Laatste BanebtaiL GEMENGDE BERICHTEN. Besloten werd om eenige meerdere publi- eiteit aan de zaak te geven, om op die wijze de belangstelling te wekken en het goed nut er van aan te toonen. "Vooral de organisaties hebben hier eene belangrijke taak. Ongevaltcnverzekering. Bij Kon. besluit van 22 dezer is, met ingang van 1 Maart aan den heer L. W. G. Hoefnagels, te Sas van Gent, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als voorzitter der plaatselijke commissie voor de ongevallen- I verzekering te Asten. Een benoeiuing. De heer S. Griede, hoofd der Geref. school te Hoek, is benoemd tot onderwijzer aan de Hollandsch-Chineesche school te Magalang (Java). Besmellelifke zlekten. In de wekelijksche opgave van het aantal gevallen van besmetteljjke ziektenvan 16 22 Febr. worden voor Zetland vermeld roodvonk te Goes 4, Groede 2, Ter Neuzen 6, Poortvliet 1, Stavenisse 4; diphteritis te Groede 1, Kruiningen 2, Ter Neujten 2, Vlissingen 2 en Zierikzee 1. HULST, Als b^wijs dat de Eierveiling der Ond. Afd. Hulst, e.o. der V.P.N, vooruitgaande is, kunnen wij melden dat in 1915 aangevoerd werden 709260 eiereu tegen^ 327459 in 1914 en dat de gemiddelde prgs over het geheele jaar is geweest 5,57 tegenover f 4,29 per 100 stuks in 1914. KOEWACHT. Woensdag n. m. werd hier eene open- bare vergadering van den gemeenteraad ge- houden, waarop alle leden tegenwoordig waren behalve de heer E. L. Plasschaert. Ingekomen was een verzoekschrift van C. L. 8-wartelee, om hem een stuk grond te verkbopen. Besloten wordt, eerst een onderzoek in te stellen, waardoor de be- slissing uitgesteld wordt tot eene volgende vergadering. Mede was ingekomen een schrgven van den heer A. IJsebaert, om hem wegens hoogen leeftijd eervol ontslag te verleenen als ODtvanger dezer gemeente, in te gaan einde Maart. Met algemeene stemmen wordt besloten den heer A. IJse baert eervol ontslag te verleenen, in te gaan op 1 April a. s., onder dankbetuiging voor de diensten, gedurende 55 jaren aan de gemeente bewezen. WHM in verband met de ontvangsten van de laatste 5 jaren, wordt de borgstelling voor den nieuwen ontvanger vastgesteld op 1500 gulden. Op voorstel van den voorzitter wordt de jaarwedde van den lantaarnopsteker vast gesteld op 40 gulden. Besloten wordt, met het oog op de tijdsomstandigheden, geen jaarmarkt te houden. Daarna gaat de raad in geheime zitting, tot vaststelling van het kohier van den hoofdelijken omslag voor het jaar 1916. CLINGE. 23 Febr. Zondag had alhier de jaar- lijkscke vergadering plaats van de afd. Clinge van den R. K. Boerenbond, onder voorzitterscbap van den heer J. F. Buijsrogge. De heer Buijsrogge opende de vergade ring met eene toespraak, waarin bij de leden welkom heette en met dankbaarheid ge- tuigde van het groote geluk, dat ons land ten deel valt, door tot heden buiten den oorlog te zije gebleven. Hij hoopt, dat het aan onze wijze Regeering zal mogen gelukken ons de zegemngen des vredes te doen blijven genieten. By de voorlezing der ledeniijst bleken niet minder dan 84 leden te zijn opgekomen. De secret.-penningm. de heer P Egger- mont deed hierna rekening over het dienst- jaar 1915. Er was eene ontvangst van 29.138,57 en eene uitgaaf vau 28.536,92, alzoo een batig saldo van f 601,69. Dit bedrag is op de leenbank geplaatst. Tot leden der Commissie, die de reke ning zullen nazien, worden benoemd de beeren F. van der Kelen, Jos Pauwels en Bernard^ Bleijenberg. Uit bet verslag blijkt, dat een 12tal leden in 1915 zijn toegetreden, 2 zijn overleden. Het rnocht aan het bestuur gelukken eene voldoende hoeveelheid meststoffen aan te koopen. Alleen voor de 2e levering Chili- salpeter mocht dit niet gelukken. Nog werd in de vergadering