een TJitvoering J.A.KLAASSEN&C0. Fotografie. EEN HEERENHUIS, EEN MANGEL, mOliAFIEBlI. ill DUE Landbouwberichten. Vereeniging „AffibacMsbelaegi' te Axel. TENT00NSTEL LING Het Nederlandsch Tooneelgezelschap, GEMENG0E BERICHTEN. Wanneer de bloedarmoede komt, gaat de schoonheid weg. Hoogwatergetij te Ter Neuzen ADVERTENTIEN. Na afloop BAL. Nieuwstraat 10, Telefoon No. 6. TER NEUZEN. Wed. S. It. ELZINGA, TE K00P: Heden ontvangen Zwart, Wit, Roode Marmeren Schoorsteenmantels. TE K00P: het Fransche artillerie-vuur. Het is bekend geworden dat sommige regimenten daardoo r zeer zwaar geleden hebbeD. Het 37e regi ment infanterie by v. werd by een verau- dering van positie door bet Fransche vuur verrast en verloor 500 man, tengevo'ge waarvan het te zwak was geworden om op 10 Maart aan den aanval op Vaux, waar- voor het aangewezen was, deel te nemen, temeer daar ook het 19e regiment door het Fransche mitraiUeur-vuur gedecimeerd was. Sedert 21 Februari zijn niet minder dan tachtig bataljons van het front terugge- nomen om aangevuld te worden de overige ontvingen versterkingen ter piaatse waar zij zich bevonden. Het is zeker geen te hooge schatting, dat er 450.000 man in fanterie aau de gevechten hebben deelge- nomen en uit de verklaringen van krijgs- gevangenen blijkt, dat minstens een derde van dat aantal gevallen zijn. Yolgens de matigste schatting moeten de Duitsche verliezen voor Verdun 200.000 man bedragen. Naar verluidt is de Duit sche generate staf tot de conciusie gekomen, dat de inneming van Verdun door den kroonprihs een offer van 200.000 Duitsche onderdanen waa>-d is. Dit aantal is thans reeds ver overschreden, maar nog altijd is het den Duitschers niet gelukt de Fransche linies te doorbreken. BE BELGISCHE JAGER TRESIGNIES. De Belgische kommandant Willy Breton gedenkt in zijn pas verschenen werk ffUn regiment Beige en campagne", den beld- haftigen chasseur 'Tresignies, waarover in Augustus 1914 geheel Belgie sprak. Het 2e regiment jagers lag bij Eppegem en Sempst, de ongelukkige zoo gemartelde dorpen tusschen Vilvoorden en Mechelen. Van uit Pont Brule beschoten de Duitschers1 de Belgen, die besloten den vijand uit zijn stelling te verdrijven. De kompagnie Heliin, van 't 2e regiment jagers, zou het gevaarlijke werk verrichten en moest daar- voor over het kanaal van Willebroeck. Maar de ophaalbrug was omhoog getrokken en de windas stond aan den overkant, aan de zijde der Duitschers. Wie zou zich zwemmend over 't kanaal wagen en de brug laten zakken, wie zicb aldus vrijwillig aan den dood overgeven //Ik ga", zei de eenvoudige soldaat Tresignies. Zonder gerucht begaf hij zich te water, Eenige oogenblikken later stond hij bij de windas hij draaide echter verkeerd de brug rees nog rneer. Anders draaien riepen eenige kameraden. De Duitschers hoorden dien kreet en al hun geweren werden op Tresignies ge- richt. Men zag den moedigen chasseur op zijn knie t°n gronae zinken. De held was reeds getroffen, maar met de uiterste in- spanning werkte bij voort. de brug daal- de.doch eensklaps sloeg Tresignies de armen omhoog.bloed spatte uit zijn van kogels doorboorde borst en de kleine chas seur stortte dood achterover. De brug was neer. De kompagnie rende naar de over- zijde en verdreef de Duitschers. Ja, toen sprak 't gansche land over den nederigen jager, die zijn jong leyeu vrij willig voor de anderen ten offer had ge- bracht. z/De herinnering aan dezen prachtigen soldaat zal onsterfelijk in 't hart van alle Belgen