GEMENGDE BERICHTEN. Laatste Berichten. Onderzoek door het Rijks-Proefstation G. KLOUWERS, Handelsberichten. BURGERLIJKEN STAND. Hoogwatergetfj te Ter Neuzen Eczeem. RECHTSZHKEI3. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 11 Januari 6.05 6.35 Woensdag 12 n 6.53 7.23 Donderdag 13 7.43 8.21 Vrijdag 14 u 8.48 9.37 Zaterdag 15 10,05 10.51 Zondag 16 H 11.14 11.54 Maandag 17 u 0.12 Als bgzonderheid dient vermeld, dat deze wereeniging in 1915 geen enkele uitkeering heeft moeten doen. Besmetlelijke ziekten. In de week van 29 Dec. 19154 Jan 1916 zijn de volgende besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad gekomen diphteritis 5 gevailen te Wissenkerke, 2 te Groede en voorts een geval te Arne- muiden, Goes en Nieuwvliet; roodvonk3 gevailen te Hoek, 2 te Neuzen, 2 te Goes, 2 te Souburg en voorts een geval in elk der volgende gemeenten Middelburg, Oostburg, Oodelande, Schoon- dijke, Stavenisse, Vlissingen en Zaamslag AXEL. VrLjdagavond werd alhier de jaarvergade- ring gehouden van de vereeniging Werk mansbelang, onderlinge maatschappij tot geldelijke uitkeering bij het verliezen van varkens. De ontvangsten over 1915 bedroegen 713.30 en de uitgaven 858.60, nadeelig saldo 145.30. Het kapitaal der vereeni ging bedroeg op 31 Dec. f 1299.87. Er zijn 35 van de 169 gekeurde var- kens ziek geweest, waarvan 28 zijn gestor- ven, tezamen wegende 1482 kilo, waarvoor f 666.90 is uitgekeerd, voor onteigende varkens werd 150ontvangen. TotbestuurS' leden werden herkozen de heeren M. Loof en A. van Meurs en gekozen de beer P. J. van Driel. Besloten werd voor de wegers en keur- meesters jaarljjks een vaste som van 60. uit te trekken. De maand vrij van contributie werd voor dit jaar afgeschaft, de uitkeering bleef bepaald op 45 cent per kilo levend gewieht en het entreegeld voor nieuwe leden op 1 gulden. In de maanden Januari, Februari en Maart kunnen nieuwe leden worden aangenomen. Het inenten der varkens tegen vlekziekte is verplicht. Er zijn 148 leden en 19 donateurs. 8 Jan. Op de heden alhier gehouden markt van Zeeuwsch-Belgische paarden wa xen aangevoerd 31 stuks. Er werden vier prijzen van vijf gulden toegekend, n.I. aan P. Yervaet te West- dorpe, A. Govaert te Westdorpe, F. van Driel te Axel en D. van Cadsand te Axel. Er waren enkele Hollandsche kooplieden ■en de handel was zeer levendig. Bedankt voor het beroep bij de Ger. Kierk alhier door Ds. J. Sybesma te Zierikzee. Men schrijft ons uit Middelburg De politie heeft Zaterdag gearresteerd L. J. v. d. W., bode bij het provinciaal bestuur, in wien men bljjkbaar den stichter van de verschillende brauden, welke hier de laatste weken zijn aangestoken en ook van die welke te Goes hebben plaats gehad, denkt gevonden te hebben. Ons is bekend dat v. d. W. 's avonds na zijn werk meer- malen Goes bezocht. De aangehoudene staat bekend als een eerlijk en trouw amb- tenaar en is ook voor het publiek dat hrj bij de griffieambtenaren moet aandienen steeds voorkomend en beleefd. Toch was het een groote geruststelling voor de be- woners dat bleek dat de politie meent den dader op het spoor te zijn en velen hebben een gevoel van kalmte daardoor gekregen. Het verier verloop der zaak zal moeten aitmaken of de politie in dezen persoon werkelijk den dader heeft gevondenhet onderzoek wordt zooals te begrijpen is met kracht voortgezet. Zaterdag reeds is de verdachte naar Goes geweest en daar met enkele personen geconfronteerd. Uit Goes meldt men ons Zaterdagavond kwamen alhier de inspec- teur