De krijgsbedrijveii. De Watersnood. Landbouwberichten. GEMENG0E BERICHTEN. Laatste Berichten. Wij ontteeaen aan de „N. R. Crt." de vol- .gende telegram men MONTENEGRO. WEENEN, 25 Jan. Wolff. De bladen ©ntvangen van bevoegde zijda het bericht, dat het neerleggen der wapenen in Monte negro zonder eenig bezwaar voortgaat. De O.-H. troepen zijn nergens op tegenstand gesfcuit. Feitelijk is Montenegro reeds in fianden van O.-H., met name zijn belang- rijkste levensader, de weg Niksit3 Dani- lowgrad PodgoritsaSkoetari. Het vertrek van koning Nakita naar Rome en Lyon brengt in den stand van zaken niet de minste wijziging. De beweeg- reden van het vertrek is blijkbaar, dat de entente en vooral de koning van Itaiie, er bij Nikita op hebben aangedrongen geen formeelen vrede te sluiten, aangezien reeds het neerleggen der wapenen een zoo slechten en verpletterenden indruk in de landen der Entente heeft gemaakt. WESTELIJK GEVECHTSTERREIN. PARIJS, 25 Jan. (Havas.) In Belgie is in den afgeloopen nacht het geschut over en weer bedrijvig geweest in de streek van Nieuwpoort. Nadere bijzonderheden bevestigen dat een Duitsche aanval, gericht op de monding van de Yser, door het Fransche geschutvuur is ontwricht. De Duitschers konden niet nit hun loopgraven komen, behalve op een enkel punt, waar eenige groepen er in slaagden in een vooruitgeschoven Fransche ioopgraaf door te dringen. Zij zijn er na een hevig gevecht met handgranaten terstond uitgejaagd, waarbij zij aanzienlijke verliezen leden. In Artois zijn de gisteren volkomen mis- lukte aanvallen der Duitschers tegen de Fransche stellingen ten Oosten van Neuville St. Vaast, heden op grooter schaal hervat. Na een nieuwe reeks mijnontptoffingen, vergezeld van zeer hevig bombardement, begonnen de Duitschers een aanval over een front van 1500 meters in den boek ge- vormd door de wegen Atrecht-Lens en Neuville St. YaastTheus. De Duitschers werden door het Fransche vuur afgeslagen en op hun linies terug- geworpen. Op twee punten konden de Duitschers trechters bezetten, van welke ochter de meeste bijna onmiddellijk werden bernoinen. In de Yogezen hebben de Franschen de Duitsche werken bij Ban de Sapt krachtig beschoten. LONDEN. 25 Jan. (Reuter.) Britsch communiqueWij hebben vandaag de vij andelijke stellingen bij 0viiliers, La Boi- selle, Libiridoux en Boesinghe met goed gevolg beschoten. Bij Boesinghe hebben wij een opslagplaats van bommen in de Duitsche linies tot ontploffiog gebracht. De Duitsche artillerie is bedrijvig geweest in de omstreken van Commecourt, rond Loos en te Hooge. Engelsche en Duitsche vliegers zijn druk in de weer geweest. De Engelschen heb ben de overhand behouden. PARIJS, 25 Jan. Reuter. Avondcom- munique. De Engelsche en de Fransche arttillerie het ben ten Z.O. van Boesinghe in Belgie de vijandelijke versterkingen be schoten en zwaar beschadigd. Twee Duitsche vliegtuigen hebben van- ochtend 15 bommen op voorsteden van Duinkerken geworpen. Daardoor zijn 5 menschen gedood en 3 gewond. lu Artois hevig geschutvuur ten Oosten van Neuville en in de streek van Vailly, waar verscheiden vijandelijke batterijen tot zwijgen zijn gebracht. Wij hebben een be- langrijk vijandelijk convooi in het district Craonne verstrooid. Ten Noorden van de Aisne is een zware Duitsche batterij, welke trachtte de brug Barry au Bac te besehieten, door ons zwaar geschut beschadigd. Een kleine vijandelijke afdeeling die in den sector van Mouilly, op de Maasheuvels, naeeo bevige beschieting