Jhr. H. DE MUE-ALT, Dokter J. H. Blankstein J.A.KLAASSEN&C" burgeblijken stand. ADVERTENTIEN. Itoogwatergetij te Ter Neuzeo dagen. scheepvaartbeweging. PIETER CORNELIS STAKDAERT, van den Bond voor Staatspensionneering, REDE van Nieuwstraat 10, Telefoon No. 6. TER NEUZEN. Ondergeteekende deelt aan het publiek nogmaals mede dat L. E00LE Jr. onder curateele is gesteld en WAARSCHUWT dus alien geen rechtshandelingen met den curandus te doen. De Curator, F. C. M. DE BIDDER, Den Haag, Atjehstraat 94. GEMEENTERAAI) TAN TER neuzen. 3.44 4.1 4.19 4.39 5.— 5.23 5.49 6.20 6.56 7.41 8.32 9.28 10.17 10.58 Maar is 't werkelijk wel zoo'n verschrik- Jrelijk misbruik, als men zich in een offi- cier verkleedt om aan het Rijk een ca- deautje van zoowat 30.000 gulden te doen? Want dat zijn zeshonderd dagen auto-diensl loch wel waard, en dan rekenen we nog de fooi van den chauffeur niet. Met allemaal zulke kapiteins werd het keger ten slotte nog... 'n goudmijntje voor M Rijkt (Tel.) II. M. de Koningin en de nieuwe staalsleening. Wij vernemen, dat H. M. de Koningin op ■de nieuwe staatsleening voor 500.000 zal inschrijven. Een veroordeeling wegens heling. Het Iiaagsche Gerechtshof vernietigde het vonnis der Middelburgsche rechtbank, waar- bij P. C. K., opkooper te Breskens, werd veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, wegens heling, en veroordeelde beklaagde voorwaardelijk lot 1 maand gevangenisstraf, voor een proeftijd van 2 jaren. Seheepsruinite voor de Regeering. De conferentie der reeders, in zake de voorziening der seheepsruinite ten behoeve der Regeering, welke gisteren na de bijeen- kornst met de Minister's van Landbouw enz. werd voortgezet ten kantore der firm a W. Midler Co., heeft tot een voor de Re geering bevredigend resultaat geleid. De Nederlamdsche seheepvaart. AMSTERDAM. Naar we uit goede bron vernemen, wordt in regeerings- en scheep- vaartkringen overwogen, om de uitgaande Nederlandsche schepen door sleepboolen te doen convooieeren. Rinnen enkele dagen zal men met de voorbereiding daarvan ge- reed zijn. Een Nederlandseh s looms chip le Falmouth aangekomen. AMSTERDAM. Volgens bij de stoomvaart- anaalschappij Nederland ingekomen bericht, is het stoomschip Prins der Nederlanden le FaLmouth aangekomen. I>e Koningin der Nederlanden" vaart niet uit. AMSTERDAM. Het stoomschip „Koningin der Nederlanden", dat oorspronkelijk a. s. Zaterdag zee zou kiezen, zal voorloopig niet uilvaren. Pokken. AMSTERDAM. Naar aanleiding van het leit, dal zich onder de leerlingen eengeval van pokken heeft voorgedaan, is de meisjes H. B. S. alhier gesloten. Geboorten. 3 Maart. Jan, z. van Jan Hollebek en van Elisabeth Neeltje Pladdet. 6 Maart. Catha- rina, d. van Frans van Langevelde en van Sara Koster. Levinus, z. van Johannes de Rubber en van Suzanna Adriana Verberkmoes. Alina Maria Josepha, d. van Jules Marie Joseph van den Bon en van Marie Vir- ginie Louise Boenne. 11 Maart. Reinier, z. van Cornelis Jan Scheele en van Margaretha Elisabeth Deij. 14 Maart. Benjamin, z. van Willem de Groote en van Maria Koekkoek. Adriana, d. van Arie de Putter en van Cornelia Catharina van Alten. Overlijden. 3 Maart. Elizabeth Wolfert, oud 86 j., wed. van Willem Dekker. 7 Maart. Cornelia Goos- sen, oud 84 j., wed. van Gillis Drabbe. 9 Maart. Jozef Lena Marie van den Akker, oud 8 m.. z. van Louis Hubert en van Margaretha Maria Hubertina Zwak- hoven. 12 Maart. Janneke de Groote, oud 83 j., wed. van Salomon Jansen. Een verlangjen naar vrede? NEW-YORK. De correspondent van de OVERSLAG. Geboorten. 6 Maart. Helena Maria, d. van Domi- nicus Baete en van Leontina Colman. Overlijden. 9 Maart. Leo de Smet, oud 67 j., z. van Joannes en van Rosalia Scherres. 12 Maart. Marie Louise Roelandt, oud 1 j., d. van Theophilus en van Alexandriana de Clerck. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 4 Maart. Arthur Marinus van Acker, oud 22 j., jm. en Rosalia de Meulenaere, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. i Maart. Jan de Witte, oud 29 j., jm. en Wilhelmina Johanna Maria van Deursen, oud 22 j., jd. 4 Maart. Eduardus Roegiers, oud 28 j., jm. en Elisa Sophia van Leuven, oud 24 j, jd. Geboorten. 4 Maart. Ceriel,z. van Elvira Augusta Virginia Maria Hemelsoet. 5 Maart. Franciseus Ca- milius, z. van Adolf Venneman en van Rosalia De Wint. 6 Maart. Richard, z. van Henrie de Meijer en van Suzanna Maria van Cleemputte. 7 Maart. Wilhelmus Petrus Clement, z. van Petrus Francies de Rooij en van Theresia Anna van Megen. 11 Maart. Albert, z. van Florent Joseph Apere en van Floren- tina Van Assel. 15 Maart. Elsa, d. van Rene Fran cies Crucke en van Maria Johanna Hubertina Gilissen. ST. JANSTEEN. Geboorten. 1 Maart. Ivonne, d. van Victor Naes- sens en van Maria Frederika Reijns (van Antwerpen, B.). 2 Maart. Emile, z. van bominicus Van Himst en van Maria De Block (van Stekene, B.). 3 Maart. Augustus Josephus, z. van Alouisius Reins en van Emelie Marie van Duijse. Leonia Bertha, d. van Joseph De Block en van Maria Clotbilde van Goethem (van Stekene, B.). 4 Maart. Albert, z. van Alouisius Janssensen vanJoanna VanPuijvelde(van Kemseke, B.). 5 Maart. Albertus Ludovicus, z. van Josephus Au gustus Saman en van Emerentiana Vervaet (van Stekene, B.). 6 Maart. Philomena, d. van Johannes Franciseus Verlinden en van Dominica Verstraen n. 8 Maart. Magdalena Angelina, d. van Josephus Schelfhout en van Clotilda Maria Peeters. 12 Maart. Maria V'alentina, d. van Leon Leopoldus Van Gucht en van Stephania Leonia De Prijcker (van St. Nico- laas, B.). 13 Maart. Petrus, z. van Eduardus Stevens en van Leonia Maria Smet. 14 Maart. Helena Louisa, d. van Franciseus Josephus De Belie en van Amelia Francisca De Geest. Overlijden. 29 Febr. Clementina Fruijtier, oud 72 j., d. van Judocus en van Anna Maria van Kruijssen. 1 Maart. Richardus van Camp, oud 62 j., echtg. van Seraphina Maas. 7 Maart. Ludovicus Boddaert, oud 1 m., z. van Joseph Anthonius en van Maria Louisa Wagenaer. 8 Maart. Maria The resia de Potter, oud 81 j., echtg. van Carolus Ludo vicus Weemaes. WESTDORPE. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Maart. Leon Geilleit, oud 33 j., jm. en Stephanie Oderij, oud 36 j., jd. Geboorten. 7 Maart. Albert, z. van Auguste J. Casier en van Urgenie van de Velde. Emiliana Ra chel Elsa, d. van Cyrillus J. Govaert en van Irma M. Schelfhout. 14 Maart. Richard Dominicus, z. van Theodulus Lammens en vap Louisa van Vooren. Overlijden.- 4_Maart. Albert Richard Charles De Hulsters, oud 17 j., z. van Carolus V. en van M. Gijzelman. 6 Maart. Josephina de Maertelaere, oud 84 j., wed. van H. J. Philips. ^Evening Post" te Washington verklaart, dat de Duitschers Irachten vrede te sluilen. Vier dagen geleden ontboOd de rijkskanselier Von Bethman Hollweg den Amerikaanschen ge zant le Berlijn en besprak met hem, in een onderhoud, dat bijna een uur duurde, de inogelijkheid om den vrede in Europa te lierslelten. Hij ried den Amerikaanschen gezanl, Gerard, die zijn vacantie legemoeI zag, aan, Duitsehiand niet le verlatem, waarop Gerard te Washington kennis heeft gegeven, dat hij Wijven zou. De rijkskanselier Von Bethman Hollweg zeide, dat Duitsehiand zoude willen medie- werken om Belgie te herstellen en zich daaruit terug te trekken, en geen schade- loosslelling zou Irachten te verkrijgen, maar leruggave van de kolonien in Afrika zou verlangen. LONDEN. De „Times"-correspondent te New-York deelt mede, dat het ministerie van Buitenlandsche zaken der Vereenigde Staten, leu stelligste ontkend heeft, dat