i 1 ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6360. Zaterdag 1 April 1916. 56e Jaargang. De Oorlog. ABONNEMENT: A D V E R T E N TI E N BINNENLAND, Telefoon S3. Dit Blad verscfeynt Maandag', Woensdag- en Vrydagavond, nitgezonderd op Feestdagen, by de Firma P. J. VAN DE 8ANDE te Ter Nenzen. :ed sbstb blax). aankondigingen van den Provincialen Stoombootdienst op de Wester'Schelde, Per 3 maanden binnen de stad I.Franco per post voor Nederland 1.10. Bij vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika /1.65, overig Buitenland 2.—. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10. Bij direct© opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 liur op den dag der uitgave. van 3 April 1916 tot nadere aan- koadiging. De nieuwe siaalsleening. Op de Staatsleening van 125 millioen gulden is ingeschreven voor omstreeks 186 millioen gulden. Het bedrag, waarvoor preferentie is aan- gevraagd, is nog niet bekend, zoodat ook nog niet kan worden meegedeeld, wat op de inschrrjvingen kan worden toegewezen. Vermoedelijk zal deze bekendmaking eerst in den loop der volgende maand geschi£den. Telegrafische gemeaiisehap niel Engeland >h erst eld. Gisteren is de lelegrafische verbinding met Engeland weder hersteld. De zeevaart. Naar liet „Hbl." verneemt, heeft de di- rectie van den Kon. Holt. Lloyd besloten, voorloopig geen hartr schepen te laten ver- trekken. De direclie wensc.hI eerst van de Nederlandsche regeering een gerustslellende verklaring te ontvangen, dat de vaart door onze regeering veilig wordt geacht in ver- band met de dienaangaande door vreemdje regeeringen afgelegde verklaringen. Het blad verneemt vender, dat ook de di- reetie van de Stooimvaartmaatschappij -Ne derland besloten heeft, hare schepen voor loopig niet te Laten varen, in weerwil van de maatregelen, door de Nederlandsche re geering genomen ter hevordering van de vei- lige vaart. De maatschappij overweegt, haar schepen om den Noord te laten varen, wan- neer voor die route van de Nederlandsche regeering de verzekering is ontvangen, dat zij haar veilig acht op grond van door onze regeering^ bij de betrokken vreeande regee ringen in te winnen inlichtingen. De Prins der Nederlanden en de Tambora, in den nacht van Maandag op Dinsdag van Plymouth vertrokken en uitgeklaard naar Amsterdam en Rotterdam, hebben den waar- borg gekregen, dat zij niet door de Engel- sche vloot zullen worden aangeliouden. In de Woensdagavond te Amsterdam ge- houden geoombineerde vergadering van de Vereeniging van Nederl. Gezagvoerders en Stuurlieden en van den Bond van Maehinis- ten ter Koopvaardij, onder voorzitterschap van Mr. G. Seret, is meegedeeld, wat eergis- teren met de regeering is besproken en welk besluit daarop door de te Rotterdam gehou- den vergadering is genomen. Voorts hebben de deputaties, die naar de onderscheidivn AJmsterdamsche reederijen waren afgevaar- digd, rapport uitgebracht, en tot groote vol- doening der vergadering bleek, dat geen dezer reederijen ook maar het minste be- zwaar had toe te zeggen, wat de Maatschap pij Zeeland aan haar gezagvoereml personeel had toegezegd, en dat geen der directies in de door de vereenigingen aangenomen bon ding een looneisch of het qitlokken van een conflict had gezien. De vergadering besloot op deze toezegging helzelfde als die van Dmsdagavond te Rotterdam. De vergadering besloot onder luid applaus, dat de samenwerkende vereenigingen, indien te dezer zake verder zou moeten worden onderhandeld,' samen zouden blijven wer- ken op denzelfden voet als tot dusver is geschied. De zeevaart. Het departement van marine deelt mede De door de regeering aangekondigde maatregelen om de Nederlandsche koop- vaardijschepen op bet traject tusscben Noord-Hinder en Galloperbank te doen voorafgaan door 2 sleepbooten, ter bevei- liging tegen verankerde mpnen, zal in werking treden op Zaterdag 1 April. De sleepbooten Titan en Simson zullen des morgens 6 uur van dien dag vertrekken van een punt, gelegen op 1 zeemijl ten Noorden van het lichtschip Noord-Hinder en van daar de schepen voorstoomen naar een punt, gelegen op 51° 46'.5 N.