Landbouwbericiiten. GEMEflGDE BER1CHTEN. Laatste Berichtan. een Fransche slelling een kapitein en 57 man als gevangenen raee. Ten Westen van de Maas hadiden he rh a ai de door artillerie-vuur vooirbcreide aanval len der Franschen plaats, met het doel de foosdh-stellingen ten Noord-Qosteu van Avo- court te heroveren. De aanvallen werdeti afgeslagen. In het Zuid-Oostelijk deel van het boscli kwatm het lot verbitterde, ook snaehts voortgezettc gevechten, totdal de vijand hedenmorgen vroeg ook bier weer moe&t wijken. De artillerie-strijd duurt aan beide zijden van de Maas hevig voort. Luitenant Immelmann stelde in 'n lucht- gevecht ten Oosten van Bapautne, zijn twaalfd© vliegtuig buiten gevechl, een En- gelsche tweedekker, waarvan de inzittenden door ons werden gevangen genomen. I)e vijand wierp bommen op Metz, waar- door 'tee nig© soldaten gedood of gewond wer den. Ocslelijk oorlogsterrein. Ten Zuiden van het Narocz-mee.r staak- len de Russen gister hun aanvallen. Hun artillerie bleef hier, alsook ten Westen van Jacobs tad I en Noordelijk van Widzy, nog de bedrijvigheid voorlzelten. Bij Postawi trad rust in. FRANSCH AVONDCOMMUNIQUE. PARIJS, via Berlijn, 29 Maart. (Wolff.) Tusschen Oise eu Aisne verstrooide onze artillerie aanzienlijke dekkingsafdeelingen ten Noortl-Oosten van Moulin sous Touvent, In Argonne lieten wij ten Noorden van Four de Paris mijnen springen. De ontplof- fing verrrielde een bammen-werperspost en een loopgraafschuilplaats en een vijande- Ujk verdedigingswerk. Ons zwaar geschut wierp tal van gra- naten in het boscli van Malancourl, ter- wijl de Duitschers tegenaanvallen onderna- men in den naburigen sector. Ten Westen van de Maas duurt de be- schieting hevig voort. In den loop van den dag ondernam de vijand van Avocourt tot B<5Lhincourt achter een vol gens drie aanval len op de sleHingen, die wij hun 'sniior- gens in het bosch van Avocourt haddien ontnonien. De aanvallen werden volkomen afgeslagen. Tijdens den aanval, die met groote strijdkrachten geschiedde op het dorp Malancourt, konden de Duitschers in een vooruitgeschoven loopgraaf ten Noorden van Malancourt voet krijgen en zich mee&ter maken van twee huizen in het dorp. Alle pogingen om verder door te drin gen weixlen door ons vuur gestuit. Eenige artillerie-salvo's werden gelost ten Oosten van de Maas en in Woevre tot aan Esparges. In de Vogezen beschoten wij de Duitsche versterkingen bij- Stossweiler en Monster. FRANSCH MIDDAG-COiMMUNIQUE. PARIJS, 30 Maart. (Havas.) Ten Zuiden der Somme drongen de I) ui tsehers onder dekking van een hevig bombardement, in een vooruitgeschoven stuk der Fransclie linies doqr, ten Westen van Vernafido Vil lens (ten Noorden van Chaulnes). Omniddellijk daarna werden zij er door een tegenaanval der Franschen weer uit- geworpen. Ten Westen der Maas deden de Duit schers in den loop van .den nacht lierhaal- delijk tegenaanvallen op de Fransche s.tel- lingen in het bosch van Avocourt. Alle aanvallen werden ©ohter door het spervuur, alsmede door dat van machine- geweren en Wan ter ie afgeslagen, vooral voor hun reduite Avocourt, waar de Duit schers veel lijken aclilerlieten. In de streek van Malancourt deden .de Duitschers geen enkele nieuwe poging. Ten Oosteif der Maas en in Woevre intermedee- Kend kanonvuur. De Duitschers hebben ten Noorden van St. Mihiel drijvende mij nen in de Maas geworpen, die ecliter geen schade aanrichtten. - In den loop van den dag van gister wierpen Fransche lucht- eskaders 15 Iiommen van groot kaliber op het spoorwegstatiOn van MetzSablon. en 5 op dat van Pagny aan de Moezel. In den nacht van 29 op 30 dezer liebben twee Fransche vliegluigen het station van Maizieres bij Metz gebombafdeerd. BELGISCH