ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTiEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6323. Donderdag 6 Januari 1916. 56e Jaargang. De Oorlog. ABONNEMENT ABVERTENTlfiN IINDELIJK TeleSoon 25. Bit Blad verschijnt Maaadag-, Woensdag- en Yrijdagavond, uitgezonderfi op Feestdagen, bij de Firma P. J. YAN DE 8ANDE te Ter Kenzen. B1NNENLAN0. suii.i.aiO.1 Per 3 maanden binnen de stad 1.—Franco per post voor Nederland 1.10. SiJ vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika /1.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10. Bij cSifi*ecte opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 uur op den dag der uitgave. Nederlandsche mail. Het Nederl. Corr.-bureau meldt Van bevoegde zijde wordt vernomen, dat van het in de vorige week te Amsterdam aangekomen stoomschip Oranje-Nassau, in Engeland de West-lndische mail is aange- houden. Ecbter heeft men ter bevoegder plaatse wel den indruk, dat men zich in Engeland begvert, om aldaar aangehouden ^oor Ne derland bestemde mails zoo spoedig mogelijk weer los te laten en door te zenden. Zoo is een groot deel van de door de Engelsche autoriteiten te Falmouth eenige dagen geleden van boord van de Rembrandt gehaalde mail bier te lande via Vlissingen aangekomen, bijna gelijktijdig met de aan- komst van de Rembrandt te Amsterdam. De Let© op een mijn geloopen. By Dirkzwagers siguaalstation te Boek van Holland is een draadloos bericht van den volgenden inhoud ontvangen Het van New-York naar Rotterdam be stemde Nederlandsche stoomschip Leto is hedenavond 8 mijl Oost ten Zuiden van Galopper op een mijn geloopen en vervolgt de reis naar Rotterdam. Nadere bijzonderheden ontbreken. (De Leto is een schip van de maatschapij Zeevaart te Rotterdam.) Belgische milUieplichligen. Krachtens de wet van 6 November 1915 zijn de in den vreemde verblijvende Belgen, geboren tusschen 1 Januari 1890 en 31 December 1896, geroepen om deel uit te maken van de militielichting 1915. Dinsdag heeft de consul van Belgie voor de provincie Gelderland, Mr. Tilanus, uit Tiei, te Arnhem zitting gehouden om de militie-plichtigen in te schrijven en hun het noodige te verstrekken, om over En geland zoo spoedig mogelijk naar Frankrijk te vertrekken, om zich daar te melden. Van verschillende plaatsen kwamen de jongelieden zich aanmelden; telkens trokken groote troepen door Arnhem. Alleen van Ede kwamen er ruim 300 en ook uit Nunspeet eenige honderden, nage- noeg alien getooid met de Belgische kleuren. Allen, die werden geschikt bevonden, vertrokken zoo spoedig mogelijk naar Rotterdam. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het wordt steeds duidelijker schrijft het „Alg. Hbl." dat de geallieerden, om die veiligheid van hun leger te verzekeren, in het in theorie neutrale Salonika alle niaat- regelen nemen, die een legeraanvoerder in een operatiegebied nemen moet. De berichten over de handelingen van den Franschen generaal maken wel den in druk, dat niet Langer de Grieksche autori- H. BERTRAND. Mijnheer Berger sprak zoo overtuigend, dat men hem bijna niet kon weigeren. Vraag nu uw Hans eens hoe nij er over denkt, voegde bij er aan toe, en toen Hans opgewonden uitriep: O, ik zou wel gaarne willen, als mama bet goed vindt, toen kon mevrouw Gee- ren niet weigeren. Zij took den jongen naar zich toe, kuiste hem en zei: Nu, in vredesnaam dan, jongen! Nog dienzelfden dag vertrokken Berger en Hans. Albert verheugde zich zeer over de reis, die zijn broer ging ondernemen. Ge brengt me maar veel mooie post- zegels miee, riep liij uit, toen Hans, na zijn moeder, wie bet afscheid toch moeilijk viel, gekust te hebben, ook den kleinen man de