De Watersnood. Laatst^ Birichten. Onderzoek door liet Rijks-ProeMation G. KLOUWERS, H a n d e I s b er i c h t a .n. lioogwatergetij te Ter Neuzen Vleesch is kracht. GEMENGOE BErtlCHTEK. SURGEHLiiiiEH STAHD. COE!RESP§ii£lT3E. ^eursnot©ei*ing. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 25 Januari 4.42 5.05 Woensdag 26 u 5.20 5.44 Donderdag 27 n 5.58 6.28 Vrijdag 28 u 6.44 7.18 Zaterdag 29 H 7.39 v 8.22 Zondag 30 8.52 9,51 Maandag 31 n 10.22 11.09 Fositie der Stoomschepem ,gp en langs den spoorweg, ieder tot eene boete'fvan f 2, subs. 2 dagen hecht. P. D. v. d. V., visscher en F. F., vrachtnjder, beiden te Ter 'Neuzen, ter zake van het loopen op den spoor- weg, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. L.' H. v. d. A., koopman te Axel, ter zake van openbare dronkenschap bij 2e herhaling, tot heehte nis van 8 dagen. J. c. v., knecht te Axel, ter zake als voren, tot heehtenis van 5 dagen. W. P. B., koopman te Middelburg, ter zake van openbare dronkenschap bij eerste herhaling, tot heehtenis van drie dagen. D. v. d. W., werkman en J. B. D., tijman, beiden te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dageu hecht. M. R. R., varensgezel-P. S., leurderK. B., varensgezelIv. M., tijman, alien te Tor Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. I. d. M., omroeper te Zuiddorpe F. D. d. S., koopman, zwervende; N. J. F. I).. herbergier te Philippine en P. D. F. d. V., varensgezel te Vlissingen, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. A. F., voermansknecht te Ter Neuzen en J. F. d D., landbouwer te Zaamslag, ter zake van een trek- dim- onbeheerd laten staan, ieder tot eene boete van -1, subs. 1 dag hecht. P. v. d. E., voerman te Sluiskil, ter zake van het rijden met een paard bespannen vierwielig voer- tuig, zonder dat dit voertuig, noch bestuurder of be- spanning van een lichtuitstralende lantaarn was voor- zieil, tot eene boete van 20, subs. 10 dagen hecht. A. F., voermansknecht te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete 2, subs. 2 dagen hecht. J. d. V., schippersknecht; E. J. d W., knecht, beiden te Ter Neuzen, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. B. F. v. 0. en A. P., arbeiders te Hoek, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. I. E. d. K., werkman te Ossenisse, ter zake als voren, tot eene boete van 2, subs 2 dagen hecht. E. v. H., arbeider N. L., dienstbode; A. v. A., herbergier; G. A. d. M., expediteur; H. E. S., bierkoopman C. v. C., arbeider, alien te Sas van Gent, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. A. K., zonder beroep en L. L., werkman te Hoek an Assenede, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. P. D., arbeider te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 1 week tuchtschool. J. Z., knecht te Koewacht, ter zake als voren, tot aene boete van 2, subs. 1 week tuchtschool. J. A. R., werkman en C. N., arbeider, beiden te Ter Neuzen, ter zake van Leerplichtwetovertreding, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. J. v. E., varensgezel te Ter Neuzen-, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. P. d. V., arbeider te Axel, ter zake als voren tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. S. G. C. en J. d. G., arbeiders te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. F. N., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. Teruggave bevolen aan de ouders zonder toepas- sing van straf in de zaak van A. B. V., werkman te Koewacht (Zeeland.) De Vrijdag heeft weer nieuwe eliende gebracht, voornameljjk in den Anna Pau- lownapolder, dus in de Noordpunt van Holland. De st-erke wind heeft het water uit den Westpoldev gestuwd naar Breezand en De