COMMUNIQUE. PARIJS, via Berlijn, 29 Maart. (Wolff.) Het officieele Belgische bericlit luidt: Op ons front is de werkzaamheid van de we- derzijdsche artillerie betrekkelijk goring ge- weest. ITALIAANSCH COMMUNIQUE. BERLIJN, 30 Maart. (Wolff.) Uit Rome wordt officieel gemeld dd. gisteravond: In het Veraniglis-dal verstrooide het goed ge- richte vuur onzer artillerie vijandelijke troe- penafdeelingen, welke aan verdadigingswer- ken arbeidden. Langs, de spoorbanen en straatwegen in diet Lazarinadal duurden de bewegingen van vijandelijke troepeinafdee- lingeh voort. Waar inogelijk werden zij door onze artillerie gehinderd. Op den bergkam in het Piama-dal tus schen Calamento en heL Campelledal gre- pen onze troepen vijandelijke werk-afdee- lingen aan en verstrooiden ze. De vijande lijke artillerie toonde glisLer groote "levevi- digheid legen de doiqi: ons heroverde sle.l- lingen op de kleine hoogvlakte op den Frei- kofel en in den Col Carallo. Onze artillerie anlwoordde krachtig en verstrooide kleine vijandelijke afdeelingen, welke tot den aan val gereed stonden. Langs bet Isonzo-front hevig© artillerie- strijd. Op liel Ivarst-plateau sloegen wij gistermorgen vroeg een aanval af, welke in sainienwerking met den aanval op de hoogten van Gorz geprobeerd werd en waarvan wij in ons bericht van gister mel ding maakten. Tusschen Vermegliano en Monfalcone deden onze troepen een tegen aanval. wij maakten eenige dozijnen gevan genen.^ o De „N. R. Crt." bevat nog de volgende te- legrammen Westelijk gevechtslerrein. PARIJS, 30 Maart. (Havas.) Het Duitsche offensief bij Verdun is Dinsdag met vendub- belde hevigheid hervat. De vijand had, om zijn voornemen te verbergen, sedart 6 dagen een onafgebroken hagel van milrailleursvuur op het geheele front van Verdun doen neer- dalen, tot de uiterste vleugels toe. De aan val is Dinsdagmiddag om klokslag 3 uur ber gomien op het punt waar men hem ver- wachtte, namelijk het uiterst kleine front Avocourt—Malancourt, niet meer dan 1 ki lometer breed. Sterke Duitsche strijdkrach ten snelden in een stormloop aan, dodi de infanterie en de lichte artillerie, die zich door het vijandelijke spervuur heenwerklen, braehten de vijandelijke kolonnes tot staan en onze veldslukken maaiden hun dichte ge- lederen met een versehrikkelijk nauwkeurig spervuur weg. Het was het doel van de Duitschers, ons te noodzaken het dorp Malancourt te ont- ruimen. Opnieuw is echter hun hoop ver- ijdeld. Er zij op gewezen, dat de vijand, om Verdun over Malancourl te bereiken, 18 KM. heeft af te leggen. De, laktiek der Duitschers om bij horleii en stooten woeste uitvallen te doen, wljst ontegenzeggelijk op een verslapping van hun wit of van hun strijdmiddelen. Wij voor ons blijven hun overal het lioofd bieden totdal zij zijn uitgeput. Onze aan vocoders en onze soldaten zullen niet verslappen. Dinsdagnacht heeft de vijand gedurende 5 uren de overdag begonnen vruchlelooze aanvallen tegen de stellingen tusschen Hau- oourt en Malancourt met nieuwe eenheden hervat. At zijn aanvallen werden echter met zware verliezen afgeslagen. Wij hebben Woensdag op onze beurl het initiatief genomen tot een aanval. 's Och- tenids hebben wij een uitspringend punt in de vjjatidelijke linie aan den zoom van het bosch van Avocourt geslecht. Ook hebben wij een noemenswaard plaatselijk voondeel behaald door den Zuid-Oostelijken uitlooper van het bosch zoomede een versterking, bekend als „de Schans van Avocourt", die door de Duitschers zeer krachtig was inge- richt, te nemen. Wij bleven meester van bet herwonnen terrcin, niettegenstaande vier te genaanvallen, door den vijand met versche troepen ondernomen. In den natniddag richtten de Duitschers een geweldigen aariVal op het