V0RDERINGEN Kapit&al bsscMkhaar 2 beste PONY'S. Ontvangen Zwarte en Gekleurde Dames-Mantels en Mantel-Costumes, Firma J. DE SMIDT-P0TH0VEN, - Ter Neuzen. e r i c h t geheele of gedeelten m Inboedels BUB6ERLIJKEH STAND. Nog ruime voorraad G. KLOTJWERS, ADVERTENTIEN. Laatste Berichten. Afsluiting vaa Zeeuwsch-Vlaanderen. VIeesch is kracht. Handeisberichten. Zuid-Nederlandsche Stoomvaart-Maatschappij TE KOOP: en 2 LANDAUERS. de nieuwste modellen Tabriek en aan handelaars In ruwe grond.- sloffen en steenkolen, om deze artikeln naar Slim pakliuis te doen vervoeren op door hen zelf af te geven geleibiljetten. De verzendingslijsten, zakboeken en gelei biljetten moeten zijn ingericht overeenkom- stig het aan de vergunning te hechten model en worden ingevuld en bijgehouden over- eenkomstig de in de vergunning te geven voorschriften. Zij, die goederen op verzendingslijst ,of zak- boek vervoeren, moeten de vergunning of aen gewaannerkt afschrift daarvan bij zicli liebben en op eerste aanvraag van ambtena- ren vertoonen. De vergunningen kunnen zonder opgaaf van redenen worden geweigerd of ingetrok- ken. Art. 6. Tot dekking van den vervoer kun nen niet dienen vergunningen, bedoeld in .art. 4, buiten den daarin aangewezen weg, noch verzendingslijsten, zakboeken of gelei biljetten, die niet met de goederen, den tijd, de plaats en de wijze van vervoer dvereen- stemmen. Art. 7. Binnenlandsche paspoorlen voor ten uitvoer verboden goederen en voor mar garine worden niet afgegeven dan tegen in- trekking van een vergunning tot inslag als bedoekl in art. 3 der in den aanhef der wet van 31 December 1915 (St.bl. no. 533). Deze vergunningen worden aangevraagd bij en afgegeven door den ontvanger of, na- mens hem, (loot; den naastbijzijnden kom- miezenpost, De vergunningen kunnen warden afgege ven voor een hoeveelheid goederen, die ge- aehl wordt benoodigd te zijn gedurende een bepaald aangewezen tijdvak van ten hoogste een maand. Als d an kan binnen dat tijdvak «neer dan een paspoort daarop worden af gegeven, mils de gezamenlijke hoeveelheid niet overschrijdt die in de vergunning ver- ineld. Art. 8. De binnenlandsche paspoorten worden bij inslag ter aanteekening aonge- boden aan ambtenaren der invoerrechlen en accijnzen, die daarop de verklaring stel- len als bedoeld in art. 5, letter e, der meer- genoemde wet. Deze beschikking treedt in werking op 1 itlezer. »Kinderzorg", eene Christelijke verpleging van voogdij kinderen, en dat ook daar reeds kinderen uit die stichting werkzaam waren. De kantonrechter en de ambtenaar van het O.M. lieten niet na hunne acherpe afkeuring over deze kinderexploitatie te doen hooren, niet alleeu tegen bekl., ruaar ook tegen den directeur van arKioderzorg", die over- trediDg van het verbod van kinderarbeid toeliet, De eisch luidde 11 maal f 3 boete of 11 maal 2 dagen hechteuis. Uitspraak 6 April. Verlof. Ter kennis wordt gebraeht le. dat zoowel de door den Minister van Oorlog als de door de compagnies- (battery-, eskadrons-, fort-, detachements-) comman- danten op grond van het gestelde punt 3 li. O. 1915 B 305, verleende onafgebroken en met tusschenpoozen toegestane bijzon- dere verloven moeten doorgaan en eventueel toegekend worden, met inachtneming van het bepaalde in punt 7 dier legerorder 2e. dat overeenkomitig het bepaalde in punt 14 van bovengenoemde legerorder, in dringende gevallen overeenkomstig de door den opperbevelhebber van land- en zeemacht gestelde regelen verlof behoort