ALGEMEEN NiEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6338. Donderdag 10 Februari 1916. 56e Jaargang, RBKENINGEN 11IDELUK IIS1APT ABONNEMENT ADVERTENTSEN TeleSoon Dit Blad yersGhynt Maandag', Woensdag- en Yrydagavond, witgszonderd op Feestdagen, bij de Firma P. J. YAM DE SANDE te Ter Heazen. ten laste der gemeente. BINSENLANB. F K til L T 0 if. Per 3 maanden binnen de stad 1.—Franco per post voor Nederland 1.10. Bi| vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika /1.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer f 0.10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 llisr op den dag der uitgave. Verm its de algemeene staatkuudige toestand volstrekt niet beter is dan bij het uitbreken van den oorlog al blijken sommigen aan het gevaar te gewennen en het niet meer te zien ja de toestand voor ons land in sommige opzichten dezen leden thans nog zorgwekkender voorkwam is eensgezindheid meer dan ooit geboden, en noemden zij het van de Regeering in- consekwent, dat deze, naar de woorden van de Troonrede, den gewonen wetgevenden arbeid weder ter hand wenseht te zien genomen. terwiji dit Augustus 1914 door haar onraadzaam werd geacbt, en zij toen het bestand als noodig inriep. Burgemeester en Wethouders van ZAAM- SLAG noodigen een ieder uit, om de vor- deringen, welke zij ten laste van de gemeente mochten hebben, zoo spoedig mogelijk in te dienen en daartoe den uitersten termijn niet af te wachten. Zaamslag, 4 Februari 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOB. DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLE Lz., Secretaris. De Staatsbegrooting voor 1916. Aan het voorloopig verslag der Eerste Kamersecties omtrent de Staatsbegrooting voor 1916 ontleent de H. Crt. het volgende Algemeen bracht men hulde aan de Re- geering voor haar beleid in de tegenwoor- dige, moeilijke omstandigheden. Intusschen werd door vele leden aangedrongen op een Comite-Geueraal, teneinde die mededeeiingen te outvangen, welke ook de Iweede Earner in geheime vergadering bekomen bad. Het kwam wenschelyk voor, dat die mededee iingen aisdan werden gegeven voor den aanvang der behandeiing van de Staatsbe grooting in openbare vergadering. Andere leden zagen het praktisch nut van een vergadering in Comite-Generaai niet in en wenschten daarop bij de Regee- ring niet aan te dringen. Yele leden hadden er zeer ernstig be- zwaar tegen, dat het bestand door de Re- geering was iosgelaten. De leden waren niet overtuigd, dat met Grondwetsherziening dringende haasf be- hoefde te worden gemaakt. Anderzijds kwam men met nadruk tegen deze beschouwingen op. Zij prezeii bet in de Regeering dat deze haar program wenseht te zien afgewerkt, waartoe haar van de vierjarige parlementaire periode nog maar anderhalf jaar overbleef. Met het oog op de tijdsomstandigheden werd in een afdeeling van linksche zijde betoogd, dat, al was in 1918 Grondwets herziening bij de verkieziDgen een leus geweest, het toch niet aanging nu, bij ge- heel gewijzigde omstandigheden, daartoe over te gaan, en aarzelde men niet be handeiing der Grondwetsherziening in deze tijden staatsgevaarlijk te noemen In welk een toestand toch zou het land geraken, indiea tijdens de ontbinding der DOOR H. BERT RAND. Langzaam, zeer langzaam, kwam Hans weer tot zijn bewuistzijn. Hij meende eerst, dat hij slechts had gedroomd. Hij lag in een donkere ruinite, en slechts van een leant drong door een kleine opening het dnglichl naar binnen. Zijn hoofd en zijn rechlerarm waren vrij, maar het overige gedeelte van zijn lichaam scheen tusschen ijzeren staven te zijn geschroefd. Verwon- derlijk genoeg, deed hem geen enkele spier pijn, slechts had hij een dof gevoel in zijn hoofd, het was hem, alsof dit omsloten