De krijgsbedrijven. IIET AMERIKAANSCIIE ONDERZOEK WAR DE TORPEDEeRINGEN. Uit Berlijn word I gem eld: Het verzoek der Ainerikaansche regeering, am inliehtingen betreffende de tarpedeering der beide stoamschepen „Sussex" en En glishman", is te Berlijn aangekomen. Volgens de „Voss. Ztg." heeft de Ame- rikiaansche gezanl, Gerard, de beide nota's Donderdag, voor elk geval een afzonder- lijke. aan de Duitsche regeering aan hel ministerie vaji Builenlandsche Zaken doen toekomen. Het antwoord der Duitsche re geering eischt eenigen lijd, aangezien het marine-bestuur eerst de feilen moet vast- stellen, De toon van de beide nota's is vol- strekt vriendschappelijk; zij bevatten het verzoek, om mededeeling, of aan de torpe- deering der bedoelde Stoomschepen een Duitscb schip iaandeel had. Omtrent de krijgsbedrijven der laatste dagen ontleenen wij de volgende telegram- men aan de „H. Crt.": DUITSCH COMMUNIQUE OVER DEN TOESTAND. BERLIJN. 1 April. (Wolff.). WesteSijk oorlogslerrein. Bij St. Eloy werd een Engelsche hand- granatenaanval afgeslagen. Levendige mij- nengevechten hadden plaats aan het kanaal van La Bassde naar Neuville. Ten Noord-Westen van Roye ontwikkel- de de Fransche artillerie een groote leven- digheid. Wij namen de vijandelijke stellingen aan het Aisne-frdnt onder werkzaam vuur. In de Argonnen en het Maasgebied liad den heftige' artillerie-gevechten plaats. Onze vliegers schoten 4 Fransche vlieg- tuigen neer: een bij Laon-Mogeville in Woevre binnen onze linies', een bij Ville- au-Bois en Zuidelijk van "Haucourt, dicht achter het vijandelijke front. Het Fransche vliegterrein Rosnay, Zui delijk van Reims, werd overvloedig met bom- men beworpen. Ocstelijk en Ralkan-oorlogs terrain. Geen bijzondere gebeurtenissen. FRANSCH AVOND-COMMUNIQUE. PAIIIJS, via BERLIJN, 1 April. (Wolff). Ten Zuiden van de Somme beproefde de vijand, na arlillerie-voorbereiding, een reeks coup-de-mains tegen onze Meine wachtpos- ten in de omgeving van Dompierre. Alle pogingen Inislukten. In Champagne bracht ons vernielend vuur Duitsche loopgraven ten Zuiden van St. Ma- rie-a-Py tot instorten. Een Duitsche vliegmachine werd door ons afweergesclmt omlaag geschoten. Ze viel brandend in de vijandelijke linies ten Noor- den van Tahure. In de Argonnen beschoot onze artillerie troepen, die naar Varennes marcheerden. Ten Wfcten van de Maas nam de artil- lerie-actie in hevigheid af, in de omgeving van Malancourt. De vijand deed gedurende den dag geen poging ujt het dorp vooruit te komen. Nabij Mortliomme deed de vijand na be- vig artillerie-vuur, tegen 6 uur des avonds een hevig&n flank-aanval op onze stellin gen ten Noorden van hopgte 295, begeleid door -speryuur met tranenverwekkende gra- naten. De Duitschers konden een oogenblik in eenige sectoren van onze eerste linie binnendringen, doch werden door levendige tegenaanvallen onzer troepen teruggeworpen. Een andere vijandelijke aanval, iets later Westelijk daSrvan begonnen, mislukte reeds in het begin volkomen. Ten Oosten van de Maas en de Woevre- vlakte was het artillerie-vuur matig. In het bosch van Wpremont beschoLen wij vijande lijke scliuilplaatsen en bij Yervinay richt- ten wij ons vuur op Duitsche artillerie in adie. Wij deden verscheidene munitiewagens in de lucht vliegen. Een onzer avialeurs bracht in den loop van een hevig gevecht een „Aviatik"-toe- stel naar beneden, dat in onze linies bij Reppe, in de buurt van Belfort, viel. FRANSCH MIDDAG-COMMUNIQUE. PARIJS. 