te worden verleend- AXEL. Zaterdag werd alhier door het Bestuur van den polder Capelle aanbesteed de levering van 170 M3. Pruisische of Hol- landsche onderhoudsgrint 24 c.M. franco op den wal aan de Axelsche-Sassing. fliervoor werd ingescbreven door A. Vrijlandt en Co. te Utrecht: a. Voor de Pruisische grint voor 2,83 per M3. en b voor de Hollandsche grint voor 2,73 per M3. De levering van de Pruisische grint werd gegund. KOEWACHT. Vrijdag had hier eene Qpenbare ver- gaderingvan den gemeenteraad plaats, waarop alle leden tegenwoordig waren, Aan de orde was de la'iediging van den nieuwen geraeente- ontvanger. De heer Alph. de Blieck legde in handen van den voorzitter de bij de wet vereischte eeden af, waarna bij door den voorzitter en de leden geluk gewenscht werd. Besloten werd, dat de nieuwe ge- meente-ontvanger met 1 April zijne functie zal aanvaarden en zijne zittingen zal houden op het gemeentehuis. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. SCHOONDIJKE. Donderdagavond was het, zoo schrijft men van daar aan de M. Crt., cursusavond die dr. Bijsterveld gaf aldaar aan de leden der transportcolonne en aan hen, die de cursus. Eerste hulp by ongelukken meemaakten. Bij het binneckomen werd de leider zeer verrast bij het zien van het fraai versierde leslokaal. Na afloop der les werd hem door een der vrouwelijke leden dank gezegd voor alles, wat dr. Bijsterveld in de afgeloopen drie maanden had gedaan en wat hij voor alien was geweest. Bij monde van den voorzitter werd den scheidenden dokter als blijk van hoogach- ting en waardeering een foto aangeboden van alle cursisten -vereenigd. De voorzitter sprak den wensch uit, dat de dokter in Middelburg een even aangenam'e werkkring mocht vinden als hij hier blijkbaar heeft gehad. Zeer onder den indruk dankte dr. Bijs terveld voor de eer hem aangedaan. Na afloop van het officieele gedeelte was dr. Bijsterveld zoo welwillend om de cur sisten een muzikale avond aan te bieden. Gegeven de talenten van dezen voordrager, is het zeker niet te veel gezegd, als we beweren, dat er volop genoten werd. rechtszakeh. Kinderexploitatie. Voor het kantongerecht te Middelburg werd Zaterdag behandeld de zaak tegen zekere W., die voor het plakken van zak- ken een jongen van 15 jaar in dienst had, voor wien geen arbeidskaart was aange vraagd en tevens 8 kinderen van 9 tot 13 jaar, alien leerplichtig, die bij hem voor en Da de schooitijden werkten. Uit de behandeling der zaak bleek, dat de werk- plaats van bekl. eerst gevestigd was in een loods op het terrein der stichting Omtrent de behandeling der zaak tegen A. W., kantonnier alhier, beklaagd van oplichting, voor de rechtbank te Middelburg op jl. Vrijdag. ontleenen wij aan de M. Crt. De eerste getuige C. Coppejans uit Philip pine vernam in October van J. Pladdet, dat bij 150.000 K.G. vlas te koop wist. Ge tuige is op een telegram van Pladdet naar Rotterdam gegaan en heeft daar bekl. ont- moet, die zeide in Uithuizen het vlas te hebben. Getuige is met bekl. naar Uit huizen geweest, en daar heeft bekl. hem in twee schuren aangewezen het vlas, dat te koop zou zijn. Onderweg verkocht bekl. hem 150.000 K.G. vlas voor 13 cent per K.G. Bekl. vroeg om een voorschot van f 1000, maar getuige had ze niet by zich en zou ze tocb niet voor de levering gegeven bebben. Ge tuige heeft van bet vlas niet meer gehoord. Bekl. ontkent gezegd te hebben, dat hij 150.000 K.G. te koop had; hij verkocht voor derden ook verkocht hij