-B. en 20 2'.5 O.-L. van Greenwich, zijnde ongeveer 3 zeemijlen Z.-O. (magn.) van de Noord-Galloper-boei, alwaar de booten zullen ankeren. Des namiddags te 1 our zullen zij weer van dit punt vertrekken naar het punt van afvaart benoorden het lichtschip Noord- Hinder. Schippers. Naar „Ons Roer", het orgaan van den* Al- gemeenen Schippersbond, meldt, heeft fie secrttaris van het hoofdbesfuur vergadcird met de seliippers-commissies uit de kleine binnenvaart, teneinde de beurtregcling en de vrachtlarieven te bespreken. Er werden klei- nere commissies benoemd, die druk bezig zijn, tie tarieven vast te stetlen en de sche pen volgens beurt in te schrijven. Voor de groote binnenvaart werd besloten, de vracht tarieven te herzien en met 1 April nieuwe tarieven in te voeren. Er is daarvoor een commissie aan het werk. Oorlogsm of es t verzekering. De Nederl. Reedersvereeqiging heefL een adres tot de Tweede Kamer gericht, waarin met klem wordt gevraagd, de spoedige lot- standk om nig van de Oorlogsmolestverzeke- ringswet, met behoud van de daarin neer- gelegde beginselen, te bevorderen ell daar- door ecu einde te maken aan een toestand, die niet alleen voor de scheepvaarl zelve, maar ook voor het nationaal helang on- houdbaar dreigt te worden. Kuns lines t. De kunstmest-commissie maakt bekend. dat, in verband met de verlraging in de af- levering van de bestelde kunstmeststoffen, de datum van 15 April, waarop de ontvan gen kunstmest uiterlijk fnioet (zijn uitgestrooid volgens artikcl 2c van het door bestellers geteekende- contract, wordt verschoven tot 1 Juni. (St.ct.) Cement. Van bevoegde zijde wordt aan de N. R. Crt. gemeld Dal de voornaamste betonijzerfabrikanten een vergadering hebben gehouden om over een Cementnood hier te lande te spreken en besloten een audientie bij Minister Post- huima aan te vragen, is onverklaarbaar! Van een nijpend wordend gebrek aan cement is hoegenaamd geen sprake. Nederland wordt ruimischoots voldoende van cement voorzien. Gedurende Januari, Februari en Maart wei-d zelfs, trots de malaise in het bouwbedrijf, aanmerkelijk meer cement in Nederland aan- gevoerd, dan gedurende datzelfdie tijdperk ooit tevoren het geval is geweest. Vele ma- gazijnhouders zien zich zelfs, wegens te grooten voorraad, gedwongen, den aanvoer van cement te beperkcn. DE ALGEMEENE TOESTAND. Steeds meer komen berichlen in aldus schrijft het „Alg. Hbl." over de stemming in de oorlogvoerende landen en over de nei- ging om er maar een einde aan te maken. In Duitschland zoowel als in de geallieerde landen, in Oostenrijk zoowel als in Ilalie. Doch de formule le v'inden voor de onder- handelingen schijnt, door den ingewikkelden toestand wel zeer moeilijk. Rusland eischt, zooals wij uit de redevoering van Miljoekof zagen, beslist de Dardanellen, een uilgang naar de we re Id zee. Wat Engetand en Frank- rijk zullen weruschen, wordt wellicht be sproken op de conferentie te Parijs. Maar de terugkeer tot den „stalus quo ante", het afzien dus van d.e teruggave van Elzas en Lotharingen, wordt in Frankrijk onmogclijk geacht. De leus: „geen veroveringen no eh veroveraars, geen overwoimenen nocli over- winnaars", wordt door Alfred Gapus in den „Figaro" een dwaasheid, „mie nonsense ab surd e" genoemd. Hij schrijft: „Geen Franschman kan dat een seeonde aanncmen, want als er in dezen oorlog geen overwinnaars noeh overwonnenen zou den zijn, dan zou er toch een volk