De wonderlsare poeders Belgisch Komiteit ,,Steunt Elkander" Verkeer op het post- en Telegraafkantoor te Ter Neuzen. Zijn wedervaren in Belgie. De gebeurtenissen te Vise en te Leuven. „Wifte Kruis", GF.MENG0E BERICHTEN. Laatste Berichters. 8URGERLI1KEN STAND. ADVERTENTIEN. Positie der Stoomschepen, TER NEUZEN. Op Wijdsifj aanstaande, 21 I Januari, om 5 ure stipt, 's namiddags, Ingang vrij. HET KOMITEIT. van het rent den de H. Crt I terde Wa-I am!). Het i Am s ter ete streek, Zuiderzee, t Noorden en Edam; wel een De toes land te Purmerend. In Purmerend blijft, volgens bericht van aisteren, het water nog voortdurend stijgen. Voortdurend komen tat van vluchtehn- «en uit den Purmerlanderpolder en vooral van de Nekkerstraat, die van Purmerend naar Nek loopt. De Luthersche kerk en het Luthersche weeshuis zijn voor de dakloozen beschik- baar gesteld. De dijken van den Wormer en den W ijde Wormer hebben tot nu toe stand gehou- den. Militairen zijn voortdurend in de weer deze dijken met zand en graszoden te ver- sterken. Uit Edam. Uit Edam werd ons van Dinsdagmiddag 1 uur gemeld: Daar het buiten laag water was, is het binnenwater 34 meter gevallen. Zoolang de gaten in de dijken niet gestopt zijn, brengt elke verandering in den water- stand buiten ook verandering in den water- stand binnen. Het gevaar voor den polder Zeevang (groot ongeveer 3200 H.A., waar- de ongeveer 6.000.000 gulden) is de eerste dagen niet voorbij. Met kracht word! ge- werkt aan het verzwaren der binnendij- ken; ook aan de buitendijken is men druk bezig. De treinenloop is nog gestoord. Naar Volendam wordt niemand zonder schrifle- Jijke verklaring van den burgemeester door- gelaten. Versehillende berichlen. Te Zunderdorp zijn Dinsdagnacht 20 leven- de schapen gestolen per schuit. De dieven, die nog in het bezit der dieren werden be- vonden, zijn te Amsterdam gesnapt en in- gerekend. In geheel Waterland is het drinkwater Ledorven. Een spoedige toevoer uit Am sterdam is dringend noodzakelijk. Te Durgerdam is door vele ingezetenen, bij gestaan door militairen, de aangerichle verwoesting bijna hersteld, zoodat het ge vaar voor doorbraak voorloopig geweken is. Nabij Zeeburg verzamelen zich voortdu rend tienduizenden Amsterdammers, om een bezoek aan het ondergelioopen land te bren- gen. Zij worden echter door militairen te- gengehouden. Aan het Kinselmeer, dat door de door braak van 4 Februari 1825 ontstaan is, heeft het water den binnenvoet van den "Water 1 andschen dijk weggespoeld. Daardoor •ontstond een kuil, waarin over een lengte van 50 meters van af den kruin de helft van den dijk is weggevallen. De buitenste helft met de isteenen glooi'ing bleef onbe- schadigd, zoodat er geen doorbraak ont stond. Uit Purmerend: In de gister gehouden spoedeischende raadsvergadering is beslolcn aan de Watersnoodscommissie een krediet van 2000 toe te staan. De Koningin geefl 10.000 gulden. Men meldt ons uit Amsterdam: De Ko- ningin heeft den heer S. P. van Eeghen ten paleize ontvangen, in zijn kwaliteit van voor zitter van Administrateuren der Algemeene Vereenigde Commissie tot leniging van ram- pen door Watersnood, ten einde van den heer Van Eeghen eenige inlichtingen te ver- kxijgen omtrent de werkwijze der commissie. De Koningin heeft den heer Van Eeghen xneegedeeld, dat zij bereid is met een gift van tienduizend gulden de lijist te openen, met dien verstande, dat, wanneer mocht blijken, dat later rneer noodig is dan de dan ingekomen giften mochten bedragen, H. M. het voornemen heeft een tweede gift te laten volgen. De Koningin in Waterland. Omtrent het bezoek, Maandag door de Koningin aan het geteisterde Waterland ge- bracht, wordt o.m. nog het volgende