ALGEMEEN NIEUWS EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6348. Zaterdag 4 Maart 1916. 56e Jaargang. m ia m 11 mw m a mm De Oorlog. ABONNEMENT: ADVERTENTIfiN: INRICHTINGEN, m Pit Blafl verscfaunt Maandag^, Woensdag* en Yrtjdagavoad, aitgezonderd op Feestdagen, bij de Firma P. J. VAN DE 8ANDE te Ter Nenzen. BINNENLANO. Landbouwberichten. Per 3 maanden binnen de stad 1.—Franco per post voor Nederland 1.10. SiJ vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika /1.65, overig Buitenland 2. abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alie Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Telefoon 25. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10. Bij direcie opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor t uur op den dag der uitgave. HJHGE&STIE! BXjAJO welke GEVAAR, SCHADE of HINDER kunnen veroorzaken. COURANT Burgemeester en Wethouders der gemeente TER NEUZEN. brengen ter openbare kennis, dat ter Ge- meente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van gebroeders R. B. en A. VERSTRAETEN en J. F. VAN 08SELAER, handelaren, te Ter Neuzen, om VERGTJ2TNIN~G tot het oprichten van eene vlasseherij, teneinde daarin vlas te zwingelen en te roten, in een te stichten gebouw op een gedeelte van het perceel plaatselijk ongenummerd en gelegen aan den nieuwen stationsweg, kadastraal bekend in sectie M, No. 315. Op Maandag, 13 Maart a. s., des namiddags van 3 tot 4 uur, zal in het Gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het boven- gemelde tijdstip, ter Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Ter Neuzen, 28 Februari 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeen- komstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Niet zonfler bedenking. De anti-rev. uRotterdammer" bevat den volgende driestar Sterk is de uitvoer van onze Nederland- sche arikelen in dezen oorlogstyd toege- nomen. Een ongedachte vraag naarproducten van onzen landbouw en veeteelt, van onze industrie ook is in den vreemde geboren. Velen verheugen zich over dit verschijnsel en inderdaad bestaat reden tot blydschap. Toch is het gevaarlijk de beduidenis van dit feit te overschatten en het oog te sluiten voor de schaduwzijde, met den vtrhoogden export verbonden. Daar zit iets kunstmatigs in die vraag naar onze voortbrengselen. Bet buitenland, door den oorlog tot stil- leggen Van zijn productieve kraehten ge- noodzaakt, zoekt zich nu het benoodigde uit Nederland aan te schaffen. Als straks na den oorlog het normale leven weer terugbeert, dan houdt weer de vraag naar onze waren op. Zoo draagt dus de aanwas van onzen uitvoer voor een goed deel een tijdelyk karakter en bedrogen zou uitkomen degene die ons bedrijfsleven, onze handels- politiek zou willen bouwen op deze abnor- male verhoudingen. A1 om deze reden mag de juichtoon over den wassenden uitvoer niet te hoog worden ingezet. Evenwel is er nog gevaar- lijker element. Bij de levering van onze waren aan den vreemde is te veel gewicht gehecht aan de vraag, welk land momen- teel de hoogste prijzen bood. Oude klanten laat men zitten om nieuwe klanten, die hooger prijs geven te bedienen. Engeland b.v, was een groote boterafnemer van ons, maar Duitsehland en Oostenrijk betaalden nu een halven gulden per kilo meer en zoo richtte zich de botertoevoer naar die landen. De Engelsche botermarkt zijn wij straks, als het vrede is, goeddeels kwijt. Bij andere artikelen staan wij voor pre- cies hetzelfde geval. Oude klanten hebben wij ontstemd, nieuwe klanten door den nood gekregen.. Kunnen die nieuwe klanten ons missen, dan laten zij ons los de oude komen niet weer terug. Zoo kan de tactiek, die slechts op de grootste