No. 6330. Zaterdag 22 Januari 1916. 56e Jaargang. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. De Watersnood. Landdouwbenchtan. TWEJHil}10 BLAD. EMNNENLAND. Do dekking der crisisuitgaven. Bp de behandeling van de Leeningwet heeft Minister Treub verklaard, dat van hem geen voorstel was te wackten tot het doen van eene heffiug ineens, ook later niet. Het Hbld. meldt nochtans goede reden te hebben om aan te nemen, dat de Mi nister binnenkort zal komen met een voor stel tot dekking van de tbans weder be- noodigde 225 millioeu aan oorlogsuitgaven niet alleen in den vorrn van leening, maar ook in dien van heffing. Volstrekte zekerheid dienaangaande heeft het blad zich niet kunnen verschalfen, maar de positie van de beide zegsliedeu, die dit mededeelden, laat nauwelijks ruirote voor eenigen twijfel. Een van hen beiden wist zelfs de verhouding mede te deelen, waarin de 225 milfioen over de beide dekkings- middelen zouden worden verdeeld125 millioen zouden door leening en 100 mil- lioen door heffing worden verkregen. De Minister van Financien, tot wien wij ons om inlichtingen gewend hebben, wenschte het bericht noch te bevestigen, noch tegen te spreben. Evenwel vernamen wij uit goede bron, dat er inderdaad een voorstel zal komen om een deel van de kosten te vinden door heffing op de oorlogswinsten, een ander deel door eene beperkte heffing ineens, terwijl het overbljjvende door leening zal moeten worden gevonden. Nog vernamen wij, dat de staatscommissie voor de belasting op de oorlogswinsten haar advies nog niet heeft uitgebracht. (N. R. Crt.) Gremstoezicht. Naar wjj vernemen bestaat het voornemen, en is er zelfs voor een gedeelte reeds uit- voering aan gegeven, om de belastingamb- tenaren, die surveillancedienst langs de grens verrichten en tot dusverre gewapend waren met een revolver, in het vervoig, althans tijdelijk, te voorzien van karabjjnen. Ge- bleken is namelpk, dat de smokkelaars op het haltgeroep van de mot geweren ge- wapende grenswachteis eerder bljjven stil- staan dan op het aanroepen van de met revolvers gewapende kommiezen. (Hbl.) TER NEUZEN, 21 Jail. 1916. Jolian Sdhmier. Op het graf van den zanger Joh. Schmier, die alkier het vorig jaar optrad, toen hij reeds was aangetast door de ongesteldheid die hem eenige dagen daarna ten grave sleepte, is Dinsdag een door zijn vereerders opgericht monument aan de familie over- gedragen. De oproep van bet Prov. Walersnood-comite. In een door den penningmeester van het Provinciaal Watersnood-Comite, den heer Mr. J. F. van Deittse te Middelburg, tot de Zeeuwen gerichte oproep, wordt nog het volgende gezegd Eene waterramp heelt de landen aan de Zuiderzee getroffen, welke van treflender en omvangrijker aard blijkt te zijn, dan de watersnood, welke Zeeland in 1906 teisterde en dan de stormramp, welke in 1911 zoo belangrpke sckade toebracht in ons gewest. In die dagen van Zeeland's nood werd op ongekend milde wijze alom in den lande bjjgedragen tot de leniging van nood en schade. Wij meenen goed te doen met in herin- nering te brengen, dat onze penningmeester in 1906 niet minder dan f 494,000 aan giften ontving en in 1911 ruim f 140,00(». Thans heeft onze provincie een dure plicht te vervullen, thans dient vergolden hetgeen eertpds aan Zeeland is geschonken. Moge ons Zeeuwsche Yolk thans zijne dankbaarheid toonen aan de gevers van weleer Ons Comite heeft zich reeds bij adver- tentie bereid verklaard giften in ontvangst te nemen, ten einde dezen als bijdrage te zenden naar het centrale punt der geld- inzameling de Algemeene Vereenigde ecm- missie tot leniging van rarnpen door Waters nood te Amsterdam. Het Oomite zond uit eigen middelen reeds f 1000 aan dat adres. Het mi]nen;gevaar. Te Hoofdpaat zijn twee en te Zoutelande is een mijn aangespoeld. BOSCHKAPELLE. Een edel trekje. Op