onze linies trachtte te naderen, is met gemak door onze vuur verstrooid. In de Vogezen heeft onze artillerie de stellingen van den vijand bij Muhlbach en Stosswehr doeltreffend beschoten. TER NEUZEN, 26 Jan. 1916. Het weer bericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Eoogste barometerstand 775.0 Zuid- Duitschland. Laagste barometerstand 731.3 Haparanda. Yerwachting tot den avond van 27 Jan. zwakke tot matige zuidelijke tot westelijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag. Zelfde temperatuur, Agent prov. stoonihooldicnst te Hoedekenskerke. Door Ged. Staten is aan den heer J. Thomson te Hoedekenskerke, eervol ontslag verleend als ontvanger der rechten voor het gebruik van den provincialen steiger te Hoedekenskerke en als agent van den provin cialen stoombootdienst op de Wester Schelde aldaar. KOEWACHT. Yerschillende personen van het Belgisch gedeelte dezer gemeente kregen Maandag bericht, dat zij binnen drie dagen hunne woning moesten verlaten en elders een onderkomen moesten zoeken. Dinsdag werd het bevel voor de bewoners uit de zooge- naamde Kerkstraat ingetrokken, doeh bleef bestaan voor verschillende andere bewoners, die langs de grens wonen. Men wil, dat deze maatregel genomen is voor het aanleggen van een tweeden grensdraad. PHILIPPINE. De loop der bevolking in deze gemeente over 1915 was als volgt: Geboren 19 m., 10 vr., totaal 29. Gevestigd 27 m., 18 vr., totaal 45. Overleden 9 ru., 11 vr., totaal 20. Vertrokken 16 m., 10 vr., totaal 26. Bevolk. op 31 Dec. 1914 600 580 1180 31 1915 621 587 1208 alzoo vermeerderd met 28 personen. Yoltrokken huwelijken 8. Op de weegbrug //Nooit Gedacht" te Philippine, werden in 1915 gewogen aan beetwortelen 4.444.660 KG. In 1914 werden er 10.404.680 K.G. gewogen, welk versebil in verband staat met de weegbrug der Z. V. T. Maatschappij. Scheepvaartbeweging. In het havenkanaal van Philippine zijn in 1915 binnengekomen 899 Rijnschepen met een inhoud van 31.285 Ms. uitgevaren hetzelfde aantal met denzeifden inhoud. Yisschersvaartuigen in 1915 binnengekomen 4376, inhoud 72.039 M3. uitgevaren 4342, inhoud 70.666 M8. In 1914 was het aantal binnengekomen schepen 867, inhoud 26.134 M8. uitgevaren hetzelfde visschersvaartuigen binnengekomen 5162, inhoud 80.610 M3. uitgevaren 5155, inhoud 80.514 M3. Uit PHILIPPINE. De afgeloopen week is voor het anders zoo rustige dorpje Philippine rumoerig en druk geweest. Het heeft namelijk eenige dagen een militair gezelschap geherbergd. Bebalve de dagelijksche muzieknummers, zou er Maandagavond ook een bal kunnen gehouden worden, waaraan de plaatselijke commandant, eenige notabelen van het dorp, enkele officieren uit de omgeving alsmede eenige dames uit omliggende gemeenten zouden deelnemen. Nadat het „taptoe" gespeeld was, verzamelden de genoodigden zich in een herberg, de deuren werden ge- sloten en het bnitenstaande publiek dat toegestroomd was om de muziek te hooren, kon nu wel naar bed gaan. Het verkoos dit echter niet en al kon het ook niet deelnemen aan de balvermaken, het wilde dan toch wat luisteren naar en zoo mogelijk wat zien van de pret daarbinnen. Het begon zelfs rumoerig te worden en nam nu en dan een dreigende honding aan. Dit was hinderlijk voor de feestvierenden, om de hinderuis uit den weg te ruimen gaf de aanwezige overheid verlof om een paar andere herbergen tot 12 uur te openen, waar het publiek naar hartelust kon springen en drinken. Om 12 uur was deze pret afgeloopen en blijkbaar hadden