1 April. (Havas.) Ten Noorden der Aisne lamelijk heftige activiteit der ar tillerie van beide zijden, in de streek van Fontenay en Monlin-sous-Vent. In de Argonnen hebben de Fransc.hen een vernietlgend vuur gerichl op de spoor- wegen der Duitschers ten Noorden van Haute Chevauchee. Ten Westen der Maas afwisselend bom- bardeafient in de streek van Malancourt, doch geen infanterie-actie. Ten Oosten der Maas is het bombarde- ment buitengewoon hevig geworden tegen het einde van den dag en gister in deal loop van den naehl in den sector tusschen het bosch ten Zuiden van Houdraumont en het dorp Vaux. Op .deze beide punlen voerden de Duit schers met groote strijdkrachten twee aan- vallen uit; de eerste in de richting van Noord naar Zuid, werd door het Fran sche infanterie-spervuur gestuit, voordat de Fransche linies bereikt waren. De tweede aanval was 'gericht tegen het Westelijk deel van het dorp, dat de Franschen bezetten. De Duitschers konden na een zeer leven- digen strijd daar voet krijgen. De „N. R. Crt." bevat de - volgende tcle- grammen WESTELIJK GEVECHTSTERREIN. BERLIJN, 2 April. (Wolff.) Officieel. Bij Fay (ten Zuiden van de Somme) is een aan val des vijands, die na korte voorbereiding door de' artillerie werd begonnen, door ons vuur in zijn onlwikkeling gestuit. Door een beschieting van Bethinville (ten Oosten van Reims) hebben de Franschen aanmerkelijke verliezen aan hun landslieden berokkend. Prie vrouwen en een kind wer den gedood, vijf mannen, vier vrouwen en een kind zijn zwaar gewond. In aansluiling van de stellingen, die derf 30slen Maart zijn genomen, zijn de Fransche loopgraven ten Noord-Westen van Idaucourt over een uitgestrektheid van ongeveer 1000 meter van den vijand gezuiverd. Aan de Oostzijde van de Maas hebben zich onze troepen den .'listen Maart, aia een zorgvuldige voorbereiding door de artille rie, in het bezit gesteld van de vijandelijke verdedigings- en flankeeringsstellingen ten Noord-Westen en ten Westen vail het dorp Vaux. Nadat op dit deel van het front het vuur der Franschen heden tegen den rnorgen zijn maximum van hevigheid had bereikt, kwam de verwachte tegenaanval. Deze tegen aan val zakte in elkaar in het vuur van onze machinegeweren en liet yersperruigsvuur van onze artillerie. Afgezien van zijn zware bloedige verlie zen, heeft de vijand bij onzen aanval van den 31sten Maart aan niet-gewonde gpvange- nen 11 officieren en 720 man in Duitsche handen moeten laten en vijf machine-ge- weren verloren. De werkzaamheid van de vliegers van beide partijen is zeer levendig geweest en heeft lot talrijke voor ons voordeelige lucht- gevrechten geleid. Belialve dat 4 vijandelijke vliegfuigen aan gene zijde van ons front naar beneden werden gebracht, is bij Holle- beke een Engelsche tweedekker naar be neden geschoten. De l>em.anning werd ge- vangen genomen. Luitenanl Berthold heeft daarbij zijn vier- de vijandelijke vliegtuig buiten gevecht gfe- stekl. Bovendienis door een treffer van ons anti-luchtvaartgescliut ten Zuid-Westen van Lens een vijandelijk vliegtuig brandend ten val gebracht. De plaats Dombassee in Argonne (ten Oos- len van Verdun), waar vele troepen waren samengetrokken. en hel vliegkamp van Fon taine (ten Oosten van Belfort) zijn rijkelijk met bommen bestrooid. PARIJS, 2 April. (Havas.) De aetie van de Duitschers in het centrum is