Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 6363. Zaterdag 8 April 1916. 56e Jaargang. III3IL1JK GrESNAPT TWEBDE BXjA.ZD. FSPILkKTON. 6EMENGDE BERICHTEN. TER NEUZEN, 7 April 1916. Het weerbericht van het meteorolo- giseh instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 776.7 Stockholm. Laagste barometerstand 758.5 Maastricht. Verwachting tot den avond van 8 April In het Noorden meest matige oosteiijke tot Zuidoostelgke wind, half bewolkt, weinig of geen regen in het Zuiden zwakke tot matige veranderlijke wind, half tot zwaar bewolkt, wellicht eenige regen, stijging van temperatuur. De Ned. inolor-sci locraer Anglia vermist. Naar we tferneinen wordt de Ned. motor- schoener //Anglia", van de reederij J. A. van Rompu, alhier, vermist. Dit vaartuig is op 30 Nov. van het vorig jaar te Rio Grande do Sul (Brazibe) uitgevaren, onder den gezagvoerder Van der Laan, met be- stemming naar Liverpool. Sedert hiervan bericht werd ontvangen is niets meer van het vaartuig vernomen. Daar de reis in normale omstandigheden hoogstens een maand duurt, is er alle reden om het ergste te vreezen. Veiling van een woonlmis. Donderdag werd alhier in het //Hotel Cen-r traai", door notaris Van der Moer, ten verzoeke van de erven van mej. M. deRegt Goossenin het openbaar verkocht een woonhuis en erf, aan de Markt te Ter Neuzen, groot 1 are 36 eentiaren. Hiervan werd kooper de heer G. Dees te Ter Neuzen voor 5010. N. V. Middenstawds-Credietbank voor Ter Neuzen en Omstreken. Op Woensdag 5 April wend in' het Hotel der Nederlanden te Ter Neuzen, onder voor- zitter-schap van den heer J„ A. van Rompu, de jaarlijksche algemeene vergadering ge houden van de N. V. Midde»stands-Crecliet- bank voor Ter Neuzen en Omstreken, ge- vesligd te Ter Neuzen. Door den secretaris werd uitgebracht het verslag over het eerste boekjaar, loopende van 1 Mei tot 31 December 1915,waaruit bleek, dat de raad van Commissarissen 7- maal vergaderde, in welke vergaderingen de Kas en Boeken der Vennootschap werden nagezien en gecontroleerd. De raad van Toezicht vergaderde met de directie 26 maal ter behandeling van ingekomen aanvragen voor credieten. Behandetd werden 68 aan vragen, lot een gezamenlijk bedrag van 191.800,—. Bij de opriohting werden ge- plaatst 100 aandeelen a 250,hetwelk ge- durende hel afgeloopen jaar is gestegen tot 185, een vermeerdering alzoo van 85 aandee len. Met voldoening werd geconstaieerd, dat de Bank vertrouwen geniet, hetgeen zich weerspiegelt in de gelden, haar in deposito- rekening toevertrouwd. De credietgeving ging zeer gestadig haar gang en had een g'un- stig verloop. De boekhouding en kas wer den gecrontroleerd 1 maal door den accoun tant der Algemeene Centrale te Amsterdam en 3 maal door den accountant der Rotter- damsche Centrale, terwijl de balans werd nagezien en gecontroleerd door den beer W. Kosten, leeraar M. O. en accountant le Middelburg. Het slot eindigde met een woord van dank aan de Directie, die op uitstekende wijze de belangen der Bank behartigde. Uit de door de Directie overgelegde balans bleek, dat aan promessen werden uitge- geven of vernieuwd tot een bedrag van 305.600, waarop afgelost werd 174.650, zoodat op 31 December proniessen liepen tot een bedrag van f 130.950,De credieten zijn gedekt door borgstelling, hypotheek en effectenonderpand. In deposito werd genomen 229.914,31 en terugbetaald 112.810,23, zoodat op 31 H. BERTRAND. 