werd door een ijzeren band. Met moeite her- innerde hij zich wat er gebeurd was, voor hij zijn bewustzijn had verloren. Misschien waren er slechts weinige minuten verloopen, misschien ook wel uren hij wist het niet. Nu hoorde hij een zacht gekreun, dat luider werd en daarna door ontzettendje kreten van doodsangst overstemd werd. Nu begreep hij ook wat er was geschied: zij waren de slachtoffers geworden van een gro-ot spoorwegongelnk! Hier midden in Staten-Generaal, als gevolg van de Grond wetsherziening, Nederland door buitenland- sche complicaties in den oorlog werd be- trokken In een afdeeling wenschten alle leden, zoowel zij die tot de linker - als zij die tot de rechterzijde behooren, voorzieniDg in den financieelen nood in elk geval aan Grondwetsherziening te laten voorafgaan. Voor alles is geld noodig, dient in het tekort te worden voorzien, en behoeven onze financien te worden geregetd. Allen bevalen daarvoor tijdelijke dekking aaD, daar men eerst na het beeindigen van den oorlog omtrent velerlei aangelegen kwesties, welke thans nog open vragen zijn, tot zekerheid zal zijn gekomen, en den economischen toestand in zijn geheel zal kunnen overzien. Verschillende leden zouden gaarne zien, dat de instructie van den opperbevelhebber van land- en zeemacht aan de Earner werd medegedeeld. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag 8 Februari. De Soldatencourant. Aan de orde is de motie van den beer Kleerekoper c.s., om bet subsidie der uit- gaven van de Soldatencourant in te treklcen. De heer Drion wijst blijkens bet ver slag der ,,H. Crt." op het nut van de courant, waand-oor de militaire autoriteiten van een deel van hun last onlheven worden en die bij de soldaten in den smaak valt. Tegencrver den beer Maiiassen, die door de oprichling der courant een grooten dienst aan het leger heeft bewezen, zou de Kamer, door het subsidie nu te weigeren, zich on- dankbaar toonen. Onwaar is de bewering, dat de Solda tencourant een oud-Iiberaal blaadje zou zijn. Ze is neutraal in den besten zin des woords en er verschijnen stukjes in van schrijvers van allerlei rich ting. Er is geen enkele aanleiding tot intrekking van liet subsidie, waardoor aan het leger, heLwelk de courant dan zou worden onthouden, niet anders als kwaad zou worden berokkend. De heer Juten is voor de m-otie-Kleere- koper, omdat de particuliere nijverheid op het gebied van het dagbladwezen door die Regeering wordt belenrmerd en door de Sol- datercourant nog meer wordt benadeeld. De heer De Savornin Lohman is voor de voortduring van bet subsidie, omdat de Sol datencourant niet tot de eigenlijke pers is te rekenen en een nultig ontspanningblaadje is, van belang voor de gemobiliseerden. De heer Kleerekoper Imerkt op, vlat de heer Lohman feitelijk spreekt ten nadeele der courant, die hij niet lot de pers rekent te behooren, evenals de heer Drion, die de paedagogische waarde van het blad roemt, maar zich alles behalve vleiend uillaat over de gedichten, die er in voorkomen en die een good paedagoog niet zal opnemen. De courant kost aan den Staat, als de bereke- ninjg good as, 25.000 gulden 's jaars en het Rijk rnoet in het algemeen niet met gekl in couran ten zitten. De zaak is niet zoo onschuldig, als de heer Lohman ze voor- stelt. Men dwin-gt den soldaten de Sol datencourant te lezen, door andere bladen als „IIet Volk" te verbieden. Minister Bosboom knikt ontkennend, waar- op de heer Kleerekoper feiten en data noemt van verbiedingen van „Het Volk" en van toestemming tot bet lezen van andere so- Amerika, op de boogie van de Cordilleras, tusschen de beide wereldzeeen, oneindig ver van liet dierbare vaderland, van zijn lieve moeder en zijn broertje liier moest hij den dood vital en 1 Hij en