De krijgsDedrijven. 1 Landbouv^berichten. GEMENGDE BERiCHTEN. Hi I •i I n punt der wegen van deze dorpen en van Avocourt bij Esnes zijn tophoek heefl, had tot voor enkele dagen in het midden een steunpunt in de hoogte 301, die, blijkens de Fransche berichten, voortdurend onder het Duitsche vuur werd genomen. Daar zijn de Duitschers iels vooruitgegaan; over de For- ges-beek, die door den hoogen vvaterstand een belangrijke hindernis geworden was, drongen de Duitsche troepen vooruit in de richting van de hoogte. Aan den straatweg van Harcourt naar Esnes namcn zij den Termietenheuvel, en aan den straatweg van Bethincourt bezette zij de beide steunpun- ten Alsace en Lorraine. Tevens werden ten Noorden van het door de Franschen bezette dorp Avocourt, eenige blokhuizen genomen en de loopgraven bezet ten Zuiden van het Bois aes 'Corbcaux. Thans ligt de hoogte 304 in het midden der Fransche linie. Die hoogte is geheel kaal. Ten Zuiden ervan verhefl zich het terrein tusschen Esnes en Montzeville lot 310 meter, en wordt de straatweg gedwongen met een boog om die hoogte te gaan. Ten Zuiden van den straatweg AvocourtEsnes Cattancourt ligt een dichle bo.schin.assa, die zich vooral ten Westen van den straat weg Esnes—Montzeville uitstrekt. Ten Oos- ten van dien straatweg ligt het Bois Bour- rus, waaraan de reeks bevesligingen en for- ten, die het Noordfronl van Verdun op den Westelijken Maasoever vormeu, ztch aansluit. Op dit gebied oefenen de Duitsche troe pen, vooral door him artillerie, een hevigen druk uit. De Franschen beantwoorden die, door beschieting van de meer achterwaarts gelegen verbindingen in de streek Varen- nesVauquois, meer in het bijzonder de dorpen Montfaucon, Malancourt en Avo court, waar zij troepenverplaatsingen heb- ben waargenomen. Daar is in de voigende dagen de strijd te verwachten, die thans door het artille- rievuur van beide zijden wordt voorbereid. Maar daar niet alleen. In de Argonnen word en de Duitsche stel- lingen bij de Fille Morle en de hoogte 285 aan den straatweg van Four-de-Paris naar Varennes voortdurend beschoten. Dit ge- schiedt met het doel, om mogelijke troepen verplaatsingen van daar naar het front van .Verdun onmogelijk te maken. Aan den Oostelijken oever van de Maas, gaat sedert de bezetting van Douaumont en Vaux de vooruitgang door het Bois de la Caillette slechts zeer langzaam. Het Cail- lette-bosch is door de Franschen met bui- tengewone bekwaamheid voor de verdedi- ging ingericln. De eene hindernis volgt op de andere, de eene versperring ligt achter de andere, en slechts met groote opofferingen, en dan nog stap voor stap, kunnen de Duit schers hier vooruit komen. Ten Westen van het dorp Douauimont, tusschen de wegen die van Samogneux en van Herbehois naar het Zuiden Ioopen en zich bij Bras vereenigen, ligt de Cote du Poivre, die eveneens d.oor de Duitschers bezet is, en ten Zuiden waarvan de Franschen hunne loopgraven hebben, die echter onder het domain eerende vuur van de hoogte niet lang meer houdbaar zullen blij- ven. Hier nadert men dus geleidelijk, maar eveneens zeer langzaam het eigenlijke front van Verdun. Van drie zijden, uit het Noorden, het Oos ten en het Noord-W.esten (wordt dus jgepoogl, met ldeine zetjes, die vesting te naderen. Een ins'iuiting, die de belegering zou kun nen mogelijk maken, is echter niet te ver wachten. In dit opzictat gelijkt de strijd bij x Verdun op dien van Sebastopol -in 'den Krim- oorlog, waarin die vestig evenmin geheel kon werden omsingeld. De