Laatste Berio9it®n. BUR6ERLIJKEN STAND. Een kou veroorzaakt vaak nierkwalen. FREDIKBETJETEN. Zondag 23 April (le Paschen.) Maandag 24 April (2e Paschen.) ADVERTENTIE N. DANKBETUIGING. Positie der Stoomsehepen. Oiidertrotfwd D. F. BRANDT COSINE LIS BflKKER, te slrijden. Uit naam van het Fransche leger iheet ik de Russische officieren en soldaten, die in Frankrijk zijn geland, welkom. Ik, buig mij voor bun vaandels, waarop weldra de roemrijke namen van gemeenschappelijke overwinningen zullen worden geschreven. w. g. Joffre. PARL1S, 20 April. (Part.) De aankomst der Russische troepen is hier met groote voldoening vernomen. Men ziel er een tast- baar be'wijs in van de werkelijke samenwer- king der geallieerden en een gelukkig en bun dig anlwoord op de onttrekking van Duitsche troepen aan liet Oostelijk front, oni ze voor Verdun te gebruiken. GEBREK VAN SCHEEPSRUIMTE. De reader Houston, die dezer dagen in een persgesprek met de „Daily Mail" zijn bc- zorgdlieid uitte over .jiet duikbootgevaar voor Engelajids koopvaardij, komt in.dat blad op die zaak terug, pmidat inzenders zijn meening hebben bes treden en beloogd, dat het zoo'n vaart niel zou loopen. Hij vestigl er nu de aandachl op, dat En- geland reeds sclieepsruimte te kort komt. Dat blijkt o.a. uit het vervoer van steenkool naar Italie. Van de 48 stoomsehepen diq in Maart 156.000 ton steenkool van Cardiff naar Italie hebben vervoerd, waren maajr 3 lEngel- sche schepen. De groote stijging van de ver- zekeringpremies tegen motestrisico bewijst ook, hoezeer het .gevaar is toegenomen. Voor de verscherpte duikbootoorlog was de pre mie bij Lloyds voor een reis naar de Mid- dellandsche Zee 1 pdst. per 100 pdst., thans is ze tojt 5 pdst. gestegen voor een reis naar een haven, die niet ten Oosten van Sicilie ligl en tot 6 pdst. per 100 pdst. naar een haven ten Oosten van Sicilie. Dat zijn rei- zen van 12 tot 18 dagen. Voor vrac.hten naar de Plata rivier zijn de premies ook vijfmaal hooger geworden. Dat de Duitsche duikbooten erg in de weer zijn en wanhopige pogingen doen om Engeland te blokkeeren, blijkt voorts uit het aantal dagen, dat de EngeLsche havens ge- sloten zjjn (d. w. z. dat de o.verheid gem schepen laat uitvaren). Houston dringl dan a an op een krachtig verweer tegen de „duikbootpest". Hij acht het veel meer noodig, voor dat doel oorlogs- vaartuigen, als torpedojagers, aan te toouwen, dan nieuwe koopvaardijschepen, die toch maar weer worden getorpedeerd. In het begin van den oorlog heeft Houston de autpriteiten middelen aan de hand ge- daan, om het duikbootgevaar te voorkomen. Hij acht hel niet wenschelijk die in het openbaar mee te deelen. Een der inzenders had beweerd dat die Duitschers wel spoedig gebrek aan geoefen- de bemanningen voor hun duikbooten zul len krijgen (ook in de „Times" is die ver- onderstelling geopperd). Houston deelt die optimistische opvatting niet. Hij heeft ver nomen dat elke duikboot op't ,oogenblik een dubbele bemanning heeft, een geoefende en een die tijdens de reis geoefend wordt om de nieuwe bodems, zoodra zij afgeleverd worden, te bemannen. DE AANMAAK VAN MUNITIE enz. Enkele dagen geleden maakten wij mel ding ervan, dat hel Fransche leger thans beschikt over projectielen van 40 c.M. De „Temps" acht het gewenscht, het Fransche volk eenig nader inzicht te geven in de geweldige preastaties op industrieel gebied verricht sinds de occupatie van de Noordelijke departementen, waardoor Frank rijk beroofd werd van 70 pCt. van zijn steen kool, 90 pCt. thin zijn ijzererts, 85 pCt. van zijn gietijzer, 75 pCt. van zijn