leven", schryft Willy Breton. DE GEHEDIE DOCUMENTEN VAN LIEBKNECHT. De „Daily Chronicle" drukt een brief van den bekenden Deenschen socialist Dr. Paul Lassen aan den heer R. N. Lowe, te Bishop Auckland, af. Dr. Lassen verzond dien brief op 31 Maart van Rotterdam; hij was toen juist uit Berlijn daar aangekomen. „Berlijn was wel veranderd", schrijft Lassen, „het volk is nadenketider en ernsti- ger in zijn optreden geworden. In de anne buurten dragen de vrouwen .onmiskenbaar het kenmerk van treurigheid. „Ik heb een lang gesprek met Haase ge- had, die vast vertrouwt, op den duur min- Stens nog 25 leden van de sociaal-democra- tische meerderheid aan zijn zijde te zullen zien. „Ledebour, die later ook aan het gesprek kwam deelnemen, was niet zoo optimistisch, maar beiden spraken van. de uitmuntende diensten, die de „Vorwarts" de minderheid/ bewezen had, door hare verdediging ter hand te nemen. „Dr. Liebknecht is in het bezit gekomen van zeer belangrijke documenten, 'die bewij- zen, dat de partij van Potsdam Oostenrijk teg en den wil van Weenen en Boedapest tot den oorlog gedwongen heeft. Er heerscht in Duitschland een gevoel van afkeer tegen de officieele meerderheid der sociaal-democra- tische Rijksdag-fractie, die de zaak van het volk verraden heeft. „Wij spraken ook over de vredesvoorwaar- den en Haase en Ledebour waren er-va&t van overtuigd, dat de geallieerden nooit al ware het ook slechts niet-formeele vredesvoorstellen van Von Betlxmann Holl- weg in overwaging zullen nemen, vdor Bel gie, Servie en Montenegro volkomen door de Duitsche en Oostenrijksch-Hongaarsche troepen ontruimd zouden zijn. „Zij zien dat volkomen duidelijk in. Er is hier ter stede eene kleine commissie van anti-oorlogsgezinde Duitschers, die in slilte, maar. nfet zonder goede resullaten, werken om in de neutrale landen de opvattingen van Haase en Ledebour te verspreiden. „Zettel, de secretaris dier commissie, een voorziclitig maar scherpzinnig werker, is steeds met dezen arbeid bezig; hij voorspel- de, dat er voor den herfst groote verande- ringen zullen plaats hebben." TER NEUZEN, 21 April 1916. Die verloven. De leden van de Tweede Kamer Schaper en Alherda hebben, zooals wij reeds Woens- dag meldden, den tijdelijken voorzitter van den ministerraad, den heer Cort van der Linden, in zijn kabinet bezocht, om te in- Jormeeren, of niet aan de gemobiliseerden opnieuw 'verlof zou kunnen worden ver- leend. Zij drongen er op aan, zoo eenigs- zins mogelijk, alsnog tegen de Paaschdagen de verloven wederom toe te staan. De Minister verklaarde, dat tot zijn leed- wezen de genomen maatregel, om de perio- dieke verloven stop te zetten, nog niet kon worden ingetrokken of gewijzigd. De geva- ren, die de Regeering-duchtte, zijn nog niet geheel verdwenen. Zij zouden dobr het in- trekken van den genomen maatregel weder toenemen en wantrouwen doen ontstaan aan den ernstigen wil om onze neutraliteit te handliaven. Het doel van den maatregel is uitsluitend, ons buiten den oorlog te houden en ons niet door de gebeurtenissen te laten verrassen. Het is volgens den Minister allerminst uil- gesloten, dat de toestanden zich zoodanig wijzigen, dat de maatregel weder wordt in getrokken. Zoodra het eenigszins mogelijk is, zal d'aartoe worden besloten. Men moet echter, zoo oordeelde de Minister, begrijpen, dat men zich thans, om erger te voorkomen, rustig in het onvermijdelijke heeft te Schik- ken. Bruinhroedreigeling. Woensdagmiddag heeft tusschen den Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Handel en een delegatie uit het hoofdbestuur van den Ned er 1 a nd s chern Bakkersgezellen-Bond naar de „N. R. Crt." meldt een conferen- tie plaats gehad over de bruinbroodregeling. Het hoofdbestuur heeft na afloop meege- deeld, dat de Minister onder geen enkele voorwaarde wijziging zou brengen in den aangekondigden maatregel, welke naar het oordeel van den Minister ongeveer vier we- ken zou worden gehandhaafd. Sterk zou worden stelluig genomen tegen de patroons, welke gezellen zouden ontslaan of den ar- beidsduur van de gezellen zouden verkor ten. De inedewerking van de gezellenorga- nisatie werd door den Minister ingeroepen, om geregeld opgave te verstrekken van die patroons, welke de regeling ontdoken of ge zellen zouden ontslaan. De Minister was voornemens de burge- meesters te verzoeken, aan de bruinbroodre geling stipt de hand te houden emopgave te verstrekken van de patroons, die liieraan niet voldeden, opdat die bakkerijen versto- ken zouden blijven van de verstrekking van regeeringsmeel. Nog decide de Minister mede, dat het ver zoek van de bakkerspatroons om de aanwe- zige voorraden volgens de gezellen ge raamd op 400.000 balen bloem te mogen verbakken tot klein witte brood, niet kon worden toegestaan, daar hij volkomen wilde, dat, zooals in het begin van de mobilisatie, het klein wittebrood tegen luxeprijzen, voor de meergegoeden beschikbaar zou zijn en al- leen de volbsklasse bruinbrood zou moeten eten. Suikerbieten of tarwe. In antwoord op de door den heer J. Ter Laan gestelde vragen of het. den Minister bekend is, dat tengevolge van de goede vooruitzichten in de beetwortelsuiker-in dustrie door de fabrikanten tegen zeer hooge prijzen voor de campagne van 1916 wordt gecontracteerd, met gevolg dat een veel grooter aantal bectaren land dan in normale tijden voor den verbouw van suikerbieten zal worden bestemd en de landbouwers vermoedelijk met wintertarwe bezaaid land zullen omploegen en eveneens landerijen, oorsprohkelijk voor den verbouw van andere producten bestemd aan de teeit van suikerbieten zullen dienstbaar maken en of de Minister dientengevolge bereid is, indien bier gevaar dreigt voor den verbouw van een voldoende boeveelheid graan en andere voor de volksvoeding benoodigde producten, maatregelen tot voorkoming te trafifen, beeft de Minister van Landbouw o.m. geantwoord Over het geheele land schijnt te moeten worden gerekend op een uitzaai van circa 67.000 H.A. een toeneming die geenszins onrustbarend kan worden genoemd, te meer als men in aanmerking neemt dat in 1915 de verbouw aanmerkelijk was ingekrompen. Omtrent de vraag of er vrees bestaat, dat de landbouwers met wintertarwe be zaaid land zullen omploegen, ten einde dit land met suikerbieten te bezaaien, is een onderzoek door de Rijkslandbouwleeraren ingesteld. Dezen zijn eensluidend in hun oordeel, dat omploeging van wintertarwe niet of Diet van beteekenis meer plaats beeft dan in normale jaren en dat het om ploegen zicb beperkt tot perceelen, die een minder goeden stand vertoonen en dus geen uitzicht op een goeden oogst bieden. In sommige streken staat wel iets min der tarwe te velde dan in vorige jaren, doch men wijt dit niet aan omploeging ten behoeve van de bietenteelt, doch aan de minder goede financieele vooruitzichten der teelt, in vergelijking met andere teelten. Dat echter een goed perceel wintertarwe wordt omgeploegd, zal in bet geheel niet of slechts bij hooge uitzondering