dorp Malan court. Ondanks de moeilijkheden der verdediging van het in puin geschoten dorp, gebouwd in een dalketel, waarvan de omringende hoogten alien in handen van den vijand zijn, heeft deze slechts voet kunnen krij gen in een vooruitgeschoven verdedigings werk ten Zuiden van het dorp en in twee huizen. A] zijn pogingen oim verder door te dringen zijn dadelijk gestuit. Zijn kleine vordering is dus vail weinig belang, want de pijlers van onzen weerstand zijn veel meer naar achteren gelegen op de linie Avocourt—hoogte 304—Mort Homme—Cu- mieres. Indien wij helgeen niet waar- schijnlijk is nog enkele stukjes terrein zouden moeten prijsgeven onder nog ster- ker vijandelijken druk, zou daaruit onze minderheid volslrekt niet -kunnen worden afgeleid, want wisselende bewegingen, voor- en achteruit, zijn onvennijdelijk. Het Fran sche legerbevel zal de lioofdverdedigingslinie intact weten te bewaren. TER NEUZEN, 31 Maart 1916. Het weerbericht van het meteorolo- gisch iiistituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoog3te barometeistand 775.0 Miaden- Duitschland. Laagste barometerstand 746.4 Bodo. Yerwacbtiug tot den avond van 1 April .Zwakke tot matige zuidelgke tot zuid- westelijke wind, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen regen, iets zacbter overdag. De genieenteraad en den hoofdelijken oinslag. Zooals uit de verslagen van de laatste raadszittiugen gebleken is, is door den ge- meenteraad eene nieuwe verordening op den hoofdelijken omslag vastgesleld, waarin, in afwijking van de vroegere regeling, waarbij de wisselvallige inkomens werden vastge sleld overeenkomstig de uitkomslen van de 3 laatste aan het belastingjaar voorafgaande jaren, is bepaald, dat de wisselvallige inko mens en hier had men het'oog op ge- maakte oorlogswinsten zoudeii berekend worden naar de uitkomsten over 1915. Door Burg, en Weth. en eene commissie van; 2 leden van den raad en een lid buiten den raad, is, zooals eveneens bekend is, een concept kohier opgemaakt, en de be- doeling was, dat koliier gister te behandelen en de classificatie der ingezetenan, die voor aanslag in aanmerking komen, voorloopig te bespreken, ten einde liet kohier terstond definitief te kunnen vaststellen als de hef- fingsverordening bij Kon. besluit goedge- keurd is. Met dat doel ging de openbare raads- zilting ook over in comite-generaal. Naar wij vernemcn, is het echter niet tot behan- deling van den hoofdelijken. omslag geko- men, aithans niet tot besprekiug; van het kohier. Wei is terstond door een lid bepleit dc wenschelijkheid om het kohier te ver- anderen, naar aanleiding van de aangekoit- digde invoering eener rijksoorlogsbelasting. Dat lid was van meening, dat hetgeen door het rijk eventueel zal worden geheven als oorlOigsbelastiug, van het inkamen waarnaar de hoofdelijke omslag wordt vastgesleld, zou behooren te worden afgetrokken. De verordening staat echter niet toe, dat belas- ting in mindering wordt gebracht, waarom, wijziging noodig is, als men op dat prin- cipe doorgaat. Dil denkbeeld werd door meerdere leden gesteund. Van .andere zijde werd het ook krachtig beslreden; men wenschte niet alleen liandhaving van het door den raad ten deze ingenomcn flink standpunt, maar wees bovendien op de voor de gemeente nadeelige gevolgen, die zouden voortvlOeien uit een nieuwe wijziging van het kohier. Belwijfeld werd de mogelijkheid om eene heffing met aftrek van z.g. oorlogs- winst practisch uit te voeren, maar tevens gewezen op de oinstandigheid, dat hieruit zou voortvloeien, dat eerst laat in het na- jaar de hoofdelijke omslag zal kunnen wor den vastgesteld. Waar deze bron van in- komst niet vloeit, zal ook tot ©en aanzienlijk bedrag kasgeld moeten worden