ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VQOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De krijgsMrijven. No. 6370. Donderdag 27 April 1916. 56e Jaargang. De Oorlog. ABONNEMENT: ADVEHTENTIEN Verkrijgbaarstelling van Wittebrood. Bekendmaking. BINNENLAND. Telefooo Bit Blad yerschtjnt Maandag^, Woensdag- en VrijdagaYond, uitgezonderd op Feestdagen, bij de Firma P. J. VAN DE SANDE te Ter Neuzen. aankondigingen van don Provincialon Stoombootdienst op de Wester-Schelde, iPer 3 maanden binnen de stad I.Franco per post voor Nederland y 1.10. iSif vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika f 1.65, overig Buitenland f 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer f 0.10. Bij direct;© opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 uiir op den dag der uitgave. ran 1 Mei 1916 tot nadcre aan- koiidiging. VERZEKERING TEGEN VREDESSCHADE. TER NEUZENSCHE COURANT. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat zij, voor wie het gebruik van Bruin brood op medische gronden nadeelig wordt geacht, van hem, onder overlegging van een certificaat van een ge- neesheer, vergunning kunnen bekomen het voor hen benoodigde gebuild tarwebrood (wittebrood) van een door ben aan te wijzen bakker te betrekken. Voor het verkrijgen der vergunning zich (e vervoegen op Java in de voormalige onderwijzerswoning. Ter Neuzen, 25 April 1916. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZ1NGA. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter kennis van l'ogement-, koffie- en bierhuishouders en verdere onder- nemers van voor het publiek toegapkelijke bedrijven, dat van af heden op het Gemeentehuis op de gewone kantooruren GRATIS verkrijgbaar zijn Ter Neuzen, den 26 April 1916. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van HOEK maken bekend, dat de ouders, die hunne kinderen op 1 JHei a.s. op de openbare lagere school wenschen toegelaten te zien, zich daartoe tot en met 29 dezer by het waarnemend hoofd der school, de heer J. J. van Doeselaab, kunnen aan- melden. Kinderen, die in dit jaar zes jaren oud zijn of worden, worden toegelaten. Hoek, 17 April 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. De intiouding der verlovcn. Het hoofdbestuur van den Bond van Min der Marinepersoneel heeft, naar „Het Volk" meldt, tot zijn afdeelingen een schrijven ge- richt, waarin het er bij de besturen op aan- dringt, de leden in deze ernstige tijden tot kalmte aan te sporen, en ook meedeelt, dat eenigerlei actie tegen de intrekking der ver- loven van hem niet is te wachten, omdat bet den maatregel als bittere noodzakelijk- heid meent te moeten erkennen. Uitvoer van brood naar Belgie. De heer Juten heeft be I re f fend e den uit voer van brood naar Belgie den 18den April 1916 de volgende vragen ingezonden: ,,Zeker is het den Minister bekend, dat elken dag eenige honderdduizeiiden witte- brooden over onze grenzen gaan, orn daar- mede een idieel der bevolking van Belgie van voedsel te voorzien? Heeft de Minister bet niet noodzakelijk ge- oordeeld, om, nu -over eenige dagen de ge- heele bevolking van Nederland reeds ver- plicht zal zijn bruiabroad te eten, den uit voer van brood gehoel stop te zetten of al- thans alleen dien van bruinbrood toe te staan?" De Minister van Landbouw, Nijverbeid en Handel, die beer Posthuma, zond 20 April 1916 het volgende antwoord in: „Het in de eerste alinea vermelide is den Minister bekend. De Minister heeft het vooralsnog niet noodzakelijk geoordeeld, den uitvoer van brood voor een deel der bevolking van Belgie stop te zetten. Door het verbod om wittebrood te mogen bakken, kan van 24 dezer af alleen bruin brood worden uitgevoerd." De waarde van de „Lodewijk van Nassau". Naap gemeldt word t, was voor de „Lode- wijs