voorkomen. De vraag, of tegen de uitbreiding der suikerbietenteelt maatregelen zouden moeten worden getroffen is door den Minister reeds overwogen toen er nog meer tijd was om eventueel van zoodanige maatregelen resul tant te verwachten. Hij beeft toen ge- meend deze vraag ontkennend te moeten beantwoorden en wel uit de volgende overr wegingen. Vooreerst kan het gevaar, dat deze uit breiding onrustbarend zoude worden, vrij gering worden genoemd. De beperkte capaciteit der fabrieken, de onzekere voor uitzichten ten aanzien van de kunstmest- voorziening, de schaarschte aan arbeids- krachtsn ten plattelande, alsmede de sta ging in de prijzen der andere producten zijn even zoovele factoren, die een zoo danige uitbreiding in den weg staan. Ui't de sub. lo. vermelde gegevens blijkt, dat deze factoren inderdaad in voldoende mate remmend hebben gewerkt. Een andere omstandigheid, die voorzich- tigheid ten aanzien van een kunstmatige xelemmering der suikerbietenteelt raadzaam maakt is, dat deze teelt in tegenstelling met sommige aDdere handelsgewassen een zeer groote boeveelheid voedsel voor mensch en dier per H.A. oplevert. Volgens een matige schatting levert 1 H.A. suikerbieten op 4500 4800 E.G. suiker. Bierbij komt nog plm. 500 E.G. melasse, een artikel, dat bebalve als grond- stof voor de spiritus-industrie ook als vee- voeder meer en meer in gebruik komt. Voorts levert 1 H.A. suikerbieten 20,000 E.G. natte pulp, welke als veevoeder zeer gezocht is, in het bijzonder in de melk- veebedrijven bij de groote stedeD. Deze pulp vertegenwoordigt bij de thans gelaende" prijzen per H.A. een waarde van 100. Een zeer belangrijk byproduct van de bietencultuur vormen ten slotte de afge- sneden bietenkoppen en bladeren, welke zoowel in verscben als in geconserveerden toestand (ensilage) een waardevoi veevoeder vormen. In een uitvoerig rapport, uitge- bracbt door een commissie uit de Zeeuwscbe Maatschappij van landbouw, wordt de voe derwaarde van de bladeren en de koppen in verscben toestand per H.A. becijferd pp ruim 200 en in geconserveerden toestand op ruim 135, weike bedragen bij de tegenwoor'dige voedermiddelprijzen nog zouden moeten worden verhoogd. Uit het bovenstaande volgt, dat er nanwe- lyks een ander gewas is aan te wijzen, dat per H.A. nieer voedsel voor mensch en dier oplevert dan juist de suikerbieten, zoodat uitbreiding dezer cultuur, ook onder de tegenwoordige omstandigheden geenszins te betreuren is. Dit laatste geidt in zekeren ziu wel van enkele speciale handelsgewassen als mosterdzaad, karweizaad, kanariezaad, blauwmaanzaad en andere. Ondergeteekende is dan ook voornemeDS daartegen de krach- tigste maatregelen te nemen en heeft daar- aan reeds een begin vaD uitvoering gegeveD. In verband met het bovenstaande zij op- gemerkt, dat in Duitschland, waar even eens de productie aan suiker in normale tijden grooter is dan de behoefte, de bieten teelt in 1915 sterk is ingekrompen. Men heeft echter bet verkeerde van dezen maat regel ondervonden, zoodat in 1916 de teelt er op de krachtigste wijze wordt aange- moedigd. Ten slotte moet er nog op gewezeu wordeD, dat geen ander gewas meer arbeid vordert dan de bieten, zoodat uitbreiding der cultuur de stijging der arbeidsloonen in de band werkt. Inderdaad gaan dan ook in streken, waar de bietenteelt toeneemt, de loonen niet onbelacgrijk naar boven. Superphosphaalfabriek. Op een Donderdag te Groningen gehouden vergadering is besloten tot de stichting eener