Laatste Bencfiten. BU R6ERLIJKEN STAND. IN6EZ0NPEN STUKKEN. Te Rotterdam zljn de drie dieven aange- houden. Twee wisten te ontsnappen; de derde is overgebracht naar Delft. Goeie lharten. De ..Zwolschc Courant" vertelt als liis- ioriseh Jan Hofman was een Drent, een rasechte Drent Het dorpje, waar zijn wieg gestaan had en waar nu nog zijn vrouw met een viertal spruiten woont, ligt in het hart van het Ellertsveld, te midden van uitgestrekle faeidevelden, Met zijn compagnie had liij maandenlang in een barak gehuisd in het Noordelijk deel der HoU. Waterlinie en zon- der morren geduldig en trouw zijn plichten als landsverdediger waargenomen, maar zijn Drentsche liart trok naar liuis, naar het land van hei en struiken, naar vrouwtje en kroosl en uitgelaten van vreugde trok hij dan ook vorige week met de andcren naar het Noor- den, toen zijn lichting aan de beurt was voor groot verlof. Groot was dus de verwondering van zijn ssergeant-majoor, toen hij enkele dagen later Hofman met pak en zak enhangende pootjes bij den troep zag terugkomen en jrich aanmelden voor voortzetting van zijn dienstverband. De oorzaak? Och, onze vriend had in heel zijn dorpje geen werk kunnen vinden geen der boeren kon een werkkracht gebruiken, er was dus niets te verdienen. En daar na zijn Uiuiskomst ook de toelage voor de vrouw ophield, stond al spoedig gebrek voor de deur. In die out standigheden was goede raad niet duur ge- weest en school er niets antlers over, dan den soldatenzak weer aan te gorden, het geweer over den scliouder te liangen en langs den door de sneeuwmassa onbegaan baren veldweg op het naaste spoorwegsta- tion af te marcheeren. Zoo kwam het, dat de man met (hangend hoofd weer zijn plaatsje in den troep kwam innemen, en zoo vond hem de majoor in een hoekje der barak zit- ten, toen hij ides avonds daar inspectie kwam houden. Maar opeens sclxoten een paar sol- daten op de „moeder der kompie" af en met glundere gezichten verteldeh zij, dat bun anne kameraad weer naar zijn gezin kon terugkeeren, want bij onderling overleg liad- den alien zich verbonden wekelijks een klein bedrag van hnn soldij af te staan, dat dan geregeld naar Hofman zou worden overge- maakt. En in vroolijken oplocht werd de kameraad den volgenden ochtend naar den trein gebraeht, die onder een hoera! van de heele compagnie afreed en een gelukkige meevoerde. Sehip vergaan. De agent vaji Lloyds te Santos bericht: Het Spaansclie stoomschip „Principe de As- turias" stiet Zondagoehtend op een rots, drie mijlen ten Oosten van Sano Sebastiano en zonk na vijf minuten. Zes-en-tachtig man van de equipage en 57 passagiers zijn te Santos aangebraehI door lietFransche stoom schip „Vega", terwijl 338 passagiers en 107 zeelieden vennist worden. Het Spaansche stoomschip Principe de Satruslegui" is ter plaatse. De Prinpipe de Asturias" was op weg van Barcelona naar Buenos Aires en was den 24slen Februari van Las Palm as v trokken. pilen in loopgraven. Het volgende interessante nieuwtje schrijft onze Londensche correspondent, deelt iemand in de „Times" mode: Een Britsch officier schreef hem in een brief van het front in Frankrijk „Ik zag on tangs in de loopgraven tat rijke uilen. Zij waren gewoon, des nachts door de loopgraven te vliegen, zonder zich aan shells of vijandelij'ke scherpschutters te storen, en ze vingen een goeden oogst van ratten en muizen, waarvan de loopgra ven letlerlijk wemelden. De uilen verdwenen steeds twee uur voor zonsopgang. tk kon niet uilvisschen, waarheen ze vlogen, maar vermoedelijk naar bosschen achter de lime." EERSTE KAMER. Bij de behandeling der begrooting van Su- riname bepleil Minister