Gezondheidscommissie te Ter Neuzen. GEMENGDE BERICHTEN. STOOMSCHIP DOOR ZEPPELIN IN DEN GROND GEROORD. LONDEN 3 Febr. (Reuter). (Het stoom- iehip Franz Fisher, als kolenschip in ge- oruik bij de kustvaart, is Dinsdagnacht ioor een Zeppelin op weg ran Hartlepool naar Londen in den grond geboord. Van de bemanning zijn er 13 verdronken en 3 gered door een Belgisch stoomschip De Franz Fisher was een prijsgemaakt vijandelijk schip, metende 957 ton. TER NEUZEN, 4 Febr. 1916. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden iuidt als volgt Hoogste barometerstand ongevedr 760.0 Oost- Duitschland. Laagste barometerstand 742.4 Skudesnaes. Verwachting tot den avond van 5 Febr. aanvankelijk meest krachtige later wellicht afnemende zuid-oostelijke tot zuid-westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, wellicht eenige regen, en iets koeler. in de op Donderdag a. s., des voor- middags te 10 uren, te houden openbare vergadering van den Gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming van leden van de commissie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil. In de vacatures J. Risseeuw en N. J. Imandt worden aanbevolen J. Risseeuw, N.J.Imandt, A. J. E'aas en Th. L. A. van der Bilt. 4. Benoeming van leden van de cummissie tot wering van schoolverzuim voor de kom der gemeente. In de vacature Van Rees worden aanbevolen de heeren S. van Rees en Jac. de Bruijne in de vacature D. v. d. Ouden, de heeren D. v. d. Ouden en A. Tholensin de vacature L. J. deVries, de heeren L. J. de Vries en J. v. d. Pejjl; in de vacature P. M. Geelhoedt, de heeren P. M. Geelhoedt en P. J. Scheele in de vacature Elve, de heeren F. Elve en J. de Bruijne Pz.in de vacature Van Aerde, de heeren J. Th. van Aerde en Jac. B. Galle. 5. Voorstel tot oproeping van sollicitanten voor de betrekking van gemeentegeneesheer. 6. Voorstel tot verhooging van de jaar- wedde van den inspecteur van politie. 7. Voorstel tot het verleenen van dis- pensatie van art. 10 der bouwverordening aan A. F. van Houwe. 8. Wijziging van de begrooting voor 1915. 9. Vaststelling kohier no. 1 schoolgeld lager onderwijs voor 1916. 10. Voorstel tot het verleenen van con- cessie tot aansluiting op het gemeenteriool. Levering Waalklinkers. Naar we vernemen is, na inge9teld onder- zoek, de levering van 400.000 le soort straatklinkers (waalvorm), waarvan door burg, en weth. dezer gemeente prijsopgaaf was gevraagd, gegurid aan de N. V. de Cleefsche Waard, ad 18,75 per 1000. Waterschappen. Bij Eon. besluit van 2 dezer zijn benoemd tot dgkgraaf van den Ser Lippeuspolder, de beer F. Dekker, te Ter Neuzen in het bestnur van den polder Noord bg Ter Neuzen, tot dgkgraaf de heer F. Dekker Azn,, en tot plaatsvervangend dgkgraaf de heer A. de Brugne, beiden te Ter Neuzen in het bestuur van den Herdijkte-Zwartepolder, tot dgkgraaf de lieer J. P. Quaak, en tot plaatsvervangend dgkgraaf de heer P. Eras mus, beiden te Cadzand. Opzieners tier visscfcerijen. Bij Kon. besluit van 1 dezer zijn, met ngang van 1 April, benoemd tot opziener ierde klasse der visscherijen op de Zeeuw- tche Stroomen, Leendert van der Weeleen Vlartinus Wesdorp, beiden fcbans schipper serste klasse bg de visscherijpolitie op die droomeD. Bg resolutie van den minister van finan cier zijn met ingang van 1 April bij het personeel der visscherijpolitie opdeZeeuw- 3che Stroomen, bevorderd tot schipper tweede klasse, Leendert Stoel en Adriaan Willemse, beiden thans schipper derde klasse tot schipper derde klasse, Jacob Hirdes, thans