32) -- Dappere jongen, zei Berger tot Hans, toen zij een uur later voor bet eerst alleen waren. Gij hebt ons eigenlijk alien be- sctjaamd geinaakt door nw moedige tus- schenkomst op bet juiste oogenblik. Terwijl wij nog aarzelden, palctet gij den grootsten raddraaier reeds in zijn kraag en aan u hebben wij liet te danken, dat de op- gewondenheid zoo spoedig bedaarde. Het was vreemd, maar nu voelde" Hans, die een oogenblik te voren nog zo.ovcel (moed had betoond, zich gedrnkt en terneergesla- gen. De onzekerheid oimtrent hetgeen de eerstvolgende uren hun zouden brengen, -stemde hem zeer neerslachtig. Hoe dapper bij zich ook had gehouden in het oogenblik van gevaar, nu sidderde hij toch voor het geen hun boven het hoofd hing. Hij greep Berger's band en drnkte die krampachtig. Waar zal het op uitloopen? vroeg hij opgewonden. Berger trok zijn sehouders op. Dat weet de hemelMaar de kapitein heeft gelijk, wij behoeven niet terstond het ergste te vreezen. Ik heb eens onder veel ongunstiger omstandigheden een brand aan boord beleefd; wij waren toen niet, zooals nu, belrekkelijk dicht bij land, maar midden December 1915 aan deposanten verschuldigd was f 117.101,08. Aan rekening-couranthou- ders was de bank op 31 December verschul- "digd 418,141/2- Overeeukcwnstig hel voorstel van Commis- sarissen, werd beslolen aan aandeelhouders een dividend uit te keeren van 5 »/o. Voor de Belgische mililairen aan 't fronL Door verschillende Belgische en Neder- landsche dames welke daartoe een comite hebben gevormd, werden reeds verschillende malen collecten gehouden'of op andere wgze giften ingezameld, met het doel daarvoor nuttige artikelen alsook ver?naperingen aan te schaffen voor de Belgische militairen aan bet front. Naar men ons mededeelt, kon tot nutoe naar het Belgisch front worden gezonden 1240kousen, 302 hemden, 553 bivakmutsen, 412 sjales, 617 buikbanden, 740 zakdoeken, 11810 sigaren, 1170 reepen chocolade en 500 pakken tabak. In den loop der vorige maand werden verzonden 156 paar kousen, 19 hemden, 2300 sigaren, 500 pakken tabak, 312 zak doeken, terwijl de opbrengst der in die maand gehouden collecten bedroegfl. 133.39 en fr. 108. Een aardschok? Alhier werd Zondagmiddag even voor twee uur een schok gevoeld, een paar mimi- ten later gevolgd door een tweeden, die de ramen deed schudden. Aanvankelijk werd gedacht aan een% be- schieting de Belgische kust, doch daar de schokken zich bepaalden tot slechts die twee kon dit niet het geval zijn. Nu meldt men van het meteriologisch instituut daar Zondag even voor twee uur twee aardschokkeh werden geregistreerd Uit Colijnsplaat wordt aan de M. Crtrgemeld dat velen daar Zondag omstreekstwee uur een aardschok waargenomen hebben, vergezeld van een ontploffing, welke op verschillende plaatsen deureu en ramen deed klapperen. Daar in den laatsfen tijd door het springen van mijnen raeermalen hevige knallen worden vernomen, werd door sommigen ook nu weer aan iets sobrtgelijks gedacht. Het ongewone echter van den duidelijk waar- neembaren schok, later gevolgd door een lichtereu schok, deed even wel toen reeds enkelen spreken van een aardbeving. Per- sonen, die zich aan den zeedijk bevonden, hoorden over de zee een geweldig ruischen, komende uit Westelijke richting. Benoemd lot onderwijzer. Tot onderwijzer aan school l,te Gorinchem is benoemd de heer W. H. M. d'Haens te Hulst, Kalmcerende teekencn. Als een bewijs van een rustige opvatting van den toestand meldt men ons dat van af Donderdag het personeel der Staats- spoor weder verlof kan krijgen en de stand- plaats weder mag worden verlaten. Ook behoeft de telegraaf niet meer d ig en nacht bewaakt te worden, uitgezonde'rd eenige stations in Zealand en Noord-Brabant. De toestand is dus weder als voor 31 Maarl. (M. Crt.) Scliieloefeningen. Noordkust Walcbcren. Schietoefeningen zullen plaats hebben op 11 April a. s. of op een der daarop vol- gende dagen ter Noordkust Walcheren. Onveilig is de sector toren Oostkapelle N 150° O. door Z. tot N 200t>0. Gedurende de oefeningen