ana1 .V Almata Schultevaer. advertentiEn. V GEMENGDE BERICHTEN. BURGERLSJKEN STAND. De Bietenverbouwers van Hoek, VERKRIJGBAAR: Prijs 40 cent. Firma P. J. VAN DE SANDE. Van deze gelegenheid maakte de Minister igebruik er nogmaals met nadruk op te wij- zen, dat de stand van liet mend- en klauw- z©er in ons land zoowel als over onze gren- zen geen aanleidinig kan zijn, thans plotse- ling een ernstige bestrijdinig van bet mond en klauwzeer te staken. 1 Icsigs tenkeuring. De Minister van Landbioiuw enz. heeft paald, dat in Zeeland de gewone Rijksvo jaarskeuringen van tot dekking bestemde bengsten in 1916 gehoiuden zullen worden op 1 Februari te Hulst; op 2 Februari Kaitendijke; op 19 Februari te Oostburg be or- te Ongelukken. Oratrent een ongeluk op het station te Arnhem meldt men Zondagavond laat bevonden zich in de waehtkamer derde klasse van het station te Arnhem eenige soldaten, die geschaard stonden om een Belgischen vluchteling, verblijvende in het kamp te Ede, die daar met ontbloote armen allerlei toeren maakte Op eens stond de Belg op, ging op een der militairen af en gaf deze een kus op zijn wang. Deze was daarvan niet gediend en ging in een ander deel der waehtkamer zitten, ook het publiek keuvde het optredeu van den Belg af en daar hij onder den invloed van sterken drank verkeerde, werd hij uit de-waehtkamer verwijderd. De Belg keerde echter spoedig weer terug en zocht den soldaat, dien hij gekust had, weer op. Deze, die geen ongenoegen wilde hebben, hield den Belg op een afstand. Toen de trein werd afgeroepen, waarmede de soldaat naar zijn garnizoen moest ver- trekken, begaf hij zich in Snellen gang naar bet station, meenende, dat het hoog tijd was. Hij zag toen den Belg, eveneeps hard ioopende, achter zich aankomen. Meenende dat hij hem achtervolgde, gaf hij toen den Belg een duw, tengevolge waarvan deze wankelde en van het perron viel juist tusschen de machine en de tender van een passeerenden trein. De machinist stopte onmiddellijk, doch het stationspersoneel kon sleehts een lijk te voorschijn brengen. De soldaat was hevig ontsteld. Hij werd eerst voor den kolonel stationscommandant geleid en daarna aan de politie overgegeven. Er was evenwel met den man niets aan te vangen en hij werd daarom voor den nacht in het militaire hospitaal opgenomen. De soldaat is heden ter beschikking van de militaire autoriteiten gesteld. Nabij Gorredijk is door tot nu toe onbe- ■kend gebleven oorzaak de milicien S. Mesiger van Jubbega, door een tram uit de richting Oosterwolde overreden en ge- dood. Zondagavond omstreeks half acht is tusschen de boeien 4 en 5 op de Maas bij Rotterdam de 45jarige kolentremmer Teunis Labbee, wonende te Sliedrecht, doch tijdelijk vertoevende te Capelle a. d. IJsel, die zich op de naar het Willemsplein varende Heen en Weer bevond, overboord geslagen en verdronken. Hoewel de boot stopte en men reddingsmaatregelen nam, is het niet ge- lokt den man te vindeD. Zijn lgk is nog niet gevischt. Ongeluk bij het Nieuwjaar-seliielen. Het Nienwjaarsschieten heeft te Kampen een ongeluk veroorzaakt. Terwijl in den winkel van den heer T. Sch. aan de Oude- straat de vrouw des huizes vuurwerk verkocht werd een //voetzoeker" door 't openstaande raam geworpen, welke tusschen ander