Aan de Grens. Beken dmaking. Bekendmaking. Moutwaren! Wcnicrbars poolers van het „Witts Kruis" BURGERW0NING, Societe des Aatears, Compositeurs et Editeors de Musiqae, Verloren EEM HOOFO. Bekcndtnaklng. BURGERLIJKEH STAND Gij kunt er door zijn aangetast I^iog ruime voorraad G. KL0UWER3, Han delsbe richten. ADVERT'ENTIEN. Schoen- en laarzenmaker. een GOUDEN KETTING. Admiraal De Ruiter, Firma A. van Overbeeke'Leunis. Te koop of te huur: CEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. I* O -I- I T IK. Pijsitie der Stoomschspen Zaadbandel, Ter Nenzen. Hulst, 1 Mei 1916. Rotterdam, 1 Mei. In onze orogeving is iu bageuoeg alle plaatsen bet vee-verbod opgeheven ook te Vlaardingen en Sommelsdijk. /M 7/8- Betsi'sitoteening. op den weg van Sas van GeatnaarSluiskil; Dijkstraat alhier, weer voor het publiek geopend is. Tevens verkrijgbaar Bier van „De Meiboomop luchtdruk, geen Hooi* Minzaam aanbevelend, P. M. v. EERDENBURG: J. DE t€H&.gfER. nZenins-Hoofdpijnpoeders". een flink en net ingerichte cijfer van J 2014,90. De bijdrage van Hoek bedraagt 97,2(0/2. De vergadering wordt gesteten. Vergadering van Dpnderdag 27 April 1916. Voorzitter de heer L. W. G. Hoefnagels, burgenieesler. Aanwezig de iheeren Pauwels, Wauters, Malotaux, Hamelynck, De Vleescbauwer en Verschaffel. Afwezlg de heer Buijsse, die bericht lieeft, wegens ongestieldheid de vergadering niet te kunnen bijwonen. De Voorzitter opent ide vergadering en stelt aan de ordei I. fens talla tie van den hear V. Verschaffel. De Voorzitter noodigt den lieer Verschaf- fel uii, de vereisehte eeden af te leggen, waaraan deze voldoet. Daarna wenscht de Voorzitter den lieer Verschaffel geluk met liet vertrouwen dat de kiezers in hem hebben gesteld, door hem te benoemen tot lid van den gemeenleraad, waardoor evenwel ook een g root en last op zijne schouders is ge'egd. Wanneer spreker de notulen dezer vergadering van vroegere jaren heeft gelezeir, dan heeft hij daarin vele blijken gevonden, van de toewijaing, door wijlen den vader van den heer Verschaffel als burgemeester aan deze igemeente beloond, Hij drukt de hoop uit, dat de heer Verschaf fel zieh een zoon, dien vader waardig, zal betoonen, en dat hij met lust en ijver voor de gemeente zal werkzaam zijn, onder Gods besten zegen. De Heer Verschaffel dankt voor den .tot hem ge rich ten gelukwenseh. De notulen der vergaderingen van 24 Fe- bruari, 30 Maart en 6 April worden gelezen en onveranderd vastgesteld. 2, Benoeming van een wethouder. De Voorzitter stelt aan de orde de be- noeming van een wethouder, ter voorzie- ning in de vacature, oritstaan door bet over- lijden van den heer J. V. Oole. Bij de eerste stemming zijn uitgebracht op den heer De Vleeschauwei- 3 en op die heeren Wauters, Verschaffel en Buijsse ieder 1 stem. Alvorens to I de tweede vrije stemming wordt overgegaan, verklaart de heer De Vleeschauwer, dat hij in geen geval eene be- noeming zal aannemen. Bij de tweede vrije stemming verkrijgen de heeren Wauters 3, Buijsse 2 en Verschaffel 1 stem. Alsim wordt bij herstemming mfcl 4 stem- men benoemd ide heer Wauters; de heer Buijsse verkrijigt 1 stem en 1 briefje is bianco. De heer Wauters verklgarl de benoeaning niet a air te nemen. Hieroji wordt tot eene nieuwe benoeming overgegaan en de lieer Buijsse benoemd mei 2 stemmen; 1 stem is uitgebracht op den heer Verschaffel en 3 briefjes zijn bianco. Van deze benoeming zal aan den heer Buijsse bericht worden gezonden. 