zal van de torens van Yeere, Oostkapelle en Burgsluis, alsmede bij het geleidelicht aan den jWestkapel- scheD dijk een roode vlag waaien, welke op den Atlantischen Oceaan. Wij voeren van Marseille naar Rio de Janeiro en waren reeds acht dagen onderweg, toen er op ons klein zeilschip, door de onvoorzichtigheid van een matroos, die een petroleumlamp liet omvaUen, in het ruim brand ontstond. Op dat oogenblik, mijn beste jongen, hadden wij er jwerkelijk alle reden toe om te ge- lopven, dat wij verloren waren. Maar toen wij alle hoop hadden opgegeven, verscbeen er redding in den nood. Juist toen wij op het punt stonden om in de sloepen plaats te nemeri, die niet eens groot genoeg wa ren om ons alien te bergen, kwam er een Engelsch stoomschip in 't ziclit en nam ons op. En nu zijn wij er zooveel beter aan toe; ik verwacbt wel' niet, dat de „City of Sydney" haar doel zal bereiken, maar wij zullen zeker tijdig genoeg op een van de groote Fidsji-eilanden kunnen landen. De hemel bad intusschen anders beslo- ten. Aanvankelijk ging alles ban boord zooals gewoonlijk. Het stoomscliip hield zijn koers, de machines werkten geregeld, en slechts een scherp opmerker had kunnen waarne- men, dat de kapitein de vaart sterk versneld had. Het viel Berger en Hans ook in het oog, dat bet personeel aan de machines spoe- diger werd afgewisseld 'dan te voren en dat de mannen telkens geh'eel uitgeput en buitengewoon verhit op het dek kwamen; bet was een bewijs, dat de gloed beneden to en am. De maaltijden werden ecbter geregeld ge houden; aan het diner verscbeen zelfs de een uur voor het begin der oefeningen halfstok en bij den aauvang der oefeningen geheel voorgeheschen wordt. BesmeiHelijke ziekten. In de week van 29 Maart—4 April zijn de navolgende besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den centralen ge- zondheidsraad gekomeh: Diphteritis1 geval te Groede, 1 te Ter Neuzen en 3 te Zierikzee. Roodvonk4 gevallen te Kruiningen, 1 te Middelburg, 2 te Ter Neuzen, 1 te Sluis. Meningitis Cerebrospinalis Epidemica (ruggemerghersenvliesoiitsteking of nek- kramp) 1 geval te Nieuw- en St. Joos- laud. A mbaehtsschool te Hulst. Vrijdagmiddag had in een der zalen van het gebouw der Ambachtsschool een dub- bele plechtigheid plaats, n.l. de uitreiking van getuigschriften en diploma's aan de vertrekkende leerlingen en de opening der tentoonstelling van werkstukken en teeke- ningen door de leerlingen vervaardigd. Aanwezig waren,behalve het bestuur der school en het onderwijzend personeel, ook do ouders der leerlingen en verdere ge- noodigdeD, benevens de leerlingen der twee hoogste klassen. De voorzitter van het bestuur besprak in zijn inleidende rede het nut van het ambachtsom^rwijs, dat in deze streek hoe langer zoo meer waardeering vindt en beval de school nogmaals in ae belaogstelling van het publiek aan, waarna door den directeur voorlezing werd gehouden van de namen der leerlingen van de Ambachtsschool, die een getuigschrift en aan die der A_vondvak- teekenschool, die een diploma hadden ver- worven. De volgende leerlingen der Ambachts school ontvingen een getuigschrift TimraerliedenR. Baart te Koewacht, T. Haak te Axel, J. W. Vercouteren te Axel. Smeden en macbinebankwerkersA. J. Duininck te St. Jansteen, P. V. A. Galle te Ter Neuzen, E. J. van den Hemel te Sas van Gent, Th. Kindt te Graaaw, C. L. Picavet te Nieuw-Name.n, A. S. J. Pluijm te St. Jansteen, J. van Tatenhove te Ter Neuzen, A. Tolienaar te Ter Nenzen, P. van de Velde te Terhole. SchildersJ. F. van Ecken te Nieuw- Namen, J. Florus te Zaamslag, F. D. de Potter te St. Jansteen. Aan de navo.lgende leerlingen der Avond- vakteekenschool werd een diploma uitge- reiktR. Baart te Koewacht, F. Haak te