ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. 6327. Zaterdag 15 Januari 1916 6 j targang. ABONNEMENT: ADVERTENTIEN Telefoon 25. Bit Blad yersehijnt Maandag^, Woensdag- en Vrijdagavond, uitgezonderd op Feestdagen, bij de Firma P. J. VAN DE 8ANDE te Ter Nenzen. JD E3BSTB BLAD. BINNENLAND. Per 3 maanden binnen de stad 1.Franco per post voor Nederland 1.10. Bij vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika 1.65, overig Buitenland /2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10. Bij ciirecte opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 uur op den dag der uitgave. Sinaasappelen. De Maashaven op een mijn geloopen. Het schielen op een auto. Gelij k gemeld is, werd voor enkele weken op den straatweg van Etten naar Breda nabij het Liesbosch een auto door mili- tairen beschoten, waarbij de beide inzitten- den, de heer Van Dijk en kapelaan Melsen, beiden uit Teteringen, werden gewond. Naar men uit Breda aan het ffHbl." mede 4 deelt, is de majoor van den generalen staf Moiler Massis namens den Minister van Oorlog leedwezen komen betuigen over het overkomen ongeval, terwijl tevens den beeren verzekerd werd dat de kosten der verple- ging voor rekening van het Rjjk zouden zijn. Tot nog toe is de kogel, waai;door de kapelaan getroffen werd, niet kunnen ver- wjjderd worden. De stoomschepen van de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot-maatscbappjj, die uit de Spaausche havens fruit in ons land aanvoeren, werden, naar de N. R. Crt. meldt, tot korten tijd geleden, in verband met het bestaande contract tusschen deze maatschappij en de Engelsche regeering, door de Engelsche autoriteiten ongemoeid gel at en. Echter zjjn de Helena en de Iris, die hier ter stede zijn aangekomen, en de Agamemnon, Bachus, Euterpe, Pomona en Tellus, die Daar Amsterdam zijn gegaan, en van welke schepen de iadingen hoofd- zakeljjk bestonden uit sinaasappelen, de een korter, de andere gedurende iangeren tijd in Engeland opgehouden en ten slotte vrij- gelaten, op voorwaarde, dat de lading hier niet rnocbt worden afgeleverd. De schepen zijn na aankomst gelost en de vruchteu liggen thans hoog opgestapeld in de loodsen. Onderhandelingen hebben tot dusver nog geen resultaat opgeleverdmocht dit nog eenigen tijd aanhouden, dan bestaat er groote kans, dat een overgroot gedeelte van de aangevoerde fruit zal bederven. Het van New-Orleans naar Rotterdam bestemde Nederlandsche stoomsehip Maas haven is Donderdagochtend ten Westenvan de Galloper op een mijn geloopen en in zinkenden toestand door de bemanning, bestaande uit 23 personen, verlaten. Het Woensdagnacht van Rotterdam naar Java vertrokken stoomsehip Goentoer is in de nabjjheid van de Maashaven en tracht hulp te verleenen. Er staat veel zee. (De Maashaven, groot bruto 2609 en netto 1689 register ton, werd in 1906 door de scheepsbouwmeesters Bonn en Mees te Rotterdam gebouwd. Het behoort aan de N. V. Maatschappij Stoomsehip Maas haven, directie firma Gebroeders Van Uden, aldaar.) GEMEENTERAAD VAN TEE NEUZEN. Vergadering van Donderdag 13 Januari 1916, des voomniddags 10 uur. Voorzitter de fieer J. Huizinga, burge meester. Tegenwoordig de Leden: R. Scheele, J. de Bruijne, M. Eijke, E. H. T. van Borssum Waalkes, D. Scheele, H. B. van Nes, R. E. G. NOlson en L. T. van Hasselt. Afwezig de heeren A. Visser, D. J. Dees, J. J. de Jager, A. C. Lensen en A. H. Donze. De voorzitter opent de vergadering. Hij ineent in den geest van alle leden van den raad te spreken, wanneer hij een woord van dank uit, dat het hen nog vergund is, te kunnen vergaderen, terwijl ons land in een tijdperk van vrede verkeert, wat een tegenstelling is in verschillende andere en aangrenzende landen. Ai wordt Jiet iden raaid inlet gevraagd daarin eene heslissing te nemen, zoo meent hij toch, dat het