Kooi, en daardoor zijn opnieuw ge- deelten waar de bewoners tot uu toe in hun huizen konden blijven, inderhaast ont- ruimd moeten worden. Sinds Donderdagnacht is het water op sommige puntep meer dan een meter gestegen. Wat nu zoo ontzettend droevig werkt, dat is de overspannen toestand der nieuwe vluchtelingen. Een week lang hebben zij in de grootste spanning geleefd, en nu ten slotte toch de ramp hen ook ten voile be- zoeht, hadden hun zenuwen al hun uit- houdingsvermogen verloren. Een verslaggever van het Hbld., die Vrijdag die streek bezocht, vertelt daarvan o. a. het volgende „Hier en ginds zag je bewoners haastig de vlucht nemen. Menschen met koffers en tnanden liepen alsof er een geweldig spook achter hun hielen zat. 0, het was een aangrijpend, en zeer droef gezicht, die vrouwen en dochters en kinderen, zenuw- achtig, opgewonden en huilend enjammerend te zien loopen als krankzinnigen. Was alles dan verloren Zou het zeewater nog meer vreeselijke dingen brengen in deze toch al zoo ge- teisterde streek Maar daar aanstonds aan het station moesten we al dadelijk nog meer eliende ervaren. Onze trein stond nauwe- lijks stil, of een treurige stoet kwam over act perron, om weer in te stappen. Mannen en vrouwen, zieke slachtoffers van derarnp lieden, die als het ware hun verstand hadden verloren die van sehrik en ontzet- ting door een beroerte, door een heftigen zenuwaanval waren getroffen op 't oogen- blik dat ze het gevaar voor oogen zagen werden gesteund, liefderrjk gedragen, gehol- peu door ouze wakkere soldaten, in den spoorwagen gebracht om maar vlug te ver- trekken naar familie, vrienden en kennissen. in de wachtkamer lste klas had dr. Aldershof, die ook al zijn huis aan de Van Ewijcksvaart had moeten verlaten, zich ge- restigd, om geneeskundige hulp te verleenen. Daar stond zijn gansche apotheek en daar was zjjn schrijfbureau en daar zaten de militaire artsen te wachten op hetgeen kon voorvallen. En er liepen menschen uit den polder van het kastje naar den muur, die veel, nameloos veel geleden hadden, die alles kwijt waren en nu bunkeren naar een trein om uit dit oord van smart te komen." De soldaten hebben ook hier weer groote dienst-en bewezen door den vaak moeilijken arbeid bij het redden der menschen uit hun huizen, en bp het wegdrijven van het vee. Wat hierboven beschreven wordt van den overspannen toestand der getroffenen, stemt overeen met wat verteld wordt uit Broek in Waterland. Gerapporteerd werd, dat in de Binnen- gouw zich nog in vier boerderijen menschen bevonden, die weigerden hun huizen te ver laten. Een detaehement begaf zich toen naar genoemde boerderijen, ten einde den burge- meester gelegenheid te geven deze lieden alsnog tot kalmte te brengen en over te halen hun have en goed te bergen. De boerderijen waren binnen nog droog maar buiten door water omringd. Er waren 8 personen en 50 stuks ve9 aanwezig. Het bleek dat de vier boeren hadden afgesproken aUeen dan te gaan, als de anderen ook gingen. De pogingen om hen te overreden gaven daarom eerst niets. Ze beweerden dat alies een hoop geld zou kosten en dat de beesten niet behooriijk onderhouden zouden worden. Eindelijk gat een der boeren op aandrang van zijn vrouw toe. Daarna volgden twee anderen. Maar in de vierde boerderij trof het detaehement een paar half krankzinni gen aan. De Apollo op een mijn geloopen. Men ineldt uil Vlissingen aan de N. R. CrL: Er zijn Zaterdagnamiddag met de mail- boot alhier weer schipbreukelingen aange- kornen, ditmaal \ran het stoomschip Apollo, van de Kon. Nederl. Stoomvaartmaatschap- pij te Amsterdam, dat, op reis van Lissa- bon naai" Amsterdam, Vrijdagavond om 6 uur, ongeveer op een mijl afstand van het Gal loper