Pleyte nogmaals, dat het niet in het belang van de kolonie is, steeds te hlijven steunen op de subsidies van het moederland. De begrooting is zon der hoofdelijke stemming goedgekeuid, e-ven- als die voor Curasao, nadat de heer Van Ivol hulde heefl gebraeht aan de Katholieke geeis- telijken, die veei doen voor de stoffelijke en geestelijke ontwikkeling van de kolonie. ProniiOtie bij het leger. Tegen het einde dezer week word! eene promotie bij het leger verwacht. WESTELIJK GEVECHTSTERREIN. BERLIJN, 8 Maart. (Officieel). Tegen de door ons heroverde stelling ten Oosten van de boerderij Maison Champagne begonnen de Fransehen een legenaanval. Aan de Wes- telijke heuvels duurt de strijd met handgra- naten nog voor I. Overigens is de aan vat af- jgeslagen. Op den linker Maas-oever werden ten Oos ten de aansluitingen van onze linie rechts van de rivier op de Zuidetijke hellingen van de Cote de Moulin van den Peperheu- vel en die bij Douaumont vooruit geschoven. De stellingen der Fransehen ter weers- zijden van Forgesheek, ter breed te van 6 kilometer en ter diepte van ruim 3 kilome ter, werden stormenderhand genomen. Het dorp Forges en de hoogte van het Ravenboscli en een daarbij gelegen klein bosch zijn in onze handen. Een groot deel van de bezetting van de genomen stellingen is gesneuveld; het over schot is door ons gevangen genomen, nl. 58 pfficieren en 3277 manschappen. De tweede wit hem volgen en roept: „Jan je ffloet nog betalen". De juffrouw grijpt den tweede vast en vraagt, of hij ook wit gaan Loopen. Hij rukt zich los en vliegt zijn kameraad achtema. Beiden loopen nog en trachten misschien in eene andere gelegenheid dezelfde streek uit te halen. Ik acht het noodzaketijk tegen deze indi viduen te waarschuwen. Dankend voor de plaatsrnimle, Een herbcrgi'er. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. Vergadering van Vrijdjag 2 Maart 1916. Voorzitter de heer Joh. de Feijter, Burge- meester. Aanwezig de heeren De Mut, Wisse, De Jonge, Scheele, A. de Feijtej*. Faas en Die- leman. Afwezig de heer De Putter, wegens ziekte, en de heer Van de Ree. wegens militairen diensl. Nad,al de Voorzitter de vergadering heeft geopend, de eerste in dit jaar, roept hij alien het welkom toe. Hij betreurt, dat de raad in het afgeloopen jaar een zijner oud- ste leden door den dood heeft verloien en dat ttians de oudste wegens ziekte verhin- deixt is te komen. Hij wensdht den heer De Putter een spoedig herstel toe. Hij hoopt, dat 1916 een gezegend jaar rnoge zijn, dat ons land moge gespaard hlijven voor de ellende van den oorlog, die buiten de gren- zen woedt, en ook voor de rampen, die nu kort geleden ons land binnen de grens heb- ben getroffen. Hij Jioopt, dat Gods zegen in ruime male op den arbeid van den Raad moge r us ten. Atsnu komt aan de ordg: 1. Nolulen. De notulen der voorgaande vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 2. Ipgekomen stukken. Vcr&lag van hetgeen in de gemeente Mijnheer de Redacteur, Mag ik plaatsruimte verzoeken voor het volgende, ter waarschuwing van anderen? Het is een true, die wet eens meer wordl toegepast en waarvoor anderen zich dienen te wachten. Twee militairen komen binnen in een lo- kaal. De eerste bestelt twee borrels, voor ieder een. De tweede bestelt er, na eenig onder elkaar smoezen, ook twee. Terwijl de een met zijn portemonnale in de hand staat, kwansuis om te betalen, Scliiet de andere de deur uit. over het jaar 1915 ten opzichte van de verbetering der volkshuisvesting is verricht, door Burgemeester en Wethouders ingezon- den, ingevolge de woningwet. De Voorzitter deelt mede, dat dit verslag voor de belangstellende