schippersknecht eerste klasse tot schippersknecht eerste klasse, Philippus Adrianus van de Linde, Hendrik Kloote en Dirk de Visser, thans knecht tweede klasse. Droevig ongeval. Te Nieuw-Namen kwam op noodlottige wijze om het leven de milicien soldaat Beyman, afkomstig uit Vlissingen, thans bij de grenswacht te Nieuw-Namen. Zijn geweer ging plotseling af het schot raakte hem, zoodat de doou bijna oumiddellijk intrad. Een ni ijn gesprongen. Gisterenmorgen te kwart voor 10 werd Westkapelle door een hevige ontploffing opgeschrikt. Een mijn, die men daar reeds sedert den vroegen morgen voor de kust had zien drijven, was op het palen- hoofd geslagen voor den molen op den dijk en was ontploft. Er hadden gelukkig geen persoonlijke ongelukken plaats. Arbeiders, die in de nabijheid van den dijk werkzaam waren, zagen eea rookwolk op- stijgen. Zij wierpen zich daarop plat ter aarde en dekten zich met bossen stroo, om zich te beschermen tegen de stukken ijzer, die door de luchc vlogen. In het dorp is een groote verwoesting aangericht, overal zgn de ramen ingedrukt. In de woning van den opzichter van den polder Walcheren sloeg een groot bazaltblok door het zinken dak en spatte in de bovenkamer in duizende stukken uit- een. In andere woningen kwamen groote stukken jjzer terecht. De molen is wonder boven wonder bijna onbeschadigd, doch in de woning onder aan den dijk is geen ruit heel gebleven. Van het palenhoofd zgn slechts enkele palen vernield. In de school ontstond een paniek. De Prinses Juliana. Uit Vlissingen meldt men aan de N. R. Ct. Met de mailboot Mecklenburg zijn bier heden 47 leden der bemanning van het zusterschip Prinses Juliana aangekomen. Omtrent het loopen op een mijn, Dinsdagnamiddag te 12,50 min., vernemen wij van hen, dat aan boord veel door elkaar is geworpen. Een der mannen, die op de kooi lag, werd tegen de kooi boven hem geworpen; de jongens werkzaam bij den kok vielen tegen elkaar aan. Niemand kreeg verwondingen, be- balve de derde machinist, die schrammen aan het hoofd had. Het stoomschip werd door twee loggers naar Harwich getrokken en daar op een klip gezet. Passagiers en mail werden eerst van boord gehaald. Er kwam een sleepboot om de mailboot leeg te pompen, maar dit bleek niet mogelijk. De bemanning bracbt bedden, enz. aan dek, maar 's avonds helde het schip zoo over, dat er order werd gegeven, de nacht op een andere boot door te brengen. Woensdag- morgen bleek er reeds zooveel water binnen- gedrongen te zijn, o.a. in het logies, dat velen hun eigendommen niet meer konden redden. Men acht het schip verloren. De kapitein, de beide stuurlieden, de eerste machinist en een paar matrozen bleven bij het schip. De mannen waren zeer voldaan over de ontvangst in Engeland. Te Harwich werden zij in het Leger des Heils ge3pijzigd en daarna vertrokken zij met den trein naar Londen. Des avonds ging het, na passen verkregen te hebben, naar Tilbury en begaf men zieh aan boord van de Mecklenburg. Men verzekerde ons, dat alien aan boord, zoowel passagiers als bemanning, zich rustig gedroegen en het uitzetten van booten, dat later niet noodig bleek, geschiedde vlug. Besmettelijke ziekten. In de week van 26 Jan.