staal. Het blad geefl den volgenden staat van de productie voor de artillerie aangezien het natuurlijk onniogelijk is de juiste cijfers te geven, geeft het door betrekkelijke cijfers de vermeeriering aan, verlcregen van 1 Aug. 1914 tot 1 Februari 1916 voor de verschil lende fabrikaten, waarbij de productie op 1 Aug. 1914 op 1 wordt gesteld. le. Voor de fabricatie van leege projec tielen voor het gewone yeldgesc.hut, stijgt dat cijfer een tot 14 op 15 Mei 1915; tot 29 op het einde van December 1915 en ten slotte tot 30,5 op 1 Febr. 1916. 2e. Voor de fabrikatie van" leege projec tielen voor alle zwaardere kalibers is de stijging: 8,5; 35 en 44,10. 3e. Voor buskruit, vervaardigd in de fa- brieken Techtstreeks slaande onder het mi- nisterie van muni tie, is le stijging: 1,8; 2,8 en blijfl 2,8. 4e. Voor den buskruitaanmaak in andere fabrieken: 7; 17,7 en 23,3. 5e. Voor den aanmaak van gewone vel i- kanonnen: 11; 19 en 23,1. Tenslotte'beschilcte het Fransche leger op 1 Febr. 1916 over 23 maal meer zware ka- nonnen dan op 1 Aug. 1914. De particuliere industrie staat de slaals- fabrieken krachldadig terzijde. Zoo heeft bv. een autofabrikant een reusachtige inodel- fabriek opgericht voor de vervaardiging van igranaatkartetsen; na drie maanden konden zijn werkplaal^en duizend van zulke pro jectielen per uur afleveren. TER NEUZEN, 21 April 1916. Eind-examen. Voor het eind-xamen der H. B. scholen, waarin het mondeling gedeeite te Middel- burg zal worden afgenomen, hebben zich 66 candidaten aangemeld. Voorzitter der commissie is de heer Dr. Ten Bruggencate te Ter Neuzen. Renoe.md tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Rotterdam no. 90 de- heer P. de Feijter te Woerden, en G. J. van der Bent, te Nieuw H'elvoet, beiden van Ter Neuzen. Benoemd tot onderwijzer aan de o. 1. s. no. 137 te Amsterdam, de heer C. J. Bakker te Sliedrecht, vroeger alhier. Vrijwillige Landstorm. Woensdagavond had op de bovenzaal van mej. de wed. Michielsen, eene vergadering plaats, ten einde op te wekken om toe te treden bij den vrijwilligen landstorm. De commandant van den vrijwilligen land storm te Ter Neuzen, de heer Duizendstra, opende de vergadering, bracht den" Blen Maart jl. in herinnering, toen verschillende personen zich bij hem wilden aanmelden en geeft het woord aan den Burgemeester HuiziDga, die bereidwillig op zich genomen heeft eene rede te 'houden. De spreker merkt op. dat het Neder- landsche volk niet spoedig in geestdrift geraakt. Er zijn twee groepen te onderspheiden. De eene meent, dat wij als kleine natie toch niets doen kunnen, de andere acht geen offer te groot voor de verdediging onzer vrijbeid. De oorlogstoestand en de mobilisatie heb ben ons geleerd, wat noodig is. Geen bastions, maar bataillons. v Art. 180 der Grondwet legt aan iederen Nederlander de verplichting op in tijd van gevaar het land te helpen verdedigen. Met eene herinnering aan 1672. maar vooral 1787 en 1793 werd met aanhalingen uit het Haarlemsch archief aaugetobnd, dat we eendrachtig en weerbaar dienen te zijn. Met de uitspraken van verschillende man- nen van gezag, als Generaal Yan Dalen, Gerreteon, prof. Struijcken, Generaal Van Heutsz, Minister Cort v d. Linden, Mr. P. J. Troelstra werd bewezen, dat bij alle partijen de overtuiging gevestigd is. dat we dienen gereed te zijn. Wie zich veilig rekent achter tractaten,1 op grond van boeken over volkenreeht en resolutie's op vredescongressen, komt be- drogen uit. Hij wekte daarom krachtig tot toetre- diug op. De heer Duizendstra behandelde daarna het technisch gedeeite. Hij wees