belegering duur- de elf maanden. van October 1854 tot Sep tember 1855. De jongste groote belegering in de oorlogsgeschiedenis was die van Port Arthur, door de Japanners, die met den strijd in het voorterrein duurde van 25 Mei 1904 lot 1 Januari 1905. Wij ontleenen aan de „N. R. Crt." de voi gende telegrammen: WESTELIJK GEVECMTSTERREIN. BERLIJN, 16 April. (Wolff.) Officieel: Aan weerszijden van het kanaal van La Bassee verhoogde actie der artillerie, gepaard met levendige mijngevechten. In cLe streek van Vermelles is (de Engelsdhe steliin.g over ongeveer 60 K.M. breedte door onze mijnonlpioffiagen in elkaar gestort. Ten Oosten van de Maas hebben zich gis- teravond hevige gevechten ,ontwikkald dp het front voor het fort Douaumont tot het ra- vijn van Vaux. De vijand, die hier na krach- tige voorbereiding met geschutvuur tot den aanval overging, is onder zware verliezen teruggeslagen. Ongeveer 200 ongewonde ge- vangenen zijn in onze handen gevallen. PARIJS, 16 April, 's namiddags. (Havas.) Officieel: Op den linkeroever van de Maas aahhoudend bombandement in de vakken van Avocourt en het Bosch van Caurettes. Op den rechteroever hebben de Franschen gisteren tegen het einde van den avond een levendigen aanval tegen die Duitsche steilin- gen ten Zuiden van Douaumont onderno>- tnen. Deze onderneming, die volkomen slaag- de, stelde de Franschen in staat sommige gedeellen van de Duitsche loopgraven te be- zetten en 200 gevangenen, onder wie 2 offi- cieren, le maken. In Woevre tussohenpoozend bombarde- ment van de eerste Fransche linies. PARIJS, 16 April. (Reuter.) Avondcommu- nique: Op den linkeroever van de Maa.s beeft de vijand onze Btellingen in Jiet bosch van Avocourt en op heuvel 301 hevig bescholen. Op den rechteroever der rivier artillerie- gevechten in de streek van Douaumont en in Woevre op de sectoren Moulainville, Hau- diomont en Les Eparges. Op liet overige deel van het front is de dag betrekkelijk rustig voorbijgegaan. LONDEN, 16 April. (Reuter.) Officieel: Vannacht hebben -wij, na twee mijnen te hebben laten springen, met bevredigerlden uitslag -een kleinen overval tegen de vijan- delijke schansen ten Zuiden van den weg B6thuneLa Bassee ondernomen. Vandaag artilleriegevechten bij Atrecht, Neuville St. Vaast, Grenay en Loos. PARIJS, 16 April. (Havas.) Op den 51sten dag van den slag voor Verdun is er geen enkele actie van de infanterie geweest, daar de inspanning van den vijand tegen den Mort Homme en hoogte 304 voor liet oogeu- blik zijn krachten heeft uitgeput. De ingc- treden kalmte is echter slechts tijdelijk, want sedert 12 dezer bombardeert de zware artil lerie van den vijand onophoudelijk de twee Maasoevers, hoogte 301. den Mort Homme en Esnes, die de onmiddellijke oogmerken van den vijand blijven en de vooruitgeschoven steunpunten van onze hoofd verdedigingsli- nie zijn geworden, welke gevomid wordt door het Hesse-woud, het bosch van Esnes, hoogte 310, het Bois Bourrus en het fort Mar re. De officieele Duitsche berichten blijven am de iangzaamheid van de krijgsverrich- tinigen en den onbeteekenenden vooruitgang, ondanks ontzaglijke verliezen, te verklaren, beweren, dat de Franschen tot tegenaanval- len, natuurlijk zonder eenig succes, over- gegaan zouden zijn en gewagen alleen voor 14 April van drie aanvallen der Franschen, een op den Westelijken, en twee op den Oostelijken oever. In werkelijkheid zijn onze troepen nog altijd defensief en zij zullen dat blijven, zoo lang generaal Petain dat wen- schelijk zal