Laatste BericSiten. fioogwatergetij te Ter Neuzen GEMENGDE BERICHTEN. ADYERTENTIEN. ANTHONETTA MARIA HEIJENS, D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 2 Maart 0.15 0.42 Vrijdag o 1.5 1.28 Zaterdag 4 n 1.48 2.7 Zondag o n 2.26 2.44 Maandag 6 n 3.02 3.19 Dinsdag 7 3.36 3.52 Woensdag 8 n 4.09 4.25 JACOBUS FBEDERIK N0BELS, v* Heden overleed plotseling onze geliefde Echtgenoote en Moeder E. J. C. PAUWELS. Wester-Schelde de heer D. Potters te Vlissingen, thans stuarman bjj genoemden «dienst. Vergadering van den Volksbond. 'Op jl. Maandagavond werd in de Cinema Parisian alhier eene openbare vergadering gehouden vanwege de afdeeling Ter Neuzen van den Volksbond tegen drankmisbruik De bijeenkomst werd door den voorzitter, den heer Nolet, geopend, die daarna bet woord gaf aan Dr. Beukink uit Utrecht, die een en ander mededeelde omtrent bereiding en de werking van alcohol en vooral den nadruk legde op de nadeelen op het menschelijk organisms, teweeg gebracht door het misbruik maken van alcoholische dranken, wat niet alleen na- deelig is voor den gebruiker zelve, maar ook de jammerlijkste gevolgen met zich brengt voor zijn gezin en zijne nakomeliDgen. Een en ander werd door licbtbeelden verduidelijkt. Wei was het jammer, dat een deel der opgekomenen, die door hunne bouding blijk gaven daar in het gebeel niet tbuis te dehooren, ten zeerste de aandacbt van vele ornstige hoorders afleidden en groote reden tot ergernis gaven. Geslaagti voor het examen in de nuttige handwerken de dames C. J. A. de Smidt te Sas van Clent, P. M. Risseeuw te Ter Neuzen, E L. Waelput te Zuiddorpe, H. M. van Houte 4e Axel. De eerste locomotief. De eerste locomotief voor de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramwegmaatschappij is Dins dagavond te Sas van Gent aangebracht Een achterblijver aangehouden. Door de politie te Middelburg werden gisteren wegens ordeverstoringeen hospitaal- soldaat en een burger aangehouden. Het Week dat de burger, afkomstig uit Ter Neuzen, zich door achterblijving aan inlijving bp den landstorm had onttrokken, hp werd aan de snilitaire overheid overgeleverd. Secretaris titer Zeeurwsche Landbouwmaatsehappij. In de afdeeling Kruiningen werd bij de stemming voor het secretariaat der Zeeuw- sdhe Landbouwmaatschappij twee derde der stemmen uitgebraclit op den heer Zonne- wijlle te Axel. In de afdeeling Goes werd den afgevaar- digden naar de Vrijdag te houden verga dering van het hoofdbestuur een vrij man daat gelaten. Door het hoofdbestuur zijn op de aanbe- veling geplaatst de heeren Tj. B. E. Kielstra te Middelburg, J. K. Knottenbelt te Utrecht en J. Mesu te Nieuwland. CLINGE. De muziek- en tooneelvereeniging //Wel doen door Vermaak", gaf Zondag en Maandag weer eens een concert, na ongeveer ix/9 jaar een gedwongen rust te hebben ondergaan, tengevolge der tijdsomstandigheden. Het programma bevatte een drama //De Ver- stooteling", een blijspel //De Keizer komt en negen voordrachten. Alle nummers werden vlot, sommige zelfs zeer goed ge- speeld. Vooral onder de jongeren, die voor het eerst meewerkten, waren goede krachten, die wat beloven voor de toekomst. Om het concert raogelijk te maken, mochten wij ook den steun verkrijgen van een viertal onderen, die reeds lang de planken hadden verlaten, doch uit oude genegenheid nog gaarne meehielpen. Aan hen een bijzonder woord van lof. Ook enkele Belgische vluchtelingen waren ons een goede steun. Een hunner trad op als pianist, terwijl een ander zich deed kennen als een goed komiek. Het bezoek was overdruk. Er waren wel dubbel zooveel liefhebbers als er plaats was. Meer dan 100 menschea moesten Zondag teleurgesteld terug. Dit is niet te verwonderen. Er is tegenwoordig niets aan de hand wat