niet ongepast is, de hoop uit te spreken, dat de oorlog spoedig moge wor den heeindigjd, en we ook in ons vader- land weer tot het normale leven terugkomen en daaronder mogen voortleven. Spreker wii zich ditmaal onthouden van het noemen van cijfers, die een beeld zou den geven van de meer betrekkelijke wel- vaarl dezer gemeente, waar de grouts te bron der welvaai-t, de zeevaart, geheel stil staat. Wei wil hij aanstippen, dat het in de 52 vergaderingen, die burgemeester en wetliou- rters in het afgeloopen jaar hielden, slechts eenmaal is voorgekomen, dat er geen heslis sing moest worden genomen omtrent ver- zoeken tot bouwen of he! uilvoeren van grootere of kleinere henstellingen aan ge- houwen, waaruit blijkt, dat, na den stilsland in het naj.aar van 1911, de bedrijvigheid in de houwvakken zich weer spoedig vrijwel heeft hersteld. NieItegenslaande een groot aanlal ingeze- tenen, wegens stilvallen van werk, niet het minst door het stilleggen der cokes-ovens te Sluiskil, naar elders vertrokken, om werk te zoeken, is er toch nog eene toename van bevolking, zij het dan ook niet groot. Ook uit het werk van het plaatselijk steun- comite hlijkt, dat de toestand, naar omstan- digheden, niet onbevredigend was. Er was eene week in October, dat dit slechts 90 moest uitkeeren, in eene week van Novem ber moest slechts f 102,65 en in December in eene week 211,15 uitgekeerd worden. Daaruil blijkt, dat onder de werklieden voor het grootste deel nog een zeleere mate van welvaart heerschte, al valt het niet te ont- kennen, dat een groot aantal hunner toch door de tegenwoordige toestanden gedrukt wordt. Dankbaar herdenkt spreker ook de in Den Haag genomen heslissing, waarbij aan de gemeente eene met 2000 verhoogde subsidie werd toegekend ten hate van de hoogere hurgerschool. Waar de regeering is voorgegaan, in de bevordering van de be- langen der school, mag thans worden afge- vraagd, of ook de raad maatregelen zal nemen, om de helangen der school te be- vorderen, door misschien over te gaan lot verlaging van het schoolgeld voor de leer- lingen uit de buitengemeenten, waardoor de school eene grootere bevolking zou kun nen krijgen, terwijl ook de hoop wordt uit- gesproken, dat het personeel, daaraan werk- zaam, zal medewerken aan de bevordering van den bloei der school, waaraan evenwel niet wordt getwijfeld. Verwacht mag wor den, dat zij, zoowel hij toelaling als bevor dering van ieerlingen, rekening zullen hou- den met de berkomst der Candida ten, en dat zij zoodanige heslissingen zullen nemen, dat deze mogen leiden tot bevordering van den goeden naam der hoogere hurgerschool van deze gemeente. De gemeenteraad zal ook in dil jaar wor den geroepen tot belangrijke heslissingen. Er mag worden verwacht, dat zal voortge- gaan worden met het voltooien van het in orde brengen van het bouwterrein in de omgeving der hoogere hurgerschool, en dat dit zal worden een mooi deel onzer ge meente. Ook zal de raad dit jaar geroepen worden, om meer in het bijzonder zijne aandacht te wijden aan het vraagstuk der volkshuis- ves Ling. Spreker wil hierop thans niet ver- der vooruitloopen, miaar meent loch te moe- ten aanstippen, dat dit vraagstuk aan de orde zal komen. Met verlangen wordt uitgezien naar de betere regeling der financieele verhouding tusschen het rijk en de gemeente, welke door de regeering bij de Tweede Kamer is ingediend. Spreker dankt voor de belangstelling, die hem en zijn gezin t>ij de wisseling des jaars is te beurt gevallen. Hij wenscht alle leden, dal het hun in het nieuwe jaar, zoowel voor hun persoon als voor hun gezin, moge welgaan. Ilij hoopt, dat alien met hem ook thans weer vruchlhaar mogen samenwerken aan de bevordering der belangen, waarvan zij de behartigipg op zich hebben genoimen, en dat het moge gelukken alles te weerhou- den, wat strekken kan lot nadeel der ge meente, dat het werk moge gedijen, onder hiding en den zegen van God, in wiens hand alle zegen is gelegen. (Teekenen van instemming). Spreker deelt mode, dat de heeren Visser en Donze wegens ziekte afwezig zijn en de heeren Dees en Lensen wegens uitstedighcid. Daarna stelt hij aan de orde: 1. Noiulen. De notulen der vergadering van 16 Decem ber 11. worden onveranderd vastgesteld. 