meegedeeld, dat kleine grondgebruikevs met minder dan 2 H.A. land, die nog behoefte hebben aan kunstme3tstoffeu, nog gelegenbeid zullen krijgen die aan te koopen, De secretaris legt uit, hoe dit moet gaan en stelt zich zeTf voor de opname der meststoffen be- schikbaar. Na nog eenige huishoudelijke zaken te hebben afgedaan wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Onmiddeliijk daarop had eene vergadering plaats van de leden der Boerenleenbank. Hrerin werd besloten den rentevoet voor 1916 te bepalen op 31/, pCt. voor spaar- gelden en 48/4 pCt. voor voorschotten. RECHTSZAKE. N. Arrondissements-Uechtb. Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 25 Febr., de volgende vonnissen uitgesproken A. J., oud 18 j., veldar'oeider, O. R., oud 23 j., veldarbeider, beiden te Westdorpe, zijn wegens oplichting veroordeeld ieder tot 1 week gevang. F. M. L. v. d. V., oud 32 j., veldarbeidster, A. C. v. P., oud 33 j., veldarbeider, beiden wonende te Zuiddorpe, zijn wegens strooperij veroordeeld ieder tot 5 boete of 5 dagen hecht. J. E. v. D., oud 51 j., landbouwer te Arei, is wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar veroordeeld tot f 10 boete of TO dagen hecht. Heden werden de navolgeade zaken behandeld H. d. J., oud 25 j., veldarbeider te St. Jansteen, werd ten laste gelegd dat hij op 14 Januari 1916 te St. JaDsteen, 4 mastsparren heeft omgehakt en ongeveer 40 stuks onderdeelen van mastsparren heeft uitgedolven, en die mastsparren, toe- behoorende aan Ch. Pauwels, heeft weg- genomen, met het oogmerk om zich alle die voorwerpen wederrechtelijk toe te eigeneD. Eisch f 10 boete of 20 dagen hecht. A. T., oud 20 j., dieDstbode te St. Jan steen, werd ten laste gelegd dat zg op 21 Januari 1916 te St. Jansteen, opzettelijk gewelddadig Seriel van Houten beeft geslagen. Eisch 5 boete of 10 dagen hecht. P. C. P., oud 34 j,, voerman te Aarden- burg, werd ten laste gelegd dat hij op 12 Januari 1916 te Oostburg, 79 brief- kaarten, toebehoorende aan I. Risseeuw, heeft weggenomen, met het oogmerk om zich die kaarten wederrechtelijk toe te eigenen. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. Door P. C. K., o*hd 23 j., opkooper te Breskens, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Middelburgsche recht bank van den 11 Februari 1916, waarbij hij 3 maanden gevangenisstraf. Bij beschikking van bovengenoemde Rechtbank is rechtsingang verleend met last tot gevangenhouding en instructie tegen G. d. Y., oud 19 j., vlasbewerker te St. Jansteen, thans gedetineerd te Middelburg, beklaagd van diefstal. Bij bevelschrift vaD bovengenoemde Rechtbank is rechtsingang verleend met last tot gevangenhouding en instructie tegen E. M. v. D., oud 29 j arbeiderte St. Jansteen, thans gedetineerd te Middelburg, beklaagd van zware mishandeling. ter zake van heling is veroordeeld tot Sneeuwval. Blijkens de berichten in de Hollandsche bladen, is er gisteren in het noorden van ons land, voornamelijk in Noord-Holland, veel sneeuw gevallen. Hier zagen we maar enkele vlokjes. Be Engelsclie duikboo! H 6. De bij Schiermonnikoog gestrande Engel- sche onderzeeboot H 6 is, na herhaalde mislukte pogingen, vlot gebracht en heden onder geleide van oorlogsschepen naar Ter- schelliDg gesleept, van waar zij verder naar Nieuwediep zal worden gebracht. Het lot van de „La Flandre". De //Maasbode" had een onderhoud met de twee geredden van het op een mijn ge- loopeii tankschip //La Flandre". Het zijn de 2de machinist H Woikers, uit Amster dam en de matroos D. den Heijer. De 2e machinist deed het voigend ver- haal van het gebeurde Te half twee Dinsdagmiddag verlieten we Deal om koers te zetten naar Rotterdam. AUes ging goed tot ongeveer 5 minuten