amusement betreft en het uitgaande publiek is zeker driemaal zoo groot als in gewone tijden. Het concert is een buitengewoon succes geweest en zal de kas der vereeniging niet weinig steunen. Onzen dank aan alle mede- werkers en een bijzonder woord van hulde aan onzen voorzitter, op wiens initiatief dit concert tot stand kwam, Een jepgdig inbreker. Zondagmiddag heeft een 13-jarige jongsn, terwijl de bewoners afwezig waren, ingebro- ken in de woning van een zekere Hv aan den Groenweg, te Utrecht. Na in het huis rondgesnuffeld te hebben, heeft bij eenig geld uit een kistje medegenomen. Toen de politie het veelbelovende jonge- inensch aanhieid, was uog eeu deel van het gestolen geld in zpn bezit; het ontbrekende had hij verteerd. Bijtia gestikl. Het dienstmeisje van de familie S. aan de Schotersingel te Haarlem, bemerkte, dat een hevige gaslucht uit de badkamer kwam, ter wijl de heer des huizes daarin vertoefde. Zij waarschuwde haar mevrouw, de deur werd geforceerd en men vond den bewoner be- wusteloos liggen. lien in allerijl geroepen geneesheer kon hem nog met een zuurslof- apparaat bljbrengen. Een sneeuwfeesl. Men schrijft uit Alkmaar: Het was Zaterdag na twaalf uur voor de Alkmaarsche jeugd een ongekend genotvolle middag! Op initiatief van de redactie van de „Alkmaarsche Courant" waren verscliil- lende prijzen uitgeloofd voor de groepen van kinderen, die uit de op het groote Doelen- veld aanwezige sneeuwmassa de fraaiste voorwerpen naar geheel vrije keuze hadden gemaakt. Toen liel vier uur gewor- den was, werden belangstellende ouders, vrienden en k-ennissen op het Doelenveld toegelalen om te zien wat bun kroost uit de sneeuw bad weten te maken. Er was onder de honderden belangstellenden, die kwamen kijken, maar een roep over dewijze waarop de verschillende kasteelen, burchten, stoomboolen, bruggen, monitors, zeilschepen en huizen waren gemaakt. Bijzonder opge- merkt werden een kanon op voetstuk, een bondenhok met een hond er voor, de Van Speyktoren van Egjnond aan Zee, een sla- pend kind in een wieg, waarover alien het eens waren, dat zij met intelligentie en goed begrip vervaai-digd waren. De alhier aanwezige militairen hadden eveneens hun best gedaan om op een apart gedeelte van het Doelenveld van hun vaar- digheid in het bewerken vap sneeuw te doen blijken: een twintigtal meters lange loop- graaf, een eenige meters hooge uiizichtloren met zitplaats voor den conipagnies-connnan- dant, het Alkmaarsche Stadhuis, het huis „De Doelen", waar verschillende militairen ingekwartierd zijn, vormden de voornaamste door hen gemaakte werken. Algemeen ge- roemd werd een dame in modem winter- wandeltoilel, door een milicien gemaakt, die boetseerder van zijn v.ak is. Ook aan deze militairen werden prijzen. uitgereikt. Een vreemd geval. Van betrouwbare zijdje werd aan „Dc Maasbode" het volgende relaas gedaan: Een uhlaan, met de bewaking der Bel- gisch-Nederlandsche grens betast, liad daar- bij tegen zijn instructies gehandeld en was deswege door den Duitschen krijgsraad tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De man zag intusschen kans lot ontvluchten en naar Nederland uit le wij ken. Hij vond bier te lande werk en voelde zich reeds geheel op zijn igemak in het vrije Nederland. Tot hij einde der vorige week een aanbie- ding kreeg om op een automobielfabriek te Delft te komen werken; waar daar na- luurlijk geen fabriek te bespeuren was, werd hem geadviseerd zicli aan een adres in Dord recht te vervoegen. Daar aangekomen, wist men hem met een nieuw praatje in een heuschen auto te krijgen. Wat er verder met den man gebeurd is, vermetdt de geschiedenis niet; maar hij is spoorloos verdwenen. De slrijd tegen den paalworm. Op verschillende wijze