cBal-cMasqud Een Klipperaak, Woordenboeken. EEN ENKELE P Laatsts Bericftfsn. t@ koop GEMENGDE BERICHTEfl DINGEMAN JA00BD8 OGGEL, B E KENDMAKIN G. Donderdag 2 Maart a. s. Volksbond tegen Drankmisbruik Openbare Vergadering Hoogwatergetij te Ter Neuzen Gamin en Jules de Kiel Te huur: blauwe WERKJASSEN en KIEL EN, burger en boeren PETTEN. J. C. VAM ES, Kleermaker, worpen, die alleen onbelangrijke materieeie «sdiajde aanrichtten. Achtervolgd door Fran- «<ire vliegluigen, zette de Zeppelin koers mar Metz. De bij Braban l-le-Roi neergekomen Zeppe lin is de Z 77, die van nieuwe constructie bleek De ballon werd door een brandbom in brand gestoken. Toen de ballon den gnond raakte, kwamen de meegevoerde bom- men tot ontploffing. De naakte lijken van de inzitlende officieren en soldaten werden in den gondel gevonden. LONBEN, 22 Februari. (Reuter.) Officieel: Vannaekt heeft de vijand len Oosten van Givenchy een mijn doen springen. Wij had- *Jen geen verliezen. De Duilsehers liebben vannacht Poperin- gjie beschoten. Vanochtend vroeg hebbeii wij bij de Hohenzollern-redoute een mijn lalen sprin- gen en van den gestagen trechter den uit- tooper aan onzen kanl bezel. Ons geschut heefl de vijandelijke schansen sin de nabijheid van Maricourt, Ovilliers en het kanaal Yperen—Komen beschoten. De vijandelijke artillerie heeft onze stel- lingen len Z.-W. van Yperen beschoten en •daarbij gebruik gemaakl van veel granaten sue! traanwekkende gassen. Ook zijn onze schansen ten Noorden van Yperen, lussehen den weg naar Yperen en het kanaal bescho- ten. Een onzer vliegluigen is door een granaat igeti-offen. Ofsehoon een been van den be- staurder nagenoeg van zijn lichaam werd gescheiden, is hij er in geslaagd goed te lan- den. De waarnemer is ongedeerd gebleven. PARIJS, 22 Februari. (Reuter. De Fran- sdhe pers betuigt liaar blijdschap over de over-winning der Fransche vliegers op de Dnitsche. Het .Journal" schrijft: Zeven vliegluigen en een Zeppelin, dal is wel het snooiste beeld 't welk de oorlog in de lucht ons nog heeft laten zien. De „Figaro": Deze feiten zijn in een tijd, waarin men van een crisis in onzen vliegdiensl heeft gesproken, van zinnebeeldige beteekenis. Zij bewijzen, •hat in dezen oorlog het genie van ons ras wakker blijft en dat wij, met organisatie en goede werkwijze, wonderen van kracht zullen ontwikkelen. TER NEUZEN, 23 Febr. 1916. Het weerbericht van het meteorolo- jgisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 777.8 Stockholm. Laagste barometerstand beneden 760.0 2uid-Duitschiand. Verwachting tot den avond van 24 Febr. stormachtige, later wellicht afnemende aoordoostelij ke tot zuidoostelijke wind, be- Irokken of zwaar bewolkt met sneeuwbuien, latfr wellicht opklaring, aanvankelijk toe- aeanende vorst. Verbeler in g volksbuis vesting. De vereeniging tot verbeiering der Volks- ■OmisvestiDg albier is, naar we vernemen, aaet hare werkzaamheden zoover gevorderd, dat bianen kort bet verzoek bjj den raad ml worden ingediend voor de onteigening van 4000 M2, grond voor het bouwen van 42 woningen. De aanvraag is echter zoo groot, dat bet zich laat aanzien dat genoemde woningen spoedig bezet zullen worden en dus meerdere aanbouw van huizen zal noodig zijn. Het is te hopen dat deze plannen mogen stage n. Eervol onlslag gevraagd. De beer L. Taat (vroeger alhier) te Vlissingen, heeft tegen 1 Mei a. s. eervol ontslag aangevraagd uit zijne betrekking sda rijksbavenmeester. De Bond van Staatspensionneering, afd. Ter Neuzen, maakte gisteren een pro- juagandatocht naar Hoek, met het doel ook aldaar eene afdeeling te stichten. Zij werd voor deze gelegenheid op uitmuntende wijze tiijgestaan door eenige heeren en dames, die de ingezetenen van Hoek, welke de bij- eenkomet bijwoonden, vergastten op een aangenamen avond. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter der afdeeling ffTer Neuzen", den beer M. Eijke, die in het kort een overzicbt gaf van de geschiedenis van den Bond, liaar ontstaan, haren bloei en bare betee kenis. Vooral het laatste werd door hem in den breede uiteengezet, terwijl bij er aan herinnerde dat de afd. Ter Neuzen was opgericbt op initiatief der afdeeling Axel en dat die afdeeling thans ruim 250 leden telt. Met een aan baling van het gedicbt //De avond daalt", sloot spreker onder bet applaus der aanwezigen, zijne rede. Het programma, betwelk bestond uit sang, voordracbten en een tooneelspel, ge- titeid //Oude Toon,' werd goed en vlot afgewerkt en de uitvoerders werden telkens metluide bjjvalsbetuigingen beloond. Alles •wat gegeven werd, stond met de propaganda van den Bond in verband of was daarvoor expres vervaardigd. Het gedicht van mevr. Ida BoersKleyn //Een uit velen", op muziek gezet door den heer J. J. Bierle, had bovenal succes en moest nog eens herhaald worden. Na het beeindigen van het programma werd tot slot nog een kort woord van op- wekking door den voorzitter der afdeeling Ter Neuzen gesproken, en dank gebracht aan alien die tot het welslagen van dezen avond badden medegewerkt, zoowel als aan degenen die door hunne opkomst badden ge- toond daarin belang te stellen. Bij noodigde alien dringend uit, toe te treden tot de afdeeling Hoek, terwijl bij bet voorloopig bestuur feliciteerde met het behaalde succes. Hij sprak de hoop uit, dat de afdeeling Hoek (waartoe bereids een 70tal personen toetraden) moge groeien en bloeien. Hierna werd namens bet voorloopig be- stuur her nieuwe afdeeling dank gebracht TOor den aangenamen en nuttigen avond, waarna een slotlied werd gezongen en alien ^oldaan buiswaarts keerden. Op het tweetal ter beroeping van een prcdikant bij de Geref. kerk te Axel zjjn geplaatst Ds. R. J. Alberts van Baambrugge en J. H. Jonker te Voorhurg. Bevorderd van het 4e naar het be semester aan de middelbare technische school voor de bouw- kunde te Utrecht, de heer J. H. Haartsen te Oostburg. VerpLaialst. De commies-ontvanger J. Huber van Glinge wordt met 1 Maart verplaatst naar Strijbeek. De commies A. A. Maat van Oostburg is verplaatst met ingang van 16 Febr. naar Alphen. De prov. ponton le Vlissingen. De zuidelijke ponton, aanlegpiaats van de provinciale booten, is Maandag met gunstig gevolg gelicht door den bok//Ade- laar" en gebracht in de eerste binnenhaven, alwaar de beschadigde kisten van onder het dek zullen worden gehaald, ten einde deze te repareeren. De ponton za). men tracbten drijvende te houden, desnoods met behuip van de groote kraan. Woninguood. Te Groningen bedraagt naar gemeld wordt het tekort aan woningen op bet oogenblik 1000. Dus nog waterger dan te Ter Neuzen Merkwaardige dingen! Van den veehouder Westerneng in de Belmermeer werd door de eerste overstroo- ming een stal weggespoeld. Tot zijn ver- bazing bracbt de laatste stormvloed hem een terug. Er kwam een flinke stal op de golven aandrijven en bleef ten slotte op zijn erf staan. Te Ransdorp is bet bovendeel van een huis komen aandrijven. De pannen lagen op het dak en eenige visebnetten op den zolder. In de omgeving drijven kasten, hokken en allerlei andere zaken. Zelfs kwam Zaterdag een dekschuit aandrijven, die van Nieuwendam afkomstig bleek te zijn. Een sloomhool op hoi! Het flollandsche Diep gaf Vrijdag