wangen kuste. En ,als ge den dief pakt, dan moet ge in Londen een vijf-ponds post- zegel voor mij koopen, en als ge daar geen honderd gulden voor over hebt, wat ik niet kan getooven, dan brengt ge me ten minste een twee-sbillings postzegel van 1880 mee. Die kost maar vijf-en-twintig gulden. Hans wist niet hoe bij bet had, toen bij in een coupe eerste klasse naast mijnheer Berger gezeten, naar Vlissingen spoorde. Mijnheer Berger hield van zijn gemak en de directie van de Bank had hem zoo ruim van geld voorzien, dat bij zich alle mogetijl'e leiten baas zijn in liel oude Tbessatonica, maar dat de stad lOneLer Fransch lnililair bewind is geplaatst. Niet alleen de con suls der met Frankrijk in strijd zijnde Lan den, Duiiscbland, Oostenrijk-Hongarije, Tur- kije en Bulgarije, zijn door den Franschen generaal gearresteerd en aan boord vap een Fransch oorlogsschip gebracht, nu is hovendien de consul van een neutoalen staat in een neutrale stad, de consul van Noor- wegen te SaJonfki, door den Franschen be- velhebber in arrest gesteld. Fn Lai van in- wioners van de stad ondergingen hetzelfde lot. De Grieksche regeering protestbcrt. Dat deed Griekenland at meer in dezen oorlog. Maar met protesten wordt niet veel reke- ning gehouden. Griekenland protesteerde tegen de inbezitneming van Lemnos en Mitylenoe door de Entente, die er een vloot- basis oprichtte voor de Dardanellen-expe- lie; Griekenland protesteerde tegen de lan ding van Entente-troepen te Saloniki, en tegen de inbezitneming van het Grieksche eiland Castelloritza, waar een expeditiie tegen Adelia werd geland; maar de Entenr te-mogendheden tegden deze protesten naast zich neer. Thaiis protesteert Griekenland kracbtig tegen de „ltagrante en on mens,ohe- lijke schendiing van de souvereiniteit van Griekenland, met vol ko in en terzijdestelling van de Iraditio.neele regelen van bet diplo- malieke asylrecht, en de etementairste tra- ditioneele hoffelijkheid." Dat is niet langer een protest „to save bis face", als de vorige, dit is een ernslig en kracbtig hetoog, fwiaarin ]een neutrale,staat voor zijn rechten opkomt bij hen, die zeggen te s toijden voor de recti ten der neutrale stalen. Maar baten zal het evenmin. lntegendeel. Uit Boedapest koml reeds liet bericht, dat na de inbechtenisneming van de consuls de staat van beleg in Saloniki zal worden afgekonjdigd, en dat de Griek sche burgerlijke en militaire autoriteiten er reeds aanzegging hebben ontvangen, om de stad te vertaten. Griekenland, dat de En tente den vinger gaf, moet nu zien, dat deze de geheele band vasthoudt, en moet nu maar trachten zich uit dien greep las te maken. Uit alles blijkt, dat de Entente-mogend- iieden, nu zij eenmaal de vergunning hebben verkregen, te Saloniki troepen te landen, om Servie te helpen, ook nu deze hulp te laat kwiam, geen plan hebben, het zoo gemakke- lijk verkregen steunpunt in den Balkan te verlaten. Generaal Sarradl zegt, met het be- kende woord aan Mac Mahon, na dcinne- ining van den Malakof: „J'y suis, j'y reste". Daartegenover nemen nu de oeutrale mo- gendlieden maatregelen, om den strijd naar Grieksch grondgebied over te brengen, en de Entente uit Saloniki te verdrijven. Beuler berichten geven bijzonderheden over de plannen, die daarvoor worden ge- maakt. Uit Athene wordt gemeld, dat Duit- sche cavalerie ten Noorden van de Griek sche grens is gesignaleerd. Mag men de berichten van Beuter uit Athene getooven, dan zou den de Duitschers met een leger van 200.000 man uit Monastir naar het Zuiden willen oprukken, 150.000 Turken uit Bulgaarsch Thracie, en 100.000 Bulgaren nil Gevgbeli en Doiran. De Grieksche troepen zijn tot Seres