voor al- toos vernederd zijn, en dat zou hel Fransche volk wezen. Dil is het algemeene gevoel in het land en eveneens bij onze geallieer- den. Dat werd gisteren nog vastgesteld in de toaslen van Briand en Salandra. Hel is de grondslag van de conferentie en toont het buitengewone gewicht, dat de geheele wereld daaraan heclit." De Italiaansche bladen, de conferentie te Parijs besprekende, zeggen, dat de gehou den redevoeringen duidelijk aantoonen, dat het de bedoeling van de conferentie is, de maatregelen te beramen voor de uitvoering van het gemeenschappelijk program. En daar toe acht de „Idea Nazionale" het -in de eerste plaats noodig, dat Italie den ooi^ log verklaart ook aan Duitschland. Het was Maandag de 60e verjaardag van den dag waarop Cavour voor het eerst in den naam van Italie zijn stem verhief in den raad dier Europeesche mogendhedenhij sprak toen op het Congres te Parijs om, on- danks den tegenstand van Oostenrijk, de Italiaansche quaestie ter tafel te brengen, de miisstanden der militaire occupatie van de' Italiaansche staten te doen uitkomen, en Napoleon III over ie halen zijn steun te verleenen aan de Italiaansche beweging. Op den terugkeer van dien dag is Salandra te Parijs, als lid van een Gongres, en de „Idea Nazionale" eischt, dat Italie, thans de ge- lijke van zijn oude beschermers, zal ojitre- den en zijn slern verheffcn, als beschermer van andere kleine staten, tegen de aanmati- ging van Duitschland. Zou die Oorlogsverklaring nog noodig zijn, voordat men ernstig kan beginnen te detiken aan vredesbesprekingen? Ilet merkwaardige verscliijnsel deed zicli voor, dat, toen de telegrafisclie gemeenschap met Engeland verbroken was, Reuter- en Havas-berichten werden ontvangen over Berlijn, dat Wolff's bureau de berichten van de vijandelijke landen verspreidde. De verklaring van dit alleszins merkwaardige optreden is,- dat de draadlooze installatie in Nauen de berichlen kan opvangen, die door de stations van den Eiffeltoren en te Poklhu de wereld worden iii^ezonden. Zoo werden ook de berichten uit de vijandelijke landen te Parijs en te Louden ontvangen, en daar aan de verseiiillende bladen ver- zondeii. Het nieuws hangt in tie luclit, men behoeft hel slechts op te yangen, om het te verkrijgen, maar het draagt dan ook vaak de blijken, dat het „uit de lucht ge- grepen" is. Langs dien weg dan ontvingen wij Havas- berichten, en zoo kunnen wij ons een denk- heeld maken van de kiijgsverrichtingen aan hel Westelijk front. Of liever, wij kunnen ons er geen denk- becld van vormen, want er heerschl weer een zeer noodlotlig misverstand tusscben de berichten, eenige tegenspraak, waardoor zij moeilijk met elkaar i.i overeenstemming te brengen zijn. Wellicht is dit ook een ge- volg ervan dal de berichten „uit de lucht gegrepen" zijn. Het Duitsche legerbericht maakt melding ftan een aanval der Duitsche troepen bij Mai an Court, waar zij over een breedle van 2000 meters de verschillende linies diepe Fransche stellingen vermeesterden en in het N.-W. deel van liet dorp doordrongen. Het Woeirsdag ontvangen Fransche leger bericht maakt daar van geen melding. Een hedenmorgen ontvangen Wolff-bericht uit Parijs zegt echter, dat de Duitsche stellin gen tusscben Malansourt Avocourt door de Fransche artillerie hevig werden besclioteu, en dat de Duilschers in de streek Avocourt - Bethiucourt verschillende aanvallen deden, die echter werden afgeslagen; doch dat in den loop van dien aanval Duitsche troepen vasten voet konden krijgen in een vooruitge- schoven werk ten N. van Malancourt en in enkele huizen vran hel dorp. Alle verdere pogingen 'om vooruit te dringen weixlen echter belet. Hieruit blijkt, dat er bij Malancourt loch wel eenig succes werd beliaald. Het Fransche berichl meldde