Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 6369. Zaterdag 22 April 1916. 56e Jaargang. Bekendmaking MILITIE. KIVDELUE tiRRVAPT MIL 1T IE., De Oorlog. Zitting van den Kenringsraad. - FBTfll'LEIOH. Eerste zitting- van den Militieraad. BINNENLAND. T~W HI HQDIE3 BLiAD- Taak van den Kenringsraad. Wie voor den Keuringsraad moeten verschijnen. Wie niet voor den Keuringsraad behoeven te verschijnen. Strafbepalingett. Nieuw geneeskundig onderzoek. Indeeling bij de zeemilitie of bij een der korpsen van het leger. De aandacht wordt nog gevestigd op onder- staande bepalingen: TER SE11ZESSCHE CODRAIT. De Burgemeester van TER NEUZEN, maakt bekend, dat van af 24 Aps*isj in plaats van wittebrood, naast het bestaande regeeringsbrood, (0Oi"So5jsiJ!1'OO®2 wordt verkrijgbaar gesteld. De prijs voor het oorlogsbrood is door hem vastgesteld op 18 Ct. per Kilogram gebakken brood, terwijl het regeeringsbrood op den prijs van 12 Ct. per Kg. gebakken brood blijft vastgesteld. Ter Neuzen, 22 April 1916. De Burgemeester, HUIZINGA. De Burgemeester der Gemeente TER NET ZEN maakt bekend dat de Keuringsraad voor de ingeschrevenen voor de militie, liehting 1917, dezer Gemeente, zitting zal houden te Ter Neuzen, in het gemeentehuis, op Dinsdag den 6 Juni 1916, des namiddags te 1,30 uur, voor de keuringsplichtigen voorkomende in liet. alphabetiscli register onder de nos. 1 tot en met 36, op Jf oens- dag den 7 Juni 1916, des voormiddags 9.30 uur, de nos. 37 tot en met 75 en des namiddags 1.30 uur, de nos. 76 tot en met '109. Behalve in de hierna te noemen uitzonderings- gevallen geschieden voor den Kenringsraad de meting en het geneeskundig onderzoek naar de geschiktheid voor den dienst. - Ongeschikt voor den dienst .worden gaacht lo. zij, die kleiner zijn dan 1,55 M. 2o. zij. die lijden aan of behept zijn met een der ziekten 'of gebreken, vermeld op een bij Koninklijk besluit vastgestelde lijst. Aljeen zij, die bij de meting blijken de vereisehte liehaamslengte te bezittea, worden onder worpen aan het geneeskundig onderzoek. De uitspraken van. den Keuringsraad worden in het openbaar medegedeeld. Voor den Keuringsraad moet in het algemeen ver schijnen ieder ingeschrevene, die niet bij onherroepe- lijk geworden uitspraak van den dienst voorgoed of tijdelijk vrijgesteld dan wel voorgoed of voorloopig uitgesloten is. Onherroepelijk is een uitspraak tot vrijstelling of uitsluiting eerst, wanneer tegen de oitspraak geen bezwaar ingebracht of beroep ingesteld ig binnen den daarvoor bij de wet gestelden termijn af de uitspraak bij de eindbeslissing is gehandhaafd. Hij, die voor den Keuringsraad moet verschijnen, is verplicht z!ich aldaar aan een onderzoek naar zijn liehaamslengte en, zoo noodig aan een geneeskundig onderzoek te onderwerpen. Hij kan eehter aan de Gommissaris der Koningin in de provincie het verzoek doen ora het onderzoek voor een anderen Keuringsraad te ondergaan. Dit verzoek "kan ongezegeld zijn, doch moet gefrankeerd verzonden worden. Het staat den ingeschrevene vrij bij de keuring een geneeskundige verklaring omtrent lichaapisge- steldheid over te leggen, opdat de keurende geneds- heeren daarinede rekening kunnen houden. Voor den Keuringsraad behoeven niet te verschijnen de ingeschrevenen, die in vrijwilligen militai- ren dienst zijn, en verder: lo. die doenblijken door ziekte of ge breken tot die verschijning buiten staat te zijn; De hier bedoelde ingeschrevenen worden onderzocht •p de plaats, waar zij zich bevinden, mits deze binnen het Rijk gelegen iszij zijn verplicht zich aan dit onderzoek te onderwerpen. 