het zeldzame schouwspel te zien van een stoom- boot op bol. Het sleepbootje //De Kil" geraakte met een sleep acbter zicb onklaar en kapitein en machinist bevreesd voor hun bachje, sprongen aan wal. Terzelfder tijd brak de tros, die den sleep aan de boot verbond, en deze er van doorEerst in de ricbting van Strijensas daarna een anderen kant uit om vervolgens op te tornen tegen de //Noordkaap II", welke gesleept werd door de ^Elizabeth". Het hollende sleep bootje bezorgde aan de //Noordkaap" zoo- danige averij, dat deze op een werf moest worden gebracht. Het bootje ramde ver volgens een tweede schip van den sleep van de //Elizabeth", waarbjj bet boeganker van het schip acbter de boeiing van de dolle sleepboot kwam. De scbipper kapte den tros en de sleepboot met het schip er van door in de ricbting van de Moerdijksche brug. De schipper stond doodsangsten uit bij de gedachte, dat straks zijn schip, waarop de masten rechtovereind stonden, tegen de brug op zou botsen. Hij liet zijn zwaarden vailen, gooide zijn roer dwars en daar ging hetBchip en sleepboot holden als bezetenen op bet breede Hollandsche Diep rond. Tot de kapitein van de sleepboot en zijn machinist die met een roeiboot bun eigendom weer badden opgezocht, een eind aan het spelletje maakten. (,N. R. C.") komen. De materieeie schade is aanzienljjk. Het verkeer was geruimen tjjd gestremd. Een vermogertri Rotterdammcr. Wij hebben gemeld, dat wijlen de heer G. W. Burger, consul-generaal van Noor- wegen zjjn vermogen vermaakt aan de stad Rotterdam, na af'trek van eenige legaten. Deze laatste bedragen te zamen f 18U.000. Hoofdzakelijk werden bedacbt Rotterdamsche eD Amsterdamsche sticbtingen. O. a. kreeg de Remonstra t cbe gemeente te Rotterdam 10.000, het Nederl. Zendel. Gen. 5000 en bet Leger des Heils 5000, alien vrij van reehten en kosten. Van de grenzen. In de bosschen tusscben de buurtschap Offenbeek, gemeente Beesel, en de Duitsche grens achtervolgden belastingambtenaren Zondagnacht een kleinen troep smokkelaars, die op bun aanroepen zicb op den grond wierpen en vlug voortkruipeud naar ver- schillende windricbtingen verdwenen. Op de plaats gekomen, waar de mannen waren neergedoken, troffen de ambtenaren de smokkeiwaar, bestaande uit enkele zakken meel, nog aan. En vlak daarbij vonden zij tot hun minder aangename verrassing een bom, een helsche macbine of hoe men het gevaarlijke voorwerp noemen wil, die blijkbaar bestemd was om de achtergelaten smokkeiwaar te vernietigen en tevens de ambtenaren onschadelijk te maken. De ambtenaren, die beslag legden op het meel, hebben tevens het bewuste werk- tuig bij bun superieuren ingeleverd. Een justitieel onderzoek zal worden ingesteld. De helsche machine bestond uit een bouten kistje, waarin besloten was het binnenwerk van een wekker. Met eenige veranderingen daarin was tevens bet hamertje zoodanig bevestigd, dat dit in aanraking kwam met een stift, die door den buiten- wand van het kistje heen verbinding had met het inwendige van een ijzeren buis ter lengte van ongeveer 25 centimeter en welke gevuld was met een vijftal kaars- vormige voorwerpen, die vermoed worden te bestaan uit een sterk explosieve stof. De vijf kaarsvormige stukken droegen alle tot opscbrift0Manufactured by Atlas Powder Cy., explosive galatine, no. 75, Wilmington, U. S. A." De jjzeren buis was waarschynlijk een stuk gaspijp, aan een zijde voorzien van een stevig ingesoldeerden bodem. Dat bet toestel niet uit elkaar geslagen is, danken de ambtenaren aan het feit, dat een paar voorloopers ben niet ontdekten, zoodat de smokkelaars zelf geen