reeds geruimen tijd verlamd. De Duitschers zijn daardoor genoodzaakt om een gedeeltelijke beslissing te zoeken op de beide vleugels van de Maas, waarmee ze in herhaalde pogingen tever- geefs succes poogden te verkrijgen. Men weet, dat de Duitschers zich in den nacht van den lOden Maart meester maak- ten van een gedeelte van het dorp Vaux, van welk dorp het middengedeelle tusschen de linies der beide partijen kwani te lig- gep. In den loop van den nacht van j.l. Vrijdag deden de Duitschers een nieuwen aanval met zeer aanzienlijke strijdkrachten, waarvan de sterkte wgl een divisie zal heb ben beloopen. Aan den aanval was een bui tengewoon hevige kanonnade voorafgegaan, die het den Duitschers mogelijk inaakte na een verwoed handgemeen voet te krijgen in het Westelijk gedeelte van het dorp, waar de Fransche troepen zich bevonden. Het door de Duitschers veroverde gedeelte van het dorp ligt geheel in puin en kan voor hen van geen tactisch nut zijn, want 150 M. verder bedreigt hun het dorp Vaux, dat wij nog krachtig in ons bezit hebben. Dit schijnt het eindresultaat te zijn. Hadden ook de Duitschers door den eersten schok vooruit kunnen komen zoo is toeh het „mar- keert den pas", dat" hun da a ma gedurende meer dan een maand geboden is op enkele kilometers van de plaats, naar welks bezit zij streven, een beletsel om verder vooruit te komen. Zij worden voor Verdun vastgehou- den, evenals zij naar atgemeen bekend is voor Yperen, Atrecht, Soissons en Reims worden vastgehouden. Het is de schoonste lof, die wij aan die Fransche soldaten kunnen toezwaaien, dat zij op een dergelijke manier in staat zijn ge weest, den vijand tegen te houiden; en dit laatste is de beste waarborg voor ons ver- trouwen. ZEPPELIN-AANVAL op lonben. LONDEN, 1 April. (Reuter.) Het departe- ment van oorlog maakt bekend, dat giste- ren een Zeppelin-aanval is gedaan op de Oostelijke graafschappen. Men gelooft dat er 5 Zeppelins aan hebben deelgenomen. Zij- zijn op venschillende plaatsen en tijd- stippen de kust overgevlogen en in uiteen- loopende richtingien gekoerst. Er zijn 90 bommen geworpen op onderscheidene plaat sen. De uitwerking is nog onbekend. Ook wordt gemeld dat vijandelijke lucht- gevaarten de Noordzeekust liebben bezoclit. Bijzonderlieden zijn nog niet ontvangen. LONDEN, 1 April. (Reuter.) Officieel: De admiraliteit deelt mede dat vannacht een beschadig.de Zeppelin neergekomen is bij de Theemsmonding en zich heeft overgegeven aan patroeljevaartuigen. De bemanning werd er af gehaald en de Zeppelin op sleeptouw genomen, doch ze is in elkaar gestort en ge- zonken. BERLIJN, 1 April. (Wolff.) Officieel: Van nacht heeft een eskader marine-luchlsehepen een aanval gedaan op Londen en op plaat sen aan de Engelsche Zuid-Oostkust. De City van Londen tusschen de London- en de Towerbrug, ide Iroepenkampen in Lon den, de f a br i c ksgeb on wen bij Enfield, de munitiefabrieken bij Waliham Abbey, ten Noorden van Londen, zijn overvloedig met bommen beslookt. Voorts is boven Lowesloft nadat tevo- ren een balterij bij Stowmarket met ont- ptofliare en brandlx>mmen was bestookt en een batterij bij Cambridge tot zwijgen was gebracht een aanval gedaan op de daar gevestigde uitgebreide fabrieksgebouwen. Ten slotte zijn de havenwerken en verster- kingeu aan de Humber met bommen be- stookl. Drie batterijen zijn daar tot zwijgen gebracht. Alle aanvallen hadden zeer goe- den