den jaarlijkschen teerdag der fietsclub jrde Zwaluw" kwamen de leden bjj een tochtje door het dorp voorbij de woning van een werkman, die sinds geruimen tijd zwaar ziek, dus zonder verdiensten is, en tevens vader is van een talrijke schare nog jeudige kinderen. De voorzitter der club meende, nu men zoo vroolijk bijeen was, dat men wel iets mocht doen voor den kranke, en opperde het denkbeeld eene kleine inzameling onder de leden te houden. Dit vond algemeene instemming en men kon den dankbaren zieke ruim 5 ter hand stellen. Deze week kon men in den stal van een onzer landbouwers een paard zien, waarvan het kuiegewricht der voorpooten naar achter stond, zoodat bij het gaan deze naar denzelfden kant bogen als de achter- pooten. Het beest, dat slechts met groote moeite een klein eindje kon loopen, was voor de slachtbank bestemd. De heer P. de Gier slaagde te Am sterdam voor het examen van candidaat-arts. De voorjaarspremiekeuringen van beng- sten en merries geboren in 1914 en heng- sten geboren 19031913, zullen gehouden worden te St. Maartensdijk op 14, St Philips- land 15, Zierikzee 16, Middelburg 17, Goes 18, Cortgene 18, Kruiningen 21, Oostburg 22 en 23, IJzendpke 23, Huist 24, Axel 25 Febr. Centrale keuring te Goes 9 Maart. Paardenlokkerij op Walelicren. In eene vergadering van landbouwers op Walcheren, daartoe gisteren door eene comtuissie belegd te Middelburg, werd Da eene uiteenzetting van den heer A. de Feijter Jz., besloten tot oprichting eener fokkersver- eeniging voor Walcheren, 37 leden traden toe. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren A. de Feijter, voorzitter, S. Janse, C. Leijnse, A. C. de Steur en N. J. Nelisse, secretaris. Vergadering van exporleurs van aardappelen. Woensdag had te Utrecht op uitnoodiging van de Vereeniging van exporteurs van veenkoloniale aardappelen eene vergadering plaats van landbouwers, kandelaren en ex porteurs van aardappelen, om te komen tot export van de overtollige groote voorraden aardappelen. De vergadering was zeer druk bezocht, terwijl ook een aantal sympathie- betuigingen per post of teiegraaf waren ingekomen. Bij de besprekingen gaf de heer J. de Fejjter, burgemeester van Zaamslag, te kennen, dat in zijne gemeente nog negen- tiende deel van de aardappelen aanwezigis, aangezien niet naar Belgie kan worden uit- gevoerd. Indien het nog een maand duurt, is 90 °/0 der Eigenheimers bedorven. Er moet hulp komen, want veevoeder en alles wordt duur. Hij waarschuwde verder ook tegen aaubevoien inventarisatie, daar hier- mede veel tijd verloren gaat. Als resultaat der vergadering werd be sloten het volgend telegram aan den Minister van Landbouw te zenden De alg. vergadering enz. gehoord de vele vertegenwoordigers van landbouwvereenigingen, gehoord de opgaven van producenten gevende een totaal overzicht van de nog in millioenen in voorraad liggende hecto liter aardappelen welke op uitvoer wachten, overwegende dat dit voornamelijk soorten aardappelen zijn minder geschikt voor de binnenlandsche consumptie, dringt bij Uwe Excellence aan op on- middellijke openstelling der grenzen voor den export er op wijzende, dat eene al gemeene verontwaardiging wordt geuit over de onbegrijpelpke bevoorrechting van de aardappelmeelfabrieken. HERSTELLINGSWERKEN. Een verslaggever van het „AI,g. Hbl." schrijft van Woensdagnainiddag: Voor de hersLellingswerken aan den zee- dijk lusschen Uitdam en Zuiderwoude wor den voorbereidingen getroffen. Het mate ria al is nog niet aanwezig. Even voorbij Zuiderwoude zijn enkele manueii met zandbakken aanwezig om in de groolste breuk, waar het water van Zui derzee en polderland ineenvloeien, een dijkje te leggen. Wie, onbekend met de ramp, die de lage landen heeft getroffen, thans een tocht maakt op de Zuiderzee en boven den grooten zee- dijk de aardige torens