Algemeene V ergadering Beetenbond. Zaamslag. W oordenboeken. Onderzoek door het Rijks-Proefstation VICTOR MONTAY, Hovenier, Sluiskil, A Landbouwberichten. GEMENGDE BERICHTEN. BURGEftUJKEN STAND. Laatste Berichten. G. KLOUWERS, HandeisbericSiten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Wat is de oorzaak? ADVEBTENTIEN. Superfosfaat 14.2. Kalizout 22.4. Pernguano 5.25, 11.5 en 1.6. Aan belanghebbenden Coop. op. Suikerfabriek „ZeeIaud", per paar Ponys Keurbeslag f 1,00, f 0,80, f 1,25. betreffende L IJ N Z A A D. Hulsi, 31 Jan. 1916. Beursnoteering. D A G E N. Voorm. Nam. Dinsdag 1 Februari 11.50 Woensdag 2 0.16 0.51 Donderdag 3 n 1.13 1.41 Vrijdag 4 a 2.03 2.32 Zaterdag 5 a 2.47 3.15 Zondag 6 3.30 3.54 Maan dag 7 4.11 4.36 OPENBARE VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Positie der Stoomschepen. 3 n h n 7,41 4,46 H 26 Januari geloste biedt zich aan voor het snoeien van vruchtboomen en onderhouden van hoven. Billijke ppijzen. beschikbaar voor solide hypotheeJe. Notaris LE NOBEL. VAN DE op lfrijdag 4 Februari 1916, des J. J. VERL1NDE Iz. BUTLER Jr. P. R1PMEESTER Wed. VERHAGE L. PLATTEEUW HERCKENRATH Fransch 4.50 VAN GELDEREN Duitsch 5.80 TEN BRUGGENCATE Engelsch 5.40 alle gefoonden in 2 din. Voorhanden in den Boekhandel van Firma P. J. VAN DE SANDE, Ter Neuzen. Noordstraat. KOEWACHT. Oe ontruiming der huizen aan gene zijde •van de grens is Zaterdag geeindigd. Dat daarbij menige traan gestort werd, behoeft voorzeker wel niet te worden vermeld. De meeste bewoners hebben bij vrienden of bloedverwanten een onderkomen gevonden. Wat de Duitschers met de ledigstaande woningen zuilen beginnen, is nog niet bekend. Ook weet men nog niet zeker, waarvoor deze maatregel genomen is. Sommigen zeggen, dat een tweede grensdraad wordt aangelegd, anderen spreken van het maken van een breeden, harden weg langs de grens voor de militaire automobielen. De Cooperatieve Boerenleenbank alhier heeft over het jaar 1915 eene winst gemaakt van 627,94. In de 12T/2 jaar, dat de leenbank thans bestaat, bedraagt het winst- eijfer 3898,22, dat als reservekapitaal afzonderlijk beheerd wordt. Vanaf heden is onze R. K. Kerk op Relgisch grondgebied door de Duitschers voor goed gesloten. STOPPELDIJIv. Een paar meisjes van circa 12 jaar wisten bjj den winkelier een rijksdaalder uit de toonbanklade te halen, toen ze even alleen werden gelaten. Toen het geldstuk werd gemist, kreeg men argwaan tegen dejeugdige klanten, die toevallig weer passeerden, binnen werden geroepen, en den rijksdaalder teruggaven, toen zij werden gedreigd, dat men de politie op de hoogte zou brengen. Zeesterren. Wegens de duurte der kunstmeststoSen, bemesten thans sommige landbouwers op Texel hun akkers met zeesterren. Enkele visschers houden zich met't visschen dezer, voor de oesterbanken zoo noodlottige zee- bewoners, geregeld bezig. Reeds vele jaren geleden werden zeester ren als bemesting gebezigd bij het kweeken van bloemkool. Berooving. In een cafe te Groningen is een 19jarig fongmensch, dat voor zijn patroon verschil- iende sommen had gebeurd, men zegt ruim f 3000, van zijn geld beroofd. Heel on- voorzichtig was de jonge man in slecht gezelschap geraakt en had hij gepocht op het vele geld dat hij bij zich droeg. In dronkensehap kreeg hij ruzie, de jas werd hem van zijn lichaam gerukt en al het geld geroofd. Later in den nacht is de jas zonder het geld door de politie terug- gevonden. De politie is de daders op het spoor. Een gewone schoolkwaal. Te Alblasserdam heeft de burgemeester een onderzoek laten instellen naar het rooken der schooljongens. Van de 463 scholieren