De krijgsbediTjvou,. 1 E i V. f 6EM£W6D£ BERSCHT£M,~ Bil I TER NEUZEN, 27 Maart 1916. e CI fe 3j 'I 'I i: u« i a e e r r j] •J I k j I i a r I 1 i i r I •J j I J t I I i staande met boogverraad. De rTagesztg." vindt het diep treurig en beschamend, dat het Duitsche volk 'dit spektakelstuk moest beleven. Daarbjj was degene, die het op touw zette, niet de patbologische Lieb- knecht, maar de miD, die rip het oogenblik nog de functie van Yoorzitter der sociaal- demokratische parti] bekleedt. GEVECHT OP DE NOORDZEE. lit Berlijn wordt officieel gemeid: Be- richlen, van verscliillende zijde liier ontvan- gen. beve&tigen dat de Duitsche hulpkrui ser „Greif" op 29 Februari in het Noorde- lijke deel der Noordzee een gevecht heeft geleverd tegen 3 Emgelsche kruisers en een torpedojager. De „Greif" heeft in dat gevecht een groo- ten Engelschen kruiser van ongeveer 15.000 ton door een torped-oschot tot zinken ge- bracht en heeft zich ten slotte zelf in de lucht laten vliegen. Van de bemanning zijn ongeveer 150 in Engelsche gevangenschap geraakt. Hun na- men zijn nog niet bekend. Zij worddfi door de Engelschen, die omtrent het voorval het strengste stilzwijgen bewaren, van de bui- tenwereld geheel afgesloten. Daarlegen zijn maatregelen genomen. Men verdiepte zich naar aanleiding van dit bericht in gissingen. aangezien van Engel sche zij-de niets omtrent dit gevechL was ge meid. Thans komt daarover van wege de admiraliteit uit Londen [het volgende bericht: Den 29en Februari heeft op de Noordzee een gevecht plaats gehad tusschen den Duit- schen hulpkruiser „Greif", die als Noorsch koopvaardijschip vermomd was, en den Britschen hulpkruiser Alcantara". Het ge vecht eindigde met het zinken van beide schepen. De Duitsche hulpkruiser werd door kanonvuur, de „Alcantara" blijkbaar door een torpedo tot zinken gebracht. Vijf Duit sche officieren en 115 manschappen werden opgepikt en gevangen genomen. De geheele bemanning bestond, naar men meent, uit meer dan 300 koppen. De Engelsche ver- liezen bedroegen vijf officieren en 69 man. Het dienl te worden opgemerkt, dat de vijand tijdens het geheele gevecht onder de Noorsche vlag was, die op de zijde van het schip geschilderd was. Dit nieuws wordt thans bekend gemaakt, daar uit een ontvan- gen Duitsch draadloos bericht blijkt, dat de vijand vernomen heeft, dat de „Greif", die veel geleek op de „Mowe", vernietigd is, voordat zij er in slaagde onze patrouille- linie te passeeren. (De „Alcantara" was gebouwd in 1914 te Govan. Het schip had een inhoud van 15831 ton en hehoorde aan de Royal Mail Steam Packet Co. In de Duitsche scheepsregisters komen wel eenige vaartuigen voor, die den n a am Greif dragen, doch gezien, hmi kleine lonneninhoud, is het zeer onwaarschijnlijk, dat een dier vaartuigen de hulpkruiser is geweest, die in het gevechL met de „Alcan- tara" tot zinken is gebracht. Volgens boven- staand Engelsch communique was de „Greif" van lietzelfde type van de Mowe", waarvan de tonneninhond echter ook niet juist bekend is). Wij ontleenen aan de „N. R. Crt." de vol gende telegrammen: A4NVAL van ENGELSCHE VLIEGTUIGEN IN NOORD-SLEESWIJK. BERLIJN, 26 MAART. (Wolff.) Officieel: Gisterenmorgen zijn van twee, door een es- kader kruisers en een flottielje torpedoboo- ten vergezelde mnoederschepen 5 Engelsche watervliegtuigen tot een aanval op onze in- richtingen voor luchtschepen in Noord-Slees- wijk opgestegen. Niet minder dan 3 daarvan, waaronder een vechtvliegtuig, zijn door den vroegtijdig gewaarschuwden verdedigingsdienst op en ten O. van het eiiand Sylt lot landen ge- dwongen. De