vuur werk terecht kwan, hetgeen een zeer hevige onploffing tengevolge had. De vrouw kreeg ernstige brand wonden aan het hoofd, terwijl de ruiten van de binnenkamer verbrijzeld 0werden, suikergoed werd vernield, enz. De dader is, naar de »Zw. Ct." meedeelt, onbekend. De Hooi'dprijs van de Alktnaarsche Paaitlen- verloting uilbelaald. Men schrgft van de Tel.: Van de't vorig jaar op 11 Sept. gehouden Alkmaarsche paardenverloting viel de hoofd- prijs op een door den heer P. Vriend te Westzaan gekocht nummer, welk nummer diens vrouw bij de schoonmaak (de verloting was door de mobilisatie een jaar uitgesteld) met eenige andere papieren had verbrand. Het bestuur besloot, na hierover den Raad van Toezicht te hebben gehoord, om het geld voorloopig vast te zetten. Nu zich evenwel na herhaalde oproeping, geen andere houder van het bewuste nummer kwam aanmelden, is thans het bedrag, na aftrek van alle kosten, zijnde 1582.25. aan den heer Vriend uittetaald. De ver- nietiging van het bewuste nummer had dus voor hem een niet te ernstig gevolg. Mijnen. Drie heeren uit Schiedam hebben conces- sie aangevraagd tot het ontginnen van zout- lagen in de gemeenten Haaksbergen en Lonneker. Dat feit heeft Zondag te Schie dam tot eenige consternatie aanleiding ge- geven. De Scb. Ct. meldt daaromtrent De wet van 21 April 1810, waaronder de ontginning van zoutmijnen valt, bevat o. m. de bepaling, dat een desbetreffende kennisgeving ook moet worden voorgelezen aan de burgerij, bij 't verlaten van de kerken. Dientengevolge stond Zondag voor 9 kerken te Schiedam een agent van politie, die, toen de kerkgangers het kerkgebouw verlieten, op straat die kennisgeving ging voorlezen. Dit verwekte eenige consternatie. Een kennisgeving voorgelezen voor de kerken en dan nog over mijnen.! Ja, de menschen wisten het wel, we zouden wel niet van den oorlog vrij blijven 1 En nu in eens al die mijnenstellig waren die door de geheele Maas gelegd.l Wat zou het land nu te wachten hebben Gelukkig werden de angstigen spoedig gerust gesteld. Baldadighekl. Door baldadigen zijn Maandag, naar de M. Ct. meldt, steentjes in het sleutelgat van de postbus aan het gemeentehuis te >Souburg geworden, zoodat de bus gistermid- dag niet gelicht kon worden. Een smid moest eerst de deur uitbreken. Eenige dagen geleden heeft eenzelfde misdrijf plaats gehad. De politie stelt een onderzoelt iD. Overreden. Te IJzendijke week een 82jarig Belgisch vluchteling niet tijdig voor de aankomende tram uit. Hij viel en kwam onder de ma chine terecht, die hem een eind voortsleepte Doodelijk verminkt werd het slachtotfer opgenomen en naar zijn kosthuis gedragen, waar hij eenige oogenblikken later den geest gaf. Het schijnt, dat het machinepersoneel geen schuld draagt aan het ongeval. De overledene, De Vleeschhouwer. was aikom- stig uit Caprijcke (Belgie). Crt.) Bij de ijzergieterij te Hilversum is een vrouw uit een woonwagen door de tram overreden. Een zuigeling, die zij bij zich droeg, wierp zij onder het vallen in de struiken, zoodat het kind ongedeerd bleef. De vrouw, wie beide beenen werden afge- reden, was onmiddellijk dood. De machi nist remde zoo krachtig, dat een der wagens derailleerde. Een Limburgsche jongen op bet oorlogsveld. Nederlandsche vrijwilligers