ge meld Bij haar bezoek aan Broek-in-Waterland ging de Koningin ook nog naar het door water afgescheiden tweede gedeelte van het dorp, waar zij de kleine buurt, die water- vrij gebleven was, geheel bezichtigde, on- danks de vnile modderbrij, die er op straat lag. H. M. vertrok daarna naar Monniken- dam, met de snelle motorbooten een af- stand van een klein half uur. Ook daar, evenals in Broek, bezochf zij de berk, die nu tot koeienstal diende, en om 111/4 uur voeren de beaten de haven uit. Het was een ontroerend oogenblik, toen de samen- gestroomde Monnikendammers, een kleurige groep op het havenhoofd, spontaan het Wilheljnus aanhieven. Ii. M. dankle door hen vriendelijk toe te wuiven. In Volendam slroomde de gansche bevol- king samen toen de motorbooten in zicht kwamen. Ook hier maakte Hr. M.'s komst diepen indruk; zij was onvermoeid en ver- toefde lang in het dorp, daarbij in vele huizen een bezoek afleggend, de menschen vriendelijk en deelnemend toesprekend en vele goede gaven deponeerend bij het Vo- lendamsche Roode Kruis. Hier zagen we, dat de koninklijke boot een aantal pakken wollen kinderkleertjes en wollen en linnen ondergoed bevatte, die aan het Roode Kruis werden uitgegeven. Even voor Hr. M.'s vertrek kwam iemand mededeelen, dat een stervende vrouw, die nog nooil de Koningin gezien had, had ge- vraagd, of zij in haar laatste levensuren H. M. nog even mocht zien. De Koningin ging onmiddellijk naar haar toe en maakte het anne vrouwtje zielsgelukkig met eenige hartelijke woorden. Om half twee keerde H. M. naar Amster dam terug, nadat zij bij versehillende dorps- notabelen, o.a. bij den oudsten wethouder, Eelting, die haar rondleidde, bij den pastoor en den dokter belangstellend inlichtingen bad ingewonnen over den toestand. De Prins op Marken. Prins Hendrik verlrok Maandagmorgen om 11 uur per torpedoboot uit Amsterdam naar Marken. De Prins werd vergezeld door een adjudant en zijn lijfjager. Z. K. H. verbleef het grootste deel van den dag op Marken, waar hij ontvangen werd door den burge meester, den heer De Groot, in ambtsge- waad. Hij bezocht vele der zwaar getroffen gezinnen, onderhield zich vriendelijk met de menschen en bracht per jol een bezoek aan al de (nu door water onderling geschei- den) buurten van het eiland. De Prins lunch te in het raadhuis; een koud maal was door den j'ager in een mand nieegeno men. Op Marken waren ook de heeren W. ba ron Tacts van Amerongen en Adrian, di- recteuren der Stoomvaart-—Maatschappij „Oceaan", die per motorboot een hoeveel- lieid levensmiddelen, t. w. 900 brooden, een zak zout en een zak gist, en 15 tonnen drinkwater naar het eiland hadden gebracht. De Prins keerde in den namiddag per tor pedoboot naar Amsterdam terug. Een treffende bijzonderheid. Men meldt ons nog een treffende bijzon derheid in verband met 's Prinsen bezoek. De matroos Stoker, met de torpedoboot meegekomen, volgde na aankomst, achter den Prins en zijn gezelschap, het smalle pad. Plotseling vliegt een schreiende vrouw op den jongeman toe en neemt den even- eens snikkenden matroos mee. De ouder- looze knaap verlo-or zijn laatste, naaste familieleden, zijn drie zusters, bij de ramp. Later zag onze berichtgever hem in een jolletje overzetten over het ondergeioopen land, hij hield den zakdoek slijf voor de 00 gen. Vergadering van de Algemeene Vereenigde Commissie ter Leniging van Dampen door watersnood in Nederland. Te Amsterdam vergaderde bovengenoemae commissie ten Raadhuize, onder voorzitter- schap van den burgemeester. De heer S. P. van Eeghen, voorzitter van Administrateuren van het Fonds der Com missie, deelde mede, dat hij Zaterdag, jongst- Leden bezoek had ontvangen van baron