de Duitsche regeering in de laatste 4 dagen interventie der regeering van de Vereenigde Slaten ver- zm-hl zou hebben. Zij spreekt tegen, dat de •rijkskanselier Von Bethman Hollweg den Ataerikaanschen gezant te Berlijn zou ver- zoeht hebben, later vacantie te nemen. De rijkskanselier was wel bereid, om tot een status quo anti-belli terug te keeren, Duitsehiand zou zijn troepen uit Belgie te- rugtrekken, maar van Frankrijk eene scha- deloosslelling eisehen. De Post-correspondent le Washington, die zooals bekend is het vertrouwen van den Duitsehen gezant geniet, merkt op, dal I geheel niet onbillijk zijn, dat deze gemeen Spoedeischende vergadering van Vrijdag 17 Maart 1916, des avonds 7 ure. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: A. Visser, J. J. de Jager, R. Scheele, A. C. Lensen, J. de Bruijne, M. Lijke, E. H. T. van Borssum Waalkes, D. Scheele, H. B. van Nes, R. G. E. N olson en L. T. van Hasselt. Afwezig de heeren D. J. Dees en A. H. Donze. (Vervolg.) De heer D. Scheele meent, dat, door dezen weg in te slaan, de gemeente loch zeker niet meer in aanmerking zal komen, om iets terug te ontvangen van de uitgaven voor het steun-comite. En het is toch zeker niet tegen te spreken, dat deze gemeente, in dii opzicht, een der zwaarst getroffenen is uit het geheele land, terwijl verschillende ge- meenten van den huidigen toesland in liet gelieel geen nadeel liebljen, doch inlegended voiordeelen genieten. Nu zou het toch in het de regeering in haar tegenspraak het feit niet ontkent, dat de kanselier in een gesprek ynei den gezant interventie van de Vereenig de Staten verzocht heeft. INftEZONDEy STUKKEN. Mijnheer de Eedacteur Beleefd een klein plaatsje in Uw veel gelezen blad. Kan U mij inlichtingen verstrekken betreffende het volgende Wat kan de oorzaak zijn, dat in een gemeente, waar militaireu ingekwartierd zijn zonder voeding, de een 20 ct., de an- der 19, 18, 17, 16 of 15 ct. per man voor logies wordt uitbetaald Ten zeerste zou 0 mij verplickten, indien U mij zoo mo- gelijk hierover nader kon inlichten. EEN ABONNE. Voorm. Nam. Donderdag 23 Vrijdag 24 Zaterdag Zondag Maart Dinsdag 25 26 27 28 29 AXEL. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Maart. Cerillus van Mecke (van Sint Jansteen), oud 26 j., jm. en Elodia blabbaert, oud 23 j., jd. Nicolaas Bolleman, oud f J;> Jm- en Suzanna Geertruij Zegers, oud 27 i„ id. Maart. Jozias de Koeijer, oud 37 j., weduwn.'en rranf.oise Oppeneer, oud 31 j., jd. ten iets bijdroegen ten bate van de getroffen gemeenten. Als we nu editer ons zelf gaan helpen, en andere gemeenten volgen ons voorbeeld na, dan zullen b.v. Amsterdam en Rotterdam ook wel geen hulp noodig hebben. Waar blijft dan ten slotte de minister met ziin fonds? Spreker heeft het volstrekt niet over de meerdere uitgaven wegens brandstoffen enz., die zullen zoo niet wegen. Hij heeft het oog op de directe uitgaven. Op dezen weg voort- gaande, zullen de belastingplichtigen dezer gemeente tweemaal de oorlogskosten kunnen helpen betalen, nl. eerst voor de eigen ge meente en dan door hunne bijdrage in de belasting op oorlogswinsten nog eens vijf a zes procent, ten bate van andere gemeenten. De heer Xolson verklaart, het wel eeniger- mate met den heer D. Scheele eens te zijn. Hij heeft indertijd ook afgekeurd, dat ter- stond eene besteanming werd gegeven aan het bedrag, dat men uit de hoogere op- brengst van den hoofdelijken omslag krij- gen zal. Hij is ook van gevoelen, dat men, de leening voor bet steun-comite aflossende, daarvan later niets meer terug zou krijgen. Hij zou daanom de meerdere opbrengst van den hoofdelijken omslag niet daarvoor wil len besteden, doch die disponibel houden voor het uitvoeren van buitengewone wer- ken, er is hier in de gemeente