3. Benoeming siemhureau voor de a. s. verkiezing voor de Prov. Sialcn. Bij stemming worden achtereenvolgens be- noemd: tot plaatsvervangend voorzitter de heer Wauters; tot laden die heeren De Vleeschauwer. eh Pauwels en tot limine piaatsvervangers de heeren Malotaux en Ver schaffel; tot vierde lid de heer Hamelynck, tot diens plaatsvervanger de heer Buijsse. 4. Wijziging en af- en overschrijving in de gemcenlebegrooting voor 1915. Mei algemeene stemmen wordt goedge- keurd eene door burgemeester en welliou- ders voorgestelde wrjziging en eene af- en overschrijving in de igemeentebegrooling voor 1915. 5. Yerzoekschrif! tot het bouwen van wo ningen. Ingekomen is een ad res, geteekend door een aantal arbeiders, waarin deze wijzen op den beslaanden wohingnood, en de steeds toenemende bevolking, waardoor verschil- lende woningen door te veel gezinnen zijn bewqonci en ongewenschte toeslanden be- staan. Door verkoop- gaan somtijds percee- len, die. jaren lang door iemand als huurder zijn bewoond, aan een anderen eigenaar over en moeten dan ontruimd worden, zonder dat de huurder weet, waar hij zich vervoegen kan. Adressanten vragen of de raad geen aaiileiding kan vinden in deze van gemeenle- wege in le grijpen en over te gaan tot het stichten van geschikte goedkoope woningen, met voorsdiot van liet Bijk. De Voorzitter erkent, dat, hetgeen adres santen onitrent de woningtoestanden alhier aanvoeren, waarheid bevat, maar tod) meent hij, da I het niet op den weg der gemeente .zelf ligt, om tot het bouwen van woningen over te gaan. Hij zou wensfchen te bevorde- ren het' oprichten eener bouwvereeiiiging, die werkzaam kan zijn tot het bevorderen der vo-ikshuilsvesting. Het ligt in zijn voor- nemen, te bekwamer tijd de belrokkenen in te lichten, hoe zij te hahdelen hebben om daartoe te geraken. Hij is van meening, dat de arbeider mag, zelfs in oet kunnen beschikken over eene voldoende en geschikte woning en wanneer- mei hier eens rondziet, dan is het op dat gebied treurig. Geen wonder, dat, als de workman een geheelen dag in de fabriek heeft gewerkt, onder den rook der sclioor- steenen, en hij komt dan tliuis, en moet daar zoo'n krotje aanschouwen als er liier zijn, hij met uithuiziglieid wordt behebt. Er is alhier op dat gebied bepaald een soeiaal werk le verrichten. Spreker zou het adres voor kennisgeving willen aannemen en ver- wacht, dat, wanneer eenmaal van de op te richten bouwvereeniging voorstellen liierom- trent in den raad komen, deze een guns tig onthaal zullen vinden. De heer Malotaux verklaart het ook nood- zakelijk te achten, dat de werklieden over eene goede woning "kunnen beschikken; hij zou echter, als het zoover komt, dat er wo ningen gebouwd worden, eene zoodanige re- geling wenschen, dat d>e werklieden die een huis bewonen, idaarvan ook eigenaar worden, wat hij den meest gezonden toes (and acht. Hij zou voor den bouw van gemeentewege grond in erfpacht willen afstaan. De Voorzitter deelt mede, dat een woning- bouwvereeniging, welke is toegelaten werk zaam te zijn in het belong der volkshuisves- tmg, eigenlijk als tusschenpersoon dien t voor de