heeft men getracht, hout tegen den paalwonn te beschermen. Soms sloeg men groote draagnagels met breede koppen in de zich onder water be- vindende planken, soms voor zag men het hout van groote koperen platen (o.m. bij scheepskielen en sluisdeuren). Zelfs heeft men over het hout een betonlaagje gelegd, om den igevreeisden paalworm te verwijderen. Maar geen enkel middet was radicaal, en met groote blijdschap begroette men het be- richt, dat de „Scientific American'' in het begin van 1912 bracht: men zou nu den paalwonn gaan bestrijden metelectrici- teit. Er werd een speciaal anli-paalwonn- schip uitgerust, dat aan de kust van den Stillen Oceaan den paalworm moest ver- drijven. Het was voorzien van groole dy namo's. die een buitengewoon krachtigen electrischen stroom door het zeewater zon- den. Door den electrischen stroom werd |dan het zout van het zeewater in natrium omge- zet, en het vrijkomende chloor doodde on- middellijk den paalworm. Thans bereikt ons liet bericht, dat lieL anti-paalworm-schip aan den dienst is ont trokken. Weliswaar werden er eenige resul- taten bereikt, maar de kosten van de nieuwe methode waren te lioog. Particulieren zul- len echter voortgaan, door middel van de electrische methode den paalworm le be strijden. De schipbreukelingen van de Mecklenburg zijn gisteren met het stoomschip Tubantia van de Kon. Nod. Lloyd des avonds onge veer half acht ure te IJmuiden aangekomen. De equipage was er geheel, doch van die passagiers waren nog vrerschillenden in En- geland achtergcbleven. Uit het verhaal van den kapitein bleek, dat de redding van passagiers en bemanning kalm in het werk is gegaan. Vermoedelijk is het voorschip door eene ontploffing open- gescheurd. Het stoomscliip zonk snel. Naar onze correspondent uit Vlissingen heden seinl, is de equipage heden middag aldaar gearriveerd. Bereids waren te Middelburg reeds enkele daar wonen.de leden afgestapt. De sneltrein werd te Vlissingen opgewacht door een groot aantal familieleden, vrienden en bekenden der schipbreukelingen. Er had den na de aankomist hartroerende ontmoe- lingen plaats. De bemanning kon weinig nieuws over bet gebeurde meer mededeelen. De bejaarde stoker Ploegaart, die ernstig verwond is, had reeds te Middelburg den trein verlaten, terwijl de tweede steward Van Es, die aan den pols gewond werd, te Vlissingen woont. Heden middag moesten de leden der equi page zich op het kantoor van de maatscliap- pij Zeeland aamnelden, tot het afleggen der scheepsverklaring. Na de dagen van spanning heerschteheden in menig gezin te Vlissingen vreugde over het gelukkig wederzien. EERSTE KAMER. Bij de behandeling der begrooling van jus- titie gaf de heer Bosch van Oud-Amelisch- weerd te kennen, dat hij gaarne overbren- ging zou zien van de begrafeniswet van Bin- nenlandsche Zaken naar justitie, en de wij- ziging dier wet, in over eens temming met het arrest van den Hoogen Raad, die z.i. lijk- verbranding ongeoorloofd acht. Hij dringt voorts aan op wijziging van de wet op de vrijheid van vereeniging en vergadering, ten- einde de vervallenverklaring van de vereeni ging' voor facultatieve lijkverbranding moge- lijk te maken. De heer Mr. Lucasse bepleit loeschatting van getuigengeld niet door den rechter, maar door den ontvanger. Hij critiseert eveneens de bouding van de regeering, ten aanzien van de lijkverbranding en vraagt meer toe- passing van de straf ten aanzien van de be- reohting van kinderen. teekent geen verbod van lijkverbranding. De Minister Ort verklaart, dat naar be- pei'king van administralieve werkzaamheden practisdi wordt gestreefd. Uitbreiding van het tuchtrecht van de Kamers van Toezicht op bet Notariaat, zal aan het oordeel der Kamers worden onderworpen. De Minister