I f fi' De Oorlog. ii Ii II 1 Landbouwberichten, Geneest uwe schele hoofdpijnen met de Pink Pillen. PINK PILLEN Hoogwatergetij te Ter Neuzea fr GEMENGDE BERICHTEN, BURGERLiJKEN STAND. |j b e ;1 fe r <n 1 a e e r L n I I lu den leeftijd van 65 jaar onderstand heeft genoten van een gemeente of van een instelling van weldadigheid, voorkomende op de lijst in art. 3 der Armenwet bedoeld en, indien hij gehuwd isc. dat ook ziju echtgenoote behoeftig is heeft, indien hij den leefiij.i van 70 jaren bereikt of over- schreden heeft, recht op een ouderdoms- rente, voor zoover hij niet op grond van art. 2, 3 of 54, 3e lid, of kracbtens art. 11 dezer wet is uitgesloten. Bij aannemjng van dit amendemeqt zal art, 53 moeten luidenDeze wet kan worden aangehaald onder den naam van Staatsarmenzorgwet. De toelichting InidtGeen verandering wordt bedoeld in de strekking van bet wetsontwerpalleen diter zij waarheid in staatsbeleid ook op wetgevend gebied. UIT DEN DUITSCHEN RIJKSDAG. De Riffeskanselier over den oorlog. In de Woensidqg gehouden zitling van den Duitschen Rijksdag waren, naar Wolff seint, de Rijkskanselier en Ministers aanwezig. Huis en tribunes waren stampvol. Rij de tweede lezing van de begrooting nam de Rijkskanselier liet woord. In zijn inleiding zeide hijDe gebeurtenissen rechtvaardigen bet vertrouwen waarmede ik drie maanden geleden over deimiililairen toestand sprak. Deze is ook thans aan alle fronten zeer gun s tig en bean t woord t geheel aan onze verwachtingen. De vijanden idenken hundoel thans door uithongering en afsluiting te be- reiken. Ik begrijp niet hoe menschen met een koel verstand na de ervaringen van 1915 zich nog aan deze hoop knnnen vastklam- pen. De graanoogsi van 1915 was een der slechtste sedert lientallen van jaren. Des- niettemin gaan we bet nieuwe jaar ia We! een overvloedigen voorraad broodkoreh. Thans zijn de bericliten over liet uitgfezaaide gewas zoo guns tig als sedert jaren niet het geval is geweest. Engeland gaat voort met de anti-volken- reehtelijke verscherping van zijn blokkade- bepalingen, waartegen Amerika reeds pro test heeft aangeteekend. Geen nucliterden- kend onzijdige kan van oris verlangen. dat wij ons het wapen laten ontrukken, waar- mee wij ons tegen dezen anti-volkenrech- telijken uithongeringsoorlog verweren. Wij eerbiedigen de rechtmatige belangen der on- zijdigen, doch Imogen ook verwachten, dat men zal begrijpen. hoezeer wij hun belan gen ontzien en dat men onus recht en onzen plicht tot vergelding zal erkemien. De woordvoerders van den vijand toonen geen spoor van vredesbereidwilligheid. Voor Asquilh blijft de volkomen en afdoende ver- nieliging van de militaire macht van Prui- sen een voorwaarde voor alle vredesonder- handelingen. Op zulk een vredesvoorwaarde rest ons slechts <5en aiitw.oord. Dit antwoord geeft ons zwaard. Willen onze vijanden den menschenmoord en de verwoesting van Europa laten voortgaan, aan hen de schuld. Wij staan onzen man. Voor ons is het doel van dezen oorlog: Duitschland zoodanig be- vestigd, zoo krachtig beschermd, dat nie- mand weder in verzoeking komt ons te wil len vernietigen! Wij willen dat een iedeir in de wijide wereld ons recht op vrije ont- wikkeling van onze vreedzame krachten moeterkemien. Wij trokken ten oorlog te onzer verdedi- ging. Maar wat vroeger was, is thans niet meer. De geschiedenis vervolgde hafen loop Inet ijzeren tred Een „terug" is er niet [meer. Duitschland en Oostenrijk-Hongarije heb- ben niet de bedoeling gehad de Poolsche quaestie aan de orde te stellen, hef noodlot der veldslagen heeft dit gedaan. Nu wacht zij op de oplossing. Duitschland en Oosten rijk-Hongarije moeten en zullen ze brengen. (Bravo.) De geschiedenis kent na zulke schokken geen „stalus quo ante". (Zeer juist.) Over Relgie en Polen. Belgie zal na