inzittenden, 1 Engelsche offi cieren en 1 onderofficicr, werden gevangen genomen. Bommen zijn slechts in den ointrek van de Hoyersluis neergeworpen. Schade is niet aamgericht. BERLIJN, 26 MAART. (Wolff.) Officieel: In den ochtend van 25 Maart hebben Engel sche zees trijdkr adhten vliegtuigen overge- bracht naar het Noordelijk deel van de Noord-Friesche kust. .De vliegeraanval is, gelijk het legerbericlit van 26 dezer reeds gemeid heeft, mislukt. Twee bewapende treilers, die zich op voorpost bevonden, zijn den Engelschen schepen ten offer gevallen. Onze watervliegtuigen hebben de Engel sche zees trijdkrach ten aangevallen en een aantal malen getroffen. Een torpedojager is zwaar beschadigd. Van onze dadelijk uitgczondcn zeestrijd- krachten zijn slechts enkele Lorpedobooten in den nacht van 25 op 26 dezer op den afdeinzenden vijand gastuit. Een van deze torpedobooten is totdusver niet teruggekeerd. LONDEN, 26 Maart. (Reuter.) Officieel: Engelsche watervliegtuigen hebben gister- ochtend de Duitsche luchtschiploodsen in Duitsche afdeelingen na een geslnagde ont- ploffing een verkenning in de vijandelijke stelling ondemomen en keerden, zooals in het voorncmcji lag, lerug met een aantal ge- vangenen. Een poging van de Fransohen om in de streek van het fort La Pompelle (t. Z.-O. v. Reims) een gasaanval te doen, bleef zonder succes. In de Angonnen en in het Maasgebied was het artilleriegevecht hier en daar weer bui- tengewoon hevig. Nachtelijke gevechten met strijdniiddelen op korlen afstand in het Cail- lettebosch (t. Z.-O. van liet fort Douaumont) namen voor onze troepen een gunstig ver- loop. Door groole onlploffingen ten N.-O. van Celles in de Vogezen heeft de tegenstander zich zelf aanmerkelijke schade berokkend. Onze stelling bleef onbeschadigd. Bij St. Quentin viel een Engelsche twee- dekker gaaf in onze handen. Een Fransche tweedekker stortte na een luchtgevecht in het Caillettebosch neer en sloeg te pletter. PARIJS, 26 Maart. (Havas.) Officieel be richt van liedenmiddag: Ten Westen van de Maas heeft in den af- geloopen nacht een nitierst verwoede l>eschic ling plaats gehad in de sectoren van Ma- lancourt, Esnes en lioogte 304, zonder dat er infanteriegevechten zijn geleverd. Ten Oosten van de Maas is het betrekke- lijk kalm geweest. Eenige bedrijvigheid van de artiUerie in Woevre en het Priesterbosch. Twee pogingen der Duitsehers tot over- rompeling van onze schansen bij Croix-de- Carmes zijn door F"ransch geweervuur ver- ijdeld. De Duitsehers moesten zich terug- trekken met achterlating van eenige dooden. In de Vogezen hebben de Franschen bij Wattwiller een Duitsch levensmiddelencon- vooi beschoten. In den nacht van 25 op 26 dezer hebben twee Fransche vliegtuigen granaten van groot kaliber op de Duitsche kampementen bij Nantillois en Montfaucon geworpen. PARIJS, 26 Maart. (Reuter.) Avondcommu- nique: Ten Westen van de Maas hevig bom- bardement tusschen het dorp Malancourt en het bosch van dien naam en van onze tweede linie. Geen infanteriegevechten. Ten Oosten van de Maas en in Woevre tusschenpoozend gescli utvuur Onze artiUerie heeft op het geheele front hevig gevuurd en op verscheiden punten van het vijandelijk front ontploffingen ver- oorzaakt. Ons verdragend geschut heeft de stations van Vigneulles en Hattonchatel beschoten. De vijandelijke verbindingslijnen in Ar- gonne en de verdedigingswerken in de Vo gezen zijn door ons beschoten. Een Fransch vlieger heeft bij Douaumont een Duitsch vliegtuig geveld. LONDEN, 26 Maart. (Reuter.) Engelsch staf bericht: De vijand heeft gisteren bij