinsdag niet afloopt, zal de volgende week Dinsdag- en Donderdagavond vergadering worden gehouden. Aan de agenda wordt nog toegevoegd de verdedigingsbelasling 1 ten 2 en het voorstel van den heer Bos betreffende eene heffing ineens. Het molestverzekeringSontwerp wordt zonder stemming aangenomen. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 2 Mei 1916, des voonniddag^ 9 uur. Voorzitter de beer L. J. den Hollander, burgemeesler. Tegenwoordig de leden L.-Lamaitre, A. E. C. Kruijsse, J. M. Oggel, V/. Dieleman. J. Smies en M. Wolfert, beiievens de Seci'e- taris; later ook de heer F. van Driel. Afwezig de lieeren P. Dregmans, F. Dek- ker, P. Dekker en J. de Feijter. Na opening der vergadering worden de 110tulen der vergadering van 29 Februari 11. on ver and erd vas tges lei d Daarna stelt de Voorzitter aan de orde: 1. Mededteding ingekomen siukken, a. Het raadsbesluit van 29 Februari 1916, tut wijziging der gemeenlebegrootjng voor 1915, voorzien van bet bewijs der goedkeu- ring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. b. Het raadsbesluit van 29 Februari 1918, tot wijziging der gemeenlebegrooling voor 1916, voorzien van het bewijs der goedkeu- ring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een uittreksel uit bet besluit van Ge deputeerde Staten van Zeeland, van 28 De cember 1915, goedgekeurd bij Koninkiijk be sluit van 9 Februari 11., 110. 44, waarbij de jaarwedde van den burgemeester en van den secretaris dezer gemeente worden vastge- stelci op 1100. Aangenomen voor kennisgeving. (I. Een sclirijven van de Koninklijke Ne- deriandscbe Auiomobielclub, waarin deze te kennen geeft, dat zij jaarlijks op hare be- gr00ting heeft gebracht een post, om. daar uit bijdragen te verLeenen voor bet weg- nemen van belemmeringen in het snelver- keer (afsnijden van 'gevaarbjke bochlen en belemmeringen van het uitziclit) aan ge meenten die daarom verzoeken, waarbij als voorwaarde wordt gesteld, dat de betrok- ken gemeente minstens de helft der kosten zelf draagt. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van de Kouinkbjke Ne- dcriandscbe Auiomobielclub, die er daarin de aandaclit op vestigt, dat liet in het be- lang van het snelverkeer Ls, dat de scherpe hoeken van de gebouwen op de lioeken van straten worden weggenoinen en er daarom de aandacht op vestigt, dat liet gewenscht is, in de verordeningen ingevolge ai'L. 1 der woningwet bepalingen op te nemen, waarbij yoor bet bouwen van nieuwe of liet herbou- wen van bestaande woningen bet maken van ronde hoeken, waardoor de rooilijnen der twee straten waaraan die gebouwen komen te slaan, zich in eene gebogen lijii ont- moelen. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een schrijven van J. A. van Hoeve, waarin deze zijn dank betuigt, voor de hem over het jaar 1915 voor het instandhouiden der bewaarschool toegekende subsidie ad 100, die door hem in ontvangsl is geno men. Hij zendt tevens in de rekening dier in- richling over het afgeloopen jaar, waaruit blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen f 751,07 en de uitgaven J 988,56, zoodat er een tekort is van 237,49. Aangenomen voor kennisgeving. g. Proces-verbaal van de door Burgemees ter en Wethouders ten kantore van den gemeenle-ontvanger gehouden kasopnemirig, waarbij is gebieken, dat was ontvangen over het jaar 1915 61.482,32 en over het jaar 1916 9.097,041/2, samen 70.579,36^, en uitgegeven in het jaar 1915 55.476,65i/2 en in het jaar 1916 J 10.284,63, samen 65,761,28i/2, zoodat meer ontvangeii dan uitgegeven is een bedrag van 4818,08; bet saldo der rekening over 1911, dat nog niet in de loopende begrooting is gebracht, be- draagt f 1844,53i/2, zoodat in kas moest zijn f 6662,611/2, wat overeenkwam met de ver- toionde gelden en geldenswaardige papieren. Aangenomen voor kennisgeving. Si. Adres van A. Coumoa e.a. in zake bet van gemeentewege ruimen van faecalien. De Voorzitter deelt mede, dat