den "oorlog een nieuw land zijn. Het Polen, dat de Russische tschlnownik verliet, terwijl hij nog haastig omkoopgeld afpersle, dat de Russische kozak brand sticlit'end en piunderend ontruknde, bestaat niet meer. Zelfs Doemaleden hebben open- hartig verklaard, dat zij zich den terugkeer van den tschinownik naar de plaats, waar intusschen Duitschers, Oostenrijkers eeriijk voor zijn ongelukkig land werkten, niet kun- nen voorstellen. Ook Asquith spreekt van het beginsel der nationaliteiten. Als hij dit doet en zich verplaatst in den toestand van den onover- wonnen eu onoverwinbaren vijand, kan hij dan werkelijk aannemen, dat Duitschland ooit de vrijwillig door dit land en zijn bond- genoot bevrijde volken tusschen de Oostzee en de Wolhynische moerassen weder zal over lever en aan de heerschappij van het reactionnaire Rusland, onverscbillig of liet Polen, Littauers, Batten of Letten zijn? (Bravo.) Neen, niet ten tweeden male zal Rusland aan de onbeschermde grens van Oost- en West-Pruisen zijn leger laten opmarchee- ren (stormachtige toejuichingen), niet nog eens met Fransch geld liet Weichselland- fqt invalspoort in het onbeschermde Duitsch land inrichten. (Levendige instemming.) Evenmin zal iemand gelooven, dat wij in liet Westen landen, waar het bloed van ons volk gevloeid. is, zullen prijsgeven zonder volledige zekerheid voor onze toekofnst". Wij zullen ons reeele waarborgen verschaffen, dat Belgie geen Framsch-Engelsche vazal- staat wordt en militair en economisch niet tot een vestingbuitenwerk tegen Duitschland wordt ingericht. Ook hier doet het noodlot geen stap achteruit, ook hier kan Duitsch land bijv. den lang verdrukten Vlaamschen volksstam niet weder prijsgeven aan de ver- fransching (levendige bravo's, inteiTupfie van Liebkneelft), maar het zal hem een ge- zonde, met zijn rijken aanleg strookende ontwikkeling op den grondslag van zijn Ne- derlandsche taal en zijn Nederlandschen aard verzekeren. Wij willen buren hebben, die zich niet opnieuw tegen ons aaneensluiten, om ons te worgen, maar waarmede wij en zij, die met Ons zijn, werken tot beiderzijdsch welzijn. War en wij voor den oorlog vijanden van Belgie? Werkten de vreedzame Duitsche arbeid en vlijt te Antwerpen niet merkb;>ar mede aan de welvaart des lands? (Zeer juist.) Trachten wij niet gedurende den oorlog het leven van het land weder op te wekken (zeer juist), voor zoover de oorlog dat toe- laat? De lierinnering aan den oorlog zal in het zwaar beproefde land nog lang natrillen, wij zullen echter in liet beiderzijdsCli belang nooit dulden, dat daaruit nieuwe oorlogen ontstaan. Engeland wit na het sluiten van den vrede den handelsoorlog met verdubbelde kraclit tegen ons voortzetten. Ook deze dreigamen- len zullen uiteenspatten. De vijandelijke staatslieden mogen het zich echter voor ge- zegd h on JenHoe heftiger hun woorden, des te scherper onze slagen. Het eindlot der kolonien zal op het vaste- land van Europa worden beslist. Met groeiend vertrouwen zien wij de toe- komst tegemoet. Wij hebben dezen oorlog niet gewitd. Wij hadden geen behoefte onze gi-enzen te veranderen, toen hij tegen onzen wit begon. Wij bedreigden geen volk met vernietiging. Voor Duitschland, niet voor ee.n vreemd sluk land bloeden en sterven onze zonen. Daarofn zijn onze harlen en onze zenuwen zoo sterk. Een wil, den geest beheerscht onze strijders en zal onze kinde- ren en kindskinderen een kraclitige, vrije toekomst tegemoet voeren. (Levendige toe juichingen:) De Berlijnsche correspondent van liet „Hbl." seint del 5 April: De redevoering, heden door Rijkskanse lier gehouden, was van buitengewoon be lang, omdaL hij nu voor de eerste maal on- omwonden over het doel van den oorlog sprak en positieve eischen stelde. Bij deze eischen was zeer opmerkelijk het verschil, dat hij