velen er nog niet genoeg van. Eenigen wilden zich zelfs toegang verschaffen tot het bal doch daar klonk onverbiddelijk het woordterug. Opeens gerinkei van glazen, een groote ruit was ingeworpen. Een der binnen zijnde personen komt driftig naar buiten en geeft den eersten den beste een slag op het hoofd, dat het bloed er uit stroomt, de getroffene was een militair en had part nocb deel aan het relletje. Daarna ging het bal voort. Dinsdagavond werd er bal gegeven in een andere herberg voor de mindere mili- tairen, waaraan ook door vele jonge luidjes uit de burgerij werd deelgenomen. Het gehos en gestamp klonk door de gansche buurt en menig burger zal het slapen dien avond wel nagelaten hebben. Het muziek- gezelscbap is nu keengegaan niet tot spijt van een deel der ingezetenen. (Midd. Crt.) Een lochl door het overslroomde gebied. Men scnrijft uit Monnikendam aan de H. Crt. Wij hebben wederom eeDige der vele plaatsen welke thans door de golven worden door- of omspoeld, per motorboot bezocht. Ternauwernood waren wij de Willems- sluizen uitgevaren, en het Noord-Hollandseh Kanaal binnengepuft, of wij zagen ter rechterzijde weer de golvende plassen van het overstroqmde land, totdat wij de Schou- werbrug onder door, zoo ver het oog reikte, voor ons en aan weerszijden niets anders bespeurden dan die geweldige zee van grauwe, doodsche eenzaamheid, waarover de krachtige wind voer. En rechts zagen we Buiksloot, althans de boven-helften van de woningen dezer plaats, zich uit de golven heflen. Wat verder hetzelfde schouwspel, waar voorheen de dorpen Lansdorp, Zunder- dorp, vlekten in het groene weiland, en aan onze linkerhand wees men ons de daken van Landsmeer, Oostzaan, watergang, alles als verzonken in een zondvloed. Terwiji onze boot naar Broek in Water- land koerste, aanschouwden we, hoe de voortdurend krachtig aangestuwde golven tegen de nog overeind gebleven woningen beukten. Vele waren reeds bezweken, ge- scheurd, ingestort, wanneer zij uit steen waren opgetrokken, en anders omvergesmeten dit waren de in deze streek talrijk voor- komende houten huizen uit elkaar ge stagen en weggespoeld. De bemanning onzer boot wees ons de plek, waar een voor twee jaren gebouwde boerenhoeve had gestaan thans zag men enkel nog drijvende overblgfselen van het dak, deuren, een ruif, een betrekkeljjk gaaf gebleven hooiberg. Zoo waren er vele huizen geheel vernield, andere reeds gedeeltelijk verwoest en ten ondergang opgeschreven, want in menige woning in deze streek zagen we door in de muren gestagen gaten het water tot in de bovenste vertrekken golven, meubels en al wat zich daarin nog bevond, door en tegen elkaar klotsen. Wanneer men dat ontzagwekkende schouwspel van nabij aan- schouwt, vraagt men zich af, of er een woning der thans nog overeind staande zal behouden blijven. Een droevig gezicht was het, hier en daar tot een aaD het dak in het water ver zonken huis, een, twee, drie kippen te zien gevlucht op den top van een hooiberg of den tak van een boom, ineengedoken, den kop in de borstveeren, hongerend in doodsche stilte, den dood wachtend. En voor we Broek bereikten, bemerkten we een zwarte kat, in een boom bij een verlaten huis. Toen we het dier uit zijn netelige situatie wilden verlossen, sprong het van tak tot tak en ten slotte in het water, krachtig tegen den golfslag naar de woning zwem- mende, waar het zich in klimop vastklauwde. Daar was het angstig miauwende, slechts met moeite uit los en bij ons aan boord te krijgen. In