gemeente. Zij heeft veel rechten en kan door tusschenkomst der gemeente een voor- schot van liet Rijk krijgen, dat in 50 of uiterlijk 75 jaar met rente in annuiteiten moot worden terugbelaald. Voor die terug- betaling is de gemeente borg. De heer Hamelynck zou bet gewensclit achten, dat de prijs van 10 cent per J12. die voor het bouwterrein gevraagd wordt, voor de werklieden-woningen wat werd ver- minderd. Dal is toch al een hoog bedrag en als de menschen dat moeten betalen voor dat ze loch ook bij limine een tuintje, woning noodig hebben, is bet zeker te veel. Voor arbeiderswijken zou hij liet willen ver- minderen tot 5 cent, dan kon liet bedrag der liuur ook lager gesteld wdrdent De beer Malotaux zou nog liever voor niets vooi" dat doel bouwterrein "afstaan. De beer Hamelynck acht dal nog beler. De Voorzitter merkt op, dat het belang der gemeente dil niet zou toelaten. De beer Wauters imerkt op, dat de woning- nood thans overal voorkojul. De Voorzitter stemt dit toe, maar wijst er op, dat in heel wat gemeenten ook veel wordt gedaan ter verl>etering van dien toe- stand. De heer Malolaux lioemt bet een voordeel, dat de gemeente hier zelf over uitgestrekle terreinen bouwgrond- beschikt. De Voorzitter meent uit een en ander le mogen afleiden, dal, als eene woningbouw- vereeniging zal zijn gesticht, de statuten zijn goedgekeurd en zij is toegelaten om werk zaam te zijn in het belang der volksliuisves- ting, eventueel in te dienen voorstellen voor verbetering van den woningtoestand alhier. bij den raad een gunstig onthaal zullen vinden. Het ter zake ingekomen adres wordt aan- genomen voor kennisgeving. 6. Verzcekera om gemepntegroml in erf- pa chl. In verband met ingekomen verzoeken wordt onder de gewone, voorwaarden in erf- pachl .afgestaan aan J.. Martens, een strook grond in de Verlengde Schoolslraat, van 6 M., en aan P. van de Voorde een strook grond ter breedte van 12 M. Aangehouden wordt een verzoek van A. de Fever, om bauwgrond in erfpacht te ver krijgen van de z.g. slachlplaats. De raad acht het noodig eerst ter plaalse een onder- zoek in te stellen, daar inwHliging van liet verzoek later uitvoeruig van bestaande uit- breidingsplannen zou in den weg staan 5. Aaiibieding plannen voor het bouwen eener onderwijzerswoning. Het bespreken van het plan tot het bou wen eener onderwijzerswoning wordt aange liouden, daar de deskundige, die hieromlrent voorlichling zou kunnen verscliaffen, op dit oogenblik niet in de gemeente aanwezig is 8. Omvraag. De heer Wauters merkt op, dat bet met Mei gewoonte is om te verhuizen; bij vraagt, of in verband daarmede niet zou kunnen worden overgegaan tot herziening der lijst van inkwartiering. Hij vermeent, dat ef meerderen voor mkwartiering in aanmerking zouden kunnen komen vdan er thans op de lijst staan; die konden er dan ook eens van profiteeren. De heer Verschaffel deelt mede, dat er belreffende die inkwartiering een adres is verzonden aan den Minister van Oorlog. De Voorzitter is daarmede bekend; bij is bet er geheel mede eens. Hij heeft het mo gelijke gedaan, om de burgerij van inkwar tiering le onlheffen en dit is hem ten deele geluld. Hij lieeft van de auloriteiten weten te verkrijgen, dat de miiitairen nu linn voe- ding onlvangen in de potlenbakkerij. lets anders is liet met