der verschillende plaatsjes ziet uitkomen, zal eerst 11a enkele uren varens bemerken, dat de door den noordwesterstomn opgezwiepte watermassa groote brokken zeewering als kaf heeft ver- strooid. Aanschouwd van uit zee, toen de zon vroolijk scbeen en de hoogste landpunten schillerend verlichtte, bood de omgeving gis- termiddag een prettigen aanbLik. We gingen er even per motorboot op uit om te zien ot reeds voorbereidingen tot het herstellings- wcrk werden getroffen. Voorbereidingen, want meer dan dat kon 't niet zijn voor het aantal dijkbreuken tus- schen Uitdam en Zuiderwoude en voor de grootere benoor den Monnikendam. Bij Zuiderwoude met de vieL naar den wal gegaan en den dijk opgeklauterd, zagen we onmiddellijk voor ons den grooten, onaf- zienbaren waterplas, waarin het polderland is herschapen. Op enkele minuten afstands van de eerste breuk, een hap uit den dijk van ongeveer 30 meter, staat een hofstede lialverwege on der water en voor de staildeur cadavers van verdronken koebeesten. Voor zoover het oog reikte, staken daken en huisjes boven het water uit en vele hon- derden meters ver lagen grootere en kleii nere stukken veengrond, eilandjes vormende in de zoo plotseling ontstane binnenzee. Het opgestuwde water had tusschen deze gehuchten niet minder dan vijf breede ope- ningen in den dijk giemaakt, de jbasaltstukken uit de zeewering losgewerkt en grillig door: eengesmeten, terwijl de binnenkant van den dijk zoo was uitgegraven, dat 't leek alsof de genie daar een of ander ondergrondis verdedigingswerk had aangelegd. En stil, akelig stil!! Neen, daar werd aan de breukberstelling niet gewerkt, daar scheen 't alsof de gansche omgeving was uitgestorven. Maar verder op, meer nog naar Monniken dam, een twintig minuten loopens langs den moeilijk begaanbaren dijk, waar de doorbraak een tweetal breedere gaten had veroorzaakt, waren enkele mannen op twee zandbakken aan 't werk met de voorberei- ding tot den aanleg van een nooddijkje. Op dat gedeelte van de doorbraak stond het zeewaler met dat in den polder in di- recte verbinding. Dit gat moet eerst gedicht zijn, alvorens de andere herstellingen doel zullen treffen. Doch aan het dichten is men nog lang niet toe. Eerst moet bet noodige materieel worden aangebracht, en ook dat zal alleen gebeu- ren wanneer de wind draait en bet water zakt. In stormweder op een bedreigd punt. Stadsmenscben, die bij de warme kachel zitten en dan in een gemakkelijken fauteuil lezen, dat bet water door den wind opge- zweept wordt, en een nieuwe polder ernstig bedreigd wordt, terwijl zij aan de hand van kaarten wijsgeerige beschouwingen ten beste geven, hoe de foes Land ziqh [kan pntwikkelen, zullen zich niet gemakkelijk een denkbeeld kunnen vormen, hoe er door onze soldalen cn door de boeren in deze dagen gevochlen wordt om het water tegen te bouden. Wij hebben gisteren dien strijd tegen dit element enkele uren gade gestagen, den strijd op den ringdijk van den Wij den Wor- mer in een storm, die met een geweldige felbeid over het water van den Ooslzaner- polder woei, welke door alle kleeren heen- drong. En toch werd daar den geheelen avond en 's nachts ook aan de versterking van den dijk gewerkt, ongeveer op dezelfde plaats, waar in 1825 de ringdijk van den Wijden Wonmer doorbrak en de polder binnen en kele uren geheel volliep Twee, drie rijen hoog lagen daar de zand- zakken en voortdurend reden over den dijk, waar de modder vele decimeters dik was, de wagens om nieuwe zandzakken aan te brengen. Telkens plaste het water over deze kunslmatige borstwering. Over deze zakken heen, aan de eene zijde de schuimende, woeste Oostzanerpolder, aan den anderen kant de onbegaanbare dijk, welke meer op een moeras geleek, zijn wij achter luitenant Campagne, die het bevel over het detachement soldaten voerde, over het lcritieke