—1 Febr zijn de navolgende besmettelijke ziekten in Zee- land ter kennis van den centralen gezond- heidsraad gekomen. Roodvonk2 gevallen te Hoek, 4 te Ter Neuzen en een geval in Philippine, Poortvliet en Stavenisse. DiphteritisEen geval te Westdorpe. Typhus Een geval te Ierseke. Gestolen deuren en ramen. Een kwade ruil voor een gelnierneerde van Har derwijk. Een deserteur naar den vijand. Rekwisilies. Een begrafenis in ooriogslijd. De correspondent aan de grens van de Tel. dd. 1 Februari //De oorlog brengt toch rare karweitjes mee" zei me een metselaar, die met zijn gereedschap bij de grens te Bouchauthaven stopte. Ge weet, vervolgde hij, dat de bewoners op 100 meter van den draad moeten verhuizen. Waar de versperring zoo loopt, dat er Belgische huizen buiten gebleven zijn en dus feitelijk bij Holland gelaten werden, mogen de menschen blijven. Maar deuren en ramen, die op Belgie uit- zien, moeten dichtgespgkerd worden en de Duitschers spannen er ook gevlochten draad voor. Men moest eens brieven gooien en de overheid vertrouwt niet alle eigen soldaten. De menschen die aan hun buis een achterdeur hebben, gebruiken die nu als voordeur. Maar in veel huisjes is er geen achterdeur of is de tweede deur op zij en die mag ook niet open. Ik moet nu hier eD daar een deur in den achtergevel kappen, anders kunnen de menschen niet meer in of uit. Ja, de oorlog brengt allerlei buitengewone voorvallen mee. Dat ondervond ook een geinterneerde van Harderwijk. Hij kwam in verlof naar de grens en besloot naar zijn dorp Maldegem te vluchten. De menschen leven er rustig en het was er altijd aangenamer dan in een kamp. De Duitschers lieten hem door en vergenoegden zich met den man te bevelen zich regelmatig gelijk alle weerbaren ter •controle aan te melden. En de oud-ge- interneerde lachte in zijn vuistje als hij aan zgn makkers van Harderwijk dacht. Maar Maandag verschenen plots Duitsche soldaten, voerden den oud-soldaat naar het station en nu zit hij in Duitschland in een kamp, waar hij met weemoed aan Harder wijk en de keuken en de vrijheid denken zal. z/Kom er maar in", zeggen de Duitschers tot jongelingen, die aan 's Konings oproep willeri ontsnappen en naar Belgie terug- keeren. Maar ge weet met die heeren nooit hoe ge 'thebt. Een jongeling van Malde- gem werd ook triomfaiitelijk door de grens- poort de kooi binnen geleid. 't Was of een held zijn intocht deed Maar wat later nam de overhetd hem en zijn vader ge- vangen, omdat zoonlief zonder pas over de grens was gekomen. Over die gevangenscbap zal de Malde- gemmer later 't liefst maar zwijgen. Deser- teer dan al naar den vijand. Er is een bericht gekomen, dat de po- litie-commissaris van Maldegem in Duitsch land gevangen is. Men had hem zien wegvoeren, maar wist niet waarheen. En de ambtenaar wordt gestraft om een fa- miliebrief uit Holland aangenomen te hebben. Rekwisities gaan maar ongestoord voort. 't Kleine St. Margeriethe bg Eecloo is aan zgn derde opvordering van rogge, 35000 K.G., en men weet waarlijk niet waar ze te halen. De epidemie te Bouchaute is gelukkig onderdrukt. Ook een soort kwade pokken hebben er geheerscht. Een vader verloor zgn twee volwassen dochters en moest zgn kinderen zelf kisten en begraven. Dat is ook oorlogsellende. De oorlogswinsl van een vlasboer. De „Tel." schrijft: Hoe groot de winslen zijn, die tegenwoor- dig door de handelaars in vlas gemaakt worden, bewijst wel het volgende feit: Voor eenige jaren werd in een gemeente van Zee u ws ch- V launder en een handelaar failliet verklaard. Het passief beliep ver- seheidene duizenden. Toen kwam de oorlog en daarmede ook een enorme stijging van de vlasprijzen. Onze handelaar, daartoe door orudernemende geld- schieters in sLaat gesteld, kocht groote par- lijen vlas, welke voor loo pig werden vast- gebouden. De prijzen kkxmmen intusschen tot ongekende lioogte en toen