van politie A. P. C. H. van den Dolder en de hoofdagent Haak uit Middelburg met een arrestant, zekeren L. J. v. d. W, die te Middelburg is aangehouden als verdacht van het stichten van de branden die aldaar den laatsten tijd zijn voorgekomen en die tevens verdacht wordt hier ook brand te hebben gesticht. Op het politiebureau alhier bad direct een uitgebreid verhoor van getuigen plaats en werden, naar wij vernemen, zware getuigenissen tegen v. d. W. afgelegd, terwijl enkele getuigen beslist kondeu verklaren dat v. d. W. bij twee der hier plaats gehad hebbende branden tegenwoordig is geweest. Nog denzelfden avond werd hij weder naar Middelburg teruggebracht door genoemde politiernannen. UIT PHILIPPINE schrijft men aan „Zel.": De Ls.abe)lawatering, onder deze gemeen- te, staat, krachtens een inlernatfonaal trac- taat, onder Belgisch beheer, heeft een Bel- gisch bestuur en slechts een Nederlandsclien sluiswachter, die tevens burgenieester van Philippine en dijkgraaf van verschillende polders, krachtens Koninklijke benoemingen, is. Nu deze titularis door den Territorialeii Revelhebber in Zeeland het vcrblijf in dit gewesl is ontzegd, ontstaan er verschillende moeilijkheden, die ernstige gevolgen zouden kunnen hebben. In de eerste plaats voor de bovengemelde watering, die door deover- tollige regens der laatste weken een deel dier gronden, welke door die sluis loozen moe ten, hebben onder water gezet, zoodat een gestadig toezicht op de sluis een der eerste vereischten is, in de tweede plaats kan een jgrensgemeente, waar de smokkelhandel zoo wetfg tiert, kommiezen en militairen zijn ge- huisvesl, maar moeielijk zonder een burge nieester zijn, weshalve een spoediige oplos- sing van de veel besproken zaak, lietzij door het leveren van het bewijs van onschuld, hetzij door het aan toon en van schuld of •medeplichtigheid, door eenieder wordt ge- wenscht geacht. I Ian gen de. deze kwestie is intusschen de Isabellasluis door den volks- mond herdoopt in „Champagnesluis". De talrijke smokkelaars komen daar zoowel bij naeht als bij dag te zamen om plannen voor him tochten te maken, listen te smeden en den buit te vendeelen en laten dan daarbij de kurken tegen den zolder knetteren als de geweerschoten aan het front. Men be- •weert, dat in het afgeloopen jaar daar vier- duizend flesschen Champagne zijn verzwol- gen, wat met onmogelijk is, als men de sta- pels leege Cliampegnemanden ziet, wanneer men de kroeg aan de Isabellasluis voorbij- stoomt. WALSOORDEN. Er werd ons Vrijdag gemeld dat er ernstige plannen om de haven te Walsoorden belangrjjk uit te breiden, bestaan, aange- zien verwaeht wordt dat de nieuwe tram Walsoorden Sag van Gent er het laden en lossen zeer zal doen toenemeu. Ons wordt thans opgemerkt dat deze plannen niets nieuws bevatten. Ze bestonden reeds voor den oorlog, en de uitvoering werd door den oorlog uitgesteld. Maar reeds 21 October j.l. heeft de ge- meenteraad van Hontenisse besloten in 1916 uitvoering te geven aan die bestaande plannen, waarvan de onkosten op ruim f 40.000 geraamd werden. HULST. De loop der bevolking in deze gemeente over 1915 was als volgt Geboren 43 m., 35 vr., totaal 78. Gevestigd 96 m., 135 vr., totaal 231. Overleden 41 m., 44 vr., totaal 85. Yertrokken 97 m., 94 vr., totaal 191. m. vr. totaal. Bevolk. op 31 Dec. 1915 1731 1842 3573 31 Jan. 1915 1736 1810 3546 alzoo vermeerderd met 33 personen. Voltrokken huwelijken 14. Levenloos aangegeven 6. Het totaal der geboorten bedroeg 110 dat der