van Nassau" op Amsterdamsche Beurs- •pobs eene casco-verzekerbig tegen molest van f 1.000.000 gesloten. De salpeterlading was voor f 400.000 ver- zekerd. Plantcnvezels. Bij Kon. besluit is met ingang van 22 dezer de uitvoer van plan ten veziels verboden. De Kroon behoudt zich voor dit verbod tij- delijk op te heffen of in bijzondere gevallen daarvan ontheffing te doen verleenen. Grondstoffen voor de zeepfabricage. De N. O. P. heeft vergaderd met de hard en zachtzeepfabrikantenlijnslagers, glyce- rine-distillateurs en kaarsenfabrikanten, ten einde de voorwaarden te bespreken, waarop Engeland bereid is, vetten en olien door te laten, welkeTieze industrieen noodig hebben. Aanvaard is- de voorwaarde om de uit de afbricage als nevenproduct voortkomende glycerine aan Engeland af te staan. Alleen over den prijs kon men het niet eens wor den. Engeland slelt den prijs op ongeveer 50 o/o van den huidigen marktprijs. 1 'Er zullen nog twee vergaderingen met de N. O. T. gehouden worden. (Tel.) Dr. Kuyper aan 't wcord. Dr. Kuyper, die wegens het brengen van een bezoek aan zijne als vrijwillige verpleeg- sters werkzaam zijnde dochters te Boed.apest vertoeft, heeft, naar het Wolff-bureau seint, aan een medewerker van bet „Pester Journal" op de vTaag, of de verdedigiogswer- ken van Vlissingen tegen een poging tot Ian- ding van Engelsche troepen aan den Sc/ieide- mond bestand zouden zijn, geantwoord: Dat zou ik denken! Op die plaats kornt geen macht ter wereld met geweld er doorheen. Gerustkanik er bij voegen: ook de Engelsche vloiol niet. Tevens moet ik er nadruk op legr gen, dat onzemilitaire voorbereiding van dien aard is, dat zij den zekersten waarborg voor de handhaving van onze onzijdigheid biedt. De nieuwe vesting is weliswaar nog niet ge- heel voltooid, maar de Sehelde is metmijnen versperd: Ik herhaal: daar kan geen macht ter wereld doorheen komen. Voor het overige kan ik u verzeker en, dat ook onze econoniisehe voorbereiding vol- doende is. Wij zullen bet wet uithouden. De onderslelling alsof Duitschland tot ver- hooging van onze voorbereiding bijgedragen zou bebben, is onjuist. Dat liebben wij Hol landers alleen klaar gespeeld. De man, aan wien Nederland dat alles te danken heeft, is onze minister-president. Ons teger is uitsie- kend georganiseerd en bezit een slagvaardig- lieid, die niets te wenschen laat. Op de vraag naar de stemming die in Nederland jegens de centrale mogendbeden heerscbt, antwoordde Dr. Kuyper: Ik zal deze vraag met de grootste openhartigheid beantwoordenDe stemming is verdeeld. Er zijn in ons land twee parlijen. De eene zweert bij Duitschland en zijn bondgenooten, de andere bij Engeland en zijn vrienden. Beide slroomingen zijn tamelijk sterk. Uit het in den grond boren van de Tubantia gelijk u wel weet, is nog altijd niet boven elken twijfel uitgemaakt, wie aari het ver- gaan van bet stoomschip scliuldig is is door de Engelschen behoorlijk munt gesla- gen. Zij bebben dit incident opgevijzeld om in Nederland tegen Duitschland stemming te maken. De inval van Duilscbe troepen in Belgie heeft er bet meest toe 'bijgedragen, een anti-Duitsche stemming in Nederland te verwekken en het terrein voor Engeland te effenen. Daarentegen heeft de houding van Engeland en zijn bondgenooten jegens Grie- kenland weinig instemming in Nederland ge- vonden. De jongste maatregelen van de Engelsche regoering op het stuk van de voorziening van Nederlandsche schepen met kolen zijn wei nig geschikt om sympathie te wekken. Wij worden als neutrale mogendheid voortdu- rend door Engeland bedreigd en worden in onze vrijheid van beweging beperkt. Dat doet ons zeer onaangenaam aan. Doordat b.ngeland ons kolen ontbondt, kan liclit een crisis in de sdbeepvaart ontstaan. De vij- andelijke