de opkooper liet oogenblik gekomen aclitte, dat hij zijn voorraad met vrucht kon verkoopen, bracht hem die zooveel wtnst op, dat hij niet al- leen in staal was zijn schuldeischers 100 hunner vorderingen uit te keeren, maar bo- vendien het niet onaardige restantje van J 50.000 voor zichzelf over had. Een sleclil land, waar het niemand voor den wind gaat! SLUISKIL. Naar wij uit de beste bron vernemen, is het tot stand komen eener R. K. lagere school alhier verzekerd. Indien geen buiten gewone omstandigheden zulks verhinderen, zal zij in het aanstaande najaar worden geopend. Al de kinderen hier, die lid van de Sint Annavereeniging zijn. hadden Woensdagna- middag 1.1. een prettig feestje in hetpatro- naatsgebouw alhier. Onder leiding der Zelatrisen, werden zij ruimschoots onthaald op koeken en chocolade. ZAAMSLAG. Met ingang van I Mei a.s. is benoemd tot bode van het waterschap Margaretha c.a. de heer F. Hamelink, gemeente-bode te Zaamslag. AXEL. Een tweetal zanguitvoeringen en een cinemavertooning werden alhier deze week gegeven ten bate van de watersnood-com- missie. Woensdagavorid gaf de Chr. Zangver- eeniging //Asaf" een uitvoering in de Geref. Kerk met medewerking van een tweetal heeren, die als toegift een werkelgke ver- rassing boden in 5 vioolnummers met orgel- begeleiding. De zangnummers werden voor- treffelgk uitgevoerd. Het kerkgebouw was geheel vol. Denzelfden avond gaf het gemengd koor //Orelio" in de zaal van den heer Gilijamse een eveneens goed geslaagde uitvoering. Ook daar was veel belang- stelling. Het programma gaf veel afwisse- ling, zang, muziek en voordrachten, voor elk wat wils dus. En gisteravond kregen we een cinema- voorstelling, georgaDiseerd door een Belgisch dames-comite. Hoofdzakelijk diende deze tot geldelijken steun voor het Roode Kruis, terwijl een eolleete werd gehouden voor den watersnood. De vertoonde films hadden veel aantrek- kelijks te meer, d,»ar het vechten en lijden der soldaten achterwege bleef. Er was een flinke opkomst en voorbeeldige orde. En nu het resultaat voor den watersnood. Dit was bevredigend. De collecte in de kerk bedroeg 65, de uivoering van Orelio bracht op 15 en de sc'naalcollecte van het Belgisch comife 35. BOSCIIKAPELLE. Het driejarig zoontje van den heer W., viel deze week in een sloot, waar het voor dood werd uitgehaald, maar na langdurige behandeling begon het weer teekenen van leven te geven en is thans buiten gevaar. De ontboden geneesheer moest ook zijne zorgen besteden aan de moeder van het knaapje, zoozeer was zg geschrokken toen men de kleine thuis bracht. HULST. Van een Belgisch vluchteling, bij den landbouwer Boone verblijvende, was onlangs een fiets gestolen, bg onderzoek is gebleken, dat de dief haar van de hand heeft gedaan en dat ze later aan ietnand te Rilland-Bath werd verkocht. Woensdag jl. is de Belg met den land bouwer B. naar die plaats gegaan, om daar te onderhandelen om ze terng te krggen. 't Is wel een prettig zaakje, als men met tweeen eene lastige reis moet maken, en daar- enboven nog zal moeten betalen, om zijn gestolen eigendom terug te eriangen. KOEWACHT. Door Z. D. H. den Bisschop van Breda is aan de Duitsche Commandantuuraangevraagd om de katholieken van deze gemeente een viertal weken verlof te geven, gebruik te maken in hunne kerk op Belgisch grond- gebied wijl alsdan hun houten hulpkerk op Nederlandsch grondgebied zal voltooid zgn. Zoo dit verzoek niet toegestaan kan worden, is verlof gevraagd om stoelen, beelden, klokken, misgewaden enz. naar Hollandsch