opgenomen, waarvoor een beduidend bedrag aan rente zal moeten worden betaald. Nog werd er op gewezen, dat voor het klein aanlal inge- zetenen, dat hiervan gevolgen ondervinden zal, de vermindering toch niet beleekenend zou kunnen zijn. Ten slotte werd gestemd en verklaarden zich 6 aanwezige leden voor het principe en t daar tegen. Het gevolg was, dat nu van een behandeling van het kohier niets kon komen eu dit voorloopig op. de lange baan geschoven is. Veiling niet doorgegaan. De tegen gisteren alhier uitgeschreven veiling, door notaris Van der Moer, ten verzoeke van den heer G. J. Balkenstein Sr., van een woon- en winkelhuis enz is wegens gebrek aan belangstelling niet doorgegaan. De jaardag van Koning Albert. Naar wij vernemcn, zal op Zalerdag 8 April a.s., des voormiddags om half elf, ter gelegenheid van den jaardag van Z. M. Ivoning Albert van Belgie, in de R.-K. kerk, te Ter Neuzen, eene plechtige H. Mis met ,Te Deum" wordeu opgodragen. Gedaagd voor het eind-examen aan de R. K. Land- bouwvvinterschool te Boxtel, de heer G. Go- vaert te Westdorpe. OutlsJe in woon-. ter bverleden. Te Middelburg overleed de oudste in- woonster, mej. de weduwe Van der Poel Hartman, 100 jaar oud. Wrak beN. Magere Merrie niel meer gevaarlijk. Wester-Schelde. N'oLgeus mededeeling van liel Loodswezcn is het wrak van de tjalk, beN. het licht Magere Merrie, grootendeels opgeruimd en voor de scheepvaart niet meer gevaarlijk. Op het wrak slaat 100 d.M. De spitse wrak- lon is opgenomen. Ligging ongeveer: 51° 21' N.b. en 0° 51',G W.l. Z A A M S L A G. Dinsdag werd alhier door den notaris Dregmans, krachletis art. 1223 B. W. gcveild, ©en woonhuis en erf, bewoond door A. Hamelink, staande in de buurtsoliap Mar- garetlia, groot 1 are 42 centiaren. Hiervan werd kooper de heer J. Riemens van Lare Janz., voor 450. AXEL. Gisteravond gaf het alhier gedetacbeerde muziekgezelschap onder leiding van den heer J. W. Bommelje een interessant concert. Het programma werd op uitstekende wijze uitgevoerd, zeer ten genoege van het talrpk opgekomen publiek, datmeermalenapplaudi- seerde. De heer Bommelje kornt de eer toe in betrekkeljjk korten tijd van eenige gemobiliseerde muzikanten een goed harmo- nie-gezelscbap te hebben gevormd, dat aardig wat presteeren kan. We kunnen ons goed voorstellen, dat de militaire autoriteiten in dit corps een practisch middel zien om den gemobiliseerde troepen ook in onze omgeving een aangename uitspanning te bezorgen. HONTENISSE. De WelEerw. heer Is. de Poorter van alhier is door Z. D. H. den Bisschop van Breda benoemd tot professor van het Se- minarie Ypelaar, gemeente Ginneken, terwijl de ZeerEerw. heer P. Buysrogge, eveneens van deze gemeente, benoemd is tot pastoor te IJzeDdijke. oordeeld tot 14 dagen gevang. met be- krachtiging van het verstek-vonnis. A. M., oud 20 j., grondwerker te Clinge, is wegens alsvoren, veroordeeld tot 3 dagen gevang. met bekrachtiging van het verstek- In bgna alle gemeenten van Oostelijk ZeeuwschVlaanderen,, het meest echter in de Zuidelgke, is dezen geheelen winter, ten gevolge van den toestand in Belgie, vlas geroot, zeer weinig in het water even- wel, maar bijna uitsluitend te velde. Van Nieuw Namen af tot Ter Neuzen toe kon men, en kan men nog gedeeltelijk het zien liggen, en van St. Jansteen tot Axel, zelfs in zoo'n enorme hoeveelheid, dat men hier het oog niet kon wenden, of men zag rootvelden en nog eens rootvelden zelfs te Zaamslag waar men het voorheen niet zag, lag het nu gespreid. En waar men vroeger uitsluitend spreide op hooge zandige lan'derijen, omdat men bang was voor ^worm", nu lette men daar niet op, maar deed het gerust op vette klei. De reden is niet ver~ te zoeken wegens den eorlogstijd -is het