vuurscliip, op een mijn is geloopen. Betreffende de toedracht van deze sehip- breuk vernemen wij het volgende: Het schip werd getroffen in het groote ruim aan bakboordzijde. De ontplofling was ontzettend, de mannen werden door elkaar en tusschen de lading geworpen; de uitkijk viel in het ruim. Het voorschip was in twee minuten onder water. De beide booten werden uitgezet; in de eene kwamen 9, en in de andere 7 man; drie der opvarenden gingen met het sdhip, dat in 8 minuten ge- heel verdwenen was, mede in de diepte. Het waren de tweede stuurman Waller, de sto ker J. Cohen en de 16jarige mesroom-jon- gen. Eerstgenoemde heeft nog noodsignalen met de stoomfluit gegeven; laatstgenoemae heeft men nog hulp hooren roepen. maar het was onmogelijk, het zinkende schip te naderen, zonder gevaar te loopen, alien mee naar de diepte te worden getrokken. De uitkijk, een Russische matrons, die door den val in het ruim een been en een arm gebroken had en een ern-stige wonde aan het hoofd had gekregen, werd nog twee- maal over boord gestagen, maar weer in de boot geliaald. Bij aankomst alhier is de man ter behandeling in het R.-K. zie- kenhuis gebracht. Ook eenige andere schipbreukelingen had den meer of minder ernstige w-onden en kneuzingen; een had een arm gebroken, van den ander is de bovenlip igescheurd, enz. Het kostte de gezonden en licht gekwet- sten "heel wat imoeite de Galloper te berei- ken: na ongeveer een uur kwam men bij dit baken in zee aan. De Engelsche mannen daar deden alles wat zij konden om het lot van de Nederlandsche schipbreukelingen te verzacliten, hen te voeden, te verbinden en een rustplaats te geven. Hedenmorgen werd aan de passeerende iftailbool door seinen en schieten bericht, dat er schipbreukelingen waren mee te ne men. De Prinses Juliana nam de 16 mannen aan boord en zette na een oponthoud van drie kwartier haar reis naar Vlissingen voort. Aan boord van de mail boo I hebben de be- manning en de passagiers met groote menschlievendheid voor de schipbreukelin gen gezorgd. Zoo werden er kleeren afge- staan. Velen namelijk waren gevlucht in de booten zonder schoenen. zonder jas, ja zelfs een 16jarige lichtmalroos zooals hij uit de kooi was gekomen. Een der opvarenden, de donkeyman, was de oo;m van den verongelukten mesroom- jongen. Het schip was ongeveer 1200 ton groot en stond onder gezag van kapitein Burghout, die zelfs zijn scheepspapieren niet heeft kun- nen redden. Bij aankomst alhier werd hij met den stuurman door den marinecomman- dant alhier gehoord. Het schip had een reis van ongeveer 8 welcen achter den rug, en men had gedacht, nog ongeveer 16 uur te moeten varen voor men weer te Amsterdam zou zijn. De Lading bestond uit vaten wijn. balen cacaoboonen, kisten sinaasappelen, kurk, enz. Dil alles dreef in zee rond het zin kende schip, dat als laalsle haven Lissabon had aangedaan. Op zijn vorige reis had het schip op de Theems door een mijn anker en 60 vaam ketling verloren. Met den mailtrein van 6 u. 10 min. zijn de mannen van hier naar Jinn woonpiaatsen, naar Amsterdam en Rotterdam, vertrokken. De stranding van de „H. 6". Uit Schiermonnikoog worden aan de H. Crt., nog de volgende bijzonderbeden gemeld van de stranding van de Engelsche onderzeeboot ffH. 6" Om half een, toen het bericht in het dorp kwam dat een Engelsche onderzeeer in het Friesche Zeegat gestrand was, werd de reddingboot te water gelaten. Omstreeks twee uur was de reddingboot langs zij van de onderzeeboot, die op de zoogenaamde Kuipersbult zat, bij den ingang van het Friesche gat. Eenige torpedobooten kwamen naderbij, welke bleken Engelsche te zijn. Ze zetten een stoomsloep uit, welke de belft der bemanniug van den onderzeeer