de soldaten-kom- mies. Voor hen wilden de militaire autori- teiten niet toestaan, dat ze anders dan bij de burgerij ingekwartierd Zouden worden, met voeding. Uit de verklaringen dier soldaten blijkt, dat ze overal tot hun voile tevre- denheid worden beliandeld, maar die bur gerij ondervindt daardoor loch overlast, aan- gezien deze op verschillende uren van den dag en ook des nnchts^hun post moeten be- trekken, waardoor dan bet geheele liuisgezin uit den slaap gewekl wordt. Hij hoopt, dat de r'equestranten succes op bun request zul len hebben. Overigens mdet men zich aan de wet onderwerpen. De heer Verschaffel beaaml dal ten voile, maar merkt op, dat door die maatregels, zooalis nu weer de soldaal-kommiezen, juist alleen de grensgenieenten gedrukt worden. Beboudenis de ongemakken en onrusl in de woningen waar die soldaat-kommiezen zijn, is het voor lien die ze moeten berbergen eerv schadepost. De jong;ens zelve kunnen er niets aan doen, men dient die te behandelen en van bet noodige te voorzien zooals bet be- hoort. Men kan dan ook niet volstaan met him eenvoudig toe te dienen wal officieel verplicht is. Ze moeten beboorJijk worden beliandeld en in de tegenwoordige tijdsoin- standigheden kan men dat voor 80 centen per dag niet doen. 'Een burger-kommies be- taalt per maand f 40 tot 45 kostgeld. Dat is een groot verschil. Hij zou, als het ver zoek om verandering in dezen toestand, geen gevolg heeft, eene van gemeentewege te tref- fen regeling wensohen, door namelijk die ingekwnrLierde soldaat-kommiezen van ge meentewege onderdak te brengen in loge- menten. Dan wordt liet teko-rt in de kosten gedragen door alle gemeenten aren, en niet, zooals nil, door enkelen. Gelegenheid voor Loigies is er genoeg, want er zijn tal van ge- legenheden met logementsverguimmgen; velen hebben nog een bianco-vreenidelingen- register, en zullen wellicht blij zijn, dal ze eindelijk eens loge's krijgen! De beer Wauters acht dat idee nog niet zoo kwaad; dan kan blijken, of die gele- genheden werkelijk voor bet ontvangen van loigeergasten zijn ingericht. De heer Pauwels merkt nog op, dat, wat de lijst van inkwartiering betreft, er ook menschen op voorkomen, waar men toch de soldaten niet been kan zenden, zooals b.v. naar de Zandstraat, die is toch te ver afgelegen. Dq heer Wauters merkt op, dat dit voor de soldaat-kommiezen misschien geen be- zwaar zou zijn, ze zijn dan dicht bij de grens. De Voorzitter meent, dat men 't best zal doen, met het resullaat van het verzoek maar eerst eens af te wachten en inmiddels zal liij bij de militaire auloriteilen nog doen wat hij kan. De beer Waulers wijst er op, dal uit het klinkerpad in de Stationsstraat eenige klin- kers zijn getrokken. Gewenscht is bet, dit te laten maken, daar er anders steeds meer s teen en uitgaan. De Voorzitter zal daar naar laten zien en voorziening treffen. De vergadering wordt gesloten. Aan liet bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeeid 1 elstck. Rechthebbende vervoege zich aldaar. TER NEUZEN Huwelijks-aangiften. 28 April. Charles Louis van Laere, oud 31 j., jm. en Maria Leonia IJsehaert, oud 2f j-, jd. Gehoorten. 23 April. "Jan Marinus, z. van Jan de Vos ^n van Adriana de liokx. 25 April. Albert Augustinus. z. van Urban us Ranimeloo en van Jose phine Maria de Mul. 26 April. Andries, z. van Cornelis Dieleman en van Martina Wagenaar. 