voor half zes, toen ik op ongeveer een mijl afstand van het vuurschip Galloper een vreeselijke ontploffing hoorde, die de boot geweldig deed schokken. In een oogwenk was ik beneden om m'n zwemvest te baRn en kwam daarmede boven, doch tijd om het aan te doen was er niet. Nauwelijks was ik weer aan dek of de z,La Flandre" verzonk in de diepte. In twee minuten was het met petroleum ge- laden schip, dat geen drgfvermogen had, in de diepte verzonken. Op het oogenblik, dat het zonk, zoo verhaalde de machinist verder, sprong ik van boord en had het geluk een stuk bout te pakken te krijgen waaraan een lijn was verbonden bovendien zag ik op enkele meters afstand een ladder diijven. In een oogenblik had ik de ladder bereikt en de lijn er aan gebonden. On geveer een uur had ik op de lijn tusschen het stuk hout en de ladder rondgedreven in het ijskoude water, toen een boot van de //Ousel", die in de buurt was en dadelijk na de ontploffing een boot had uitgezet, me oppikte. Door de sterke strooming had deze reddingboot circa 3 kwartier noodig gebad om op de plaats des onheils te komen, Na ongeveer 20 minuten zoeken werd ook de matroos Den Heijer opgepikt. De ongelukkige, die nog maar pas z'n kooi had verlaten, lag in bewusteloozen toestand en geheel verstijfd van de koude op een ladder, die hij gelukkig had weten' te bemachtigen. Met beide geredden aan boord werd toen nog eenigen tijd rondge- varen om te zien of er nog meer schipbreuke- lingen te redder, waren. Doch van de overige leden der bemanning. die uit 30 koppen bestond, werd niets gezien. De machinist vertelde verder, dat hij 10 minuten, nadat het schip gezonken was, nog rondom zich hoorde roepen en schreeu- wen, doch dat daarna alles stil was geworden. Ook had hg geen andere boot gezien dan de //Ousel" en in de verte de lichten van het vuurschip Galloper. Of de overige leden der bemanning verdronken zgn of dat er nog van gered zgn, is nog een onopgeloste kwestie. Vrouwelijke barbiers. Tengevolge van de schaarschte van man- nelijke kappersbedienden, is Berlijn tbans een vakschool rijker geworden. Er is thans een seheerschool opgericht, waarin jonge eD ook andere dames de barbierskunst kunnen leeren. Men wil ook in het midden van de stad een barbier-en kapperszaak oprichten, die alleen door dames zal worden geleid en bediend. De aap van de Soesteriiei. Eigenlijk heeft dit vreemde verhaal geen directe betrekking op de luchtvaart, en ook niet op sport in 't algemeen. Wat zijn in- houd betreft, zou 't eerder onder misdaden thuishooren, en 't spijt inij te moeten zeg- gen, dat de aap van de Soesterhei de mis- dadiger was. Hij behoorde overigens toe aan een der Soesterbergsche aviateurs, die hem van een repatrieerend varensman gekocht moet heb ben. Uit was des aaps gansche relatie met de aviatiek. Wellicht was hij bedoetd als mascotte, en in dat geval, had hij dit ge- meen met andere symbolen, dat zijn symbo- liek schoon en zijn wezen leelijk was. Te genwoordig heeft een der vliegers 'n wit ko- nijntje als gelukaanbrenger, dat op de hei gevangen en in den hangar getemd is. Dat goedaardige wezentje denkt niet aan wegloo- pen en nog minder aan euveldaden; het blijft trouw zijn verantwoordelijke symholische taak vervullen De aap was een ondier! Tot welke apen- soort hij behoorde, weet ik niet; wie zijn ouders waren evemnin, maar ik heb duis- tere vermoedens. De aap was ongetwijfeld erfelijk belast, behept als-ie was met 'n ge- raffineerde boosaardigheid. Voorts heette liij Kees, 't geen een sc.hoone goed-Hollandsche naam is, dien hij zich niet waardig toonde. De lijst zijner euveldaden is een Lange, en zou ware hij een mensch geweest vele langgerekle justitieele dagvaardingen