maakte tusschen toekomst van Polen en Belgie. Terwijl hij met nadruk zei, dat Polen nooit weer Russisch mocht worden, betoogde hij omtrent Belgie, dat Duitsch land genoegen z,ou nemen met reeele waar borgen, dat Belgie geen militair of econo misch glacis-tegen Duitschland zou kunnen zijn. Men zou deze verldaring omtrent Belgie kunnen noemen het afstand doen van anexa- tieplannen, hetgeen ook hieruit blijkt, dat voor de Vlamingen waarborgen verlangd worden voor een gezonde ontwikkeling op den grondslag van hun Nederlandsche taal en karakter, in overeenstemming met hun rijken aanleg. KARDINAAL MERCIER. Aan de Neue Ziiricher Nachrichten wordt uit Vaticaansche kringen geschreven Men erkent ten Vaticane, dat kardinaal Mercier het vertrouwen, hem van Duitschen kant tijdens zijn reis naar Rome betoond, op kwalijk te rechtvaardigen wijze heeft vergolden, zoodat het bezwaarlijk zou zjjn op te komen tegen den scherperen toon, door de Duitsche regeering tegen hem aan- genomen, zoolang die geen betrekking heeft op het gebied, waar het ambt en de per- soonlijkheid van den kardinaal onschendbaar zijn. Cociperalieve Superpliosphaatfabrick. Te Goes vergaderde de Commissie voor de stichting der Gooperatieve Superphos- phaatfabriek, waarop tevens eendeskundige uit Amsterdam aanwezig was ter voorloopige bespreking der inrichting. Er bleken tusschen de 16000 en 18000 vaste aandeelen te zijn genomen; in verband hiermede besloqt men tot bouwen over te gaan, als dit getal tot 20000 is gestegen. De leden der Commissie Lindenbergh, v. d. Dries, v. d. Slikke, Bogaert en De Putter zullen een onderzoek instellen naar geschikte terreinen, om daaruit later een keus te doen. YTasteelt. De enorme duurte en schaarschte van vlas op de bandelsmarkt, gevoegd bij de zeer groote winst, welke met dit artikel is gemaakt, is oorzaak, dat^zich in Oostelijk Zeeuwsch-VIaanderen de speculatiegeest op heel eigenaardige wijze er bij komt uiten er wordt dit voorjaar in deze streek vlas gecontracteerd, op de manier, waarop suiker- beeten gecontracteerd worden, en er wordt dus ook handgeld gegeven, en wel rond f 200 per gemet. Verscheidene personen,- die dit jaar veel vlasland hebben, hetzij van zich zelf, hetzij gehuurd, en deze laatsten het meest, omdat zij natuurlijk meer verspreide blokken heb ben, en dus bp hen het gevaar van uit- sluitend slecht vlas te hebben veel geringer is, hebben het aanstaande gewas nu reeds verkocht tegen 2.2 c. tot 25 c. per KG., geschelfd op den akker. Nadat het getrokken vlas in stuiken heeft gestaan en wat gedroogd is, wordt het op het land geschelfd een paar weken daarna gaat bet naar de weegbrug, en de afreke- ning kan geschiedeu. Begrijpelijkerwijze ligt de grootste risico niet aan den kant van den verkooper; ook de slechtste kwaliteit moet de kooper aan- vaarden tegen boveDgenoemden prijs. Uit een Duitsche gevangenis ontvlucht. Dinsdagnamiddag is in de gemeente Losser over de grens gekomen de heer M. de Jongh, monteur, geboren te Amsterdam, die te Holzminden (Hannover) uit de ge- vangenis had weten te ontsnappen. Hij deelie mee, dat hp met nog een 50 Neder- landers, alien verdacht van spionnage, eerst een jaar te Aken en daarna zes maanden te Holzminden in de gevangenis had moeten doorbrengen, omdat tegen hen vermoeaens van spionnage waren gerezen. Acht jaren was hp bij verschillende electrische bedrij- ven als monteur in Duitschland werkzaam geweest. De vorige week hadden alien de gevangenis te Holzminden volgens een vooraf beraamd plan weten te verlaten. Persoonlijk had hij de electrische draad- versperring om de gevangenis weten te vernielen, waarna alien de vlucht hadden ge nomen. Drie ontsnapten werden toen echter door de militaire wacht doodgeschoten de overigen waren te Dortmund in allerlei richtingen gevlucht. Omtrent