nog genoeg op te knappen. De heer De Bruijne verklaart, telkens ver- baasd te staan, wanneer hij op dat cijfer van f 7o.000 staart, dat als opbrengst van den hoofdelijken omslag wordt geraamd. Hij zou willen vragen, of die som werkelijk noodig zal wezen, voior het bestrijden der kosten van de gemeentehuishouding, of is nien meer tot dit bedrag gekomen door de lijdelijke weelde, die hier geheerscht heeft. dens zullen zien toenesmen. Men moet er op letten, dat degenen, die winsten maakten, toch ook heeds |sterk zullen getroffen worden doorderijksbelastingen. Is het wel werkelijk noodig, dal het bedrag zoo hoog wordt op- gevoerd De voorzitter wijst er op, dat, bij de vorige vasLstelling der verordening, ook reeds in de lucht liing, het vooruitzidit, dat, van rijkswege, vergoeding zou worden gegeven aan de gemeenten, voor de gemaak- le buitengewone uitgaven. Daarvan was de raad op de hoogte. Niettemin is men den ingeslagen weg om de buitengewone op brengst, die men krijgen zal, te beslemmen voor buitengewone uitgaven opgegaan. Het beginsel is dus eenmaal uitgemaakl, en daarover behoeft dus, naar sprekers mee- ning, niet meer opnieuw te worden gespro- ken. De wijzigingen, die thans in de op nieuw voorgestelde verordening zijn aange- hracht, betreffen geen financieele wijziging, doch hebben alleen ten doel, de gemeente in sTaat te stellen, ook na 1916, haar gang te gaan, indien dit den raad gewenscht voor- komt. De heer Lensen is van gevoelen, dat de raad nu niet moet terugkomen op hel aan- genomen beginsel. Er is nu wel een meer bepaalde toezegging van den minister, maar er blijkt toch nog volstrekt niet uit, welk deel deze gemeente eventueel van die 5 pro- cent der oorlogsbelasting zal ten deel val- len. Spreker vermeent, dat, na den oorlog, door den minister zal worden nagegaan, welke gemeenten schade hebben geleden, en of in die gemeenten al of niet ook extra winsten zijn gemaakt, om daarna vast te stellen, of er reden is tot het verleenen van eene tegemoetkoming voor gedane uit gaven. Hij ziet in die toezegging geen reden, om ons nu maar stil te houden en niets te doen en de menschen, die oorlogswinsten ge maakt hebben, niet te bard aan te pakken? Als dit gebeurde, zou de minister toch even- goed zeggen, degenen, die het betalen kun nen, moeten het maar betalen. Dringend raadt hij dus aan, het ingenomen royale standpunl niet prijs te geven. Wanneer lean bewezen worden, dat eigener beweging, met geestdrift, de gelden voor het bestrijden der buitengewone uitgaven worden bijeenge- bracht, dan zal dit, naar spreker meent, nog des le eerder voor den minister een reden zijn, om eene bijdrage aan deze ge meente te verleenen, zullen we evengoed wat krijgen als andere gemeenten, als we er ook recht op hebben, en zal de omstandigheid, dat we begonnen zijn zelf te trachten de kosten te dekken, geen reden zijn, om eene tegemoelkoming terug te houden. De heer Nolson dacht, dat, toen bij de be- handeling der begrooting het denkbeeld dezer regeling hel was niet in openbare zitting besproken werd, toch niet be- paald het idee heeft voorgezeten, om de meerdere opbrengst van den hoofdelijken omslag te bestemmen voor de uitgaven van het steun-comite, docli, dat het de bedoe- ling was, daaraan eene nadere bestemming te geven. Hij zou dit aldus het liefst be- houden hebben. Want de redeneering van den heer Lensen is wel heel mooi, docli, hij vermoedt, dat er weinig van teruggeven door den minister zal terechl komen, als de gemeente de uitgaven reeds gedekt heeft. Spreker is er voor, de ontworpen regeling van den hoofdelijken omslag aan te hou den, maar het geld, dat er door binnenkomt, te besteden voor nader aan te geven buiten gewone uitgaven. De heer Waalkes vraagt, of er officieel