2. Inigckomen slukken. a. Een b-esluit van gedepuleerde s La ten van Zeeland, did. 28 December 1915, tot verdaging van hunne heslissing omtrent de gemeentebegrooting voor 1916. Aamgenomen voor kennisgeving. b. Een kennisgeving van J. Jansen, dat zij hare henoeming tot onderwijzeres aan school B aaxmeemt. Aangenomen voor kennisgeving. c. Het verslag der commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen, Sluiskil, over bet jaar 1915, waaruit hlijkt, dat door liaar werden opgeroepen 22 personen, nl. 10 wier kinderen de bijzondere school te Sluiskil bezoeken, 10 wier kinderen Ieer lingen zijn der openbare school en 2 per sonen wier kinderen op geen school waren ingeschreven. Van de opgeroepenen verschenen er slechts 5 voor de commissie, de overigen werden langs een anderen weg gewaar- schuwd. In 't geheel hield de commissie 20 ver gaderingen en werden door liaar 15 huishe- zoeken afgelegd. In vergelijking met vorige jaren, was het schoolverzuim in 1915, afgaande op het aan tal opgeroepen personen, grooter. De meeste schoolverzuimen hadden ptaals door veld- arbeid. Zeven gevallen deden zich voor, dat de leerling de koeien moest wachten; 1 geval, dat een meisje op kleine kinderen moest piassen; 1 geval, dat een kind, uit Belgie ge- komen, weer daarheeh was vertrokken, zon- der de school bezocht te hebben; 1 kind, dat nog te jong was, om de school te be zoeken. Over het algemeen vond het (sclioolverzuim zijn oorzaak in de dure tijden. De meeste ouders verklaarden dan ook, dat zij de verdiensten hunner kinderen niet konden missen, zoodat het gepleegde schoolverzuim aan onmacht moet worden loegeschreven en niet aan onwil. In de meeste gevallen drong de commissie dan ook bij den heer arrondissements-schoolopziener op demen ti e aan. Dil verslag zal in het archief worden ge- deponieerd. d. Het raadsbesluit van 16 December 1915, betreffende hetaanleggen eener nieuwe be- graafplaats en. het aangaan eener geldleening ad 10.000, tot dekking der uitgaven, daar- uit voortvloeiende, voorzien van lieL bewijs der goiedkeuring door gedeputeerde staten. Aanigenoroen voor kennisgeving. e. Een adres van P. Goossen en Th. Fermont, in hunne kwaliteit als voorzitter en secreLaris der huurlvereeniging „Eensge- zindheid", gevestigd te Sluiskil, goedgekeurd hij koninklijk besluit van 7 Eebruari 1914, die daarin te kennen geven, dat zij zich, in opdracht van de openbare vergadering der leden van 6 Januari jl., tot den raad weniden, met het dringend verzoek, nu er eene vaeature is van gemeentegeneesheer, eene oproeping als zoodanig te willen doen, met bepaling, dat de l>enoemde geneeshcer zijne standplaats moet hebben te Sluiskil Zij doen dit verzoek, uit overweging, dat Sluiskil en omslreken, met eene bevolking van i 1300 zielen, op een afstand van ruim 7 kilometers van de kom der gemeente Ter Neuzen is verwijderd en alzoo voor die bevolking medische hulp in spoed- eischende gevallen zeer moeilijk is te beko- men, en dat die toestand zich zeker nog erger zal doen gevoelen, wanneer de cokes- fabriek wederom aan het werk zal zijn en aldaar ongeveer 350 personen werken, daar ongelukken,' waarbij spoedige hulp een ver- eisclite is, in dergelijke fahrieken, zooals de ondervinding heeft geleerd, niet uitblij- ven. 0\ei-eenkomstig liet voorstel van den voor zitter, wordt besloten, met dit adres reke ning te houiden hij het