meenam. Steeds werd er draadloos geseind met de torpedobooten. De rest der bemanning wilde den onder zeeer niet verlaten, doch toen het duister werd vroeg de schipper van de redding boot nogmaals, of zij tbans besloten hadden in de reddingboot te gaan, waarop 11 man en de kommandant, na wederom draadloos geseind te hebben, meegingen en om on geveer 5 uur aan wal werden gebracht. Volgens meedeeling van den schipper zit de onderzeeer zeer gevaarlijk tegen een steilen wal aan, alwaar een zeer sterke stroom bij vloed en eb gaat en meet de onderzeeboot als verloren beschouwd worden. Thans is de onderzeeer volgeloopen, of- schoon hij nog gisterroorgen zichtbaar was er waren eenige groote toroepobooten in de nabijheid. De boot zit op dezelfde plaats, waar ook eenige jaren geleden de Noorschfe boot ,/Heidrum" strandde, die na een paar dagen totaal uiteengeslagen was, en geheel in het zand weggezakt is Een bedankje. De winkelbediemde J. Zomer te Meppel vond aldaar op de straat een aangeteeken- den brief, inhoudende GOOD, afkomstig van de firma W. Vink. Toen Zomer het gevon- dene aan de eigenares onmiddellijk lerug- bracht, ontving liij een bedankje. De ton. EeD gedeelie van de f 100.000 der Ned. Staatsloterij is te Rotterdam gevallen. Een bootwerker met een gezin met 8 kinderen was de gelukkige winner van x/20 der ka- pitale som. Terug. De vrouw uit Zeist die met eeu kost- ganger er was van doorgegaan en haar drie kinderen onverzorgd achter liet, is door de politie aangehouden en naar Zeist terug- gebracht. Nederlandscb zeilsehip op een mijn geloopen. Uit Kopenhagen wordt aan de "Kdln. Ztg." gemeld In het zuidelijk deel van de Sont stootte in den inorgen van 19 Januari een Neder- landsch zeilsehip op een mijn, en zonk on middellijk. Veel wrakbout werd opgevischt, maar de naarn van het schip, welks mast boven de golven nog uitsteekt, is onbekend. Evenmin weet men iets van het lot der opvarenden. Merkwaardige redding van een kind. Als een bijzonderheid wordt meegedeeld, hoe als door een wonder sen der kinderen van den gemeentewerkman M. v. d. Hart, aan den Varkenoordscheweg, bij den waters nood is gered. De man, die twee van zijn kinderen in veiligbeid had gebracht, keerde terug naar zijn huis om zijn vrouw en andere kinderen te redden, maar kon wegens bet steeds stijgende water dit niet bereiken. Hij klom toen over de daken heen om de zijtien te bereiken en vond hen op den zolder, maar miste tot zijn schrik een 6-jarig kind, Van der Hart keerde onmiddellijk terug, zette zijn onderzoek over de daken voort en vond eenige huizen verder tot zijn groote vreugde het kind terug. De jongen was in bet oogenblik van verwarring met den stroom meegevoerd, doch dreef even later tegen een hekje aan, waardoor een buur- man, die hem opmerkte, gelegenheid had hem te grijpen en op zolder in veiligheid te brengen. Veedieven! Aan het Tolhuis le Amsterdam stapten een paar pseudo-boeren, die klompen en kleeren met mest hadden besmeerd, met 10 koeien op de veerboot. De polilie had hen gauw in de gaten en vermoedde, dat het jgestolen koeien waren. Voor de hoot aan de Ruyterkade aanleg- de, isprong het eene boertje reeds op den wal en ging er vandoor, doch werd ge- grepen. Beide personen werden ingerekend. (Nws.) Waaghalzen. Toen de wacht bij de mijnen te Wissen- kcrke zicli een oogenblik verwijderd had, begaven drie mannen uit Colijnsplaat zich, volgens hel naar een der mijnen en begonnen deze met behulp van een En- geLschen sleufel open te maken. Juist bijlijds maakte de militaire wacht hieraan een einde. Het voorgevallene te Zierikzee is dus voor sommigen nog geen voldoende waarschu- wing geweest. Een drama. Te Med.au heeft een Bandjarees, die