maakten 262 zich aan -fleze kwaal schuldig. Aan de ouders is een circulaire gericht voor de nadeelen van dit euvel op jongen leeftijd. Be walersnood. Bij den penningm-eester van de algemeene •vereenigde commissie ler leniging van ram- pen door watersnood in Nederland zijn in tolaal ingekoanen J 1.115.100. Van Rijkswege wordt heden van Amers- foort een ziekenbarak voor 24 bedden ge- zonden naar Spakenhurg; matrassen, de- kens ejiz. zijn reeds afgezonden. Wanneer over voldoende droog terrain kan beschikt worden, zuilen ook wonirtgharakken wor den gebouwd voor de gezinnen, wier hui zen door de overs tor tende vissc.hersschui- ten zijn verwoest en die thans in de school en de kerk zijn ondergiebracht. Men meldt ons uit Amersfoort: Er zijn hier reeds 12.000 eenden aangekomen, met de begeleidende Volendammers. Het ler- rein is door water afgesloten. Ilet wordt gevcrind door de bastions van de „Schans", een oud verdedigingswerk aan den gribbe- liniedijk, een k war tier Noordelijk van Amersfoort, gelegen aan de Eem. De mili- tairen, welke daar in de omgeving werk- zaani zijn met het stuiten van de door- braak aan de Drie SluLsjes, verleenden op verzoek der Yolendammers direct alle hulp bij de werkzaambeden. Maandagavond wor den weder 12.000 eenden verwachl. Men hoop! 60.000 in Volendam te kunnen opvan- gen. Allen zuilen naar Amersfoort worden vervoerd. Op een vijftigtal na hebben de koeien de Groote Kerk te Edam verlalen. Deze zuilen eerstdaags vertrekken. Het vee is of naar Duitschland uilgevoerd, of naar de Rijksstallen gebrachl. De aangevangen arbeid voor bet herslel- len van den zeedijk bij Katwoude wordt met krachl voortgezet. Om de gaten. welke tot zeker peil nog waterkeerend zijn, wor den hulpdijken aangelegd. Indien deze liulp- dijken gereed zijn, zuilen zij het instroomen van zeewater reeds belangrijk venminderen. Een scbip beschoten. Dezer dagen is een grintschip, dattusschen Roosteren en Maeseijek, waar de Maas voor een gedeelte Belgisch, voor een gedeelte Nederlandsch grensgebied is, de Maas op- voer, door een Duitsche patrouille beschoten. Het schip draaide daarop bij, na door de Duitschers onderzocht te zijn, kon het zijn reis naar Maastricht rervolgen. Het schip vertoont verschillende gaten, waar de kogels doorheen zijn gegaan. In beslag genomen. Op de fabriek Vertex te Breda zijn een groot aantal oude transformatoren in beslag genomen. Waar aan deze transformatoren een groote hoeveelheid koper zit, en in deze fabriek niet zulke groote hoeveelheden koper verwerkt wordt, heeft de militaire overheid daarin overtreding van de verordenning, be- treffende het in voorraad hebben van koper, gezien. De transformatoren zijn in beslag geno men en vervoerd naar het gerechtsgebouw. De mogelijkheid is niet buiteDgesloten, dat het koper, afkomstig van deze trans formatoren naar het buitenland(Duitschland) wordt gezonden. De hoeveelheid koper wordt op ongeveer 40.000 KG. geschat. Vliegongelukken op Soeslerberg. Yrijdagmorgen te ongeveer 11 uur bad in bet militaire vliegkamp le Soeslerberg een vliegongeval plaats. Een drielal officieren vielen, gelukkig van geringe hoogte, met een Voishi-toeslel naar beneden. Ofschoon het toestel zwaar beschauigd werd, kwamen de inzittenden er ongedeerd af. Des middags ongeveer 3 uur gescliiedde een tweede ongeluk, dat ernstiger bad kun nen afloopen. Onder de aviateurs, die op dat oogenblik een vliegtocht volbrachlen, was ook de luitenanl Van den Hoff van bet Ned.