hem geen vlas, en wist hij niet wat. voor een briefje Pladdet geschreven heeft. De tweede getuige J. Pladdet uit Hoek zegt van bekl. gehoord te hebben, dat hij vlas te verkoopen had, en vertelt ook over de reis naar Uithuizen, beklaagde hield zich als de eigenaar van het vlas. Getuige bekent het verkoopbiljet geschreven en ge- teekend te hebben. Van de onderhandelingen over het ver voer weet getuige nu niet veel, maar na- dat zijne verklaring voor den rechtercom- missaris was voorgelezen wist hij het wel. Getuige heeft niet gehoord, dat bekl. een voorschot vroeg. Dit houdt hij ook vol, nadat W. even buiten de zaal was geleid, omdat getuige bang bleek te zijn voor hem. Getuige heeft Coppejans gewaarschuwd geen voorschot te geven. Bekl. zegt, dat juist Pladdet gezeg heeft dat hy vlas te koop wist, dit ontkent Pladdet. De volgende getuige, M. Nugteren, echtge- noote van P. Plasier te Hendrik Ido Am- bacht, heeft begin October bekl. en Pladdet by zich gehad, die vroeg of er vlas te koop waszij heeft ja geantwoor<J en het adr'es van haar man in Groningen opgegeven. Getuige P. Plasier verkocht nooit vlas aan bekl. De vlashandelaar H. Smedema te Zande- weer, had vlas van Plasier in zijn schuur, en daar zijn drie mannen komen kyken hij kan niet geheel beslist zeggen, dat het bekl. en de beide eerste getuigen waren. Dit kan ook niet zeker zeggen getuige G. Schellekom van Veen uit Zandeweer. Twee marechaussees, C. de Leeuw en W. Donker werden nog gehoord. De eerste verklaarde, dat bekl. hem gezegd heeft aan Coppejans voorschot te hebben gevraagd. De tweede zegt, dat bekl. die kantonnier bij den rykswaterstaat is, ongunstig bekend staat. De oflicier meent, dat de poging om voorschot te krijgen niet bOwezen is, en vroeg vrijspraak van beklaagde. De verdediger, Mr. Groot, acht dat bekl. het slachtoffer is geworden van getuige Pladdet, die eigenlijk op het beklaagdenbankje moest zittsn. Met den officier is pleiter van oordeel, dat de oplichting niet bewezen is. Bekl. werd door de rechtbank onmiddellijk vrijgesproken en in vrijheid gesteld. Een onvoorzldhtlge jongen. Heden rnorgen had te Middelburg een leerling der Rijks H, B. S, zoon van den heer De Thouars, te Breskens, de onvocr- zichtigheid, een bnsje met een ontplofbare stof op straat aan zyne kameraads te ver toonen. Het busje sprong uiteen en de jongen werd deerlijk aan de hand gewond, zoodat opname in het gasthuis en het on- dergaan eener Operatie noodzakelijk was. Een der vingertoppen werd later op straat teruggevonden. Reestacihtige handeilngeu. Gisteren zijn te Vlissingen een matroos en een soldaat de woning binnengedrongen eener 50jarige winkelierster, die alleen thuis was. Zij deden de vrouw oneerbare voor- stellen en grepen haar aan. De vrouw is geruimen tijd met de onverlaten worstelend geweest, tot deze ten slotte weggingen, nadat een hunner de toonbanklade had ge- licht. De vrouw heeft zich onder genees- kundige behandeling moeten stellen. De politie stelt een streng onderzoek in. VOOR BELANGHEBBENDEN. f) Eerste Kwartier Maandag 10 April, namiddag 2,55 uur. 4 April Zon op 5,29 onder 6,37 uur 5 iiii» 5,27 6,39 6 n 5,25 6,41 De lantaarn voor wielryders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. INGEZONDEN STUKKEN. Po8ltie der Stoomschepen. van alle soorten Bieten-, Wortel-, Gras- en Klaverzaden, Plant-Mais en wat verder tot het gebied van Zaaizaden behoort. Java-Koffie prima 1,25Santos op termijn Maart f 63s/8 SantosrTrust