Onderzoek door het Rijks-Proefstation Hoogwatergetij te Ter Neuzen Dank uw nieren. GEMEHGDE BERICHTEN. Laatsta Barichfen. G. KLOUWERS, Handelsberichtsn. 8URGERLIJKEN STAND. sontilekken. Heeft de autoriteil andere in- .Uchtingen, zulks is niemand builen haar bekend, doch is mogelijk. Maar op iets, anders inoet hier gewezen •worden. Uitzetting is een minder of meer strenge straf voor den betrokkene, dodi helpt weinig, tenzij ze een schoonmiaak wordt. 't Is daar een onduldbare toes land aan de grens. Met allerlei vluehtelingen is er een ge- heele kolonie ontstaan. En er wordt voort- durend veel gesimokkeld. Waarom de vluchtelingen van 'I Neder- landseh gebied niet verwijderd, meer Noor- delij kWaaram moeten ze daar juist blij- ven hangen 1 Anderen vertoeven op Belgie, doch aan deze zijde van de draadversper- ring De Nederlandsche autoriteit heeft bun niets te gebieden, zegt men wellicht. Recht- streeks neen, maar door de voedselkwestie onreclitstreeks well Aan een dier dij kjes, welke naar de grens leiden, stond een post. Op t dijkje zelf liep een gansclie troep kinderen heen en weer. Die kleinen weten maar at te goed wat smiokkelen is. Toch genoten ze daar voile vrijheid. Is controle a Id us mogelijk? Vender is er weinig eerbied voor 't gezag. „\Vij mogen niet smokkelen, maar mag een militair op Belgie komen en zich met Duitschers la ten fofografeeren?" vroeg men mij. Niet van deze pLaats, maar van een ander punt in Zeeuwsch-V 1 aanderen heb ik een foto gezien, waar Nederlandsche en Duit sche so Ida ten heel broederlijk naast elkan- der staan, weliswaar ieder op eigen gebied, maar dergelijke dingen in dienst komen niet te pas.. Het verbod van omgang geld I zo o- wel voor militairen als burgers zoo luidt immers het bevel. En waar de eersten over- treden, kan men geen gehoorzaamheid bij veel der anderen verwachten. En men ver- neemt meer staaltjes, die nu juist eerbied voor 't gezag niet bevorderen. Gebrek aan controle! Altijd 't zelfde. Ik ben een post gepasseerd en kon me naar de grens begeven hebbenDe soldaat keek me even droomerig aan, maar zei niets. 'k Ben ganseh dien dijk, paralel met de grens, langs gereisden niemand vroeg me een papier of zei „boe" of „ba". Ge kunt allerlei verdedigingsmiddelen in Z- VLaanderen te weten komen, zonder dat iemand u hindert. En zulks, nadat in Mei verleden jaar overal legerorders over passen uitgeplakt werden. Vroeger eischte men van de reizigers, die te Ter Neuzen de boot verlietem, een pas A1 geruimen tijd schijnt dit niet meer noo- dig, at zag ik heden hoe een groep kwa- jongens en eenige volwassenen op huh ge- mak afkeken hoe op een plaats, waar toe- gang verbod en is, een overste een gewichlige les aan zijn manschappen gaf. Een troepje rijksambtenaren aan de grens Te IJzendijke spreekt men weer at over kommiezen, die soldaten beletten te smokkelen. Maar brave menschen zeggen toch fier op hun gewest: „In Zeeuwsch-Vlaanderen wordt niet gesmokkeld." Welnu, dat de overheid, behalve op de reeds beschreven plaatsen, ook eens een streng onderzoek instelle op 't Eiland en aan de Barakke, ten Zuiden van Waterland- kerkje en Oostburg en 't zal haar duide- lijk worden hoeveel petroleum, om maar artikel te noemen, daar over de grens. gaat. De ontvanger van de Barakke en zijn ambtenaren zijn streng, maar kunnen niet alles doen. Meer kommiezen! Besmellelijke zieklen. In de week van 2228 Dec. zijn de navolgende besmettelijue ziekten ter kennis van den Oentralen Gezondheidsraad ge- komen Roodvonk2 gevallen te Goes, 3 te Hoek, 3 te Ter Neuzen, 2 te Oudelande, 2 te Scherpenisse, 12 te Schoondijke en voorts een geval te St. Maartensdijk, Stave- nisse, Ylissingen en Zaamslag. Diphteritis4 gevallen te Goes en een te Groede, Heinkenszand en Westdorpe. Poslduiven. °P 25 en 26 December werd de door den