met eindelooze zinnen, tientallen tegenwoor- dige deelwoorden en een duizelingwekkent] aantal tusschenzinnen in l>eslag nemen. Ik vrermeld maar enkele van zijn misdaden, de voornaamste misschien de ergste is. er in ieder geval bij en begint met het feit mishandeling in dienstbetrekking", dat hij straffeloos pleegde. Kees heel namelijk zijn baas venijnig in diens voet, door 't dikke leer van z'n schoenen been, waar het bloed uitkwam! Maar dat was nog maar een ondergeschikt punt. De aap woonde in 'n liondenhok in het avialeurs-pension aan den straatweg, en zoo- lang-ie daar in zal, was alles goed. Een enkele maal, als hij er uit gelaten werd en in een van zijn zeldzaam goede buien ver- keerde, ging 't ook best, liet-ie met zich sollen en spelen en was een liupsclie en be- mirmelijke aap. Maar tot zijn gevaarlijkste eigenschappen behoorden z'n escapades uit het hok „Kees is ontsnapt!" die kreet beteekende onheil Eens was hij naar zijne meesters kamer gewandeld, en verkeerde in een opgewekte stemming. Dat kwam tot uiting door het opeten van alle aanwezige sigaren en siga- retlen hij had een bepaalde voorliefde voor tabak en smeet overigens met alles wat onder bereik van z'n handen was. Ten slotte sprong-ie op des aviateurs l>ed, en ging daarop op z'n vier handen been en weer springen. Dit belioort tot de bijzondere genoegens van het apenras. N at uurlijk werd K'n ontsnapping spoedig bemerkt, en eeu afgezant gezonden om 'm te vangen. Toen deze gelukkige de kamer binnenkwam, greep Kees onvervaard zijns meesters scheermes en zwaaide daar drei- gend mee. AangeziCrTie van flinke afmeiin- gen en van bijzondere pootigheid was, vond de vlieger 't beter om in dit geval te reti- reeren. Eerst eenigen tijd Later kwam ffees tot kalmte, en werd ontwapend. Kort daarna ontsuaplc-n-ie weer en dii- m aal uit het huis. Twee 'man m achtema! Kees, bereikte een villa in de buurt, klom er tegen op, bereikte den nok vail 't hooge dak en glimtachte vandaar ironisch tegen z'n ver- volgcrs, die beneden stonden en 'in met lek- kernijen en goede woorden trachtten te lok- ken. Nu was er een metsetaar op de bovetiver- dieping aan 'I werk. Die hoorde het geroep, stale nieuwsgierig ziin hoofd uit t dakraam om le zien wat het te beleekeneu had, maar ontdekte natuurlijk den aap niet. Die zag hem we!, liet zich van t dak zakken, wan- delde door de goot en versclieen plotseling voor des ontzetten werkmans aangezicht. De brave metsetaar, die waarschijnlijk nooit van z'n leven een aap van nabij gezien bad, gaf 'n git van schrik en tuimelde naar bin- nen. Kees, voldaan, beslool omlaag le komen en zicli niet te laten vangen. Het gevolg was een wilde vervolgingsrace rondom het huis, die ermee eindigde, dat de voorste vervolger een leege ton over Ivees heenzette. Alleen z'n staart stak er nog buiten, en te oordee- len naar de getuiden, die uit het vat kwa- men, was-Te bijzonder weinig ingenomen met dit resultaat. Aangezien in 'n dergelijke stemming de aap tot de gevaarlijkste daden in staat was, werd beraadslaagd over de vraag, hoe 'm geboeid naar huis te krij gen. Het omgooien van de ton zou t her- geven van zijn vrijheid, met de schrikke- lijkste gevolgen', beteekenien. Na tang peiu- zen was een goed middel gevonden. Een taag sleenen werd rondom tie! vat opgesta- peld, met een kleine opening. Daarvoor liielden Kees' belagers een sterken gonjezak open. De ton werd opgelicht, Kees liep in Letterlijken zin erin (in den zak natuur lijk) en werd op den rug van een fietser in triomf huistoe gebracht. Humor was den aap niet vreemd. Toen-ic bij zijn eerstvolgende escapade met behulp van 'n touw-met-een-strikeen soorl tasso am z'n nek, gevangen was en woedend zich mee liet sleepen, werd hij agressief. Bij huis gekomen, oordeelde de yian. die m over- meesterd had, het verstandig om er zelf in te gaan en de deur dichl te houden, er tegen aan leunend. Het touw stak door de deur en Kees zat in den strik buiten. Dat dachten ten minste de anderen, die hun collega tegen-de-deur-duwend vonden. Ze zouden 'es naar den aap kijkenmaar jawel, buiten lag de leege strik, terwijl de- man-binnen de deur tegenhield. Kees was weer ontsnapt. 