Van Geen, particulier secretaris van H. M. de Koningin. De heer Van Geen deelde mede, dat H. M. bereid was de commissie dadelijk een bijdrage in geld te doen toekomen, in- dien de Algemeene Vereenigde Commissie van oordeel was, dat een beroep op het pu- bliek moest worden gedaan. De heer Van Eeghen heeft den heer Van Geen verzocht zijn erkentelijkheid voor het aanbod van H. M. over te brengen. De heer Van Eeghen zette voorts uileen, dat de toestand thans zoodanig is, dat een beroep op het publiek moet worden gedaan. Het fonds van de Algemeene Vereenigde Commissie bedraagt effectief drie-honderd- duizend gulden. Hoewel deze gelden voor loopig voldoende zullen zijn om den eersten nood te lenigen, ligt het voor de hand, dat de commissie op verre na niet over genoeg- zame gelden beschikt om alien nood te lenigen. Met algemeene stemmen werd beslolcn een beroep op het publiek te doen. Ten slotle werd een Uitvoerend Comite benoemd, bestaande uit Administrateuren van 'net Fonds, te weten de heeren: S. P. van Eeghen, voorzitter; Mr. W. S. J. van Waterschool van der Gracht, Mr. R. van Rees, Mr. K. J. Philips, leden; L. Sillem (firma Hope Co, Keizergracht 579-581, Amsterdam), penningmeester, en Mr. A. W. Gerrilzen, (Keizergracht 573, Amsterdam), se cretaris. Be overstrocming in Groningen. Omtrent de doorbraak tusschen Gronin gen en Palerswolde meldt de „N. Pr. Gr. Crt.": Men vordert goed met het voorloo- pige herstellen van de dijkbreuk. Reeds was men Maandag zoo ver, dat van de 40 M. de kleinste helft der breuk was dicht gemaakl. Onderwijl stroomt nog het water inaar steeds den polder in, met een val van ongeveer een voet. Het staat dus vast, dat de kom van het overstroomde terrein steeds grooter wordt. Door steeds imeer uithreiding van het wa- tergebied worden ook de bewoners aan den Peizervveg uit hun huizen verdreven. De tramdienst GroningenDrachten is van het station Groningen af gestaakt. De rcizi- gers worden bij het cafe-Nieslijl, waar de weg naar Hoogkerk gaat, in- en uitgelaten. Het water was Maandagnamiddag, sedert Zondagnamiddag, nog 7 a 8 c.M. gestegen. Het gevolg is, dat de spoordienst Vier- verlatenGroningen (lijn Leeuwarden-Gro- ningen) gevaar loopt gestaakt te moeten worden. Het water staat tot de rails toe. Gewoonlijk wordt de afstand van Gronin gen-Vierverlaten in 6 minuten afgelegd; nu heeft men daarvoor 25 minuten noodig. In den Anna Paulownapolder. Nu ook de Westpoilder van Anna Pau- Iowna is ondergeloopen, is de postdienst van Wieringen op Anna Paulowna geheel gestaakt. Reeds was men versloken van telefonische verbinding, daar sedert den storm de kabel in de zee is gebroken. Nu ook van geregelde postverbinding met den vasten wal. Iioogstens zal er voorloopig eenmaal per dag verbinding met den vas ten wal zijn, door de postboot op Medem- blik. Vernieuwd bezoek van H. M. de Koningin. H. M. de Koningin bracht gisteren op- nieuw een bezoek aan de geteisterde stre- ken van Noord-Holland, o.m. aan Edam, waar zij als gewoonlijk belangstellend naar een en ander informeerde, een bezoek aan de Groote Kerk, waarin nu 500 koeien ge- stald zijn en ook de zwaar bedreigde pun- ten van den dijk bezichtigde, waar de mili tairen thans hard werken om voorziening aan te brengen. In den namiddag werd ook Marken be zocht. De toestand wordt eras tiger. Gisteren werd uit Zaandam bericht, dat he.t water nog steeds wassende was. Men doet alles wat mogelijk is om de waterkee- rende dijken en ook zeifs reservedijken te versterken. Groote kosten worden hieraan besteed, uit overweging, dat ©ene verdere overstroom ing voor de dan weer getroffen polders nog grooter nadeel zal teweegbren- gen. Smokkelaars