grondgebied te mogen over- brengen. Op verschillende plaatsen aan gene zijde van de grens wordt druk gewerkt aan den tweeden draad, die weldra voltooid zal zijn. Alles, wat in den weg staat, wordt opge- ruimd. Ook worden overal de hagen afge- kapt. Bg den Kruisstraatschen dijk wordt een soort van kazerne gebouwd. Alles wijst er op, dat, de Duitschers voortaan een erg streng toezicht op de grens zullen uifoefenen, zoodat het niet gemakkelijk meer zal gaan brieven of vlas over te smokkelen. In het verslag der Gezondheidscomissie wier zetel is gevestigd te Ter Neuzen, over het jaar 1915, wordt betreffende onze ge meente het volgende vermeld Algemeene Beschouwingeu. De algemeene toestand der volksgezond- heid in de gemeenten, tot ons ressort be- hoorende, mogen wij in het afgeloopen jaar weder bevredigend noemen, hoewel roodvonk in de gemeenten Ter Neuzen en Hoek zeer veelvuldig voorkwam in eerstgenoemde gemeente kreeg deze ziekte haast het karakter van eene epidemie. Van diphtheritis em febris typho'idea kwa men ook eenige gevallen voor. Volksihuisvesling. Uit de statistiek omtrent de te Ter Neuzen gehouden woningtelling blijkt, dat het wo- ninggebrek in deze gemeente de ergste verwachtingen overt)eft. Zooals de inspec teur over de volksgezondheid Jhr. De Graeif in een brief aan B. en W., waarvan ons afschrift gewerd, het uitdvukt, zijn de re- sultaten allerbedroevenast. Er biijkt uit, dat in alle huurklassen een belangrijk tekort aan woningen bestaat. Denkt men zich de in iedere huurklasse beneden 2,50 geno- teerde eene ledige woning als pract.isch zonder beteekenis weg, dan valt volgens Z.W.E G. te constateeren, dat alle woon- ruimte in die klassen in gebruik is genomen, terwijl volgens den maatstaf van 3 °/0 ledige woningen, die voor een normalen toestand wordt aangenomen, een direct tekort van ruim 27 woningen bestaat. De Inspecteur wees er verder op, dat de toestand nog erger wordt door het ge- constateerde aantal gebreken en het aantal woningen, waaromtrent de opnemer een ongunstigen indruk verkreeg Volgens eene mededeeling oozerzijds, waren niet minder dan 180 van de voor het onderzoek gebezigde woonlijsten reeds direct afgezonderd ter nadere bewerking, d. w. z. ter nadere nauwkeurige opneming van de woningen. Het was dan ook met voile instemming, dat wij aan zijn verzoek voldeden om ook onzerzijds het Gemeentebestuur op den toestand te wijzen en dat wij verzochten zooveel mogelijk aanbouw van arbeiders- woningen te bevorderen, zoo noodig van Gemeentewege, indien de in 1914 opgerichte Bouwvereeuiging in hare pogiugen mocht falen. Zooals wjj onlangs vernamen bestaat, thans bij de bouwvereeniging het voornemen een 80tal goede woningen te sticbten, indien zij hare plannen ten uitvoer kan brengen. Slaagt zij daarin, dan is dit voor de volks- huisvesting in deze gemeente een zeer groote verbetering. Zooals hierboven werd gereleveerd kwa men ruim 180 woningpn voor een nadere nauwkeurige opname in aanmerking, omdat bg de telling daaromtrent een onguustige indruk was verkregen of gebreken aan het licht waren gekomen. Die nadere opname, welke thans grootendeels is gescbied, heeft evenwel aangetoond, dat de eerste opnemer den toestand hier en daar wel wat te on- gunstig had ingezien. Bovendien waren tengevolge van de eerste telling en de toen gestelde vragen reeds verscheidene woningen verbeterd, zooals bij de tweede opname bleek. Versehillende woningen, die volgens den deskundige voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking komen, zullen alsnog door leden onzer Commissie worden bezocht en daarna de noodige voorstellen aan B. en W. worden gedaan. De eigenaars van de hierna vermelde woningen werden inmiddels op ons voorstel aangeschreven daaraan verbeteringen aan te brengen wegens versehillende bevonden ge breken. Drinkwalervoorzienlng. De aanvankelijk droge zomer deed weer in erge mate het gemis van een drinkwater- leiding voelen, vooral ook in de gemeente Ter Neuzen. Er was bepaald drinkwatergebrek. Om hieraan tegemoet te komen heeft de Bur- gemeester dezer gemeente een paar malen een schip water laten halen van de water- leiding in Zuid Beveland. Hiermede werd evenwel het beoogde resultaat niet bereikt. Er was niets anders beschikbaar dan een houten tjalkschip, met het gevolg, dat het overigens zuivere water reeds zeer spoedig een onaangenamen smaak kreeg, zoodat de proef moest beeindigd worden, wijl het water niet begeerd werd. Er is destijds nog geinformeerd naar een behoorlijk tank- schip, maar de hooge kosten waren een beletsel daarvan gebruik te maken, zooals bekend is. De Regeering zou Zeeuwsch-Vlaanderen een zeer groote weldaad bewijzen, indien aan de drinkwatervoorziening van deze zoo welvarende streek te eeniger tijd de aan- dacht kon gewijd worden. Het valt niet te ontveinzen, dat daaraan groote bezwaren zullen verbonden zijn, maar een weg zal er toch waarschijnlijk wel te vinden zijn. Onderwcrpen niel vaHende onder een der vorige Iiaol'dslukken. Blgkens het verslag van de op 22 Juli door den gemeenteraad van Ter Neuzen ge houden vergadering, was een adres inge komen van de vereeniging //Het Groene Kruis" te Winterswijk, waarin verzocht werd door toekenuing eener jaarlijksche subsidie de uitvoering te steunen van een plan tot ontsmetting van leertoeken en schoolbibliotheken door middel van den z.g. Vacuumoven, die de gemeente Utrecht in zgn bezit heeft en welke het gemeentebe stuur aldaar welwillend ter beschikking stelt. Burgemeester en Wethouders deelden aan den Raad mede, dat de gemeentebouw- meester op versehillende gronden adviseerde van de aanbieding geen gebruik te maken, waarom werd besloten het adres voor kennis- geving aan te nemen. Wij hebben ons naar aanleiding van dat verslag tot den medischen inspecteur, den heer Oosterbaan gewend en onze bevreem- ding uitgesproken over het feit, dat het gemeentebestuur omtrent deze aangelegen- heid niet het advies onzer Commissie of wel van de gemeentegeneesheeren heeft gevraagd, omdat met alle waardeering voor de be- kwaambeden van den gemeentebouwmeester, deze naar onze meening niet als deskundige in aangelegenheden als deze is te beschouwen. RECHTSZAKEI. Arroudisseraeats- Rechtb. te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 4 Februari de volgende vonnissen uitge sproken P. d. P., oud 16 j landbouwersknecht te Oostburg, is wegens mishandeling ver- oordeeld tot, f 7 boete of 2 weken tucht- school. A. B. L. v. D oud 36 j., suikerkoker te Sas van Gent, is wegens beleediging van een ambtenaar veroordeeld tot een boete van f 10 of 10 dagen hechtenis. J. M. R, oud 19 j., schaapberder te Zierikzee, is wegens verboden uitvoer en poging tot omkooping, veroordeeld fot 14 dagen gevangenisstraf. A. v. H., oud 23 j., werkman te Clinge. is wegens mishandeling veroordeeld tot een boete van 7 of 7 dagen hechtenis. Heden werden de navoigende zaken be- handeld A. d. C., oud 45 j., vlasbewerker, verblijvende te Ter Neuzen, was ten laste gelegd dat hij op 1 Jan. 1916 te Breskens een koperen waterkraan, een