voldoenden tijd hadden om bet vernielingswerktuig volkomen zuiver op te stellen. (Hbl.) Een nootiHo ttige la win?. Naar uit Munchen gemeld wordt, heeft in bet Hochkonig-gebied (in de Salzburger- Alpen) een groote iawine-catastrophe plaats gehad. Een vlucbthut is met de personen die er zicb in bevonden in de diepte ge- slingerd. Er waren Zondagavond reeds 55 iijken en 49 gewonden uit de sneeuw te voorschjjn gebracht. Er werden toen nog 30 personen vermist. fijn gesneden en in f liter kokend water opgelost geeft de BESTE en ZUIVERSTE ZACHTE ZEEP,' die, dan nog geen ZES cent per POND kost. Zuolang de voorraad strekt ook nog te bekomen voor S om. siastsn tw?ee kletjyk: ass view, Voor 43 omslagem eets, 78-: twee, en voor IOO, cSrae Zekpartefeuillea (aan e'en adres te verzenden). 30 Gearresteencie Befgisebc Kainerlecleii. Van de grens wordt gemeld. dat de heer De Sutter, Belgisch Kamerlid, en de heer Henry Stellemaker, benevens de heer Coo- remans, resp. voorzitter en secretaris van de sociaal-democratische partij, bestuurslid van de arbeiders-cooperatie, door de Duit- schers zijn gearresteerd en naar Duitschland gevoerd. De oimge&omenen van Be „Flandria". Naar gemeld wordt, is het zoo goed als zeker aan te nernen, dat van de 30 opvaren- den van het lankschip „FIandria" een 28tal is om gekomen. Onder hen bevinden zich ook 3 inwoners van Vlissingen, ni. H. L. van der Weijde, 2e sluunnan, L. G. Leniere. 3e sluurman, en I\ G. de Korte, 3e machi nist. Ultslag aanbesteding. t'e Middelburg is hedemniddag door den architect E. Knevel, uit Ermelo, voor de Vereeniging tot Christelijke verzorging van krankzhmigen in Zeeland, aanbesteed het bouwen van een paviljoen met 60 bedden, op het terrein der stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. Minste inschrijver was de heer A. F. de Bie te Bergen op Zoom voor 81.100. Ingeschreven was o.a. door de heeren C. H. H. Wisse voor 100.900 te Zaamislag en P. F. oet te Kloosterzande voor 100.600. Door omlerzeegr aangeiioudeu. Maandagmiddag is de motorvisschersbool Zeebrugge 8, die Vrijdag, beinand met 4 'Bel- gen, uit de haven van Vlissingen vertrok- ken was, op 60 mijlen van het vuurschip Noord Hinder door een Duitschen ondjer- zeeer aangehouden. Nadat een paar Duitschers een horn in de boot hadden gelegd, welke bom na een tijdsverloop van 7 minuten zou ontploffen, moest de bemanning de boot verlaten en begaf zich in de lekke boot. Even nadat zij de visschersboot hadden verlaten, had de ontploffing plaats en verdween de boot met de lading ter waarde van 200 aan visch in de diepte. Aan het verzoek der Belgen, om de sloep een eind op sleeptouw mede te nemen, werd niet voldaan, en moesten de Belgen ruim 2 uur roeien voor zij het vuurschip Noord Hinder .bereikten. Dins- dagavond zijn de schipbreukelingen te Vlis singen aangekomen en waren vol iof over de behandeling aan boord van de Noord Hinder ondervonden. Dnitseh offensief. Smokkelaarslrucs. Men meldt van de Drentsche grens aan de Tel. De vorige week beproefden eenige smok kelaars, wonende in de nabijheid van de Duitsche grens, in den nacht bun slag te slaan. Ze badden zicb op weg begeven, beladen met spek, boter, meel en meer ver- boden goederen. Het troepje was reeds dicbt bij de grens gekomen en verheugde zicb er in de militairen te hebben verschalkt. Doch plotseling werd er ,/halt" geroepen en een persoon komt met een knuppel in de hand uit de duisternis te voorschjjn. De smokkelaars, meenende met een kommies te doen te hebben, zetten het op een loopen en gooiden om vlugger vooruit te kunnen komen, bun pakjes weg. De