cooperatieve superphosphaatfabriek voor de drie Noordelijke provincial. Het doel der vereeoiging is door het sticli ten der bedoelde fabriek aan bare leden kunstmeststoffen te leveren. De vereeniging telt 1900 leden in Groningen, 500 'jn Friesland en 350 in Drenthe. Met het oog daarop is bepaald, dat het bestuur zal beslaan uit 8 Groningens, 5 Friezen en 2 Drentenaren. Er is reeds geteekend voor f 350.000 (14.000 aandeelen a 25), waarvan circa 9000 aan- deelen door de Groningers, 4500 door Fries- 'land en ongeveer 1000 door 'Drenthe. De statuten werden voorloopig vastgesteld. Wortels van atlelaarsvarens als varkcnsvoedcr. Het Pruisische Ministerie van Landbouw dringt er ten zeerste op aan, de wortels van de gewone adelaarsvarens als varkensvoeder te gebruiken. Blijkens enderzoekingen aan de Universiteit te Konigsberg moeten deze wertels rijk zijn aan zetmeel en bovendien veel eiwit bevatten. De proeven, welke met deze wortels bij loop- en fokvarkens zijn ge nomen, Iiadden prachtige resultaten, zegt de Landbouwminister. Feesten en kermissen. De territoriale bevelhebber in Friesland Groningen en Drenthe, heeft voor dit jaar het houden van feesten en kermissen, in vele in- staat van beleg verkeerende grens- gemeenten, toegestaan. Mija aangespoeld Dezer dagen wend van Hoek van Holland gemeld, dat er een mijri was komen aan drijven voor of binnen den WaterwCg en dat er marinebooten uitgezonden waren om een onderzoek in te siellen. Gebleken is dat deze z.g. mijn een zwarte rok was waarin het cadaver van een hond. Bedriegcrs. Een scliipper en een bootsman te Rotter dam, zouden voor een Duitscher te Am sterdam 50 zakken rijst en 120 vaten olie over de" greus smokkelen. De boel werd te Krimpen a. d. IJsel in een Rijnaak geladen en deze verlrok naar Nijmegen. Daar blecf zij veertien dagen liggen, en toen werd den Duitscher medegedeeld, dat men „niettegen staande alle moeite", niet over d;e gi-enzen kon komen. De voorraad werd vervolgens te Fijenoord opgeslagen en de Duitscher kreeg eerst tegen betaling van f 2500 voor „moeite en kosten" zijn eigendom terug Men rekende er op, dat deze toch niets durfde zeggen, maar de zaak kwam uit, ver- telt de „N. R. Crt.", en bet waardig twee tal zit nu in het Huis van Bewaring. Knoj'ierijf'ii miet cacao. In „Krasnapolsky", te Amsterdam, word! in de laatste weken handel gedreven in gemalen cacaoschillen, die men onder den naam van „cacao" aan den man tracht te brengen. Het product, dat verhandeld wordt tegen prijzen, varieerende tusschen 50 en 85 gulden per 100 K.G., wordt verpakt in bus- isen van 1 en J/2 E.G. en naar Duitschland uitgevoerd. Ook wordt hetzelfde artikel in vaten van 100 K.G. tegelijk over de grenzen gebracht, hoewel het velgebalte totaal on voldoende is. Het schijnt ook voor te komen, zegt de „Tel.", waaraan wij bet bovenstaande ont leenen, dat de schillen in bussen van be- kende merken verpakt worden. Er wordt dan een laagje cacao over het minderwaar- dige product gelegd, en het inengsel wordt tegen zeer hoogen prijs en met buitenspo- rige winst verkocht. Armc dieren. „De Holelliouder" schrijft: Thans bedraagt de uitvoer waarde van Straatsburger ganzeleverpastei ongeveer ae som van 1.000.000. Talrijke personen hou den zich aldaar met het meslen van ganzen bezig. Men gebruikt er ganzen voor uit Elzas, Baden en de Rijnpaltz. Dit mesten is feitelijk een gruwelijk bedrijf. Het beste ganzevleesch verkrijgt men door het mes'ten met graan; de grootste ganzelever