het lot der andere ontvluchteu was hem niets bekend. Vroeger was de heer De Jopgb machinist op de lijn Amsterdam—Salzbergen. Hij is naar Amsterdam vertrokken. Alles wordt duurder. De Kolnische Zeitung laat een inzender aan het woord, die een vermakelijk voor- beeld geeft van den stijgenden prijs van alle levensmiddelen. Deze vertelt, dat hp eens in het jaar voor de zeer kleine_ Aus- tralische visschen, die het aquarium van zpn vrouw bevolken, een nieuwen voorraad levensmiddelen moest opdoen. Deze diertjes hadden een bijzondere voorliefde voor water- vlooien, en wel ,in gedroogden toestand. In den goeden vredestijd, zoo vertelt de inzender, kostte een zak met ongeveer hon- derd gram inhoud twintig pfennig. De kleiue winkel, waar sedert jaren een groene papegaai wantrouwig met het eene oog toegedrukt zit, kan ik- van mijn woning in een half uur met de electrische tram bereiken. Onlangs was weer nieuwe voor raad noodig. Ik wachtte, zooals altijd, tot de winkel leeg was, vatte moed, trad binnen, legde twee ijzeren tien pfennigstukken op tafel, en zei bescheiden#Jufirouw, ik wou graag gedroogde waterviooien". Ik kreeg ook mijn zak. De juffrouw werd echter bedrukt, toen zij de twintig pfennig zag. //Die kosten tegenwoordig twee en dertig pfennig" zei zij. Ik stotterde ver- legen zoo iets van waarom, waarvoor Waarop de juffrouw antwoordde//Maar meneer, alle levensmiddelen zjjn immers veel duurder geworden Kopjeduikelen met een spoorwagen. Een bericht in Amerikaansche kranten, af- komstig uit Lead vib e in den staat Colorado, maakt gewag van een wedslrijd tusschen een trein en een lawine, dien de trein ver- loor, waarbij een personenwagen met zeven passagiers langs een berghelling vijftig voet naar beneden werd gesleurd, zonder dat een der inzittenden, wonder boven wonder, eenig ernstig kwetsuur opliep. Daar vlak in de buurt van genoemd stadje de berghelling zeer steil is,, trokken twee locomotieven het treinIje, dat uit sleclits een goederenWiagen en drie personanwagens bestondj bergopwaarts. De macbinisten hoor- den de Lawine aankomen en besloten te rij- den wat ze (konden ipjm: er aan te ontsnappen. De spoorweg is gebouwd op een langs de helling uitgehouwen weg. De Lawine was nog ver boven, toen ze haar reeds hoorden aankomen, doch ze was vlak bij hen toen ze haar zagen. Alle stooim bijzettende, braehten ze den trein. zoo snel mogelijk voort, maar de sneeuwval, die uit duizenden kubieke me ters sneeuw en meegcsleurde rotsblokken bestond, greep den laatsten wagen en brak de koppeling af. Die wagen werd onderst- boven geworpen en viel buitelend langs de berghelling naar beneden in een ravijn. De zeven passagiers k'omden zich vast apn hun bank, toen de wagen kopje-duikel- de en door de sneeuw werd meegesleurd. Toen in het ravijn de sneeuwval tot rust kwam, nevond de wagen zich juist aan den bovenkaot van de sneeuwmassa. Slechts een van de passagiers had bij de buiteling een paar schrammen opgeloopen. De autovoet. De middelen van vervoer heeft Amerika met ben vermeerderd. Behalve de pedes apostolorum, hqt rijtuig, de tram, de trein, de auto, de hondenwagen, de sportkar, de stoomboot, Heine's Flugcln des Gesanges, enz. enz. enz., zullen we in de toekomst ook gebruik kunnen maken van den nieuwen krachtvoet of dwergauto. Den eersten naam ontleenen we aan de Duitsche, den tweeden aan de Engelsclie be- naming. Taalkundigen en taalkunstenaars, leest de beschrijving van deze nieuwe ma chine en verschaft ons een nieuwen echt Hollandschen, liefst origineelen naam. We zullen gaarne als jury fungeeren en de ver schillende hamen O. d. S. vermelden, schrijft het „Alg. HbU". Deze krachtvoet of dwergauto dan, houdt het midden tusschen beide. Het is gjeen voet en het is geen auto. Veeleer is het een auLo- voet, hoewel voetauto