winst van het oogen- blik let, strak enorme schade brengen. Bet Hoofdbestuur van den R. K. Boeren- bond Z. VI, O. D. besloot niet in te gaan op het aanbod van een groothandelaar in aardappelen, om te bewerken, dat Bonds- leden cooperatief aan dien handelaar ver- kochten, om ter bestemder plaatse te ad- viseeren, dat een hooiverlof van minstens drie weken in het tijdvak Juni-Juli was gewenscht, en om de Algemeene Vergade- ring te honden op 25 Maart a. s. DE GESNEUVELDE DUITSCIIE ONDERWIJZERS. Van de onderwijzers, die tot het Duitsche Jeger behooren, zijn er, volgens de Duitsche bladen, aan het begin van dit jaar 8568 gesneuveld, van wie er 5128 uit Pruisen afkomstig zijn, uit Baden 396, Beieren 504, Braunschweig 107, Bremen 49, Elzas-Lot- haringen 131, Hamburg 166, Hessen 217, Lippe 17, Mecklenburg-Schwerin 69, Mecklenburg-Strelitz 10, Oldenburg 65, Saksen 764, Waldeckll, Wtirtemberg 368, van Duitsche scholen in het buitenland 15, uit Thuringen 368, van wieer 54in Anhalt thuis- behoorden, in Reusz 39, Altenburg 58, Koburg-Gotha 45, Saksen-Meiningen 68, Saksen-Weimar 66, Schwarzburg-Rudol- stadt 21 en Schwarzburg-Sondershausen 17, terwijl de woonplaals van 123 onbe- kend is. •T RAMPZALIG OVERSCHOT. Van de Servische en Montenegrynsche legers zyn in 't geheel 152.0U0 man met behulp der Franschen en Italianen uit Al- banie geevaceerd. Van dit aantal zijn er 135.000 naar Eforfoe overgebracht. EEN OORLOGS-ADVERTENTIE. In de //Kreuz-Zeitung" van 23 Febr. komt de volgende eigenaardige advertentie voor, waarin graaf Mirbach-Sorquitten het overlijden van zijne vronw aankondigt #Gisteravond overleed tengevolge van eene zware verkoudheid, die zij in hare gebrek- kige woDing in ons vernield huis Sorquitten heeft opgedaan, mijne innig geliefde vrouw, gravin von Mirbach, geb. barones von Pal- leske. Haar leven was aan de verzorging der armen en zieken gewijd. In den wereld- oorlog moet men echter niet klagen, maar handelen. Daarom zal ik, eenzame, de spanne tyds, die mij nog vergund zou zijn, in de eerste plaats besteden om voor mijn zwaar getroflen vaderland in engeren en ruimeren zin te werken en vooral voor het z/durchhalten" in dezen oorlog te ijveren." EEN ONTZF.TTEND C1JFER. Ik las, dat reeds circa drie millioen men- schen, of beler maimen, in dezen wreeden oorlog gevallen zijn. Wat een reuzendrom zulk een getal is, overwoog ik, toen de Am- sterdamsche kiesrechtoptocht in xnijn her- innering oprees. Immers, circa 25.000 per- sonen namen daaraan deel en ze hadden* ongeveer 66n uur noodig om in flinken pas te passeeren. Rekent men nu, dial 3.000.000 dat cijfer van 25.000 honderd-twintig rnaal overtreft, zoo zou dus deze vreeselijke oorlog reeds een drom mannen van het leven hebben beroofd, die 120 uren of 5 voile dagen en nachten noodig zou hebben om te passee ren. Is het niet verschrikkelijk? Wanneer zullen de machten in de oorlog- voerende landen hun bezinning terug krij- sen? (Het Volk). GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 29 Februari 1916, des voormiddags 9 ure. Voorzitter de heer L. J. den Hollander, Burgemeester. Tegenwoordig de leden: L. Lamaitre, A. E. C. Kruijsse, F. van Driel, J. M. Oggel, F. Dekker, W. Dieleman, P. Dekker, J. Smies, J. de Feijter en M. Wolfert, benevens die Secretaris. Afwezig de heer P. Dregmans. (V e r v o 1 g). 