oordeelen. PARIJS, 16 April. (Havas.) Naar aanlei- ding van de gevechten van 9 April op het geheele front van Ilaucourt to): Cumieres heeft generaal Petain tot de troepen de voi gende dagorder gericht: „De Ode April is een roemrijke dag voor onze wapenen. De verwoede aanvallen van de soldalen van den Ivroonprins zijn over- al gebroken. Infanteristen, artilleristen, sap- peurs en vdiegers hebben in heldenmoed gewedijverd. Eere aan alien! De Duitschers zullen ojigetwijield opnieuw aanvallen. Laat ieaer werken en waken om hetzelfde succes als gisteren te behalen. Moed! Wij zullen hen krijgen." VAN HET RUSSISCH-TURKSCHE GEVECHTSTERREIN. ST. PETERSRURG, 16 April. (SI. P. T. A.) Officieel: In het knstgebied en meer naar hel Zuiden hebben onze troepen na een zeer verwoed gevecht, waarbij zij door ar- tillerievuur te land en ter zee gesteund wer den, de. Turken uit de geweldig versterkte stelling op den linkeroever van de Ivaradere, 25 wer.st ten Oosten van Trebizonde, ge- worpen. Wij vervolgen den vijand krachtig. Herhaalde aanvallen van den vijand in de richting van Rayburt zijn alle met zware verliezen voor den vijand afgeslagen. KONSTANTINOPEL, 16 April. (Wolff.) Officieel: De loestand is niet noemenswaard veranderd. HET BELGISCHE LEGER. PARIJS, 16 April. (Havas.) De „Norddeut- sche Allgemeine Zeitung" heefl een bericht gehad, waarin stond dat het Relgische leger tot het zesde gedeelte van zijn sterkte ver- minderd en aan het front door Fransche troepen afgelosl was. Men had het, zoo heette het, tengevolge van een besluit van de conferentie van de geallieerden in de Iweede linie moeten brengen. Deze beweringen zijn vatsch. Het Rel gische leger Is zoo weinig In sterkte ver- minderd, dat het een front van 35 K.M. bezel houdt. TER NEUZE'N, 17 April 1916. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt ale volgt Hoogste barometerstand 754 5 Haparanda. Laagste barometerstand 751.1 fielder. Verwachting tot den avond van 18 April matige tot krachtige tijdelijke wellicht stormachtige Zuidelijke tot Westelijke wind, betrokken of zwaar bewolkt met tqdelpke opklaricg, waarschijnlgk regenbuien, zelfde temperatuur. Een Jubileum. Woensdag, 19 April, hoopt de Weleerwaar- de heer Ds. A. Timmerman, Predikant bij de Ned. Herv. kerk alhier, den dag te lier- denken, waarap hij 25 jaar geleden alhier als predikant zijn intrede deed. Eenigen tijd geleden heeft Ds. Timmerman van den kansel verzochl dien d.ag onopgemerkl te doen voorbijgaan, welk verzoek wij nog even in lierinnerinig wenschen te brengen, opdat deze dag ove'reenkomsiig den wensch van den jubilaris in stilte zal kunnen wor- den herdacht. Lid Gezcndiheidscommissie. Door den Gommissaris der Koningiu is benoemd tot lid der gezondheidscommissie, zetel Ter Neuzen, de heer E. H. T. van Borssum Waalkes, apotheker te Ter Neuzen. Examen stuurman. Bij bet te's Gravenhage gebouden examen is gesiaagd voor derde stuurman bij de groote vaart de beer R. Harms Jz. te Ter Neuzen. Grind-levering. Bij de op 15 dezer gevraagde prijsopgaaf voor de levericg van 300 Ms. Pruisische of Hollandscbe grint, van 2-4 c.M., voor den polder Oud Vogelschor, werd inge- schreven als volgtHip. de Vleeschouwer te Sas van Gent voor f 3.35- A. Vrijlandt Co. te Utrecht voor 2.65. R. Meeusen te Dordrecht voor f 2 63, F. J. J. Kieboom te Sas van Gent voor 2.55 en F. de Nijs te Ter Nenzen voor 2.53. Stemming voor ile Prav. Slate.n. Door Gedeputeerde Stalen zijn de dagen voor eventueele stemming en herstemming voor