een voor s lands kas op post staanden .Tavaan moest aflossen, waarschijidijk door een nood- lottige vergissing, doodgeschoten. De Bandjarees heeft zich daarna gezelf- moord. ft Een vliegmachine ais spreekgestoellc. In het Londensche district Mile End, wordt thans een merkwaardige verkiezingssirijd ge- voerd. Tegenover den liber,alen candidaat Warwick Brookes staat de „wilde" Pemher- lon Billing, een vlieger en vliegmachinefa- brikant, die vooral op verbetering van den vliegdienst, tot verdediging van hel land legen Zeppelin-aanvallen, wil aandringen. Pemberton Biiling lioudt veie verkiezings- redevoeringen in de open iucht en gebruikl liierbij als spreekgesloelte een voor dil doel gemaakte vliegmacliine, die op een auto- mobiel door de straten van hel district ge- reden wordt. W II. M. de Koniugin naar de geteislerde streken. H. M. de Ivoningin gaat nog steeds voort, met het brengen van bezoeken aan de door watersnood geteislerde -streken. Hedenoch- tend vertrok Zij weder naar Nijkerk, van- waar Zij dezen namiddag in de Residentie terugkeert. Het nioet in liet voor nemen der Ivoningin liggen, zich morgen per Hollandsche spoor via Amsterdam naar Alkmaar le begeven en veixier van daar uit gedurende eenige dagen de door watersnood geteisterde stre ken in die omgeving in oogenschouw le nemen. De deelneniing uit hel builenland. Z. H. de Pans lieefl door den Kardinual- Staatssecretaris telegrafisch H. M. de Ivo ningin de verzekering do-en aanbieden van zijn-e diepgevoelde svmpathie met het leed, door den watersnood teweeggebrachl. De Ivoningin heeft Hem daarvoor telegra fisch dank betuigd. De Belgische Ivoning heefl een persoon- lijke gift van fr. 5000 en de Britsche regee- ring een gift van 2000 pond sterling aan den Minister van Buitenlandsche Zaken doean toe- komen, bestemd voor het watersnood-eomite. Ook de Japansche en Roemeensche Regee- ringen hebben de Nederlandsche Regeering liunne deelneming betuigd. De watersnood. Het water stijgt, werd gisteren uil ver- schillende bedreigde streken van Noord-Hol- iand gemeld, rvoorn.amelijk uit Purmerend. waar weer verschillende bewoners werden genoodzaakt liunne woningen te oiitruimeii. Hel werd ook te Zaandam ondervonden, Waar verschillende maalreg-elen werden ge- nomen om vlugger en ongestoord aan de kustdammen te werken. TER NEUZEN Huwelijks-aangiften. 21 Jan. Pieter van den llout, oud 35 j., wedn. en Josina Levina Seheele, °ud 34 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Jan. Alphonsus Isi- dorus Benedictus Sehirris, oud 25 j.. jm. en Leuntje van Aalst, oud 21 j., jd. 20 Jan. Albertus Fran- ciscus Florimond van Meir, oud 26 j., jm. en Jozina Oppeneer, oud 22 j., jd. Willem Pieter Romeijn, oud 22 j., jm. en Johanna Yerhelst, oud 21 j., jd. Geboorten. 17 Jan. Jan, z. van Arij Willem Kruijsse en van Marrigje Boer. 18 Jan. Aaltje, d. van Huibert Verheul en van Maria Johanna Gackle. 19 Jan. Pieter Hermanus Leendert. z. van Antheunis Dees en van Johanna Cornelia de Jonge van den Broecke. 21 Jan. Rocus Jan, 'z. van Jacob David de Blaaij en van Maria Janna'de Klerk. 22 Jan. Birk, z. van Pieter Johannes van den Ouden en van Maartje van der Bent. Overlijden. 17 Jan. Jacoba Cornelia Goossen, oud 77 j., wed. van lieeuwis de Regt. Leuntje de iioel- der, oud 30 j., d. van Pieter Jacobus en van Jacomina Adriana de Vos. 19 Jan. Fredericus Leonardus Aloijsius Prenen, oud 26 j., z. van Leonardus en van Maria Coleta Strijdonck. CLINGE. Huwelijks-aangiften. 14 Jan. Aloijsius Buijs, (van Temsche), oud 38 j., jm. en Rosalia van de "Voorde, oud 37 j., wed. van Joseph Stijleman. Geboorten. 31 Dec. Anna, d. van Emile de Putter en van Seraphina Maria Stevens. 