aan dat geld al een bestemming gegeven is; is dat het geval, dan zou hij het zoo maar willen la ten. De voorzitter antwoordt, dat het niet met zooveel woorden is vastgelegd, maar dat het, blijkens de gegeven toeliehtingen, toch in de bedoeling lag, het le bestemmen voor de uitgaven van het steun-comite. Nu moeten de heeren zich echter maar geen le groote illusies scheppen, want er zal nog geld ge noeg noodig zijn. AVel is waar, is besloten, dat de uilkeeringen van het steun-comite op 1 Augustus zullen geslaakt worden, maar te verwachten is het, dat er toch wel geld voor noodig zal zijn. De algemeene beschouwingen worden ge sloten en -overgegaan tot de arlikelsgewijze behandeling van het voorstel. Artikel 1, waarin de redactie der oude verordening weer wordt herslekl en het tij- deiijk karakter er aan ontoomen, wordt aan- genomen met algemeene stemmen. Artikel 2 wordt op dezelfde wijze goed- gekeurd. In artikel 3 is, in den aanlief, liet jaartal uitgelicht, doch aan het slot eene alinea bijgevoegd, bepalende, dat wisselvallige in- komsten worden berekend, naar hetgeen daarvan in het aan het belastingjaar voor- afgaand jaar werd genoten. De heer Aran Hasselt wijst er op, dat, bij de vorige vastslelling, werd bepaald, dat als onzuiver inkomen in aanmerking wordt ge- nomen, alles, wat in geld of geldswaande in 1915 verkregen „is", en dat nu gelezen wordt verlcregen „wordt". De voorzitter merkt op, dal ook hier, de oonspronkelijke redactie der verordening is hersteld. De heer an Hasselt liad het meer aanbe- velenswaard gevonden, dat hier de redactie behouden was, overeenkomstig die van de rijksinkomstenbe lasting. Ten einde opont- houd te vermijden, zal hij in deze geen voo'i stel doen, daar het dit jaar ook geen aanleiding tot moeilijkheden zal geven, maar verder wil hij er de aandacht van burge- meester en wethouders op vestigen, opdat deze eventueel tijdig eene wijziging voorbe- reiden. Hij acht voor de toekonist in de nu voor gestelde redactie een gevaar. Er wordt ge- zegd, dat berekend wordt hetgeen in geld of geldswaarde verkregen wordt", dat be- treft dus het tegenwoordige, den toestand bp| 1 Januari van het belastingjaar. Als er dus iemand was, die in het jaar te voren een zaak dreef en daaruit oorlogswinsten maakte,_ maar hij drijft die zaak op 1 Ja- nuaj i niet meer, dan zal men hem, volgens spreker, niet meer kunnen aanslaan voor oorlogswinsten, die hij in het vorig jaar in zijn zaak maakte. Bij eventueele reclames tegen hunnen aanslag, zouden de reclaman- ten, naar spreker vreest, op grond van de ^nkclc Ingezetene, wegens de deswege gaan van geldleeningen 100, verordening iA hSt geip woX van den hoofdelijken omslag de gemeenten uit de oangeving, die hunnen hoofdelijken gesteld. Als b.v. met November a.s. de oor log eens uit was, dan zou in 1917 niemand omslag met slechts enkele honderden gul- I meer oorlogs^l makeTdan Ton m~ in 1916 genolen winst, kunnen worden aan- geslagen. Spreker althans, vat de nu voorgestelde redactie der verordening zoo op, en hij zou gaarne de desbetreffende bepalingen opgeno- inen zien, in den geest van die der rijksin- koms ten be las ting. De heer Lensen deell de vrees van den heer Van Hasselt niet; hij wijst op het slot* van artikel 3, waarin gezegd wordt, dal wisselvallige inkomsten berekend worden, naar die van het jaar tevoren. Daarop zal de raad zich altijd kunnen beroepen. De heer Van Hasselt is het daarmede niet eens; men zal zich daarop alleen kunnen beroepen, wanneer uit de calegorien, ge- noemd in letters a, b, c en d van dat arti kel, nog winst wordt genoten. Heeft een dier bronnen opgehouden te vloeien, bij den aanvang van het belastingjaar, dan zal men ook niet meer kimnen aanslaan, wat daarvan in het vorig jaar