stemming tegen Engeland wint veel veld, Onze scbeepvaart wordt door Enge land bedreigd. Reeds hierom denkt men er in Nederland niet aan, om zich tegen Duitschland te keeren. Men acht dat volko- men uitgesloten. Nederl. sioomscliip tot zinken gebracht. Het Nederlandsch stoomschip „Berkel- stroom", van Amsterdam naar Lomden, is op de Noordzee aangehouiden door twee Duitsche duikbooten en na onderzoek der scheepspapieren, en nadat de bemanning ge- bist was het schip te verlaten, door kanon- vuur tot zinken gebracht. De lading van de Berkelstroom, groot 366 Eng. registertonnen, beboorende aan de Hob landsche stoombootmaatschappij, was Zon- dagavomd afgevaren. De lading bestond uit 536 ton stukgoederen, vooral carton, 1000 zakken cacao en ongeveer 10 ton visch. Ook had het stoomsthip de Engelsche mail aan boord. De Londensche berichlgever van het Hbl. meldt, dat, daar een boot van de Berkel stroom langen tijd naast de duikboot had gelegen en door bet botsen beschadigd was, de gezagvoerder opmerkte, dat het voor de bemanning te erg was om in zulk een boot te worden achtergelaten. De Duitsche com mandant antwoordde toen: „Dat is be- lachelijk. Wij hebben in Duitschland geen vrienden en geen medelijden. Elk schip, dat goederen naar Engeland brengt, zal in den grond worden geboord." Toen verscheen een tweede d ui kboot en werden aan boord van de Berkelstroom bommen geplaatst, die bet schip vernietigden. De bemanning telde, met inbegrip van den kapitein, 24 koppen. Zij bevond zich in drie booten en wercl fe elf uur door een Engelsch schip opgepikl en naar een plaats aan de Oostkust van Engeland gebracht. Allen zijn nu veilig en wel te Louden. Het schip had ook eenige zakken mail aan boord. De bemanning is verontwaardigd over de behandeling van de Duilschers ondervon- den. EEN DUITSCHE DUIKBOOT IN DEN GBOND GEBOOBD. Zalerdag den laden April verb ok naar de „N. R. Grt. meldt bet stoomschip Soerakarta, van den Rotterdamschen Lloyd, geconvoyeerd dopr bet istcoansc.hip Ivawi der zelfde maatscbappij, van Filmouth ter voort- zetting van de thuisreis om de Noord. De Soerakarta was een sehroefblad kwijt. Beiide schepen waren steeds dradeloos onderling in verbinding., Maandag, den 17en dezer, toen men zich nog in den Oceaan, tusschen de Slietlands- eilanden en die Iersdhe kust bevond, werd de dradelooze telegraaf, men was juist in gesprek, plotseling slopgezet. Dit geschiedde 'is avonds omstreeks kwart voor tienen, na dat van de Soerakarta gemeld was, dat zij door een duikboot gesommeerd was om een sloep uit te zetten en de scheepspapieren te vertoonen. De mailboot Kawi, die de leiding had, stoomde onmiddeliijk terug naar de Soerakarta. Nabij dit stooimschip gekomen, merkte men aan bakboordzijde een duikboot op, die geen natievlag of eenig zichtbaar ondersolieidingsteeken vertoonde. Aan boord van de duikboot, waarop een ieders aan- dacht gevestigd was, stonden vier menschen. Plotseling weerklonk een schot en de vier menschen sloegen ovc boord en verdwenen in zee. Drie of vier minuten later een 2e schot en even daarna zag men de duikboot op zijde onder de golven verdwijnen. Beide scboten bteken afkomstig van een Engelsche trawler, die aan bakboordzijde van de Kawi te voorschijn gekomen was en tusschen dit schip en de Soerakarta door, haar vuur op de duikboot richtte, die zij bij het tweede schot midseheeps trof. Heel de gebeurtenis speelde zich in onge veer tien of twaalf minuten af. Daarna heeft men van de Engelsche baw- ler geinformeerd, of men nog assislen Lie kon verleenen, in de meening dat er gewonden waren in de sloep, door de Soerakarta uitge- zet, welke sloep dicht bij de vuurlijn geweest was. Dit bleek niet bet geval, waarna de trawler wegstoomde, onder mededeeling dat de in den