vermeende kommies was echter een gewoon persoon, nam de pakjes op en bracbt ze zelf over de grens. Carbid-ketel ontplofl. Zondagvoormiddag, toen de 17-jarige S. aan de Marktstraat te Uden spelenderwijze carbidgas ontwikkelde in een zich in de schilderswerkplaats bevindenden nage- bootsten kleinen carbidketel, die vermoedelijk lek was, kwam hij te dicht met een bran- deude lucifer bij het toestel. Dit sprong met zulk een kracht uiteen, dat een zicb aan dien ketel bevindende dubbele kraan hem even onder bet linkeroog, in het boofd drong, daarna het linkeroog, voorhoofd en schedel openscheurde, waardoor de her- seD8 totaal verbrijzeld, en uit het hoofd geworpen werden. De dood was volgens den ontboden geneesheer onmiddelijk in- getreden. (Tel.) Treiiumgeluk. Om balf zes Dinsdagmorgen reed een goederentrein uit de richting Boxtel bij den Vlijmenschen overweg te Den Bosch door een onvrij signaal en kwam in botsing met een daar staanden trein. Drie wagens wer den uit de rails geslingerd en de baan stuk- gereden. De machinist remde nog uit ai zijn macbt, maar kon het onheil niet voor- EERSTE KAMER. De voorzitter herdenkt met eenige harle- lijke woorden het ontslapen oud-lid, de heer Van Welderen Rengers. Het welsontwerp tot lijdelijke afwijking van de kieswet, wordt aangenomen met 21 tegen 15 stem men, nadat het was bestreden door den heer De Gijselaar en verdcdjgd door de heeren Van Kol, Van der Feltz en den Minister Cort van der Linden. Daarna werd het oomite-generaal voort- gezet. Uitvoer van runtd- en kalfsvleesch. Het couranlenbericht, volgens hetwelk bin- nenkort den uitvoer van rund- en kalfs vleesch ook zal worden stop gezet, is, naar van zeer bevoegde zijde wordt medegedeeld, van alien grond ontbloot. Bevretdigingscommissie. De onderwijs-bevredigingscommissie hield heden in het gebouw der Tweede Kamer liaar hij een komst, waarin een begin zou wor den gemaakt met de vaststelling van liaar rapporl. Lichamelijke opvottling. De Minister van Marine onLving heden eenige leden der dezer djagen bier te lande teruggekeerde commissie, door hem belast met de bestudeering van de inrichlingen der lichamelijke opvoeding in de Scandina- vische rijken. Zaken-verloven. Met het doel ook de beslissingen op ver- zoeken om z.g. zaken-verloven zooveel mo- gelijk te bespoedigen, is aan het departement van oorlog bij het bureel verloven aan dienstplichtigen een inlichtingen- en con- troledienst ingesteld. lOOjarig bestaan der Bijbelvereeniging. H. M. de Koningin zal hedenavond, bij de feestelijke vereeniging, in de Groote Kerk le 's Gravenhage, van het lOOjarig bestaan der s Gravenhaagsche Bijbelvereenigiiig, zich doen vertegenwoordigen, door den hofpredi- kant J. Id. Gerritsen. Vrijspraak, doeh opnieuw veroordeeld. Het Haagsche Gerechtshof, uitspraak doen- de in de zaak van den koopman en badf- huishouder A. E. H.. te Gadzand, die door de Middelburgsche rechtbank veroordeeld was Lot 14 dagen gevangenisstraf wegensver- nieling (slachten van een gerechtelijk inbe- slaggenomen schaap) sprak beldaagde vrij van de vernieling, maar veroordeelde hern tot 14 dagen gevangenisstraf wegens het ont- trekken van inbesLaggenomen goed. Iluizen ingesiort. Te Buiksloot zijn door den hevigen druk van liet water een 81al huizen ingestort. BERLIJN. (Officieel.) Westelijk ooidogs- tooneel. Ten Oosten van de rivi'er de Maas tastten wij de slellingen v:an den vijand aan, die zij seder! anfierlialf jaar met alle mid- delen der vestingbouwkunde geconstrueerd heeft, ten einde een voor oils lastige ob- servatie tol onze verbindingslijn uil den weg le