punt van den dijk geloopen, zoo goed en zoo kwaad als dit kon. En in het inaanlicht, dat aan het water met de een- zame molentjes en huisjes erin een sp'ook- achtigen aanblik gaf, zagen wij ze daar werken, onze jongens, thans niet gemobili- seerd voor den buitenlandschen vijand, maar voor den binnenlandschen Druipnat door bet overslaande water, tot hun knieen in de modder en half-verkleumd door den scherpen wind, die met een ver- bazende kracbt over het water blies, ston- den zij .daar op hun post. Zakken met zand werden opgestapeld, takkenbossen en zeilen er tegen aan gelegd, want ieder begreep het: werd de dijk niet versterkt, dan was het ge- daan met den Wijden Wormer, waaruit reeds nu vele boeren m.et hun vee gevlucht zijn. Half vol water stonden de platte schuitjes, waarmee men de zakken zand langs den dijk bracht, want de wagens konden niet over den dijk, daar de modder het berijden onmiogelijk maakte. De schuitjes slingerden en stampten op en neer en toch bleven de mannen daarop 's avonds en in den afge- loopen nacht aan het werk, het weder trot- scerende. De snerpende wind, die, hoe later het werd, des te meer in kracbt toenam en het koude water, dat zonder opihouden over de pas aangelegde borstwering heensloeg, deden de mannen van het fort Marken bin nen verkleumen en rillend uitzien naar de aflossing. Voortdm-end uitglijdend over de naLte klei, terwijl men zich ternauwernood kon staande houden in den stormwind, werd dan eindelijk de terngtocht aanvaard naar een lichtschijnsiel, dat uit een boerderij in den polder straalde. Daar konden alien, die op het bedreigde punt werkten, eenigs- zins op hun verhaal komen in een stal, waar het schaarsche petroleuun-licht het vee bescbeen, gereed voor de vlucht 't Is niet meer te doen aan den dijk, hoorden wij eenige soldaten zeggen. Ja, zoo was bet! en toch zetten andere mannen den strijd tegen het water voort. En op den eenzamen dijk, ver van Wor- merveer, ver van Zaandam, waai-van men atleen' heel in de verte enkele lichtjes zag, werd er gestreden tegen de schuimende gol- ven in den Oostzanerpolder, die niet op- liielden te beuken tegen de zakken zand, het zeildoek en de takkenbo.ssen op den drassigen dijk. De maan verdween adater de wolken, de wind werd een ware storm, de regen klet- terde neer, doch in den donkeren, laten avond, toen wij deze „unheimische" plek verlieten, bewogen zicli op de afsch&iding tusschen het wilde water en bet nog groene polderland, nog steeds enkele gedaanten heen en weder Zaandam. De Zuid-Westerstorm, die Woensdagavond kwam opzetten, heeft bet water in den Oost zanerpolder opgejaagd in de richling waar uit het was gekomen. Dientengevolge zakte het peil in den polder in twee uur tijds 6 c.M., zoodat voor het oogenblik bet ge vaar voor den Westz an er polder weer is af- gewend. Toch laat men zich liierdoor niet in slaap wiegen en wordt aan de verhooging van den ringdijk van den polder Westzaan met kracbt voortgewerkt. In Zaandam en de dorpen Kong, Zaandijk en Wormerveer, waar de ringdijk de boofd- verkeersweg is in Zaandam heet het de Westzijde, in Koog en Zaandijk de Lage Weg en in Wormerveer de Zaanweg gceft dit werk een heele bedrijvigheid. Zooals reeds werd medegedeeld, wordt op den weg over de geheete lengte van den ringdijk een dijkje gelegd op een hoogte van 0,60 -f- A.P. en ter breedte van 80 c.M. ALs men nu weet, dat op bet oogenblik het peil in de Zaan 0,35 A.P. is, dan blijkt daaruit, dat bijna een meter water meer in de Zaan noodig is om den polder te doen overloopen. Voor Koog en Zaandijk beteekent het leg gen van dit dijkje, wat een kistdam kon ge- heeten worden, een bed uidende versmatling van den loch al niet breeden weg. Wormerveer. Over den toestand aan de Zaanstreek ver namen wij Woensdag bet volgende: Als de waterstand blijft zooals hij thans is, zoo decide o ns d e gem een te-s ecre tar i s van Wormerveer mede, dan is hier nog geen ge- vaar. De potderweg langs de Zaan kan be- scbouwd worden als het laatste holwerk aan deze zijde van het water, dat door den Westzanerpolder naar bet Noordzeekanaal zou loopen. Eerst zouden echter nog de Beemster, Wijde Wormer en de Enge Wor mer moeten volloopen. Deze polders zijn 3 a 5 meter diep; de dijken worden daar ech ter versterkt en bezwaard. 