acht verbetering van het ver- hoor der deskundigen in burgerlijke gedin- gen gewe.nsCht. Spreker is het ten aanzien van lijkverbran ding eens met den heer Van der Feltz; hij acht de vereeniging geen verboden vereeni ging- De onklerzee-oorlog. BERLIJN. (Officieel.) Door onzen onder- zeeer zijn twee Fransche hulpkruisers, beide nuet -1 kanonnen aan boord, voor Havre tot zinken gebracht en is een Engelsch wacht- schip in den Theemsmond in den grond ge- boord. De slag voor Verdun. De Parijsche correspondent van „DeTijd" bericht, van bevoegde mililaire zijde verno- men te hebben, dal, in de eerste phase van den nog voortdurenden slag voor Verdun, de Franschen 2100 krijgsgevangenen en tal- rijken oorlogsbuil hebben gemaakt. President Poincare heeft aan generaal Hunder, den verdediger van Verdun, die in- dertijd door generaal Sarrail als zijn op- volger was aangewezen, een lelegrafiscTien gelukwensch doen toekomen. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 29 Februari 1916, des voonniddag's 9 ure. Voorzitter de heer L. J. den Hollander, Burgemeester. Tegenwoordig de leden: L. Lamaitre, A. E. C. Kruijsse, F. van Driel, J. M. Oggel, F. Dekker, \V. Dieleanan, P. Dekker, J. Smies, .1. de Feijter en M. Wolfert, benevens de Secretaris. Afwezig de heer P. Dregmans. Na opening der vergadering worden die |no- tulen der vergadering van 15 December 1915 met algemeene stemmen vastgesteld. Daarna stelt de Voorzitter aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van Gedepuleerde Staten van Zeeland, dd. 28 December 1915. waarbij wordt teruggezonden de goedgekeurde ge- meentebegrooting voor 1916. Aangenomen voor kennisgeving. b. Eene missive van Gedepuleerde Staten van Zeeland, dd. 28 Januari 11., waarbij wordt toegezonden een uiltreksel uit Hr. Ms. besluit van 12 Januari 1916, no. 94, houdende goedkeuring der door den Raad bepaalde heffing van hoofdelijken omslag (wijziging maximum), Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van J. van Splunder, die daarin, onder dankbetuiging voor de be- noeming tot onderwijzeres, verklaart deze aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. til. Een schrijven van J. van Sluis, com mandant der brigade marechaussee te Axel, die daarin, ook mede namens de manschap- pen der brigade, dank zegt voor de aan hen loegekende gratificalie. Aangenomen voor kennisgeving. e. Verslag der coanmissie lot wering van schoolverzuim, over 1915. Daaruit blijkt, dat de commissie 19 ver- gaderingen hield. Wegens volstrekl schoolverzuim werden twee personen opgeroepen. In het eene geval bleek, dat het kind in Belgie woonaclitig was; omtrent liet andere ineldde de Schoolopziener later, dal het kind reeds naar school ging. Wegens belrekkelijk schoolver zuim werden door den Secretaris ycrzon den 56 oproepingen; het verzuim had he trek king op 57 kinderen; een vader werd opge roepen voor het verzuim van twee zijner kinderen; zes vaders werden in dit jaar twee maal opgeroepen. Van voormelde 57 kinderen waren 30 jon- gens en 27 meisjes. In betrekking tot de scholen waren deze kinderen aldus verdeeld: Van de Openbare School, 14 leerlingen van de Bijzondere School, Nieuwslraat. 