leden ter inzage zal worden gelegd. Er komt zoo goed als niels in voor. b. Een schrijven van het Burgerlijk Arm- bestuur, waarin dit machliging verzoekt tot liet doen van eenige af- en overschrijvingen in de begrooting voor 1915. Fir wordt tevens medegedeeld, dal het goed sIoL dier rekening zal bedragen J 958,6H/2. Voornamelijk het overlijden van eene ver- pleegde en enkele andere armtastigen geven aanleiding tot dat groot overschot. Met algemeene slemmen wordl de ge>- vraagde madhtiglng verteend. c. Eene missive van Gedeputeerde Staten waarbij wordt loegezonden een uittrekset uit he! Ivoninktijk besluit, waarbij de ver- hooging der jaarwedde van den gemeente ontvanger wordt goedgekeurd. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een schrijven van de vereeniging „De Vereenigde Handwerkslieden" te Ter Neu- zen, waarbij wordt overgelegd de rekening over 1915 en de begrooting voor 1917, van den van wege genoemde vereeniging gegeven wordenden vakcursus. De Voorzitter merkt op, dat deze inzen- ding er weinig toe doel, daar de subsidie aan die vereeniging het vorig jaar voor 5 achtereenvolgende jaren is toegekend. Genoemde stukken worden voor kennis geving aangenomen. e. Eene missive van Gedeputeerde Staten, waarbij wordt toegezonden het besluit van dat college tot definilieve vastslelling der ge- meenterekening over 1914. Aangenomen voor kennisgeving. f. Het verslag der Gezondheidscommissie, wier zetel is gevestigd te Ter Neu zen. over 1915. Desgevraagd, antwoordt de Voorzitter, dat er niets bijzonders omIreriI de gemeente Zaamslag in vermetd wordt. Hij stipt echter aan, dat een onbewoon- baar verklaarde woning, die vroeger ont- ruimd was, weder door iemand is betrok- ken, nietlegenstaande bet geen krol is om er in te zitten. Het schijnt echter, dal ge- biek aan een andere woning oorzaak is, dat de man er in blijft, niettegenstaandle hem is aangezegd, dat hij er uit moest. Spreker had ook at eens gedacht, dat het annbestuur van de Herv. kerk zich dat ge vat zou hebben aangelrokken, maar dat schijnt zoo niet le zijn. Het verslag wordl ter visie gelegd. g. Het verslag der coanmissie tot wering van schoolverzuim over 1915. Daaruit blijkt, dat er maar 1 waarschuwing van wege de commissie uitging en dat er maar 1 persoon voor de commissie werd opgeroepen. Aangenomen voor kennisgeving. it. Eene missive van Gedeputeerde Staten, waarbij wordt toegezonden een uittrekset uit het Kon. besluit tot goedkeuring der door den Raad vastgestelde heffing van den hoofdelijken omslag (verhooging van het maximum en wijziging van het tarief). Aangenomen voor kennisgeving. i. Eene missive van Gedeputeerde Staten, waarbij wordt teruggezonden een exemplaar der goedgekeurde gemeentebegrooting voor 1916. Aangenomen voor kennisgeving. j. Het raadsbesluit van 26 November 1915, tot wijziging der begrooting voor 1915, voor- zien van het bewijis der goedkeuring door Gedeputeerde Staten. k. Een schrijven van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland, waarin deze berichten, dat de Minister van Waterstaat bereid is, van wege het Rijk in het makeu van een ver- bindingsweg tusschen Oostelijk en Westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen, bij te dra- gen de helfl der op 240.000 geraamde on- kosten, indien het overig deel der kosten door de provincie of op andere wijze wordt bijeengebracht en indien het voortdurend ion- derhoud van den weg verzekerd wordl. Ge deputeerde Staten wenden zich nu tot de ge meente- en polderbesiuren, die vroeger in- stemming hebben betuigd met de pogingen tot liet verkrijgen van dien verbindingsweg en verzoeken lhanis die adhaesiebeluiging