600 man zijn daarmede bezig, hoofdzakelijk militairen. Door bet bestuur van den Westzanerpolder is het besluit genomen, om den geheelen potderweg langs de Zaan en de Nauernasche vaart op te hoogen over een lengte van 1800 M. De varhooging zal twee planken hoog zijn, met zakken zand aangevuld. In de verschillende gemeenten is men met deze bekisting van den weg bezig; de polder Westzaan draagt de kosten. De Zaan is thans niet hooger dan anders; door de slui- zen bij Zaandam en IJmuiden wordt ge- spuid. De Westzanerpolder i,s 2380 H.A. groot; het peil is thans nog normaal, het winterpeil is ongeveer A.P. Punnerend, 8 V2 uur 's avonds. Het vierde gedeelte van Punnerend staat onder water. De stormwind jaagt het wa ter de stad in. De Purmersteenweg en Nek- kerstraat staan bloot aan breede golven. Deze wegen zijn gevaarlijk en brokkelen at. Het water is sinds gistermiddag 1 uur 40 c.M. gestegen. IN GELDERLAND. Men meldt uit Harderwijk aan de Tel. Waar zich in deze dagen de aandacht meest concentreert op Noord-Holland en op netgeen daar geschied is, om menschen, die in levensgevaar rerkeerden, van den verdrinkingsdood te redden, daar is het billijk, aan de vergetelheid te ontruxken de betooning van zelfopofiering, die aan de Geldersche kust viel op te merken, waar met levensgevaar reddingen zyn volbracht. die van edelen zin en echte humaniteit getuigen. 't Was een groote waterplas de Putter- Dolder en droevig moest wel stemmen het gezicht van de voorbijdrtjvende koeien, pin- fen en varkens en van het huisraad uit zoovele woningen. Maar 't ergste was, dat er menschen in gevaar verkeerden en de middelen tot red ding ontbraken. Men wist, dat £en huis- ^ezin met acht kinderen in den grootsten nood verkeerde. Toen is het de veJdwachter Van 't Sant geweest, die eenige kloeke mannen om zich heen verzametd heeft met het voor nemen alles op het spel te zetten, om de menschen van den dood te redden. En 't is hem gelukt. Na vele vergeefsche pogingen is hp met een inmiddels beschikbaar gestelde boot over zee tot aan het huis gevaren en dank zp het moedig optredeu van Van 't Sant en zijne helpers, zpn er geen menschen- levens te betreuren. Ook in de buurtschap Diermen, waar menschen in doodsgevaar verkeerden, was het veldwachter Van 't Sant, die bp het gevaarvolle, doch prachtig gelukte redding- werk de leiding had. Hulde aaD dezen wakkeren politieman Hulde ook aan hen, die zich onder zijn leiding stelden en zijn aanwijzingen gehoor- zaam volgden Te Nijkerk is op initiatief van eenige notabele ingezetenen een oproep gericht tot jonge menschen in die gemeente, die bereid zijn eerste hulp in nood te ver- leenen, door het vervoer van noodzakelpke levensmiddelen aan menschen, die door het water ge'isoleerd zijn, aangezien een herhaling van de overstrooming mogelpk is. Het doel is dus in tijd van nood een reddingbrigade bp de hand te hebben. IN ZEELAND. De storm in Zeeland. De bpzondere correspondent van de Tel. te Vlissingen schrpft Dat hier, in Zeeland, 't gewest van polders, dijken en duinen, van rampen ook Zeeland, waar zooveel dorpen in den vloed sluimeren, dat hier 't droevig verhaal van de onheilen in Noord-Holland met innige belangstelling en meegevoel gelezen wordt, zal ik u wel niet moeten verzekeren. En natuurlijk volgt dan ook de dankbare op- merking (,Wat zijn wp er goed van af- gekomen J