overlijdens 107. OSSENISSE. De loop der bevolking in deze gemeente over 1915 was als volgt Geboren 15 m., 14 vr., totaal 29. Gevestigd 25 m., 26 vr., totaal 51. Brand. Te Rotterdam is verleden week gedeelte- lijk uitgebrand het kantoorgebouw ,/Mereu- rius" aan de Boompjes, waarin 17 kantoren zijn gevestigd. Assurantie dekt de schade. Eerbied in de berk. In het kerkgebouw der Rem. Gemeente te Den flaag hingen hier en daar borden met het opschrift: Bewaart een eerbiedige stilte, dit is een huis des gebeds". Die borden zijn nu weggenomen wijl enkele ver- nieuwd zouden moeten worden en ook orn- dat het ermee ging als met bepaalde voor- werpen aan den wand onzer kamermen merkt ze niet meer op. „En dit laatste moest wel worden oudersteld", zegt de redactie van het ^Maanblad" der gemeente, ,/daar tot ons leedwezen deze maatregel niet atdoende heeft geholpen". Te beginnen met 1 Januari is nu aan het personeel bij de godsdienstoefening opgedragen, zelf zoo stilzwijgend mogelijk de kerkbezoekers hun plaatsen aan te wijzen en bovendien hun, die door aanhoudend gesprek anderen hin- deren in stemming te komen, bescheiden een gedrukt briefje te overhandigen, waarop staat: „Het bestuur herhaalt dringend zijn verzoek de stilte voor de godsdienstoefening te willen bewaren. Overleden 7 m., 3 vr., totaal 10. Vertrokken 26 m., 19 vr., totaal 45. m. vr. totaal. Bevolk. op 31 Dec. 1914 482 456 938 31 1915 489 474 963 alzoo vermeerderd met 25 personen. Voltrokken huwelijken 4. Levenloos aangegeven 2. OVERSLAG. De loop der bevolking in deze gemeente over 1915 was als volgt Geboren 5 m., 7 vr., totaal 12. Gevestigd 18 m. 11 vr., totaal 29. Overleden 1 m., 3 vr., totaal 4. Vertrokken 9 m., 8 vr., totaal 17. m. vr. totaal. Bevolk. op 31 Dec. 1914 204 195 399 31 1915 217 202 419 alzoo vermeerderd met 20 personen. Geboren niet behoorende tot de werkelijke bevolking 3 m. Overleden niet behoorende tot de werkelijke bevolking 1 m. Voltrokken huwelijken 3. Een adellijke beklaagdc. Dat een oud adellijke dame als beklaagde in de rechlzaal verschijnt, gebeurt niet alien dag. Deze week echter stond voor de Bossche rechtbank terecht de eenenzestigjarige gravin de W. de W. v. K. Schm. K. uithetLim- burgsehe. Ze had drie zonen als officier in het leger en dezen vochten aan het front. De een had met verlof van onze Koningin, toen de oorlog uitbrak, dienst genomen in het Duitsche leger, terwijl een sehoonzoon even- eens aan het front was als officier. Haar dochter, die met dezen officier ge- trouwd was had haar verblijf verlaten en was gaan samenwonen met familie op een landgoed in Westfalen. Nu waren de kin- deren ziek geworden en er was daar niet aau meel of rijst te komen. Daarvandaan had de doehier naar haar moeder hier te lande gesehreven om meel en rijst en de oude gravin liet haar equipage voorkomen, laadde rijst, meel en brood onder het voet- kleed en begaf zich opweg naar Duitschland. Een harer zonen verzamelde koper en had haar gesehreven om oud koper te sturen. Ook hieraan gaf de gravin gevolg, zij laadde in haar rijtuig een heelen zak met oude hulzen, eveneens met bestemmiDg voor Duitschland. Maar de kommiezen kregen argwaan en stelden een onderzoek in het rjjtuig in, met het gevolg, dat ze de smokketwaar ontdekten en twee keer achter elkaar proces-verbaal tegen haar opmaakten. Toen ze voor de rechtbank moest ver- schjjnen, liet zij verstek gaan, in de meening dat het wel met geldboeten zou afloopen. Voor het eerste proces legde de rechtbank een