uiLslag, zooals uit onze luchtschepen kon wo'rden vastgesteld uit de waarneming van talrijke branden en instorlingen. On- danks de buitengewoon hevige beschieting zijn alle luchtschepen, behalve de L 15, te- ruggekeerd. De L 15 is volgens zijn eigen berichl aan- geschoten, en heeft voor de Theems op liet water moeten neerstrijken. Door onze strijd krachten ingesfelde nasporingen zijn tot dus- ver vruchteloos gebleven. LONDEN, 2 April. (Wolff.) Blijkens een Reuter-bericht, te Londen ontvangen, kornt de verdienste van de redding der overleven- den van de L 15 toe aan den stoomtreiler Olivine, op welk vaartuig luit. Markintch van de" Kon. marine-reserve het bevel voert. De verdienste van het naar beneden schie- ten van de Zeppelin, valt toe aan een land- batterij in een der Oostelijke graafschap pen. Liet was een geluk voor de Zeppelin, dat zij in de breede Theemsmonding naar beneden kwam. Het kanonvuur had het omhulsel kapot gestagen, en de schuitjes waren door kartetskogels doorzeefd. Enketen der .bemanning zijn zwaar ge- kwetst. De Duitsche gezagvoerder had vol- doende vertrouwen in de menschelijkheid van de Britsche zeelieden, om draadtooze noodseinen te geven. Een matroos, die het dalen van de Zeppe lin had gezien, zeide dat het luchtsc.hip naar beneden kwam als een gewonde vogel, en met de beide uiteinden als verlamde vleu gels afhangend. De zee was dien nacht kalm; het miste niet, at was liet ook donker, zjoodat de treiler zoowel gewonden als on- gekwetslen aan boord kon nemen. De Olivine bevestigde een sleeptouw aan de Zeppelin en poogde haar als prijs mee naar een haven te steepen. Dat was echter lastig, want het luchtschip was letterlijk in tweeen gebroken. De beide uiteimcLen staken uit het water op, terwijl het mtddengedeelte weg- zonk. Nadat twee mijl gesleept was zonk <le Zeppelin. De Olivine bracht toen de ge- vangenen naar een torpedojager, die hen naar Chatham voerdd, waai- de gewonden in het ziekenhuis werden gebracht. TER NEUZEN, 3 April 1916. Het weerberickt van het meteorolo- gisch iustituut te De Bildt van heden iuidt als volgt Hoogste barometerstaud 768.0 Noord- Duitschland. Laagste barometerstand 759.6 Bodo. Yerwachting tot den avond van 4 April Zwakke wind meest uit zuidelijke richtingen, deS ochtends nevelig, later meest licht be- wolkt, waarschgnli]k droog weer, overdag warm. De binnenlandsehe toestand. Het is begrijpelyk, dat de berichten, die jl. Yrgdag blijkbaar van officieuse zijde werden verspreid, en hetgeen verder velen in hunne omgeving waarnamen, eene onrust in het geheele land verwekten en dat dit aanleiding gaf om de fantasie van velen den vrijen teugel te vieren, waardoor men kwam tot vele gewaagde veronderstellingen. De toon van de voornaamste bladen is geruststellend en wat ook aan ons bericht werd, geeft geen aanleiding tot bjjzondere ongerustheid. Zeker, de toestand vereischt een zekeren ernst en omzichtigheid, maar dat is al vele malen sedert het uitbreken van den Europeeschen wereldbrand het ge val geweest. Uit de officieuse berichten weten we nu, dat het lorpedeeren van de Tubantia en andere Nederlandsche schepen niet de oorzaak is van wat gebeurt. Zaterdagavond seinde men ons ook, dat ter bevoegder plaatse is medegedeeld, dat de jongste maatregel in zake de militaire verloven geen verband houdt, met eenige bestaandediplomatieke verwikkeling tusschen Nederland en eene der oorlogvoerende