vlas buitengewoon duur, daarbij de voorraad schaarsch, dus- al!e vlas, goed of slecht, is verkoopbaar tegen een besten prys er is 'eenvoudig vraag naar vlas. Daarom werd het gebookte, dat is van de zaadbolien ontdane, vla» maar gauw voor den tpd van. een drietal weken ge spreid, dan gauw gekeerd, dan liet men het weer een paar weken liggen, dan snel wat drogen in hoopjes, dan vlug naar den mol'en om gezwingeld te woiden, en het dure.goedje was ter aflevering gereed. Dat er bij die behandeling wat meer overblijft dan de draad, hindert niet, in- tegendeel, dat is een voordeel, want er wordt verkocht per K.G., dus alle gewicbt is- winst! 'tis voor de //vlassers" een gulden tijd. Dat nu de zwingelaars ook een goed loon verdienen, is te begrijpen. Bij een werk- dag van 10 uren haalt een vlug workman van 3 tot 4 per dag. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 31 Maart 1916, de volgende vonnissen uit- gesproken F. M. A., oud 39 j., huisvr. van A. W. te Zuiddorpe, is wegens beleediging van een ambtenaar, veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. R. D., oud 36 j., koopman te Axel, is wegens diefstal, veroordeeld tot 2 weken gevang. M. W., oud 28 j., zonder beroep, huisvr. van C. D., te Ter Neuzen, is wegens mis- handeling, veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. A. M., oud 20 j„ grondwerker te Clinge, is wegens poging tot verboden uitvoer, ver- vonms. 0. J. F., oud 24 j., fabrieksarbeider te Sas van Gent, beklaagd van mishandeling, is vrijg. sproken. Heden werden de navolgende zaken be- handeld A. W., oud 40 j rijkskantonnier te Ter Neuzen, thans gedetineerd, werd ten laste gelegd, dat hi) omstreeks October j>l. te Groningen, met het oogmerk om zich weder- rechtelijk te bevoordeelen, door opzettelijk valschelijk te beweren, vlashandelaar te zijn, dat hjj booten had waarmede hij vlas van Groningen naar andere plaatsen kon ver- voeren, te kennen gevende dat bij groote betalingen had te doen en vele praatjes meer, zich tegenover Oamiel Coppejans heeft verbonden hem 15000 E.G. vlas te leveren, welk vlas hij te voreri in schuren had aangewezen, gepoogd heeft van Coppe jans 2000 of aithans een groote som gelds los te krijgen, zijnde de uitvoering niet voltooid, omdat Coppejans eerst wilde betalen bij levering. Ter bevestiging van de aanklacht waren negeu getuigen gedagvaard. De officier van justitie eischte vrjjspraak. Bekl. werd bij terstond gewezen vonnis vrijgesproken en in vrijheid gesteld. J. W., oud 18 j., wonende te Hulst, werd beklaagd dat hjj in de maand Februari uit een gasmeter, toebehoorende aan de gemeente Hulst en in gebruik bij P. Mal content, 1,45 en 0,575 heeft wegge- nomen, met het oogmerk van wederrechte- lijke toeeigening. Eisch 2 maanden gevangenisstraf. F. A. P., oud 66 j., klompenmaker te Clinge, thans gedetineerd, werd. ten laste gelegd dat hij in de maani Februari, aithans tusschen 9 Febr. en 12 Maart j.l. in Zeeland was teruggekeerd, niettegenstaande het ver- bod van den commandant in Zeeland den Vice admiraal Van Hecking Colenbrander, die hem, beklaagde, het verblijf in de pro- vincie had ontzegd. Eisch 14 dagen gevangenisstraf, onder aftrek van den in arrest doorgebrachten tijd. Er werd terstond vonnis gewezen over eenkomstig den eisch, en bekl. in vrijheid gesteld. A. M., oud 27 j., workman te Ede, gedetineerd, werd eveneens ten laste gelegd dat hij, in strjjd met een verbod van den commandant in Zeeland, waarbij hem het verbljjf in de provincie was ontzegd, toch daarin was teruggekeerd. Eisch 14 dagen gevangenisstraf, onder aftrek van den in arrest doorgebrachten tijd, Er werd terstond vonnis gewezen over eenkomstig den eisch, en bekl. in vrjjheid gesteld. Noodlottige