1 Jan. Cornelia, d. van Gabriel Havermans en van Veronica de Moor. 8 Jan. Celina, d van Johannes Cornells van der Heijden en van Seraphina Ludovica van Rooijen. 10 Jan. Albert, d. van Maria Victoria Thierens. 11 Jan. Alice, d. van Franciscus Bleijen- berg en van Eliza Maria Joanna Schoonvliet. 12 Jan. Petrus Franciscus, z. van Charles Louis Basile Van Craenenhroeck en van Elodia Johanna Hageman. 13 Jan. Ivona. d. van Petrus Franciscus Leenknecht en van Maria Virginia Mingeroet. Overlijden. 3 Jan. Irene Germaine Helene Ver- straeten oud 6 in., d. van Cecilianus en van Maria de Smet. 8 Jan. Theodoor Merckx, oud 7 m., z. van Franciscus en van Coralie Valerie Marie Koleijn. Aan A. M. le Zuiddorpe. De gezonden ad- vertentie kunnen wij in ons blad niel op- nemen. R. le Philippine. Uw stuk is voor plaal- sing in ons blad niet geschikt. F. J. te Vlissingen. De door u beoogde mededeeliiig kunnen wij niet als ingezonden sluk plaatsen: daarvoor kunt u gebruik ma ken van de rubriek advertentien. Bed. betreffende L t J M Z A D. Zuiverheid 99,4. °/0, schadelijk onzuiver 0.1 °/0, kiemkracht in 3 dagen 94 °/0 Zaadhande!, Ter Neuzen. Httlst, 24 Jan. 1916. Middenprijs per 100 KG. Tarwe /12,75 a /13, •Rogge 11,75 a /12 25, Wintergerst 15,— a f 15,25, Zomergerst 14,a f 14,75, Haver 12, a 12,50, Erwten f 27,— a 28,Witteboonen 26,a /27,Bruine boonen f 27,a J 28, Duivenboonen 20,a 21,Paardenboonen /22,a 22,50, Boekweit a Lijnzaad 50,— a 52,—, Aardappels 2,— a 2,50. Koolzaad per zak van 106 liters/a Boter per kilo 1,50. Eieren per 26 stuks 1,50. Ter weekmarkt waren aangevoerd 10 stuks rund- vee, 34 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 8 stuks ruudvee, 8 varkens. Rotterdam, 24 Januari. Graanmarkt. Zoowel buiten- als binnen- latid noteert vaste prijzen vooral voor Tarwe en Rogge, welke laatste weinig werd aan- geboden. Mais in het laatst der vorige week kalm, sluit opnieuw hooger. Gerst eveneens vast in prijs en hooger genoteerd. Flaver is weinig aangeboden, maar eerder hooger dan lager. Rijst, Lijn- en Kool- zaden handhaven hunne hooge prijzen. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 kilo 325 a f 350 de afwijkende soort bracht op in veiling 303,50 Rogge per 2100 kilo 350 Gerst La Plata 268 Voeder- gerst f 267 Goede Calif. 290 Mai3 La Piata 260 per 2000 kilo. Boekweit prima State f 330 per 2100 kiloHaver 13,50 per 100 kilo. Meel. Namens de Regeering worden al hier op 4 Febr. publiek geveild' circa 150.000 balen gezonde Atnerik. Tarwebloem patent, alhier opgeslagen in pakhuizen. Heden werd alhier geveild 100.000 kilo Tarwe en beschadigd Voermeel. Binnenl. Granen. Tarwe 13,20 a 13,50 Rogge geen handelGerst f 15, a y 15,50 Chevalier /16,Haver y 13,10 a 13,50Bruine Boonen 20,a 28,50 Witte Boonen 22,a f 29, Kookerwten 26,a 28,per 100 kilo. Regeerings-boonen en erwten onver- anderd. Veemarkt. Runderprjjzen 86 a 103 Ossen 84 a 102 Stieren 80 a 92 Kalveren 100 a 150Schapen 60 a 66Varkens 84 a 90 licht soort 68 a 78 cent per kilo. Melkkoeien 275 a 370 Kalf koeien 280 a 390 Stieren 150 a 380 Vaarzen 125 a 190Pinken 90 a 130 Vette kalveren 75 a 95 Fokkalveren 20 a 30 Nuchtere 15 a 18 Biggen 16,-a 20,Slacht- paarden 95 a 140 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche en Geldersche blauwe 3,a 3,50 Zeeuwsche eigen- heimers 2,60 a 3,Bravo's 3, a 3,25 Brielsche kralen 3,a 3,20 Red Stars 2,75 Poters 2,25 Zeeuwsche Industries 2,25 a 2,50 per mud. Boterprijzen in vaten 68 a 72 Stukken van l/2 kilo 90 cents. Zoetemelksche Kaas 58,a 61,50 per 50 kilo. Leidsche Kaas 46 a 49,Friesche Nagelkaas 30 a 42 per 50 kilo. Eieren 6,50 a 7.50 Amersfoort 6,50 a f 7,25 Deventer gcmiddeld 7,50 per 100 stuks. Ajuin 5,a 6,per baal. Vlas. Blauw schoon 6,a 