de verkiezing van leden der Provin- ciale Staten bepaald respectievelijk op Yrij- dag 16 en Woensdag 28 Juni a.s. De verkiezing (candidaatsielling) is welte- lijk vastgesteld op den eersten Dinsdag der maand Juni, zijnde'6 Juni. Resmetlelijke ziekten. In de week van 5 tot 12 April zijn de navolgende besmettelijke ziekten uit Zcelaftd ter kennis van den Centralen Gezoudheids- raad gekomen: Roodvonk: 2, gevallen te Middelburg, en 1 geval te Vlissingen, Sluis en Hontenisse. Diphleritis1 .geval te Oostkapelle en Hon tenisse. Regelingsconunissie Paardenlokkerij. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is benoemd tot lid der Provinciate regelingSr- commissie voor de paardenfokkerij, ter ver- vulling van de ontstane vacature door het overlijden van den heer G. A. Vorsterman van Oyen, de heer H. J. Aernoudts te Sluis. Provinciate Staten verkiezing. Naar de „Zierikzeesche Nieuwsbode" ver- neemt, zal de heer J. A. de Bruijne, lid van de Provinciate Staten van Zeeland voor het district Zierikzee, zich bij de a.s. periodieke aftreding niet meer herkiesbaar stellen. Duiven. De koionel, directeur van den Rijkspost- duivendienst, heeft aan het bestuur van de postduivenvereeniglng „Snelvliegers" te Oost- burg vergunning verleend tot het houden van africhtings- en wedvluchten met post- duiven, toebehoorende aan leden van opge- melde vereeniging van ondersiaande plaat- sen en op de daar bij vermelde data, even- wel onder beding, dat deze vergunning, in verband. met de tijdsomstandighpden, ter- stond weder kan worden ingetrokken. De manden der vereeniging moeten een- zelfde merk of nummer idragen. Overtreding hiervan kan weigering tot loslating tengevolge hebben. Plaatsen van loslating zijn: IJzendijke, Ter Neuzen, Kruiningen, Roiosendaal, Gilze- Rijen of Tilburg, 's Bosch of Yucht, Arn- hem, Deventer, Zwolle, Meppel, Assen, Gro- ningen, Deifzijl of Roodeschool. (M. Crt.) Ned. Herv. kerk. Beclankt voor het beroep naar Groede door Ds. P. J. Israel te Visv iet. De Ruijicrschooi te Vlissingen. Volgens bet jaarverslag van de zeevaart- scbooi le Vlissingen, genaamd de De Rujjterschool werd de school in 1915 bezocht door 231 leerlingen, het grootste aantal op een oogenblik was 126. Het aan- tal Belgische leerlingen bedroeg 7, een ging in dienst, een verliet de school spoedig en een slaagde voor derden stuurman, zoodat er op 31 December nog 4 waren. Van de leerlingen deden 7 examen voor eersten stuurman groote stoomvaart, waar van 5 slaagden, 4 voor tweeden stuurman, waarvan 3 slaagden, 32 voor derden stuurman waarvan 23 slaagden 1 voor derden stuur man groote zeilvaart, die slaagde3 voor machinisten diploma C, die alien slaagden, 9 voor B, waarvan 4 gesiaagd, 10 voor A., waarvan 4 gesiaagd26 voor voorloopig machinist waarvan 19 slaagden, totaal 92 geexamiueerden, waarvan 62 met succes examen deden. Bovendien deden 7 leerlin gen zonder toestemming examen, waarvan 1 slaagde. Aan het einde van bet jaar teldeu de stuurliedenafdeeling 56 en de machinisten- afaeeling nog 54 leerlingen. De leerlingen die voor de examens slaagden, vonden wederom spoedig plaatsing als officieren bij verschillende reederijen. De cursus Koninkiijke Paketvaartmaat- schappij heeft weder met succes gewerkt, van de 18 leerlingen, die eXamen deden voor voorloopig machinist slaagden er 17. Door de leerlingen van den cursus Java- ChinaJapanlijn werdeu nog geen examens afgelegd. De cursus draadiooze telegrafie werd in Juni op nieuw geopend. Het selieepvaartverkeer