twist. Te Weert heeft zich wederom een moord- partij afgespeeld. Een zekere Selluman, die ongunstig bekend staat, kreeg met-een ander eveneens ongunstig bekendstaande, twist in liet logement „De TrompetTh. Schuman kreeg bij de vechtpartij, die volgde, ver- sehillende messleken en werd naar liet St. Jonas Gasthuis vervoerd. Maandagmorgen is hij aan de gevolgen overleden. De ver- moedelijke daders zijn gevangengenomen. Ondernemeiul© kindereu. De ,,Asser Ct." vertelt: Drie jonge broertjes, waarvan de oudste 10 jaar, besloten Zaterdagmiddag, toen ze mm 12 uur uit school kwainen, de familie in Groningen eens op te zoeken. De reis werd zonder uitstel aanvaard en, daar hun gemeensc'happelijk kapitaal uit 3 lieele cen- ten bestond, moest de w©g te voet worden afgelegd. Na heel wat wederwaardigheden kwaim ons drietal te ongevteer 7 uur te Gro ningen aan, waar de familie natuurlijk zeer verwonderd van dit bez.oek opkeek, maar de kinderen niet wild© ontvangen. Na den nacht in liet politiebureau te hebben doorgc- bradht, werden ze Zondagmorgen naar As- sen ternggezonden en aan de ongeruste ou- ders overgeleverd. Raadsincidenl. In den gemeen teraad van Watergraafsmeer heeft zich een incident voorgedaan. Aaii het slot der zitting wend het woord gevraagd door den heer Ankersmit. Deze vroeg of het den Raad bekend was, dat de heer Van Deudekom zijn raadslidmaatschap wilde neerleggeai. Spr. zijn, he'lreffende dit raadslid, hoogsternstige feilen ter oore ge- komen. Hij heeft nl. 2 balen regeerings- erwten en 2 balen regee'ringsboonen. die hem van gemeen tewegc waren ver s trek t, aan een opkooper ,te Amsterdam verkocht. Deze erwten en boonen waren uitdrukkelijk l>e- stemd voor den verkoop in 't klein. Juist 't feit, dat de heer Van Deudekcwn raadslid en lid van het Steun-comite is, doel deze ernstige misdraging des le sterker uitkomen. Daarom wilde spr. zich in 't publiek uil- spreken en vi'agcn, of bedoeld raadslid zijn functie in den Raad na deze feilen wilde handhaven. Burgemeester De Wit, den heer Ankersmit anlwoordende, speet het, dat de feiten tot bepaalde hoogte juist zijn. De heer Nan Deudekom heeft zich bij spr. reeds ver- ontschuldigd en medegedeeld onder welke omstandighoden hij deze handelingen heeft gepleegd. De nadeelige gevolgen heefl hij reeds onidervonden en berouw getoond. Hij heeft het boetekleed aangetrokken en het boetekleed ontsiert den mensch niet. Of 't gewenscht is zulk een maatregel op bedoeld raadslid toe te passen als de heer Ankersmit voorstelt, wil spr. aan den raad overlaten. Op voorzitters vraag, of he! voorstel- Aukersmit onderstennd wordt, anlwoordde niemiand. Niets nueer aan de orde zijnde. werd de openi>arc zitting gesloten. Toch besto-len. Beangst voor dieven, pakte een winkelier uit de Groote Houtstraat te Haarlem zijn kostbaarheden gouden en zilveren voor- werpen benevens een som van 200, in een kis<je en zette dat in deD kelder onder een leeg botervaatje. Toen de knecht den kelder had schoongemaakt, ging de winkelier naar zjjn schatten kijken, maar by 't oplichten van het botervaatje zag hij, dat het kistje verdweneu was. De knecht wist van niets af, tot de politie kwam en uit den jongen kreeg, dat hij den kelder zoo finaal schoongemaakt had, dat ook het kistje met inhoud verdween. De knecht had het toen in den Bout in den grond geborgeD. Daar werd het opgedolven en, gelukkig voor den winkelier, was niets vermist. Witte Kraai. Ongeveer een paar jaar geleden werd onder Kerkdriel een spierwitte kraai ontdekt door den veldwachter, die er een tijd lang tevergeefs jacht op maakte. Ten slotte slaagde men er in, het dier, welks gezelschap gemeden werd door de gewone zwarte kraaien, die er zelfs zeer vijandelijk tegen