28 April., Levina Margarite Theophile,\z. van Petrus Johannes Sertijn en van Barbara van Meerbeeck. OverJijden. 27 April. Wilhelmina Anna Michiel- sen, oud '23 j., echtg. van Jacobus Cornelis Lelinis. Andries Hamelink, oud 30 j., z. van Jan en van Hendrika Catharina Hamelink (overt). SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 20 April. Seraphin Lammens, oud 27 j., jm. en Celina Maria de Greve, oud 26 j., jd. Gehoorten. 4 April. Cornelis, z. van Evert van den Berg en van Emma Maria Constancia Dootjes. zonder het te weten. Nierkwalen bekruipen u onverdacht. Zij kunnen jaren bestaan, zonder dat depatieut zich ervan bewust is en plotseling onder gevaarlijke vormen optreden. Eenvoudige rugpijn is soms een waarsehuwing. Daarom zqn rugpqn (zelfs licht en voor- bijgaand), troebele urine, met bezinksel, voondurende aandrang tot loozing, hoofd- pjjn, du'zeligbeid, moeiie bij bukken, opzwelling der voeten en een algemeen onwelzyn verschijnselen, die men van het eerste oogenblik af dient te behandelen. Verwaarloozing dezer verschijnselen leidt tot ernstige kwalen als niersteen, water- zucht, nier- of blaasontsteking, enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen berstellen de goede werking der nieren en blaas, reinigen de urinewegen en verdrijven het urinezuur de groote oorzaak van rheu- tnatiek, jicbt, ischias, niersteen enz. en eveneens het overtollige water, dat water- zucht veroorzaakt. Zij kunnen zonder gevaar door iedereen, mannen, vrouwen, grijsaards en kinderen gebruikt worden. TeTerNeuzen verkrijgbaarbij deWed. A. v. OverbeekeLeunis, VYestkoikstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Eischtdeecbte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- delsiherk. SCHE EP YA ARTBE WEGING. V an 28 April tot en met 30 April war den iangs de Oostsluizen alhier 63 binneii- vaartuigen op- en 19 afgeschutlangs de Middensluizen 33 op- en 32 afgeschut en langs de Westsluizen. 4 op- en 18 afgeschut. s.s. ELISABETH vertrok 11 dezer van Buenos-Ayres naar Rotterdam, s.s. HELENA, van Rosario naar Rotterdam, passeerde 17 dezer Fernando Noronha. s.s. MAGDALENA in lading te Rosario voor Nederland. s.s. CORNELIS van Rotterdam na^r Montevideo voor orders, passeerde 12 dezer Saintca- therines Point. van alle soorten Bielen-, Wortel-, Grus- en Klaverzaden, Plant-Mais en wat verder tot het gebied van Zaaizaden behoort. Middenprijs per 100 KG. Tarwe 17,75 a 18,— Rogge f 13,— a /13 50, Wintergefst 18,a f 18,25, Zomergerst 17,50 a 18,—, Haver 15,— a/16,—, Erwten 33,— a 34,— Witteboonen, /33,— a 34,—, Bruine boonen 35,a J 36, Duivenboonen 25,— a f 26,—, Paardenboonen /27,a 28,Boekweit a Lijnzaad a Aardappels 4,— a 5,—. Koolzaad per zak van 106 liters af Boter per kilo 1,10. Eieren per 26 stuks 1,50. Ter weekmarkt waren aangevoerd 18 stuks rund- vee, 27 varkens en 0 echapen, waarvan verkocbt 12 stuks rundvee, 20 varkens. Graanmarkt. Tarwe is aan de buiten- landsche niarkten flauwer en voor binnen- land eerder iets lager. Ook de Londensche markt is lager en voor Gerst hooger. Rogge zonder handel. Op onze markten gaat er in Gerst weinig orn, vandaar dat iets lager wordt verkocbt. Mais is zonder omzet en Haver prijshoudend. Rijst