-Indisdie leger. Terwijl deze zich op een hoogte van ongeveer 300 M. hevond, zag men aan de eigenaardige bewegingen van bet toestel, dat er iels haperde. De vliegmacbine begon te dalen en kwam te- recht in een boschrand even buiten het kamp, lusschen twee boomen, die beiden afknapten doch tevens den val braken. De luitenanl bloedde lievig uit neus en mond, doch de onmiddellijk aanwezige geneesheer constateerde geen ernstige kwetsuren. Het toestel is echter geheel vemield. Luitenanl Van den Hoff bevindt zicli op het oogenblik in hel bospitaal op het kamp. Naar men verneemt, is zijn toestand rede- lijk. Kunislmatige benzine. In den laatsten tijd lieeft men, voioral in Duitschland, proeven genomen om een nieuw procede ter bereidbig van benzine te vinden. ZooaLs bekend is, is benzine een der distilleeringsproducLen van de ruwe petro leum, en lot dusverre werd zij in de indus- trie op geene andere wijze verkregen. Bij proefnemingen is echter gebleken, dat het mogebjk is, zware koolwaterstoffen in lich- tere en voor een zeker percentage in ben zine om le zetlen, door ze onder druk door gloeiende buizen te persen. De op deze wijze verkregen benzine is echler niet zoo good aLs de natuurlijke, heefl minder ont- ploffingskracht en riekt te sterk. Volgens licrich ten uit de Vereenigde Sta- ten is bet echter een Amerikaan gelukt, zware olien in licbte te veranderen. Ook hij verbit de zware oJie onder zwai-en druk en krijgt dan een soort vloeistof, die op petroleum gelijkt. Wordt dit product aan gefractionneerde destillaLie onderworpen, dan kan men ongeveer 10 a 20 pGl. van het gewicht der vloeistof aan benzine afscheiden. Deze benzine moet vols trek t niet minder- waardig zijn, vergeleken bij de uit ruwe petroleum verkregene. Op deze wijze kunnen alle smeer- en brandolien, alsook paraffine, vaseline en dergelijke. in benzine veranderd worden. (Hbl. In- en uitval. Op de volksschool. Thomas komt sb-a- lend van blijdschap naar de juffrouw toe. Juffrouw, ik heit een moiidharmonica, mag ik effies voor u er op speule'? Juffr.Jongen, 't is prachtig, maar een beetje vreemd. Thomas: Ja juffrouw, dat is speule met de dubbele tongslag. Juffr.: Dat moet je mij ook eens leeren. Thomas: Vast niet. Want dat is 't gelhaam (gebeim) van me oome Tin us. (Alg. Hbl.) Een gevaarlijk pcrsoon. Een boerenknecht die reeds eerder bij zijn voormalige patroon, den landbouwer v. d. Pol, te Barneveld heeft ingebroken en de bewoners bedreigde heeft thans den- zelfden landbouwer gewurgd. Ongeveer een kwartier lang heeft hij v. d. Pol, die zich alleen in den roggeberg bevond, zoodanig den hals toegeknepen, dat de aangevallene niet om hulp roepen en zoo goed als geen adem halen kon. Ware toen geen hulp komen opdagen, dan was de landbouwer ongetwijfeld ver- moora geworden. Diefslal bij een vehlwachter. Te Oosterwijk (N.-Br.) is een kistje met geld gestolen ten huize van den ge- meenteveldwachter. Hoiofdprijjs van 40.000 mark. Een Wurtembergsch soldaat, die aan het Fransche front vecht en voor eenigen tijd met verlof thuis was, heeft in een wel- dadigheidsloterij te Mergentheim den hoofd- prijs van 40.000 mark getrokken. Boor een schildpad aangevallen. Een inlandsche vrouw van karapong Wot- gandoel was eergisternamiddag omstreeks 2 uur bezig in de kali te wasschen, toen zij plotseling door een dier in den teen gehe- ten werd. Gillende van pijn trok zij haar voet uit het water en toen bleek, dat het een schild pad was, die toen zij uit het water kwam weer daarin terug viel. Toen de vrouw, zoo goed het ging, ge- holpen werd, bleek bjj het verbinden van haar voet, dat zij een teen verloren had. Geen verwondering behoeft het te wekken, dat de overige inlandsche vrouwen thans huiverig zijn geworden om in de kali te