echter door het „stopmesten" dat ook des nachls niet wordt onderbroken. Dit geschiedt al dus: Alle twee, of drie uren worden de mest- dieren ongeveer 5 c.M. :1aage do 2 c.M. dikke stukken voederdeeg 111 den slokdann ge- duwd. Dit deeg wordt gekneed uit gerste- meel en ongekookte afgeroomde melk met wat zout. Alvorens het den dieren in den slokdarm wordt geslopt, wordt liet in melk gedompeld. Men begint met vij.f zullce stuk ken deeg en elke portie slijgt tot den lien dag tot 15 stuks per portie. Tegen het einde der meeting, die vier weken duurt, vermin- dert xnen het aantal stukken per portie weer. Moge dit staaltje van dierenkwellerij vele liefhebbers van ganzeleverpastei van deze lekkernij afkeerig maken! De tuinen van het Valicaan. De „Pester Lloyd" vertelt, dat de tuinen van het Vaticaan onder Leo XIII zeer goed werden verzorgd en met menigen nieuwen aanleg werden verrijkt, maar dat zij onder Pius X volkomen werden verwaarloosd, daar deze Paus heimwee had naar de zee. Bene- dictus XV nu besteedt aan de tuinen weer alle zorg. Bronnen, rotsen, vijvers, enz. alles werd vernieuwd, ook .werden nieuwe beelden opgesteld. Op 28 Sept. 1914 werd de - verjongde luin ingewijd en dit gebeurde met 'n feestelijkheid, waarbij alleen perso nen uil de naaste oangeving van den Paus werden uitgenoodigd. Onder de nieuwe be- koorlijkheden bevinidt zich on. ook een fon- tein, welker water in 5 sterke stralen in het bekken valt en aldus een geluid geeft als het galloppeeren van paarden. Ook ont- breekt een labyrintli niet. Op het luinfeest van den Paus werden de gas ten verzamcld in een Ghineesche pagode. De belasiing op openbare vermakelijkheden. De „Daily Telegraph" merkt naar aanlei- ding van Mc Kenna's voorstel tot invoering van een belasting op de openbare vermake lijkheden op, dat iedereen deze wTel ver- wachtte, omdat schouwburgen en cinema's nog nooit zoo goede zaken hebben gcmaakt als gedurende de laatste anderhalf jaar. Het blad acht dit een gtxnstig verschijnsel, want het publiek vindt daar een tegengif tegen de gedruktheid, die anders zou kunnen gaan heerschen, en ontspanning na den tegen- woordig ongewoon zwaren arbeid. Dit ver schijnsel doet zich niet alleen in Londen maar zelfs in nog sterkere mate in de pro- vincie voor. Voor een groot deel is de toeneming van het theaterbezoek ook te danken aan het feit, dat er in de nijverheid, vooral die van oorlogsbehoeften, zeer veel geld wordt ver- diend. Mc Kenna merkte bij de' indiening van zijn begrooling op, dat het volstrekt niet zijn bedoeling is, een soort boetc te stelten op het schouwburgbezoek; hij wilde dat in- tegendeel aanmoedigen. Het volk amuseert zich, er gaat geen geld of bezit verloren en de schatkist vaart er wel bij. Er zijn op het oogenblik in het Vereenigd Koninkrijk ongeveer 4500 bioscooptheaters als elk dagelijks gemiddeld 800 bezoekers heeft tegen een gemiddelde entree van 3 stuivers, dan zal de belasting per dag 45.000 pds., of per jaar ongeveer 14.000.000 pds opbrengen. Ieder leed groeft een rimpel, men heeft dit dikwijls* gezegd en niets is meer waar Voordat de bloedarmoede in uw gestel te gropte verwoestingen aangericht en te vee rimpels in uw gelaat gegroefd heeft moet gij de Pink Pillen nemen, zij zullen u genezen. De schoonheid is een geschenk der natuur, men moet haar weten te bewaren Mej. Renee Giraudon, wonend te Parijs 12, boulevard Saint-Michel, is hevig door bloedarmoede aangegrepen geweest, zij heeft toen de Pink Pillen te hulp