beter zou zijn en het meest de waarheid nabij komt. Inderdaad: het is een miniatuur-wagentje met motor (zoo'n ding heet in 't groot of in't klein een automobiel) waarop de voe- ten bevestigd worden en waarop men dus plaats neemt. Heeft men zijn beenen slevig neergeplant en met riemen of iets dergelijks bevestigd, ©en methode, die ons bekend is van de schaats, dan zei ten we den motor aan en danbegint het wagentje te rollen en als met zevenmijlslaarzen vliegen we vooruit. De eenvoudige carrosserie is groot genoeg om plaats te bieden voor de voeten; ook worden er al modelled gemaakt met een klein zitbankje, zoodat men op den langen afstand beliaaglijk op een krukje hangen kan. Het chassis heeft twee wieltjes en een twee en een halven paards motor, die in het voorwiel is ingebouwd, terwijl alle werken- de deelen voorzien zijn van een stofvrij car ter. Het machinetje (een beetje meer respect voor de 21/2 P-K. zou wel wensohelijk zijn) heeft geen ondendeelen, die buigen of bre- ken kunnen; ook |geen pedalen of dergelijken. Evenals bij de mod.crnste luxe-auto, vindt men alles, wat voior het inscliakelen, om- schakelen, uitschakelen ,en remmen noodig is, op de stuurstang. Deze is hoi en kan als hulp-henzinereservoirdienen. Wordt de autovoet niet gebruikt, dan klapt men de stuurstang om en is dat reservoir tevens gesloten. Deze nieuwe Amerikaansche uitvinding (geheel nieuw is ze niet, want dergelijke motor-rolschaatsen doken van tijd tot tijd op, maar verdwenen weer van "het tooneel bij gebrek aan levensvatbaarheid) weegt slechts 25 K.G. en kan dus gedragen wor den. De motor levert een gemiddelde sneLheid van ongeveer 30 K.M. per uur en is sterk genoeg om-over de slechtste wegen te hob- belen en geen al le steile hoogten te nemen. Heel gemakkelijk is, dat het bandenafno- men in weinig tijd kan geschieden. De uitvinder, I. D. Merkle, te Middletown, in den staat Ohio, stelt zich voor, dat die machine druk en door velen "ebruikt kan worden. In de eerste plaats door de brieven- en telegrambeslellers ten plattelande (waarom ook niet in de stad? O. d. S.bovfendien bij spoedbestellingen van kleine pakjes en door boodschaploopers van winkels on parti- culieren. AXEL. BOSCHKAPELLE. CLINGE. GRAAUW. HENGSTDIJK. IIOEK. ST. JANSTEEN. KOEWACHT. De schele hoofdpijnen komen meer voor bij de vrouwen dan bij de mannen. Dat geeft dus reden te denken dat de storingen, eigen aan het vrouwelijk geslacht, niet vreemd zijn aan. deze zoo pijnlijke ongesteldheid. Nietsismeer waaren bij heel veel vrouwen is de terug keer der schele hoofdpijnen zoo regelmatig dat sommigen bijna met zekerheid zeggen kunnen:, //Ik zal op dien dag schele hoofd- pijn hebben". Het gebruik der Pink Pillen kan dat alles in orde brengen, omdat de Pink Pillen 1 een volmaakte regelaar der lichaamswerkingen zijn en tegelijkertijd een krachtige berschepper van h.et bloed en versterker der zenuwen. De schele hoofd pijnen gaan ook samen met slechte spijs- verteriog, in welk geval evengoed mannen als vrouwen er aan ondeiworpen zijn. Niet zelden komt men personen tegen die iederen dag aan schele hoofdpijnen lijdeu, geduren de 2 of 3 uren na iederen maaltijd. De Pink Pillen kunnen alsdan met succes ge nomen worden. Zij genezen de maag- pijnen en vergemakkelijken den arbeid der spijsvertering. Men weet dat de slechte spijsvertering voortkomt uit een zwakheid van de maag die niet dan orivolkomen haar werk kan doen. Deze zwakheid wordt ver- oorzaakt door de slapheid van het bloed. en nu bezorgen juist de Pink Pillen rijk en zuiver bloed met iedere pil. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 per doos, en 9.