koperen halve pot en een koperen iuchtkraan, toebehoo- reqde aan Teunis Tol, heeft weggenomen met het oogmerk van wederrechtelgke toe- eigening, eisch tegen bekl., een Belgisch vluchteling, 3 maanden gevang. onder aftrek het van voorarrest. P. K., oud 23 j., opkooper te Breskens werd ten laste gelegd dat hij op 1 Jan. jl. te Breskens opzettelijk een koperen water kraan, een koperen halve pot en een koperen Iuchtkraan, waarvan hij wist dat zg door diefstal waren verkregen, van A. d. C., heeft gekocht voor 0,75. Eisch 3 maanden gevang. A. d. C., oud 45 j., vlasbewerker te Ter Neuzen, thans gedetineerd, werd ten laste gelegd dat hjj in de maanden November en December 1915 te Breskens 7 of onge- veer 7 baalzakken, toebehoorende aan T. Tol, heeft weggenomen, met het oogmerk van wederrechteiijke toeeigening. Eisch 2 maanden gevang. A. R., oud 31 j., koopvrouw, zonder vaste woonplaats, werd ten laste gelegd dat zij op 18 December 1915 te Hulst opzettelgk den gemeente- en onbezoldigd rijksveldwachter aidaar E. A. Cortvriendt, die haa:, terwgl zij opgaf te venten zonder de vereischte vergunning bekeurde, opzet telijk heeft beleedigd en hem in het aan- gezicht gespuwd. Eisch (bij verstek) 1 week gevang. De bekl. A. J. de P., te Groede, stond terecht wegens heling van baalzakken. Bekl. bekende van C. meer zakken te hebben gekregen, daar hij hem met aardappelen geleverd had. Hij begreep niet dat die zakken gestolen waren. Voor de politie heeft hij echter anders verklaard. Eisch twee maanden. Tegen G. Sch., te Ter Neuzen, werd bij verstek wegens beleediging f 20 of 20 dagen gceischt. Uitspraak 11 dezer. De getroffen rijksveldwacliler. De in het wagenkamp te Bergen op Zoom door een schildwacht bij vergissing getroffen rijksveldwachter, Van der P., gehuwd en vader van vier kinderen, is aan zijne ver wondingen overleden. De schildwacht^ die het voorgevallene natuurlijk ten zeerste betreurt, is in voor- loopige hechtenis genomen. Slrijd op leven en dood! Te Grijpskerke (Walcheren) heeft een landbouwer anderhalf uur op leven en dood gevochten met een otter, eer hij het dier met een klomp bewusteloos kon slaan, om het daarop af te maken. De vechtpartg werd ten deele op den wal en gedeeltelijk in het water gevoerd, maar gelukkig kwam de landbouwer er zonder ietsel af. Vad. Smokkelen. Aan een onzer grenskantoren in Gelder- land wilde een Duitsch boertje met zijn vrouw gczeten op een hittekar, de grens passeeren. De kommiezen riepen halt en de kar ^tond stil. Hij zelf had niets ver- bodens bg zich en ging aanstonds van de kar af. De vrouw verzocht te mogen blij ven zitten, maar dat ging niet. Ook zij moest atstappen en, och arme toen zij haar eenen voet in de trede had en haar lichaam ingespannen houding kwam, scheurde een onuitsprekelijk kleeding- stuk en rolde 10 pond rijst in duizenden korrels op straat en in de modder De rijst kwijt, poces-verbaal en lachende kwajougens om haar heen. Dat was de straf. N w s. Tweemaal voor een watersnood gevlucht. Als een zeldzaamheid wordt gemeld, dat mejuffrouw de weduwe P. Mulder, geb. Dekker, thans voor de tweede maal voor den watervloed heeft moeten vluchten. Mejuffrouw Mulder—Dekker is geboren te Broek in Waterland in 1824 en werd als kind van een jaar met haar ouders naar Amsterdam meegenomen, wegens den water snood. Zij woonde nu als weduwe 38 jaar bij haar zoon C. Mulder, die ook nu weder zijn woning moest verlaten, de oude moeder van 92 jaar met zich medenemend.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 6