terug- geriefelijkheden veroorloven kon. Ook had li.ij er slag van, met jongelui om te gaan, en Hans, die eerst een weinig verlegen was, voelde zicli spoedig op zijn gemak. Toen zij dan ook in Londen in het hotel Kaytser hun intrek hadden genomen, waren zij reeds dikke vrienden. Berger had den knaap velerlei, ook van zijn verledien, verteld. Een veelbewoigen leven lag achter hem. Hij was. nog niet lang bij de geheime polilie, niet zoolang als men wel zou denken, afgaande op den naam, dien hij reeds gemaakt had onder zijn c.ol- lega's en zijn vijanden, de m.isdadigers. Hij was vroeger koopman geweest, bad als su- percarga op liet schip van een groot reeder bijna alle landen teeren kennen en zich daarna voor e.igen rekening gevestigd. Na met inspanning een groot fortuin bijeenge- bracht te hebben, had bij dit bijna geheel verloren door een brutaten diefstal. Van dat oogenblik af liaatte hij alle Lnbrekers. en vatte hij het plan op, detective te worden. Ja, ja, mijn jongen, zoo gaat het in het leven! Ik bad in mijn jeugd ook niet ge- droomd, dat ik nog eens tot de politie zou behooren, maar nu hij wreef zich ver- genoegd in de handen nu ik er mij een maal aan heb gewijd, is bet ook met hart en ziel. Wat een mensch doet, moet hij goed doenOnthoudt dat, Hans, dat kunl ge van mij teeren! Nu moet ik u aan uw lot overt a ten, zei Berger, nadat zij zich huiselijk hadden ingericht in hun fraaie learners. Terwijl ik zal trachten mijn vriend en vijand, onzen zeer geeerden Mr. Smith, op te sporen, kunt gij op uw gemiak de bezienswaardigheden van Londen in oogenschouw nemen. Twee getrokken. De Duilsche iegers zijn te .Monas tir, de Bulgaarsche Oostelijk van die plaats. De stad ,die bezet is door de Fransch-En- gelscbe troejien, is naar het Noorden en WesLen omringd door een Lamelijk lioog bergtand. Van Saloniki en het voorgelegen terrein hebben de Entente-troepen een groot versterkt kamp gepiaakt, waarin 90.000 Fran schen, GO.OOO Engelschen, 40.000 kolonia- len, Turao's en AusLralicrs en eenige dui- zenden Serviers zijn ondergebracht: ruim' 200.000 man dus. De slellingen der geallieerden loopen van liet s poor wegs ta do n Samanli, over Karar soeLi en Kilkiscb tot de hooge heuvelreeks liij Laliana. Van tvarasoeli loopt de slel- ling tangs den spoorweg naar Ueskjoeb. Binnen deze stelling hebben de geallieer den een tweede stelling aangelegd, die bij- zonder versterkt is. En zooi zij ook deze niet meer zouden kunnen behouden, heb ben zij een aftochtsweg gereed gemaakt van Langava naar de Goilf van Orfano, waar zij hunne troepen kunnen inschepen. Dit zijn natuurlijk sleclits de taebereidselen, die in liet laatste geval noodig zullen zijn. De baai en de haven van Saloniki liggen Vol oorlogsscliepen, die gereed zijn, om de land- troepen kracbtig fe ondersteunen bij de ver- (lediging van de stelling, de stad en de haven. De „Temps" zet niteen, dat er van het opgeven van Saloniki geen sprake kan zijn. Generaal Castelnau, de chef van den Fran schen generalen staf, is naar Saloniki ge- gaan, om de troepen te inspecteeren en de maatregelen voor de verdediging van de stad na te gaan. Want de „Temps"' zet uiteen, dat de Duitschers en Bulgaren de geallieerden, die een bedreiging blijven vormen op hun flank, niet te Saloniki zui[en kunnen laten, zood,at dus de aanval zal moeten plaats hebben. De zondertinge posilie, waarin Saloniki als neutrale plaats verkeert, moge aanvankelijk de Centraat-Europeesche bondgenooten heb ben weerliouden hun aanval door te zetten, de wijze waartoip de Entente zich over die neutraliteit heenzet en de stad en omgeving tot een vijandelijke maakt, moet de centralen er toe