's Avonds werd-ie opnieuw in verzekerde bewaring gesteld. Maar verbetering in zijn gedrag bleef nit. Hij werd zelfs steeds las- tiger, gooide en beet alles kapot, en toen-ie op 'n goeden avond weer „los" was, ver- klaarde zijn meester 'm vogelvrij. Wie hem op euveldaden betrapte en 'm naar den apenhemel kon zenden, mocht dat doen. Kees dacht intusschen aan heel andere dingen. Hij knierde den weg naar De Bilt af, en kwam bij 'n cafe, waarvoor wat menschen zalen. Een duivelsche gedachte kwam in des apen brein, en liij trok met alle teekenen van woede op de onschuldigem los, die haastiglijk de vlucht namen. Kees zettc zich in de veranda en dronk achter- eenvolgens at de heel- en lialfvolle glazen teeg. Er was limonade, en koffie, maar ook jenever en brandewijn en catz Toen de aap alles binnen had, was-ie smoordronken en kwam in een jolige bui. Hij zw'aaidenaar binnen, vond den cafehoudcr bezig met re- keiiingen schrijven, greep den inktpot, keer- de dien over de paperassen om, smeet nog 't een en 't ander door de kamer en wag- getde daarna levreden weg. Bij Huis ter Heide zag-ie een bovenraam van "n huis openstaan, klom er in, ging aan de lamp hangen en zwaaide daaraan vroo- lijk been en weer, tot de ketling brak en lamp en aap over den vloer rolden. Dat brachl 'm weer uit de stemming en hij liep kwa,ad weg. Niemand kon 'm meer vinden, tot den vol- genden inorgen, toen een paar dorpelingen hem op 't kerkhof vonden, waar-ie z'n roes lag uit te slapen. Ze grepen 'm beet en maakten 'm met moeite wakker. Hij bleek door z'n hevige liaarpijn nu zoo gewillig als een lammetje le zijn, en liet zich suffc- rig thuisbreingen. Deze euveldaden gaven den doorslag. Een a u loino 1 i e! h a n d e i a a r in De Bilt kreeg den misdadiger cadeau. Hij zou 'm wet mores leeren, dacht-ie. De aap beet liem daarop 'n paar maal, zette door nicuwe misdaden 't heele dorp op stelten en werd toen aan Artis ten geschenke gegeven. Hij moet oji de lijst van cadeaux, die Artis geregeld met een dankbetuiging public.eert, zijn voorge- koincn. In Artis zit Kees nog. Hij heeft z'n eerste twee wederhelftem doodgebeten, niaar met |de derde gaat het beter. Vraag den oppasser naar „de aap van de luchtvaartafdeeling" en u kunt 'm zien. Hij onderscheidl zich door 'n lidleeken op z'n neus, gevolg van een snede, die-ie zicti in z'n dronkenschap waai'schijnlijk met een gebroken glas heeft toejgeliracht. Onlangs nog hebben een paar van zijn vroegere meesters hem bezocht. Saluee- ren, Kees! heblien ze gezegd. En Kees, zich de schoone dagen van Aranjuez her- innerend, heeft hen de hand gescliud Tegen de andere bezoekers grauwt-ie al leen. (Tel.) Zoeken en vinfilen. Een boer, in Amerika, stond op zijn land, 't Was 1 Mei, in Amerika de ,,verhuisdag" juist als in Nederland. Daar ging een verhuiswage.il voorbij een dorpeling, die zijn boedeltje wegreed Ga je verhuizen? vroeg onze boer. Ja, en ik ben wat blij ook. Waarom? Wei, ik had zulke lakelige buren. Goddank dat ik weg kon. Waar ga je been? Naar X... Je zult er 't zelfde vinden En de boer ging door met werken en de wagen reed langzaam verder. Na een kwartiertje kwam er weer een ver huiswagen aansukkelen Een opgeruimde, flinke man liep er naastHij zong. Ga je