Givenchy en Neuville St. Vaast mijnen doen ontploffen en den trechter bezet. Later hebben wij door een tegenaanval den krater genomen, doch zijn door vijandelijke bomwerpers weer verdreven. Vandaag zijn levendige gevechten met schansanortieren, geweren en handgranaten geleverd bij de Hohenzollern-redoute en de steengroeven. De vijand heeft Kruisstraat aldaar gestichte afdeeling van den Bond I ordening of aanschryving voor eenige han- I Staande de vergadering werden een 3Qfcal voor staatspensionneering, waarbij de zaal deling of verrichting de toestemming of zeugen en eenige beeren aangegeven ter van den hoer C. Bakker geheel bezet was. Een zelfde bijeenkomst was tegen Zatcr- dagavond alliier uitgeschreven door de af- deeling Ter Neuzen. De bovenzaal van het „Hotel de Commerce" was bij die gelegen- heid goed bezet. De bijeenkomst werd geopend door het zingen van het Bondslied: „Niet een zij arm-en-oud". Vervolgens hield de lieer Jhr. Dc Muralt eene rede, waarin liij in het kort de geschiedenis v;an Ide .beweging voor staats pensionneering schetste, en herinnerde, dat het 30 jaar geleden is, dat nu wijlen het Kamerlid Heldt daarover voor het eersl in de Tweede Kaimer sprak, en dat nu aan- staanden Woensdag in de Tweede K aimer in openbare bchamleling zal komen eene wet, die dat staatspensioen voor degenen die daaraan op 70jarigen leeftijd behoefte hebben, zal brengen. Hij betoogde, dat het ontvangen van dat pensioen als een rechl moet worden ver- zekerd, en dat nieniand zicli minderwaardig zal gevoelen, dat pensioen te ontvangen, om- dat hij daarvoor geen premie heeft betaald, daar bemerkt men b. v. bij de Indische officieren ook niets van, die strijken hun pensioen evengoed op als ide ambtenaren die wel bijdragen hebben gestort. Wanneer men nu op de postkantnren ook nagaat hoe de inemschen hun uitkeering ontvangen krachtens art. 369 der invaliditeitswet, zal men zien, dat het hiermede geheel anders gaal, dan met de uitkeeringen van de diaco- nien of burgerlijke armbesturen. Hij beschouwt inlegendeel, dat het ver- leenen van staatspensioen beschavend zal werken, omdat er weer een poging is aan- gewend tot het wegnemen van een misstand dat degenen die door ouderdom niet meer in staat zijn hun werkkracht te verkoopen, aan de liefdadigjheid moeten worden prijs- gegeven. Hij acht het a. s. Woensdag een dag van beteekenis voor de voorstanders van staats pensioen, dat de wet in behandeling komt, al wil hij wel erkennen, dat deze nog niet brengen zal wat men zou wenschen. De uitkeering ad 2 per week zou hooger be- hooren te zijn en de 70jarige leeftijd lager moeten worden gesteld, maar wanneer men thans wilde trachten in dien geest iets te bereiken, weet men vooruit, dat er van de geheele wel niels komt. Zooals zij nu is ingediend, zal de wet 18 millioen gulden per jaar kosten, en onder de huidige om- medewerking vordert van den Commandant der Kustbattery by Ter Neuzen, zal met ingang van 1 April 1916 die toestemming of medewerking moeten worden gevraagdaan den Kantonnementscommandant van Ter Neuzen. Vergunningen evenwel als bedoeld in art 3 der bekendmaking van den Commandant de Kustbattery bij Ter Neuzen van 19 Januari 1916 betrefferide het dragen of hebben van wapenen, en die, genoemd in art. 1 der verordening van dien commandant van 9 Augustus 1915, nopens de uitoefe- ning van het jachtbedrijf in de grensstrook, alsmede vergunningen voor het houden van openbare vergaderingen, bijeenkomsten en optochten moeten worden aangevraagd aan den commandant in Zeeland. Inkomstenbelas ting. Men zy indachtig, dat