Broek gekomen, waar sedert de laatste dagen geen verandering in den stand van het water was ingetreden, en ook heden niet, zagen we militairen bezig aan het opruimingswerk. In de kerk de eenige plek ongeveer welke van heel Broek is drooggebleven, waren 5 dakloos geworden gezinnen gehuisvest, nadat de eerst daar- onder gebrachte koeien elders waren ge herbergd. Van den kerktoren af, naast de klok staande, waar we een verrukkelijk uitzicht genoten op de baren, waarover in den na- middag de zon haar goud sprankelde, wees de vriendelijke veldwachter der plaats ons de doorbraak bij Zuiderwoude, en dien bij Uitdam, duidelijk met het bloote oog waar- neembaar. Met een verrekijker zag men er menschen aan den arbeid en het leek van dit punt, waar de storm om den toren loeide, zoo, dat deze een haiven meter uit het lood zwiepte, bijna vruehteloos tegenover de machtige natuurkracbten. Dan ging de tocht naar Monnikendam waar enkel de buitenrand blank staat. Daar is men de burgemeester had het ons, voor wij het persoonlijk konden zien, reeds meegedeeld druk in de weer, om dammen te leggen, waarna zoo spoedig mogelijk met behulp van centrifugaalpom- pen, de ondergeloopen gedeelten, waaron- der ook het terrein der gasfabriek, zouden worden drooggelegd. Tegen Maandag hoopte men dit laatste te kunnen aanvangen. In den namiddag arriveerde hier ook de Amsterdamsche politieboot, en wat later een ploeg agenten uit de hoofdstad met inspecteur Van den Berg op een motorzolder- schuit, meevoerende een Sinck's toestel tot het opvisschen van de vele ronddrijvende cadavers van koeien, varkens, sckapen en ander vee. „Want", zoo zeide de inspecteur, ffhet is schandelijk doch waar; er moet voorkomen worden, dat het vleesch dier omgekomen dieren door individuen kan worden uit het water gehaald en voor het gebruik bestemd". In een kwartier tijds zagen we rond onze boot, terwiji deze te Monnikendam gemeerd tag, niet minder dan drie runder-, een schapen- en een varkenscadaver. En zoo- als men in de plaats ons verzekerde, waren er niet ver van de doorbraak bij Uitdam reeds ongeveer 80 stuks door de golven aangespoeld. Dat Sinck's toestel kan dus nuttig werk verrichten De vernielde Zuiderzeedijk. Omtrent den vernielden en beschadigden Zuiderzeedijk werd van deskundige zijde aan de //N. R. Ct." o.m. meegedeeld, dat het gat te Katwoude het grootste is. Het is, naar schatting, niet minder dan 150 meters breed, bij 'n diepte van pl.m. 9 meters. Men ziet hieruit, dat de Zuiderzee zich wel enorine bressen in den vestingmuur van het polderland heeft gestagen. Even voor het groote gat, dat zich bevindt ter hoogte van kilometerpaal 18, zijn eenige beschadigirigen van minder belang. De dijk tusschen Monnikendam en Uit dam, waarachter't ongelukkiga Zuiderwoude wegschool, is over een lengte van pl.m. 2700 meters (van voor kilometerpaal 25 tot ruim achter kilometerpaal 27) zwaar beschadigdzij het dan ook dat hij niet overal is weggeslagen. Toch heeft het water er zich onderscheidene groote en kleine poorten in gebroken een van 60 meters beeedte, een van 75, een van 12, een van 47, een van 15, een van 17, een van 22, een van 34, en twee van 8 meters. Totaal is de dijk dus over 348 meters geheel door. Reeds is er een flink begin gemaakt met de hersteliingswerken. De Rijkslandbouwleeraar te Goes de heer C. Stevens heeft aan de besturen van de Landbouwvereenigingen in Zeeland bericht, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel hem heeft opgedragen