in daden om te zelten en te berichten. welke bijdrage de gemeente weiuscht te verleenen. Zij verzoeken nog voor 1 April bericht te willen zenden, teneinde daarmede rekening te kunnen houden bij een voorstel aan de Provinciale Staten, dat zij nog gaarne in de Zomervergadering in behandeling zouden wenschen te iirengen. De Voorzitter ineent, dat, volgens de be- rekening, die i>ij zulke zaken meer wordt aangenomen, er door belanghebbenden weer de helft van die helft, of 60.000, zal moe- ten worden betaald, en de ingezetenen dezer streek er dus weer niet zonder kleerscheu- ren zullen afkomen. Bij de commissie, die zich voor deze zaak inleresseerde, heeft steeds het denkbeeld voorgezeten, dal het rijk en de provincie den weg moest en leggen. Het rijk heeft a', die gronden daar ingepolderd, maar heefl verzuimd eeai weg te leggen. De Commissie dacht, dat men, na de stem ming in de Provinciate Staten en de bereid- verktaring van den Minister, er klaar voor was, en nu blijkt, dat er weer een deel van de kosten op de gemeenten en polders zal worden verhaald. Het zou aan spreker echter spijten, als de uitvoering van heL plan hierop stranden moest. De lieer Scheele \Taagt, wie als onder- houds])lichtige zal optreden. De Voorzitter vermoedt, dal dit de provin cie zal zijn. Eene uitvoerige dise'iiss'i£ ontspint zich hierover. De Voorzitter acht den weg dringend noo- dig; er zijn reeds velen van deze zijde, die daar kinderen hebben wonen op hofSteden, en het komt dikwijls voor, dat men er tiet een of ander moet heenvoeren. Een lid der Commissie, dien hij er over sprak, opperde het denkbeeld, dat door de polders eene bijdrage per Hectare zou wor den betaald. De heer Scheele is ook voor die totstandko- ming van den weg, ,al ziel hij er voor de gemeente niet zoo'n direct belang in. Hij heeft er ook wet wat voor over, anaar nieent, dat de direct belanghebbende gemeenten, dat zijn Philippine, Biervliet en IJzendijke, er toch een hoogere bijdrage aan moeten geven, dan de achterliggende plaatsen. Hij denkt evenzoo over de direct lieianghebbende pol ders; die behooren een flinke bijdi-age te geven, het is voor de tandbouwers in die polders veel waard, als er zoo'n weg wordt aangelegd, waar ze niets meer aan te doen hebben. Vele andere polders moeten zelf wegen leggen en onderhouden. In tegenstelling met den Voorzitter, die den weg van algemeen belang noeml voor liet verkeer, beschouwl liij den weg als uit- sluitend landliouwbelang. Voor bet algemeen verkeer is de tram. Bovendien, het algemeen betaalt er toch in, door de bijdrage, die de provincie en bet,rijk geven. Deze spreker wensehte Gedeputeerde Sta ten uit te noodigen, een lijst op le maken van eene bijdrage, die men, met in acht- neming van de tigging en de billijkheid van de hierbij belrokken gemeenten en polders, zoude willen ontvangen. Dan kon men zien, hoe liet liep. De Voorzitter denkt, dal men dan eeniger- mate zijne vrijheid zou prijs geven; hij acht bet beter, dat de gemeente zelf zegt, lioe- veet men er voor over heeft. De heer Faas wilde maar een bedrag noe- men, een bedrag, dat niet bespottelijk is, maar waarover men later ook geen spijt moet hebben, het te hebben gegeven. De Voorzitter wijist ook nog op de onver- slandig hooge raining van kosten. Als men eens nagaat, welke tengte wegen in den Zaamslagpolder is aangelegd, welke dan toch maar f 86.000 heeft gekost, weet spreker niet wet ken weg men dan hier wet wit aanleg- gen, al is het dan ook een rijweg met een rijwielpad. Naar liij lioorde, zou er onge- veer 4 H.A. gi-ond voor moeten onteigend worden. Daar voor kan dus maar hoogstens een 16.000 