Axel, A. J. Duininck te St. Jansteen, P. V. A. Galle te Ter Neuzen, E. J. van den Hemel te Sas van Gent, A. S. J. Pluim te St., JansteeD, J. van Tatenhoven te Ter Neuzen, P. van de Velde te Terhole, A Tolienaar te Ter Neuzen, J. Emmaneel te Hulst, J. Florus te Zaamslag, L. van de Walle te Hulst. De volgende leerlingen der Ambachts school werden overgeplaatst. Timmerlieden, van de le naar de 2e klasseJ. de Block te Hulst, W. Duininck te St. Jansteen, J. de Fouw te Hoek, D. HeijeDfl te Graauw, P. Jansen van Roosendaal te Axel, L. Josiassen te Hulst, P. de Klerk te Graauw, J. Kost te Hulst, J. van Luijck (voorw.) te Axel, C. de Maat te Groenendijk, L. Rombout te Terhole, C. van de Waeter te Biervliet. Smeden en machine-bankwerkersE. de Bop te Hulst, P. Daalman te Graauw, P. Deij te Axel, F. Fassaert te Hulst, R. van der Heijden te Nieuw-Namen, A. Jesoirens te Hulst, J. de Koning te Stop- kapitein aan tafel om door zijn aanwezig- heid den passagiers moed en vertrouwen in te boezemen. Er heerschte echter een be- nauwende stilte aan tafel, de schotels wer den bijna onaangeroerd weggedragen. Slechts aan een hoek van de tafel, waar eenige hee- ren bij elkaar zaten, ging het iets luidruch- liger toe, zij dronken en klonken met elkaar om moed te verzamelen. Berger maakte Hans op dit groepje opmerkzaam; het wa ren dezelfde mannen, die dien morgan het hardst geschreeuwid hebben. Toen het avond ward, verzocht de ka pitein uitdrukkelijk, dat de passagiers als gewoonlijk hun hutten zouden opzoeken. De tusschendeks-passagiers werden echter op het dek ingekwartierd, daar het tusschen- dek te dicht bij den brand lag. Zij kwamen met pak en zak en met angst op bet gelaat naar boven. Berger en Hans hadden, om geen opzien te baren, aanvankelijk aan het verzoek van den kapitein voldaan en zich naar hun hut begeven; zij hidden het echter niet lang uit daar beneden. Nadat zij een uur in hun hut gezeten hadden, gingen zij weer naar boven. Daar troffen zij den kapitein, die juist op weg was .naar de kaartenkainer. Hoe staat bet er mee? vroeg Berger. De kapitein antwoordde niet terstond. Hij drukte zijn lippen stijf op elkaar en staar- de naar het schitterend Zuiderkruis aan den horizon. Hoe staat hef er mee, kapitein? her- haalde Hans. Verzwijg ons niets, wij kunnen de waar- heid best liooren, voegide "Berger er aan toe. peldijk, A. Lansu te Clinge, A. van Nieu- lande te Zuiddorpe, E. Noots te Hulst, D. Poppe te Graauw, G. Scherpenisse te Hulst, J. Willemsen te Zaamslag. Een leerling niet overgeplaatst. SchildersA. Antheunis te Axel, P. Knieriem te Axel. Van de 2e naar de 3e klasse Timmer lieden. P. Bastink te Zaamslag, H. van 't Hoff (voorw.) te Axel, F. Koster te Zaamslab, F. Moerdijk te -Zuiddorpe, A. van de Poel te Lamswaarde, B. Schopman te Hulst, J. Tolhoek te Ter Neuzen. Drie leerlingen niet overgeplaatst. Smeden en machine bankwerkers J. van de Burg te Axel. Een leerling werd niet overgeplaatst. De volgende leerlingen der Avondvak- teekenschool werden overgeplaatst van klasse A1 naar A3G. Verstraeten te Hontenisse, R. Verstraeten te Huist. Vah" Aa naar A3. J. de Block te Hulst, G. Buijsse te Hulst,' W. Duijninck te St. Jansteen, J. Emmaneel te Hulst, J. de Fouw te Hoek, L. Josiassen te Hulst, J. van Luijck, (voorw.) te Axel, E. van de Waeter te Biervliet. Van klasse B2 naar B'E. de Bog te Hulst, P. Deij te Axel, F. Fassaert te Hulst, A. Jesoirens te Hulst, J. de Koning te Stop- peldijk, A. Lansu te Ciinge, E. Noorts te Hulst, G. Scherpenisse te Hulst, J. Wil lemsen te Zaamslag. Een lee-rling niet overgeplaatst. Van klasse C2 naar C8.A. Antheunis te Axel, P. de Guch te Hulst, P. Knieriem te Axel, L. Verstraeten te Hulst. Van klasse D2 naar D3A. Schopman (voorw.) te Hulst. Van klasse A3 naar A4P. Bastink te Zaam slag, F. Koster (voorw.) te Zaamslag, F. Moerdijk te Zuidporpe, A. v. d. Poel te Lamswaarde, J. Tolhoek te Ter Neuzen, J. van Troost te Graauw, C. van de Walle te Hulst. Drie leerlingen niet overgeplaatst. Van klasse B8 naar B4 twee leerlingen niet overgeplaatst. Van klasse C3 naar 04een leerling niet overgeplaatst. Nadat de leerlingen, zoowel door den voorzitter als door den directeur waren gelukgewenscht' en eenige wenken voor de toekomst hadden ontvangen, ontvingen zij hunne getuigschriften en diploma's, benevens de gereedschappen, die zij als geschenk mochten medenemen en die hun bij de practische beoefening aan hun vak goed van pas zullen komen. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat heden tot vier uur en a.s. Zondag en Maandag de gelegenheid is opengesteld tot het bezichtigen van het door de leerlingen vervaardigde werk en dat daarvoor in eene, ook voor het .publiek kosteloos toegankelgke tentoonstelling is ondergebracht. Na eene toepasselijke rede verklaarde de voorzitter deze tentoonstelling voor ge- opend en noodigde de aauwezigen tot het bezichtigen daarvan uit. Bij het werk der timmerlieden, dat in twee zalen is ondergebracht, werd o. m. opgemerkt een vrij uitgebreide verzameiing aan leermiddelen in hout, alle door re leerlingen vervaardigd, ten dienste van hit onderwijs in vak- en projectieteekenen. Veie goede constructieteekeningen, uitslags- gewgze opgezet, geven blijk van een met de practijk rekening houdende methode voor 't vakteekenonderwijs. De betimme- ringen der beide teekenzalen, eveneens voor de leerlingen vervaardigd, zijn keurig af- gewerkt en geschilderd. De werkstukken der smeden en machine- bankwerkers, waaronder keurige stukjes smeed-, draai- en bankwerk trokken onze bijzondere aandacht, zoowel door hun aantal als door hunne hoedanigheid en kantige afwerking. Er zijn ook o. m. eenige copieer- Slecht, bracht eindelijk de kapitein met moeite uit. Ik heb daarom den koers la ten veranderenwij moeten tracbten op de kortst mogelijke wijze Vanua Levu te bereiken. U weet zeker wel, dat dit het Noordelifkste van de Fidsji-eilanden is. Weliswaar kan men daar slechts met moeite landen en zou het beter zijn, als wij Levuea op Viti Levu konden bereiken, maar ik vrees, dat de brand zich te snel uitbreid't Welke maatregelen hebt u genomen, kapitein? vroeg Berger. De luiken zijn zoo dicht gesloten als slechts mogelijk is en alle pompen spuiten tegelijk water in het ruim, antwoordde de kapitein. Maar hel is alles tevergeefs, ik mag mijzelf niets wijsmaken. Toen vervotg- de hij fluisterend: U weet, Mr. Berger, dat water, op gloeiende kolen geworpen, op twee versehil- lende manieren kan werkenhet is even- goed mogelijk, dat de daardoor ontstane dampen een ontploffing teweegbrengen, als De man scheen zijn zin niet te kunnen voleindigen. Hij bleef nog een paar oogen- blikken zwijgend voor de beide vrienden staan en staarde in de verte, toen keerde hij zich eensklaps om, knikte even met het hoofd en begaf zich naar de kaartenkamer. Hoewel de toegang tot de machinekamer nu afgesloten was, weigerde men Berger en Hans niet otrn naar binnen te gaan. Zij klom- men de ladders af; reeds op de eerste sport kwam Bun een verstikkend lreete walm tegeirroet. Die arme menschen daar beneden! Het pers n, een motorkiukas, een (r'jfstang en vele gereedschappen, weike werkstukken getuigden van een vrij booge practische ontwikkeling der leeriiDgen. Ook de con- itructie- en projectieteekeningen verdientn alle aandacht. Van de schilders ziet men eene keurige collectie hout- en mermerstaleu, verf- en decoratiewerk, terwijl in een der bovenzalen de hand- en vormteekeningen der leerlingen