bet voorloo- pig onderzoek bieromtrent nog niet geheel is afgeloopen. Burgemeester en Wethouders hebben onderhandeld over bet koopen of huren van een stukje land voor bet maken van den put tot berging der faecalien en hebben oo.k geinfomieerd voor bet aanschaf- fen van een wagen, docli bieromtrent moe ten nog nadere inliohtingen gevraagd wor den. Naar aanleiding eener opmerking van den beer Dieleman over een leverancier van der- gelijke wagens 4e Brussel, zegt de Voorzit ter, dat het eenvoudiger zoude geweest zijn, iiidien men aldaar een wagen kon koopen, oiiidat men daar*in die zaken goeden voor raad heeft, maar er is thans slechts 1 fa- briek in Nederland, die zulke wagens levert. De vraag is, of die nu niet te duur zal zijn. De verdere behaiideling dezer zaak wordt uitgesteld. 1. Omtrent bet adres* van Gh. Cappon e.a. betreffende verbetering van den waterifvoer aan de weide van adressant naar de Groote Kreek, doet .de Voorzitter mededeeling, dat een plan is opgemaakt door den gemeenle- opzicht'er voor afvoering van het water onder door den Bulhdijk naar de kreek, het- welk geraamd wordt op J 1341. Er zijn door Burgemeester en Wethouders bespre- kingen gehouden met den dijkgraaf en den ontvanger-griffier van den hetrokkeii polder, maar deze ko,nden natuurlijk niets zeggen, daar de vergadering van ingelanden in deze beslissen moet. Dat dient dus te worden af- gewacht. Aldus wordt besloten. 2. Aanbieding beredeneerd verslag, inge volge art. 52 der woningwet. Door Burgemeester en Wethouders wordt, ingevolge art. 52 der woningwet, aangeboden het verslag, over 1915, van hetgeen in dat jaar ten opzichte der verbetering van de volkshuisvesting is verricht. Blijkens het verslag is dienaangaande niets verricht. Aangenomen voor kennisgeving. 3. Aanbieding beredeneerd verslag van den toesland der gemeente. Door Burgemeester en Wethouders wordt overgelegd het beredeneerd verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1915. Dit verslag zal aan de leden ter lezing worden gezonden. L j i 4. Af- en overscbrijvixig in de begrooting der gtmioentegasiabriek voor 1915. Overeerikomslig het voorstel van Burge meester en WeUioudersr wordt met alge meene slemmen goedgekeurd in de liegroo- ting der gasfabriek voor 1915 van den post: aanschaffing van muntmeters enz. af te schrij\'en een bedrag van' 9,90 en dit over te schrijven op de posten oiiderhoud van gereedschappen 0,50 en kantoorbeboeften f 9,40. 5. Af- en ©versohrijving in de gemeenle- begroollng voor 1915. Overeeukomstig bet voorstel van Burge meester en Wethouders wordt met alge- rueene slemmen besloten in de gemeenlebe grooling voor 1915 af te schrijven van de posten: „kadastrale stukken" 15 en van „aanschaffen en onderhouden vanscbool- meubelen" f 25, en over te schrijven op de posten „onderhoud enz. van bet 'raadbuis" J 15 en op „schrijfloonen en andere kan toorbeboeften" J 25, 8. Wijziging gemeeniebsgrootiag voor 1918. Overeenkomslig het voorstel van Burge meester en Wethouders wordt met alge meene stemmen besloten in de gemeentebe- grooting voor 1916 op te nemen de volgende nieuwe posten: rente van een kapilaal oor- spronkelijk groot 3250 (voor aanschaffing eener motor-brandspuit) 121,871/2, rente van een kapitaal oorspronkelijk gi-oot f 750 (voor hei nieuwe torenuurwerk) f 28,12V3, provisie voor bet plaatsen dier leeuingen (aan debnaatscbappij voor gemeente-crediet) f 30, samen f 180 en het bedrag (der on- voorziene uitgaven) waarover alleen met machtiging va'11 Gedeputeerde Staten kan worden beschikt, met dat bedrag te ver- minderen. 