treft men in de legers van beide strijdende partijen aan bij de Duitschers en de Belgen, bij de Oostenrgkers en de Franscben. En zoo ver- nemen wij zegt de wLimb. Koer." van een Maastrichtenaar, die met de Fran- schen deel uitmaakt van de expeditie der geallieerden en reeds tegen de Turken en de Boelgaren gevochten heeft. Het is de heer J. L. Ramaekers, uit Wijk Maastricht, die bjj de mitrailleurs- kompagnie van een der Afrikaansche regi- menten als adjudant-onderofficier (adjudant- chef) dient. Ramaekers houdt den naam van koel- bloedige dapperheid, dien de Hollandsche soldaat in het buitenland heeft, hoog. Hjj is eervol op de dagorder vermeld en heeft het oorlogskruis met de ster verworven. De superieureu van Ramaekers hadden hem officier willen maken, maar hij heeft bedankt om deze praktische overwegiug een officier in het Fransche leger moet 25 jaren dienst hebben om gepensionneerd te worden, een adjudant 15, en, aange- zien hij over 2 jaren laatstvermelden dienst- tijd heeft, vindt hij het beter, dan zijn pensioen te trekken dan over 12 jaar een grooter. Een vogel in de hand is boter dan tien in de lucht, zal onze prakticus gedacht hebben. Een bioscoop onder water. De correspondent van de „N. R. Crt." te Londen schrijft: De gebroeders, Williamson, een paar jonge Aimerikanen, hebben een vernuftige inrich- ting hedacht, of, beter gezegd, een uitvin- ding van hun vader, kapitein Williamson, verbeterd, waardoor lieL mogelijk is- under water photo's te nemen. Het resultaat van hun werk, de eenste bioiscoopfilm van wat onder water te zien valt, wordt sedert een paar dagen in Londen in de Philhanmonie Hall vertoond. Het is. inleressant, hier en daar boeiend, eens. zelfs spannend. En toch... wel een klein beetje teleurslellend. Wanneer de lezer zich ook nog herinnert, lioe het er onder zee uitzag in Jules Verne's 20.000 Mijlen onder zee en in d'lvoi's Vrijbuiter Triplex, dan doet hij misschien verstandig om de film der Williamsons, wanneer zij ooit in Holland kexnit, niet te gaan zien. De werkelijkheid is. ditmaal minder schoon, valer, gewoner, dan de fanlazie. En dat, ofschoon deze photo's genomen zijn in West- Indie, bij de Bahama'iS, waar op den bodiem der zee de koralen groeien, en de sponsen, en waar groote schildpaden leven.en haaien. De vindingrijkheid en de volharding van de gebroeders verdienen echter alle bewon- dering. Zij doen de opnemingen uit een auikerklok, van eigenaardige conslructie, een duikerbol eigenlijk. Aan een zijde is. een greet rond raam. Rovenin een rond gat, waar een met rubberlinnen bekleede cylin der van metalen sehubben in past, die den duikerbol met de lucht in verbinding brengt. De waterdruk op de onderste ringen van dien cylinder is, wanneer de bol diep ge- zonken is, natuurlijk zeer aatizienlijk, maar tie I weerstandsvemiOigen vermeerdert werk- tuigelijk, doordat de druk de ringen verti- caal ineenschuift. Het glas van het raam (bijna 4 cM. dik) is van het zuiverste ge- halte; de tens van het toestel van de groot- sle sterkte. Zoo was bet mogelijk om z.on- der kunstjicht te photograplveeren op een diepte van 15 tot 18 meter. Bij avond werd bovendien een lamp gebruikl, die van den lichter, die als. operatiebasis diende, naast den duiker werd neergelaten. Op