punt „oproepen van een gemeentegeneesheer' en het in handen van burgemeester en wefhouders te stellen, om bericht en raad. f. Het raadsbesluit van 16 December 1915, tot verliuring van gemeentegi'ond aan G. Eckliardt en R. Verschelling, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeer de staten. Aangenomen voor kennisgeving. g. Een schrijven van G. Meulbroek, J. Witte, M. A. Ivwaak, W. van Doorn, K. Boersema en J. C. Sol, agenten van polilie, alhier, die daarin hun hartelijken dank be tuigen voor den hun voor 1916 toegeken- den duurtetoeslag. Aangenomen voor kennisgeving. h. Een schrijven van C. J. Nobels, die daarin te kennen geeft, dat hij de henoe ming lot lid der commissie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil, aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. i. Een schrijven van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 28 December 1915, waarin zij de goedkeuring herichten van het raads besluit van 16 December 1915, houdende toekenning van gratificatien aan W. Wie- herdink, hoofd, en H. L. C. Kok, onder- wijzer aan de m- u. 1. o. school. Gedeputeerde staten geven verder te ken nen, er prijs op te stellen, djat voor den oinderwijzer O. Bakker eveneens eene rege- ling wordt getroffen als die, verval in het raadsbesluit van 9 September 1915. j. Het raadsbesluit van 1 November 1915, tot wijziging der begrooting voor 1915, voor zien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. k. Een schrijven van gedepuleerde staten van Zeeland, dd. 28 December 1915, waarin zij mededeelen, dat hunne heslissing, om- trenl het ingezonden raadsbesluit, betref fende verkoop van boomen op stam, is ver- daagd. Aangenomen voor kennisgeving. 1. Een schrijven van het bestuur van het plaatselijk steun-comite, waarin dit te kennen geeft, dat tegen de toepa-ssing van liet door den heer Nolson in de raadsver- gadering voorgestelde denkheeld, nl., dal door de door het comite gesteunde werke- loozen, hehalve de thans bepaalde 2,50, nog een hooger percentage van het loon mag worden behouden, op zichzelf geen bezwaar bestaat. De toepassing er van kan echter verslrekkende gevolgen hebben, die niemand kan overzien, waarom het bestuur van het comite van oordeel is, dat aanne- ming van bedoeld voorstel moet worden ontraden. De commissie heeft tot hierloe geen noe- menswaardig bezwaar ontmoet bij de uitkee- ringen, overeenkomstig den eenmaal vastge- stelden miaatregel, die sinds 1 Januari 1915 werkt, en dil kan, naar haar oordeel, be- stendigd hlijven. Ofschoon er dus geen redenen aanwezig zijn om te veranderen, zoo. is het bestuur toch wel bereid een proef te nemen en zal het d,it zeker doen, wanneer (die gemeenteraad daar toe den wensch te kennen gpeft. De voorzitter wil, naar aanleiding liier- van, nog aanstippen, dat, naar zijne mee- ming, het voorstel van den heer Nolson eenerzijds betere verzorging der ondersteun- den bieoogde en dat hij er daarom op wijst, dat sedert dat dit voorstel gedaan werd, de huurbons zijn ingevoerd, terwijl voor het overige ook werd beoogd te bewerken, dat de miensehen eerder aan het werk zouden gaan. De heer Nolson geeft te kennen, dat zijn eenige bedoeling was, eene regeling te tref- fen, waardoor wordt gezorgd, dat de men- schen, die werken, er ook werkelijk iets voor zouden ontvangen. Hij stelt voor, te besluiten, dat, bij wijze van proef, de onder- steunden ook zullen mogen houden 50 van hetgeen ze meer dan 2,50 verdienen. De voorzitter deelt inede, dat liet aan het steun-comile niet mogelijk was, na te gaan, of heL doel, dat bij dit voorstel voorzal, zal worden hereiki. Men vreest echter, dat invoering daarvan de zaak der uitkeeringen zal brengen op een weg, die men liever niet zoude willen openen. De heer D. Scheele verklaart zich tegen het voorstel van den heer