verhuizen? vroeg de boer. Ja, en het spijt me watt W aarom Wei, ik had zuike beste buren en zulke hartelijke vrienden, ik zal ze wat missen'. Waar ga je been? Naar Y Wet, je zulL er 't zelfde vinden! En de iioer ging door met werken en de verhuiswagen rolde verder en de jonge man zong van 't frissche leven, dat hem door de aderen stroomrte Hoe wist die boer, dat er in X. slechte buren voor den eersten vriend, in Y. goede buren voor nr. 2 zouden zijn? Kende hij die dorp en Wist hij in welke buurt ze gin,gen wonen, in welk huis, in welke om geving? Neen, ik geloof zelfs, dat hij er nooit was geweest - en Loch raadde hij goed. Hij las het in hun oogen, hij hoorde liet uit hun slem, hij begreep het uit hun bonding Wat ze zochten, zouden ze beiden vin den De opgeruimde jonge man zelf een har telijke borst zou zoeken naar goede men schen, waar hij ook wezen zouen hij zou ze vinden. Hij zou door zijn goede, vriendelijke ma nieren den besten kant naar voren halen zelfs bij minder hartelijke menschen. Hij zou weer beste vrienden krijgen, oimdal hij 't goede wou zien en 't liefhad, omdat hij begon met goed te zijn En die eerste dwarskijker, die zoo blij was zijn dorp en buren den rug toe te keeren zou '1 zelfde vinden. Hij zou zich driftig maken, en halelijke woorden uitlokken, en onvriendelijke daden van menschen, die ze ook wet, met een beetje hulp, hadden kunnen inhoudenliij zou ruzie stoken door zijn ongeduld en door zijn ongeloof in 't goede Vinden zou hij, wat hij zochl. Had de boer geen gelijk? (Ontleend aan een oud verhaallje van mevrouw Henr. Baart de la Faille, door het weekblad „De Hervoivning".) GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. Its de op Donderdag 24 Februari j.!. gp- houden vergadering van den gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en goedgekeurd. Bij de eerste vergadering in 1916 weuscht de Voorzitter den raad een voorspoedig en gelukkig jaar toe en dat hij onder Gods zegen zijn krachten moge wiiden aan het welzijn der gemeente, daarbij hopende dat spoedig de vredeszon over Europa moge schijnen. Als ingekomen stukkeu worden voor kennisgeving aangenomen a. Een schrgven van den heer W. Oole, bondende mededeeling van het overlijden van zijn vader, den heer J. V. Oide. b. Missive van Ged. Staten, houdende goedkeuring raadsbesluit ruiling grond met den heer Danetls. c. Verslag der gezondheidscomtnissie. Tot schoonhoudster van school A wordt met 5 van de 6 stemmen benoemd N. van Hamme, die op de voordracht stond met M. Rondas. Tot lid van het algemeen armbestuur wordt in verband met het overlijden vaa den heer J. V. Oole met 4 van de 6 stemmen benoemd de heer D. van den Berg, met wie op de voordracht stond de heer E. Geirnaert. Door Burg, en Weth. is vastgesteld dat de verkiezing voor een lid van den raad zal plaats hebben den 9 Maart en zoo noodig stemming en herstemming respectievelijk 21 en 30 Maart. Worden benoemd voor het stembureau als plaatsvervangend voor zitter de heer P. Wauters, leden de beeren Malotaux en Bugsse, plaatsvervangende ledende heeren De Vleeschauwer en Pauwels. Het verslag ingevolge art. 52 der woning- wet wordt na voorlezing ter inzage gelegd. Hierbg wgst de Voorzitter op den onhoud- baren toestand in sommige woningen. Hj zegl toe den raad plannen voor te leggen ter verbetering der volkshuisvesting, waar voor hij dan de medewerking van den raad inroept. In eeu kort beredeneerd verslag der commissie tot weriug van scboolverzuim, stelt deze voor de politie te machtigen de leerplichtige kinderen, welke tijdens de schooluren op straat worden aangetroffen, naar de school te geleiden. De Voorzitter zegt, dat vooreerst hierop nog niet zal worden ingegaan. Volgens een