— per zes doozen bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Voor Ter Neuzen en omstreken bij de Wed. A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraatvoor Sas van Gent en om streken bp de heer Ad. van Loy, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. D A Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Vrijdag G E N. Voorm. Nam, 8 April 4,46 6.4 9 5.23 5.47 10 6.11 6.45 11 7.22 8.9 12 9.— 9.48 13 10.30 n.2 14 11.27 11.51 e i 'i Ml. I •i J r j 1 1 1 1 1 r H 1 1 i I Huwelijks-aangiften. 30 Maart. -Gcrrit Jan Uit den Boogaart (van Dordrecht), oud 22 j., jin. en Neeltje Jacoba Gast, oud 23 j., jd. Geboorten. 16 Maart. Jan, z. van Cornclis Wieland en van Pieternella Deij. 28 Maart. Jan, z. van Adrtaan Coumou en van Adriaantje Vink. Jozias en Geertrui, z. en d. van Martin us Faas en van Jauna van Espen. Gabriella, d. van IIypolitus Do- minicus Dellaert en van Sophie Rosalie Marie An- theunis. 29 Maart. Maria, d. van Levinus Dieleman en van Alida Penne. 31 Maart. Adriaan Nicolaas, z. van Pieter de Jongeen van Rachel Adriana Weeda. Neeltje Tanneke, d. van Jacob Pieter Lensen en van Debora van Oosten. Overlijden. 27 Maart. Philippns Albertus Ver- planckej oud 76 j., echtg. van Cornelia de Wilde. 30 Maart. Petrus Hubertus Cournans, oud t m., z. van Alfons en van Cesarine Maria Albertina de Block. 31 Maart. Frederik Bakker, oud 2 in., z. van Abraham en van Helena Goossen. Huwelijks-aangiften. 16 Maart. Jan Jozias Pieter Scheele (van Zaamslag), oud 22 j., jm. en Adriana Riemens, oud 28 jjd. Maart. Alphonsus'd Hont, (wedn. van Frederika de Deijcker), oud 49 j. en Philomena Johanna de* Dijcker, oud 41 j., jd. Huwelijks-voltrebblngen. 30 Maart. Jan Jozias Pieter Scheele (van Zaamslag), oud 22 j., jm. en Adriana Riemens, oud 28*j., jd. Geboorten.. 4 Maart. Rosalia, d. van Constantinus Vaal en van Maria van Acker. 11 Maart. Joseph, z. van Eduardus Jacobus Il^ijens en van Ludovica Maria Warrens. 16 Maart. Johannes, z. van Petrus de Valck en van Amelia van Laar. 20 Maart. Ludolpha, d. van Alphonsus Wijnacker en van Maria Catharina Yerdurmen. 21 Maart, Joseph, z. van Franciscus Destombes en van Apo<onia Rosalia Kouijzer. 30 Maart. Petrus, z. van Gerard us de Schepper en van Francisca Mathilda Ottjes. Overlijden. 3 Maart. Maria Charlotta van Damme, oud 1 j., -d. van Augustinus Johannes en van Louisa Maria Baart. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwel. gesl. van Ernestus Everaert en van Maria de Yalek. 8 Maart. Maria Louisa Kroes, oud 34 j., echtg. van Alphonsus Dobbelaar. 17 Maart. Adriaan Scheele, oud 61 j., echtg. van Johanna Elisabeth de Krakor. Huwelijks-aangiften. 23 Maart. Constantinus De Nijs (van Antwerpen), wedn. van Isabella Mathildis Borg, oud 26 j., en Louisa Maria de Bruijn, oud 22 j., jd. 27 Maart. Pieter D'hooghe (van Sint Gilles, Waas), oud 23 j., jm. en Marie de Roeck, oud 21 j., jd. 30 Maart. Gustavus Josephus Spaenhoven, oud 23 j., jm. en Maria Louisa de Wolf, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Maart. Aloijsius Buijs (van Henrivem), oud 39 j., jm. en Rosalia van de Yoorde, wed. van Jozef Stijleman, oud 37 j., jd. 29 Maart. Philemond Joseph Lampers, oud 20 j,, jm. en Emerentiano Pierssens, oud 21 j., jd. Geboorten. 17 Maart. Jozef, z. van Jan Cornelis Goole en vaiYPelagia de Poortere. 19 Maart. Edu- ard, z. van Ludovicus Vervaet en van Constaneia Mervis. 25 Maart. Petrus Aloijsius, z. van Theo- philus Boussen en van Maria Clothilda d'Haen. 27 Maart. Emiel, z. van Carolus Ludovicus Claessens en van Pharailde Schuddings. Rachelle, d. van Jo sephus Ludovicus Joannes Moorthaemer en van Maria Vermeirssen. 30 April. Anna Gelina, d. van Honore Ferdinand Vercauteren en van Idalie Marie de Letter. Overlijden. 17 Maart. Donatus Goossens, oud 95 j. 22 Maart. Petrus Franciscus van Craenen- broeck, oud 2 m., z. van Charles Louis Basile en van Elodia Johanna Hageman. 