een inven- taris te maken van de voor den verkoop aanwezige consumptieaardappelen. De voor eigen gerief bestemde aardappelen met inbegrip van de pootaardappelen voor eigen bedrijf blijven buiten beschouwing. Het is gewenscht, dat de gegevens ge- meentensgewijs worden verzameld en voorts, dat de voorraden van de verschillende soorten afzonderlijk worden opgegeven. Daarvoor worden lijsten toegezonden. Bjj alle landbouwers en handelaren, die aardappelen ten verkoop aanwezig hebben, dienen de voorraden aan huis te worden opgenomen. Met nadruk wordt erop gewezen, dat het verstrekken van opzettelijk foutief gestelde opgaven ten gevolge kan hebben, dat maat- regelen zullen worden getroffen, die voor de landbonwers in de betrokken streek zeer nadeelige gevolgen kunnen hebben. Eventueel te maken onkosten zullen door de aardappelvereeniging worden vergoed. Men vermijde evenwel overbodige uitgaven. Aangezien het van belang is de gegerens zeer spoedig to hebben, wordt verzocht de lijsten zoo riauwkeurta mogelijk iugevutd, terug te zenden voor 3 Februari a. s. aan den heer Stevens voornoetnd. De Kunstmest-Commissie heeft de medewerking ingeroepen van de besturen der tandbouwmaatschappijen en bonden om te zorgen, dat de landbouwers, die minder dan 2 H.A. land bebouwen, dit jaar van de noodige kunstmeststoffen zullen worden voorzien. De kunstmest zal in iedere gemeente geleverd worden door de bandelaars, die gewoon zijn kunstmest stoffen te leveren onder controle der maat- schappijen en bonden, die moeten zorgen voor eene goede distribute en moeten toezien, dat de kunstmeststoffen niet naar het bui- tenland gaan. De prijzen zijn door de commissie zelve vastgesteld, terwiji de han- delaars er vaste provisie genieten. Elke iandbouwer zal slechts zooveel krijgen, als hij voor zijn bedrijf noodig heeft. Een goede vangst. G. D. te Zwaagwesteinde, besloot in het hooge water te gaan visschen naar paling. Bp stormachtige nachten is deze visch zeer beweeglijk en daarom zette hij zijnfuikeu uit. De vangst was enorm in een nacht ving hii 150 kilo paling. De dikste had het gewicht van 3 kilo St. Niet gelukt. Minder goed liep het af voor 4 Russische krijgsgevangenen die Zaterdagnacht bij Yaais de grens wilden oversteken. Zij kwamen met den electrischen grensdraad in aanraking en werden gedood. Dcs morgeus zag men hunne lijken bangen. Een blokkade? Onder dit opschrift vertelt De Maasbode het volgende uit Rotterdam //Met ver wondering zagen wij Vrijdag- middag het cafe //Transvalia" aan den Bergweg door militairen afgezet. Onze eerste gedachte was spionuage of iets dergelijks. Wij informeerden 's avonds bij den eigenaar, den heer S. Dellebarre, die ons mededeelde, dat hij vrijwilliger was bij den tandstorm te Amsterdam, en eenigen tijd geleden eigenaar werd van het cafe. Toen begaf hij zich ongevraagd naar hier, om z'n eigendom in bezit ta nemen. De overste, garnizoens-commandant alhier, was spoedig ingeiicht en wilde den heer Delle barre arresteerep. Hij liet daartoe de woning van genoemden beer door militairen afzetten en sommeerde hem mede te gaan. De heer Dellebarre weigerde, omdat hij ongesteld was en telefoneerde om een officier van gezondheid. Deze constateerde, dat genoemde heer niet vervoerd mocht worden en eindelijk na.... drie uur werd de blokkade opgeheven. ,/Naar wij van den heer Dellebarre ver- namen, zal deze een aanklacht indienen tegen den overste over het willekeurig sluiten van z'n cafe door militairen, met het