staat van meer- en minder- werk voor den bouw der o. 1. school A is er nog eenpost van meerdere uitgaven ad 579,31°, welke wordt goedgekeurd. Een ter tafel gebracht voorstel met plannen voor een onderwijzerswoniDg wordt afgekeurd en besloten een ander plan ta laten opmaken. Het voorstel van den heer Wauters om alsnog geen onderwgzerswoning te bouwe* werd verworpen. Aan H. Scheffer alhier en P. L. Buiten- dijk te Goes werd grond in erfpacht gegevea tot het bouwen van woningen. Burg, en Weth. werden gemachtigd t# onderhandelen met de daarbg betrokke* polderbesturen, tot het aanleggen van stoepem en bestrating voor de huizen aan de Oost- dam. Eenige af- en overschrijvingen in de begroo- tingen voor 1915 en 1916 worden goed gekeurd ook in verband met het voorstel van Burg, en Weth. waarbij aan den ambte naar ter Secretarie, den heer J. Lammens eene verbooging van jaarwedde wordt toegekend ad 100, ingaande 1 Januari 1916. Bezwaarschrift tegen hun aanslag in den hoofdelijken omslag over i915, van de heeren Vuijlsteke en Genicot worden als te laat, ingekomen ter zijde gelegd. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. EERSTE K A A1 E R. Besloten werd, a.s. Donderdag, indien de oanstandigtieden hei toelaten, het eedswetje in de afdeelingen te onder zoeken. In de heden gehouden vergadering, ont- kende de Minister van Binnenlandsche Za ken, de heer Cort van der Linden, dat dc val van Minister Treub zou zijn een gevolg van dc hervatling van den politieke* strijd. Door de herziening van aid. 192 der Grond- wet, die spreker zeer ter liarte gaat, wordt door de Regeering uiting gegeven aan een reeds sedert tang door velen gevraagde ne gating. Minister Van Gijn verklaarde, dat, als Engeland mocht overgaan tot liel invoeren van protectionistische maalregeien, hij zal trachten de noodige maalregeien te nemen, om de gunstige tijdstippen in het belang van den Nederlandschen handel te kunnen afwachjen. De pensioenwel zal worden gewijzigd en met de belasting op de oorlogswinsten zal spreker spoed betracliten. Melkvoorzieniiig. Blijkens het verslag, is de suppletoire landbouwbegrooting voor melkvoorziening, gunstig in de afdeelmgen der Kamer onb vangen1. Akte-examens. Tot deskmidige voor het afnemen der akte-examens te Middelburg is hen-oemd 'voor teekenen en ,schoonschrijven de heer H. R. Karslel te Zuiddorpe, en voor kennis der natuur de heer J. de Meijer le Schoondijke. Hei verkeer over het Iloilamdsch diep. Het Tweede Kamerlid voor Ooslburg, de heer Jhr. De Muralt, heeft een plan opge- ma,akt, voor een tweede brug over het Hol- landsch diep, over en op de pijlers van die bestaande brug, ,om het goederenvervoer over de nieuwe brug boven de bestaande brug te doen geschioden. De boer De Muralt wil zijn ontwerp niet preciseeren voordal bekend zijn de aanlegt kosten van een nieuwe brug naasl de oude. door anderen voorgesteld. Een vcroortdeeling. De krijgsraad te 's Gravenhage heeft den milicien huzaar A. Visser, afkomstig uit Kollumerland, die op 25 December jl. in bekende zaak te Rotterdam mej. Van Duijzesi door een messteek doodde, tot 5 jaar gevan genisstraf veroordeelde, met vervallenver- klaring van den militairen stand. Voor den diensi in Indie bestemd. Voor den diensi in Nederl. Indie is be- slemd mej. C. E. M. Schonlaut te VlissingeM. Amslerdamsche reclithank. Het O. M. bij de Amsterdamsche rectit- bank eischte lieden tegen E. P., redacteur van „Het Volk", ter zake van belccdiging van Minister Poslhuma 120 boete, subs. 60 dagen hechtenis. Tegen den heer Schrf^/gtredacteur van „De Telegraaf", werJ s hetzelfde feit 100 boete, subs. tiechtenis, g(V eischt. "y#4 :77m

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 6