doodgeschoten. Maandagnacht trachtten twee smokkelaars, woonachtig te Berg-en-Dal, zakken met rijst over de grens bij Beek te smokkelen. Zg werden door de Nederlandsche kommie- zen betrapt en namen de vlucht in de ricbting van Berg-en-Dal. De douane-be- ambten, die van hun vuurwapenen gebruik moesten maken, gaven vuur en wondden den een in den hals, den ander in de buik, met het gevolg dat beiden overleden. Verdronken. Te Zaandam hadden Zondagmiddag twee dames uit Amsterdam een bezoek gebracht aan een familielid, met bet doel tevens het overstroomde gebied in oogeDSchouw te nemen. Toen zij door het familielid, om een omweg te besparen, met een schuitje naar het spoorwegst.ation werden gebracht, kan- telde bp het uitstappen het bootje, met het gevolg "dat alle drie te water geraakten. De roeier was spoedig op het droge, doch de twee dames werden bewusteloos aan wal gebracht. Van een haver gelukte het de levensgeesten weder op te wekken, doch ten opzichte van de tweede dame slaagde men hier niet in, ondanks de krach- tige pogingen van mejuffrouw dr. Van Roojen. Konijnen als ratten. De konijnen komen in het wild in Duitsch- land zoo talrijk voor dat de spoorwegdirec- ties aan hun beambten verlof hebben gege- ven, jacht op de konijnen te maken daar zij een gevaar vormen voor de spoordpken. De vellen moeten aan de militaire auto- riteiten worden afgeleverd, die er zooals be- kend is, moffeu van maken. Het vleesch kan voor eigen gebruik benut worden. VischvanfiSt in de kazerne. In Mpnden, bij Naarden, waar de over- strooming zwaar heeft huisgehouden, de polders een halven meter onder water zettend, de schuurtjes achter de huizen der armen vernielend, kippen, gotten en schapen ver- loren deed gaan, liep 60k het water in de Slot-batterij (kazerne). Nadat Maandag ongeveer 5 c. M. water uitgemaald was, trok een der officieren met eenige onderofficieren in de Slot batterij om eens poolsboogte te nemeu van de aan- gerichte schade. Tot hun groote verwondering zwommen daar als in een aquarium een flink aantal brasems, bliekjes en baarzen rond. Binnen een kwartier tijd hadden de heeren op die wijze in de onderofficierskamer 10 pond versche zoetwatervisch gevangen. Wel een der zonderlingste vtschvangsten in deze rampspoedige tijuen. Er van door. Vrouw van Ee, de echtgenoote van den man, die gevangen zit voor de gruwelijke Zeis- ter-moordzaak heeft den tijd van het alleen zijn te lang gevonden en zich in haar lot getroost met den kostganger. Samen zijn zij met onbekende bestemming, vertrokken, 3 jeugdige kinderen waarvan de jongste 3 maanden, aan hun lot overlatende. Medelijdende buren hebben zich nu het lot der kleineu aangetrokken tot zoolang er afdoende voor ben zal zijn gezorgd. Ernstige verwonding. Men meldt ons uit Steenwijkerwold d.d. 17 Januari, aan de Tel.: Zekere heer J. ten W., iemand diejaren lang in Indie een goede betrekking bekleedde en naar zijn vele uitgaven en verteringen te oordeelen een flink bedrag aan geld moet overgespaard hebben, die thans, sedert on geveer een jaar bij een ver familielid te Onna thuis is, kwam hedennacht overdekt met wonden bij den nabij wonenden spoor- wegwachter W. Bonne invluchten. Omtrent deze verwondingen vernemen wij het volgen de Ten W. was met zijn huisgenooten A. van D. en vrouw en diens vader W. van L., op Nieuwjaarsvisite, welke visite, in deze streken de geheele maand Januari gehouden worden, geweest. Vrij zeker is dejeneverflesch goed aange- sproken, althans na de thuiskomst, ongeveer drie uur in den nacht, is er een hoogloopen- de twist ontstaat. Van D. en van L. moeten toen, de een gewapend met een kantschop de andere met een mestvork, hun comraen- saal te lijf zijn