zijn tentoongesteld. Ook Lierbjj is keurig werk te zien in zeer groote verscheidenheid van afwerking, zoowel in zwart krijt als in inkt of potlood. Ieder, die eenigzins belaDg stelt in vak- opleiding in 't algemeen en in de opleiding aan de Ambachtsschool in't bizonder kunnen we een bezoek aan deze tentoonstelling aanraden. BOSCHKAPELLE. _.Buren hoorden des morgens het kermen der^zeSY1'uejaard" alleen wonende weduwe v. D. Men brak hire^g'LL-dpen vond het oudje, dat uit haar bed was gfjvatreS^, kreunend van pijn, op den vloer liggen. Op advies van den geneesheer is zij ter behandeling naar het gasthuis te Hulst ver- voerd. Stoomireiler vermist. In visscberskringen wordt de sloomfreiler- Oceaan.I, uit IJrriuiden, welke circa drie weken geleden vertrok en van welken men nadien niets meer hoorde, als vermist ver- klaard. Het drama van de Katwijker logger. De „Leidsche Crt." meldt, dat de beman- ning" van de logger Noordzee V, behalve V., de ,hoofJpersoon uit het bekende drama van godsdienstwaanZin, uit het lcrankzimii- gengeslicht te Medemblik ontslagen is. Leelijke smeris had A. M., arbeider te Medemblik, geroepen tegen J. van Rijn, den geifleenteveldwacbter. De zaak diende voor de Alkmaarsche recht- bank. Voelde je je lieleedigd door die woor- deii,- vroeg de president den getuige. Get.. Neen, meneer. Want acli, dat iioor je alle dagen! Nu bleek, dat getuige zich niet beleedigd achtte, vroeg de Officier van Justrtie vrij- •spraalc Bcodgeschotcn Woensdagavond is een Fransch soldaajt, op 10 meter van de Hollandsche grens, tus- schen liet plaatsje Oeding en Winlerswijk, door een Duitsch militair doodgescholen. Een kallenbeiasting. In den Ivreits Lubben is met ingang van 1 April j.l. een kattenbelasting_ingevoerd. Van ieder kat moet een jaarlijksche belas- ting van 5 mark worden belaald. Papier. Een. bevel van bet- Pruisische Ministerie voor lcerk- en schoolwezen tot bezuiniging van het papiergebruik in de scholen zegt o.a.Waar het mogelijk.is, moet de lei voor het schriftelijk werk jgebruikt worden. Sclirif- telijke oefeningen mogen, waar eenigszins mogelijk, door mondelinge vervangen wor den. Schoolscliriften moeten zoo weinig mo gelijk gebruikt worden. In alle opzicbten moet in de 'schiolen op papeir bezuinigd woir- den. Een la wine. Dinsdag heeft een lawirie een kazerne met 140 soldaten aan den voet van den Adamello bedolven. Er zijn 40 dooden en 40 gewooden. is alsof men in de hel komt! fluisterdie Hans. Berger knikte zwijgend. Zij daalden nog af tot de groote machine en troffen hier den eersten machinist, die, evenals alle man nen beneden, bijna al zijn kleeren had uit- getrokken en onafgebroken den manometer observeerde. Naast den manometer had hij een thermometer opgehangen, en hij maakte er Berger en zijn jongen vriend opmerkzaam op, dat de temperatuur snel steeg. Het is gauw met orize krachten ge- daan, zei hij tot Berger. Al de mannen hier zijn uitgeput. De kolendragers kunnen nauwelijks meer kolen uit de hoklcen ha- len, ik weet niet, hoe dat verder moet gaan. Nauwelijks bad hij dit gezegd, of een lange, forsche man, bijna geheel naakt, zwart van roet en zweet, kwam wankelen'd op hem af. Mr. Carver, wij kunnen niet meer, kreunde hij, en viel eensklaps als door een beroerte getroffen op den grond. Hans wierp zich naast hem neer, ricbtte zijn hoofd op en wischte hem met zijn zak- doek het zweet van het voorboofd. De man haalde nauwelijks meer hoorbaar adem. Het is mijn beste stoker, een buiten gewoon flinke man, zei de machinist, »zich over den gevallene heenbuigend. Wij moe ten hem naar boven brengen en den dok- ter waarschuwen. v (Wordt vervolgd.) TER VEI/iE.VSCIIE DOOR

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 5