er op, dat de oefeningen plaats hadaen bij avond, dat met werkzaamheden rekening gehouden wordt. Van de gelegenheid om vragen te stellen maakte Dr. H. B. vah Nes gebruik, die zich wel. te oud vond, om nog de wapens te hanteeren, maar zijne geneeskundige diensten gaarne ter beschikking stelde. De heer Duizendstra sloot onder dank aan den Burgemeester en de toehobrders de vergadering. Dien avond sloten zich geene nieuwe leden aan, wat zeer te betreuren is na de flinke rede van den Burgemeester, de dni- delpke uiteenzetting van den commandant en de geestdriftige uiting van Dr. v. Nes. De vergadering was door eeD 70tal per sonen bezocht. De sloomcarrousel van F. Janvier, die alhier overwinterde, zal, blijkens achterstaande advertentie op a.s. Maandag en Dinsdag des namiddags voor het pubiiek toegankelijk zpn. De heer Janvier is, met zijn inrichting alhier een oude, maar goede bekende. Men weet, dat zijn molen is ingericht naar de laatste eischen des tijds. Voorts lokt nevens het draaiend gedeeite, ook zijn prachtig orgel, waarop zoowel bekende opera's als de nieuwste/ volksmelodien worden uitgevoerd, tot een bezoek aan den stoomcaroussel uit. Vergoeding wegens kostwinnersehap. De Minister van Oorlog heeft naar de ,,N. R. Crt." meldt ^an de burgeme&s- ters geschreven, den indruk te hebben ver- kregen, dat bet vaak voorkomt, dat eenmaal vastgestelde vergoedingsbedragen later wel nu en dan worden verhoogd, maar dat ver- mindering van die bedragen niet dikwijls plaats heeft. En het komt toch voor, meent de Minister, dat door veranderde levensom- standigheden, de aanvankelijk toegekende vergoeding zeer goed voor vermindering en zelfs vooriintrekking vatbaar is. In het bij- zonder kan dit bet geval zijn in het voor- jaar, in welk jaargetijde voor vele gezinnen de verdiensten weer, ruimer worden. Ook in bezwaarschriften betreffende toekenning van vergoeding wordt wel eens de meening uitgesproken, dal er gezinnen in het genot van vergoeding zijn, zonder deze noodig te hebben. Teneinde te voorkomen, dat personen ten onrechte vergoeding of meer vergoeding ge- nieten dan noodig is, doet zich de noodzake- lijkheid gevoelen, dat zooveel niogelijk om- trent den bestaanstoestand van de vergoe- dih.g genietenden geregeld een onderzoek wordt ingesteld en naar bevinden van zaken de vergoeding wordt ,ingelrokken (of verlaagd. Het ligt in het voornemen der Regeering, onder de categorien van landsdienaren, wicji bij hel aanliangige wetsontwerp een duurletoesiag lioven bun bezokliging wordt toegedacht, niet te begrijpen het persbneel der Kon. marine-reserve, maar aan de ge zinnen der daartoe beboorende militairen eenige verbooging toe, te staan van de reeds toegekende tegemoetkomingen, voor zoover deze tengevolge van de stijging van verschil lende noodzakelijke levensbehoeflen niet meer als voldoende zijn te beschouwen. Aangezien hel ongeveer een jaar geleden is, dal naar de omstandigbeden der gezim nen van marine-reservisten een onderzoek werd ingesteld, zijn de Imrgemeesters der ge- meenlen, waarin bedoelde gezinnen geves tigd zijn, door den Minister van Marine uil- genoodigi, dat onderzoek te laten herhalen en in verband met den uitsla,g advies uit te brengen omtrent toekenning van nieuwe, dan wel bestendiging, intrekking of verhoo ging van "de reeds plaats gehad hebbende tegemoetkomingen. IIOEK. Woensdagmiddag had alhier de begrafenis plaats van den heer J. H. Goor, in leven hoofd der openbare lagere school in deze gemeente. Tegen/ half twee was een groote schare van genoodigden in het sterfhuis bijeen. Verschillende