de iaatste termijn van de aanslagen in de ryksinkomstenbe- lasting met ultimo Maart vervalt, zoodat de geheele aanslag voor 1 April behoort te worden voldaan. Weer locgelalea. Door den vice-admiraal, commandant in Zeeland is aan de navolgende personen, wien indertijd het verblyf in het in staat van beleg verklaarde gebied is ontzegd, voorwaardelyk verlof verleend in zyn ambts- gebied terug te keeren. De toelating wordt slechts gehandhaafd indien de betrokkenen zelfs den schyn vermyden van ongeoor- loofde handelingen te verrichten, op straife van anders opnieuw en dan onherroepelijk te worden uitgezet. Het zijn F. de Bruyn te Hulst, V. A. de Letter te Koewacht, Th. Everaert te Bouchaute (tydelyk te Philippine), E. van de Velde, A. Vriesacker en P. Yermeersen, alien te Nieuw-Namen E. Cuelenaere, burgemeester van Philippine en diens zoon C. F. M. Cuelenaere. Weer in vrijheid gesteld. Vrydag is hier weer gearriveerd de heer C. Verwilligen, kapitein op de sleepboot Barbara IV", die op 26 Januari j.l. door de Duitsehers te Selzaete werd gearresteerd. Omtrent zyn wedervaren vertelde hy, dat standighed.cn is dat bed rag tocli werkelijk hij op den bewusten datum te Selzaete aan wal gaande, om de uitklaring in orde te maken, door de Duitsche militairen werd aangehouden en verhoord Men verdacht hem van spionnage en meenemen van brieven. Den volgenden dag is hy naar Gent en vervolgens naar Brussel vervoerd, waar zijn zaak verder zou worden onderzocht. Het bleek hem daarbij, dat niet hooger op te voeren. Spreker wees er voorts op, dat in veering van het staatspensioen nog wel bestrijding zal ondervinden, en bezwaren daarlegen zul- len worden in den weg gelegd. Hij citeerde uitingen van verschillende voormannen der onderscheidene rechter-fracties in de Twee de Earner, waaruit te concludeeren valt, dat zij, zoiowel de een als de antler, tegen- standers zijn van staatspensioen. Dit gaf hem1 aanleiding er op le wijzen, dat de voor standers van staatspensioen, zoolang die wet niet in het Staatsblad staat, niet op man- nen van rechts kunnen stemmen, daar zij dan helpen tegenhouden, wat ze zelf gaarne will en. Spreker gaf ook een verklaring van zijn stemmen voor de motie-Schaper, die aan leiding gaf tot het aftreden van den heer keuring voor het stamboek. IIENGSTDIJK. Toen de twee bejaarde samenwonende broeders St., met elkaar thuis bij de kachel stonden te praten, sloeg de een plotseling achterover en was terstond een lijk. Hartverlamming was de doodsoorzaak. T E R II O L E. De 39jarige knecht van den landbouwer Y. had het ongeluk met den linkerarm tusschen eene in werking zijnde dorsch- machine te geraken, het lichaamsdeel werd zoo gewond, dat het terstond dqor den ge- neesheer moest worden afgezet. KANTONGERECHT te TER NEUZEN. Zitting van 24 Maart 1916. Veroordeeld TtfnJ. E., voerman te TerNeuzea, ter zake van het fietsen zonder lieht, tot eene boete van subs. 1 week tuehtschool. J. d. B., zonder beroepE. O., werkman L. II. v. F., werkman, alien te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. G. H. t. S., aannemer te Winterswijk, thans te Ter Neuzen, ter zake van het rijden met een twee- wielig Motorrijtuig zonder lantaarn, tot eene boete van f 4, subs. 3 dagen hecht. J. J. v. M., werkman te Ter Neuzen, ter zake van het rijden met een voertuig zonder lichb, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. I. M.J. S., arbeider J. H., koopman C. L., visscher; A. E., winkelier, alien te Zaamslag, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. D., arbeiderJ. d. F., koopmanF. W. D., slager, alien