grond geboorde duikboot pen Duit sche is van bet allernieuwste type, met een bemanning van ongeveer 60 koppen. Op deze duikboot had men al een viertal dagen ge- loerd. De Kawi is daarop in convooi met de Soerakarta verder gestoomd en beiden bfeb- ben zonder verdere ontmoetingen veibg den Nieuwen Waterweg bereikt. LANDING VAN WAPENEN IN IERLAND VEBIJDELD. De Engelsche admiraliteit meldt: Tusschen den 20sten en den 21sten April is een poging gedaan om wapens te lan- den in Ierland door een schip, dat eruit zag als een neutraal handelsvaartuig, maar dat feitelijk een Duitsche hulpkruiser was, samen met een Duitschen onderzeeer. De hulpkruiser werd in den grond geboord en er werden een aantal gevangenen ge- maakt, waaronder sir Roger Casement, die sedert het begin van den oorlog een anti- Engelsche campagne in Duitschland heeft gevoerd en getrachl heeft fersclie gevange nen tot verraad te verleiden. AMERIKA BEREIDT ZICH TEN OORLOG VOOR. De regeering der Vereenigde Staten bereidi zich voor op de mogelijkheid van een oorlog en is reeds begonnen met een inventarisee- ring der hulpbronnen des lands voor het ge val, dat zij noodig mochten zijn, zegt de cor respondent te Washington van de ..Daily News". Daniells, de Minister van Atari ye, heeft voor jederen afzonderlijken staat een com- missie van vijf technische deskundigen be- noemd. De onmiddellijke taak dezer com- tnissie is, een industrieele inventaris op te maken en de regeering verslag uit te bren gen, wat voor de fabricage van munitie en van andere oorlogsbehoeften van ieders mj- verheidscenbum des lands te verwachten valt. Tegelijkertijd hebben de oorlogswerven be vel gekregen, alle in de havens liggende schepen na te zien en alle oor logs schepen gebeel gereed te maken voor alle gebeurlijk- heden. Aan het departement van Oorlog wordt met grooten ijver gewerkt en er zijn bevelen gezonden naar alle militaire stations; om- trent den aard van deze bevelen is echler niets bekend geworden. Ofscboon deze vtoor- zorgsmaabegelen overbodig kunnen blijken, doen de regeerings-departementeu al wat on der de tegenwoordige omstandigheden ten opzichte der voorbereiding mogelijk is. President Wilson, die den toestand zeer ernsiig inziet, heeft de vorige week niet bui ten op het land, maar te Washington, op het Witte Huis doorgebracht, waar jiij tot laat in den nachl heeft zitten werken. De president weet, dat hij de overigroote meerderheid van het Cdngres achter zich heeft zoio hij tot actie mocht overgaan en dat het volk hem steunen zal. De toestand is nog meer gespannen gewor den, sedert er een bericht bij de regeering is ingekomen van den Amerikaanschen con sul te Queens town, dat de bark Inverlyon, van Aberdeen, de vorige \yeek door een Duitschen onderzeeer, zonder waarschuwing, (in den grond is geboord. De Inverlyon was een onschuldig han delsvaartuig en ongewapend. Onder de be manning bevonden zich twee Am-erikanen en de consul te Queenstown heeft bericht ge zonden, dat deze mannen 35 uren bijna zon der voeding- in de open booten hebben rond- gezwalkl, voor zij gered werden. Naar de „Times" mededeell, wordt in Engeland verzekering tegen vredesschade ge- sloten, d.w.z. scbade, die geleden im-ocht wor den; idoordien de o-orlog voor bet emde d'e-s jaars mocht afgeloopen zijn. De premie b-e- draagt 25 pCt. van bet verzekerde bedrag. Hieruit blijkt dus, dat de verzekeraars de kans, dat de vrede nog in dit jaar zal ge- teekend worden, op hoogstens 1 tegen 4 schatten. OP WEG NAAR DEN ALGEAIEENEN DIENSTPLICHT IN ENGELAND. „Echt Engelsch" noemt een der Engel sche bladen het bericht, dat de dreigende crisis in het pplitieke leven, die het on middeliijk uiteenvallen van het co-alitie-ka- binet tengevolge bad kunnen bebben, plotse ling bezworen