Nolson. Er wordt nu sedert enkele maanden 1's weeks per gezin meer uitgekeerd, terwijl ook huurbons worden verstrekt, zoodat een betere toestand is Lngetreden. Hij acht het een verkeerde stelLing, om te zeggen, dat de menschen nie Is zouden trekken voor het werk, dat ze doen. Integendeel, hun wordt voor het verriclite werk ten volte uitbetaald wat ze verdienen. Alleen wordt hen op het bedrag der onder- steuning gekort, wat ze meer verdienen dan een rijksdaalder. Spreker acht het thans een goede regeling en zou willen voortgaan vol- gens de thans gevolgde I'egeling, zooals ook liet steun-comite dat wenscht. De heer Van Nes verklaart zich voorstan- der van het voorstel van den heer Nolson. Hij achl het billijk, dat de menschen de vruchten plukken van het werk, dal ze ver- richten. Als ze nu een rijksdaalder verdiend hebben, hebben ze ei- geen belang bij nog imeei- te werken, want dan wordt het hun afgehouden van het bedrag, dat ze anders als steun ontvangen. Hij zou ook gaarne zien, dat ze van dat meerdere ook nog wat mochten houden. Hij ziet niet in, wat daar- tegen kan zijn. De voorzitter deelt, in antwoord op een gestelde vraag, mede, dat de ondersteunden liunne tiijdrage ontvangen volgc.ns de ge stelde regelen, benevens een huurbon, en dat van de bijdrage wordt afgehouden, wat ze meer dan f 2,50 gedurende eene week verdiend hebben. De heer Van Nes meent, dat, wanneer het voorstel van den heer Nolson wordl aange nomen, de menschen er niet zoo licht met werken zullen uitscheiden, als ze eenmaal een rijksdaalder hebben verdiend. De beer D. Scheele acht, dal men toch ook rekening moet houden met het eerge- voel der werklieden. die liever geld ontvan gen, dal ze verdiend liebben, dan eene bij drage te krijgen van het steun-comite. De heer Van Nes meent, dat het eerge- voel in het algemeen niet zoo zwaar wegen zal, wat hij overigens, in dit opzicht, een menschelijke zwakheid acht. De voorzitter moet toch tegen deze ver- onderstelling opkomen; de regeling, zooals die tot nu toe bestond, werkte goed, en men heeft niet kunnen waarnemen, dat zich in de praktijk de omstamdigheid voordoet, die men hier schijnt te vreezen. De heer Van Hasselt zou het een gevaar- lijk liesluil achten, om den voorgestelden maalregel, bij wijze van proef, in te voeren. De ondersteunden zouden er door in gunsti- ger conditie komen en als het later bleek niet goed uit te komen en het werd weer ingetrokken, dan zou men ontevreden men schen krijgen, wat, naar hij meent, nu wei- nig voorkomt. Het steun-comite bestaat uit een groot aantal menschen, die op dit ge- bied ervaring hebben verkregen en die er dus goed over kunnen oordeeten. Op grond daarvan, gaat spreker liever mede met de meening van het steun-comite; dit zegt: het werkt goed; dan is er ook geen reden voor verandering. Het verklaart zich wel bereid om den maatregel uit te voeren, als de ge meenteraad dit beslist wenscht, maar ont- raadt toch duidelijk, daartoe te besluiten. De heer Van Nes meent, dat bet voorstel van den heer Nolson reeds is aangenomen. De voorzitter antwoordt ontkennend; er is besloten, daaromtrent het oordeel van het steun-comit6 in te winnen en het nu ont vangen schrijven kan als antwoord op de gestelde vraag worden bescnouwd. De com missie adviseert, om liet niet te doen; om echter niet den schijn op zich te laden, alsof ze liet voorstel wil legenhouden, ver- kLaart ze zich bereid, de voorgestelde rege ling uit te voeren, als de raad het wenscht. Spreker kan hier nog bijvoegen, dat nu sedert een jaar in dezelfde richting is ge- werkt, en dat er geen klachten gekomen zijn. Hij gelooft, dat het door den heer Nolson geopperde bezwaar inderdaad niet bestaat. De heer Van Nes vraagt, of het steun- comite heeft kunnen nagaan, dat er men schen waren, die niet meer werken wilden, als