boete op van zes-en-zestig gulden, voor het tweede eehter een maand gevangenisstraf. Bij het tweede geding had zwaar gewogen de omstandigheid door den kommies ver- haald, als zou de gravin, toen hjj sommeerde om halt te houden, tot deu koetsier gezegd hebben ,/durchfahren", waardoor ze zich zelf en den koetsier aan groot gevaar bloot had gesteld. Van deze vonnissen was ze nu in verzet gekomen, in de hoop, dat de gevangenisstraf zou veranderd worden in een geldboete. De officier vroeg van het eerste vonnis bekrachtiging en eischte in de tweede zaak eveneens een geldboete van zes-en-zestig gulden. Als verdedediger trad op Mr. J. baron van Hugenpoth, die verschillende motieven aanvoerdde, waarop hij een niet te zware geldboete vroeg. (Huisgez.) Ongeluk. Te Rotterdam heeft de bootwerker C. v. d. W. aan boord van het Noorsche stoom- schip Diana" een ijzeren takel, die uit den mast viel, op het hoofd gekregen. De man stierf kort daarna. Driekoningen. Men schrjjft uit Limburg aan het Hbld Een bijzonder Driekoningeugebruik volgt men tegenwoordig in de kloosters, hof- st.eden en werkgebouwen van het „Gesell- schaft des Gottlichen Wortes". Deze kloos- terorde, meer bekend als de Vereen. Missie- huis voor vreemde Missien, heeft haar hoofd- gebouw voor Nederiand te Steyl bij Venlo, terwijl een afdeeling in Uden is gevestigd Op den Zondag na Driekoningen organ! seeren de kloosterlingen een processie en trekken zij door alle gangen, vertrekken, werkplaatsen en stallen, waarbij een paar priesters de plechtigheid verrichten van het zegenen van elke afgesloten rnimte met behulp van de wij waterkwast. Na dit zegenen wordt dan met krijt op elke deurhetjaar- tal gesehreven met daarboven de voorletters der drie koningen C pi. M pi. B. Verder wordt een klein krijtkruisje in het midden boven deze letters geplaatst. Het geheele jaar door blijft dit opschrift op de deuren behouden. Ook in de zuster- kloosters van deze orde, zoowel in dat van de Missiezusters als in dat van de Slot- of Klausurzusters heeft een zelfde plech tigheid plaats. Het gebruik vindt zijn grond hierin, dat de Oostersche herdersvorsten Caspar, Mel- chior en Balthazar als heidenen opgingen om het Kind Jezus hun goud, wierook en myrrhe te brengen. De Gesellschaft des Gottlichen Wortes nu heeft zich in de eerste plaats tot taak gesteld missien te vestigen onder de heidensche volken, om deze aldus te brengen tot Jezus. Een hurgervader achler de stroopers! Woensdagavond 10 uur bemerkte men op hel landgoed „Yarenkamp" te De Bilt, be- wooiid door den burgenieester, den beer H. Ph. J. baron v,an Heemstra, een paar stroopers, die met geweer en lichlbak bezig waren wild op te sporen. Twee sclioten werden gehoord. De burgenieester trok er met zijn liuis- kneclil op uit. De stroopers, die meenden dat er politie in aantoclit was, gingen aan den haal. Het getukte den burgenieester een liun- ner aan te houden en aan de politie over te leveren. Den andieren strooper, een mili- tair, heeft men niet kunnen arresteeren. Hij is echter bekend. Het aangeschoten konijn, de lichtbak (een carbidlantaarn) en een bus carbid werden in beslag genomen. De soldaat heeft het ge weer meegenonien op zijn vlucht. (Utr. Dgbl.) Op een grenswachl geschoten. Men meldt uit Maastricht aan de Tel. Een soldaat, die in het naburige St. Pieter aau de grenzen op post stond (in het kreupel- hout op den St. Pieterberg, hoorde in den afgeloopen Dacht geritsel in de struiken. Met het geweer in den aanslag riep bij een