veixler, dat in het bosch van Avocourt een gedeelte der Duitsche stellingen over een diepte van ruim 600 meter, benevens een belangrijk werk, het reduit van Avocourt, dat door de Duitschers krachtig was versterkt, bij een hevigen aanval werden genomen. Van deze Fransche overwinning meldt echter het Duitsche legerbericht niets. Van de gevechten aan het Russische front, waarover wij gisteren iets mededeelden, is heden weinig nieuws te melden. Evenmin van de andere fronten. De Engelsche bladen bevatten bijzonder- heden over den vliegtoe.ht naar de kust van Sleeswijk door Engelsche hydroplanes, ter- wijl de escorteerende marinevaartuigen een actie ondernamen tegen Duitsche schepen. Van dien tocht keerden alle Engelsche schepen in de havens lerug, belialve de Medusadie gezonken is, nadat de ge heele bemanliing, bij slechl weer, aan boord genomen was door den „Lassoc", comman dant Butler, wat de Engelschen een mooi staaltje van zeemanschap noemen. De torpedojagers van het Engelsche eska- der, die in een strijd gewikkeld waren met vijandelijke palrouilleschepen, werden aan- gevallen door Duitsche luclitvaarluigen, doch zonder dat deze torpedojagers besclia- digd werden. Van de vijandelijke palrouilleschepen wer den twee treilers, de ,,Otto Rudolf'' en de Braunschweig" tot zinken gebracht. Twin- tig der opvarenden werden krijgsgevangen gemaakt. Zaterdagavond werden Duitsche torpedo jagers op patrouille ontmoet door een af- deeling lichte Engelsche kruisers; een dezer, de „Cleopatra", ramde een der torpedoja gers, die zonk, zonder dat iemand der be- manning gered kon worden. Het Duitsche marine-bericht, van dit ge- vedit melding makende, zegt, dat „een der torpedobooten nog niet in de haveon is te- ruggekeerd." HOOGESCHOOL TE GENT. Naar het „Alg. Hbl." verneemt, is van de opening der Vlaamsche Hoogeschool le Gent onder Duitsch liesluur slechts bitter weinig le verwachten. Het berichl, dat verschillen de vooraanstaande professoren humie medc- werking aan de Duitsche autoriteiten had!- den toegezegd, is niet juist. Het aantal van hen onder de Genlsche hoogleeraren. die zich voor de verwezen- lijking van deze plannen beschikbaar heb ben gesteld, bedraagl vier en slechts e6n daarvan, is een Belg, de beer W. de Vreese. De drie andere zijn: een Duitscher, Stober, sinds 20 jaren professor aan de 4Oliversiteit van Gent; een Luxemburger, Hoffmann, en een Hollander, Logeman, ook sinds 25 jaar als docent in Engelsch en Angel-Saksiscli werkzaam. Alle andere hoogleeraren sc'hij- nen pertinent geweigerd te hebben, mede te werken, ondei- wie prof. Paul Fredericq, wiens ge van gen neni i ng d ezer dagen in de bladen werd gemeld, A. Vercouillie, C. de Bruyne en J. Mac Leod, enz. Eigenaardig is, dat sinds vele jaren nog een Duitscher te Gent doeeerde, de heer F. Bley, van wien ook verschillende pan- genmanistische werkjes afkomstig- zijn. Welke houding hij heeft aangenomen, is niet bekend. Zijn naam werd ons niet ge noemd onder hen die den Duitschen plan nen jsteuu- verleenen. EEN ONTHEDDERDE ENGELSCHE TORPEDOJAGER. Een Dinsdagavond le IJmuiden binnenge- komen stoomtreiler is op 27 dezer des mor gens te elf uur op ongeveer 55 gr. 30 mi. N. R. en 6 gr. 18 m. O. L. gepasseerd een voor stuurboordsanker liggenden Engel schen lorpedojager met drie schoorsteenen. gemerkt Medusa", voerende de Engelsche vlag en voorzien van draadloOze telegrafie. De torpedojager had zware averij; de boeg vertoonde een grool gat; de sloepen waren aan stukken en aan dek was veel wrakhout. Hel achterschip was zinkemde. de officiershutten waren dicht geplakt. De Medusa ligt op 23 vaam water gevaarlijk voor de scheepvaarl. Wegens het sleclite weer kon de treiler geen pogingen doen de Medusa op -sleep te uemien. Er waren geen andere