circa 45 cents. Beetwortel-suiker Mei 27,Najaar Beursnoteering. In het laatst der vorige week was ook de Amsterdamsche Beurs danig ontstemd met aanbod in Amerik. fondsen, waardoor de koersen nog meer afbrokkelden. Zelfs binnenl. Scheepvaart-aandeelen waren niet- tegenstaande het hoog dividend van 50 °/0 der Holl. Amerik. lijn lager, vooral Holl. Lloyd, Petroleum, Tabak, Rubbers alien lager. Het groote succes van de nieuwe 41/, °/0 Nederl. leening had geen invloed en deed zelfs de koers van dit fonds dalen ad 99 a 99fl/8. De 5 °/0 bleef nog boven pari. Wisselkoers. Londen 11,18; Berlyn 41,70; Parijs 39,20 Zwitserland 44,92^3 Weenen f 28,85. Beleeningen 41/,; a 5 percent. Axel, 1 April 1916. Veilingseieren ,/Eierveiling Axel" 8, per 100 stuks. Aanvoer 8000 stuks. Spoor weg MechelenTer Neuzen. Met 4 April treedt eene gewijzigde dienst- regeling in werking. De treinen zullen vertrekken van Ter Neuzen te 6.40 en 9.50 v. m. en te 1.30 en 5.17 nam. Uit Hulst zullen de treinen vertrekken naar Ter Neuzen te 8.15 v.in en te 12.12, 4.en 8.05 nam. De Minislerraad. Hedenmiddag werd weder een buitence- wonen Ministerraad gehouden. Het Noorsche s.s. Ask. Naar men ons mededeelt, is het onder zoek in zake het ongeval, op 17 Maart jl. over- komen aan bet Noorsche stoomschip ,/Ask" m do nabijheid van het iichtschip Noord- II in der, beeindigd. In het schip zijn metalen deeien gevonden, die^irermoedelijk van een torpedo at'komstig zyn. Zekerheid is daar- omtrent ecbter niet verkregen. Een verklaring van Oostenrijk-IIongarije. Naar aanleiding van de in de buiteu- landsche pers geuite en door de Neder- landsche pers overgenomen veronderstelling dat bjj de vernieling van de ,/Tubantia" op de Noordzee, een Oostenrijksche duik boot zou betrokken zijn geweest, heeft de Oostenrijksch-Hongaarsche gezant te 's Gravenbage aan den Minister van Buiten- landsche zaken kennis gegeven, dat op dit tjjdstip geen enkele duikboot der Oosten rijksche-Hongaarsche marine zich ter plaatse bevond. De Raad van Beroep voor de ongevallenverzekering te Middelburg deed heden uitspraak in zake S. W. d. S., te bchoondyke, waarbij de beslissing der Ryksverzekeringsbank werd bevestigd en aan klager zijne vordering ontzegd. Het is voor ieder duidelijk dat, indien ons land in den oorlog wordt medegesleurd, de kans voor afsluiting van Zeeuwsch- Vlaanderen van het overig Nederland zeer groot is en dat wij dus in dat geval vrij zeker geen aanvoer van levensmiddelen zullen kunnen krijgen. Die waarheid moet thans nog meer dan vroeger aan ieder voor oogen staan. Vooral gemeentebesturen moeten van die waarheid doordrongen zyn. En dat zy dit zijn, moet blijken uit de genomen maatregelen. De vraag is gewettigd welke maatregelen hebben de gemeentebesturen in deze streek getroffen om te zorgen dat wij, wanneer wij werden afgesloten, voor enkele maanden van de meest noodige levensbehoeften zjjn voorzien. Mij is niet bekend dat er iets is gedaan. Ik heb er althans nog niet van gehoord dat een gemeentebestuur (zooals sommige gemeentebesturen elders vroeger hebben gedaan) voorraden heeft gekocht ten einde de ingezeteneu, in geval van nood, van het hoogst noodige te kunnen voorzien. Reeds in 1914 heb ik hierdp aange- drongen. Mij werd toen voorgehouden dat die voorraden, onder zekere omstandigheden, toch zouden worden opgeeischt. Dit zou wel mogelyk kunnen zijn maar dat weet men niet zeker en het neemt in ieder geval m. i. niet weg den plicht om te zorgen