partijen. Nog werd gemeld, dat a.s. Dinsdag een comite van de Staten-Generaal zal gehouden worden, bij den aanvang der zitting van de Tweede Kamer. Wat er ook moge zijn, het lijkt niet van dringenden aard, daar men de Kamer niet spnedeiscbend bijeen- roept. Voorts is bepaald, dat verleende onafge- broken en met tusschenpoozen toegeslane .bjjzondere verioven moeten doorgaan en eventueel ook worden toegekend. In dringende gevallen moet als tot dusver ook verlof worden verleeiid. Beschouwingen in de groote bladen doen veronderstellen, dat al hetgeen de laatste dagen plaats greep, niets anders is, dan een voorbereiding op wnt misschien zou kunnen gebeuren, wellicht na een week, of na een maand of nog langer. Op een vraag van het Alg. Hbl. heeft een der best ingelichte Engelsche auto- riteit hier te lande (bedoeld wordt waar- schijnlijk de Engelsche gezant) verzekerd, dat hem niets bekend was, wat aanleiding ^ou kunnen geven tot een veranderde hou- ding van zijne regeering tot Nederland. Verder wijzen zoowel Duitsche als Oos- tenrijksche bladen er op, dat de betrek- kingen tusschen Nederland en hun land volkomen loyaal en vriendschappelijk zijn gebleven. Zij dragen blijkbaar reeds kennis van wat hier gebeurt, doch nemen die tijding zeer kalm op, in de meening dat dit niet tegen Duitschland en zijn bond- genooten kan gericht zijn. Zij vertrouwen in het kloeke beleid der Nederlandsche Regeering, die in het belaog van het ODzijdig blijven van het land, tegen- over elke nieuwe gebeurtelijkheid zal weten te bandelen. Er is ook een bericht dat zegt, dat de maatregelen der laatste dagen, alleen ge nomen zyn op aandraug van de militaire autoriteiten, die, om voorbereid te zijn, die, maatregelen noodig acbtten. Daar wij toch aan onze lexers datgene moeten ohthouden wat ze zoo gaarne zouden weten, omdafc we daarvan nog niet op de hoogte zijn, willen we er verder niet veel van zeggen, en raden aan, maar zoo kalm •mogelijk af te wachten en zich niet onge- rust te maken. Misschien dat er morgen, na het comite-generaal der Kamer, wel een of andere verklaring zal komen. Verkooping van een woon- en winkelhuis. Heden werd alhier in het //Hotel de Commerce" door notaris Van der Moer ten verzoeke van de erven van mej. de wed. J. P. Bolleman-Herrebout in het openbaar verkocht -een woon- en winkelhuis enz., staande aan de Donze-Visserstraat, groot 77 centiaren. Kooper werd de heer J. L. van Leeuwaarden voor 1200. Een ongeval met noodlellige gevolgen. Jl. Vrijdagnamiddag sprong, tijdens het opschutten door de westsluis alhier, van een rijnbast een staaldraad, waarmede ge- stopt werd. Door het naar den wal terug- veerende eind van den staaldraad werden de hulploods A. Klaassen en de bootman J. de Etegt getroffen en tegen het plaveisel bij de schutkolk geslingerd. Vrijdag naar dit ongeval informeerende, deelde men ons mede, dat het nogal redeljjk was afgeloopen, en genoemde mannen alleen eenige verwondingen aan het gelaat hadden bekomen. In den voormiddag van Zaterdag kwam echter de noodlottige tjjding, dat de hulploods Klaassen, ruim 67 jaar oud, aan de gevolgen van het bekomen letsel was overleden. Een nieuwe Hugo <le Grool. Dezer dagen arriveerde op het stations- emplacement alhier met den trein uit Temsche een gesloten waggon geladen met ledige manden. Eenigen tjjd Uadat de trein alhier stilstond, hoorde men in den waggon eenig geklop en bij de opening