officieele personen waren daar tegenwoordig de burgemeester en de leden van den Raad, onderwjjzers, kerkvoogden en Dotabelen der Ned. Herv gemeente e. a. Aan het sterfhuis sprak de WelEerw. heer Ds Raams, predikant der Ned. Herv. kerk, allereerst een woord van troost tot de achterblijvenden, herinnerend aan een vers van Nic. Beets Niet ktagen, maar dragen, en vragen om kracht. Niet zorgen voor morgen, bij vallende nacht. Niet beven voor 't leven, gegeven van God. Maar 't heden besteden naar plicht en get»od. Hierbij stond aan spreker de overledene voor oogen, die bij ai zijn lijden van den laatsten tijd niet had geklaagd, maar't had gedragen die niet gebeefd had voor 't leven dat hem menigmaal moeilijk gevallen was, maar tot 't laatst getrouw zijn plicht had vervuld. Op den doodenakker werd het eerst het woord gevoerd door den Edel Achtbaren heer A Wolfert. In harteljjke woorden sprak hij over de trouw en den ijver van den overledene e;i gewaagde hij van de goede verhouding die er steeds was geweest tusschen het gemeentebestuur en hem, die ruim 31 jaren als hoofd der school op floek was werkzaam geweest. Daarna sprak de onderwijzer de heer J. J. van Doeselaar. Ook hij getuigde in gevoelvolie woorden van den jjver van zijn overleden patroon, en van zijn onvermoeid streven om de openbare school zoo goed mogelijk te doen zijn. Ds. Raams herinnerli a arna nog aan de stiptheid en eerlijkheid die de overledene jaren lang betoond had in zijn ambt als secre- taris-kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente. Ook voor het werk dat hij als pntvanger van de diaconie had verricht, werd een woord van dank gebracht. Veel uiting geven aan zijn godsdienstige overtuiging deed de overledene niet. Maar uit zijn leven is duidelijk genoeg gebleken dat die er was. k Het was menigkeer een gebraik bij den eer Goor, om des Maandags aan het begin van zijn werk de kinderen te laten zingen Heilig, heiiig is de Heer. Op het graf werd de hoop uitgesproken dat hij, die me nigmaal zijn taak begon met het zingen van Heilig is de Heer, ook zijn levenstaak mag geeindigd hebben, in de schaduw, neen in het licht van de heiligheid van dien God, wiens goedertierenheid is tot in eeuwigbeid over ailen die Hem vreezen. STOPPELDIJ K. Deze week overfeed de heer G. Serrarens, gedurende een lange peeks van jaren brieven- gaarder en telefoouhouder dezer gemeente. Dgor zijne vriendelijkheid en bulpvaar- digheid was de overledene algemeen bemind. ft F. C H T S 2 A K E Ifooger beroep. Door P. ide H., 22 jaar, landbouwersknecbL, verblijvende te Zuiddorpe, is hooger be- roep aangeteekend teghn het vonnis van 11 April jl., waarbij hij ter zake van poging lot uitvoer van een wagenvracnt aardappelen, is veroordeeld tort 6 weken gevangenisstraf. De officier van justitie kvyam eveneens in booger beroep. In de Donderdag gehouden zitting van den,i'aad van beroep te Middelburg zijn ver- nieligd de beslissingen der Rijksverzekerings-' bank in zake C. Iy. en Id. v. d. V., wed. J. M., Ter Neuzen, en W. d. Iv, wed. J. H., Driewegen. COR RESPONDENT IE. Aan Iv. te Zaamslag. Uw stuk is te per- soonlijk; als u bet met uw naam onder- teekent, zullen wij het plaatscn. Red. Weer een. AMSTERDAM. Bij de directie van de West-lndische maildienst is bericht ont- vangen, dat het stoomschip //Lodewijk van Nassau" bij de Galloperboei op een mijn geloopen en gezonken is. Vijf leden van de bemanning waaronder twee Hollanders, zijn verdronken. De overigen zijn door het stoomschip //Starling" te lJmuiden aange- bracht. De verdronkenen zpn de timmerman Bek- ker, de raatroos J. Klip, en 3 Curafaonaars, n.l. de stokers P. Hagen en Espinoza en de stokersjongen Riza. Het schip was geladen met chilisalpeter, geconsigneerd aan de Nederl. regeering. AXEL. Huwelijks-aangiften. 