te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. E. v. D., landbouwer te Axel, ter zake als voren tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. F. W. D., landbouwer; K. d. B., arbeider, beiden te Hoek H. d. V., werkman te Westdorpe; C. J1 C., courantendrukker te Hulst, ter zake als voren, ider tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. K. d. K., landbouwer te Hoek, ter zake van het verkoopen van een aan een ongeval gestorven koe, zonder keuring, tot eene boete van 10, subs. 10 dagen hecht. F. D., koopman te Ter Neuzen, ter zake van het vervoeren van een aan een ongeval gestorven koe, zonder keuring, tot eene boete van 10 subs. 10 dagen hecht. F. I., koopman te Westdorpe, ter zake van over- treding der Verordening van den Territorialen Bevel- hebber in Zeeland, tot eene boete van /100, subs. 30 dagen hecht. met bevel tot teruggave van de i» beslag genomen gerst. E. C., veldarbeidster te IJzendijke, ter zake als voren, tot eene boete van 5, subs. 5 dagen hecht. J. S., arbeider te Selzaete, ter zake als voren, tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. L. d. M. en E. de G., te IJzendijke, ter zake als voren, ieder tot een boete van 10 subs. 5 dagea hecht. voor iedere boete. J. G.. vlashandelaar te Axel, ter zake van Arbeids- wetovertreding, tot 3 boeten elk van 2 subs. 2 dagen hecht. voor iedere boete. J. d. V., koopman te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Trekhondenwet, tot 2 boeten elk van 0,50, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. E. d. V., arbeider te Boschkapelle, ter zake van het graven van schelpvisch tot een boete van 2, en Hoek St. Jean en den omtrek van Loos, Treub als Minister. In de eerste plaats was gen jjad vergist en deze kon dan ook dadelijk vertrekken. Men voorzag hem kosteloos van passen en reisbiljetten en liet hem op eigen gelegenheid van^Brussel naar Neder- land reizen. Yerwilligen verklaarde steeds goed be- handeld te zijn en goed eten te hebben gehad. Bij zijn vertrek ontving hij zelfs van de officieren een paar sigaren, terwijl zij hem de hand ten afscheid reikten. zekere schipper Paepe had verteld, dat hij, subs. 2 dage^ hecht. Verwilligen, zich aan genoemde misdryven j njet bevinden bij zijn voertuig, tot eene boete van schuldig had gemaakt. Deze Paepe zat f l, subs. 1 dag hecbt, n *--v it i 1 "i D d 17 ViinrihuiollAI echter zelf in Duitschland in de gevangenis en het duurde zeer lang, eer die schipper te Brussel met de beschuldigde kon worden geconfronteerd. Toen dat echter eenmaal had plaats gehad, bleek terstond, dat de aanklager zich in deD persoon van Verwiili- den Lorette-heuvel en Vaux beschoten. Wij hebben daarop geantwoord met het opbla- zen van een munitiedepoL bij Ooist-Taverne. Een onzer vliegtuigen is gisteren uitgevlo- gen en niet teruggekeerd. PARIJS, 25-26 Maart. (Havas.) Zaterdag zijn voor Verdun slechts artilleriegevechten geleverd. Het bomhardement van onze twee de linies wettigt overigens de veronderstel- ling, dat de Duitsehers een nieuw offensief voorbereiden. Het zal de Fransche aan- voering niet overvallen. Deze gaat voort met haar actieven, metliodischen tegenstand, naar het tactische doel, dat zij zich heeft gesteld. Wij moeten defensief blijven tot een andere toestand is ingetreden en zoo de aanvallen van den vijand onder het toe- brengen van de grootste verliezen een voor een breken, to tdat Ihet oogenblik daar isvoor een tegenoffensief, waarmede wij den vij and uit zijn stellingen kunnen verjagen, wat het einddoel van den strijd is. hij van meening, dat ten