met Belgse. De Duitsche overheid te Gent heeft o.m. verordend, dat na 15 April de schippers alsmede alle personen, die aan boord zijn, een kruis op de linkermouw zullen dragen. Een witte lap, waarop een blauw kruis, moet aan de mouw vastgehecht worden. Ook op de passen wordt door de Duitsche overheid een kruis gestempeld. De kruisen kan men gratis verkrijgen bij de haven- kommandaturen en de bavenbureelen. Dit besluit treedt op 15 April in werking en overtreders loopen zware straffen op, die tot 4000 mark boete en een jaar gevangenis kunnen gaan bovendien kunnen schip, inventaris en borgsteliing verbeurd worden verklaard. Eveneens van belang voor schippers, welke bet etappengebied bevaren, is een tweede besluit van denzelfden dag, waarbij nadere bepalingen omtrent de paspoorten worden bekend gemaakt. Het luidt aldus 1. Voor bet verbiijf aan wal zijn de schippers in het grensgebied onderworpen aan bet regiement betreffende de paspoorten. 2. Zonder paspoort is verbiijf aan wal alleen geoorloofd aan a. personen, die deM nitmaken van de bemanning, in de on middellijke nabijheid van de aanlegplaats b. personen, die deel uitmaken van de bemanning en die geiomiciiieerd zijn in de aanlegplaats, binnen de grenzen van bun gemeentec. den kapitein van het schip, van de ligplaats van zijn schip te Moerbeke af tot aan het havenkantoor al- daar en terug, van de ligplaats van zijn schip te Selzaete af tot aan bet haven kantoor aldaar en terug d. kinderen be- neden de 15 jaar, deel uitmakende van de bemanning, mits zij vergezeld zijn van vol- wasseuen en op de paspoorten dezer vol- wassenen ingescbreven. 3. In alle andere gevallen moeten pas poorten geeischt worden a. voor reizen te voet in bet grensgebied, welke reizen bun oorzaak vinden in de uitvoering van bet regiement op de scheepvaart of in de ge- regelde voortzetting van het varen, en wel door de bavenkommandantuur te Gent van personen, deel uitmakend van de bemanning van scbepen, die van het etappengebied naar bet grensgebied. varen, door bet haven kantoor te Selzaete van personen van de bemanning van schepen, varend van Selzaete naar een andere grensgemeente, en door bet havenkantoor te Moerbeke van personen deel uitmakend van de bemanning van schepen, welke binnen het grensgebied blijven, met uitzonderiug van Selzaeteb. voor reizigers in bet grensgebied, die niet direct in verband staao met de belangen der vaart, door de pas-bureau's van de etappenkommandanturen, volgens de voor- schriften inzake bet verkeer, zooals deze door den etappeninspecteur zijn vastgesteld. 4. De paspoorten afgeleverd door de havencommandantuur te Gent of door de postkantoren te Selzaete of Moerbeke aan personen, die deel uitmaken van een scheeps- bemanning, moeten door den kapitein terug worden gegeven aan de kantoren van af- gifte, met inacbtnemiag van de voorschrif- ten op elk paspoort afgedrukt. 5. Elke inbreuk op bovenstaande be palingen wordt gestraft met een boete van ten hoogste 4000 mark of een gevangenis- straf van ten hoogste een jaar, tenzij anders- zins een hoogere straf wordt opgeloopeu. Bovendien kunnen worden uifgesproken inbeslagneming van schip, goederen en borg- tocht, benevens intrekking van de reisver- gunning en van bet diploma van den kapitein. Zooals men ziet, zijn al deze bepalingen zeer ingewikkeld men zij dus dubbel op zijn boede, wil men zich geen moeilijkhedeu op den hals halen. CLINGE. Alhier vertoefde sinds eenige maanden een Belgisch militair, die uit het inter- neeriugskainp