4. Wijzigen begrooting gasfabriek voor 1915. De Voorzitter stelt nannens Burgemeester en Wethouders voor, de begrooting der gas fabriek voor 1915 te wijzigen als volgt: de uitgaven te verhoogen met f 450, we- gens den verkoop van nevenprodncten, en onder de uitgaven te verhoogen verschillen de posten wegens aankoop van grondstoffen enz. tot een bedrag van f 611,26i/g, en ver- schillende nilgaafposten, waarop geld over Week, te verminderen tot een bedrag van f 161,26i/2, wat dus ook een totale vcnn ren dering der uitgaven blijft van 450. Dit voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 5. Wijzigen begrooting gasfabriek voor 1916. De Voorzitter stelt n,aniens Burgemeester en Wethouders voor, de begrooting der gas fabriek voor 1916 te wijzigen, door te ver hoogen den post verkoop van nevenproduc- ten met 300, en die wegens kosten der straatverlichting met 300, voor de beloo- ning der gaslantaarnopstekers. Dit bedrag werd, tot hiertoe, op de ge- meentebegrooting gebracht, doch Gedepu- teerde Staten wenschen die belooning, naar de Voorzitter meedeelt, te zien opgenomen in die der gasfabriek. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 6. Vaststellen rooilijn. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek van den polder Beoosten- en Bewesten- blij en een adres vaiv J. A. M. de Block, stellen Burgemeester en Wethouders voor, een rooilijn vast te stellen aan de Westzijde van den Kinderdijk, diaar er reeds plannen bestaan om aan d,e Drie Schouwen langs (den dijk te gaan bouwen, en te vermoeden 'is, dat'meerdere aanvragen zullen inkomen. Zij stellen voor, die rooilijn te bepalen in het verlengde van de daar staande woning van VerheLst, d.i. op 9,30 M. uit de as van den weg. Het bestuur van den polder Beoosten- en Bewestenblij vraagt in een nader schrijven de rooilijn te willen bepalen op de boomen- rij, of uiterst op 1 M. daarachter. Met dit laatste kunnen Burgemeester en Wethouders niet onedegiaan, zij wenschen den weg op de voile breed te te behouden. De heer Oggel merkt op, dat de boomen bij nu tegen den weg staan. De Voorzitter stemt dat toe; de huizen be hooren in het belang van den weg (meerfhaar achter te komen. Het gevolg daarvan zal zijn, dat degenen, die er bouwen, de sloot langs den dijk zullen moeten dempen en rioleeren. De heer Smies zou dit nog eens willen aanhiouden; het polderbestuur vraagt toch maar antwoord voor Juni a.s. en hij acht het wel gewenscht, op de plaats zelve nog eems een kijkje te nemen, alvorens er beslist wordt. De heer Kruijsse ineent, dat er, volgens het voorstel van Burgemeester en Wethou ders, toch ook niet veel moois van den weg zal gemaakt worden. Die groote breedte is daar toch niet noodig. Hoe breed is de weg daar"? Misschien wel 15 Meter. Het ge deelte naast den straatweg zal onverhard blijven liggen; degenen, die daar bouwen, zullen alleen elk voor zich een padje van oude steenen leggen naar den straatweg. Hij zou het veel verkieslijkei achten, indieu de rooilijn werd bepaald op 1 meter of 1,50 meter achter de boomenrij, wanneer dan km. verkregen worden, dat daar een trottoir gelegd werd. De Voorzitter acht het aanbevelenswaard een breeden weg te behouden, dit is ook het streven van Gedeputeerde Staten, watblijkt uit hun ne beslissing om treat den weg over den Nieuwen Dijk. Wat nu een trottoir be- treft, de Raad mist de bevoegdheid, om dat daar te eischen. De heer Oggel merkt op, dat dit deel der gemeente ook tot de kom gerekend wordt. Men zou, alvorens vergunning tot bouwen te geven, de verplichting kunnen stellen, dat de zijkant eerst bestraat moet worden. De heer Kruijsse merkt op, dat het polder bestuur vraagt, de rooilijn vast te stellen op of een meter achter de boomenrij. Nu zou er toch met het polderbestuur kunnen onderhandeld worden, en te kennen gegeven, dat de Raad geneigd is, aan haar verzoek te voldoen, onder voorwaarde, dat de polder daar een trottoir miaakt vanj 1 M. a 1,50 M. Dan zal de polder aithans grond langs den dijk kunnen verkoopen, wat niet het geval is, als