2o. die zich in verzekerde bewaring be vinden of die verpleegd worden in een rijkswerkinrichtingeen rijksopvoedings- gesticht of een tuchtschool Voor het onderzoek van deze categorie van inge schrevenen gelden dezelfde bepaliilgen als voor de eategorie onder lo. vermeld. Voor deze ingeschrevenen wordt door de bestuurders der gestiehten eene geneeskundige verklaring over- gelegd,- 4o. die hun beroep maken van de buiten- landsche zeevaart of van de zeevisscherij buitenslands DOOR H. BERTRAND. En weer werd het m or yen. Weer ver- sclieen de zon als een vuurroode bol aan den horizon. Doch nu behoefde het frissche morgenbriesje geen nevels te verjagen, de lucht was holder. Ho,ever men echter ook kon zien, aan den gezichteinder was nergens een zeil te bespeuren; men zag1 geen rook- koLom van een stoomschip, men zag ner gens land. Gelukkig stak de wind op pn kon men van het zeil gebruik maken; het was ook hoog tijd, want de manned in het kleine vaartuig waren geheel uitgeput. Mrs. Findlay was tegen den morgen een weinig ingeslapen, ook het kind was rus- tiger geworden. Toen de zon heeter begon te branden, ontwaakten beiden. Het meisje klaagde en schreide nu niet meer, zij lag in een hevige koorts, met gloeiende wan- gen en halfgesloten oogen, zij scheen nie- mand meer te kennen. Hans liet zijn brandend heete hand bui ten boord in het water hangen. At was het water ook slechts lauwwarm; het gaf hem toch een aangenaam gevoel van ver- kwikking. Plotseling greep Berger zijn arm Deze ingeschrevenen kunnen, zoo zij keuring wenschen, zich hetzij voor den Keuringsraad aan bet .onderzoek onderwerpen, hetzij voor 16 Mei tot het ondergaan van dit onderzoek aanmelden bij den Plaatselijke- of Garnizoenscommandant in een gar- nizoen te nunner keuze, waar een officier van ge- zondheid is, of bij den Commandant der Afdeeling Mariniers te Rotterdam. Bij deze aanmelding, die op een werkdag des voormiddags negen uur moet geschieden, moet de ingeschrevene zijn bewijs van inschrijving voor de militie medebrengen en ten genoegen van den Commandant aantoonen, dat hij een beroep als hierbedoeld uitoefent. Ten miiiste een dag voor de aanmelding moet de aanvrage om keuring aan den Commandant hetzij schriftelijk, hetzij mondeling worden gedaan. r>o. die woonplaats hebben of verblijf houden in het buitenland. Deze ingeschrevenen kunnen niettemin, zoo zij keuring wenschen, zich bij den Keuringsraad aan het onderzoek onderwerpen. Zii kunnen bovendien op de hiervoren aangegeveh wijze verzoeken om het onderzoek voor een anderen Keuringsraad te onder- gaan. Voor zooveel deze ingeschrevenen echter door ziekte of gebreken buiten staat zijn voor den Keuringsraad te verschijnen, "kunnen zij volstaan met bij den Keuringsraad voor de sluiting zijner zitting in te zenden eene na 1 Mei afgogeven verklaring, waaruit blijkt it. dat de ingeschrevene met geslachtsnaam, voornamen en leeftijd aan te duiden wegens ziekte of gebreken buiten staat is voor den Keurings raad te verschijnen b. dat de ingeschrevene door hen, die de ver klaring hebben afgegeven, ongeschikt voor den dienst wordt geoordeeld c. de aard en de graad van de ziekte of van het gebrek, op grond waarvan de ongeschiktheid aan- wezig wordt geacht, zoomede de bezwaren, door de ziekte of het gebrek veroorzaakt. Deze verklaring moet de onderteekening dragen van twee gene'eskundigen, die ter plaatse van afgift'e be- voegd zijn tot uitoefening van de genees- en heel- kunde. In de Nederlandsche kolonien mag de ver klaring. door enkel doktprs-djawa echter alleen dan worden afgegeven! wanneer ter plaatse geen andere geneeskundige is, en mag zij door een dokter-djawa met een ander geneeskundige alleen dan worden afgegeven, wanneer ter plaatse niet meer dan een ander geneeskundige is. De handteekeningen van hen, die de verklaring hebbep afgegeven, moeten behoorlijk voor echt zijn verklaard, onder bijvoeging, dat zij,' door wie de