te Harderwijk had weteu te ontvluchten. Waar hij zich uit de gedwongen gevangenscbap bad weteu te werken, begaf hij zich te Ciinge vrijwillig in een andere, namelijk in die waarvan Amor de rechter is. Deze week stapte bij in bet huwelijks- bootje, maar welk een ontgoocheling, toen een uurtje na de kerkelijke inzegening van bet huweiijk twee marechaussees bet jonge echtpaar reeds" weder scheidde en de man naar Harderwijk werd overgebracht, zijne jonge gade in Ciinge achter latende. MIDDELBURG. Alhier is een arbeidsconflict ontstaan in de zaak van de firma E. B. Boasson en Co., grossiers en winkeliers in manufacturen. Het personeel vroeg om hooger loon en verbetering der arbeidsvoorwaarden, en wilde die verkrijgen door tusschenkomst van den Nederlandschen Bond van handels- en kantoorbedienden. De patroons boden direct een contract aan bun personeel aan, atwijkend van betgeen de bond had ont- worperi,. en daar de bedienden bijna alien weigerden dit contract te teekenen, werden zij met vier woken ontslagen, welk ont- slag 15 April inging. Zaterdagavond, na de Sabath werkten de patroons nu met een klein personeel en liepen de ontslagen be dienden voor den winkel te posten en was er gedurende heel den avond veel bekijks van de zijde van het publiek. Toen nu te half elf twee reizigers der firma huiswaarts gingen, werdeu zij gevolgd en gemolesteerd door eeu groot aantal andere personen. De politie, die zich gedurende den avond bepaald bad tot zorg dragen, dafc de straat voor den winkel vrij bleef, nam nu de beide mannen in bescherming enjoeg de menigte met de gummistok uiteen, waarbij veien een gevoelige tik opliepen, jammer dat ook altijd rustige voorbijgangers ot nieuws- gierigen bun deel krijgen. KANTONGERECHT te TER NEUZEN. Zitting van 14 April 1916. VeroordeeTd zijn Niet voldoen aan bevel van het Militair gezag. E. v. d. B., herbergier te Philippine, tot eene boete van 15, subs. 10 dagen hecht. G. M., sehipper te Sas van Gent, tot eene boete van f b, subs. 5 dagen hecht. A. V'., winkelierster te Westdorpe, tot eene boete van f 10, subs. 5 dagen hecht. E. G., winkelierster te Westdorpe; tot eene boete van f 15, subs. 10 dagen hecht. Y. V., winkelierster te Westdorpe, tot eene boete van /15, subs. 10 dagen hecht. P. d. F., winkelierster te Westdorpe, tot eene boete van 10, subs. 5 dagen hecht. G. B., landb.knecht te St. Jansteen, tot eene boete van f 5, subs, b dagen hecht. P. A. V. V., landbouwer te Koewacht, tot eene boete van f 10, subs. 5 dagen hecht. Openbare droukenschap. M. P. W., opperman te Axel,-bij derde herhaling tot een hechtenis van veertien dagen. A. F. v. C., koopman te St. Nicolaas, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. E. v. L., werkman te Sas van Gent, toteene boete van 3, subs.- 3 dagen hecht. Rijwielen zonder lieht. J. D., landbouwer te Philippine, tot eene boete van 2, subs. 1 week tuchtschool. E. v. d. L., arbeider te Westdorpe, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. H. v. d. C., werkman te Westdorpe, toteene boete van 1, subs. 1 dag hfecht. J. D., metselaar te Axel, tot eene boete van 2, »ubs. 2 dagen hecht. C. C. d. P., fabrieksarbeider te Sas van Gent, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. A. A. S., fabrikant te Sas van Gent, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. P. M. O., metselaar te Ter Neuzen, tot boete van 2, subs. 2 dagen hecht. I.. S., slager te Zuiddorpe, tot eene boete van 2, snbs 2 dagen hecht. F. J. It., fabrieksarbeider