Zeeuwsch-Vlaamschen Bond van post- duivenliefhebbers uitgeschreven tentoonstel- ling van postduiven gehouden in 't hotel „De drie Koningen" te Zuidzande. Het getal inzendingen bedroeg 269, be- nevens een 15-tal exemplaren ter opluiste- rmg ingezonden door den heer Marquinie te Sas van Gent, die als keurmeester fun- geerde en deze taak zeker tot aller vol- doening heeft vervuld. Als eere-prijzen waren 21 medailles uitgeloofd door ver schillende autoriteiten en particulieren. De tentoonstelling werd bezocht door raim 200 betalenden, wat, bet ongunstige weer in acht genomen, zeker niet weinig is. (M. Crt.) PHILIPPINE. Naar aan de M. Crt. gemeldt wordt, is het bericht van onzen correspondent, dat nabij de Boucbautsche haven twee Duitsche deserteurs door den electrischen draad zouden gedood zijn, onjuist. Er is slechts 1 persoon gedood, en deze was van Fran- schen oorsprong. Zijn lijk, waarop nog een bedrag van 38 francs gevonden werd, is geheel verbrand aan den draad gevonden. Het is onder groote deelneming te Bou- chaute ter aarde besteld. KOEWACHT. Door het R.-K. kerkbestuur is onder goedkeuring van Z. D. H. den Bisschop van Breda besloten onmiddellijk over te gaan tot het bouwen van gen nieuwe houten hulpkerk op Nederlandsch grondgebied. De kerk zal komen by het R.-K. kerkbof voor een paar jaar aangelegd en kort by de plaats, waar na den oorlog het schoone nieuwe kerkgebouw zal verrijzen. LAMSWAARDE. Bij den landbouwer P. St. werden de vorige week des nachts vier zakken gerst nit de schuur gestolen. Bij het vervoer hebben de dieven zeker onraad vermoed, want gisteren werden de nog voile zakken door jagers gevonden in een sloot, op een kwartier afstands der koeve van P. St. HENGSTDIJK. De noodbrug over de Haaf voor den tram Walso.irden- Selzaete is opgeruimd, doordat de er naast liggende betonbrug in gebruik is genomen. De waterlossing der polders op de Haaf is daardoor heel wat verbeterd, wat zeer noodig was by den grooten regenval in den laatsten tijd. GRAAUW. De loop der bevolking in deze gemeente over 1915 was als volgt Geboren 30 m.. 25 vr., totaal 55. Gevestigd 56 m., 53 vr., totaal 109. Overleden 13 m., 15 vr., totaal 28. Vertrokken 42 m., 49 vr., totaal 91. Bevolk. op 31 Dec. 1914 1093 1106 2199 31 u 1915 1124 1120 2244 alzoo vermeerderd met 45 personen. Voltrokken huwelijken 16. Levenloos aangegeven 1.* Waleheren onder water. Op het eiland Waleheren staat een groot aantal landeryen en op enkele plaatsen ook de wegen onder water, zoodat bet hier en daar een meer geljjkt, meldt men aan de de H. Crt. Eukele hofsteden zijn niet anders dan per bootje te bereiken. De watergangen, slooten en ook de ves- ten om Middelburg heen staan zeer hoog, Ook een jaar of wat geleden was de toe- stand daar zoo. Van overstroomingen in den eigenlijkeD zin van het woord is geen sprake, daar de hooge waterstand een gevolg is van de vele regens der laatste weken en er niet vol- doende door de verschillende sluizen van den polder Waleheren kan worden gespuid. Indertijd is reeds besproken de wenschelijk- heid van een stoomgemaal, maar men is voor de kosten teruggeschrikt en ook amende men dat de gevallen als wy nu beleven te zeldzaam zijn. Een led hie spaarkas. Werklieden van de gasfabriek te Groningen hadden sedert eenige jaren de gewoonte om iedere week een dubbeltje of meer in het spaarpotje te doen, dat een hunner kame- raads voor hen bewaarde. Zulks met de bedoeling om voor het opgepotte geld tegen de Kerstdagen spek voor den winter in te slaan. Altijd werd het potje door den schatbe- waarder eerlyk beheerd, zoodat hij ieders vertrouwen had. Het getal inleggers nam jaar op jaar toe en dit jaar waren er niet minder dan 70 gezinnen, die by dezen gas- fabriek-bankier waren aangesloten. Jammer genoeg voor de inleggers, zijn des bankiers zaken fout