is. Officieel wordt med-egedeeld, dat de' moei- lijkheden uit den weg zijn geruimd en dat overeenstemming is verkregen op een pro gram, dat zoowel de felste voorstanders van invoering van dienstplicht, als de heftigsle legenstamders van dien dwang bebben aan vaard. Dins-dag 25 April zal op voors.tel van de Arbeiderspartij de heele kwestie der leger- aanvulling in gebeime zitting van Lager- ein Hoogerhuis worden uiteengezet. Officieel is omlrent den grondslag, waarop de vrede in het kabinet geteekend werd, niets bekend. Er verluidt echter, dat een voorstel-Hender- son de antipoden tot elkaar heeft gebracht. Henderson moet het plan hebben geopperd, nog geduremde zes weken de recruleerings- c.ampagne te heropenen en zoo deze veld- tocht, dit „uitkammen" van de industrieen, die noodzakelijkerwijze aan den gang moe ten blijven en van de munitiefabrieken geen voldoende resultaten oplevert, dan over te gaan tot algemeenen dienstplicht, voor alle mannen, gehuwd of niet. Bij dit voorstel tot respijt over zes weken heeft ten sl-otte ook Lloyd George, die de felste voorstander van algemeenen dienstplicht zonder meer was, zich neergelegd. WEER een DUITSCH BOAIAIEN-KOMPLOT IN AAIERIKA. Woensdag zijn te New-York, op last van bet departement van Justitie, vier mannen gearresteerd, vap wie er drie in dienst wa ren van Duitsche skxxmvaartlijnen. Zij Wor den beschuldigd van medeplichtigbeid aan de vervaardiging van bommen en het neer- legg-en van deze bommen aan boord van schepen, die munitie voor de geallieerden vervoeren. Het komplot is, naar bericht wordt, wijd- vertakt. And-ere personen, die van mede plichtigbeid verdacht worden, zijn tot dus- ver nog niet in hechtenis genomen. De gear res leer den zijn: Ernest Becker, elec- tricien op de „Kaiser Friedrich der Grosse", die, naar beweerd wordt, 'bekend zou heb ben, dat hij homdenden boimmenhulzen heeft vervaar-digdKarl v. Kleist, insp-ecteur van de Agiicultural Chemical Company te Ho- boken, die bekende, dat de bommen geladcn werden in de fabrieken van zijn maatscbap pij, en Otto Wo-lpert, die bekend heeft te zijn opgetreden als agent van kapitein v. Papen en beschuldigd wordt de bommen te hebben verzondan. De arrestaties waren bet gevolg van een onderzoek, in Juni begonnen naar aanlei- ding van een klacht van de Fransche regee ring, dat onontplofte bommen gevonden wa ren in suikerbalen in bet stoomschip „Ivir- koswald". Becker erkende, dat de bommen waren vervaardigd aan boord van de „Kaiser Frie drich der Grosse" en daarna afgeleverd aan v. Kleist. die ze laadde en distribueerde. De politie verklaart, dat de fond-sen wer den Verstrekt door verm ogende personen, wier identiteit nog niet is vastgesteld. Een groot aantal bommen is gevonden ten huize en in de fabriek van v. Kleist. DE INNEuMING VAN BETHINCOURT. Aan het „Berliner Tageblatt" wordt ge meld over de inneming van Betbincourt. Vergeefs trachtte de vijand zich met al zijn mannen uit het lange slop te redden, dat Be- thincourt met de stelling van Cumieres ver- bindt. Reeds den 2en April werd Bethin- court bedreigd, toen de Fransch-en, ten Wes- ten van die plaats, over de beek van Forges, naar den Zuidelijken oever moesLen terug- trekken. Toen wij den 5en over de beek kwamen, werd de to-esland voor de plaats bedenkelijk. Onze artillerie greep krachti- ger in. De infanterie-aanval kon niet lang op zich laten wachten. Doordat onze stel- lingen in het Ravenbosch en het bosch van Cumieres steeds sterker werden, door de be- storming van Haucourt op den Sen en de bezetting van den Tennietenbeuvel en bet aangrenzende terrein, was Bethincourt toen reeds eigenlijk onhoudbaar geworden. Er moeten in dien tijd bevelen voor de verdedi- ging op leven en dood uit Verdun naar Be thincourt gegaan