zijn reismak- ker Rerger. Of was hij den dood bntkomen, was licit ergste reeds met hem geschied'? Maar Berger'? Was hij het slaclitoffer ge worden van de ramp, die wel verschrikke- lijk moest zijn, te oordeelen naar de luide hulp- /en jammerkreten, die men van alle kanten hoorde? Hans riep den naam van zijn vaderlij- ken vriend niemand antwoordde. Er waren misschien eenige minuten ver loopen, eer bij den moed had om ook slechts de geringste poging te wagen om zich uit zijn pijnlijken, gevaarlijken toestand te be- vrijden. Dubbel gevaai'lijk, omdat hij ge- voelde, dat de minste beweging in 't elkaar storten van de stukken ijzer en liout, die bovenop en om hem heen lagen, tengevolge kon hebben. Doch hulp van buitenaf was nauwelijks te verwachten, hij moest be- proeven, zichzelf ten koste van alles te be- vrijden. Langzaam tastte hij met zijn rech- terhand langs zijn linkerarm. Hij kwam niet alleen tot de ontdekking, dat deze ongedeerd was, maar ook, dat hij tusschen twee stukken hout lag geklemd, die een weinig meegaven. Hij kon eindelijk den arm opbeuren en hem voorzichtig vrij- maken. En toen hij zich, bevend van opge- ff* ciaal-demokratiscbe' organen slechts onder j bepaalde vocrwaarden. De heer Duymaer van Twist wil alleen met de vo-ortzetting van het subsidie mee- gaan, als de Minister ook de „R.-K. Mili- tair" en het orgaan van de Militairenver- eeniging steunen wil. Anders is het subsi die aan een neutraal orgaan ombdllijk. De heer Nierstrasz spreekt een woord ten gunste der courantKamerleden vinden het al zoo prettig, hun naam en artikelen ge- drnkt te zienhoeveel te meer dan de eenvouddge soldaat, die in de Soldatencou rant zijn voortbrengselen vindt. Minister Bosboom meent, dat de Kamer de zaak wel wat heel ernstig neemt. Spre- ker is het eens met den heer Lohman, dat het een ontspanningsorgaan is, een mixtum van welenscliap en nieuws. De Minister kende den heer Manassen, die in de eerste dagem van Augustus bij hem kwam, als een bekwaam en ijverig journalist, met wien hij geen hezwaar bad, in /ee te gaan. 4 Is een onschuldige courant, die iedereen, van welke richting', lezen kan. De Minister kan deze zaak niet opblazen, wil er geen poli- tieke beteekenis aan geven en geeft de Ka mer daarom in overweging, de motie, als de voorsteller ?e niet inlrekt, niet aan te nernen. De couraut kost aan het Rijk 4000 gulden per maand, Na repliek wordt de motie verworpen met 33 tegen 21 stemmen. Goettkoope melk. Aan de orde is het wetsontwerp lot be- scliikbaarstelling van melk tegen vermin- derde prijzen. De heer Sannes wijst op de groeiende on- dervoeding der Amslerdamsche arbeiders- bex olking en de tAenemende armoede daar. In de lioofdstad is in een jaar het aantal bedeelden van 8000 tot 16.000 gestegen en de zieken onder die arinen dit wetsont werp betreft atleen de kinderen en zieken kunnen het voor hen zoo uiterst noodzake- lijke voedinigsmiddel niet bekomen. Het ont- werp zorgt overigens niet voor de noodlij- denden in liet algemeen en heeft dan ook geen groole sociale beteekenis. De daling Van 2 cent per liter, die het gevolg dezer wet zal zijn, is veei te gering om in het tekort der bevolking aan melk en in de on- dervoeding te voorzien. Spreker constateert met genoegen, dat de Minister een mime interpretatie heeft van het woord „zieken", waaronder bij ook zwakken en ouden van dagen vrerstaat, maar heeft met teleurstel- ling de enge opvatting des Ministers gecon- stateerd omtrent „kinderen", waarmede Zijne Excellenlie alleen kinderen onder het jaar, dns zuigelingen, bedoelt. Wordt er voldoende ondermelk voor de arbeidersklasse beschikbaar gesteld Het geld, dat men voor de zaak uit- geeft, zal zijn rente in vermeerdering der volkskracht opbrengen. Verwacht