31 Maart. Barbara Zaman, oud 63 j., wed. van Augustinus van Goethem en echtg. van Josephus de Potter. Huwelijks-aangiften. 30 Maart. Petrus Dumez (van Gent), oud 31 j., jm. en Rosalia van de Voorde, oud 29 j., jd. Hnwelijks-voltrekkingen. 1 Maart. Desire Theo- door Schelfhout, oud 28 j,, jm. en Louisa Johanna Maria Kindt, oud 28 j., jd. Geboorten. '1 Maart. Petrus, z. van- Franciscus Durinck en van Bertha Mathilda Yerdurmen. 4 Maart. Maria, d. van Jacobus Neve en van Anna Maria de Clippeleir. 12 Maart. Honore, z. van Desire van Poorten en van Rosalia Mathilde van Leuven. 1") Maart. Josephus Petrus, z. van Camillus Martens en van Emelia Maria van Goethem. 25 Maart. Ceci lia, d. van Petrus Johannes de Maat en van Benilde de Koning. 26 Maart. Eduardus, z. van Petrus Honore Verbist en van Rosalia de Bilde. 30 Maart. Andreas Ghisleen, z. van AlphonsusJudocus Esseling en van Sijlvia Maria Thijs. Overlijden. - 8 Maart. Johannes Alphonsus Kou ijzer, oud 54 j., z. van Andries en van Seraphina Buijsrogge. 15 Maart. Maria Van Dijck, oud 75 j,, wed. van Jan Baptist Van Brandt. 27 Maart: The- dorus D'Hooghe, oud 36 j., echtg. van Mathilde Bisschop. 24 Maart. Honore van Kruijssen, oud 22 j., z. van Pieter en van Judoca de Koster. Geboorten. 1 Maart. Johanna, d. van Anthonius de Rooij en van Emelie Mannaart. 4 Maart. Mag- dalena Paulina, d. van Alphonsus Somers en van Louisa de Maagd. 5 Maart. Theodoras Johannes, z. van Theoddfus Boeijkens en van- Anna Maria Vervaat. 28 Maart. Joseph, z. van Alphonsus Lauret en van Apolonia Eijsackers. 30 Maart. Angela, d. van Mattheus van Stevendaal en van Paulina de Boos Overlijden. 4 Maart. Pieter van Laar, oud 80 j., echtg. van Johanna de Bakker. 24 Maart. Magdalena Paulina Somers, oud 20 d., d. van Alphonsus en van Louisa de Maagd. Josephus Staes, oud 68 j., echtg. vap Rosalia Maria de Waal. Huwelijks-Aangiften. 23 Maart. Pieter van Es oud 28 j., jm. en Anna Vinke, oud 25 j., jd. Geboorten. 7 Maart. Aagje, d. van Anthonie Adriaanvan de Yelde en van Catharina Bakker. 27 Maart. Neeltje Adriana, d. van Janna Donze. Overlijden. 1 Maart. Christiaan de Graaf, oud 75 j., weduwn. van Maria Jansen. 2 Maart. Paulina de Groote, oud 7 «n., d. van David en Van Maria Meeusen. 3 Maart. Willem Sol, oud 70 j., echtg. van Catharina Keukelaar. 5 Maart. Willem de Blaeij, oud 4 m., z. van F.ranpois en van Geertruida Kempe. 10 Maart. Gerard Rouw, oud 13 d., z. van Jacobus en van Elizabeth van Wijck. Charel Bome- lij'n, oud 15 j., z. van Eduardus en van Nathalia van Acker. 11 Maart. Gelein Pladdet, oud 40 j., echtg. van Berbera Maria Pladdet. 14 Maart. Janneke van Pienbroek, oud 92 j., wed. van Jan Kolijn. 20 Maart. Jan Riemens, oud 20 j., z. van Pieter en van Adriana Vermerres. 22 Maart. Een als levenloos aangegeven kind van het manl. geslacht van Gilles en van Eliza beth Meertens. 26 Maart. Helena den Itooglander oud 19 j., d. van Daniel (overl.) en van Sara Buijze HONTENISSE. Geboorten. 15 Maart., Leonard, z. van Petrus Jacobus de Rijcke en van I.eonie Scheerders. 23 Maart Maria, d. van Josephus Sponselee en van Anna Maria van Damme. Joseph, z. van Jan Francies van Water- schoot en van Cornelia Marcelis. 24 Maart. Joseph z. van Eduard Johannes Hiel en van Maria Elisa beth Golpaart. 29 Maart. Regina Maria Cornelia d. van Ilendricus de Feber en van Elisa Thijs. Overlijden. 20 Maart. Anna Maria Coolsen, oud 77 j., wed. van Andries Vermorhen (eerder wed. van Pieter Bun.) 21 Maart. Maria Freijzer, oud 3 m., d. van Augustinus en van Eliza Maria Apolonia Kroez. Geboorten. 19 Maart. Albert Leopold, z. van Petrus Livinus Van Goethem en van Emerentia Ro salia Dhanis (won. te Stekene, B.) Joseph, z. van Franciscus Strooband en Milania Maria Strobbe. 25 Maart. .Maria, d. van Emile Jouret en van Maria Isabella van Goethem (wou. te Clinge, B.) Joseph Albert Emmanuel, z. van Alfons Jozef de Wilde en van Maria Franciska Meersschaert. Overlijden. 