gunstige dagen kon men in het heldere West-Indi- sclie water 50 of 60 meter ver goed zien. De opnemingen zien er op het dock wat wazig uit. Het lijkt aldoor wat te misten in het zeetandsdh.ap, waar de duiker zijn weg doorzoekt. De visschen schieten er ge- durig doorheen als liazen door een kool- vetd. Er was in die visschen voor den niet-deskundigen toeschouwer weinig ver- scheidenheid, ofschoon de direcleur van het Nieuw-Yorksche aquarium verklaart er veel zeldzame soorten onder te hebben aange- troffen. Een wonderlijk gedrochl vertoonde zich een paar rmaal voor het observatie- raam: een viseli met strepen en vlekken, die de Williamsons want het was een ontdekking naar de Amerikaansche vlag hebben gedoopt. Dit is een van de weinige zaken, die mij van wezenlijk wetenschappe- lijk belang leken, maar de metho.de biedt natuurlijk groote kansen en volgens den lezer in de Pliillharm.onie Hall was de film in Nieuw-York door de Smithsonian Insti tution dan ook met geestdrift ontvangen. De Williamsons die sinds liun eerste pr.oeven in 1912 gesteund worden door een syndicaal van Amerikaansche kapilalisten liopen echter ook wrakken te kunnen on derzoeken en schatten te lichten. Wat intusschen de film haar voornaam ste aanh-ekkeiijkheid voor het publiek bij- zetle, waren de haaien en in het bijzonder Ernest Williamson's geveclit met den liaai. Men weet, dat de West-Indische negers het aandurven den haai .onderwater met een; roes aan te vallen. Met was gemakkelijk genoeg om de groote visschen op de film te krijgen: zij krioelden om een dood paard, welks zware pooten men op het doek ziet bengelen in het water, heen als. stekelljes in een Hollandsche sjo.ot om een worm aan een touwtje. Maar het gevecht tusschen een neger en een haai, dat de film-opera teur wenschte te organi.seeren, slaagde wel in zoover dat de haai er het foodje bij legde, maar na de eerste ontmoeling raak ten de strijders te ver van het observatie- raaro af. Ernest Williamson heeft toen zetf de fikn-kopy gelever-d en het gevecht tus sctien den man met het mes en het zee monster het eindigde met een raken sleek in het visscljenhari was wezenlijk „thril- ling", schokkend, gelijk de Engelsche bios- coopterm luidt. En het programma zegt in Amerikaanschen stijl maar vermoedelijk niet onjuist: „een feit van een vermetellieid nooit nabij gekoanen in de geschiedenis der fi lm voor tbrengmg. INGEZON DEN STOKKEN. Hoek, 5 Januari 1916. Mijnheer de Eedacteur Met de opoarne van onderstaand schrjjven in Ow veeigelezen blad zult u ten zeerste verplichten. Uw abonne, D. De vorige week reeds hoorde men, dat H.H. Suikerfabrikanten fabelachtige prijzen zullen besteden voor de suikerbieten. De tijd is nu gekomen voor de landbouwers om gunstige voorwaarden te bedingen, In hoofdzaak bepaal ik mij nu tot de voor- sehotten. Ik heb wel eens gelezen, dat juist die voorschotten den boer vastzetten, maar daar moge veel van waar zijn, ik zie in het geven van voorschotten een zekeren waarhorg voor den verbouwer, dat hij gegronde hoop kan hebben zijn produkten te kunnen afleveren. Maar wat wil nu het geval Hoe hooger de prijzen der bieten worden, hoe minder waarborg men vindt in de voorschotten, zooals die gewoonlijk gegeven worden. M. i. moet verhooging der voor schotten het eerste gevolg zijn van de hooge bietenprgzen, wil de landbouwer althans eenige vastheid hebben en waar H.H. Fabri- kanten in de afgeloopen campagne groote, zeer groote winsten gemaakt hebben, daar zullen hunne kassen zeker wel het geven van die ruimere voorschotten toelaten. BQSCHKAPELLE. CLINGE. GRAAUW. HENGSTDIJK. HONTENISSE. HOEK. SAS VAN GENT. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 3 tot en met 4 Januari werden langs de Oostsluizen alhier 17 binnen- vaartuigen op- en 26 afgeschutlangs en Middensluizen 10 op- en 12 afgeschut en langs de Westsluizen 4 opgeschut. Positie der Stoo m-nehepen. Ondergeteekenden zeggen har- telijk dank voor de vele bewgzen van belangstelling, zoo van hier als elders, op 29 Dec. 1.1. ondervonden, bg de her- denking hunner 45jarige echtvereeniging. D. DE WITTE en Echtgenoote. Ter Neuzen, 5 Jan. 1916., Wederkeerig gelukwenschend, betuigen wij hartelijk dank aan alien, die op 1 dezer ons blijken van belangstelling zouden. L. CH. WABEKE. C. W. WABEKE-Allaakt. Ter Neuzen, 4 Januari 1916. Met wederkeerige gelukwen- schen voor het jaar 1916, be- danken wij voor de ontvangen blijken van belangstelling. Axel, 4 Januari 1916. Wed. HQUSSEN. Mr en Mevrouw DIELEMAN MAGENDANS betuigen met wederkeerigen gelukwensch, hartelijk dank voor de met Nieuwjaar ontvangen wenschen. worden uitgenoodigd tot het bgwonen eener VERGADERING welke zal worden ge houden op Dinsdag II Januari a.s., des namiddags te 2 uur, bij C. Bakkkk te Hoek. EENIGE BELANGHEBBENDEN. TER NEUZEN. Boekhandel. Ook verkrijgbaar bij den heer M. J. ADRIAAN SEN en Wed. A. DE ZEEUW. i Huwelijks-aangiften. 17 Dec. Anthonius Shuren, oud 42 j., wedn. van Rozalia Reinorie, en Phi- lomena van l.aar, oud 33 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Dec. Anthonius Schuren, oud 42 j., wedn. van Rozalia Remorie, en Philomena van Laar, oud 33 j., jd. Geboorten. 8 Dec. Josephus Jacobus, z. van Atphonsius Bonn en van Angelina Maria Verbist. 9 Dec. Sidonie, d. van Anthonius Dominicus Dhaene en van Sophia Eugenia Schuren. 26 Dec. Johannes, z. van Josephus Giele en van Philomena Frederica de Silva. Huwelijks-aangiften. 16 Dec. Marinus Mertens (van Etten en Leur) oud 24 j., jm. en Bertha Stepha- nia Pieters, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Dec. Marinus Mertens (van Etten en Leur) oud 24 j., jm. en Bertha Ste- phania Pieters, oud 20 j., jd. Geboorten. 17 Dec. Rene, z. van Constantinus van der Kruyssen en van Rosalia Vermeulen. 19 Dec. Albert, z. van Francies Hauler en van Eugenia de Vos. Maria, d. van Stephania Maes. 20 Dec. Anna, d. van Petrus Franciseus Pieters en van Maria Delphina Vermont. 21 Dec. Prosper Jozef Marie, z. van Josephus Emericus Arthur Cleiren en van Octavia Maria Clementina Weemaes. 22 Dec. Justine, d. van Leopoldus de Coninck en van Sidonia Nathalia van Broeck. 24 Dec. Petrus, z. van Alois Cuyken en van Ilortensia Paulina Apers. 28 Dec. Mathilde, d. van Alphonsus Boeckling en van Mathilde de Weijn. 30 Dec. Jozef Maria, z. v^n Petrus Roels en van Maria Rosalia Blommaert. 31 Dec. Anna, d. van Emile de Potter en van Seraphina Maria Stevens. Overlijden. 19 Dec. Petrus Johannes Polfliet, oud 17 j., z. van Franciseus Aloijsius en van Philomena de Moor (overl.) 