verbod dat de aanwezige gasten het cafe niet mochten verlaten". Ontvlucht. Een sergeant en een sergeant-majoor van het Fransche leger, woonachtig te Nancy, kwamen uit Duitsche krijgsgevangenschap over de grenzen. Zij waren voor vier dagen //Miinstertagen" ontvlucht. Heel veel ontberingen, koude en vrees hadden zij in die vier dagen doorstaan. Des nachts be- proffden zij, op een andere plaats aan de grens, deze over te komen, toen er door een schildwacht op hen was geschoten, zonder echter een huuner te treffen. Buiten op het veld was weinig voedsel te vinden en meermalen hadden zij door het water moeten waden. Groot was dan ook hun vreugde, toen ze tot de ontdekking kwamen, in Nederland te zijn. De Belgische regeering opgeliehl. In 1914 kwamen, naar de „DaiIy Chro nicle mededeelt, drie Belgen naar Engeland, waar zij met een gemeenschappelijk kapitaal van 20,000 gulden een maatschappij voor het maken van automobielen, de Army Motor Lorries and Wagon C°. Ltd., op- richtten. Zij wisten van de Balgische regeering besteliingen ten bedrage van 9 miilioen gulden en een storting van 2 mil- lioen gulden als waarborg voor goede betaling te krijgen. Ook de Engelsche regeering gaf hun besteliingen, zoodat zij voor meer dan 12 miilioen golden aan automobielen te leveren hadden. In plaats van die be steliingen uit te voeren, narnen zij 11/2 miilioen gulden van de waarborgsom op en deelden die met elkaar. Daar ontvluchting echter niet mogelijk was, werden zq ge- avresteerd en naar Calais gestuurd, waar zij in handen der Belgische autoriteiten zijn gesteld. Ontzetlcndc uitwerking. Een goede voorstelling van de ontzetten- de uitwerking, die het moderne scheepsge- schut heeft, geven de momentopnamen, genomen van het wrak van de </Emden". Yolgens de Iron Monger moet een tang stuk metaal gevonden zijn, waarvan de eene kant tamelijk glad was, terwiji de andere kant ruw en gespikkeld was. Het bleek een stuk van eene brandvrije geldkast van de //Emden" geweest te zjjn. Door de geweldige explosies waren een paar zilveren dollars in den stalen wand gestagen, waar ze ten gevolge van de ontzettende hitte, veroorzaakt door den kort na de ontploffing uitgebroken brand, tot een vormelooze zilver en staalmassa samensmolten. Dra nkmisbr uik De invloed van de maatregelen lot drank- beslrijding schijnt in Engeland meer en beler le zijn dan in Schotland. Ook hier doet zich de gunslige invloed wel gevoelen, rnaar toch lang niel zoo als in Engeland. Op dil versdiijnsel is nog eens gewezen door lord d'Aberdon, den voorzitter van den Scholschen Control Board. Men heeft, zeide deze, wel eens gezegd, dal de maalregelen van den Board tiranniek zijn, maar zij schijnen toch nog onvoldoende te zijn om velen van den national en pliclit der matig- heid te doordringen. Ten einde dit te be- wijzen, gaf hij eenige cijfers omtrent de veroordeelingen wegens dronkeuschap in vier weken, gedurerude welke de drankbe- strijdi ngsni aa Ircgelen waren toegepast en in vier weken voordat dit het geval is. En dan bleek, dat in Engeland de ver- mindering van het aantai veroordeelingen bedroeg te Landen 33 proc., te Liverpool 45, te Newcastle 31, te Birmingham 70, te Bristol 41, te Leeds 67 en te Sheffield 48 proc. Maar daarentegen in Schotland. Te Edinburg nihil, te Glasgow 18, te Dundee 12, te Aberdeen 6 proc. Een aanmerkeiijk verschil dus. H. M. de Koningin is reeds hedenochtena per Holtanasche spoor om kwart over 10 uur, klaarblijkelijk eerder dan aanvankelijk in haar