optraden en den zonderliug op allerlei manieren vervolgden, levend te vangen. De kapelaan van het dorp verzorgde het een tijdlang in een kooi, doch het bleek de gevangenschap niet te kunnen verdragen en stierf. Thans hebben weer een paar poldergasten in dezelfde buurt in den polder van Empel een spierwitte kraai gezien. Reeds enkele dagen houdt ze er verblyf en ook dit beest toont zich zeer schuw en angstig, zoodat ze moeilijk onder bereik was te krygen. Of men er in slagen zal ook deze te be- machtigen, zal te bezien staan. Een sinokkelsehip? Sedert Zondagochtend lag te Lemmer het motorschip Hollandia II. Bij onderzoek bleek, dat de lading bestond uit ongeveer 168 vaten lijnolie, naar werd medegedeeld, moet reeds op verschillende wijzen getracht zijn, deze lading over de grens te smokkelen. Dinsdag is de Hollandia naar zee ver- trokken, geescorteerd door een motorboot en een stoomboot van de douane, welke schepen sedert Zondag toezicht op de ver- dachte schuit hielden. (Leeuw. Ct.) Kinderen bedweimd. Door een gebrek aan een der kachels van de openbare school ntO|. 2 te Zwijndrecht ble ven dampen zeer laag bij den grond han- gen, met gevolg, dat de onderwijzer er geen hinder van ondervond, doch vijf der kleine leerlingen bewusteloos het gebouw moesten worden uitgedragen. Het gebrek is heden hersteld. De kleinen zijn thans alien bui ten gevaar. UIT DOS HAAG- Intrekken verloven. Heden middag seinde men ons, dat voorloopig geen verloven bij de zee- en landmacht meer verleend zullen worden. De hoogste militaire autoriteiten van de zee- en landmacht waren heden- ochtend met elkander in drukke conferentie. De Minister van Hinnenlandsehe Zaken had hedenochtend conferences met den directeur van het Kabinet der Koningin en met den Minister van Buitenlaudsche Zaken. Comite-Generaal der lweede Kamer. v Naar verluidt zou zeer op handen zijn een comite-generaal der Tweede Kamer. De Voorzitter der Tweede Kamer, de heer Goeman Borgesius, heeft hedenochtend ook geconfereerd met Minister Cort van der Linden, tydelijk voorzitter van den Ministerraad. Omtrent een comite-generaal der Tweede Kamer was hedentniddag nog geene beslissing genomen. fiftinisterraad. Nadat gisterenmiddag de gewone Minister raad had plaats gehad, werd hedenmiddag een buitengewone Ministerraad gehouden. Uit Amsterdam. By informatie bij bevoegdp militaire zijde, werd te kennen gegeven, dat het intrekken van de verloven geen versterking onzer legermacht bedoelt, doch eene beperking der verloven tot 2 dagen per week ten doel heeft. Er zijn wel feiten die op het bestaan van ernstige toestanden wijzen, maar er is geen reden tot onmiddellijke ongerustheid. Aan de benrs was de toestaod gedrukt, doch. er heerschte geen paniek. Hierbij moet worden opgemerkt, dat sedert de torp"edee- ring van de Tubantia, de benrsoverzichten steeds gewag gemaakt hebben van een ge- drukte stemming. Er liepen geruchten, dat de ernstige toestanden, die hier te lande vermoed worden en blykens hetgeen in Regeeringskringen geschiedt, ook bestaan, een oorsprong zouden vinden in gebeurtenissen op het oorlogs- terrein. Men wees ons er op, dat reeds vroeger, toen het leek dat zich aan den User gebeurtenissen afwikkelen zouden, hier te lande gelyke maatregelen als thans werden genomen. EEN TEGENSPRAAK. Men seint ons uit 's Gravenihagfc 'snamid- dags 5,15 are: Van bevoegde zijde dealt men ons inede, dat tie berichten, als zouden alle bestaande verloven zijn ingelrokken en beslag zijn ge legd op alle goederentrelnen, volslrekt on juist zijn. Echter wordt opgemerkt, dat het niet mogelijk Is, alle soorlgclijke fau- tastisehe berichten te doen legenspreken. v -

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 6