te Philippine, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. K. 11. d. Iv., werkman te Hoek, tot eene boete van f 2,, subs. 2 dagen hecht. LeerplicMweloverlrediag. J. K., vischkoopman te Ter Neuzen, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. P. H., arbeider te Axel, tpt eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. J. v. L., varensgezel te Ter Neuzen, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. Loopen over den spoor weg. J. V., zonder woonplaats; P. d. G., landb.knecht te Sas van Gent; G. v. J. B., voerrnan te Philip pine M, v. d. V., klerk, zonder woonplaats; C. R., landbouwer te Watervliet in Belgie; C. v. d. W., koopman te IJzendijke; G. Q., fabrieks arbeider te Bouchaute, alien tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. IJkwetoverlreding. L. V., winkelierster te Sas van Gent, tot eene boete van 4 X 0,50, subs. .4x1 dag hecht., met ver- beurdverkl. der gewichten. A. C. d. R., winkelierster te Sas van Gent, tot eene boete van 3 X /L subs. 3x1 dag hecht met verbeurdverkl. der gewichten. Niel sluiten op tijd van een herberg. P. Ft, verlofhouder te Axel, tot eene boete van f 8, subs. 3 dagen beeht. L. P. M. d. S., zonder beroep te Westdorpe, tot eene boete van 4, subs. 3 dagen hecht E. d. G., bierhuishouder te Westdorpe, tot eene boete van 5, subs. 3 dagen liecht. A. C. D., herbergierster te Sas van Gent, tot eene boete van 4, subs. 3 dagen hecht. Zich na bet shillings uur in een herberg bevinden. C. N. d. H., landbouwer te Axel, tot eene boete van f 3 subs. 1 week tuchtschool. C. d. K., landbouwer te Zaamslag; J. d. F., landbouwer te Sint Jansteen; H. J., zonder beroep te Hoek J. K., zonder beroep; J. O., zonder beroep A. H., arbeider F. O., zonder beroep M. W. J. v. R., landbouwersknechtJ. d. B., landbouwersknecht; J. d. K., landbouwer; L. v. d. V., landbouwersknecht; J. K., landbouwers knechtJ. C. V., landbouwersknecht; P. H. v. d. V., werkman en J. d. K., veldarbeider, alien te Axel, elk tot eene boete van f 3 subs. 2 dagen hecht. P. d. R., landbouwer; R. B. H., smid A. v. O., bierbrouwerF. P. J. d. J., smidC. H. v. W., landbouwer; P. C. V., landbouwer; A. E. G., landbouwer, alien wonende te Westdorpe; I. S., milicien E. H., arbeiderC. S., arbei der t— C. S., zonder beroep, alien te Zuiddorpe, en A. V., arbeider te Sas van Gent, elk tot eene boete van 2 subs. 2'dagen hecht. OverircJing Kanaal-Regleaient. P. v. d. V., sehipper te Dordrecht, tot eene boete van f 5 subs. 6 dagen hecht. Drankwet overtreding. M. d. P., koopman te Zaamslag, tot eene boete van f 3 subs. 3 dagen hccht. .J a eb I we to v er 1 red irtg. S. J. d. B., werkman te Westdorpe tot eene boete van 10, subs. 10 dagen hecht., met verbeurdver- klaring der wildstrikken. Overtreding regiement op de Zeeuwsehe slroomen. H. J. Q., voerrnan en D. B., visscher, beiden te Philippine, elk tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. Overselling regiement op de wegen en voetpaden. F. v. W., landbouwersknecht te Axel tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. Aigam. Politievcrordeniug le Axel. C. G., voerrnan te Koewacht tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. Vrijgesproken zijn J. G. V. M. G., gem. secretaris te Philippine; J. P. G., handelaar E. D. V., slager G. S., industrieelP. M. B., kommiesF. S., zonder beroep, alien te Sas van Gent, beklaagd van zich na het sluitingsuur in de herberg bevinden. 