de rooilijn wordt gemaakt in de rich- ting van het huis van Verlielst. De heer De Feijte i\verklaart er voor te zijn, een goeden breeden weg te behouden. De heer Kruijsse stemt daarmede in, maar wijst er op, dat men daar toch ook niet zooveel aan heeft, als die niet geheel ver- hard is. Uit overweging, dat de eventueele aanvra- ger am bouwgrond toch geen beslissing van den polder zal kunnen krijgen voor de om- streeks Juni te houden vergadiering van stean- bevoegde ingelanden, en dus uitstel niemand schaadt, wordt besloten, de beslissing hier- om tren t aan te houden tot een volgende ver gadering. Voorstel tot het verkoopen van spuit A. De Voorzitter deelt mede, dat Burgemees ter en Wethouders voorstellen, de niet meer bruikbare spuit A te verkoopen; zij achten het nu daarvoor de geschikte tijd, daar er goede prijzen betaald worden voor het koper; er zijn verschillende gegadigden. Het voorstel wordt met algemeene stem- men aangenomen. 8. Voorstet tot wijzlging van het regle- ment van ©rule van Burgemeester en Wethouders. De Voorzitter deelt mede, dat Burgemees ter en WethouOers, ter vereenvoudiging in de administrate, de notulen van Burgemeester en Wethouders wenschen te do en vervallen en die te vervangen door eene agenda, waar- door veel werk zal bespaard worden. Zij stellen, in verband daarmede, voor, in artikel 16 van het reglement van orde voor bunne vergaderingen, waar daarin gesproken wordt van hel opmaken van notulen, daar voor te lezen „.agenda", en evenzoo in art. 7, waar gesproken wordt van de in art. 16 bedoelde notulen, daarvoor ook te lezen „agenda". De heer Oggel vraagt, of dat zooveel ver- schil in werk kan geven. De Voorzitter dee.lt mede, dat de aglend,a slechts enkele bladzijden groot zal zijn, in plaats van den lijvigen omvang dien de notulen nu verkrijgen. Die agenda is prak- I tisch en oordeelkundig in elkaar gezet en reeds op verschillende secretarien inge voerd. Het Is eene groote vereenvoudiging der administratie. Ook in dit opzicht be- lioort men met den tijd mee te gaan. Het voorstel wordl aangenomen met alge meene stemmen. 9. Vcrzoekschrifl voor het uilbreken van de bestaande en hel leggen eener nieuwe stoep. Ingekomen is een adres van J. A. van Vessem, welke daarin verzoekt, hem ver gunning te verleenen tot het uitbreken der bestaande en het leggen eener nieuwe stoep', voor zijne woning in de Noordstraat. Overeenkomstig het voorstel van Burge meester en Wethouders, wordt dit verzoek met algemeene stemmen ingewilligd. 10. Verzoefeschrift van E. P. van Duren, gasfliter, ©m verhooging van jaar- wedde. Ingekomen is een verzoekschrift van E. P. van Duren, gasfitter, om zijn weekloon, dat thans 2 bedraagt, te verhoogen met f 2, en zulks in verband met de stijgende prijzen der leveiisbehoeften en de loonen, die elders voor zijne werkzaamheden worden betaald. Adressant deelt nog mede, dat hem in Septem ber 1915 deze betrekking to Tholen was aange- boden op een toon van 14 's weeks, doch, dat hij, ter wille van de gemeente Axel, heeft afgeschreven. De Voorzitter deelt mede, dat Burgemees ter en Wethouders van meening zijn, dat het salaris van den gasfitter werkelijk niet te hoog is. Ook de waarnemende directeur der gasfabriek was van die meening. Be- houdens zijn oordeel over den fitter, was deze van meening, dat eene verhooging van 50 cent of 1 per week billijk zou zijn. Burgemeester en Wethouders stellen voor, zijn loon met 1 per week te verhoogen, hij verdient nogal wat minder dan de sto kers, al moet men daarbij ook in aanmer- king nemen, dat deze ook zwaren nacht- dienst moeten verrichten en 's Zondags wer ken. Daarentegen is voor het werk van den fitter vakkennis noodig