noodig zijn; de aanlegkosten zijn dus wet zeer lioog geraamd. Verschillende stemmen gaan op, om dit nog eens aan te houden. Dan kan er nog eens over worden gedacht en misschien ge- zien, wat anderen doen. Er zal voor 1 April nog wet eens vergaderd worden, ter wijl de zaak toch nog wet eens zal moeten terugkomen, daar het niet te verwachten is, dat de polders er apart voor zullen verga- deren. Deze zullen hunne beslissing dus over liet algemeen eersl in Juni kunnen mededeelen. Ten slotte wordt besloten, de beslissing over deze zaak aan te houden. I. Een adres van W. J. Assies, die ver- zoeki, hem met ingaug van 1 Maarl eervol ontslag le vrerleenen als gem ?en tegeneesheer. Overeenkomslig het voorstel van Burge meester en Wethouders, wordt liet eervol ontslag met ingang van 1 Maart 1916 ver teend. De Voorzitter betuigt spijl, dat de beer Assies de gemeente gaal verlaten, hij heeft goede diensten aan de gemeente bewezen. m. Een adres van J. W. Blankeslein, arts te Amsterdam, waarin deze verzoekt, be- noemd te worden in de ^acature, ontstaan door het vertrek van den heer Assies. Met algemeene stemmen wordt de heer Blankeslein benoemd tot gemeentegenees- heer. Aan den Jieer Blankestein is le kennen ge geven. dat liij, onder de huidige omstandig- heden, de armeiipractijk in de gelieele ge meente moet bedienen, doch dat, als even- tueel een tweeden geneestieer moclit worden benoemd. deze ook een deel dier practijk zal moeten waaniemen en het bedrag, dat daar voor wordt uitgekoerd, door elk voor de helfl als jaarwedde zal worden genoten. n. Ingekomen is een adres van imvoners van de Vat. die daarin verbetering verzoe ken van den waterafvoer, daar, door den boogen stand van den Valput, limine erven ovrersh'oomen. De Voorzitter deelt mede, dat Burgemees ter en Wethouders deze zaak hebben onder- zoclit, dat zij hebben gezien, dat liet daar voor de menschen werkelijk een stechte toe- stand is, maar dat zij, afgezien van de vraag, of het de laak der gemeenle zou zijn, liierin te voorzien, geen middel weten om verbetering te brengen. De menschen heb ben zoo laag gebouwd en de Valput ligt lager dan de aangrenzende walerloozingen. zoodat het niet helpen zou, al werd een daarheen leidende stool gegraven. Alleen bemaling, uitpompen, zou kunnen helpen, maar dal zou veel te duur komen. Adres- santen zijn overigens zelf ook overtuigd, dat er niets aan te doen is, zij weten er zelf ook geen oplossing voor. 3. K oilier hondenbelasting. Het koliler der honderilielasting voor het jaar 1916 wordt vastgesteld op 316. 4. Kohier schoolgelden. Het kohier van liet schoolgeld voor het jaar 1916 wordt vastgesteld op een bedrag van 181,20. 5. Wijziging begrooting. (lienst 1915. Door Burgemeester en Wethouders wor den een aantal wijzigingen voorgesteld in de begrooting voor 1915. Voorgesteld wordt, verschillende poslen der inkomsten te verhoogen met 252,29i/2 en andere posten le verminderen met 379,22, en onder de uitgaven verschillende posten le verhoogen met 2167,12 en an dere te verminderen met J 1073,01 i,a. De heer Scheele maakt aanmerking, dat zoovele poslen der begrooting gewijzigdmoe ten worden; hij wit wet aannemen, dat de gedane uitgaven noodig waren, doch dan blijkt, dat de begrooting niet deugde. De Voorzitter zet uiteen, dat verschillende werken zijn uitgevoerd, waarop bij de be grooting niet gerekend was, en om daarvoor de benoodigde bedragen te vinden, moest van vele poslen worden afgeschreven, daar de begrooting weinig ruimte bood en er waarschijnlijk, in plaats van een overschot. een tekort zal zijn. Het voorstel wordt met algemeene stem men goedgekeurd. In verband met deze