ontvangen is. Als iemand b.v. een vast ambt bekleedt en een bedrijf uitoefent, en hij doet voor het eind van het jaar zijn bedrijf aan kant, dan kan men hem, volgens deze redactie, ook in liet volgend jaar niet meer aanslaan voor de inkomsten, die hij, in liet jaar waarin zijn bedrijf eindigde, daaruit genolen heeft, omdat die bron dan op dat oogenblik niet meer vloeit. Spreker weet wel, dat dit niet de bedoe ling is, maar hij gelooft, dat een eventueel reclamant, op de door hem aangevoerde gronden, in het gelijk zou worden gesteld. De voorzitter herinnert, dal oorspronke lijk de bedoeling was, eene nieuwe veror dening te ontwerpen, in verband met den nieuwen toesland, geschapen door de in- voering der rijksinkomstenbeLasting, daarde raad nu ook gebruik mag maken van die kohieren, voor het vaststellen van den hoof delijken omslag. Men is daarvan voorloopig echter afgezien, omdat later overwogen werd, dat men ook nog le maken had met een anderen factor, nl. de gemaakte oorlogs winsten. Men heeft nu getracht, de twee nieuwe factoren te vereenigen, en liet best is thans geaclil, de oude redactie van den aanhef van artikel 3 te herstellen. Voor zoover spreker bekend, is bij de toepassing daarvan nimmer eenige moeilijkheid geble- ken. We hebben nu eenvoudig het jaartal laten slippen, dat er aanvankelijk in stond, opdal de verordening, evenals de vroegere, voor meerdere jaren zou kunnen gelden. De voorzitter verleent het woord aan den secretaris, die er op wijst, dat het eerste lid van artikel 3, de bronnen van inkom sten omschrijft, welke vaststaan, en dat in het tweede lid wordt gesproken van wissel vallige inkomsten, dus die, welke niet vast staan, en dat daaromtrent wordt bepaald, dat deze berekend worden, naar hetgeen in het afgeloopen jaar werd genoten. Alle in komsten dus, waarvan het bedrag niet vast staat, zijn wisselvallige inkomsten, die mo- gen berekend worden, naar hetgeen daar van in het vorig jaar werd genoten. De heer Van Hasselt betoogt, dat hij hel misschien verkeerd inziet, maar hij blijft er bij, uit de verordening niets anders te kun nen lezen, dan dat de belasting geheven wordt uit de verschillende bronnen, ge- noemd onder a, b, c en d, en dal het laatste lid van artikel 3 daarop slaat, zoodat dus, als op 1 Januari van het belastingjaar een dier bronnen niet meer bestaat, ook niets mag berekend worden voor lielgeen daar voor in het laatst verloopen jaar is genolen. Wordt er dus geen oorlogswinst meer ge maakt, dan zal men die in het vorig jaar verkregene ook niet meer mogen aanslaan. De heer Lensen is van meening, dat liet bezwaar van den heer Van Hasselt inder- daad niet bestaat. Er wordt in geheel de verordening niet van oorlogswinst gespro ken; er wordt gesproken van wisselvallige inkomsten, waaronder oorlogswinsten toch ook te rangschikken zijn, en die „wisselval- lige inkomsten mogen worden berekend naar het voorgaand jaar. Veronderstelt, dat iemand dit jaar 50.000 winst maakte, doch op 1 Januari a.s. geen zaken meer deed, zou de heer Van Hasselt dan denken, dal •de raad zoo iemand vrij uit zou laten gaan? De heer Van Hassell wil gaarne aannemen, dat de raad zoo iemand zou aanslaan, over- eenkomslig de bedoeling. die nu voorzil. maar hij betwijfelt, of de raad, als zoo iemand ging reclameeren, gelijk zou krijgen. Artikel 3 wordt hierna aangenomen met algemeene stemmen. Evenzoo worden de verdere arlikels goed- gekeurd en daarna de geheele verordening I met algemeene stemmen vastgesleld, zooals I die is ingediend. Vervolgens wordt ook het tarief, met de in het hoofd aangebrachle wijziging, op nieuw met algemeene siemmen vastgesteld. 