handteekeningen zijn gesteld, ter plaatse bevoegd zijh tot uitoefening van de genetes- en heelkunde, dan wel dokter-djawa zijn. Zoo het stuk is onderteekend door dokters-djawa of v'medc-onderteekend door een dokter-djawa, moet bovendien blijken welk van de hiervoren bedoelde gevallen aanwezig is. De ingeschrevene, die verplicht is voor den Keurings raad te verschijnen en niet op de daarvoor aange- wezen plaats of tijd verschijnt, of die, aldaar ver- schenen zijnde, zich niet aan de meting of aan het geneeskundig onderzoek onderwerpt, alsmede de in geschrevene, die moet worden onderzocht op de plaats, waar hij zich bevindt en zich niet onderwerpt aan de meting of het geneeskundig onderzoek, wordt gestraft met hechtenis van ten lioogste veer- tien dagen of geldboete van ten lioogste honderd vijftig gulden. Pleegt hij het feit opzettelijk, dan wordt hij gestraft met gevangenis- straf van ten lioogste twee maanden 'of geldboete van ten lioogste zeshonderd gulden. Een nieuw geneeskundig onderzoek van een in geschrevene heeft plaats, zoo het gevoelen van beide geneeskundigen van den Keuringsraad niet van dezelfde strekking is. Het nieuwe onderzoek geschiedt voor den Militieraad, In zijn tweede zitting in Augustus. Overigens kan van een ingeschrevene, omtrent wien door den Keuringsraad uitspraak is gedaan, bij den Militieraad, een nieuw geneeskundig onderzoek worden aangevraagd lo. door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door zijn vader, moeder, voogd of curator 2o. door elk der overige voor de gemeente in geschrevenen, of door zijn vader, moeder, voogd of curator. De aanvrage moet, zoo zij wordt ingediend door een der onder 2o bedoelde personen, berusten op aannemelijke in de aanvrage omschreven gronden, en binnen tien dagen na den dag, waarop de uit spraak van den Keuringsraad in het openbaar werd medegedeeld, zijn ingeleverd bij den Burgemeester der Gemeente, waar de ingeschrevene, wien het geldt, voor de militie is ingeschreven. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Aan- vragen, niet ingericht of niet ingeleverd op de wijze, hier omschreven, kunnen geen gevolg hebben. De Voorzitter van den Keuringsraad verzamelt tijdens de zitting gegevens omtrent de indeeling. In verband hiermede staat ,het den ingeschrevene vrij alsdan aan dien "Voorzitter mede te deelen, of hij zou wenschen te"- worden bestemd voor de zee militie, voor een bereden korps of voor de administratie- troepen en ook aan welk korps of garnizoen hij zich anders gaarne zou zien toegewezen. Ook kan de en trok dien haastig uit het water. Toen Hans omkeek, bemerkte hij in het heldere water een haai, die de sloep volgde. Ver- schrikt keek de jongen Berger aan. Zij wis ten beiden o ok zonder dat zij er een woord over wisselden, dat het roofdier -de sloep zoo hardnekkig volgde, omdat hij ver- moedde, dat de bemanning vroeger of later zijn prooi moest worden. Vroeger of later zou dat werkelijk hun lot zijn? Het was ongeveer elf uur, toen een van de matrozen opsprong en met zijn hand voor zich uit in. de verte wees. Alter oogen wendden zich naar de aan- geduide richting. Een juichkreet klonk uit den mond van den kapitein: Land! Gered! Op een grooten afstand, maar toch dui- delijk zichtbaar en ieder oogenblik duide- lijker wordend, teekende zich aan den ho rizon een smalle, donkere streep af. Land! Land! En al was 't ook slechts het allerkleinste eiland, men was .{gered, indien men er slechts enkele schaduwrijke palmen vond: waar boom en waren, was ook licht een frissche bron te vinden, en een bron be teeken de voor hen redding, verlossing van grenzelooze vertwijfeling, van een zekeren dood. Na een half uur kon men duidelijker onderscheiden, wat men voor zich had. Het was werkelijk slechts een smalle strook land, een onnoozel klein eilandje, maar, naar de ingeschrevene den "Voorzitter een schriftelijke ver klaring ter hand stellen, ten bewijze, dat hij voor eenig vak of eenigen arlieid bijzondere geschiktheid bezit. Ter Neuzen, den 20 April 1916. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZ1NGA. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN, brengt bij deze het navolgende ter openbare kennis. In de eerste zitting van den Militieraad wordt in het algemeen uitspraak gedaan omtrent: a. vrijstelling van den dienst wegens eigen vrijwilligen dienst en wegens broederdienst b. uitsluiting van den dienst. Voor zooveel betreft vrijstelling van den dienst wegens aanwezigheid van in lietzelfde jaar geboren broeders, doet de Militieraad eerst uitspraak in zijne tweede zitting, welke later zal worden bekend gemaakt. De ingeschrevenen dezer Gemeente voor de liehting van het volgend jaar. die vrijstelling wegens eigen vrijwilligen dienst of wegens broederdienst hebben aangevraagd zullen in de gelegenheid worden gesteld desgewenscht die aanvrage toe te^lichten of te doen toelichten en vervolgens de uitspraak hieromtrent van den Militieraad te vernemen op Vrijdag den 28 April e. k., te "2 uur namiddags, te Middelburg in het Stadhuis aldaar, (ingang Helm.) De uitspraak zal voorts door den ondergeteekende schriftelijk ter kennis worden gebracht van den ingeschrevene, die aanvrage om vrijstelling deed. Tegen de uitspraak vah -den Militieraad omtrent vrijstelling of uitsluiting kan binnen TIEN dagen te rekenen van den dag.waarop die uitspraak is geschiedbij Gedeputeerde Staten der Provincie bezwaar worden ingebracht door den Militie- conimissaris en door lo. den ingeschreveneidien. de uitspraak geldt of door zijn vader,rnioeder, voogd of curator 3o. elk der overigevoor de getiieente ingeschre venen of door zyn vader, moeder, voogd of curator Hij of zij, die bezwavin inbrengtlevert het daartoe strekkbnd verzoeitschrift, dat behoorlijk met redenen omk/eed moet zijn, in ter Secretarie dezer Gemeente. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst uitgereikt. Bezwaarschriften, niet ingericht of niet ingeleverd op de hierboven aangegeven wijze, kunnen geen gevolg hebben. In bovengenoemde zitting heeft geen geneeskundig onderzoek plaats, opdat zij, die meenen wegens gebreken ongeschikt voor den militiedienst te zijn, geen vergeefsche reis maken. Voor zouver omtrent een en ander nadere inlichtingen worden gewenscht, vervoege men zich ter Gemeente- secretarie op een werkdag tusschen 2 en 4 uur namiddag. Ter Neuzen, den 20 April 1916. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Eerste Kamer. De Eerste Kamer kornt Dinsdag 25 dezer des namiddags te 8^3 uur bijeen. De Tubantia. (Officieei.) Het Mlnisterie van Buitenlandsche zaken deelt meder dat de Duitsche regeering overeenkomstig het ver zoek der Nederlandsche regeering hare medewerking verleent tot het vaststellen der identiteit van de torpedo, die de Tubantia heeft getroffen. De chef van het torpedo- atelier der marine te Amsterdam bevindt zich in opdracht der regeering te Berlijn, waar hij de in de sloepen der Tubantia aangetroffen stukken metaal aan de Duitsche overheid heeft voorgelegd en het ingesteld onderzoek volgt. Inmiddels zijn ook in een sloep der Tu bantia, welke in de gemeente Oallantsoog is aangedreven, stukken metaal gevonden, Een daarvan is in voormeld torpedo-atelier als een stuk van een onderdeel van een torpedo herkend en draagt hetzelfde num- mer als een der reeds eerder gevonden stukken. kleur te oordeelen, moest het met boomen bedekt zijn en waar boomen konden groeien, daar moest ook water zijn. Hans trachtte Mrs. Findlay moed in te spreken, aan hun ellende zou nu weldra