voortdnrend zeer vast en de handel in Oliezaden wordt on- mogelijk gemaakt. Buitenl. Granen. Tarwe en Rogge zonder noteering. Prijzen ongeregeld. Gerst La Plata nieuwe oogst"/ 368. Amerik. Voeder- soorten /365; Mais tot maximum-regeerings prijzen moeilijk verkrijgbaar per ton of 2000 kilo. Haver Canada 18,25 en La Plata oude oogst 15,50 a 16,- per 100 kilo. Boekweit 410 per 2100 kilo. Binnenl. Granen. Tarwe/17-.50 a/18,— Gerst 17,— a 18,— Haver 16,- Boonen en Ewten 24 a 30 per 100 kilo. Veemarkt. Runderen 94 a 105Ossen 92 a 102 Stieren 84 a 94 Kalveren 95 a 140 Schapen 64 a 70 Varkens 86 a 94; licbt soort 72 a 76 cents per kilo. Melkkoeien 210 a 370 Kalfkoeien 270 a 400 Stieren 115 a 350 Vaarzen 125 a 210; Pinken f 95 a /120; vette Kaiveren fib,— a 100; nucntere Kalveren 10 a 15 Fokkalvereu 18 a 25 Biggen 12 a f 16 per stuk. Utrecht en Leiden noteeren vette Run deren 90 a 120 eenrs per kilo. Aaidappelen. Zeeuwsche en Geldersche blauwe j 4,75 a 5, Eigenheimers 4,50 Bravo's /4,50 a 5Red Stars 3,50Peters 3,- a 3,50 per mud. Boterprijzen in vaten 62,a 64, - Stukken van x/g kilo 80 a 85 cents. Zoetemeiksche Kaas 55,a 61,40 per 50 kilo. Leidsche Kaas le 52,a 56, 2e 48,- a 51,—. Friesche Nagelkaas 30,a 42, per 50 kilo. Eieren 6,25 a f 6,75. Amersfoort 6,50 per 100 stuks. Vlas en Lijnzaad. Geen noteering. Aan- voer gering. Kanariezaad 34,— a 34,75 per 100 kilo. Karwijzaad 41,50 a 42,75 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilc f 16,20 en per kan 12 cents. Santos-Koffie op termijn Mei fbS1^ en Santos-Trust 46 cents per half kilo. Beetwortel-suiker Mei 291/, Najaar de Amerikaanscbe afdeeling wa3 vorige week te Amsterdam in betere stemming, zoodat Industrials verbeterden. Rubbers stil en prijshoudend. Petroleum kalm. In mijnen ging niets om. Binnenl. scheepvaart. kon zich verbeteren. Tabakken vast. Staats- fondsen kalm. Wisselkoers. Louden 11,36 Berlijn 44,20 Parijs f 40,20 Zwitserland 46,621/2 Weenen f 30,65. Beleeningen 41/g a 5 percent. Axel, 29 April 1916. Veilingseieren ,/Eierveilicg Axel" f 6, per 100 stuks. Aanvoer ruim 7000 stuks. llulst, 1 Mei 1916. Veilingseieren V. P. N. 6,40 per 100 stuks. Aanvoer 28.000 stuks. 6 Mei a. s. bopen onze geliefde Ouders P. KROON EN C, SCHLEMAN, bunne 25jarige Echtvereeniging te ber- denken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van Hunne dankbare Kinderen. Middelburg, 1 Mei 1916. Voor inlichtingen en het afsluiten van contracten gelieve men zich uitsSuifend te wenden tot den Correspondent voor Zeeland, den Heer C. HE WOLFF VValstraat 51, Vlisairigeti. Ondergeteeker.de maakt bet geachte pabliek bekend, dat bij zich gevestigd heeft als Hopende door een nette en vlugge bediening zich het vertrouwen waardig te maken, J. HARTE, Ter Neuzen. Tuinpaei «o, 23. Terug te bezorgen tegen goede belooning aan het Bureau van dit blad. Aan de openbarelagere school te HOEK (Zeeland), wordt gevraagd v Het onderwijs omvat de vakken a tot en met k van artikel 2 der wet. De jaarwedde bedraagttot 20 dienst- jaren /50,—daarboven lOOjboven bet wettelijk minimum, benevens vrpe woning en tuin. J| Sollicitanten worden uitgenoodigd de ver eisehte stukken voor 12 SlSei a.s. bij den Burgemeester in te zenden. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van TER NEUZEN en OMSTREKEN bekend, dat de van ouds bekende zaak,/De Nieuwe Zaal", thans ZUUP. Het Bestuur van den polder KOUDE maakt bekend dat de rekenirg over 1915/6 en de be- grooting voor 1916/7 gedurende acht dagen i6or i-n na de vaststekiog ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzaga iiggen en in af'schrift verkrijgbaar zijn dat eene vergadering van Sternbevoegde Ingelaiiden zal. worden gebouden op Sins- dag 9 KSi6, des namiddags een lire, in bet logement van A. de Keuning alhier. Hoek, 1 Mei 1916. Het Bestuur voornoemd, M. DE JONGE, Dijkgraaf. J. M. DREGMAN8, Ontv.-GrifBer. Het Bestuur van den V18ARTP0LDER maakt bekend dat eene vergadering van Sternbevoegde Ingelanden zal worden gebouden op Dins- dag den 9 SUSS, des namiddags om 2 uur, ten buize van deu beer A. Aehnoudts te Sas van Gent. dat de rekening en verantwoording over den dienst 1915/16 en de begrooting voor 1916/17, met memorie tot toelicbting, ge durende acht dageu voor en na de vast- stelling ten kantore van den Ontvanger- Griffier ter inzage zullen liggen, en dat die stukken tegen betaling der kosten voor de ffigenaren van gronden in dien polder in afschrift verkrijgbaar zijn. Sas van Gent, 1 Mei 1916. Het Bestuur voornoemd, V. CORTVR1ENDT, Dijkgraaf. A. NOLSON, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den LIE- VENSPOLDER maakt bekend lo. dat eene vergadering van Sternbe voegde lugelande zal gebouden worden op Donderdag II Kiel 1916, des namid dags te 3 lire, in het Ned. Hotel albier. 2o. dat de te behandelen rekening en verantwoording over 1915/16, en de be grooting voor 1916/17, 8 dagen voor en 8 dagen nd gencemden datum ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage iiggen voor de eigenaren van gronden in dien polder, en 3o. dat tegen betaling der kosten afschrif- ten van deze stukken 'is te verkrijgen. Ter Neuzen, 1 Mei 1916. Het Bestuur voorooemd, J. HU1ZINGA, plvn(t Dijkgraaf. M.'EIJKE, Outv.-Griffier. Het Bestuur vau den CANISVL1ET- POLDER maakt bekend dat eene vergadering van Sternbevoegde Ingelanden zal gebouden worden op Dins- dag den 16 iSei 1916, des voormiddags 11 ure, ten huize van den beer Ray mond Kebckhaert te Westdorpe. dat de rekening en verantwoording over 1915/16 en de begrooting voor 1916/17 met memorie tot toelicbting gedurende acht dagen voor en na de vaststelling ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen iggen, en dat die stukken tegen betaling der kosten voor de eigenaren van gronden in dien mlder in afschrift verkrjjgbaar zijn., Westdorpe, 1 Mei 1916. Het Bestuur vooTnoemd, 0. VAN WAES, Dijkgraaf. Pk. KERCKHAERT, Ontv.-Griffier. Tot het leveren van Olm-, Esch- en Cassadahouf in alle maten, beveelt zich aan de N. V. Stoonizagerij, Schaverij en Houtliandel te Axel. Zaagt en Schaaft ook voor particulieren. Vraagt inlichtingen bij deu Directeur worden met Succes vervangen door de Recept van Dr. J, B. Meenk. Piijs per doos van 25 stuks f 1,10. Aanbevelend, Ook steeds voorhanden alle Richters- en Foster's artikelen, de geneesmiddelen van Apotbeker Boom, enz. enz. voorzien van electrisch licht enz. nabij de Schans, TerNeuzeti, met flinke bergplaats en grooten tuin. Ailes nieuw van 1914. Te bevragen bij A. BRAKMAN, Hulp- postkantoor te Sluiskil.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3