wijziging der begroo ting werd ook behandeki een adres van Wilhetmus, die daarin te kennen geefl, dat hij het oplialen van de vuilnis niet kon verrichten voor f 150, zooals Burgemeester en Wethoudeiis daarvoor liebben geraamd. dat zijne rekening 275 bedraagt en hij vermeent, diat dit niet te veel is voor een man met kar en paard, gedurende een ge- heelen dag. De Voorzitter deell mede, dat het oplialen van de vuilnis sedert eenige jaren om de beurt aan de voerlieden gegund woixtl, voor J 150. Vroeger heeft Wilhetmus daar eens 275 voor gehad, doch die hooge som heeft juisl aanleiding gegeven om teen vast accoord te gaan maken. In Mei heeft spreker het er met Wilhetmus over gehad, die zeidie. tiet niet voor 150 te kunnen doen, waarop hem gezegd is, dat hij dan een request aan den Raad moest presenteeren, want, dat Burgemeester en Wethouders niet verder konden gaan. Hij heeft dat nagelaten. doch aan het eind van 't jaar eene rekening ingezonden van 275, die Burgemeester en Wethouders niet kun nen betalen, zonder machtiging van den Raad. Zij vragen nu het oordeel van den Raad. Door verschillende leden wordt de vraag gesteld, of Wilhetmus het geweten heeft voor dat hij met liet werk begon; overigens wordt J 150, wat zou uitkomen op minder dan 3 per dag, wat weinig geacht, al is het door Wilhelmus gevraagde bedrag wet hoog. De heer Scheele nieent, dat liet in deze pticht is van Burgemeester en Wethouders. een voorstel te doen; deze kunnen er het best over oordeelen, hoe de zaak staat. Zij moeten den Raad voorlichten. De Voorzitter acht het jammer, dat Wil hetmus de zaak zoo tang heeft laten loopen, liij had vroeger met een verzoek moeten komen. Desgevraagd, antwoordt hij, dat liet werk dit jaar verricht wordt door Pladdet; deze is er mede in kennis gesteld en gewaar- schuwd, dat liij met een adres moest komen, als hij het te weinig aclitte. Deze wacht nu misschien af, hoe liet met Wilhelmus af~ loopt. Ten slotte wordt goedgevonden, deze zaak aan te houden, opdat Burgemeester en Wet houders gelegenheid zullen hebben, eens met adressant over de kwestie te spreken. 6. Wijziging begrooting, diensl 1916. De Voorzitter stelt naniens Burgemeester en Wethouders voor, de begrooting voor 1916 te wijzigen, door daarin op te nemen een post ad 40.000, wegens van het Rijk ontvangen voorschotten, en dit bedrag ook onder de uitgaven op le nemen, wegens het uitbetalen der militievergoediugen, en tevens de jaarwedde van den gemeente-ontvanger 50 hooger uit te trekken, en dat der on- voorziene uitgaven met die som te ver minderen. Met algemeene stemmen wordl aldus be sloten. 7. Verkoop grond aan het calaniileus wa- terschap Margaretha c.a. Nan wege het Bestunr der waterkeering van liet calamiLeus waterschap Margaretha c.a. is ttians ingekomen een verzoek, om aan haar te willen verkoopen 183 M2. ge- ineen Icgrond, gelegen aan de haven aan den Margarethapoldervoor de som van /134,80, welk bedrag overeenstemt met den gevraag- den prijs. Burgemeester en Wethouders steilen voor, het verzoek in te willigen, waarna met al gemeene stemmen aldus wordt besloten. lijk Anmbestuur, ter voorziening in de vaca- ture, ontstaan door periodieke aftreding diea* heeren A. Deleter en C. A. Wisse. De heer Wisse herinnert er aan, dat vroe ger de bepaling is gemaakt, dat de raads- leden om tieurte de functie van lid en voor zitter van het Ann ties turn- op zich zouden nemen. Er is daarvan iminers een rooster opgemaakt V De Voorzitter erkent, dat aldus gehandeld is, in een tijd, dat niemand die funcitie wilde vervullen, toen is gezegd: dan zullen we het om iieurt doen. Evenwel is later gebleken, dat het