wasschen. Want stel eens, dat tien schild- padden tegelijk den aanval wagen, dan blijft er geen teen over Op andientie bij H. M. de Koningin. Ondanks Hare ongestelaheid, ontving H. M. de Koningin hedenvoormiddag te 11 ure den heer Mr. Treub in audientie. Daarna werd, ter beeediging, in tegen- woordigheid van den Minister van Kolonie ontvangen de benoemde Gouverneur-Generaai van Nederlandsch-lndie Graaf van Limburg Stirum. Men seint ons nader Naar wij veinemen heeft de Minister Treub zich hedenochtend naar H. M. de Koningin begeven, om zijn portefeuille ter beschikkiug van H. M. de Koningin te stellen. In verband met de ongesteldheid van H. M. heeft de audientie intusschen zeer kort geduurd en waarschijnlijk zal de Minister thans schriftelijk zijn outslag in- dienen. Z. K. II. Priiis Hendrik is hedenochtend van het Loo in de residentie teruggekeerd. Be Nederlandsclie gezant te Parijs, Mr. A. L. E. Ridder De Steurs, viert morgen zijn 50jarig ambtsjubileum. Duitsche dienstpliehligen uilgeieverd? Naar aanleiding van de berichten in dagbladen, volgens hetwelk de politie te Ensc'nede aan de Duitsche overheid 2 jon- gelieden, die Woensdag jl. uit Duitschland te Enschede zijn aangekomen, teneinde zich aan den militairen dienst in Duitschland te onttrekken, zouden zijn uitgeleverd, heeft het Kamerlid Albarda zich tot den Minister van Justitie om inlichtingen gewend. De landslorm van 1912. Het nog overschietende gedeelte van den landstorm, jaarklasse 1912, wordt 9 en 10 Maart in dienst gesteld. TER NEUZEN Iluwelijks-aangiften. 28 Jan. Jan Jilles de Koster, oud 36 j., jm. en Francina Jacomina Bootsgezel, oud 22 j., jd. Geboorten. 23 Jan. Dorainieus, z. van Jan Dooms en van Louisa De Bock. 26 Jan. Krina Cornelia, d. van Bernardus Willem van Kolk en van Geer- truida Francina Bootsgezel. 27 Jan. Abraham Jan, z. van Willem Oostdijk en van Adriana Francina Faas. 28 Jan. Tanneke Hendrika, dvan Marinus van de Wege en van Alida Catharina van Alten. Abraham Levinus, z. van Anthony Franciscus Stoffels en van Hendrina Cornelia Wagemaker. Adriana, d. van Janneke Neeltje de Ruijter. Overlijdea. 23 Jan. Levinus Hamelink, oud 69 j., echtg. van Geertruij Vereijke. 26 Jan. Elisabeth Jansen, oud 42 j., d. van Jan en van Cornelia de Feijter. 28 Jan. Anna Engelina de Jong, oud 79 j., wed. uit het le huwelijk van Hendrik Marinus Jansen en uit bet 2e of laatste huwelijk van Hendrik van Driel. H. M. de Koningin. Men meldt ons, dat zich bij H. M. de Koningin verschijnselen van influenza heb ben voorgedaan. Minister Treub. Minister Treub was voornemens, onmid dellijk na de audientie bij H. M. de Koningin op heden voormiddag een onderhoud te hebben met den tijdelijken voorzitter van den Ministerraad, den heer Cort van der Linden. Zuiverheid 99,4 °/0, schadelijk onzuiver O.l °/0, kiemkracht in 3 dagen 94 °/0 Zaadhandel, Ter Netizen. Middenprijs per 100 KG. Tarwe /13,a 13,50 Rogge 12, - a /12 50, Wintergerst 15,25 a 15,50, Zomergerst 14,a f 14,50, Haver 12,50 a 12,75, Erwten 27,50 a /28,Witteboonen 26,a 27,Bruine booneu 27,a J 28,^ Duivenbooneu 20,a /21,Paardenbooneu 22,a 23,Boekweit a Lijnzaad 48,a 50,Aardappels f 2,50 a 3, Koolzaad per zak van 106 liters/ a Boter per kilo 1,50. Eieren per 26 stuks 1,30. Ter weekmarkt waren aangevoerd 12 stuks rund- vee, 28 varkens en 0 schapen, waarvan verkoeht 9 stuks rundvee, 22 varkens. Rotterdam, 31 Januari. Graanmarkt. Tarwe blijft zeer vast in prijs mst weinig aanbod. Op de Londensche markt was in het laatst der vorige week daarentegen Tarwe iets lager. Rogge wordt niet verkandeld bp gebrek van aanbod. Gerst zeer vast in loco als op aflading en sloot hooger. Mai's prijshoudend met goede vraag. Haver kalm, maar niet lager. Heden werden alhier geveiid 200.000 kilo La Plata Haver uit licbters. Lijnzaad en Koolzaad hooger in prijs. Meel. In het begin van Febr. veiling van Amerik. patent. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 kilo 310 a 350Rogge geen noteering. Gerst La Plata f 275 a 290 Amerik. Voedersoorten 275 Mais 265 a/270 per 2000 kilo. In ruil voor Inl. Rogge stelde de Regeering La plata Mais ter be- schikking voor f 215 per ton. Boekweit prima State Canada 335 per 2100 kilo Haver f 14,a 14,25 per 100 kilo. Binnenl. Granen. Tarwe 13,25 a 13,75 Gerst f 14,25 a /14,50; Chevalier 15,a 16,Haver /13,50 a 14, per 100 kilo. Witte Boonen 23,a f 30,Bruine Boonen 20,a f 29,Kookerwten 22,— a 25,Tuinboonen 16,a 17,Paardeboonen 19, Veemarkt. Runderprijzen 86 a 102 Ossen 84 a 100 Stieren 80 a 94 Kalveren 100 a 150Schapen 60 a 70Varkens 84 a 92 licht soort 68 a 74 cent per kilo. Melkkoeien 220 a 375; Kalfkoeien 260 a 390 Stieren f 160 a 310 Vaarzen 150 a 190Pinken 90 a 140 Vette kalveren 70 a 90 Fokkalveren 18 a 30 Nuchtere 12 a 15 Biggen 13,a 20,Slacht- paarden 90 a 140 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche en Geldersche blauwe j 3,25 a 3,50 Zeeuwsche eigen- heimers 2,50 a 2,75 Bravo's 3, a 3,50Red Stars /2,50 a 2,75; Industrie 2,20 a 2,50 Poters 2, a 2,50 per mud. Boterprijzen in vaten 75 a 78 Stukken van 1/s kilo 90 cents. Zoetemelksche Kaas f 58,a 63, per 50 kilo. Leidsche Kaas 47 a 51,Friesche Nagelkaas 33 a 60 per 50 kilo. Eieren 6.50 a 6 75 Amersfoort 6,50 a f 6,75 Deventer 6,-a 7, per 100 stuks. Zeeuwsche Ajuin f 5,a /6,per baal. Vlas. Blauw Holl en Groningsch 5, a 7,— schoon Zeeu wsch wit f 4,50 a 6,per steen. Lijnzaad. Als voren, doch iets hooger. Kanariezaad 31,25 a 32,— per 100 kilo. Karwjjzaad 26,75 a f 27,per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 14,95 en per kan 101/2 all cents. Java-koffie in balen gewone soorten 57, jirima Santos 57 en Koffie Santos N. O. T. 48 cents per halve kilo. Beetwortel-suiker Jan. 24V8 Najaar 197/8- Ter Amsterd. Beurs was eea betere stem ming waar te nemen in Industrials. Spoor- weg-shares en Rubbers lusteloos. Groot koersverschil was er in Petroleum-aandeelen. Binnenl. Scheepvaart vast. Nationale fondsen en Russen stil. Wisselkoers. Londen 11,16; Berlijn 42,90 Parijs 39,80 Zwitserland f 45 Weenen f 28,85. Disconto 4V2 pCt. Beleening 41/2 a 5 pCt. Hulst, 31 Jan. Veilingseiereu V. P. N. 5,75 per 100 stuks. Aanvoer 6000 stuks O Feb. 1 Hulst. Sparren, nolai-is Dumolej'n. 1 St. Jansteen. Bouw- en Wetland (bij in- stel), notaris Mr. Lijdsman. 2 Ter Neuzen. BouwLand, notaris Zijlstra. 3 Biervliel. Hofstede (bij instel), nota ris Zijlstra. 7 Hulst. Bouwland (bij instel), notaris Dumoleijn. 8 Hoek. Woonhuis met toebehooren en Erf, notaris Van der Moer. 10 Hontenisse. Bouwland (bij verblijf), no taris Dumoleyn. 10 Rapenburg (Stoppeldijk). Onroerende Goederen, notaris Van der Moer. 10 Biervliet. Hofstede (bij toesLag), nota ris ZijlsD-a. 21 Hulst. Bouwland (bij verblijf), notaris Dumoleijn. 22 St. Jansteen. Bouw- en Wetland (bij verblijf), notaris Mr. Lijdsman. Maart. 2 Bosclikapelle. Bouwland (bij instel), no taris Dumoleijn. 