gegaan. Toen zij den dag voor het Kerstfeest kwameu, werd hun medegedeeld door den ontrouwen kassier, dat de kas leeg was. Waar het geld gebleven was kon hij niet vertellen, maar hy kon geen cent teruggeven. Een bedrag van 450 is weg. De be- drogenen hebben de zaak in handen der politie gegeven, toen ook de man binnen den hem gestelden termyn van vier dagen niet met het geld over de brug kwam. Men zegt, dat hij al eenige jaren te weinig in kas had, maar telken jare het gat wist te stoppen door te leenen van iemand, die nu weigerde weer bij te staan. (Prov. G. Ct.) Een verrassing. Maandagvoormiddag vermiste, volgens de M. Crt. de herbergier H. te Rilland eenig geld uit zijn portemonaie. Een onderzoek werd ingesteld en het huis afgezocht, om- dat men vermoedde, dat er de laatste nach- ten leven op den zolder was gemaakt. Na lang zoeken kwam uit een groote kist, die op den zolder stond, een manspersoon te voorschijn. Deze werd by de politie ge- bracht en weldra bleek het een Duitsche deserteur een zekere R. S. te zijn. Hij had reeds drie dagen op den zolder doorgebracht en geleefd van appelen en rauw spek. Hij was over een afdak door een raarn naar binnen geklommen. Ook het geld, dat fl. vermiste, werd op hem gevon den. Bij is naar Middelburg overgebracht. Onder het zand bedolven. Het 12jarige zoontje van de wed. Hars te {Emmen speelde met een drietal andere jougens in de Emmer deDnen en hadden een woning onder den grond gemaakt. Plotse- ling stortte het zand in, met het gevolg, dat het kind onder het zand werd bedolven, waar bet levenloos onder weg is gehaald. De lage koers der Marken. Met het oog op den steeds dalenden koers der Marken, welke in den laatsten tijd niet hooger dan met 41 cent werd betaald, heeft bet Steuncomite binnen de gemeente Rheden besloten om de arbeiders uit deze gemeente, die in Duitschland gaan werken en elke week naar huis terugkeeren, een financieele tegemoetkoming te geven van 1,50 per week. Arnh. Crt. Dat gaat zoo maar niet! Aan het station Zevenaar werd een pas- sagier in een coupe 2e klasse aangehouden, die onder de kussens 5 groote vellen leder zorgvuldig verborgen had en aldus traehtte de grens over te smokkelen. Ontkennen hielp niet want de man had de rekening op zijn licbaam verborgen. Het leer is natuurlijk in beslag genomen. Tel. Naelitwaaksters. In Berlijn zijn op het oogenblik bij de z/Waak en Sluit-Maatschappij" (iets als onze particuliere nachtveiligheidsdienst) 50 vrouwen als nachtwaaksters werkzaam. Voor dit doel worden groote, sterke vrouwen uitgezochtmeest zijn het soldatenvrouwen. Een dezer dames heeft reeds twee inbrekers in het oog gehouden en aan de politie aan- gewezen, terwijl een andere eigenhandig een misdadiger heeft gearresteerd. Blykbaar nemen deze vrouwen haar nieuw beroep met grooten ijver waar. Smokkelen. Te Dinxperlo ontdekte de grenswacht Donderdagnacht een stier, welke met prikke- draad was omgeven en aan een lang touw was gespannen. Op Pruisisch gebied was een persoon bezig om den stier over de grens te smokkelen, terwijl net prikkeldraad moest dienen om den stier tot het loopen door het grenskanaal te nooazaken. Toen de stier midden in het water stond, brak het touw door, zoodat de stier weer naar Hollandsch gebied terugging en door de grenswacht in beslag genomen werd. De 48jarige walbaas W. C. v. B. is, doordat een kist, waarop hij stapte, kan- telde, van boord van de stoomboot #Wil- helmina V", liggende in de YVijnhaven ZZ. te Rotterdam, gevallen en verdronken. Slroopers. De rijksveldwachter De Ryke was Dinsdag- nacht onder de gemeente Monster in het jachtveld in burgerkleeding bezig met het opruimen van aldaar uitgezette wildstrikken, toen hij daarin gestoord werd door twee mannen. Op een bemerking hunnerzijds, maakte by zich bekend. Jn plaats van hun weg toen