12; van de Bijzondere School, Walstraat, 13; van de Bijzondere School, Spui, 17; van de Bijzondere School, Sluiskil, 1 leerling. Niet minder dan 26 der opgeroepenen zijn n i e I voor de Commissie verschenen. Van een dezer had he! kind, waarvoor hij was opgeroepen, de school reeds verlaten, niet meer leerplichtig zijnde. Van twee moe- ders kwam een schrijven in, dat ze onmoge- lijk konden komen; tevens vernieldden ze de reden van het verzuim harer kinderen. Een van deze gevallen achtte de Commissie niet verschoonhaar, weshalve de moeder schrif- telijk werd gewaarschuwd. Ook de andere niet verschenenen, 23 in getal. ontvingen een schriftelijke waarschuwing. Mondeling werden gewaarschuwd 30 per sonen, betrekkelijk het verzuim van 31 kin deren. Hierover valt het volgende op te merken .De redenen van het verzuim waren: we gens veldarbeid, 22 gevallen; wegens huis- arbeid, 5; wegens ziekte, 2; wegens in dienst- betrekking zijn, 1 geval; wegens met1 gaan Ieuren, 1 geval. Toen de ouders voor de Commissie ver schenen, gingen 16 kinderen reeds weer ter school; twee hadden landbouwverlof van den Schoolopziener verkregen; van de overige 13 kinderen duurde het verzuim nog voort. Hiervan achtte de Commissie 9 gevallen niet verschoonhaar en 4 gevallen wegens armoede wel verschoonhaar. De Commissie keurt het af, dat zoovele opgeroepenen niet voor haar zijn versche nen; gelijk reeds vroeger werd opgemerkt, kan dit nooit in hun belang zijn. Ook meent de Commissie het volgende nog te moelen opmerken: Meermalen gebeurde het in liel afgeloopen jaar en ook vroeger reeds, dat personen moesten worden opgeroepen, wier kinderen betrekkelijk weinig de school hadden ver- zuimd, terwijl liet de Commissie bekend was, dat verscheidene kinderen maandenlang niet De heer Bergsma keurt vervolging van de onderteekenaars van het dienstweigeringsma- nifest af. De onderteekenaars handelden met een emstige overtuiging. Hij dringt aan op I in school kwamen en toch de ouders of positieverbetering voor de rijksveldwachters. verzorgers van deze leerlingten niet voor De heer Nin der Feltz acht het standpunt I haar behoefden te verschijnen van dc regeering, in zake lijkverbranding, De Commissie vindt dit vreemd en meent, juisl. Het arrest van den Hoogen Raad be- I dat daardoor de eerbied voor de Wet niet wordt bevorderd. Bovendien wekt dit den schijn, dat de onderwijzers partijdig zijn in het beoordeelen en het melden van de ver zuimen aan den Schoolopziener, hetgeen zeer zeker niet het (geval is. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een schrijven van liel bestuur der Zeeuwiscli-Vlaamsche Tramwegmaatschappij, waarin dit te kennen geeft, dat door den Mi nister van Waterslaat eenige bernerkingen zijn gemaakt op de aan lieni ter goedkeu ring ingezonden overeenkomst met de ge meenle, betreffende gaslevering. Naar aan leiding daarvan stelt het bestuur voor, art. 1, lid 5, der overeenkomst te tezen: „Contrac- tanle ter eenre heeft ten alien tijde het recht de in den Kinderdijk gelegde leidin gen, aangegeven in de bij deze overeenkomst behoorende gewaarmerkte teekening, geheel of g'edeeltelijk over te nemen", enz. Voorts aan art. 1 toe te voegen een lid 11, luidende: „Contractante ter andere zijde ■zal 4 maanden nadat zij deze overeenkomst zal hebben opgezegd, gerechtigd worden tot het opbreken van de nog niet door contrac lanle ter eenre overgenomen gedeellen der gasleiding." Aan art. 4 toe te voegen: ,.Indien de SLaat van deze bevoegdheid geen gebruik tnaakt, zullen de leidingen, voor zoover zij niet eigendom van contractanle ter eenre zijn ge worden, door contractanle ter andere zijde worden opgebroken." Het bestuur vertrouwt, dal geen bezwaar zal ticstaan tegen het aanbrengen dezer wij- zigingen, daar zij niets aan het wezen der overeenkomst veranderen. De Voorzitter deell mede, dat bij Burge meester en Wetliouders tegen de voorge- stelde wijzigingen geen bezwaar bestaat. be Minister verlangt alleen zekerheid, dat de in den weg te leggen buizen voor de gasleiding ook weer zullen opgeruimd worden, indien deze door de gemeente niet worden overge nomen en daarvan geen gebruik meer zou gemaakt worden. Met algemeene stemmen wordt besloten, de gevraagde wijzigingen aan le brengen. g. Een schrijven van den brandmeester