kwam daaruit een Belg te voorsehjjn. Het eerste wat hij vroeg, was Ben ik in Holland Het was een mandenmaker, die verklaarde zich bij het inladen te hebben laten insluiten, om op deze wijze over de grens te komen, en reeds drie dagen in de maod te hebben gezeten. Uij had voor zes dagen voedsei medegenomen. Te Selzaete was de waggon onderzocht, doch tot vreugde van den vluch- teling had men hem niet ontdekt. YerpLaat.sin.geu. 1 Ministerieele benoemingen, bevorderingen en verplaatsingen bij den dienst der directe belastingen Den kommies-verificateur A. Paase, wordt met ingang yan 1 April Hardenberg, in plaats van Sas van Gent als standplaats aangewezen. Verplaatstlugang 1 AprilA. van de Peut, komm. verif. van Roosendaal (b.) naar Sas van GentA. van Baalen van Ter Neuzen naar Overslag L. J. Ouwehand van Philippine naar Westdorpe L. Koning van St. Jansteen oaar OlingeG. van Toigeren van Aardenburg (tijd.) naar St. KruisJ. J. Karman, van Sluis (tijd.) naar CadzandJ. van der Schaft van Sluis (tijd.) naar Beille (gem. Sluis)H. R. Abeen van Aardenburg (tijd.) naar Water- landkerkje. (De Belastingambt.) Rijks Normaallessezi. Bjj het Zaterdag te Axel gehouden toe- latingsexamen voor de Rijks Normaallessen en de daaraan verbonden voorbereidende klasse zijn geslaagd Voor de tweede klasse M. L. Dankaart te Hontenisse en A. M. L. Lansu te Clinge. Voor de eerste klasseC. F. R. Hamer- linck en J. M. van Mossevelde te Koewacht, C. P. Olyslager en W. A. van Maris te Axel en J. A. van der Velden te Ter Neuzen. Voor de eerste afdeeling der voorberei dende klasseP. J. Olyslager te Axel en I. Vermeulen te Sas van Gent. Uitvoer van aardappelen uit Zeeland verboden. De vice-admiraal, commandant in Zeeland, heeft dd. 1 April, de volgende verordening^ vastgesteld Artikel 1. Het vervoer uit de provincie Zeeland, uitgezonderd bet gedeelte van de gemeente Rilland-Bath, beoosten de denk- beeldige lijn Noord-Zuid, gaande door paal 23 op den spoorwegdam, van aardappelen is verboden. Artikel 2. OvertrediDg van het verbod in het vorige artikel gesteld, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste drie maanden. Artikel 3. Met het opsporen van over- tredingen dezer verordening zijn, behalve de bij artikel 8 van het wetboek van strafrecht aangewezen personen, belast de marechaus- see, en alle ambtenaren van rjjks- en ge- meentepolitie. Artikel 4. Deze verordening treedt in werking onmiddelljjk na derzelver afkon- diging. Regeeringslarwe. De Minister van Landbouw heeft de volgende circulaire tot de burgemeesters gericht Vermits mij blijkt, dat ongebuild meel, gemalen van Regeeringstarwe wordt ver kocht voor veevoeder, heb ik besloten onder de voorwaarden voor de levering van Regeeringstarwe de bepaling op te nemen dat zonder vergunning van de Regeering geen bloem of meel afkomstig van deze tarwe, verkocht mag worden met andere bestemming dan om als voedingsmiddel voor menschen te worden gebruikt. Het is mijne bedoeling, aan ben, die deze bepaling niet nakomen, geen Regee ringstarwe meer te verstrekken- Ik verzoek u derhalve beleefd door het uitoefenen van controle uw medewerking te willen verleenen en zoo u feiten bekend zijn, hiervan mededeeling te doen aan het Rijksgraanbureau. Seeretaris van den Mililicraad. Door den Commissaris der Koningin is benoemd voor het tijdvak van 1 April 1916 tot en met 31 Maart 1917 tot seeretaris van den militieraad