te vervolgen, vielen zij hem, onder bet uiten van bedreigingen, aan. De een trok een geladen revolver, richtte het wapen op het voorhoofd vaD De Ryke en trok afgelukkig ketste het wapen. Door koelbloedlg en krachtdadig optreden wist De Ryke zyn aanvallers in bedwang te houden, wat den tweeden niet belette hem een slag met een jjzeren stang te geven op zyn neus, waardoor De Ryke bloedend ver- wond werd. De beide daders werden gearresteerd en ingesloten in het huis van bewaring te 's Gravenhage het zyn twee bewoners van een woonwagen. Gevlucht. Maandagavond half acht bleek wederom een vliegenier, die men om 7 uur nog gezien had, uit het gemterneerden-kamp te Bergen gevlucht. Op 7 M. afstand van de wacht ontdekte men een keurig uitgeknipte ruimte in de afscheiding. De wacht die volhoudt dat de vliegenier daardoor niet gevlucht kon zijn, kreeg, omdat by als vader van een gezin hierdoor zjjn verlof zag ingetrokken, een toeval. (Alkm. Ct.) Arbeidsgelegenheid. De u AanbestediDgscourant" schrijftEr zijn in de afgeloopen maanden November en December, (tot den 25n) vele werken aanbesteed. in het geheele land natuurlijk, zoowel door het Rijk, provinciale besturen, gemeentebesturen, andere besturen en parti culieren. Wy hebben ons eens de moeite gegeven van de afloopen van aanbestedingen in onze nummers alleen over December tot en met den 25n voorkomende, een optel- sommetje te maken, en het resultaat is, dat alleen voor nieuwe en onderhoudswerken, dus alleen op het bouwvak betrekking heb- bende, voor een bedrag van bijna 71/2 mil- lioen gulden is aangenomen. De aanbestedingen van verschillende leveringen als daar zyn magazijngoederen en artikelen voor gemeenten en gestichten etc., zijn hieronder niet begrepen. Voor vaklieden, die overal willen werken, zal dus wel werk te vinden zijn. Verordeaing op draukgebruik. Hoe streng in Engelatid de nieuwe ver- ordening op het schenken en gebruiken van bedwelmende dranken wordt gebandhaafd, blijkt uit een zaak, die Woensdag te Louden voor een politierechter diende. Iemand kwam in een koffieliuis en bestelde brood, kaas en een glas bier. Onder het eten werd hij aan de telefoon geroepen. Hij nam mee wat er van het brood en de kaas nog over was, en liet het glas bier half vol staan. Toen hij na een iminuut of lien of een kwartier terugkwam hij had onderwijl kaas en brood opgegeten dronk hij het glas bier leeg. De koffiehuishouider had zich nu te ver- anlwoorden voor het schenken van een be- dwelmenden drank zonder dat daarbij voed- sel werd geleverd gelijk de verordening eischt en de klant wegens liet drinken zonder eten. Het uiMrinken van het glas bier werd als afzonderlijk gebruik aange- merkt. Oindal het vergrijp niet ernslig was, werden de twee beschuldigden alleen ver- oordeeld tot de kosten van bet geding. Een zonderling deserteur. Dezer dagen had zich voor den krijgsraad een zekere Elie Rousseau te verantwoor- den wegens een niet dikwijls voorkomende desertie. Den 28 Augustus 1914 deserteerde hij van het 65e regiment territorialen, dat zich te Toray bevond, om zich te gaan aanmelden bij het VreemdelingenlegLoen te Rouaan, met verzoek, *dadelijk naar het front te mogen. Bevorderd tot sergeant wegens zijn dap per gedrag in het vuur, besJoot hij, toen zijn regiment van de eerste linie werd te- ruggenomen, zich weer bij het 65e terri- toriale te voegen. In October 1915 werd hij gearresteerd. Bij het verhoor zei hijIk heb alleen spijt van mijn 45 dagen preventief. Ik ben telkens gedeserteei-d, om dichter bij de vumiinie te kunnen komen. Dit bleek juist en de krijgsraad sprak hem vrij met een gelukwenseh en onmidde- lijke zending naar het front. „Dat is mijn lust!" antwoordde Rousseau. Storm. Engeland is ernstig door den Kerstmis- storm gfeteisterd. Een groot aantal schepen zijn vlak onder de kust