a, honderden handen zpn nu in deze provincie aan 't herstel van dijken, hoofden, golfbrekers bezig, maar ongelukken hebben we niet gehad. Den meesten angst schpnt men uitge- staan te hebben bij Philippine. Men heeft 't dorp met zakken zand en planken voor 't water moeten afsluiten. Dit was echter 't ergste niet. Men vreesde voor den Grooten Elisabethpolder. Maar de dijk hield stand en 't is bij de vrees gebleven. Op Walcheren staart men bij zulk ge- weldig weer naar den dijk van Westkappel. Hp is ons behoud of onze ondergang. Woensdag, bij 't bulderen van den storm stond ik op dit geducht bolwerk. In vlokken schuim sloegen de hooge golven op zpn flank uit elkaar. En dpkwerkers 250 man leven gedeeltelpk van den reus vroegen of het booze weer hun arbeid en brood brengen zou. Men beweert, dat de Westkapellenaars bij storm koeken bakken, omdat't gebulder over zee en land hun voordeel belooft verdiensten aan den dijk. Zelffi de »Gids voor Walcheren," vertelt het. En ik had dan ook gemeend, den geur van koekebak te zullen opsnuiven. Och, kom, zei mij de waard van een ouden herberg, dat is een praatje. Vroeger hadden veel menschen het hier maar arm En als 't nou hevig stormde. zeiden ze wel eens, zoo voor spreuk,/We gaan meer verdienen dan brood, we zullen koeken krijgen". Vandaar 't praatje over die koe ken bakkerp. Maar dat velen zeggen„Toe, laat 't maar eens goed waaien, dan is er brood aan den dijk", begrijp je wel. Kpk, daar gaan net de opzichters. Mannen vragen ze al of er iets te verdienen zou zpn. In 't dorp vond ik rust. Men vertrouwt op den reus, den sterken bewaker van Walcheren, Zeelands tuin. En de dijk heeft zich goed gehouden, ofschoon den volgenden dag toch alle 250 arbeiders aan 't werir moesten. Want de orkaan had steenen weggeslagen en palen gebroken, aan de zeeweringen gerukt en gerafeld. Er kwam brood in de huizen. In den nacht ook had men trouw ge- waakt, want 't water rees tot den kruinen sloeg er soms over. Men spreekt dikwpls over 't fort van Walcheren. Hier nu ligt het fort, tegen den eeuwenouden vijand, de zee. In 1540 werd 't aangelegd. 't Waren juist rampvolle jaren geweest. Op 5 November 1530 bezweken iD Kadzand 9 en Hulster Ambacht 36 poldersop Oostelijk Zuid-Beveland vergingen 17 dorpen St. Philipsland werd geheel overstroomd. En 2 jaar later werd de ramp van 1530 nog voltrokken. Zoodat de landvoogdes den Zeeuwen, tot herstel der dijken, voor den tijd van vier jaar, een jaarlpksche op- brengst van 2500 pond kwijtschold. De duinen van Walcheren hadden ont- zettend geleden. Toen begon men den aan leg van Westkappelschedijk. 't Waseenhis- torische gebeurtenis, gewichtig genoeg om Karel V naar de kleine stad" te lokken. En wat al geld heeft die dijk sedert gekost. .Men had hem gemakkelpk in klinkklaar zilver kunnen leggen", vertelt men u, om van die onkosten een denkbeeld te geven. Maar met hem is 't voor Walcheren ook er op of er onder". En weer heeft de veste zich kloek ge houden Stillekens breken de baren nu op zpn voet. Zullen ze weer lijken aanvoeren, zooals in de afgeloopen week. En mijnen Een brachten ze reeds. Kalm draaien de wieken van den molen, die op den dijk den wind tarten durft. En in even bedaard zelfvertrou wen verheft zich achter het dorp de hooge zware toren, waarop in vredestijd heerlijk lichtschijnt, totvriende- lijke leiding der zwalkende zeelui. J a, Zeeland is er goed af gekomen Bij die vreeselijke rampen in 't Noorden waag ik het niet, schade alhier op te sommen En ook bjj de herinnering aan 1916, toen de Koningin in het Zuiden troost en hulpe bracht, en er zoovelen getroost en geholpen moesten worden, slaakt men een zucht van verlichting en herstelt men dankbaar de schade, die men dan gering mag noemen. TER VEI /iEVNCOE 01 R UT.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 5