gegaan. Met afschuwelijke wonden in hoofd, borst, ja over bijna het geheele lichaam kwam de man bp genoern- den spoorwegwachter invluchten. Laatstgenoemde heeft dadelijk daarop de hulp ingeroepen van dr. A. de Jong te Steenwijk, die den uit zooveei wonden bloedenden man verbond. Ook de vrouw van Van D. moet een steek in de dij hebben ontvangen. Naar men ons mededeelt, moet de toestand van J. ten W. ernstig zijn. Landweerlicliiing 1910 en mililieliehting 1906 met klein verlof. De landweerlicliting 1910, het leader inbe- grepen, zal op 28 Januari a.is. in genot van voorloopig klein verlof worden gesteld. Al hetgeen ten aanzien van het verlof der land- weerlichling 1909 was bepaald, is ook van krachl voot' deze lichtihg. Op 28 Januari aanstaande worden tevens in de gelegenh eid to I het verkrij gen van klein verlof gesteld de militielichting 1906 van het korps pantserfortartillerie, met inbe- grip van lie! tot die licit ting belioorend kader, alsmede van liet korps torpedisten, echter met uitzondering van het militieka- der. Maatregelen worden genointen, teneinde zoo spoedig mogelijk liet mililiekader der torpe disten in liet genot van verlof te doen deel en. Het standpunt onzer Regeering omlrenl sleun uit het Imitenland voor den watersnood. Naar men ons mededeelt, neemt onze Regee- ring liet slandpunt in, dat, waar in de oorlog- voerende landen zoovele en ernstige nooden aanspraak hebben op de openbare offerva-ir- digheid, Nederlanid, hoewel diep waardiee- rende de hartelijke gevoelens, die bij gele genheid van de jongste overstroomingen uit deu vreemde tot ions zijtn igekomen, geen stof- felijke hulp zou niogen aanvaarden, uit in- zamelingen, die in bedoelde landen tot le niging van den nood mioehten worden voor genonten. Deelnemingsbetuigingen uit den vreemde. De versehillende vertegenwoordigers van weemde mogendlieden aan ons Hof heb ben den Minister van Buitenlandsche Zaken hun deelneming betuigd, ter gelegenheid van 1 ft 1 5. 19 14. Aantal. Bedragen. Aantal. Bedragen. Geheelen omvang van het geldelijk beheer Verkoop van zegels Yerzonden aaugeteekende stukken Onlvangen idem Gestorte postwissels Uitbetaalde idem Verzonden pakketteu Ontvangen pakketten Ter invordering aangeboden quitantien Betaalde quitantien Inlagen op de Spaarbank Terugbetalingen idem Nieuw uitgegeven spaarbank Gestorte premien Rijksverzekeringsbank Uitbetaling ten behoeve van de idem Uitbetaling ingevolge de Invaliditeitswet Per dag verzonden depeches (briefpost) Idem ontvangen Verzonden telegrammen Ontvangen telegrammen Opgenomen en verder geseinde telegrammen Transiteerende telegrammen Locale telefoongesprekken Interlocale gesprekken Transiteerende telefoongesprekken Verzonden telefoon oproepberichten Ontvangen idem 9.879 8.926 2-2.244 14.911 14.856 24.522 9.822 16.642 2.554 1.864 237 661 1.825 16.063 47 45 34 013 18.369 86.183 2.026 37.200 53.927 74.224 732 467 1.771,240,33i 45.97 2,32 i 429.566,70 354.483,50 296.230,60 555 095.561 184.303,71 211 904,53 7.569,51 i 13.651,81 31.125,— 6.487 7.169 20.479 10.787 11.437 22.499 7.971 16.300 3.582 1.843 291 664 1.854 40 41 25.798 19.902 95.146 2.679 38.792 38.474 570 308 1.135,203,15* 39.688,97 420.194,67* 244.737,12* 164.900,74 422.813,38 198.118,43 258.265,57 20.524,67* 12.309,37* de ramp, die, als gevolg van de overstroo- ming, Nederland heeft getroffen. De gezan- ten van Frankrijk, Oostenrijk-Hongarije en Turkije, hebben zulks in opdracht nam ens limine regeeringen gedaan. De heer Allize overhandigde bij deze ge legenheid den Minister een hooggewaardeer- de gift van 5000 francs, door de Regeering der Fransche Republiek voor de slachtof- fers bestemd. Eene benoeming. Bij Ivon. besluii