dat we niet op eens aan het meest noodige gebrek hebben. Ter Neuzen, 3 April 1916. VAN DER MOER. Maar als gij veel vIeesch eelclient gij op uvc nieren te letten. VIeesch is een ander woord voor kracht. Sommige vleescheteDde volken zijn de beste en flinkste strijders ter wereid, maar er is even goed kracht in ander voedsel. De Japanner voedt zich met rijst, de itali- aan met macaroni en groenten, de Schot met meelspijzen. Want hoewel vIeesch een hoog voedingsgehalte bezit, maakt het spoediger urinezuur. En het is lichaams- beweging, die verhindert dat dit vergift zich verzamelt en rugpijn, rheumatiek, jicht, zenuwpijnen, niergruis en -steen, waterzucht, verharding der aderen en nier- ontsteking veroorzaakt. Twee of drie malen per dag vjeesch eten zal u schaden, als gij niet voldoende lichaamsoefening neemt, want vIeesch maakt urinezuur en urinezuur veroorzaakt nierkwalen, rheumatiek en zenuwaandoe- ningen. Dit is de reden, dat zooveej vieeseh- eters, die hun werk biunenshuis hebben, door rugpijn, vreemde pijnen, duizeligbeid, hoofdpijn en waterstoornissen geplaagd worden en blijven vermageren, zenuw- achtiger en moedeloozer worden. Zulke menschen dienen minder vIeesch te eten, overwerk en zorgen te vermijden, te zorgen voor voldoende lichaamsoefening en slaap, in ruime mate water of melk te drinken, en hun nieren te hulp te komen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel werkt rechtstreeks op de nieren en belpt haar om de nier- onzuiverheden af te voeren. Te TerNeuzen verkrijgbaar bij de Wed. A. v. Overbeeke—Leunis. Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1,75 voor een 4 Jyj voor zes doozen. Eischtde echte Foster's Rugpyn Nieren Pillen, weigert elke ^oos' niet voorzien is van nevenstaand han- delsmerk. Zaadhandel, Ter Neuzen Hulst, 3 April 1916. Rotterdam, 3 April. Graanmarkt, In deze dagen van spanning heeft de groothandel weinig te beteekenen. Tarwe is voor binnenland opnieuw vast en hooger. Buitenlandis moeilijk te controleeren. Rogge zonder zaken. Gerst onveranderd in prys, doch niet lager met weinig aanbod en niet veel vraag. Ma'is vast, doch stil. Door nieuwe voorschriften der regeering komen geen vrije partijen meer los. Haver willig. Heden werd alhier publiek verkocht een party beschadigde La Plata Ma'is, dito Haver en goede Probsteier Haver benevens een partij natte Tarwe. Buitenl. Granen. Tarwe per last 350 a 375 Rogge geen noteeringGerst Voedersoorten 350 La Plata nieuwe oogst 365 per 2000 kilo. Ma'is-prijzen door de regeering vastgesteld doch directe levering zeer hoog. Haver Amerik. f 16,25 per 100 kiloBoekweit Canada Prima State 395 per 2100 kilo. Meelprijzen gebaseerd op de a. s. veiling alhier van Amerik. patent. Binnenl. Granen. Tarwe 16,50 a 16,75 Gerst Winter- en Zomer 17,50 a 18,— Haver 15,50 a f 16,25 per 100 kilo. Witte Boonen 29,— a 30,— Bruine Boonen f 28,a f 30,KookerwteD 29,— a 30,per 100 kilo. Regeerings-peulvrucbten tot vastgestelde pryzen. Yeemarkt. Alhier nog gesloten. Aan voer Vrjjdag te Leiden 1146 mager en vet vee en Zaterdag te Gtrecht 1200 stuks. Runder- en Ossenpryzen 85 a 110; vette Varkens 90 a 100 cents per kilo magere Varkens 35 a 50 Biggen f 14 a 25 per stuk. Melkkoeien 250 a 350 Kalfkoeien 290 a 375vette Koeien en Ossen 280 a 400Vaarzeu f 160 a f 230; Stieren 200 a 350 nuchtere Kalveren /14 a 25 Schapen 35 a 42 en te Rotterdam Slachtpaarden 120 a f 150 Aardappelen. Zeeuwsche blauwe en dito Geldersche 3,75 a 4,Zeeuwsche