en de onder-brandmeesters der gemeente- brandweer, waarin deze berichten, dat hij de proefneming met de 'aangeschafte motor- brandspuit op 1 Februari 11. is gebleken, dal de motorbrandspuit, naar hunne heschei- den meening, aan de geslelde eischen vol- doet. Zij geven er hunne tevredenheid over te kennen, dat het gemeentebestuur is over- gegaan tot de aanschaffing van dit brand- blusclnniddel, daar alsnu behoudens on- voorziene omstandiglieden met gerustlieid een uitslaanden brand, ook binnen de ge meente, kan worden bdslreden. De Voorzitter deeli miede, dat bij jde laatste proefneming, die ook in zijue tegenwoordig- heid is gesehied, de motorbrandspuit geheel aan de gestelde eischen en verwachtingen voldeed. Bij de eerste proefneming was men aanvankelijk van meening, dat zulks niet het geval was, doch dit schijnl een gevolg te zijn geweest van het toen gebruikte minder- waardig materieel. Er is thans o.m. met twee slangen gespoten hier op de Markt en de waterstralen bereiklen den bliksemaflei- der op den toren. Bij de eerste proefne- niingen waren, naar het schijnt, de slangen sink, waardoor le veel druk ver lor en ging. De heer Smies stem I toe, dat toen oude slangen gebruikt zijn, die verloren veel water. De heer Oggel merkt op, dat men het water altijd niet van zoo dichtbij zal kunnen nemen, als nu, bij het bespuiten van den toren. De Voorzitter deelt mede, dat de resulta- len, ook met een grootere lengte aan slan gen, goed waren. De heer Oggel vraagt, of het dan mis- schien geen aanbeveling zou vendienen, dat eene zekere lengte aan nieuwe slangen werd aangescliaft. De Voorzitter antwoordt, dat dit voorloo- pig niet noodig is; de slangen, die men be zit, kunnen nog hersteld worden. De heer Kruijsse wijst er verder op, dat men nu ook maar moeilijk nieuwe slangen zou kunnen koo.pen, tenzij misschien tegen falxJachtige prijzen. De heer De Feijter merkt op, dat hij ge- hoord heeft, dat bij de proefneming de motor steeds op volte kracht moest werken. De Voorzitter antwoordt, dat dit geen be zwaar is; die motoren worden daarop ge- bouwd. De resultaten van het spuilen, zoo- als die in de catalogussen venneld staan, zijn berekend op de voile kracht van den motor en bij gebruik van goed materieel. Zoo werkte die tnolor ook bij de proefneming- op de fabriek. De mededeeling wordt voor kennisgeving aangenomen. h. Een schrijven van de familie Oggel, waarbij deze berichten het overlijden van hunnen echtgenoot, vader, behuwd-en groot- vader, den heer D. J. Oggel, oud-burge- meester van Axel, oud-lid der Provincial© Staten van Zeeland. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, dit sclirijven met een adres van rouwbeklag te beantwoorden. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 2. Wijziging 1915. gemeentebcgrooling voor De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, de gemeentebegrooting voor 1915 te wijzigen, als volgt: onder de uilgaven te verhoogen, de na vol gende posten: schrljf- en andere kantoorbe- lioeflen 50, drukwerk, aankoop van ge- drukte stukken en boeken, bindwerk 100, adverteeren, aanplakken enz. J 40, aanschaf fing en onderhoud van brandbluschmiddelen f 50, kosten der strajatverlichting f 75, on derhoud van stralen, piemen en markten 50, irustandhouden van schoollokalen en onderwijzerswoningen 110, aanschaffen en onderhouden van schoolboeken, leermidde- len en schoolbelioeften 110, verlichting, verwarming en schoonhouden der lokalen 115, uitgaven tot geen der voorgaande be hoorende (kosten gaan bijwonen van proef- lessen van sollicitanten naar de betrekking van onderwijzeres) 24,84i/2, verpleging, overbrenging en geleide van krankzinnigen 400, to tale vermeerdering f 1024; en onder uitgaven te verminderen