geroepen, en het duurde niet lang of zij zag haar iijden verdwijnen. z/Eenigen tijd geleden, ben ik door bloed armoede zeer spoedig zwak geworden. Ik zag er slecht uit en leed onophoudelijk. Als ik geen schele hoofdpijn had, had ik maagkrampen, als de maagkvampen mij met rust lieten, had ik verblindingen of duize- lingen. Mijne krachten waren verminderc en ik kon mijn werk niet meer doen. Men heeft mij voorgeschreven uwe Pink Pillen te gebruiken, en die hebben mij dadelijk heel veel goed gedaan. Al mjjne ongemakken zijn verdwenen, ik ben weer sterk geworden en zie' er gezond uit." De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en 9.,— per zes doozen bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15 Amsterdam. Voor Ter Neuzen en omstreken bij de Wed. A. van Overbeeke—Leunis Westkolkstraatvoor Sas van Gent en om streken bij den heer Ad. van Loy, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten D A G E N. Voorm. Nam, Zaterdag 22 April 4.5 4.27 Zondag 23 4.50 o.l9 Maandag 24 n 5.47 6.23 Dinsdag 25 u 7.2 7.45 Woensdag 26 8.30 9.15 Donderdag 27 9.57 10.35. Vrij dag 28 11.6 11.34 De ondergeteekende bericht by deze, dat zij wegens sterfgeval de ZAftOH&lgDEL heeft overge- daan aan J. Millenaar. Onder dankbetuiging voor de vele blijken van gunst en vertrouwen, welke zij van hare stad- en landgenooten gedurende een reeks van jaren zoo ruimschoots heeft mogen ondervinden, beveelt zy haren opvolger minzaam aan. Axel, April 1916. Wed. C. F. DIELEMAN. Ondergeteekende sluit zich aan bij bovenstaande en neemt beleefd de vrijheid zich in de welwillendheid van het publiek aan te Bevelen. Door eeu prompte en nette bediening hoopt hij het vertrouwen te verwerven, dat zijn 00m zoovele jaren mocht genieten. Axel, April 1916. J. MILLENAAR. op 24 en 25 Aprii aanstaande, van 1 tot 4 ure, in de O. L. School van de vervaardigde teekeningen door de leerlingen van boveDgenoemde Vereeniging. Einderen beneden de 10 jaar worden zonder geleide niet toegelaten. Beleefd noodigen wij belangstellenden tot een bezoek uit. UmjE® TOEGAHG. Namens het Bestuur, De Secretaris, J. A. VAN HOEVE. Axel, April 1916. Directeur FRITS JUNGEN, zal op Oinsdag 25 ApHi, geven, op de bovenzaal van den heer C. BAKKEB, te Hoek. Aankoop -en verkoop van EfFecten en Pandbrieven. Inwisselen van Belgisch en ander vreemd Geld, Coupons en Cheques. Beleggen en verstrekken van Gelden, onder persoonlijken waarborgof zakelijkonderpand. BELEENEN VAN EFFECTEN. ASSURANT1EN. LEVEN SVERZEEERINGEN. INCASSO'S enz. Met de Paschen een Bchoone ge- legenheid om U te laten Alle soort fotografisch werk, Brief- kaarten vanaf 1,50 per dozijn. Beleefd Aanbevelend, Noordstraat 14. met aanho(\rujheden, aan de Nieuw straat te lev Neuzen, kad. sectie L num. 1621, groot 3 areu 9 centiaren met het recht van erfpacht op den grond tot ultimo December 1989, in welk perceel gehouden worden de Kantoren der Zeeuwseh- Vlaamsche Tramweg-Maatschappij teNeuzen. lnlicbtingen te bekomen bij Notaris LE NOBEL. een g-roote partij Monsterkamer dagelyks vry te bezichtigen. Aanbevelend, N. V. //DE HOOP", Directeur,, G. F. P. v. d. PEIJL, Stationsweg, TER NEUZEN. voor IS gulden. LUCAS y. d. MOLEN, Dijkstraat No. 1, Ter Neuzen. f TANDABTS, Bronwerijstraat (hoek Havenstr.) Ter Neuzen. is dagelijks te consuiteeren van O12 ea yan 2 4 war. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Behandeien van Mond- en TandzieEten. i/ ii ii H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2