een eind komen. Nog een half uur en reeds hoorde men duidelijk de donderende branding, die tegen liet eiland sloeg. En de kapitein merkte nu op, dat het eiland een van de koraalriffen was. die zoo talrijk zijn in de Stille Zuid zee. Hij overlegde met Berger en Hans wat hun nu te doen stond. Op de kaart vonden zij een koraalrif zonder naam aangegeven de ligging daarvan kwam vrij wel overeen met die van dit eilandje. Een atol werd het op de khart genoemd, een ringvormig eiland dus, ontstaan door den rusteloozen, duizen- den iaren durenden arbeid der koraaldieren, omspoeld door de golven van den Oceaan, en in zijn midden een klejne kalme lagune bevattend. Aan den buitenkant kunnen wij ner gens op het eiland landen, fluisterde de ka pitein met een droge heesche stem tot Ber ger, de branding is te sterk. Wij moeten be- proeven den ingang van de lagune te vinden. Daar zie ik een smalle streep, die veel op zullc een ingang lijkt, zei Hans en wees met zijn hand in de richting waar hij dien ingang meende te zien. Hij schrikte toen hij zijn eigen stem hoorde, deze klonk schor en heesch. De kapitein knikte toestemmend. Hij liet DE TOESTAND. Wij onlleenen aan de „N. B. Crt." de; vol- gende telegrammen Overeenstemming in het Engelsehe kabinel. LONDEN, 20 April. (Beuter.) Het Pers- bureau maakt bekend: In een kabinetsraad is overeenstemming verkregen over de voor- slellen in zake de wprving, die het kabinet bij het parlement zal indienen. De voorstel- len zullen Dinsdag e.k. in een geheime zit ting aan elk der huizen van het parlement worden voorgelegd. LONDEN, 20 April. (Beuter.) Het Persbu- reau meldt: De regeling, waartoe bet kabi net vandaag is gekomen, voldoet aan de eischen van den inilitairen toestand en be- \Tedigt alle meeningen, die in bet kabinet tot uiting zijn gekomen. De eenige reden, dat het parlement Dins dag een geheime vergadering houdt, is om dat het vertrouwelijk zal worden ingelicht omtrent de voornaamste feiten en cijfers, waarop de beslissing van het kabinet is ge~ grond en welker openbaarwording natuur- lijk ongewenscht is. LONDEN, 20 April. (Reuter.) De bezwe- ring van de ministerieele crisis brengt aller- wege verlichting. Algemeen gevoelde men dat een onduldbare toestand ware ontstaan, indien de twee^palt in het kabinet in het huidig lijdisgewricht den val van de regee ring had teweeg gebracht. Het besluit om heel het netelig vraagstuk der werving in geheime zitting aan elk der huizen van bet parlement voor te leggen, gelijk ook de ar- beiderspartij heeft aanbevolen, is een vol- slagen nieuwigheid in de Engelsche consti- tulioneele geschiedenis, reden waarom de openbare meening er bezwaarlijk voetstools slelling tegenover kan nemen. Intusschen sdiijnt het publiek wel ge- neigd den nieuwen gang van zaken te aan- vaarden, voorgeschreven als hij schijnt door den drang van het oogenblik en den ern- stigen wensch van het kabinet om zijn goe- den wil te tooalen door het parlement ten voile in zijn vertrouwen te nemen. De „Press Association" verzekert dat Lloyd George, wiens krachtig ijveren voor alge- meenen dienstplicht de crisis (grootelijks heeft veroorzaakt, ten zeerste voldaan is over den afloop van den kabinetsraad. Een kennis- geving van de' gelulckige uitkomst is aan- stonds aan den koning. gezonden. Er wordt geen nieuwe kabinetszitting belegd. De meesle ministers besloteh onverwijld die stad te verlaten om hun besnoeide vacantie te gaan genieten. Men verwacht, dat wanneer Dinsdag het Lagerhuis samenkomt, het mogelijk zal blij ken, de leden weer voor enkele dagen te V 0 laten gaan. LONDEN, 20 April. (Part.) De plotselinge tijding, dat de crisis is overwonnen, komt weilicht als een verrassing. Het feit op zich zelf heeft echter niet veel onverwachts. Waarschijnlijk