22 Dec. Joannes Rene Goossens, oud 14 m., z. van Eduardus en van Maria Eugenia Lockefeer. 28 Dec. Een als levenloos aangegeven kind van Rochus Camillus Blommaert en van Maria Clothilde Hageman. Jacobus Franciseus Miehielsen, oud 14 j., z. van Gilles Jacokus en van Maria Louise Cornelia d'Hondt. Huwelijks-aangiften. 17 Dec. Francies van Sikke- lerus (van Hontenisse). oud 53 j., wedn. en Catharina Stevens, oud 39 j., wed. 23 Dec. Andries de Bilde, oud 26 j., jm. en Martha Durinck, oud 23 j.. jd. Elimor Joseph Marie Termote (van Zuiddorpe), oud 27 j., jm. en Lennia Angelina Maria Steijaert' oud 22 j., jd, Huwelijks-voltrekking. 29 Dec. Jozef Janssen (van St. Jansteen), oud 29 j., jm. en Louisa Petro- nella Persijn, oud 22 j., jd. 31 Dec. Francies van Sikkelerus (van Hontenisse), oud 53 j., wedn. en Catharina Stevens, oud 39 j wed. Geboorten. 2 Dec. Gustaaf, z. van Alphonsus van Daalen en van Mathilda Mattheijssen. 49 Dec. Jo hannes Franciseus, z. van Jacobus Kouijzer en van Anna Maria Paulina Burm. 27 Dec. Albert, z. van Fidelus Dominicus Mattheijssen en van Maria Seraphina de Rijcke. Overlijden. 3 Dec. Ludovicus Maas. oud 39 j., echtg. van Barbara Buijten. 9 Dec. Sophia Kindt, oud 86 j., d. van Johannes en van Anna Catharina lvrieckaart. 18 Dec. Jan Baptist Van Brand (van Konings-Hoykt B.) oud 77 j., echtg. van Maria Van Dijck. 24 JJec. Bertha Reijns, oud 20 j., echtg. van Andreas Alouisius de ltlerk. Overlijden. 40 Dec. Johanna Bourgonillioen, oud 94 j.,wed. van Andries du Bois. Huwelijks-aangiften. 17 Dec. Norbertus Lauwe- reijs, oud 25 j jm. en Angelina de Burger, oud 21 j., jd. 23 Dec. Petrus Roelans, oud 33 j., jm. en Petronella Maria van Troost, oud 33 j., jd. 30 Dec. Johannes I.udovicus Freijser, oud 38 j.,jm. en Emma Josephina Coleta van Waterschoot, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Dec. Honore Jacobus Cornells, oud 23 j., jm. en Rosalia Asselman, oud 21 j., jd. Geboorten. 16 Dec. Alphonsus, z. van Petrus de Brouwer en van Philomena de Poorter. Petrus, z. van Johannes Verschuren en van Mathilda Wante. 49 Dec. Theodoor. z. van Francies Neve en van Elisabeth de Dalie. Albertus, z. van Josephus Huls- hout en van Paulina Goossen. 21 Dec. Theodorus, z. van Johannes Franciseus Parijs en van Louiza Allegonda d'Hooghe. 25 Dec. Dina Antonia, d. van Jan Jongepier en van Neeltje Maria Kwaak. 27 Dec. Norbertus, z. van Pharaildus Constantinus Vercouteren en van Maria Louisa Lauwereijs. 31 Dec. Leendert Michiel, z. van Marinus de Zwart en van Wilhelmina van Dixhoorn. Huwelijks-aangiften. 9 Dec. Hendrik Mechielsen, oud 22 j., jm. en Adriana Buijze, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Dec. Hendrik Me chielsen, oud 22 j., jm. en Adriana Buijze, oud 21 j., jd. Geboorten. 5 Dec. Gilles, z. van Dingeman Scheele en van Catharina de Regt. 7 Dec. Petrus, z. van Jacobus den Hamer en van Catharina Klaassen. 12 Dec. Jacobus, z. van Iman Blok en van Hebrina van Drongelen. 44 Dec. Helena, d. van Adriaan Marinus Witte en van Maria den Hooglander. 16 Dec. Albrecht, z. van Simon Daniel Meeusen en van Catharina de Blaeij. 26 Dec. Jozias, z. van Jozias de Jonge en van Magdalena Keukelaar. 27 Dec. Elizabeth, d. van Jan van Wijck en van Jacoba Levina Meertens. Overlijden. 