en dat moet geleerd worden. Op de vraag van den heer Dieleman, wat het oordeel der gascommissie liierover is, deelt de Voorzitter mede, dat deze comrnis- sie wel is opgeroepen, doch niet voltallig op- kwam, zoodat geen besluit kon worden ge- nomen. De leden dier commissie kunnen zich echter wellicht (bans uitspreken. De heer Oggel acht den fitter goed voor zijn taak berekend, hij heeft ook tijd ens de afwezigheid van den directeur goed zijn best gedaan om alles gaande te houden en kan er zich best mede vereenigen, hem verhoo ging toe te kennen. De heer Smies verklaart, dat het een ijverige fitter is, die van 's morgens tot 'savonds in de weer is; hij. zou ook wat willen toestaan. De heer Wolfert verklaart hiermede in te stemmen. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt aangenomen met algemeene stemmen. II. Verzoekschrift van Ch. Cappon e.a., betreffende verbelerlng van afwate- ring. Ingekomen is een adres van Ch. Cappon en 9 anderen, die nogmaals dringend ver- zoeken verbetering in de afwatering bij de weide van Cappon, aangezien op 11 dezer is gebleken, dat de waterstand der kreek. 1 M. lager was als die in de weide van Cappon, en hieruit dus blijkt, dat verbetering moge- lijk is. De Voorzitter deelt mede, dat Burgemees ter en Wethouders van oordeel zijn, dat adressanten zich voor deze zaak zullen moe ten wenden tot het bestuur van den Noord- polder. Aan dezen polder is destijds ver gunning verleend, tot afwatering door het riool der gemeente, doch, als nu de afwate ring van dien polder niet in orde is, is dit toch geen zaak voor de gemeente, maar is de polder zelf verplicht daarvoor te zorgen. De heer Wolfert merkt op, dat de Noord- polder nimmer iets heeft moeten doen aan de uitwatering bij de weide van Cappon; bet komt, dat het water in Boutjesputten blijft staan. De Voorzitter wijlst |op het rapport van /den gemeente-opzichter, waarin gesproken wordt van het maken van een rechtstreeksche af- voer onder den Buthdijk, naar tLe kreek, waardoor de afstand veel korter zoude wor den en geen knonkelingen voorko'men, en dat er ook nog iets anders zoude kunnen gedaan worden, door de verlengde sloot onder langs den Buthdijk met buizen onder door het Buthstraatje te leiden en verder de sloot op de vereisehte breedte en diepte uit te graven, om dan zijn verloop te krijgen tus- schen de perceelen van den heer P. de Feij ter eii het bouwland in gebruik bij den heer De Zeeuw, wat de voordeeligste wijze zou zijn en ook voldoende, daar men dan twee loozingen zou verkrijgen. Verschillende leden achten dien laatsten weg veel te lang en niets beteekenend. Als j het onder door den Buthdijk kon, zou een afdoende verbelering kunnen worden ge maakt. De heer Kruijsse betoogl, dat het niet ligt aan het water, dat in de Boutjesputten blijft staan; de slooten toopen over. De gemeente heeft er geen belang bij. De Noordpolder bctaalt 5 retribulie voor de uitwatering. De Voorzitter betoogt, dat hieruit dus valt af te leiden, dat de polder het als een gunst beschouwt, dat ze water door het rioot der gemeente mag laten Ioopenware het anders, dan zou men tot de gemeente zeggen: je bent verplicht ons uitwatering te geven. De heer Kruijsse meent, dat het 't best was, dat de polder de zaak eens aanpakte en de kosten eener afdoende verbetering bare- kende; wellicht ware het dan te maken. des- noods met eene subsidie van wege de ge meente. De Voorzitter meent ook, dat er geen be- zwaar zoude zijn, subsidie te verleenen, in- dien wordt aangetoond, dat de gemeente er ook belang bij heeft. De heer De Feijter betoogt, dat de gemeen te er zeker belang bij_ zoude hebben, indien dit werk afdoende werd gemaakt. De