8 April. Maarten van Vliet, (van Doidrecht), oud 27 j., jm. en Suzanna Sinies, oud 2'2 j., jd. 14 April. Lponardus Vereecken, oud 23 j., jm. en Elvira Maria Eleonora Goossens, oud 19 j-, jd- Geboorten. 1 April. Magdaleua. d, van Adriaan de Feijter en van Geertruij Heijnsdyk. 5 April. Albert Pierre Marie, z. van Lourens van de Casteel en van Prudence Marie Picavet. 11 April. Suzanna, d. van Frederik Bakker en van Jacoba Verschelling. Dirk, z. van Jozias Faas en van Cornelia Jarina Zegers. 42 April. Hubertus, z. van Josephus Engels en van Maria Jozephina Lippens. Overlijden. 3 April. Cornelis den Hamer, oud 78 j., weduwn. van Aaltje de Jonge. 6 April. Pjeter Dekker, oud 72 j., echtg. vpn Adriuna van Taten- tiove. 9 April. Dirk de Blaaij, oud 77 j., echtg. van Cathalina Hamelink. 13 April. Elisabeth Verpoorte, oud 2 rn.", d. van Pieter Jan en van Cornelia Wolfert. 44 April. Johanna Maliu, oud 80,).. wed. van Ludo- vicus Franciscus Staal. OVERSLAG. Overlijden 2 April. Julien Camille Goossens, oud 3 m., z. van Marie Goossens. WESTBORPE. Huwelijks-aangiften. 3 April. Prosper Alfred Eduard de Maesschalck (van Sas van Gent), oud 24 j., jm. en Magdaleua Maria Vervaeck oud 24 j.. jd. 15 April. Petrus Ren6 de Jaeger (van Axel), oud 23 j., jm. en Clementia Maria Kamoen, oud 24 j., jd. N Overlijden. 7 April. Renatus Dobbelaere, oud 46 j., z. van Bernard en van Stephanie Everaert. 11 April. Augustinus de Vos,. oud 51 j.. z. van Levinus en van Melanie Kraene. Marie Elisabeth van der Jeugd, oud 10 m., d. van Prudent en van Emma Maria van Troost. 42 April. Johannes Bernardes de Tollenaer, oud 2 in., z. van Gustaaf en van Rosalia Pieters. VOOR BELANGHEBBENDEN. g Laatste Kwartier Maandag 24 April, namiddag 10,58 uur. 22 April Zon op 4.49 onder 7,8 uur 23 n 4,47 7,10 24 /t 4,45 Gil n De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsofidergang branden. INGEZONOEN S T U K K E N. pl Geaohte Redacteur, Gaarne zag ik onderstaande in uw blad ge nius t: Naar uit goede bron gemeld wordt, is er eene beslissing gevallen 0m 1 rent de ont- eigening der gronden, welke tot nu toe ver- hinderd hebben, dal een aanvang gemaakt werd met uitvoeriug te geven "aan de plan- nen, voor bet maken van nieuwe loskadcn alhier. Nu dus deze hinderpaal niet meer bestaat, mogen wij de boop uitspreken, dat zeer spoedig met het maken der nieuwe ha vens begonnen zal w.orden. Mij dunkt, bet is oimoodig, le wijzen op het zeer groote belang, dat er voor onze ge meente op bet spel staat, dat juist in de huidige omstandigbeden, deze nieuwe tps- kaden zoo spoedig mpgetijk gereed komen; en volgens de eischen des tijds voorzien worden van de noodige inrichtingen voor vlugge losing en lading van goederen. Men denke slechts aan den zeer grooten invoer van grondstoffen, welke na de vrede, voor Relgie en Noord-Frankrijkontstaan zal, en waarvran een zeer groot gedeeite via' onze haven plaats kan liebben. Men denke vender ook, dat het maken der havens, aan tal onzer werklieden, geduren- de maanden werk kan verschaffen, waar door bet verleenen van steun, grootendeels onnoodig zal worden, en waardoor dus de gemeentefinancien ten zeerste gebaat zullen worden. Men lette daarbij nog op de uitbreiding van bouwgrond in onze gemeente, uitbrei ding welke wacht op de uitvoering der wer- ken voor de nieuwe havens. Nog tal van ernslige