gewenscht is, dal een voorzitter Lin ger dan twee jaren fungeert, aangezien hij dan eenigennate met den gang van zaken op de hoogte komt. Indien de heer Wisse dus geen bezwaar heeft, zou spreker gaarne zien, dat liij zich weer beschikbaar stelde. De heer Wisse heefl daar-tegen niet zoo- zee r bezwaar, maar meent, dat het ook gewenscht ware, dat elk raadslid zoo eens op de hoogte kwam over den gang van zaken bij het Burgerlijk Annbestuur. De stemming heeft tot uitslag, dat de lieer Dekker met 9 en de heer Wisse met 8 stemmen wordt herbenoemd. De heer Wisse neemt de benoeming aan. 11. Omvraag. a. De heer Scheele herinnert aan een door den bode ingezonden verzoek. om ver- goeding voor verrichte meerdere diensten, welk verzoek is aangehouden, teneinde nader ad vies in te winncn van Burgemeester en Wethouders. De Voorzitter antwoordt, dat Burgemeester en Wethouders daar niet op ingegaan zijn. De heer Scheele meent, dat dit adres hier moet afgedaan worden, en hij heeft er in deze vergadering nietsvan gehoord. De Voorzitter zegt toe, het de volgende vergadering aan de orde te zullen steilen. b. De heer De Klerk vraagt, of de put op het dorpsplein, gemaakt aan de tram- lijn, niet kan veranderd worden. De Voorzitter deelt mede, er met den ingenieur over gesproken te hebben, die heeft toegezegd, dat de wissel door een ge- wone straatwissel zal worden vervangien; dan wordt het euvel opgelost. De Voorzitter si uit de vergadering. 8. Verhuur kamcr aan het ealamiteus wa terschap Margaretha c.a. De Voorzitter herinnert, dat vroeger aan liet Bestuur van het caLamiteus waterschap Margaretha c.a. tegen 30 'sjaars een ka- mer in het raadhuis werd verhuurd, voor liet houden van de vergaderingen van dat Bestuur. Inmiddels waren de jmistandig- heden gewijzigd en hadden die vergaderin gen hier niet meer plaats. Nu vraagt het Bestuur opnieuw een lokaal te huren, voor den vroegeren prijs. Met algemeene stemmen wordt besloten dit verzoek in te willigen^ 9. Benoeming stembureau. De Voorzitter verzoekb de leden over te gaan tot het benoemen van een stembureau, met het oog op de dit jaar plaats hebbende Staten verkiezLng. Na verschillende stemmingen en herstem- mingen, worden benoemd tot leden, de hee ren De Klerk en Faas, tot plaatsvervangen- de leden, de heeren De Mut en A. de Feij ter, tot vierde lid, de heer De Jonge, en tot plaatsvervangend vierde lid, de heer Wisse. 10. Benoeming leden Burgerlijk Annbe stuur. De Voorzitter verzoekt over te gaan tot het be no emeu van 2 leden van liet Burger- GRAAUW. IS Huwelijks-aangiften. 4 Febr. Michiel Leendert de Zwart (van Hontenisse), oud 24 j., jm. en Adriana de Koeijer, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Febr. Johannes Francies Heijens (van Stoppeldijk), oud 40 j., jm. en Anna Maria Mathilda van Mot, oud38j.,jd. 48 Febr. Michiel Leendert de Zwart (van Hontenisse), oud 24 j., jm. en Adriana de Koeijer, oud 22 j., jd. Geboorten. 12 Febr. Elza Delphina Antonia, d. van Hendericus Breijaert en van Silvia Maria van Duijse. 15 Febr. Anna, d. van Josephus Mangnus en van Maria Christina Picavet. 23 Febr. Norma Maria, d. van Adrianus Serie en van Rosalia Heijdens. 25 Febr. Alphonsus, z. van Victor Alphonsius Jo sephus Maes en van Rosalia Kouijzer. Overlijden. 4 Febr. Eduardus Mathildus Kindt (van Clinge), oud 4£ j., z. van Petrus Theodorus en van Maria Broeckaert. 7 Febr. Petrus Johannes Cabooter, oud 11 j., z. van Jan Francies en van Louisa Walgrave. 10 Febr. Anna Amelia Paulina Delforge, oud 10 m., d. van Johannes Francies en van Amelia van Itegem. 16 Febr. Gerardina Maria Buijs, oud 4 j., d. van Petrus Augustinus en van Maria Catharinu de Rijcke. 