zijn. Men heeft daarover allerlei geboord van gevangenen. De be zetting weFkte met verdubbelde kracht aan de verslerking van de plaatselijke steun- punten. Voor den kruisweg Chapincourt— Esnes waren reeds lang twee veldbevesti- gingeu klaar gekomen. Het is het werk Alsace" ten Zuid-Westen en het werk Lor raine" ten Zuid-Oosten van de plaats. Deze beide punten moesten elken aanval kunnen weerstaan en tegelijkertijd de Duitsche stel- lingen flankeeren en den opmarsch ophou- den. Tevens moesten zij de hoogte 304 be- schermen en onze stellingen aan den Noord- rand van den Mort Homme lastig vallen. Zij konden echter niet verhinderen, dat wij gisteren tegelijkertijd verschillende aanval- len deden, waarvan die op Bethincourt de gewichtigste was. Het is niet onmogelijk, dat de Franschen kort voor dezen aanval besloten hadden liet terrein te ontruimen. De bezetting kon echter de aanvallen der Sileziers niet meer ontloopen. Zij moest stand houden en leed zware verliezen. De rest heeft zich. zooals men weet, overge- geven. Van de overige aanvallen van dezen dag had bet optreden tegen de Noord-Wes- telijke helling bij het dorp Avocourt bijzon- der succes. Hier had de 29e Fransche divi- sie sedert maanden blokhuizen, een paar stevig aanoclegde loopgraven en dekkingen, die onze stellingen hinderlijk begonnen te worden. De bezetting werd hier overhoop geloopen en in het handgemeen afgemaakt. Een dergelijken aanval deden wij van uit den Zuidrand van bet Ravenbosch. Ten Oosten van de Maas werden de dappere on- dernemingen ten Zuiden van de Cote de Poivre voortgezet. Een krachdge stormloop bracht onze troepen tot in de kloof voor Bras. Drie blokhuizen werden daar ver- nield, nadat de machine-geweren er uit ge nomen waren. De positie van den vijand is door deze ondernemingen veel slechter geworden; de hoogte 304 is meer dan o-oit bedreigd en langzaam kunnen wij de Fran sche stellipgen aan, den Zuidrand van den Mort Homme aanvallen. DE ENGELSCHE VLOOT VOOR DE l BELGISCHE KUST. Maandagnamiddag was alhier uit het waargenomen gedonder van kanonnen waar te nemen, dat er uit zee weer gesclioten werd in de richting van de Belgischc kust. Zooals nader vernomen is, was er een ge beel e vlootbeweging. De van Vlissingen en Breskens des. Alaan- dagsmorgans uitgevaren visschersvaartuigen kwamen met den middag reeds weder bin nen. Wat ze buitemgaats gezien hadden. deed hen vermoeden, dat het daar voor hen niet veilig zou blijven. De „Midid. Crt.meldt desbelreffend bet volgende Maandagmiddag te kwart over drie begon een sterke Engelsche vloot de Belgische kust te beschieten. Den heelen dag was het zeer roerig in die buurt. Hednnacht te vier uur en later te zes uur klonken zware dreuningen, vermoe- delijk afkomstig van bommen, neergewor- pen door vliegers. Van de Walchersche kust was het springen der op de vliegers afge- schoten granaten te zien. Later op den morgen verschenen in het zicht der Walchersdie kust een aantal En gelsche torpedo-booten, die op verschillende plaatsen door boeien met vlaggen de grens van onze territoriale Wateren (aangaven. Onze eigen oorlogsschepen voeren voortdurend been en weer binnen de grens. Uit Westkapelle en Domburg waren na den middag een groot (aantal, ,blijkbaar eenige tientallen oorlogsschepen, aan den horizon waarneembaar. Het was vers t te nevelig om ze duidelijk te onderscheiden. Later werd het helderder. Tegen drie uur stoiomden ze in de ricn- ting van de Belgische kust en openden ze het vuur daarop. Van uit genoeim.de plaatsen was het vuren duidelijk te zien. De booten zelf waren nauwelijks zichtbaar, gehuld als ze spoedig waren in den nevel en in den zwarten rook uit de schoorsteenen. Alaar telkens zag'men,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 1