paar malen „halt", doch daar het geritsel aankield, wilde hij vuren. Echter kreeg hij zelf een schot in den arm. De schiid- wacht loste toen zelf eenige schoten in de richtirig van waar geschoten was, doch zonder resultant. De soldaat is ter verpleging in het mili- tair hospitaal opgenomen. Een botsing. Donderdagnamiddag kwamen acht fiets- rjjders achter elkaar rijdende, in de richting naar Amsterdam, in botsing met een auto- mobiel van Amsterdam komende. De auto, welke geen lichten op had, reed de vier voorste fietsen onderst boven, totdat ze totaal vernield werden. De berijders kwamen er, wonder boven wonder, nog al goed af be- halve een, een militair, te Weesp in garni- zoen, een zekere R. Bok van Diemen af- komstig. Deze werd in de auto geslingerd, maar viel er weer uit, met het gevolg dat hij overreden werd en een been brak. De j uist passeerende Gooische stoomtram nam de fietsrijders met hun gebroken fietsen op en bracht ze naar Diemen, waar door den rijksveldwachter van een en ander proces- verbaal werd opgemaakt. De auto was door- gereden, maar letter en nummer zijn bekend. (Hbld.) De Vesuvius in werking. De Vesuvius is sinds Maandag weer in werking. Er zijn drie nieuwe kraters ont staan. De rookwolken stijgen op tot een hoogte van twee kilometer. De afgeketste katteubelasting. De overheid te Guben heeft ter ver- meerdering der stedelijke inkomsten de kat als belastingobject aangenomen en aan den raad een kattenbelasting voorgesteld. Bij de behandeling werd van de zijde der tegen- standers dit nieuwe gezichtspunt geopend, dat het mogelijk zou zyu, dat de katten- plaag, tot groot ongerief der burgerij, ver- vangen zou worden door een ratten- en muizenpiaag. Met drie stemmeu meerder- heid werd het voorstel tot het invoeren der nieuwe belastiug verworpen. De wimdjhoas in Beieren. We lezen nog hel volgende omtrent den storm, die een drieial dorpen in den i-'ran- kischen Jura teislerde. In Steinfeld was juist de schooltijd afgeloopen, toen de storm begon; ongeveer 200 kinderen viuchtten naar liet schoolgebouw terug en bleven zoo voor ongelukken bewaard. Een landbouwer werd door een insLortende schuur zwaar gewond en stierf aan de gevolgen. Groote voorra- den hooi' stroo en graan dwarrelden uit de vernielde schuren in de luclil rond. De schade wordt alleen in Steinfeld op 110.000 mark geschat. Treppendorf is geheel en al verwoest. Ook het schoone bergdorpje Wie- senlfeld en het statige slot van graaf Gicli hebben zware schade geleden. Vele inwo- ners lijden thans in de verwoeste plaatsen nog onder de gevolgen van den storm. De woningen kunnen niet verwarmd worden, daar de schoorsleenen geheel vernield zijn. Een geweldige schade werd door de wind- hoos in een staatsbosehafdeeling aangericht. De totale schade kan nog niel worden vastgesteld, maar wordt in alle getroffen plaatsen op ty2 millioen mark geschat. Het bericht van het ongeval werd eerst den volgenden dag bekend, daar de plaatsen in het geheel geen verbinding meer liadden. Bij Stepl'eld werd een kudde scliapen door den storm onrustig, brak uit de kooien en liep den spoorweg op, die naar Erfurt gaat. Daar geraakten de schapen tusschen twee goederentreinen, die elkaar voorbijreden, waardoor er 100 geheel verniorzeld werden, terwijl er bovendien 40 zoodanig werden verwond, dat zij afgemaakt moesten wor den. LONDEN. t il Washington wordt geseind, dat Lansing een nota aan Engeland voor- bereidt, waarin verzachting van de blokkade gevraagd wordt. De nota grondt dit verzoek op de vroe- gere verklaring van Engeland, dat levens- middelen niet als contrabande kunnen wor den bescliouwd. betreffende L li N Z A A O. Zuiverheid 99,4 °/0, schadelijk onzuiver Lgnzaad. 