is benoemd toi ontvanger der direcie belastingen te Edam, de heer W. M. Weve, thans te Oostburg. TWEEDE KAMER. Naar in parlementaire kringen verluidt, zullen ook in de Eerste Earner stemmen opgaan, om bij de staatsbegrooting in Febru ari a.s. een comite-generaal te doen houden teneinde de Regeering in de gelegenheid te stellen, aan de Earner versehillende in lichtingen te verstrekken. De jaardag van den Duiischen Keizer. Met eerbiediging van den wensch van den Duitschen Eeizer zal onder de tegen- woordige omstandigheden ook dit jaar diens verjaring op 27 dezer niet feestelijk worden gevierd en zal het feestmaal aan het Duitsche gezantschap in Den Haag achterwege blijven. Wel moet weder in den kring der Duitschers aldaar eene kerkelijke vieriDg van's Eeizers jaardag worden voorbereid. Prins Hendrik naar de overstroomde streken. Bp zijn gisteren aan Nijkerk gebracht bezoek, begaf Z. E. H. Prins Hendrik zich van Nijkerk over Amersfoort naar Hoog- land en verder per roeiboot naar Bunschoten en Spakenburg, om vandaar naar Bunschoten terug te keeren. Vervolgens ging de terug- tocht per wagen langs beslijkte modderige wegen, naar Hoogland, vanwaar de Prins per auto naar Utrecht reed, om per spoor Daar Den Haag terug te keeren. De Prins, die geen oogenblik opzag tegen den moeilijken rondgang, bezocht ver- scheidene boerderijen en onderhield zich met vele inwoners over de ramp. Eon Koninklijke gift. H. M. de koningin-Moeder heeft, naar aanleiding v-an den watersnood aan de al gemeene vereenigde commissie ter leniging van rampen door watersnood in Nederland 5000 doen toekomen. Watersnood. HAARLEM. In de heden gehouden zit- ting van Gedeputeerde Staten van Noord- HoUand is besloten, teneinde de waters nood in die provineie zooveel mogelijk te beperken, en te trachten verdere inundatie te voorkomen onder toezicht vanwege de provineie, waar noodig, een noodwater- keering te doen aanbrengen, die, wanneer het plan daartoe uitvoerbaar is^al loopen van de Oostzijde van de Zaan, vervolgens de spoor'oaan Oostzaan—Purmerend zal volgen, verder gaan langs den ringdijk van de Purmer en verder langs den ringdijk tot nabij Edam en van Edam naar zee. Bij het tot stand komen der water- keering zullen ook de bezwaren die aan het dichten der gaten in den Waterlandschen zeedgk zijn verbonden, verminderen. In afwachting van een zoo spoedig mogelijk by de Provinciale Staten in te dienen voor- stel zal met de uitvoering van een en ander terstond worden begonnen. PURMEREND. Van 'snamiddags 8 uur: De toestand aan den Wormerdgk is zeer kritiek, deze dreigt ieder oogenblik door te breken. De wind wordt sterker en de golven beuken de dpken. Ieder vlucht. Ook te Purmerend is de toestand ernstig, daar het water voortdurend stpgt. De Eoestraat staat reeds onder water. Een vonnis. Het Haagsehe gerechtshof veroordeelde heden den scheikundig-ingenieur S. Delm tot 3 maanden hechtenis, ter zake van het ver- oorzaken van den dood van 2 personen door schuld, doordien hp op 3 Februari 11. op den Leidschen straatweg met zpn auto zoo hard heeft gereden, dat tgdig uitwyken om een botsing met een andere auto te voor komen, niet meer mogeHjk was. De recht- bank had beklaagde 4 maanden hechtenis opgelegd. De onderhandclingen afgebroken. PARIJS. De onderhandelingen tusschen Montenegro en Oostenrijk-Hongarije zijn weer afgebroken, daar Montenegro de ge- stelde voorwaarden onaannemelijk acht. De Koninklijke familie en het corps di- plomaliek vertrekken naar Italic. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 4 Jan. Petrus Theodowes Carpentier, oud 22 j., jm. en Elisabeth Verdurraen, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Jan. Norbertus Lau- wereijs, oud 25 j., jm. en Angelina de Burger, oud 21 j., jd. Petrus Roelans, oud 33 j., jm. er, Petro- nella Maria van Troost, oud 33 j., jd. 15 Jan. Johannes Ludovicus Freijser, oud 38 j., jrn. en Emma Josephina Coleta van Waterschoot, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 Jan. Etniel, z. van Gijsbertus Kint en van Louisa Marcelis. Imelda Angela, d. van Emilius Constantinus Fassaert en van Judoca van Mol. 4 Jan. Alphonsus, z. van Petrus Augustinus Stallaert en van Maria Louisa Hiel. 6 Jan. Julius, z. van Theophilus Janssens en van Maria Janssens3 11 Jan. Alouisius. z. van Jan Francies de Booij en van Anna Maria Dorothea Lauwers. 13 Jan. Jo- sephus, z. van Josephus Koole en van Louisa Chris tina Andriessen. 14 Jan. Petrus Adrianus, z. van Jacobus Johannes Neeteson en van Pieternella Jacoba van Dixhoorn. Overlijden. 30 Dec. Cialia Raman, oud 34 j., d. van J^eopoldus en van Johanna Herman. 3 Jan. Josephus de Nijs, oud 21 j z. van Petrus en van Apolonia de Blok. OYERSLAG. Geboorten. 12 Jan. Maria Leonia, d. van Leo Verdurmen en van Clementina van der Sijpt. ST. JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 7 Jan. Franciscus Josephus De Belie, oud 24 j., jm. en Amelia Francisea De Geest, oud 17 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Jan. Disiderius Maes, oud 28 j., jm. en Johanna Yerschelden, oud 22 j., jd. Geboorten. 2 Jan. Catharina Maria, d. van Jose phus de Loos en van Francisea de Witte. 5 Jan. Franciscus, z. van Johannes Augustus De Kesel en van Emelia Peeters. 8 Jan. Augusta, d. van August Joseph Elegeert en van Maria Mathilda Beaurain. 11 Jan. Maria, d. van Emilius Janssens en van Emerentia Dnllaert (van Stekene B.) Overlijden. 31 Dec. Constantinus van Waterschoot, oud 72 j., echtg. van Joanna Francisea van Lande- gem. 1 Jan. Oscar Emeleer, oud 1 j., z. van Ca- millus en van Celestina Melania Jansens. 4 Jan. Celestina Van Bosch, oud 63 j., wonende te Wllle- broeck (B.) 5 Jan. Cijriel Jozef Frans Aerts, oud 15 j., wonende te Kemseke (B.) 7 Jan. Clementina Ingels, oud 61 j., echtg. van Josephus Charles Louis Hesters. 9 Jan. Petrus Bolsens, oud 81 j., weduwn. van Maria Pieternella Temmerman. ZUIDDORPE. Huwelijks-aangiften. 28 Dec. Adrianus Johannes Pijnenburg (van Eindhoven), oud 32 j., jm. en Irma Maria Herman, oud 19 j., jd. 10 Jan. Philemon Bernardns Coppieters, oud 23 j., jm. en Yalentina I.eonia Maria de Winter, oud 29 j., wed. Geboorten. 27 Dec. Anna Francisea, d. van Ca- mile Dhert en van Cornelia Maria de Danschutter. 11 Jan. Georges Leon Albert, z van Maurice Charles Ilaus en van Romanie Maes. Overlijden. 31 Dec. Ren6 Edmundus Kindt, oud 2 m., z. van Alphonsus en van Suluira Maria Cop pieters. SCHEEPVA AKTBKWEGrlNGL Van 17 tot en met 18 Januari werden langs de Oostsluizen alhier 25 binnen- vaartuigen op- en 20 afgeschutlangs de Middensluizen 25 op- en 20 afgeschut en langs de Westsluizen 4 opgeschut. s.s. ELISABETH in het droogdok te Amsterdam, ss. HELENA vertrekt heden van Amsterdam naar Cardiff. s.s. MAGDALENA van Rosario naar Rotterdam ver trok 14 dezer van Montevideo, s.s. CORNELIS van Rotterdam naar Cardiff passeerde 16 dezer Dungeness. iD de groote zaal van het /Hotel des Pays- Bas" Ter Neuzen, zal de heer L» NEO&tfELD van Vlissingen, Nederlandsch journalist en gewezen oorlogscorrespondent in Belgie, eene lexing geven over De bewoners van Ter Neuzen en den omtrek, zoo Nederlanders als Belgen, worden hierdoor beleefd uitgenoodigd deze voor- dracht, die hoogst interessant belooft te zpn, bij te wonen. zpn weer voorradig bp de Firma A. VAN O VERBEEKE—LECNIS, ook voor weder- verkoopers.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3