wordt, dat in bet as. voor- jaar opnieuw de strijd over de melk met felheid zal uitbreken. Laat de Minister den strijd weten te voorkomen door tijdig een alg'emeene regeling in zake de melkvoorzie ning te ireffen. De heer Teenstra betuigt zijn voldoening er over, dat de Minister met de indiening van dit wetsontwerp een stap doet in de door spreker en zijn medestanders steeds aanbevolen richting. Directe steun aan de gemeenten en grooter decentralisatie geeft spreker overigens nog steeds de voorkeur boven het systeem van Rijkscommissles, met de schaduwzijden waarvan wij al te veel kennis maken De heer Kleerekoper vreest, dat de prak- wondenbeid en angst, een weinig had opge- richt om te onderzoeken in welken toestand zijn beenen zich bevonden, bemerkte hij, dat zij door een wonderdadige bestiering ge- klemd lagen lusschen twee kussens, zeker uit de coupe, waarin hij had gezeten en die zijn beenen tot beschutling hadden gediend. Ilet gelukte hem ook, hoewel met groote moeite, ze \T*ij te maken. Nu tastte hij naar de kleine opening, waardoor het heldere claglicht in zijn gevangenis drong. En, wer- keiijk, liij kon die opening vergrooten. Doch eenskiaps viel, door de beweging, die hij maakte, een balk naar beneden. Hans ont- stelde lievig, doch bemerkte weldra, dat dit geen emstige gevolgen had en hij kon zich zelf, na een lialfuur voorzichtig te hebben gewerkt, gelukwenschen met zijn redding. Hij stak zijn hoofd buiten de opening zijn eerste opwelling was, zijn hoofd ter- stond weer terug te trekken en zijn oogen te sluiten, zoo ontzettend en afgrijselijk was hetgeen hij zag hij vermande zich echter oogenblikkelijk en kroop op handen en voe- ten uit zijn gevangenis. Welk een vreeselijke, ijzingwekkende aan- blik! Een kleine ijzeren boog, over een ri- viertje, dat op dat oogenblik slechts wei nig water bevatte, was in elkaar gestort. juist toen de laatste wielen van de lo-co- motief den anderen oever bereikt hadden Brokstukken van de brug, vrachtwagens personenwagens lagen in een wilde ver tisclie aitwerking van den maalregel voor j groote bevolkingscentra zeer gering zal zijn. De geneeskundige dienst te Amsterdam laat normaal 15.000 gulden per jaar voor melk- verstrekking aan behoefligen'uitgeven, thans meer dan een ton. Te Amsterdam is het melkverbruik op dit oogenblik reeds met 7 pCt. gedaald. Voor kleine steden nioge de voorgestelde maatregel h el pen; voor gi'oo- te arbeiderscentra wordt nog lets anders ge- eischt. De heer Fock komt er tegen op, dat de eene gemeente van het begrip „kinde- ren en zieken" heel iets anders maken kan dan de andere. Men verleene dezelfde hulp aan dezelfde categoric van menschen over het geheele land. Het is begrijpelijk, dat de Minister wat overlaat aan plaatselijke omstandigheden, maar dit geschiede niet in die mate, als thans in dezen maatregel wordt voorgesteld. Minister Posthuma herinnert er aan, dat bij de melk-interpellatie de verhooging van den melkprijs met 2 cents per liter een volks- ramp genoemd werd. De Minister gaat er nu toe over, den prijs weer normaal te ma ken en had steun van den interpellant van destijds gewacht. In plaats van steun echter krijgt Zijne Excellentie te hooren, dat zijn maatregel niet voor groote steden deugt. Men wil, dat de Regeering voortdurend meer zal doen. De Minister vindt het nog steeds beter, de gemeentebesturen ook in de regeling te betrekken en ze een voldoende mate van zelfstandigheid toe te kennen, terwijl hij voor het gebruik van ondermelk propaganda maken wil. Na eenige repliek wordt het wetsontwerp goedgekeurd. Besfrijding van mond- en klauwzeer. Het wetsontwerp betreffende de kosten der maatregelen ter beshijding van mond- en klauwzeer is aan de orde. De heer De Savornin