3 Dec. Johannes Cornells Waeijhaert, oud 66 j., echtgen. van Maria Elizabeth van Over- beeke. 9 Dec. Sara Mechielsen, oud 4 j., d. van Levinus en van Magdalena Bakker. 10 Dec. Cornells Hendrik Drabbe, oud 3 j., z. van Cornelis en van Anna van Wijck. Marinus Cornelis van Tatenhove, oud 7 j., z. van Cornelis en van Janna Catharina van Hermon. 23 Dec. Maria den Hooglander, oud 23 j., echtg. van Adriaan Marinus Witte. 27 Dec. Willem Scheele, oud 6 m., z. van Jacobus en van Tanneke de Kraker. KOEWACHT. Geboorten. 1 Dec. Cyrillus, z. van Petrus F. de Vos en van Maria I., van Daelen. 44 Dec. Elza Maria, d. van Edmond van Hoogen en van Clementina Wuytack. 47 Dec. Maurits, z. van Edmond van Acker en van Madeleine Goerninne. 24 Dec. Alma Maria, d. van Edmondus Buys en van Emerence Vermeire. Overlijden. 4 Dec. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van August van der Vloet en van Clemence de Vos. 44 Dec. Benedictus Behiels, oud 73 j., weduwn. van Coleta Valent. 15 riec. Augustus Sturtewagen, oud 46 j., echtgen. van Maria Chr. de Dauw. 20 Dec. Albertinus Aelbrecht, oud 7 j., z. van Charles en van Maria L. Adam. 30 Dec. Margaretha Sturtewagen, oud 5 m., d. van Augustus (overl.) en van Maria Chr. de Dauw. Maria Augusta Poppe, oud 43 j., d. van Gustaaf (overl.) en van Melania de Mette. Geboorten. 23 Dec. Adrienne Josephine, d. van Alphonsius Josephus Van Puijmbroek en van Elodia Clementina Maria Schelfout. 24 Dec. Robert, z. van Jacobus Bonaventure Franciseus Slock en van Hen- driena Visser. ST. JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 23 Dec. Desiderius Maes, oud 28 j., jm. en Johanna Verschelden, oud22j.,jd. Huwelijks-voltrekkingen. 47 Dec. Eduardus Jo- sephns' Stevens, oud 24 j., jm. en Maria Ludovica Pieters, oud 49 j., jd. Joseph de Vos, oud 34 j., jm., en Paulina de Smet, oud 26 j., jd. 31 Dec. Honore de Jonghe, oud 25 j., jm. en Maria van Mullem oud 21 j., jd. Geboorten. 46 Dec. Emile Joseph, z. van Eugenius Franciseus de Smet en van Amelia Maria de Block. 49 Dec. Augustinus, z. van Antonius Pieters en van Eulalia van Hoeij. 21 Dee. Camile Albert, z. van Cornelis Johannes Cockheijten van Alberta van Avermate. 23 Dec. Cijrillus, z. van Petrus Swinne en van Sophia van Hooij. 24 Dec. Louisa Maria, d. van Leo Eduardus de Paepe en van Augusta de Vleeschouwer. 26 Dec. Mathilda, d. van Theodorus van Arenthals en van Maria Carolina Danckaert. Overlijden. 27 Dee. Camile Albert Cockheijt, oud 6 d., z. van Cornelis Johannes en van Alberta van Avermaete. ZAAMSLAG. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Dec. Pieter Polycarp. Ghislein Weijmiens, oud 26 j., jm. en Jozina Adriana Lensen, oud 19 j., jd. Geboorten. 9 Dec. Cornelis, z. van Abraham Anthennis Dekker en van Cornelia Vinke. 20 Dec. Suzanna Johanna, d. van Krin de Kraker en van Cornelia Jocomina Dieleman. 28 Dec. Adriana Geer- truida, d. van Marcus Kaijser en van Wilhelmina Suzanna van Sweeden. Overlijden. 6 Dec. Itendrikus Winsing Assies, oud 3 j., z. van Willem Jannes en van Jacoba Loot. s.s. ELISABETH in lossing te Amsterdam, s s. HELENA in lossing te Amsterdam, s.s. MAGDALENA in lading te Rosario voor Rotterdam, s.s. CORNELIS in lossing te Rotterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3