ar-gumenten pleitcn voor een energiek op treden, doch uitweiding daarover zoude mij te vel" voeren. Laat ik nog de hoop uitspreken, dat in deze ons gemeentebesiuur de noodige stap- pen zal doen, om op spoedige uitvoering der werken aan te dringen. Ik verneern dan ook, dat deze kweslie in de e erst k omen de raads- vergadering te berde gebracht zal worden. Ook de Kamer van Koopbandel en andere Verehnigingen, welke bij Ter Neuzen, als havenplaats, belang hebben, worden tot aan- dringen op spoedige uitvoering der werken aangespoord. Laat ook van uit ons gemeentebesiuur nogmaals eene poging aangewend worden,' het beheer der havens in handen te krijgen in plaats van dit beheer met al de voordec- len er aan verbonden, naar1 een buitenland- sclie maatschappij te laten gaan. De oorlog heeft in vele dingen wijziging gebracht, en men late zich nu niet in si dap wiegen met de zoo gemakkelijke veronl- schuldiging „er is toch niets meer aan te doen." Wanneer alle ingezetenen hun u iters te best gedaan zullen hebben, het doel te hereiken, waardoor Ter Neuzen een der welvarendste plaatsen van ons land kan worden en waar door de stedelijke belastingen, voor ieder persoonlijk, door nieuwe bronnen van in- komisten der gemeente, verminderd zullen kunnen worden, in plaats van vermeerderd te moeten worden; Wanneer dus een ieder zich tot liet uiler- ste ingespannen zal hebben dit doel te be- reiken en men slaagt dan toch niet, dan kan men ten minste zeggen zijn plicht ge daan Le hebben, doch ook eerder niet. Laat dus een ieder zijn plicht doen, hel gaat bier zoowel om hel belang van'den landbouwer als van den burger en van den werkman. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, X. Ter Neuzen, 21 April 1916. Hoe kou te voorkomen en de kicdde gevoigen te vermijden. Houdt uw lichaam in goede conditie en gij vat geen kou. Een geregelde leefwijze, frissche lucbt, zountscliijD,lichaam.soefening, licht dieet en voldaende slaap zij ri de beste voorbehoedmiddelen. Het is van belang om bij bet herstellen van een kou de nieren bij te staan. Het is dan namelijk mogelijk, dat de ingewanden en huid niet bij mackte zijn om de op- geboopte oczuiverbeden te verwijderen. Da nieren, verzwakt door de ongewone inspanning bp het filtreeren van bet met meer onzuiverbeden beladen bloed, roepen om hulp en dit is ooiuaak, dat rugpijn en waterstoornissen zoo dikwijls op een kou volgen. Tast iedere kou uw rug aan en geschiedt de waterloozing te veelvuldig Zijt gij rheumatisch in.de spieien en gewrichten Hebt gij pafferige zwellingen onder de oogen of in de enkels Is er beziuksel of zand in u w water V Als gij u ellendig en terneergeslagen zwab, zenuwachtig en vermoeid gevoelt, last hebt van hoofdpijn, duizeligheid, en rheumatische pijnen, is het waarschijnlijk dat uw nieren niet behoorlijk werken en bestaat er gevaar voor ernstiger kwalen, zooals waterzucht, niersteen en nier- onsteking. Foster's Rugpijn Nieren Pillen ver- sterkeu zwakke nieren en houden de urine- wegen werkzaam, zoodat de nieronzuiver- beden afgevoerd worden, voordat zij groote schade kunnen aanrichten. Maar de lijder moet het zijne tot genezing bijdragen door verstandig te leven door bet vermijden van allet buitensporigheden, niet te zwaar en niet te veel voedsel te gebruiken, be- hoorlijke rust en slaap te nemen, en door voldoende water en melk te drinkem TeTerNeuzen verkiijgbaar bij de Wed. A. v. Overbeeke—Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Eischt de ecbte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand kan- delsmerk. Ter Neuzen. Hervormde Kerk. 9 u., Ds. A. Timmerman, en 2 u., Ds. A. Timmerman, Bediening van den H. Doop. 9 u. en 2 u., dhr. L. Dek. 9 u., Ds. E. Raams, It. Avondmaal en 2 u„ D§. E. Raams, Dankzegging. 