Lohman herinnert aan hetgeen in zake de mo tie-Teens tr a (waarin het afmaak-systeem veroordeeld werd) is gebeurd. De Minister heeft zich boven de motie gesteld en vraagt opnieuw geld-en aan de Kamer voor het afmaak-sys teem. Zij zou nu gei;echtigd zijn hem deze gelden te weigeren. De Minister stoort zich niet aan hetgeen de Kamer heeft uitgespro- ken. De wet legt overigens den Minister op maatregelen le nemen, maar laat hem in de keuze der maalregelen vrij. Uitvoerig zet spreker uiteen, op welke wijze de Minister uitvoering wilde geven aan liet isoleer-systeem. De Minister stel- de daar bij eischen en vragen oimlrent een volkomen isolatie, waarbij geen muis werd doorgelalen, waarop hij het antwoord moest krijgen, dat hij begeerde. De Mi nister veroorzaakle na deze wijze van hande- len, die hem in staat moest stellen, het be- sluit der Kamer voorbij te gaan, een slecht antecedent en handelde onbehoorlijk. Wan- neer de Minister meent, dat met de stopzet- ting van het systeem de daaraan bestede millioenen zijn weggeworpen, dan gelooft spreker, dat de Minister zich daarin ver- gist. De bestrijding voor de toekomst kan nooit afdoende zijn, daar de ziekte telkens weder terugkeert. Spreker hoopt, dat de Minister het ontwerp alsnog zal terugnemen De heer Dujinaer van Twist wijst op de geringe resultaten ondanks de hooge kosten van het afmaak-systeem. De Kamer ga niet met den Minister mede en blijve bij haar oordeel, in de inotie-Teenstra destijds uitge- drukt. De heer Ruvs de Beerenbrouck merkt op, dat de Regeering meer dan noodzakelijk was, de m.acht van het Parlement heeft ge- knot. Zij beschouwL de Kamer meer dan voorheen als een quanlite negligeabie. en h-eeft een denkbeeld zoo niet van een al- macht, dan toch van een zeer groote macht, welke haar toekomt, dat de oorzaak van willekeur is. Het prestige van liet Parle ment is in liet land dalende, gelijk ook blijkt uit het adres der financiers in zake de aflreding van Minister Treub. De Kamer, zoo denken de heeren, moet maar bijdraai- en. Dit blijkt ook uit de aanhangige kwestie. Er wordt 22 December een motie aan- genomeu, waarin de Kamer den Minister uitnoodigt, het afmaak-systeem te staken en p -dagen later dient de Minister een vo-o-rstel in, met de gevallen beslissing lijn- recht in strijd. Wat wordt er nu in het land gezegd"? Men moest de Tweede Kamer maar afschaffen; dat spaart ons 2 maal 100.000 gulden 's jaars uit. De Minister heeft inderdaad „slechts" met de Tweede Kamer te doen, maar deze is, wat de voteering van gelden betrefl, souverein en behoeft ze niet toe te slaan wanneer ze oordeelt, dat ze niet worden aangewend in 's lands !>e- lang. Als zij thans gelden toestaat, wordt de ernst barer besluiten in den Lande in een zeer bedenkelijk daglicht gesteld. De Minister is bovendien in gebreke ge- bleven, aan le toonen, dat het afmaak- systeem succes heeft ook zonder Interna tionale medewerking en heeft verder in zijn memorie van antwoord verklaard, dat hij geen onbeperkt aantal soldaten voor de iso- ieering kan aanwijzen. Dat behoeft ook niet, mats hij slechts rondom ettelijke boerde- rijen, die moeten worden geisoleerd, groep- jes soldaten plaatst. Spreker weigert overi gens over de bestrijding te discussieeren. Daaromtrent is in de Kamer een beslissing gevallen en wel op 22 Decemlier jl. Het eenige, dat de Kamer thans kan doen. is: af-stemmen. De Artemis. Wolff seint uit Berlijn aan de N. R. Crt. In den nacht van 1 op 2 dezer is het motorschip /Artemis" van de Ned. lndische Tank-stoombootmaatschappij door een Duit- sche duikboot aangevallen en door een torpedoschot bescbadigd Het schip heeft met averij de haven kunnen bereiken. Volgens hier tot nu toe bekende berichten geloofde de kommandant