slotte niemand on- misbaar is, en dat is ook zoo gcbleken te ,zijn. De oorzaak van zijn stemmen was evenwel, dat de heer Treub als eisch voor de mvoering van het staatspensioen stelde, de aanneming van de door hem voorgeslelde pensioem-belasting, in hoofdzaak ongewijzigd. Was dit geschied, dan zou, omdat dan b.v. iemand met f 12 inkomen s weeks J 6's jaars belasting had moeten betalen, een verkapte pensioimeering met premiebetaling zijn inge- voerd en hieraan kon spreker, ook in ver- band met wat hij daaromtrent in de verkie- zingsdagen aan het adres van Minister 4 alma had gezegd, niet mqdewerken, hij zou zich dan niet vrij geacht hebben, weder voor de kiezens te verschijnen. De rede van den spreker werd met aan- dacht gevolgd en met algemeen applaus be- groet. Voor afwisseling werden door mej. .Truus Nadhtweh, geaccompagneerd door den heer J. Bierle, een aantal liederen gezongen. De zangeres, die over een goede stem bleek te beschikken, deed dit op verdienstelijke wijze, en aan liet applaus, dat haar na elk num- mer ten deel viel, bleek ten voile, dat hei- geen zij welwillen,d schonk, ten zeersle werd Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden iuidt gewaardeerd. Met het woord van dank, dooa- I „rv«».r,;(Tni' -Jon IlL'P .aflll VRi als volgt Hoogste barometerstand naby 760.0 Zuid- Duifschland. Laagste barometerstand 743.3 Skagen. Verwachting tot den avond van 28 Maart Matige tot krachtige, tijdelijk wellicht stormachtige zuidelijke tot weste'iijke wind zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschynlijk regeu of hagelbuien, iets zachter. In de op Donderdag a. s., des voor- middags ten 10 ure, te houden openbare vergadering van den Gerneenteraad alhier, den voorzitter, den heer M. Eijke, aan liet slot den spreker en de zangeres gebracht, stem den zeker alien in. Maatregelen van Ret militair gezag. De vice-admiraal, commandant in Zeeland, heeft ingevolge de Kon. Besluiten van 31 Dec. 1915 en van 11 Febr. 1916, waarbij resp. de gemeente Eilewoutsdyk en de ge- meenten Ter Neuzen, Hoek en Zaamslag onder zyn gezagsgebied zijn opgenomen bepaald, dat in de gemeente Eilewoutsdyk de op 31 Dec. 1915 geldende militaire bepalingen Tijdelijk lager pcii. Kanaal van Zuid-Beveland. Volgens mededeeling van den Waterstaat zal voor het uitvoeren van werken het kanaalpeil van 27 tot en met 29 Maart a.s. afgelaten worden tot 7 d.M.-N.A.P. waar- door de diepte in bet kanaal verminderd wordt van 65 tot 55 d.M. AXEL. Bedankt voor het beroep bij de Ger. Kerk alhier, door Da.LJ. H. Jonker te Voorburg. -.MS£5JSSfc T3HSU - Vrijdeg had alhier ten overstaan van den notaris J. A. Dregmans ten verzoeke van de erven J. Verstraten, de openbare verkoop, plaats van a. Een huis met schuur en erf in de Kerkdreef, groot 2 aren 90 centiaren. Kooper hiervan werd Herms.ZegersM.Pz., vlashandelaar alhier, voor f 3590, en b. Een schuur groot 16 centiaren. Kooper hiervan werd P. Dekker Fz., landbouwer alhier, voor 425, BOSCHKAPELLE. Toen de knecht van de iandbouwster Wed A. Seheele eenige personen per rijtuig naar Sluiskil had gebracht, geraakte het paard nabij de Otheensche brag onder Zaam slag op hoi, het rijtuig sloeg om en viel in de sloot na nog een dertig meter te zyn Sleeswijk-Holstein ten Oosten van het eiiand komen de volgende punten in behandeling onder weike benaming ook door den com- voortgesleept door het paard, dat toen ge- Sylt aangevallen. De vliegtuigen werden naar Notulen. I mandant in Zeeland of diens ambtsvoor- kon worden gegrepen. De knecht, de afgesproken plaats dicht bij de^Duitsche 2, lngekomen