7. Wijzigen begroo ing Burgarlijk Arnibe- stuur voor 1915. Overeenkomstig het voorstel van Burge- ni,eoster en Wethouders wordt met alge meene stemmen aan het Burger lijk Armbe- stuur machtiging verleend tot het doen van verschillende af- en overschrijvuigen in de begrooting van dat college voor 1915, tot een gezamenlijk bedrag van 498,89V2- 8. Wijzigen bagrooting gemecnlegasfabriek voor 1916. Overeenkomstig het voorstel van Burge meester en Wethouders, wordt met alge meene stemmen goedgekeurd eene wijzigmg in de begrooting der gasfabriek, strekkende tot het opnemen onder de ontvangsten van een post ad 6000, te leenen voor kasgeld, en het bedrag wegens verkoop van lichtgas aan particulieren te verhoogen met 1240, en onder de uitgaven den post wegens aan schaffing van grondstoffen (gaskolen) te ver hoogen met 1000, op te nemen een post wegens rente v'an de tijdebjke leening ad 6000 en de rente daarvan "ad f 240. (Wordt vervolgd) Mei. 4 4 10 16 Mei. 5 10 20 Mei 9 9 11 16 GPENBAKE VERKOOPINGEN. Axel. Landbouwersinspan. Not. Dreg- mans. IJzendijke. Landbouwersinspan.. Nota- ris Zijlstra. Biervliet. Landbouwersinspan. No tails Zijlstra. Graauw. Landbouwersinspan. Nolaris Duinoleijn. AANBESTEDINGEN. Ter Neuzen. Verbouwen Woon-enWin- kelbuis, Architect P. T. Voet. Zaamslag. On lerhouuswerken. Water- keering polders Margaretha, Ivleine Hni-ssens en Eendragt. Zaamslag. Rubr-kaelielko!en. Ver. Eigen H ulp Hoofdplaat. Grint en Macadam, Hoofd- plaatpolder. VERG VDERINGEN. Hoek. Koudepolder. Sas van Gent. Visartpolder. Ter Neuzen. Lievenspolder. W es tdorpeC an i s vl ie tpolder SCHEEPVAARTBEWEGING. Yan 1 tot en met 2 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 29 binnenvaartuigen Op- en 14 afgeschut; iangs de Middensluizen 13 op- en 24 afgeschut en langs de West- sluizen 13 op- 3 en afgeschut. s.s. ELISABETH vertrok 11 dezer van Buenos-Ayres naar Rotterdam, s.s. HELENA van Rosario naar Rotterdam, passeerde 17 dezer Fernando Noronha. s.s. MAGDALENA vertrok 26 April van Rosario naar Rotterdam. s.s. CORNELIS van Rotterdam naar Montevideo voor orders, passeerde 12 dezer SaintcsT- therines Point. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartolijken dank voor de vele bewrjzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van hun geliefden Echt- genoot, Yader en Behuwdvader, den heer C. Barker. Namens de Familie, Wed. C. BAKKER, Hoek, 3 Mei 1916. In het Gastbuis te Ylissingen kan met 1 Juni a s. worden geplaatst Handelaar in Aardappelen. (salaris 100150). Brieven met volledige iniichtingen en adressen waar deze te ver krijgen zijn, worden ingewacht door J. P. YERMAAS, Arts. Vlissingen. Ondergeteekende bericht het publiek, dat hij thans is belast met en zich minzaam aanbeveelt voor den verkoop van ^fs«gen= smeep, voorheen verkrijgbaar bg de Wed. C. J. VAN DAMME. Hoogachtend, 13. OP 't HOFF, Nieuwendijk, Axel. De Notaris Mr. A. II. Lijdsman te Hulst, zal ten verzoeke van den Heer OCT. WOUTERS—Coppens, in den loop der maand Meipubliek verkoopen te Hengstdijk, Groote Hengstdijk- polder", te zamen groot 77.38.18 H.A. (173 gem. 197 roeden), nader te adverteeren. Ten verzoeke van de N. V. Handel in IJzer enz. v/h Gebr. POL.AK te Vlissingen, zullen a contant worden verkochttelkens des morgens te 10 uur. als: Mangels, IJskasten, Baden, Ledikanten, Voorwerpen in koper - nibkel - staal - emaille - ijzer - en gegalvaniseerd. alsKachel (Godin) en Kookfornuisonder- deeleu, Stookgereedschap, Hoefnagels enz. als: Westontakel, Bankschroeven, Domme- krachten, 'Slootwerk, Krukken, Bouten, Moeren, duizende kilo's Spijkers, Vlecht- werk enz. Zuivelbenoodigdheden enz. 100 Tegelpiaten en Resteerende Goederen. Te bezichtigen daags voor den verkoop, terwijl catalogus verkrijgbaar is bij de Vendumeesters om 31/g uur, zal de heer J. F. ADRIAAN.- SENSPolfliet te Kloosterzande, in het Cafe van Jac. Bliek, Westkolkstraat, Ter Neuzen, trachten aan te besteden Aanwijs aan het te verbouwen perceel om 2 uur op den dag der besteding. Bestek en teekening zijn ter inzage in het bestedingslokaal of bij den heer Is, Adriaansens, Dijkstraat 92, Ter Neuzen, verkrijgbaar tegen betaling van f 1, Kloosterzande, 28 April 1916. P. T. VOET, Opzicbter. Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3