leiden, zich over die aanvankelijke bezwai-en lieen te zetten. Het is echter de vraag, wat de Grieken dan zullen doen Zullen zij het rustig aanzien, dat in hun land waarvoor de Koning de neutrali teit met alle kracht wit handhaven een hunner steden door de beide vijandelijke Ie gers tot puin wordt geschoten? Zidlen zij het rustig kunnen aanzien, terwijl het Grieksche leger gemobiliseerd is en kan op- treden tegen den een of den ander, die op neutraal Grieksch gebied den strijd wit uit- vechten? Het blijkt meer en meer, dat in de eerst- volgende dagen daar een bloedige botsing zal plaats hebben. BELGIE EN DE VERBINTENIS VAN LONDEN. Fransche bladen hebben gemeld, dat ook Belgie mede de verbintenis aangaan zou, onder geen voorwaarde alleen vrede te zullen sluiteD. De krant die het eerste dit nieuws publiceerde, verzekerde, naar de Tel. meldt dat ze 't hoorde van een zeer hooggeplaatst politiek man in Belgie. Nochtans is het, volgens den Belgischen dingen echler zou ik u gaarne zelf laten zien, en dat zijn de Weslminster-Abdij en de dokken. Hij haalde zijn portemoimaie uit den zak en gaf Hans ruim zakgeld. Deze kreeg een kleur, hij vond bet pijn- lijk om geld aan te nemen. Berger stelde hem echter glimlachend gerusi. Het is eerlijk verdiend, mijn jongen. Ge behoeft er u niet over te schamen en ik vertrouw, dat ge het geld ook goed zult gebruiken. Maar hoe kan ik u dan toch helpen? vroeg Hans. Daar kan ik u nu nog niels van zeggen. Dai moet de tijd teeren. Het zou volkomen doelloos zijn, u mee te nemen naar de spe- lonken, waar de misdadigers liuizen en die ik misschien genoodzaakt ben op te zoeken; en liet zou niet eens goed voor u zijn, om- dat ge daar allerlei zoudt zien, wat voor j eugdige oogen jminder geschikt is. Hij ontrolde een plattegrond van Londen en wees Hans bierop den weg. Toen de knaap echter vroeg: En waar gaat u het eerst heen, mijn heer Berger? antwoordde deze: Besle jongen, gij denkt zeker aan de spelonlcen van de misdaad? Ge moet mij goed begrijpen. Zoo slim is liet niet. De categoric van misdadigers, waarmee ik te doen lieb, woont gewoonlijk op dezelfde nianier als fatsoenlijke menschen, om daar- door liet minst de aandacht van de. politie op zich te vestigen. Iederen dag, nadat zij ontbeten hadden natuurlijk op Engelsche wijze: met thee, geroosterd brood, boter, ham, eieren ver- Katholieken afgevaardigde, dr. Van de Perre, van alien grond ontbloot. De heer Van de Perre heeft aan ffDe Belgische Standaard" de volgende verklaring gezonden, zonder eenigen twijfel, na afspraak met de Belgische regeering z/Door zich bij de verbintenis van Londen aan te sluiten, zou Belgie aan Duitschland zijn vasten wil beduiden, om den oorlog foort te zetten tot het einde, en zou het met meer kracht zijn eischen kunnen stellen bij de behandeling der vredesvoorwaarden. Het nieuws, dat Belgie zich bij de ver bintenis van Londen zou aansluiten, heeft hier, in Engeland, in de Belgische kringen een zeer levendige ontroering gewekt. En •niet zonder reden. Van de eerste uren des gevaars af heeft Belgie zich strikt binnen de grenzen van het internationaal recht gehouden. Zelfs de vijand zal zulks eenmaal moeten erkennen Nu is, volgens ditzelfde internationaal recht, BelgiS nog steeds een neutrale staat, want een neutrale staat, die zich verdedigt, zoo luidt het internationaal recht, blijft altijd een neutrale staat. Indien Belgie nu de verbintenis van Londen mede onderteekenen zou, dan zou Belgie door dit feit verklaren, dat het buiten de grenzen van dit recht treedt en zijn on- zijdigheid verloochent. Met andere woordenzou zulks aan Duitschland het recht geven, Belgie als vijand te