verloren gegaan, vele schepen worden vermist. In Noord Wales staan duizenden acres wei- en bouw- land onder water door de overstroomingen. Het telepboonnet van Londen is ernstig door den storm beschadigd. Takken, van boomen afgerukt, zijn met kracht tegen de draden geslagen, zoodat deze afknapteu. Vele Engelsche steden zijn geruimen tijd telefonisch en telegrafisch ge'isoleerd geweest. Veel persoonlijke ongelukken zijn te land niet vporgekotnen. In South Bedfordshire, te Stokford, is een jonge vrouw, die geheel alleen in een houten hut woont, op merk- waardige wijze aan den dood ontkomen. Zy klom juist in bed, toen een geweldige eik voor de deur ontworteld werd en dwars over de hut viel. Het dak bezweek en de boom in het bed viel, vlak naast de jonge dame die niet weinig verbaasd was over dit onverwachte bezoek. Gelukkig werd zij niet gekwetst, ofschoon dezwiepende takken alles in het huisje kort en klein hadden geslagen. Colorado alcoholvrij. De Daily News verneemt uit New-York De drankwet, die in Colorado sedert Don- derdag van kracht is geworden en die van dezen staat een //drogen staat" maakt, sleept een reeks van gevolgen na zich. Elf brou- werijen, die meer dan 1000 man aan het werk hebben en 600 cafe's moeten onmid dellijk gesloten worden. In't geheel zuilen ongeveer 40.000 menschen gedwongen zijn een anderen werkkring te zoeken. Ontzag- lijke voorraden zijn tegen lagen pry's van de hand gedaan. Duizenden burgers hebben zoo veel drank opgekocht, dat ze voor een jaar lang voorraad hebben. De PruisisChe staat voor de Rechlbank en veroordeeld. De officier van justitie te Duisburg had in April 1912 de politie last gegeven, een huiszoeking te doen in het kantoor van het verbond van trausportarbeiders te Duisburg. De politie had bij die gelegenheid ver schillende papieren en een boekje met zegels ter waarde van een halve mark meegenomen. Het boekje is zoek geraakt en bovendien werd kort daarna een lid van bet verbond, in dienst eener spoorwegmaatschappy, ont- slagen, naar gebleken is, om zyn lidmaat- schap, waarvan de politie de directie der spoorwegmaatschappy mededeeling had ge daan, Het verbond moest den betrokkeo arbeider 129.10 mark werkloozen-uitkeering betalen. De traDsportarbeidersorganisatie sprak daarop den Pruisischen staat in rechten aan om schadevergoeding, omdat de politie haar plicht tot geheimhouding verzaakt en daardoor de organisatie de bovengenoemde scbade vexoorzaakt bad. Het Landgerecht te Essen wees dezen eiscb af, maar in hooger beroep veroor- deelde het Oberlandesgericht te Hamm den Pruisischen staat tot vergoeding der schade. De Pruisische staat heeft daarop de zaak voor het Reiehsgereeht gebracht, dat het laatste vonnis bekrachtigde en den staat tot betaling der schadevergoeding veroor- deelde. Eene benoeming. Benoemd tot tweede gezagvoerder pont- wachter bij de rijksveren aan de Over- bergsche Maas, ter standplaats Keizersveer (gemeente Dussen) de heer A. J. van Gel- deren, met toekenning van eervol ontslag uit zijne betrekking als sluisknecht te Ter Neuzen. Een eisch. Het Openbaar Mioisterie by de Haagsche Rechtbank vorderde heden tegen de dienst- bode C. S., die aan haar 85jarigen heer, bij wie zij in dienstbetrekking was voor een bedrag van ongeveer f 35.000 aan effecten en geld ontstal, 3 jaren gevange- nisstraf. Tegen de wed. A. B., en haar zoon, die wegens heling terechtstonden, werd resp. 1 en 2 jaar gevangenisstraf geeiscbt. betreffende Maaiklavenzaad. Kiemkracht 97 °/0, zuiverheid 98,8 °/0, schadelijke onzuiverheid 0.2 °/0, gebruiks- waarde 91 °/0. Zaadhandel, Ter Neuzen. Hulst, 3 Jan. 1915. Rotterdam, 3 Januari. Heden eerste Beurs- en Marktdag in het Nieuwejaar, ging er als gewoonlijk niet veel om. Hoofdzakelyk werden wenschen geuit voor den vrede daar de oorlog nu bijna l1^ jaar duurt