17-Maart. Cijrillus van Goethem, oud 4 m., z. van Joseph en van Augusta Maria Arends. Augustinus Pieters. oud 2 irr., z. van Antonius en van Eulalia van.Hoeij. Gilda Melania van den Berghe, oud 8 j., d. van Jan Francies eu van Isabella Maria Bastelier. 21 Maart. Elsa Maria de Block, oud 11 m., d. van Petrus Johannes en van Lucretia Blommaert. 24 Maart. Aloijsius Schuerman, ond 85 j„ weduwn. van Virgine Uijtdragers. 29 Maart. Joseph Eduardus Maria van Acker, ond 4 m., z. van Pharaildus Franciescus en van Florentina Augusta Maria Vael. Huwelijks-Aangiften. 4 Maart. Aloijsius Josef van Aerde, oud 23 j., jm. en Maria de Caluwe, oud 21 j., jd. 27 Maart. Edmond De Vos, oud 22 j., jm. en Maria De Letter, oud 22 j., jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 3 Maart. Cyrillus De Maeijer, oud 24 j., jm. en Maria Louisa deYliegher, oud 18 j., jd. Geboorten. 4 Maart. Wilhelmus Carolus, z. van Einericus Maria Suij en van Eugenia Apolonia Lint- hout. 6 Maart. Georges Petrus, z. van Aloijsius Stephanus Meert en van Maria Leonia van Geijt. Maart. Alfred Joseph, z. van Emilius de Dauw en van {Maria Sophia Boone. 10 Maart. Irma, d. an Alphonsus Bernardus Scholten en van Amelia Maria Baert. 12 Maart. Mathilda Lucia, d. van Petrus Joieph Martens en van Maria Josephine Rom- baut. 23 Maart. Remigius Hypolitus, z. van Auguste Albert Buijs en van Marie Josephina ran Overloop. 24 Maart. Eduardus, z. van Alphonsus Josephus De Schrijver en van Eugenia Verket. 25 Maart. Fer- dinandus, z. van Emerij Marie Boon en van Josephina Maria Schalkens. 26 Maart. Camillus Joseph, z. van Wilhelmus Augustus van der Bilt en van Honorina Raes. Antoinette Josephine AmelieMarie, d. van Albert Ferdinand Joseph Marie Dierick en van Irma Maria Josephina Plasschaert. 28 Maart. Julia Maria, d. van Aloijsius Phaildus Ilamerlinck en van Ange lina Poppe. Overlijden. t Maart. Francisca Seraphina Bau- wens, oud 73 j., echtg. van Charles Ludovicus de Letter, Emericus Aloijsius Van Damme, (overl. te St. Micbiels-Gestel), oud 13 j., z. van Petrus Joannes en van Josephina Catharina Breijaert. 12 Maart. Rosalia Camfijn, oud 74 j., echtg. van Augustus Van Goeije. 14 Maart. Desiderius David, oud 60 j., echtg. van Eulalie Marie Picavet. 16 Maart. Amelia de Block, oud 80 j., wed. van Karel Lodewijk van Heij- ninck. 19 Maart. Franciscus de Vliegher, oud 62 j., echtg. van Paulina de Moor. 20 Maart. Cijrille de Schepper, oud 1 j., z. van Johanna Lisa. OYERSLAG. Overlijden. 28 Maart. Petrus Eranciscus Gerres, oud 86 j., dehtg. van Pelagie Bouchier. SAS VAN GENT. Huwelijks-Aangiften. 27 Maart. Adrianus Josephus van Dongen, oud 22 j., jm. en Elvire Paulina De Decker, oud 17 j., jd. Geboorten. 23 Maart. Raymond, z. van Leontius Ducarmon en van Johanna Gordina Borgers. 28 Maart. Raymond, z. van Charles Louis van Steonberghe en van Alice Celanie Schinckels. Overlijden. 23 Maart. Josephus Weijmans, oud 54 j., echtg. van Joanna Catharina De Sutter. WESTDORPE. Geboorten. 18 Maart. Georges, z. van Laurentius Ivalje en van Pharailda Maria de Beule. Margriet Jacoba, d. van Romanus Hemelsoet en van Mathilde de Maertelaere. Overlijden. 1 Maart. Alfred Paulin deVos (overl. te Delft), oud 29 j., z. van Hippolvtus en van Pharailde M. van den Abeele. 25 Maart. Augustus de Guytenaer, oud 45 j., z. van Adolphus (overl.) en van Ursula de Rijcke. 28 Maart. Augustinus Janssens, oud 48 j., echtg. van Maria Eduarda Vervaet. ZUIDDORPE. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Maart. Augustinus de Danschutter,-oud 22 j., jm. en Sidonie Marie Dhert, oud 21 j., jd. Geboorten. 28 Maart. Gustaaf, z. van Romanus de Houx en van Eugenia Maria Fruij-tier. ii i/ V

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2