behandelen, en zijn gedrag ook daarnaar te regelen bij de bespreking over de vredesvoorwaarden. De reden, die men heeft doen gelden, opdat Belgie een zoo belangrijken stap zou loen, zijn kinderachtig. Het zou ons, zoo zegt men, toelaten, des te krachtdadiger onze eischen te stellen; maar deze eischen zullen wjj nog heel wat krachtdadiger kunnen stellen, wanneer wij niet zondigen tegen het internationaal recht. Neen, de Belgen hebben geen reden om zich bezorgd te maken. Onze regeering zal deze daad niet begaan. En, indien zij het wel wilde doen, zou zij deze nieuwe poli- tieke richting niet kunnen inslaan, zonder het Belgische volk te raadplegen." DE NATUURLIJKE VERDED1GINGSWERKEN van SALONIKI. Een bijzondere correspondent van Reuter heeft een bezoek gebracht aan het Britsche hoofdkwartier in Macedonie en heeft de stellingen der troepen mogen bezichtigen. Hij is over de door de Engelschen en Franschen ingenomen posities opgetogen. De linie der geallieerden, schrijft hij, strekt zich in een halven boog uit van de Wardar naar de golf van Rendina, over een afstand van ongeveer 50 mijl, waarvan bijna de helft op natuurlijke wijze versterkt is door de meren van Langaza en Besjik. Deze geheele boog is omgeven door een breede, moerasachtige vlakte, waarin de vijand geen of nagenoeg geen dekking zal kunnen vinden. In het Zuiden wordt Saloniki beschermd door een heuvelreeks. Twee passen vormen een gemakkelijken en lieten zij het hotel. Berger ter ops poring van den dief, Hans, om de stad te doorkrui- sen. Eerst tegen zeven uur zagen zij et- kaar in het hotel terug om samea te di- neeren. Berger had zijn jongen vriend aangera- den oeret eens, boven op een omnibus ge zeten, Loudens' straten te bezichtigen, en Hans volgde dien raad. Zoo kreeg hij een totaal-indruk van de groote stad. Hij reed door liet Westend, met zijn fraaie paleizen en schoone parken, zijn parlementsgebou- wen en schoiuwburgen; door de City, met haar havens en dokken, met de Bank en de Beurs en de schoone St. Paulskerk. Daar na begaf hij zich naar den Tower, waar hij urenlang doorbracht om al het Jnerk- waardige te bekijken. Den volgenden dag ging hij naar het SouIh-Kemsington-museum, dat hem niet minder belang inboezemdie, en 's avonds verzuim.de hij niet zijn moeder te schrijven, om haar in alles wat hem wedervoer te laten deelen. „Lief, best Moedertje! Wij zijn nu reeds vijf dagen in Londen en de dag van ons vertrek kan nog altijd niet bepaald worden. Maar u behoeft u niet ongerust te maken over uw grooten jongen; het gaat mij goed en ik ben u zeer dankbaar, dat u mij hebt laten gaan. Toch denlc ik dikwijls aan u. Mijnheer Berger is tot nog toe niet geluk- kig geweest in zijn nasporingen; hij gunt zichzelf geen rust. Als hij 's avonds tliuis komt, lees ik reeds op zijn gelaat hoe de zaken staan. Soms komt hij thuis en kijkt zeer vriendelijk, dan weet ik, dat hij meent goed beschutten verbindingsweg. Op de heuvels kunnen de batterijen op sehitterende wijze worden opgesteld en de geheele vlakte beheerschen. Op de Noordelijke hellingen ziet men nog de overblpfselen van de loopgraven waarin de Turken in den eersten Balkan-oorlog, voor het laatst stand hebben willen houden. Wij hebben hier en daar nog gebruik kunnen maken van de oude draadversperringen der Turken. De manschappen voelen zich uitmuntend en opgewekt in deze, in historisch opzicht, belangwekkende streek. Het gebied rondom Saloniki is een groot slagveld der naties. Bij het maken der loopgraven delft men aanhoudend belangwekkende archaelogische vondsten op, munten, beeldjes, vazen en allerlei aardewerk. De troepen hunkeren naar den vijand. De vlakte is