rio- leering, die voor eenige jaren gemaakt is, heeft niet geheel aan de verwachting vol- daan. Er is wel eenige verbetering gekomen, maar er valt toch nog wel wat aan te doen. De Noordpolder heeft toen ook gevraagd, zijn water door het riool te ^nogen Laten loopen, denkende dan veel water kwijt te zullen raken, de slooten zijn toen gegra- ven, loopende naar de weide van Cappon, maar nu is dit verkeerd uitgekomen. Wan neer een afvoer gemaakt wordt langs het erf van den heer Kruijsse en door het Galgenveldj gelooftspreker, dat er in Boutjes putten niet 6en druppel water behoeft te blijven staan. De weide van den heer Cap pon behoort ook onder de gemeente Axel en spreker acht het een zedelijke plicht van de gemeente, om in deze te zorgen voor een goede uitwatering. Maakt men een afwatering onder door den Buthdijk, dan krijgt men een zeer groote verbetering, dan komt de sloot bij den vader van den heer Dieleman, waarover reeds zoo veel geklaagd is, droog, evenals die bij Dijkwel. De groote kreek staat blijkens laatst gehouden onderzoek 1,9 M. lager dan Boutjes putten. Laat men nu rekenen, dat men voor verval 36 c.M. helling in de waterleiding zoude moeten maken, dan krijgt men toch in Boutjesputten een 75 c.M. lageren water- stand, dan behoeft er geen druppeltje meer in te blijven staan. Daar de Noordpolder er ook belang bij heeft, zouden de kosten wellicht met de gemeente elk voor de helft kunnen worden gedragen. De gemeente zou het echter moe ten aanpakken en hij zou willen, dal voor- loopig de kosten berekend werden. Als men het tweede plan van den ge meente-opzichter volgde, kreeg men weer hetzelfde, dat zou een langen omweg zijn en het onderhoud van zoo'n lange sloot komt toch ook op nogal wat kosten te staan. De heer Dieleman acht de door den heer De Feijter aangegeven weg een goede oplos- sing, maar vraagt, of de belrokken eigenaar vergunning zal willen geven tot het leggen van de buizen door zijn grond. De heer Lamaitre deelt mede, dat daar voor vroeger reeds pogingen zijn aangewend, maar, dat deze er niets van wilde weten. Na nog enkele opmerkingen wordt met algemeene stemmen goedgevonden, dat Bur gemeester en Wethouders hierover eens zul len spreken met het bestuur van den Noord polder en met den betrokken eigenaar van het terrein, waardoor eventueel de verbe- terde afvoer van water zoude moeten wor den gemaakt. 12. Verzoek van gemeenle-werklinden, oni een loelage, in den vorm van een duurtetoestag. Ingekomen is een adres van H. C. Hit en 4 anderen, werkzaam in diensl der gemeente Axel, die daarin te kennen geven, dat ze met hun tegenwoordig tractemenl niet be- hoorlijk in de behoefle van hun gezin kun nen voorzien, waaroim zij verzoeken, hen een duurtetoeslag te willen loekennen. De Voorzitter geeft te kennen, dat Burge meester en Wethouders er wel voor voelen, om aan het verzoek van adressanten tege- moet te komen. Het is een feit, dat alles duurder is geworden, er is bijna geen arti kel op het gebied van Ievensbehoeften, of het is opgeslagen. Dat is natuurlijk onaan- genaam voor iedereen, maar het is laslig voor iemand, die de duurdere prijzen ten slolte niet betalen kan. De levenswijze van die gemeenteambtenaren is eenmaal op him tractement gebaseerd; komen er dan dure Ujden, zooals nu het geval is, komen ze hierdoor in groote zorg. Nu ligt het op den weg van een college als de Raad. om hun zorgen eenigszins te verlichten. Burgemees ter en Wethouders zullen dus een loeslag willen toekennen. De vraag is nu, in wel ken vorm en in welken maatslaf. Er is over gedacht om een toeslag te ver leenen aan hen, die minder dan 750 in komen genieten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 1