stukken. ganger uitgevaardigd, voor zooverre na dien ryj.uj„ rljet had kunnen verlaten, kust gebracht door een eskorle lichte krui sers en torpedojagers. Drie watervliegtuigen worden vermist. De torpedojagers Medusa en Laverock zijn in aanvaring geweest. Men vreest dat de uVIie- dusa lengevolge van het stonmweder van gisteravond is verloren gegaan, doch er be- staat geen ongerustheid omtrent de veilig- heid der bemanning. Onze torpedojagers hebben tien Duitsche bewapende patroeljevaartuigen in den grond gebooi-d. Nadere bizonderheden omtrent den lucht- aanval zijn nog niet bekend, doch volgens telegrammen aan Deensche bladen schijnt hij doel te hebben getroffen. WESTELIJK GEVECHTSTERREIN. BERLIJN, 26 MAART. (Wolff.) Officieel: Gisteren kon de goede uitwerking van een in den voorafgaanden nacht ten N.-O. van lngekomen 3. Behandeling van de aanvraag van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaatschappij aan Gedeputeerde Staten van Zeeland om vergunning totaanleg van een stoomtramweg van Philippine over Hoek naar Ter Neuzen. 4. Voorstel tot verhooging van de ver- goeding voor het verrichten van vrachtrijders- werk in dienst der gemeente. 5. Voorstel tot het verleenen eener gratificatie aan mej. M. Goossen als telegram- bestelster. 6. Voorloopige vaststelling van pensioens- grondslagen. 7. Voorstel tot het verleenen van ver- ganger datum niet ingetrokken en met inachtneming der na hetzelfde tijdstip aangebrachte wij- zigingen van toepassing zijn. Wat betreft de gemeenten Ter Neuzen, Hoek en Zaamslag, worden van kracht ver- klaard de verordeningen van den territo rialen bevelhebber in Zeeland, betreffende die het rijtuig werd ernstig aan het hoofd gewond en aan armen en beenen geknensd het rytuig was zeer beschadigd. KOEWACHT. Zondag n.m. werd ten huize van den heer E. de Yleeschouwer eene algemeene ver- den commandant in Zeeland aangaande het gunniDg tot aansluiting op het gemeente- aanroepen van motorvoertuigen. rj00h Ingetrokken worden in deze drie ge- 8. Ontheffing belastingen. meenten de verorderingen van den Com- 9. Classificeering van hen, die voor een mandant der Kustbattery bij Ter Neuzen Vermelles plaats gehad hebbende ontploffing I aanslag in den hoofdelyken omslag voor 1916 betreffende het schetsen en teekenen omtrent vastgesteld worden. In den trechter ligt een vijandelijke gepantsende waamemingspost. iVerscheidene Engelsche ondergrondsche ver- blijven zijn vemield. Ten N.-O. van Neuville hebben kleine in aanmerking komen. het dragen van distinctieven,' het maken gadering gehouden van de onlangs opgerichte van schetsen, opnemingen, teekeningen en vereeniging tot verbetering van e vai ens- foto'shet ^enzetteiiva'n dnivenhokken, ras. Behalve de 24 leden die zichhadden het in bezit hebben en vervoeren van post- aangegeven, waren nog andere landbouwers duiven en het zich op vordering legimi- t.egenwoordigwaarvan er zic nog a s teeren en bovendien de bekendmaking van lid aangavenzoodat de vereeniging thans teeren, en ooveuu 1 30 leden telt. Het voorloopig bestuur gaf in overweging over te gaan tot het kiezen van een definitief bestuur. Gekozen werden de heeren H. Plasschaert, J. de Vleeschouwer, Jac. v. d. Vijver, Edmond van de Vijver en Emile David, die alien de benoeming aan- natnen. Daarna werd het reglement vast gesteld, terwijl de vereeniging den naam kreeg van St. Antonius. Als controleur het houden van duiven en postduiven en het in voorraad houden van baktarwe. Voor Staatspensioen. Indien eene in de gemeenten Ter Neazen, --- Vrijdagavond trad de heer Jhr. De Muralt of