16 Bosclikapelle. Bouwland (bij verblijf), notaris Dumoleijn. AANBESTEDINGEN. Feb. 8 Ter Neuzen. Aanleggen en verhoogen Buitenberm, Bestuur Nieuw Neuzenpol- der. 9 Middelburg. Bestratingswerken, Gedep. Staten van Zeeland. De meesten onzer houden van verpoozing, maar offeren dikwijls hun geld, nacbtrust, spijsvertering en kracht eraan op. Het is niet altijd goed om medicijnen te gebruiken bij het eerste teeken van kwalen, Een verkeerde gewoonte kan er de oorzaak van zijn. Houdt daarmede op en gij voor- komt dikwijls den oorsprong. Als uw maag, ingewaaden, geest of zenuwen om rust vragen, geeft hun dan rust in plaats van medicijnen. Maar als gij u dof, slaperig en zenuw- achtig blijft voelen,als gij lijdt aan hoofdpijn, duizeligheid, rugpijn en waterstoornissen, vragen uw nieren om hulp en dienen zij behandeld te worden met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Met behulp daarvan en een eenvoudig dieet, meer rust, slaap en vol doende lichaamsoefening, en door het ver- mijden van te veel inspanning, zorgen en buitensporigheden, kunt gij spoedig uw normale gezondheid herkrijgen, en hebt gij minder behoefte aan medicijnen. Het is niet moeilijk om zich aan een geneesmiddel te wennen, maar Foster's Pillen werken spoedig en het is niet noodig om haar altijd te blijven gebruiken. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de Wed. A. v. Overbeeke^Leunis. Westkolkstraat, Toe- zendiDg geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien P is van nevenstaand han- delsmerk. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 28 tot en met 30 Januari werden langs de Oostsluizen alhier 12 binnen- vaartuigen op- en 29 afgeschutlangs de Middensluizen 27 op- en 24 afgeschut en langs de Westsluizen 2 op- en 2 afgeschut. s.s. ELISABETH vertrekt heden van Amsterdam naar Barry. s s. HELENA In lading te Barry voor Rosario. s.s. MAGDALENA van Rosario naar Amsterdam, passeerde 27 dezer Fernandonoronha. s.s. CORNELIS vertrok 27 dezer van Cardiff naar Las Palmas. VOOR BELANGHEBBENDEN. Nieuwe Maan Donderdag 3 Februari namiddag 4,25 uur. 1 Februari Zon op 7,44 onder 4,43 uur. 2 i/ na 7,43 n 4,44 De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergaug brandeu. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken (lank aan alien die blijken van belangstelling hebben betoond bij onze 25jarige Echtvereeniging op 22 Januari. FR. J. v. d. BULCK en Eehtgenoote. Ter Neuzen, 29 JaDuari 1916. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Ter Neuzen en Omstreken bekend, dat hij zich ge- vestigd heeft als Hopende door een vlugge en nette bediening zich een ieders gunst waardig te maken. Beleefd aanbevelend, Tholensstraat 63. A. VAN W1JCK. Voor belanghebbenden ligt bij den ondergeteekende ter inzage heft analyseversEag van de op W. BEDET. wordt kennis gegeven dat de Mengat BARON, N". 218 Z. B. S. niet meer ter beschikking gesteld wordt. JOHs. DE FEIJTER Pz., Zaamslag. voormiddags te 11.30 uur, in de //Prins van Oranje" te Goes. Het Bestuur, WELLEMAN, Voorz. VAN DEN DRIES, Seer. Wegens buitendienststelling van een der Provinciale booten, kunnen de leden uit Schouwen alleen per tram en verder over Bergen op Zoom Goes bereiken. Aan- komst aldaar half twaalf. In verband daar mede zal de vergadering niet, zooals op de oproepingsbrieven staat vermeld, te 10,15 maar te 11.30 aanvangen. Deze leden kunnen half zes terug. De leden uit Zeeuwsch-Vlaanderen zuilen 2.57 weder kunnen vertrekken. Zij, die nog beeten wenschen op te geven voor bovengenoemden bond, krijgen de gelegenheid tot uiterlijk Woensdag 9 Febr. 1916. J. VERPOORTE, Voorz. M. DEKKER, Seer. Ondergeteekenden maken be kend, dat vanaf heden de prijs wan Hoefbeslag is Ter Neuzen. Hoek. TANDARTS, Bronwerijstraat (hoek Bavenstr.) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 912 en van 2 —4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Behandelen van Mond- en Tandziemen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3