een ideaal terrein voor mitrailleurs-vuur en vanuit de loopgraven zijn alle bewegingen van den aanvaller mijlen ver te overzien. TERPENTIJN is, zoo schrijft de „N. Ii. Crt.", een der ar- tikelen, waar de centrale mogendheden van 't begin van den oorlog af grootendeels van verstoken waren. De beste qualiteiLen le- verden Frankrijk en Amerika, wraar men het uit hars dislilleerde. Voorls was Bus- land een producent, weliswaar van een min der begeerde qualiteit, maar die toch o.a. in de lakfabrieken bruikbaar was, en groo tendeels naar Engeland en den Balkan haar weg vond. De Russische terpen tijn werd uit de wortels der omgehouwen boomen door koken afgescbeiden, en door distilla- tie gezuiverd. Die Industrie, welke in I bij- zonder in Polen, Wolhvnie en het gouver- nemenl Brest inheemsch is, kou.it nu den Oostenrijkers ten goede, want de centra der bereiding: Ivowel en Luck, zijn door hen bezet. Jaarlijks werden ongeveer 2000 wa gons terpentijn daar bereid, die een waarde van ongeveer zes millioen gulden hadden. Terpentijn is, naar men weet, ook een der grondstoffen, waarvan voor de kaoetsjoek- synthese gebruik gemaakt wordt. Indien het jongste sueees, dat daarmee behaald moet zijn, op de methode betrekking heeft, die tei'penlijn verwerkt, dan kan de verovering van liet terpentijngebied van veel tielang ge- aclit worden. FINALE OPRUIMING VAN Y PER EN De „Lokal Anzaiger" verneemt tangs, een omweg uit Havre, dat de oortogsraad der Entente heeft besloten Yperen te slechten en nieuwe stellingen aan te leggen, die beter tegen liel vijandetijk vuur beschut zijn dan de tegenwoordige. Wat in Yperen nog aan kunstschatten is, zal naar Parijs worden ge bracht, en in het Petit Palais geplaatst. De nieuwe stelling krijgt een Belgisch- Engelsche bezetting. POPULAIR OPPERREVELHERRER. Een aardig trekje van de wijze, waarop Joffre zich de genegenheid van zijn soldaten weet te verwerven: De opperbevelhebber in het Fransche leger inspecteerde een compagnie aan liet front. Een sergeant-majoor, die wegens zijn flink- lieid van soldaat tot zijn tegenwoordigen graad was bevorderd en die zoowel met de militaire medaille als met het kruis hegif- tigd was, werd voor Joffre geleid, die hem een spoor ontdekt te hebben; een anderen keer komt hij met een ontevreden uildruk- king op zijn gelaat tliuis, en zonder dat ik er naar vraag, weet ik, dat hij het spoor weer lieeft verloren. U kunt u ook voor- stellen hoe moeilijk het moet zijn onder zes millioen menschen een vluchteling te vinden, die alle reden heeft zich voor liet oog van de politie te verbergen. Maar mijn heer Berger wan boo pt niet, hij beschikt ovrer een heel leger agenten, die voor hem aan liet werk zijn, en hij is nu vast overtuigd, dial hij „onzen man" wel vinden zal. Ik zelf, beste moeder, heb met de vervol- ging van den dief niets te maken. Als liet oogenblik gekomen is, zegt mijnheer Berger, wordt mijn hulp ingeroepen. Hoe druk mijn- lieer Berger het overigens ook lieeft, toch vindt liij nog altijd tijd om zich ook aan mij te wijden. Ik zal u nu eens gaan vertellen, wal ik at gezien heb, alleen en met mijn vaderlijken vriend. Gisteren nam hij me mee naar de dok ken, eergisteren naar de Westminster-Abdij Zoo ver was Hans met zijn brief geko men, toen Berger de kamer binnentrad, zijn hoed op de tafel wierp en uitriep: Zal ik u eens wat nieuws vertellen, Hans. Wij vertrekken nog vanavond. Hans was opgestaan. En waarheen, mijnheer Berger? Naar huis? Welke berichten hebt u gekregen, die u doen besluiten nu reeds naar huis terug te keeren? (Wordt vervolgd). COURANT DOOR 7 j -rtfeUS*"

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 1