schepen in de nabijheid. IN HET HOL VAN DEN LEEUW GEWAAGD. Men meldt uit Esschen aan de „N. R. Crt.": Dezer dagen zou een Brusselsch koopman in bo ter naar Holland gaan. waarvoor zijn passen in orde waren, toen hij hier plotse- ling aangehouden en in voorloopige hech- tenis gesteld werd. Van deze aanhouding werd een te Roosendaal uitgeweken Belg, de heer Ameels, die met bovengenoemden koopman in handelsbeLrekking stond, in kennis gesteld, daar de koopman hem wilde spreken aan den draad op de grens op een liepaald uur in den namiddag. Toen de heer A. aan deze uilnoodiging gevolg gaf en aan den draad verschcen, vond hij echter in plaats van den Brusselschen koopman een Duitsch militair, die (den h)eer A. mededeelde, dal zijn Brusselsche vTiend op het station in arrest zat en voorloopig niet vrij kwam, maar dat hij verzoclit had met hem even pei* telefoon te mogen spreken, waarvoor de Duitscher hem gelegenheid wenschte te ge~ ven op heL ipassenbureau, even over de grens aan den grooten weg gelegen. De heer Ameels, dezen uitleg geloovende, had de on- voorzichtigheid over he grens naar het pas- senbureau te gaan; sindsdien is hij niet ter uggekeer d. Naar verluidt, zochl de Duitsche militaire overheid hem reeds lang als verdacht van berichten aan de vijandelijke pers over den toestand in bezel Belgie over te brengen. Hij is thans van hier naar Antwerpen over- gehrachi. IN EEN DUIKBOOT. Een Balkan-correspondent van het „Ber!. Tagebl." heeft een tocht gemaakt in een onderzeeboot en vertelt daarvan: Dag en nacht gaat dezelfde zenuwmoor- dende jacht op den vijand, van wien het draadlooze toestel, dal de booten aan boord hebben, islechls zelden iets betrouwbaars meldt, door. Weken lang geniel de beman- ning geen behoorlijken slaap of goede voe- ding.' Tocli maakt men zich gewoonlijk een verkeerde voorstelling van het leven in een duikboot. Van de vreeselijke hitle, waarvan zooveel verteld is, merkt men niets. In den winter is het zelfs hevig koud in de boot, het is de koude van het zeewater rondom, die de staten wanden spoedig naar het bin- neiiste van de boot geleiden. Ook de lucht wordt eerst na buitengewoon lange vaarten werkelijk slecht en ongeschikt om in te ade- fflen. In het algemeen kan elkc duikboot 'snachts, dus na ten hoogste zestien uren, voor den dag komen en de slecht ge worden lucht met zijn zuig- en pomptoestel verver- schen. Op langere tochten wordt de lucht door kali-patronen been geperst, die de koolstof van de met koolzuur overladen at- mosfeer vasthouden. In het ergste geval is een druk op een kleinen hefboorh voldoen de. Dan stijgen door buizen uit zuurstof- flesschen blazen door een klein, met water gevuld glas aan den binnenwand van het schip. Een tweede hefboom regel t de hoe- veelheid. Men kan deze zetlen naar het ge- tal jnensehen, die hehoefte aan zuurstof heb ben. De bemanning kan drie of vier dagen lang aan kunstmatige zuurstof leven. Me- nige duikbootmalroos, die zich reeds verlo- ren had gewaand,( heeft daardoor het licht van <le zon lerug gezien. HET KANON VAN CON ELANS. Osborn vertelt in de „Voss. Ztg." van een groot scheepskanon der Franschen, dat er- gens in het bosch werd gevonden. Toen de Duilschers het veroverden, maakten zij voor het eerst persoomlijk kennis met een ouden. vriend uil de verte. Hel kanon had van lien zelfs reeds een naam gekregen en beetle het kanon van Con flans. »- Met dit- geschut, waarvan de loop acht meter lang was, beschoten de Franschen sedert maanden onafgebrokeu het plaatsje Conflans, dal hun als spoorwegstation een beschieting waard leek. De afstand was niet gering, achttien kilometer. Maar dat was voor het sluk geen bezwaar. Sedert Augustus 1915 peperde het dagelijks een hoe- veelheid in het onschuldjge plaatsje van den