7,— Groningsch 6,50 a f 7,50 Zeeuwsch wit f 5,a 6,per steen. Lijuzaad 52,a f 57,— per 100 kilo. Kanariezaad f 28,a 28,75 per 100 kilo. Karwijzaad 25,a 25,50 per 50 kilo. Arnerik. Petroleum loco per 100 kilo 14,95 en per kan 10]/3 a 11 cents. Java-koffie in balen gewone soorten 54, beste Santos 53Yj en Santos N. 0. T. 46 cents per haive kilo. Beetwortel-suiker Jan. f 2315/I6 Mei 24Vv Ter Amsterdamsche Beurze ging vorige week de Amerikaansche afdeeling op en neer. Industrieele waarden in flauwe stemming. Doordat er sprake is van een nieuwe Nederlandsche Oorlogsleening van 125 millioen door leening en 100 millioen door heffing op de oorlogswinsten, waren Nationale fondsen lusteloos. Ook Russen en Oostenrijkers door het aanhouden van den oorlog, en lage koersen. Wisselkoersen. Londen f lO^S1^ Ber- lijn 41,87V2Parijs 38,60 Zwitserland 43,75; Weenen 28,35. Beleening 41/a a 5 percent. Op de stations der Nederl. Spoorwegen worden berekend Eng. Shillings 49, Fr. franks en Belg. 36, Marken 39 cents, Amerik. Dollars 2,alien zilveren. Voor goud- stukken wordt meer gegeven. Axel, 22 Jan. 1916. h Veilingseieren V. P. N. 6,25 per 100 stuks. Aanvoer 2400 stuks. Hulst, 24 Jan. Veilingseieren V. P. N. 6,50 per 100 stuks. Aanvoer 5500 stuks. VOOR BELANGHEBBENDEN. g Laatste kwartier Vrijdag 28 Januari voormiddag 0,55 uur. 25 Januari Zon op 7,55 onder 4,30 uur 26 n n n 7,53 h 4,31 n 27 n 7,52 4,33 De lantaarn voor wielrgders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. Maar als gij veel vleesch eet, dient gij op uvc nieren te letten. Vleesch is een ander woord voor kracht. Sommige vleeschetende volken zijn de beste en flinkste strijders ter wereld, maar er is even goed kracht in ander voedsel. De Japanner voedt zich met rijst, de Ltali- aan met macaroni en groenten, de Schot met meelspijzen. Want hoewel vleesch een hoog voedingsgehalte bezit, maakt het spoediger urinezuur. En het is lichaams- beweging, die verhindert dat dit vergift zich verzamelt en rugpijn, rheumatiek, jicht, zenuwpijnen, niergruis en -steen, waterzucht, verharding der aberen en nier- ontsteking veroorzaakt. Twee of drie malen per dag vleesch eten zal u schaden, als gij niet voldoende lichaamsoefening neemt, want vleesch maakt urinezuur en urinezuur veroorzaakt nierkwalen, rheumatiek en zenuwaandoe- ningen. Dit is de reden, dat zooveel vleeseh- eters, die hun werk binnenshuis, hebben, door rugppn, vreemde pijnen, duizeligheid, hoofdpijnen en waterstoornissen geplaagd worden en blijven vermageren, zenuw- achtiger en moedeloozer worden. Zulke menschen dienen minder vleesch te eten, overwerk en zorgen te verinijden, te zorgen voor voldoende lichaamsoefening en slaap, in ruime mate water of melk te drinken, en hun nieren tq hulp te komen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel werkt rechtstreeks op de nieren en helpt haar om de nier- onzuiverheden af te voeren. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de Wed. A. v. OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a f 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Eischtdeechte Foster's Rugpijn Nieren V Pillen, weigert elke I j doos, die niet voorzien iJ is van nevenstaand han- delsmerk. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 21 tot en met 23 Januari werden langs de Oostsluizen alhier 26 binnen- vaartuigen op- en 34 afgeschutlangs de Middensluizen 31 op- en 36 afgeschut en langs de Westsluizen 8 op- en 2 afgeschut. s.s. ELISABETH in het droogdok te Amsterdam, s.s. HELENA vertrok 23 dezer van Amsterdam naar Barry. s.s. MAGDALENA van Rosario naar Rotterdam, s.s. CORNELIS in lading te Cardiff voor Las Palmas.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3