had de onthutserude verkla ring, gisteren door den minister-president afgelegd, voornamelijk ten doel het publiek te doen beseffen hoe gevaarlijk de toestand is en zoowel den wrevel van het publiek jegens de dwarsdrijvers als zijn instemming met de coalitie uit te lokken ten einde daar- door zijn positie in het kabinet te versler- ken. Dit is althans de uitwerking, die zijn verklaring heeft geliad. De „Westminster Gazette" hecht beteeke- nis aan het feit, dat de bladen van Lord Northcliffe en de „Momuig Post" feitelijk de eenige persorganen zijn, die vandaag geen instemming met Asquith's uitlatingen over de nationale ramp hebben betuigd. Bijna de geheele provinciate pers bepleitte ben- dracht en verdraagzaamlieid. Ook de over- winning van den coalitie-candidaat in Wim bledon kan invloed hebben geoefend, alhoe- wel Jones een hoog stemmencijfer bereikte 7159 tegen 8970 op Coats. De schikking, door het kabinet getroffen schrijft de „Westminster Gazette" komt vrijwel neer op die welke vanochtend door Henderson (vertegenwoordiger der ar- beiderspartij in het kabinet) moet zijn voor- gesteld, nl.: geen onmiddellijke dienstplicht het zeil oprollen, legde den matrozen uit, wat zij te doen hadden en gelastte hun cle riemen weer op te nemen. Het scheen, dat de hoop op' redding hun nieuwe krachten verleende. Flink hanteerden zij de riemen, de sloep naderde den ingang van de lagime, die zich als een blauwe streep afteekende tegen de lage kusten van het eiland. Ieder oogenblik werden eenige alleenstaande ko- kospalmen op de oevers duidelijk zichtbaar, die hun wortelen schijnbaar in den Oceaan zelf uitstrekten. Het schaduwrijke eiland scheen den schipbreukelingen als een oase in de oneindige wereldzee; met verlangende blikken berekenden zij den steeds korter wordenden afstand tusschen cle sloep en liet land. Het zal een moeilijlc werk worden om den ingang van de lagune te bereiken, fluis terde Berger'zijn jongen vriend toe. En ook de kapitein scheen een zwaar hoofd in de zaak te hebben. Reeds bespeurde men "in de sloep den invloed van de branding; het lichte vaar- tuigje werd als een bal heen en weer ge- worpen. Haalt op, j on gens! riep de kapitein den matrozen toe. De matrozen deden him best. De rie men bogen door onder hun krachtge vuisten en het roer gehoorzaamde, sehoot de slank gebouwde sloep recht op de smalle streep water tusschen de lagune en den Oceaan toe. Bijna had de sloep de vooruitspringen- voor gehuwde mannen, doch een wervings- veldlocht gedurende eenigen tijd, waarna, indien hij geen resultaten heeft opgeleverd, dienstplicht zal worden ingevoerd. De „W. G." verzekert, dat er gedurende de heele crisis nimmer sprake is geweest van een onvoegzamen druk, door den oorlogs- raad en de militaire bevelhebbers op de re geering geoeffend, gelijk in sommige kringen is beweerd. WESTELIJK GEVECHTSTERREIN. PARIJS, 20 April. (Havas.) Middagcommu- nique: In Argonne, bij Haute Chevauchee, mijnenstrijd in het voordeel der Franschen, die een mijn lieten springen, welke Duitsclie werken vernielde. Op den linker Maasoever is de beschie- ting van de tweede FranSche linie in den loop van den nacht voortgezet. Op den rechter Maasoever zijn de Fran schen gisteren tegen het einde van den dag tot den aanval op de Duitsche stellingen ten N.