in Zeeland, de heer A. Hammacher, commies ter provinciale gritfie te Middelburg en tot diens plaats- vervanger, de heer J. D. Viruly, burge- meester van Westkapelle. Besmetlelijke ziekten. In de week van 22—28 Maart zijn de navolgende besmettelijke ziekten ter kennis van den centrdlen gezondheidsraad ge- komen Dipbteritiseen geval te Goes, Ter Neuzen en Zierikzee. Roodvonk5 gevallen te Hontenisse, 8 te Ter Neuzen, 1 te Oud-Vos^emeer en 2 te Stavenisse. Meningitis Cerebrospinalis Epidemica (Ruggemerghersenvliesontstekiug) een ge val te Arnemuiden. Gewijzigde bepalingen betrelienfle liet ver voer en de nederlage van goederen. De Minister van Financien heeft bepaald: Art. 1. Het vervoer van de navolgende goederen kan geschieden zonder dal het ge- dekt is door binifentandsch paspoort, te weten a. goederen, die niet ten uitvoer verboden zijn, met uitzondering van margarine; 1>. paarden, voor zoover vervoerd met een geleibiljet als bedoeld in art. 2; c. vervoermiddelen; d. goederen, die vervoeixl worden binnen de bebouwde koon der gemeenten of gedeel- ten van gemeenten door den directeur dea- direcle behislingen, invoerrechlen en accijn- zen daartoe aan le wijzen, tenzij het betreft vervoer na tossing uit de vervoermiddelen, waarmede de goederen van elders zijn aan- gebracht; voorts 'kteine partijen goederen voor lmiselijk gebruik en normale dagelijk- selie behoefle, die vervoerd worden binnen de kom van niet door voormelden directeur aangewezen gemeenten of gedeelten van ge meenten e. kteine partijen goederen voor huiseiijk gebruik en normale dagelijksche behoefte, die vervoerd worden tusschen zonsop- en -ondergang en kraehtens een doorloopende vergunning, als liedoekl in art. 4; f. goederen, die worden vervoerd tusschen zojisop- en -ondergang en op verzendings- lijst, zakboek of geleibiljet overeenkomstig de in arlikels 5 en 6 hierna gestelde be- palingen g. vee, behalve paarden, voortbrengseten van landbouw en veeteelt, die van de lan- derijen naar de schuren, ter molen, tea- markt of ter verwerking naar eene fabriek of van daar terug worden gebracht, zoo- mede zaaigraan en ineststoffen, die van de schuren naar de landerijen en afvalproduc- ten die van de fabrieken naar de landerijen worden vervoerd h. militaire transporter zoo mede goede ren, die worden vervoerd voor den dienst Van bet Rijk of van andere publiekrec.htelijke lichaimen; i. goederen, die worden vervoerd dooa- spoorwegmaatschappijen en andere onder- nemers van geregelde diensten, met dien ver- stande, dat de aflevering bij de lossing niet mag geschieden dan op vertoon van een binnenlandisch paspoort, een verzeudings- lijst als bedoeld in art. 5, letter a, of een geleibiljet als bedoeld in artikel 5, letter c; petroleum mag in een op het spoorwegem- plaoemenl aanwezige lank worden afgela- den zonder documenten; j. verbuisboedels; k. goederen, die vervoerd worden op de eilanden .Ameland, Scbiermonnikoog en Rot- tum Hel bepaalde onder letters g en i kan bui ten rekening worden gesteld ten aanzien van personen of ondernemingen, die daar van misbruik maken. Indien de tossing, bedoeld in letter i, ge- schiedt in tegenwoordigheid van een ambte- naar der invoerrechten en - accijnzen, kan, met diens toestemming, de aflevering ge schieden zonder eenig document. Art. 2. Paarden mogen alleen zonder bin- nenlandsch paspoort vervoeixl worden, in dien de vervoerder, bestuurder of