48,— a 52,— per 100 kilo. Kanariezaad 29,— a 32,per 100 kilo. Karwijzaad 26,75 a 28,25 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo f 14,95 en per kan 11 cents. Java-koffie in balen gewone soorten 54, beste Santos 53 en Santos N. O. T. 44 cents per halve kilo. Beetwortel-suiker Jan. 23. Heupsnoieeping. De eerste Beursdagen in het nieuwe jaar te Amsterdam kalm gestemd. In de Amerik. afdeeling en in andere waarden als Petroleum, Scheepvaart, Tabakken, Rubbers bleef de omzet beperkt. Nationale en Buitenl. Fondsen met niet veel handel. De markt in Oostenrijksche Staatspapieren vindt thans bijna nergens steun. In Berlijn Londen en Parijs zijn er weinig koopers voor te viuden en de eenige uitweg er voor is naar Amsterdam. Door de lage wissel- koersen is de kroon circa de helft gedaald en bjjgevolg is de noteering voor 4 °/0 Metallieren en Hongaren op bijna 40 percent aangeland. Tot dien koers maakt men nog slechts vgf percent van zijn geld. Ook alle fondsen der oorlogvoerende landen zijn verbazend laag. Russen eveneens 441/3 a 48 voor 4 °/o Houd. Wisselkoers. Londen 10,54Berlijn 40,45 Parijs /37,80 Zwitserland /43,05 Weenen f 26,25 Kopenhagen 61,15 Stockholm 62,10. Axel, 3 Jan. 1916. Veilingseieren V. P. N. 7,05 per 100 stuks. Aanvoer 1800 stuks. stuks Hulst, 10 Jan. Veilingseieren V. P. N. 6,75 per 100 Aanvoer 4500 stuks. O.l °/0, kiemkracht in 3 dagen 94 °/0. Zaadhandel, TerNeuzen. Hulst, 10 Jan. 1916. Middenprijs perlOO KG. Tarwe 12,a/12,50, Rogge 11,50 a /12Wintergerst 14,a 14,50, Zomergerst /13,50 a/14,Haver/ll,50 a 12,Erwten 28,a 29,Witteboonen 27,a /28,Bruine boonen 27,a J 28, DuiverE f 22 Liin TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 7 Jan. Willem Pieter Romeijn, oud 22 j., jm. en Johanna Verhelst, oud 21 j., jd. Albertus Franciscus Florimond van Meir, oud 26 j., jm. en Jozina Oppeneer, oud 22 j., jd. Alphonsus Isidorus Benedictus Schirris, oud 25 j., jm. en Leuntje van Aalst, oud 21 j., jd. Geboorten. 2 Jan. Floris, z. van Pieter Meeuwsen en van Dina Elve. Maatje Magdalena, d. van Pietec Marinus Daniel van der Pijl en van Jacoba Maria van der Peijl. 3 Jan. Jeanna Anna, d. van Pieter Jacobus Drabbe en van Anna Jaeomina Koopman. Jacob, z. van Daniel de Rubber en van Elizabeth de Feijter. 4 Jan. August, z. van Adrianus Jacobus Jacobs en van Paulina de Wijn. 8 Jan. Jan, z. van Guiljaam Klaassen en van Cornelia Anna Maria van der Gouwe. Overlijden. 6 Jan. Pieter Johannes Kielman, oud 102 j., z. van Jan en van Catharina Snijders. 7 Jan. Petrus Josephus de Coninck, oud 6 m., z. van Augustus Bernardus en van Maria Sophia Jacobs. OVERSLAG. Geboorten. 26 Dec. Martha, d. van Camile Engels en van Elodie Marie De Ridder. 28 Dec. Julien Camille, z. van Marie Goossens. OSSENISSE. Geboorten. 26 Dec. Louisa, d. van Jan Francies Verdurmen en van Leonie van Linden. 