Eigenheimerfe 3,50Bravo's /3,50 a 3,75 Red Stars 3,20 a /3,40 Poters 2,80 a 3,alles per mud. Boterprijzen in vaten 66 a 68 Stukken van x/s kilo 85 a 90 cents. Zoetemelksehe Kaas goede 58,— a 66,40 per 50 kilo. Leidsche Kaas le 48,a 50, Friesche Nagelkaas 4-5,a 54 per 50 kilo. Eieren 8,— a 8,25 Deventer f 8,25 a f 8,50 per 100 stuks. Ajuin. Seizoen afgeloopen. Restanten 15 per baal van 60 kilo. Vlas. Prijzen hoog en ongeregeld circa voor schoon 6 a 8 per steen. Lynzaad door uitvoerverbod geen noteering en weinig kandel. Kanariezaad 36,75 a 37,50 per 100 kilo. Karwyzaad 35,25 a 35,75 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 16,20 en per kan 12 cents. Heden overleed plotseling door een ongelukkig toeval onze geliefde Echtgenoet, Vader, Behuwd- en Groot- vader, A. KLAASSEN, in den ouderdom van ruim 67 jaren. Uit aller naam, Wed. A. KLAASSEN-Wisse. Ter Neuzen, 1 April 1916. Voor de vele blijken van be- langstelling, ontvaugen by het overiijden onzer geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Elisabeth Frederiksen, wed. van F. Stoefijn, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie, C. STOFFIJN. Ter Neuzen, 3 April 1916. T erneuzen. De inschrijving wordt opengesteld op negen aandeelen a G.2500.— ieder, in bovenvermelde vennootschap. Deze zullen deeien in het voile dividend over 1916. Schriftelijke aanbiedingen worden voor 15 April as, ingewacht ten kantore der Directie. van Cantine en andere leveringen Vesting-Artillerie, worden voop 7 dezer ingewacht Verbinding- straat 3. x A1 degene die gecontracteerd hebben van de fabriek Beirendrecht, kunnen hun beetenzaad afhalen van 58 April a. s>, bij C. 't G1LDE, Driewegen, Ter Neuzen. Men wordt verzocht, ledige zakken mede te brengen. gesteld, door groote Instelling, om belegd te worden op hofsteden met bouw- en weiland, in bedragen vanaf f 8000,- en hooger. Br. fr. No 57f Bur. v. d. Bl. De ondergeteekende koopt en yerkoopt en aanvepwante Artikeien. Is ook ten alien tijde aan huis te ontbieden. J. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat 96, Ter Neuzen. Te bevragen en te zien Stalhouderij „WILHELMINA", Ter Neuzen. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 31 Maart tot en met 2 April wer den langs de Oostsluizen alhier 76 binnen- vaartuigen op- en 44 afgeschutlangs de Middensluizen 22 op- en 28 afgeschut en langs de Westsluizen 13 op- en 14 afgeschut. s.s. ELISABETH in lading te Rosario voor Rotterdam, s.s. HELENA vertrok 2 April van San Nicholas naar Rotterdam s.s MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos-Ayres, passeerde 27 Maart Fernando No- ronha. s.s. CORNELIS in lossing te Rotterdam. TER NEUZEN. lluwelijks-voltrekkingen. 30 Maart. Jan Andriessen, °ud 24 j., jm. en Dingena Johanna Maria Jansen, oud 22 j., jd. Geboorten. 29 Maart. Pieter en Johanna, z. en d. van Jan de Zeeuw en van Janna Catharina de Visser. 31 Maart. Francoise, d. van Pieter Adriaan de Bruijn en van Maria Johanna Oppeneer. 1 April. Neeltje, d. van Frederik Johannes Franeisca de Witte en van Christina de Kraker. Overiijden. 2 April. Andries Klaassen, oud 67 j., echtg. van Cornelia Wisse. /23 7/8. Er was geen aanvoer van granen enz. zoodat daarvan geen noteeringen zijn opgemaakt. Boter per kilo 1,65. Eieren per 26 stuks 1,60. Ter weekmarkt waren aungevoerd 32 stuks rund- vee, 30 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 24 stuks rundvee, 25 varkens.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3