94 u. en 2 u., Ds. J. B. T. tlugenhohz. 9 u., Ds. G. van Dis, H. Avondmaal en 2 u., Ds. G. van Dis. 94 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. 10 u., Ds. De Boer. 94 u„ Ds. W. J. van Lindonk. Slu'skil. Hoek. Axel. Zaamslag. Sas van Gent. Philippine. Hulst. Kloosterzande Oereformeerde Kerken. Ter Neuzen. 9u.en 2 u.,Ds.F.H. J.Smith va« Rotterdam na den middag- dienst vergadering met de mans- lidmaten. Axel, Kerkdreef. 9 u., Ds. J. Ft. Lammertsma en 2 u., dhr. H. H. Meeter, prop, van Amsterdam. 'Axel, Stationstraat. 9 u., dhr. H. H. Meeter, prop. van Amsterdam en 2 u., Ds. J. 11. Lammertsma. Hoek. 9 u., en 2 u., Ds. v. d. Wall. Chr, Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. eu 2 u., Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., Ds. D. C. Overduin. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswij kstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., ieeskerk. Lokaal Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., Ieeskerk. Lokaal „Eben-Haezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 54 u., Evangelisatie. It. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. 11. Diensten om 7, 84 en 1Q nur. 'e Namiddags om half drie Lof. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9 u., dhr L. Dek. Hoek. 9 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u., Ds. G. van Dis. Gereformeerde Kerken. Ter Nenzen. 9 u., Ds. F. H. J. Smith van Rotterdamv. Axel, Kerkdreef. 9 u., Ds. J. H. Lammertsma. Axel, Stationstraat. Geen dienst. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat. Ter Neuzen. 9 u., Ds. D. C. Overduin, Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., Ieeskerk. PO 1, J T I E. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een gouden zegel- ringetje. Rechthebbende vervoege zich aldaar. SCJ1EEPVAARTBEWEGING. Van 19 April tot en met 20 April wer- den langs de Oostsluizen alhier 21 biunen- vaartuigen op- en 31 afgeschutlangs de Middensluizen 9 op- en 20 afgeschut en langs de Westsluizen 10 op- en 5 afgeschut. s.s. ELISABETH vertrok 11 dezer van Buenos-Ayres naar Rotterdam, s.s. HELENA van Rosario naar Rotterdam, passeerde 1/ dezer Fernando Noronha. s.s. MAGDALENA in lading te Rosario voor Nederland. s.s. CORNELIS van Rotterdam naar Montevideo voor orders, passeerde 12 dezer Saintca- therines Point. Op Maandag 24 April a.s. hoopt, zoo de Heere wil en zij leefl, onze geliefde-Moeder, Behuwd- en Grootmoeder', MARIA JACQM1NA RIJNBERG, haar 70ste» geboorledag te berdenken. Dat zij nog lang moge gespaard blijven, is de weusch van Hare datkbare ,Kiaderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ter Neuzen, 21 April 1916. EN E. M. MOGGRE. Rockarije Ter Neuzen 20 April 1916. Heden overfeed tot oDze diepe droefheid, na een Tangdurig Ijjden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, in den ouderdom van ruim 64 jaar. Wed. 0. BAKKER—De Keuning. CHR. BAKKER. J. BAKKER Mkertens en Kinderen. C. R. VAN 'tHOFF. M. P. M. VAN 'tHOFF—Bakker. en Kind. Hoek, 20 April 1916, Ondergeteekenden betuigen door deze hunnen oprecliten dank aan de Weiedele Zeer Geleerde Heeren Dr. Th. A. van Pienbroek alhier en Dr. Staverman te Vlissingen, voor de zorgvuldige, genezing en onvermoeiden pver gedurende de ziekte van hun dochtertje. F. L. DE PAUW Michielsen. Ter Neuzen, 21 April 1916. vant

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 6