-W. van dein vijver van Vaux overge- gaan; zij slaagden er in gedeelten van de Duitsclie loopgraven te bezetteu en een schans te nemen. In den loop van dit ge- vecht, dat ernstige verliezen berokkende aan de Duitsehers, namen de Franschen 10 of- ficieren, 16 onderofficieren en 214 man ge- vangen. Voorts maakten. zij verscheidene machinegeweren en een hoeveelbeid mate- riaal buit. In Woevre is het Fransche artillerievuur saniengetrokken op de Duitsche verbindings- wegen. PARIJS, 20 April. (Reuter.) Avondcommu- nique: Wij hebben 'svijands verbindings- lijnen in Argonne en het bosch van -Malan- court beschoten. Ten Westen van de Maas groole bedrij- vigheid der artillerie op de secloren van heuvel 301 en Avocourt. Wij hebben den vijand in de slreek van den Mort Homme aangevalien en hem uit de loopgraven, die hij den lOen April had bezet, verdreven. Ten Oosten van de Maas hevig geschut- vuur in de streek van Douaumont en Vaux. Elders is het rustig gebleven. LONDEN, 20 April. (Reuter.) Engelsch' stafbericlit: De: vijand heeft gisternacht na een hevige beschieting onze linie bij Yperen op vier punten aangevallen. Zijn infanterie drong onze linies binnen, doch is. er overal weer uit verdreven, behalve bij St. Eloi, waar ze twee mijntrechters heeft bezel, en aan den weg YperenLangemarck, waar ze een loopgraaf heeft we ten te houten. Een overval, bij Nanitz beproefd, heeft onze schansen niet kunnen bereiken. Vandaag zijn mijngevechten bij de stoen- groeven ten Zuiden van Givenchy in ons voordeel afgeloopen. PARIJS, 20 April. (Havas.) De langdurige strijd om Verdun noodzaakt den Duitschen generalen staf om dagelijks de indeeling zijner Iroepen te wijzigen. Aanzienlijkestrijd- kraclilen zijn aan het Russische front ont- trokken, mebname de eerste divisie van het eerste legerkorps en een andere nog niet onderkende divisie, welke beide naar liet front in Woevre zijn overgebracht. Ook de troepen op den Balkan zijn verzwakt, daar het 29e reservekorps en de llde Bciersche divisie uit Servie naar Verdun zijn overge bracht. Uit dezen aanvoer van versche troepen blijkt dat de slijtage van de Duitsche troe pen verre de schatting van onze tegenstin ders overlrefl. RUSSISCHE TROEPEN IN FRANKRIJK. LONDEN, 20 April. (Reuter.) Russische strijdkrachten zijn vanochtend, out 9 uur te Marseille aangekomeu. Joffre heeft de volgende dagorder uitgc-- vaardigd: Onze trouwe bondgenoot Rusland, 1 wiens legers reeds zoo dapper tegen Duitsch- land, O.-H. en Turkije vechten, heeft Frank- rijk een nieuw blijk van vriend,schap en een nog doorslaander bewijs van zijn toewijding aan de gemeenschappelijke zaak willen geven. Russische soldaten, gckozen uit de dapi>er- sten en aangevoerd door officieren van naam, komen in onze gelederen vechten, Gij zult ze als broeders onlvangen en hun loonen, hoeveel sympathie gij gevoelt voor hen, die hun vaderland verlaten om aan onze zijde de koraalriffen bereikt, toen de hevige bran ding ze terugwierp. Een vloek onlsnapte aan de lippen ider roeiers. Niet vloeken, bidden! riep Mrs., ,'-'ind- lay hun toe. Het waren de eerste woorden die men sedert den- vortgen dag van haar hoorde. Wel twee-, neen, driehonderd meter was de sloep teruggeslingerd. De kapitein gaf eehter den moed niet op. Het was mijn schuld, jongens, gij kunt het niet he]pern! riep hij uit om zijn matro zen moed in te spreken, ile beb niet goad gestuurd. Nu zal het beter gaan. Vooruit! En opnieuw begon de strijd tegen bet element. E11 opnieuw werden zij door de branding achteruilgeslingerd, maar nu lung zoo ver niet, en den derden keer scheen het werkelijk met inspanning van alle krach ten te zullen gelukken om cle kolossale, schuimende golven, die tegen het rif slbe- gen, meester te worden. Het schuim spatte in de sloep, bet gedonder van de branding klonk boven de stem van den kapitein uit. Hans had zich opgericlit, op een arms- lengte afstands zag hij de kristalheldere, groene, gladde oppervlakte van de lagune voor zich liggen; een krachtige rieinslag, zoo scheen het ten minste, moest voldoen- de zijn, om de kleine sloep uit het opspat- tende schuim in het kalme vaarwater over te brengen. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 5