Zaamsla** bestaande militaire ver- werd gekozen J. van de Bilt. te Hoek op in eene vergadering van de R. d. F., bierhuishoudster te Westdorpe, ter zake van niet sluiten op tijd, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. C. K., koopman; P. v. V„ arbeider; H. D., bierhuishouder; E. A. G., zonder beroep, alien te Westdorpe, P. d. C., straatlegger te Ter Neuzen, ter zake van het verblijven in een bierhuis na sluitingstijd, ieder tot een boete van 1, subs. 1 dag hecht. voor ieder. A. v. B.; A. v. O.; E. v. d. V., zonder beroep te Sas van Gent, ter zake van het loopen op den spoor- weg, ieder tot eene boete van /0,50, subs. 1 dag hecbt. voor de twee laatstgenoemden, en een week tuehtschool voor eerstgenoemde. L. P. M., bakker en A. P. E., horlogemaker te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van /0,50, subs. 1 dag hecht. voor ieder. I. J. S., smid te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f 0,50, subs. I week tuehtschool. J. d. V.; - M. R. N.; - C. H.E. G. E. v. V.; I. d. V.; B. d. V., alien zonder beroep te Sas van GentM. d. C., landbouwer te Philippine, ter zake van het loopen op den spoorweg, ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. voor ieder. D. S., visscher te Bouchaute, ter zake als voren, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. P. J. d. L., schipper te Dordrecht, ter zake van openbare dronkenschap bij derde herhaling tot hech- tenis van drie dagen. H. V., werkman te Philippine, ter zake van strooperij, tot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. met verbeurdverklaring en vernietiging der in beslag genomen zak met koolrapen. L. d. K., en M. d. B., landbouwerskneehten te Ter Neuzen, ter zake van Jachtwetovertreding, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 week tuehtschool. M. P. Z., arbpider te Axel, ter zake van Leerplicht- wetovertreding,' tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. L. v. 0., en E. B., arbeiders te Hoek en M. J. D„ landbouwer te Philippine, ter zake van Leerplichtwet- overtreding, ieder tot eene boete van 4, subs. 3 dagen hecht. Vrijgesproken A. G. T. v. H., winkelbediende te Ter Neuzen. Teruggave bevolen aan de ouders zonder toepassing van straf in de zaken van K. d. K., te Ter Neuzen en P. v. 0., te Sas van Gent. Het dure koper. Door de politie te Vlissingen isVrijdag, naar de VI. Crt. meldt, bij een opkooper aldaar een hoeveelheid rood koper in beslag genomen, welk koper bleek ontvreemd te zijn uit de koperslagerij van de werf der Kon. Maatseh. ffDe Schelde" aldaar. Een daar werkzaam zijnde jonge man is daarop aangehouden en heeft hij bekend dit koper te hebben gestolen, waarbij moet zijn ge- bleken dat hy sinds half Januari ji. gereg.eld bij het verlaten der fabriek stukken koper wegnam en dit onder zijn kleeren verborg om het vervolgens thuis aan zijn moeder ter hand te stellen die, wetende, dat het door haar zoon gestolen was, aan een op kooper verkocht. De jonge man is gevankelijk naar Middel- burg overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld, terwijl tegen de moeder die de opbreDgst van het verkochte koper met haar zoon deelde, proces- verbaal wegens heling is opgemaakt. Nog bleek dat de moeder in deze ook haar zoon om den tuin leidde door hem te bedriegen omtrent de opbrengst van het verkochte koper. Moord door ©en Spanjaard te Amsterdam. Donderdagmiddag kwam ten kantore van den heer Bosnak aan de Nieuwe Heeren- gracht te Amsterdam, welke firma in fruit handelt, een Spanjaard over zaken spreken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2