van de duikboot, dat de //Artemis" zich verzette tegen het bevel, de duikboot te volgen teneinde een onderzoeking mogelijk te maken. Om dit verzet te breken, viel hij de //Artemis" aan. Het onderzoek van dit geval, waarbg ongelukkigerwijze een onzgdig schip als geyolg van den oorlog bescbadigd werd, is nog niet ten einde gebracht. Het ,,anli-smokkelbureau" van De Telegraaf. Naar aanleiding van de verklaringen. in de pers verschenan nopens de zaak van De Telegraaf, hebben de Britsche en Eransche gezantcn den Minister van Buitenlandsclie Zaken een bezoek gebracht en hem de vol gende yerklaring gedaan: „In tegenspraak met de verdachtmakingen van zekere organen, is het volstrekt on juist, dat de Britsche en Eransche gezantschappen eenigerlei aandeel zouden hebben gehad in de totstandkoming, de or;ganis.aLie en de w-cr-^' J king van het „anti-smokkelbur-eau' dat aan De Telegraaf zou hebben bestaan. Indien de Britsche en Eransche gezant schappen inliehtingen van dat bureau ge- kregen hebben, kan dit niet anders l>e- schouwd worden dan als een volstrekt nor- warring op en door "elkaar, daartusschen ijzeren staven, 'lioulen balken, vrachtgoede- ren, kussens en zitbanken, gebarsten wijn- va'ten; liet afschuwelijkste van alles om aan te zien waren de tusschen dit alles inge- klemde menschelijke ledematen! Het vuur was van onder den ketel van de locomotief gevallen, het voorsle gedeelte van den chaos begon reeds te gloeien en te smeulen, ter wijl liet water uit den ketel als een grijze damp u'it de massa opsteeg. De wagon, waarin Hans en Berger geze ten hadden, was op een na de laatste ge weest: hij was wel met kracht op de over- blijfselen der andere gereden en uit elkaar gestagen, maar ten minste niet gelieel naar beneden geslingerd, hij was tegen den stei- len oever blijven hangen. Van de reizigers van den trein was wei nig te zien, evenmin van liet personeel; -men hoorde daarentegen uit de puinhoo- pen hartverscheurende kreten opstijgen, luide kreten om liulp en gekreun. Twee Mulatten en een Europeaan, waar- voor Hans hem- ten minste hield, hadden zich reeds bevrijd en stonden nu vol ver- twijfeling en radeloos bij de rookende, dam- pende overblijfselen. Eenige honderden sehre- den verder lag een kleine boerderij, waar- schijnlijk een arbeiderswoning van de Iva- naaimaatschappij, en de bewoners kwamen reeds aansnellen. Hans kon aan niets anders denken dan aan Berger. Wat zou er van hem gewor den zijn'? Wat kan ik voor hem do-en"? Hij begreep, dat liij handelen, snel liaudielen moest, want de op elkaar geworpen stuk ken bout en ijzer konden ieder oogenblik in elkaar storten, en alien, die nog leefden, be.graven maar liij begreep nog niet hoe hij zou kunnen helpen. Heel voorzichtig ging hij vlak bij den wagon slaan, waarin hij vermoedelijk had g'ezeien en riep eenige malen Berger's naam. .anvankelijk tever- geefs, slechts noodkreten k-l-onken hem van alle kanten legen. Eindelijk klom hij tegen de belling op, liep oan den verongelukten trein en herhaalde aan den anderen leant zijn geroep. Langzaam en voorzichtig kroop liij langs de opzijde hangende wagons, steeds roepende, en met zijn scherpe oogen zoe- kende tusschen de verward dooreenliggeude assen, wielen, schroeven en wissels. Hij was bijna weer op den bodem van liet dal, vlak bij den oever van het riviertje aange- komen en hij had reeds den ni-oed verloren, toen liij opeens zijn naam hoorde noemen. Hij luislerde met ingeliouden adeni en hij had zich niet vergist, het was Berger's stem, die liij daar uil de puinhoopen hoorde. Berger, mijnli-eer Berger! herliaalde hij, buiten zichzelf van vreugde. Hans, zijt gij gered? Goddank! klonk het nu duidelijker. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 1