2. Wijziging begrooting voor 1916. De voorzitter stelt, naniens burgemeester en wethouders voor, de begrooting voor 19i6 te wijzigen als volgt: onder de inkomsten op te nemen de vol gende nieuwe posten: gedeelte van het ver- moedelijk batig slot der rekening over iiet dienstjaar 1915 33.900, verkoop van boo- men f 210, gedeelte van de geld fearing van 10.000, tot dekking eener suhsidie aan het plaatselijk steun-comite, j 3000, ge deelte van de geldleening van ten hoogste J 43.000, ter voorziening in de kosten van het in gereedheid Imeiigen van bouwterrein, 10.000, samen J 47.110; onder de uitgaven te verhoogen de navol- gende posten: jaarwedden van den inspec- teur en de agenten van politic 125, tege moetkoming in de huishuur van onderwij- zers 75, gralificalie aan mej. F. S. Lansen 50, en op te nemen de v:oIgende nieuwe posten: kosten van hersteliing en onderhoud van zeewering 700, kosten van het in ge reedheid brengen van bouwterrein 41.500, subsidie aan het plaatselijk steun-comite 5400, aflossing van niet tijdig ingediende obligaties 200, kosten vallende op het aan- samea 48.150, en te venninderen den post bedrag (der onvoorziene uitgaven) waarover alleen met goedkeuring van gedeputeerde staUai kan worden beschikt J 1010, blijft totale vermeerdering der uitgaven 47.110. De voorzitter, dit voorstel toelichtende, wijst er op, dat het hoofdzakelijk posten be- treft voor uitgaven, waar toe in het vorig jaar werd besloten, en waarvan de leenin- gen in de begrooting van 1915 waren opge- nomen, doch waarvan de betaling in dit jaar zal moeten geschieden. Dit voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 3. Reclames hoofdelijken omslag. De voorzitter schorst de openbare verga dering, die overgaat in eene met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der ver gadering, doet de voorzitter de omvraag, waarbij niemand het woord verlangt. De voorzitter sluit de vergadering. Van 20 tot en met 21 Maart werien langs de Oostsluizen alhier 23 binnen- vaartuigen op- en 26 afgeschutlangs da Middensluizen 18 op- en 15 afgeschut en langs de Westsluizen 4 op- en 7 afgeschut. Po8itie der Stoomschepen. s.s. ELISABETH van Barry naar Rosario. s.s. HELENA in lossing te Rosario. s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos Ayres. s.s. CORNELIS vertrok 11 dezer van New York naar Rotterdam. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig lijden, meermalen voorzien van de H.H.Sacra- menten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoot en Vader in den ouderdom van 75 jaren. Wed. P. L. STANDAERT— Mobraeet en Kinderen. Ter Neuzen, 21 Maart 1916. op Vrijdag 24 Maart 1916, 's avonds te zeven ure in Hoek, bij den heerC. Bakker; op Zaterdag 25 Maart 1916, 's avonds te acht ure in Ter Neuzen, bij Mej. Wede Michielsbn. Lid van de Tweede Kamer, met medewerking van Mejuffr. TRUUS NACHTB EH, sopraan, en begeleiding van den heer J. BjeriJ: Jr. HET BESTUUR. Voor Bestuurslid „HULP IN NOOD" wordt aanbevolen de heer ZAAMSLAG, 22 Maart 1918. Aankoop en verkoop van Effecten en Pandbrieven. Inwisselen van Belgisch- en ander vreemd Geld, Coupons en Cheques. Beleggen en verstrekken van Gelden, onder persoonlijken waarborg ofzakelijk onderpand. BELEENEN VAN EFFECTEN. ASSURANTIEN. LEVENSVERZEKERINGEN. INCASSO'S enz. Directeuren van de //Onderlinge Brandwaarborg-Maalschappij ge- vestigd te Amsterdam, brengen ter kennis van belanghebbenden dat is aangesteld de Heer JAC. VAN DORSSELAER, als correspondent van bovengenoemde Maat- sehappij voor Lamswaarde (Land van Hulst) en naaste omgeving, bij wien voortaan alle verlangd wordende inlichtingen te bekomen zijn. DE JONG en Co. Maart, 1916. Onder referte aan bet bovenstaande beveelt de ondergeteekende zich in ge- noemde betrekking aan. JAC. VAN DORSSELAER, Lamswaarde. Maart, 1916.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3