geleider bij zich lieeft een geleibiljet, vermeldende het signalement van het paard, en dit op eerste aanvraag van ambtenaren der invoer rechten vertoont. Het geleibiljet wordl afgegeven door dein onlvanger over de plaats waar de houder van het paard woon I of zijn bedrijf geves- tigd is. Aan een persoon worden slechts geLeibiljetten afgegeven. voor het aantal paar den, dat hij in normale omslandigheden houdt. Bij vervanging van een paard door een ander wordt alleen dan een nieuw ge leibiljet afgegeven, indien blijkt, dat het ver- vangen paard eene andere binnenlandsehe besiemming heeft gekregen of gestorven is. Aan personen, wonende buiten het inge- volge de yvet van 31 December 1915 (St.bl. no. 533) aangewezen grensgebied, wordt zoo- danig geleibiljet alleen afgegeven, indien be kend is, dat zij voor de uttoefening van hun bedrijf geregeld dat gebied, moeten be- ti-eden. Als geleibiljetten, bedoeld in dit artikel, kunnen ook dienen doorloopende geleibil jetten, be wijzen van inschrijving en derge lijke stukken, welke voor het vervoer van' paarden zijn afgegeven voor 1 April 1916 kraehtens de militaire verordeningen, mite deze stukken zijn afgeteekend door den in het tweede lid bedoelden ontvahger. Art. 3. Voor de loepassing van art. 1, letter d, worden voor elke gemeente of ge deelte van gemeente de grenzen der kom aangewezen door den directeur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen. De aanwijzingen van de gemeenten of ge deelten daarvan volgens art. 1, tetter d, en de grenzen ,der kommen volgens het voor- gaande lid worden algemeen bekend ge- anaakt. Indien dit wegens gebleken misbruiken noodzakelijk wordt geoordeeld, kan de uit zondering, bedoeld in art. 1, letter d, voor bepaalde gemeenten of gedeelten van ge meenten worden ingetrokken, hetzij geheel, hetzij alleen voor vervoer door kinderen be neden 14 jaar. Art, 4. De inspecteurs der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen kunnen aan hen, die geen nering doen, eene door- ioopende vergunning verleenen voor het ver- voeren van goederen voor huiseiijk gebruik en dagelijksche behoefte, daaronder begre- pen grond- en hulpstoffen voor de uitoefe- ning van een bedrijf, van ide plaats van aan- koop naar de woning, fabriek of werkplaats van den vergumiinghouder, tangs den in de vergunning te omschrijven weg. Van de vergunning mag alleen gebruik worden gemaakt door den houder, leden van zijn gezin of personen in zijn dienst. Zij moet tijdens het vervoer bij de goederen aanwezig zijn en op de eerste aanvrage van ambtenaren der invoerrechlen worden ver- toond. De vergunning kan worden geweigerd of kan worden ingetrokken zonder opgaaf van redenen. Art. 5. De directeurs der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen kunnen ver gunning verleenen a. aan neringdoenden, om de door hen af te Leveren waren te bezorgien of te doen be- zorgen zonder binnenlandsch paspoort, mils deze waren worden ingeschreven op eene verzendingslijst, met dien verstande, dat op de verzendingslijst geen andere waren dan petroleum mogen worden afgeteverd aan an dere neringdoenden b. aan personen, die waren rondVenten of opkoopen, om deze waren te vervooryn zon der binnenlandsch paspoort, mits zij wor den ingeschreven in een zakboek; c. aan fabrikanten, om de door hen be- noodigde grond- en hulpstoffen naar hunne

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2