ruimen. Dp aanval drong over een front van 10 K.M. en ter diepte van 3 K.M. door. Behalve hloedige verliezen verloor de vijand 3000 man aan gevangenen, benevens een groote nog niet te overziene hoeveelheid materiaal. In den Boven F.lzas leidde onze aanval ten Westen van Heitweiler tol het verove- ren van vijandelijke slellingen over een breed- te van 700 M. en een diepte van 400 M. Op Yrijdag 25 Febr. a. s. boopt onze geachte Patroon, de heer -J. A. DONZE, Stalhouder, zijn 50sten geboortedag te her- deuken. Dat hij nog lang moge gespaard blijven, is de wensch van ZIJN PERSONEEL. Ter Neuzen, 23 Febr. 1916. Heden overleed zacbt en kalm tot onze diepe droefbeid, in den ouder- dom van 69 jaar, onze geliefde Echt- genoot, Vader, Bebuwd- en Grootvader, de Edei Achtbare Heer oud-Burgemeester van Axel, oud-Lid der Provinciale Staten van Zeeland. Namens de Familie, Wed. D. J. OGGEL— Bakkes. Axel, 22 Febr. 1916. Bij deze heb ik de eer het geachte publiek van Hoek en omstreken bekend te maken, dat JAC. PLATTEEUW Cz. te Hoek, voor mp geen Itijwielen of onder- deeletl meer verkoopt. Zeeland's Roem Rijwielfabriek. H v. DOESELAAR, Hoek (bij Ter Neuzen). van de Dansvereeniging T« 8. G, is thans definitief bepaald op Afdeeling Tec leuxen. op ftlaandag 28 Febpuaci 1916, des avonds te 8 uur in de Cinema Pariaien. Spreker de Heer H. BEUKINK, zenuwarts te Utrecht, met lichtbeelden. Toegang vrij, ook voor militairen. Kinderen beneden 16 jaar worden niet toegelaten. HET BESTUUR. WERRETERING. In de woorden, gesproken door den Commandant der Kustbatterij, den beer Puttman Cramer, ter gelegenheid van de beeediging van den 2en luitenant, den heer Dellaert, vermeld in ons vorig nummer, zijn zinstorende fouten geslopen, waarom wij die volzinnen hier verbeterd herhalen //Want wel heeft de geesel van den oorlog tot heden ons land gespaard, doch van den gruwol en de ellende welke de krijg rondom ons met zicb brengt, hooren wij steeds. Maar wij, militairen, moeten niet alleen onze aandacht scheDken aan die ellende, maar ook aan de daden van trouw, gehoor- zaamheid, zelfverloochening, waarvan wij lezen, en onze Soldatenkrant zoo menig staaltje geeft. Daden zijn het, die onder het lezen reeds tot navolging moeten prikkelen, wanneer ook wij in den grooten krijg betrokken worden." Red. DAGEN. Voorm. Nam, Donderdag Vrijdag Zater.dag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 24 Februari 25 26 27 28 29 1 Maart 4.56 5.37 6.23 7.18 8.42 10.23 11.50 5.21 6.09 6.59 8.07 9.44 11.14 SCHEEP YA ARTBEWEGING. Van 21 tot en met 22 Febr. werden langs de Oostsluizen alhier 31 binnen- vaartuigen op- en 12 afgeschutlangs de Middensluizen 28 op- en 21 afgeschut en langs de Westsluizen 14 op- en 8 afgeschut. Positie der Stoomsehepen, s.s. ELISABETH van Barry naar Rosario. s.s. HELENA van Barry naar Rosario, passeerde 19 dezer St. Vincent, s.s. MAGDALENA van Rosario naar Rotterdam, pas seerde 12 dezer Las Pal mas. s.s. GORNELIS van Las Palmas naar New York. Ondsrgeteekende bericbt bjj dezen dat zijne heDgsten zullen worden rondgeleid aan een dekgeld van/I2.50 en geen veulengeld. JAN HE PUTTER Jz. Axel, 19 Febr. - en vast werk. Te bevragen bij J(HJ> DE FEIJ TER Pz„ Burgemeester, Z a a m s 1 a g. een groote voorraad. Heuzenhoek, Zaamslag. groot S20 Ton. Te bevragen bij J. C, EEKMAN, Dijkstraat, Ter Neuzen. HERCKENRATH Frausch 4.50 YAN GELDEREN Duitsch 5.80 TEN BRUGGENCATE Engelsch 5.40 alle gebonden in 2 din. Voorhanden in den Boekhandel van Firma P. J. VAN DE SANDE, Ter Neuzen. Noordstraat. Tweetal. 11

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3