de pos ten: arcliief met 25, dienstreizen met 25, briefporten, vrachten, zegels en andere kleine uitgaven 25, kosten van vergaderingen van coanmissien 25, nationale militie 15, veixlere kosten betreffende den burgerlijken stand J 50, onderhoud van fonteinen, wan- delplaatsen, l>eplantingen enz. /110, bevol- kingsregisler en nummering der huizen J 10, kiezerslijslen enz. J 115, jaarvvedden f 300, reinigingsdienst f 100, ondcrliouci van open- bare gebouwen, to reus, klokken, uur- en speehverken 11X1 en op denzelfden post nog een vennindering van 50, lotale ver- mindering eveneens 1021. Dit voorslel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 3. Af- en oversehrijving in de gemeente begrooting voor 1916. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, in de gemeentebegroo ting voor 1916 af te schrijven van den post „jaar\vedden van de ambtenaren ter secre- tarie f 350 en dal bedrag over le schrijven op den post „sc.hrijfloonen". Dit voorstel is een gevolg van het niet aanuemen der benoeming van den benoem- den ambtenaar ter secretarie, tengevolge waarvan Burgemeester en Wethouders iemand hebben moeten nemen voor het ver- richten van schrijfwerk, waarvan zij de kos ten wenschen te bestrijden uit de f 750, voor een ambtenaar uitgetrokken. De heer Oggel vraagt, of er geen nieuwe oproeping voor een ambtenaar zal geschie- den. Bij de vaststelling der begrooting werd beweercl, dat deze zoo dringend noodig was. De Voorzitter geeft le kennen, dat Burge meester en Wethouders alhier op de secre tarie een ambtenaar wenschen en noodig achten, die door vakopleiding en bekwaam- heid zelfstandig het werk kan verrichten. Nu zou er wel een andere ambtenaar kun nen worden benoemd, maar iemand, die aan de gestelde eischen voldoet, is niet beschik- baar. Nu willen Burgemeester en Wethou ders wachten, tot na eventueele demobilisa- tie, als wanneer meerdere ambtenaren zul len vrijkomen, daar velen onder de wapenen zijn. Ook wordt er, ten opzichte van amb tenaren ter secretarie, meer en meer vrij- gevigheid toegepast, om hen van den dienst vrij te stellen, als kan worden aangetoond, dat ze dringend noodig zijn. Nu zou het wellicht kunnen gelukken, ook op die wijze iemand te krijgen. Binnenkorf zijn Burge meester en Wethouders voornemens, ween" een oproeping te doen. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. (Wordt vervolgd). Y00R BELANGHEBBENDEN. Nieuwe Maau Zaterdag 4 Maarfc, voormiddag 4,17 uur. 2 Maart Zon op 6,46 onder 5,38 uur 3 6,43 5,40 h 4 n v ii 6,41 5,42 f, De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. o H ii SCHEEPYAABTBEWEGING. Van 28 tot en met 29 Febr. werden langs de Oostsluizen alhier 19 binnen- vaartuigen op- en 14 afgeschutlangs de Middensluizen 8 op- en 23 afgeschut en langs de Westsluizen 4 opgeschut. JPositie der Stoomschepen, s.s. ELISABETH van Barry naar Rosario. s.s. HELENA van Barry naar Rosario. s.s. MAGDALENA in lossing te Rotterdam. s.s, CORNELISin lading te New York voor Rotterdam. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, in den ouderdom van 67 jaar. Mede namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, Wed. J. F. NOBELS—Haaezakkek. Ter Neuzen, 26 Februari 1916. (Wegens buitenlandsche Familie- betrekkingen eerst heden geplaatst). Sas van Gent, 28 Febr. 1916. F. J. WAUTERS. ARNOLD WAUTERS. LAURA WAUTERS. JEANNE WAUTERS. HENRI WAUTERS. Heden overleed na een kort- stondig en geduldig lijden, na voorzien te zpn van de H. Sacrameuten der Stervenden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, mejuffrouw weduwe van den heer Victor Ernest Galle, in den ouderdom van ruim 67 jaar. De Familie GALLE. Ter Neuzen, 29 Februari 1916.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3