0. A. A. W., arbeider en J. G., arbeider, beiden te Sas van Gent, beklaagd van het niet voldoen aan het bevel van het Militair gezag. Uitvoer van aardappeleti. Aangezien bij het vorderen van het seizoen het bederf onder de minder houdbare soorten aardappelen snel toeneemt en het vasthouden dezer' partijen niet ten gevolge heeft, dat meer voedsel voor de bevolking beschikbaar biijft, doch dat ds aardappelen in bederf overgaan, heeft de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel naar uit Den Haag wordt bericht, aan de aardappelenvereeniging medegedeeld, dat weder eene zekere hoe- veelheid van de meest aan bederf onder- hevige aardappelen ter uitvoer wordt toe- gelaten. In verband daarmede zullen consenten worden afgegeven voor witvleezige aardap pelen van zand-en veengronden, welk soorten hier te lande niet gegeten worden, alsmede voor een kiein deel der geel vleezige soorten. Voor nadere inlichtingen kunnen belang- hebbenden zich wenden tot de provinciale commissies, wnarvan de adressen bekend zijn gemaakt. De dure aardappelen. Door de vereenigde kooplieden in aard appelen te Amsterdam, werd hel voigende telegram aan den Minister van Landbouw gezonden „Ondergeteekeniden, alien handehtren in aardappelen te Amsterdam, wijzen Uwe Excellentie op de gevolgen van de genomen besluiten van den militairen kommandant In de provincie Zeeland, waardoor aanvoer van bonte-, blauwe- en bravo-aardappelen, benoodigd voor de groote steden, onmogelijk is. Deze soorten, welke uitsluitend voor de Hollandsche steden geteeld worden, moeten daarvoor beslisl beschikbaar blijven, om al- geheele onts'temming onder de consumenten te voorkomen. Bij handhaving van dit uit- voerverbod zullen binnen veertien dagen ge- noemde soorten in de Hollandsche steden niet meer verkrijgbaar zijn. Wij geven Uwe Excellentie in overweging den uitvoer naar het buitenland uit ide provincie Zeeland voor loopig te verbieden, opdat na de op't oogen blik in werking zijnde inventarisatie in de" provincie Zeeland, het overscliot voor de Hollandsche steden beschikbaar blijve". Mestsloffen voor kleine landbouwers en tuinslers. Naar gemeld wordt, zal ten behoeve van landbouwers en tuiniers, wier bedrijf niet grooter is dam 2 H.A., binnen enkele dagen een aanvang worden gemaakt met de afleve- rirtg der door hen bestelde kali-zouten en zwavelzure ammoniak. Betreffende de superphosfaat kan gemeld worden, d£Tt deze meststof vermoedelijk einde dezer vnaand of begin Mei eveneens afge leverd zal kunnen worden. Omtrent de chilisalpeter kan evenwel op het oogenblik nog geen toezegging worden gedaan. (Tel.) Mijji gesprongen. Donderdagmiorgen c.a. 7 uur werden velen te Westkapelfe opgeschrikt door de ontplof- fing van een mijn, die op het Zuiderstrand tegen paalhoofd 21 was aangedreven. Bovendien waren nog een drietal Duit sche mijnen aangedreven. Door den bliksenv gelrofl'en. Vrijdagmiddag is op het vliegerstation der Nederl. Weerkundige Vliegersvereeniging in Den Haag een uitstaand vliegerspan tijdens een voorbijtrekkend buitje door den bliksem getroffen. De knal van de on Hading werd tot op groolen afstand gehoord. Op dat oogenblik slonden twee vliegers aan 3000 M. staaldraad in de lucht, een op opgeveer 1500 M. hoojgte en een op 800 M. in de on- derste wolkenlaag. De electrische ontlading deed den staal draad tot aan de tier geheel verbranden, zoodat op hetzelfde oogenblik een geelbruine rookpluim tot aan ide wolken ziohtbaar werd, die daarna snel mlet den sterken wind af- dreef. (Yad.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2