26 Febr. Cecilia Yer- kruijssen, oud 37 j., echtg. van Charles Ludovicus Daalman. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 1 Febr. Charles Louis Drubbel, oud 61 j., wedn. en Clementina de' Canne, 57 j., wed. 5 Febr. Arthur de Letter oud 23 j., jm. en Irma Van Cauteren, oud 24 j., jd. P Febr. Cyrillus de Maeijer, oud 24 j., jm. eh Maria de Viiegher, oud 18 j., jd. 12 Febr.' Bonifacius \erhoeven, oud 22 j., jm. en Maria Temmerman, oud 19 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Febr. Charles Louis Drubbel, oud 61 j., wedn. en Clementina de Canne, oud 57 j., wed. Kdmundus de Brouwer, oud 28j., jm. en Augusta de Block, oud 23 j., jd. 25 Febr. Arthur de Letter, oud 23 j., jm. en Irma Van Cauteren, oud 24 j., jd. 28 Febr. Bonifacius Ver- hoeven, oud 22 j., jm. en Maria Temmerman oud 19j.,jd. Geboorten. 4 Febr. Irma, d. van Theophilus \erhoosel en van Josepliina Verschraegen. 9 Febr. Charles Louis, z. van Josephus Goossens en van Leonia van Gassen. 10 Febr. Albert Alphons, z. van Leopoldus Duijsburgh en van Marie Verhoeven. 19 Febr. Benignus, z. van Gustaaf Sturms en van Maria Raman. 24 Febr. Alma Delphina, d. van Aloijsius de Munter en van Leontina Thiron. 27 Febr. Cijrillus Camille, z. van Franciscus de Potter en van Martha Martens. Overlijden. 4 Febr. Isabella van den Heede, oud 71 j., echtg. van Pieter de Smedt. 16 Febr. Cy rillus De Vos, oud 2 m., z. van Petrus en van Maria van Daele. 23 Febr. Joseph Martens, oud 1 j., z. van Theophilus en van Anastatia Rietjens. 26 Febr. Andre van Megroot, oud 4 w., z. van Alphons en van Josephina Lippens. 28 Febr. Charles Louis Goossens, oud 19 d., z. van Alphons en van Jo sephina Lippens. STOPPELDIJK. Huwelijks-aangiften. 11 Febr. Josephus Caroius Morres, oud 37 j., jm. en Constantia Apolonia Mahu, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Febr. Josephus Ca roius Morres, oud 37 j., jm. en Constantia Apolonia Mahu, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 Febr. Angela, d. van Petrus Ivens en van AnnavMaria Rombout. 13 Febr. Magdalena Maria Louisa, d. van Honore Charles Ludovicus Kerckhaert en van Maria Christina Anna Serrarens. 14 Febr. Joseph, z. van Alphonsus Vermdulen en van Elisa Apolonia de Poorter. 25 Febr. Oranda Eduarda en Emanuel, d. en z. van Desire Duerinck en van Johanna Coleta van Vooren. ZAAMSLAG. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Febr. Adriaan Scheele (van Axel), oud 34 j., jm en Licia Dieleman, oud 22 j., jd. Willem Hendrik van der Hooft, oud 24 j., jm. en Suzanna Metje Sol, oud 21 j jd. Geboorten. 24 Febr. Janna Catharina. d. van Jozias Herrebout en van Catharina Cornelia Jacoba van der Molen. Catharina, d. van Geleijn Francois de Bokx en van Elizabeth Jansen. 27 Febr. Ca tharina Maria, d. van Jan Hamelihk en van Janna Marie van de Velde. 27 Febr. Willem, t. van Guillaam Dees en van Poulina Riemens. 29 Febr. Cornelis, z. van Cornelis Jansen en van Janna Verplanke. Overlijden. 29 Febr. Elizabeth Neeltje Dieleman. oud 83 j., wed. van Cornelis de Jonge. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 6 tot en met 7 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 27 liinnen- vaartuigen op- en 14 afgeschutlangs de Middensluizen 24 op- en 17 afgeschut en langs de Westsluizen 9 op- en 8 afgeschut. Posilie der 8toomschepen. s.s. ELISABETH van Barry naar Rosario, passeerde 3 dezer St. Vincent, s.s. HELENA van Barry naar Rosario. s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos Ayres, passeerde 6 dezer Dnngeness. s.s. CORNELIS in lading te New York voor Rotterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3