ze een rijksdaalder in een week haidden verdiend. De voorzitter antwoordt, dal dit, voor zoover aan het comite bekend is, niet is voorgekomen, of misschien eenmaal, maar dat meegedeelde feit was niet juist meer te achterhalen, dat menschen een grindschip lieten liggen, om een kansje te liebben er ook de volgende week weer aan te werken. De heer Eijke merkt op, dat uit de lijsten wel hlijkt, dat de menschen eerlijk zijn en opgeven wat ze verdienen. De voorzitter beaaml dit ten voile. De heer Van Nes verklaart, dat het verre van hem is, om die menschen van oneerlijk- heid te beschuldigen, hij zou liet volkomen menschelijk vinden. De heer Eijke deelt verder mede, dat hij nog' niet van klachten heeft gehoord. De voorzitter bevestigt dit; de bestaande regeling werkt goed: er zijn nog maar 6 menschen, wegens het doen van onjuiste op gaaf, moeten gestraft worden, en daar men weet, dal hieraan de hand gehouden wordt, krijgt het steun-comite van de menschen op- gaven, die bij onderzoek blijken over het algemeen met de werkelijkheid te ktoppen. De lieer Nolson wil daarvan niets zeggen, maar stelt de vraag, of het billijk is, dat de menschen voor een zeker deel werken zon- der dat ze er iets van genieten, daar hun het boven 2,50 verdiende wordt afgetrokken. De voorzitter stemt toe, dat de heer Nolson op billijkheidsgronden gelijk heeft, maar meent, met liet sleun-comite, dat de toepassing in de praktijk bezwaren met zich zou brengen. De heer D. Scheele vraagt, hoe men de uitkeering, die van wege het steun-comite gegeven wordt, wil beschouwen. Acht men dat dit een ondersteiming, dan wel, dat het recht recht is, dat de menschen die uit keering krijgen. De voorzitter antwoordt, dat men het een recht kan noemen, omdat de gemeenteraad besloten heeft, dat ze die uitkeering kunnen krijgen De heer D. Scheele is het er niet medie een.s, dat de menschen niets voor hun werk zouden genieten; dat is een verkeerde stel- linig waarvan men uitgaat; ze krijgen voor hun werk het voile loon. De heer Van Nes merkt op, dat ze het niet ten voile genieten, als het meer wordt dan een rijksdaalder. De voorzitter oppert liet denkbectd, dat men misschien zou kunnen beginnen, met eens een proef le nemen, en wil het voorslel in stemming brengen. De heer Van Nes verzoekt nog even te mogen opmerken, dat hij veel voelt voor lie I door den lieer Van Hasselt geopperde bezwaar, dat het moeilijk zal gaan, om er op terug 'te tvomen, ials [men er eenmaal mede begoiuien is. Men moet het heeleniaal doen, of men moet lie! laten. In verband hiermede, wordt goedgevonden, het voorstel van den heer Nolson in stem ming te brengen, om definitief tot invoering van den maalregel over te gaan. Dit voorstel wordt verworpen mjsjt 5 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Van Nes, Nolson en De Bruijne; tegen stemmen de heeren Van Hasselt, It. Scheele, Eijke, Waalkes en D. Scheele. 3. Voorstel Lot oproeping van sollieilanten voor die vacante belrekking van ge meentegeneesheer. De voorzitter stelt voor, deze zaak aan te houden, in verband met het ter zake inge- komen adres van hewoners der buurt Sluis kil; het is gewenscht, dat hieromtrent eerst wordt beslist, alvorens eene oproeping wordt gedaan, daar men, als er op ingegaun werd, de oproeping weer zou moelen wijzigen. De lieer Van Nes heeft geen bezwaar tegen aanhouding dezer zaak, maar wil toch wel als zijne meening te kennen geven, dat, wat in het adres van Sluiskil gevraagd wordt, abisoluut onuitvoerbaar is. Hij noemt liet niet onbillijk, dat de menschen het vragen, maar acht het niet mogelijk, dat men een arts zou vinden, bereid om te Sluiskil zijne praktijk te gaan uitoefenen en daar ook te wouen, tenzij men hem eene bijzonder hooge toelage zou geven.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 1