bedoeling tag, van het bezoek aan de overstroomde streken in Noord-Holland, te'sGravenhage terug gekeerd. Nader vernemen wij, dat H. M. de Koningin zicb verplicht heett gezien, ten- gevolge van een lichte ongesteldheid haar reis af te breken. Zij is lijdende aan de bof. Benoeming onderwijzer. Voor onderwijzer der derde klasse bij het openbaar Europeesch lager onderwijs in Nederlandsch-Indie, is bestemd de heer S. Griede, thans hoofd der Christelijke school te Hoek. TWEEDE KAMER. Bespreking van den toestand van het spoor wegpersoneel. De heer Kleerekooper betoogt, dat vol- doende arbeidsvoorwaarden van de Staats- exploitatie niet zijn te verkrijgen en noemt talrijke voorbeelden ten betooge van de rechteloosheid van het spoorwegpersoneel. De pensioenregeling wordt ook aan- gewend ter verwijdering van ongewenschten en niet alleen van onbruikbaren. Hij bepleit de instelling van vaste beroeps- raden, waarvan de kosten betaald worden door de Maatschappij en door het personeel, zoomede de benoeming van personeel-leden in den Raad van Toezicht op de spoorweg- diensten. De maxima diensttijden worden vaak oversehreden. Spreker betoogt, dat de Minister moet ingrijpen voor het tot een scherpen strijd komt daar het spoorwegpersoneel de schrik van 1903 te boven is en niet tot in eeuwig- heid den geduldigen drager van knevel- wetten zal blijven. De heer Jansen (Maastricht) wijdt uit- voerige beschouwingen aan dienst- en rust- tijden, bepleit loonsverhooging en betere rechtspositie. De heer Koster critiseert het premie- stelsel en de wijze waarop de spoorweg- maatschappqen beslissingen van een seheids- gerecht krachteloos weten te maken. Ontslag lid der Tweede Kamer. Heden heeft Mr. W. K. F. P. Graaf van Bylaudt, Chr. Hist. Kamerlid voor Apel- doorn, op medisch ad vies zijn ontslag als lid der Tweede Kamer genomen en heeft hij reeds afscheid genomen van zijn mede- leden. De heer Saoeck Henkemans, oud-Kamer- lid voor Amsterdam II zal, naar vernomen wordt, door de Chr. Hist, fractie in zijn plaats candidaat gesteld worden. Benoeming voorzitter Nijverlieids-commissie. In de plaats van professor De Vooijs, die voor eenige maanden aftrad als voorzitter van de Nijverheids-Commissie, is als zoo- danig opgetreden de heer Th. F. A. Delprat te Amsterdam, die voor het voorzitterschap was aangezocht door den Minister van Land bouw, in overleg met de leden van de Nijverheids-commissie, en tweede algemeene voorzitter was van het Koninklijk Nationaal Steun-comite 1914. POtalTIE. Aan het bureau van polifie alhier zijn als gevonden gedeponeerd2 hondenhals- banden. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. CORRESPONDENTIE. Aan P. te Axel. Voor uw ingezonden stukje was heden geen plaats. Red. YOOR BELANGHE BEEN DEN. g Laatste kwartier Vrijdag 28 Januari voormiddag 0,55 uur. 27 Januari Zon op 7,52 onder 4,33 uur 28 7,50 4,35 n 29 n km 7,49 u 4,37 De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. SCHEEP YA ARTBE WEGING. Yan 24 tot en met 25 Januari werden tangs de Oostsluizen alhier 37 binnen- vaartuigen op- en 16 afgeschuttangs de Middensluizen 15 op- en 18 afgeschut en tangs de Westsluizen 2 op- en 4 afgeschut. Positie der Stoomseh&pen. m. vr. totaal. s.s. ELISABETH in het droogdok te Amsterdam, s s. HELENA van Amsterdam naar Barry, passeerde 25 dezer Sainteatherines Point, s.s. MAGDALENA van Rosario naar Rotterdam, s.s. CORNELIS in lading te Cardiff voor Las Palmas.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3