weg van Melz naar Elain. Als de bediening goed in haar humeur was, vaak zelfs hon- derd schoten per dag. In Conflans was men er reeds lang aan gewoon. Altijd dezelfde toon en helzelfde kalibcr. Men wist precies hoe het monster er uit moest zien, waaruit de granaten kwamen. De artilleristen in het bosch van Hainemont hadiden echter geen geluk. Meestal troffen zij niets en zeker niet hel station en den naaslen omtrek ervan. Ofschoon de Duitschers wel ontdekt liad- den, waar het stuk stond. konden zij het niet lot zwijgen brengen. Nu zij het hebben gezien, is het ook begrijpelijk. De Franschen hadden zich buitengewone moeite gegeven om dezen kotos hierheen te brengen. Dwars door hel bosch was een veldbaan* aangelegd oim het in het dichlsle kreupelhout te bren gen. Zelfs nu moesten onze gidsen nog goed uitkijkeri, om het stuk niet mis te loopen in zijn schuilplaats. Komt men aan het kanon, dan is er om been een open pick, die de Duitsche grana ten hebben gemaakt. De grond is geheel omgewoeld; in het middelpunt staal. echter een kleine vesting. Hel kanon stood in de diepte onder een >Jaag van (di*ie en een halven meter beton. Op eenigen afstand hadden de Franschen ballonkanonnen geplaatst in zorgvuldig gemetselde putlen, om de vliegers weg te houden. Dha rover been waren takken gelegd -en het geheele toestel was draaibaar als het affuit van een ballon-kanon. Het was voortreffelijk werk, maar nog niets bij de kan on vesting vergeleken. Hier was een ge heel systeem van onderaardsche vertrekken. Daarin ston;l hel stuk geborgen. Alleen het uiteinde van den loop kwam te voorschijn. Van uit den geweldigen geschuttoren kwam men door slingerende gangen van beton in de granatenkamer, wlaar ook het schot ge- regeld werd. Men moest daarvoor twintig trappen naar beneden. Een andere trap liep naar de kardoezenbewaarplaats. Een derde, een vierde naar de verblijven voor de ma- rine-artilleristen, die het stuk bed.ienden; evenals aan boord, sliepen zij in hangmatten. Dit ingewikkelde werk hadden de Fran schen niet kunnen afbreken, toen zij zicli naar de Cotes Lorraines terugtrokken. Alles viel den Duitschers in haiiden. Den 25en Februari nog had het kanon vijflig schoten in de richting van Conflans gevuurd. Dat was zijn zwanenzang geweest. Den volgen- den dag werd het verlaten. GEMEENTERAAD YAN TER NEUZEN. Vergadering van Donderdag 30 Maart 1916, des voonniddags 10 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Aanwezig de leden: A. \"isser, D. J. Dees, J. .1. de lager, R. Scheele, J. de Bruijne, M. Eijke, H. B. van Nes en R. G. E. Nolsom; later ook de heer I). Scheele. Afwezig de heeren A. C. Le risen. A. H. Donze, E. H. T. van Borssum Waalkcs en L. T. van Hasselt. De voorzitter open I de vergadering en deelt mode, dat de heer Lensen -heeft be nch t, wegens werkzaamheden de vergade ring niet te kunnen bijwonen, de heer Van Borssum Waalkes heeft te kennen gegeven, in den loop van deii voonniddag de verga dering te zullen bijwonen, en de heer Van Hasselt is wegens familieomstandigheden af wezig. Aan de orde komt: 1. Notulen. De notulen der vergadering van 9 Maart 11. worden met algemeene stemmen vastgesleld. De vaststelling der notulen van de verga dering van 17 Maart 11. wordt aangehouden tot eene volgende vergadering. 2. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van J. B. Galle, waarin deze bericht, de benoeming tot lid der com- -^v. j De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter kennis van logement-, koffie- en bierhuishouders en verdere onder- nemers van voor het publiek toegankelijke bedrijven, dat van af heden op het Gemeentehuis op de gewone kantooruren GRATIS verkrijgbaar zijn Ter Neuzen, den 31 Maart 1916. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 1