28 Dec. Albertus, z. van Willebrordus van Gemst en van Maria Louisa van Overmeire. Josephus, z. van Al- Kouteren. Duivenboonen 20,a 21,Paardenboonen I phonsus Mannaart en van Maria Petronella van "22,— a 23,Boekweit a jijnzaad 40,a 43,Aardappels /2,50 a 3, Koolzaad per zak van 106 litersa/ Boter per kilo 1,50. Eieren per 26 stuks 1,50. Ter weekmarkt waren aangevoerd 15 stuks rund- vee, 30 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 12 stuks rundvee, 25 varkens. VOOR BELANGHEBBENDEN. Rotterdam, 10 Januari. Graanmarkt. De buitenlandsche markten noteeren alle graansoorten door de hoogere vrachten hooger, o. a. Tarwe en Ma'is. Ook de binnenl. Tarwe is vast in prijs, doch met weinig attentie. Rogge onver- anderd en zonder zaken. Gerst vast en hooger betaald met goeden kooplust. Ma'is zeer vast en wordt voor directe levering zelfs f 250 per 2000 kilo betaald. Haver ook niet lager in prijs. Lijn- en Koolzaad zijn op de Londensche markt willig en vast in prjjs. Buitenl. Granen. Rogge per 2100 kilo Western no. 2 345 La Plata 330 Gerst Californiscbe 315 Amerik. Voeder- soorten f 254 Mais Amerik. Mixed 245 La Plata 235 per 2000 kiloBoekweit prima State f 315 per 2100 kilo Haver 12,75 a 13,50 per 100 kilo. Meel. Prijzen onveranderd met goede vraag. Binnenl. Granen. Tarwe 12,50 a 13,50 Gerst f 14,50 Chevalier /16, Haver 12,75 a 13,25 Bruine Boonen 23,a 26,Witte Boonen 26, a f 28,50 Kookerwten 24,a 28, Paardeboonen 18 per 100 kilo. Veemarkt. Runderpryzen 88 a 104 Ossen 86 a 103; Stieren 74 a 90 Kalveren 110 a 150; Schapen 60 a 70Varkens 82 a 90; licht soort 68 a 70 cent per kilo. Melkkoeien /210 a f 340 Kalfkoeien 280 a 370 Stieren 180 a 300 Vaarzen 160 a f 200Pinken 95 a 130Vette kalveren 90 a 125 Fokkalveren 20 a 25 Nuehtere f 14 a 17 Biggen 13,a 19,Slacht- paarden 95 a 160 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche en Geldersche blauwe 3,50Zeeuwsch eigenheimers 2,90 a 3,Bravo's 3,a /3,50 Brielsche kralen 3,25 a 3,50 Red Stars 2,60 a 2,80 Poters 2,25 a 2,50 per mud. Boterprijzen in vaten 64 a 68 Stukken van 1/i kilo 80 a 85 cents. Zoetemelksche of Goudsche Kaas 63 a 72,per 100 kilo. Leidsche Kaas 44 a 46,50 2e 42 h 43 per 50 kilo. Eieren 6,75 a 7,50 Deventer 7,50 per 100 stuks. Ajuin 4,50 a f 5,per baal. Vlas. Blauw Holl. 5,— a 7,— Groningsch 6,50 a 7,Holl. geel 7,Zeeuwsch Wit 5,a 6, per steen. 3 Eerste Kwartier Woensdag 12 Januari voormiddag 3.57 uur. 11 Januari Zon op 8,8 onder 4,7 uur, 12 h n 8,8 4,8 H 13 v ft 8,7 a 4,10 De lantaarn voor wielryders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. Eczeem begin! gewoonlijk met kleine puistjes, vaak optredend tusschen de vin- gers, in de oksel enz., die aan de huid een helderroode kleur geven en vergezeld gaan van hevige jeuk en prikkeling. Zij kunnen zich spoedig uitbreiden en laten den patient rust noch duur. Andere huidkwalen, die den lyder veel ongemak en last bezorgen, zijn gordelroos, vurigheid der huid, dauwworm, netelroos, wiuterhanden, huiduitslag enz. De martelende jeuk en prikkelende pijn van eczeem, gordelroos en alle jeukende buidziekten worden verzacht door de eerste aanwending van Foster's Zalf en zelfs hardnekkige gevailen, die jarenlang weer- stand boden aan andere behandeling, moesten spoedig zwichten voor de genezende eigenschappen van deze zalf. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Ter Neuzen verkrygb. bij Wed. A. v. OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1,75 per doos. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 7 tot en met 9 Januari werden langs de Oostsluizen alhier 36 binnen- vaartuigen op- en 19 afgeschutlangs de Middensluizen 21 op- en 30 afgeschut en langs de Westsluizer 16 op- 9 afgeschut. Positie der Stoomschepen s.s. ELISABETH in lossing te Amsterdam, s.s. HELENA in lossing te Amsterdam, s.s. MAGDALENA in lading te Rosario voor Rotterdam, s.s. CORNELIS in lossing te Rotterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3