en voortdurend handel en nyverheid verlamt, kapitalen en jonge- menschenlevens verslindt en het scheep- vaart verkeer belemmert. Daarenboven lijdt de geldmarkt door de lage koersen. De graanmarkt had door de feestdagen weinig te beteekenen. Granen en Oliezaden bleven vast in prys en sluiten niet lager. Onze Regeering steft pogingen in het werk om den Mais-prys weder op 215 per ton of 2000 kilo te brengen. Op 12 Januari worden te Amsterdam geveild naujens de Regeering 95000 balen Amerik. Tarwebloem patent. Met goeden kooplust bracht de vorige parti] f 19s/g a 195/s per 100 kilo op. Binnenl. granen. Heden geen noteering. Veemarkt. Prijzen hoog. Runderprijzen 98 a 104; Kalveren 110 a 120; Varkens 84 a 92 cents per kilo. Melkkoeien 220 a 380Kalfkoeien 260 a 400 per stuk. Aardappelen 2,80 a 3,25 per mud. Boter- en Kaaspryzen en Vias als voren. Eieren 7,a 7.50 peri 100 stuks. Lijnzaad 48 a 52. Kanariezaad 29 a 32 per 100 kilo. Karwijzaad 27 a 28 pejrt'50 kilo. Amerik. Petroleum 14,95 per 100 kilo. Java-koffie gewoon 54 cents. Beste Santos 53 Santos N. O. T. 44 cents. Beetwortel-Suiker 23fe/^ Januari en 24 Mei. £,<sibad Hulst, 3 Jan. 10.16. Yeilingseieren V. P. N. 7,— per 100 stuks. Aanvoer 3500 stuks. TER NEUZEN. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een pet.' Rechthebbeude vervoege zich aldaar. OPENBARE VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Jan. 5 Aardenburg. Obnenboomen enz., nota- rls. James. 12 Ivoewacht. Spamen, notaris Dregman®. 14 Ter Neuzen. Roerende Goederen, nota ris Van der Moer. i 3U 19 St. Jansteen. Sparren FassqeCenz., no taris Dumoleyn. iieli 25 Ter Neuzen. Woonhuis., Bou\y- pn Wei- land, notaris Van der Moer- 25 Kjoewacht. Sparren enz., notaris Dreg- mans. DAGEN. Voorm. Nam, Dinsdag 4 Januari 0.24 0.52 Woensdag 5 1.19 1.47 Donderdag 6 2.11 2.41 Vrij dag 7 u 3.D1 3.28 Zaterdag 8 3.47 4.15 Zondag 9 4.34 5.03 Maandag 10 5.23, 5.49 Dank uw nieren voor uw goede gezond- heid. Zij zijn de veiligheidsklpppen, die het bloed filtreeren en de vergiften eruit verwjjderen. Opwekkende dranken als bier, alcohol, thee en koffie verzwaren het regelmatig filtreerende werk der nieren. Evenzoo te veel eten, voornamelyk van vleesch. En ook overspanning, zorgen en gebrek aan lichaamsoefening. Als de nieren verzwakken, kom haar dan on middellijk te hulp. Rugpijn, waterstoornissen, duizeligheid, zenuwachtigheid of verlies aan gewicht toonen, dat urinaire vergiften zich ophoopen en. dat gij rust moet nemen en de nieren verzorgen, anders loopt gij gevaar rheu- matiek, niersteen, waterzucht of misschien ehronische nierontsteking te krijgen. Verminder zoo mogelijk uw werk. Neem dagelyks eenvoudige lichaamsoefening (wandeling), gebruik minder ztv&ar voedsel of geestrijke dranken, rust en slaap meer, en versterk de nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Urinaire en nierstoornissen zijn een bepaalde ziekte en behandeling dient be- paaldelyk op deze organen gericht te zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen al leen voor de nieren en urinewegen, en voor niets anders. Wanneer met dit genees- middel wordt begonnen voor de nieren ernstig aangetast zyn, zuilen goede resultaten volgen, maar het is niet verstandig om uw nieren lang te verwaarloozen. Te TerNeuzen verkrijgbaar bij deWed. A. v. Overbeeke^Leunis, Westkolkstraat. Toe- zendiDg geschiedt franco na ontv. v. post- -n wissel a 1,75 voor een 4 dj of 10,-raT; voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien i8 van nevenstaand han- delsmerk. SCHEEPYAARTBEWEGING. Van 31 Dec. tot en met 2 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 29 binnen- vaartuigen op- en 27 afgeschutlangs en Middensluizen 18 op- en 24 afgeschut en langs de Westsluizen 8 op- en 2 afgeschut. Positle der Stoomsehepen. m. vr. totaal. Middenprijs per 100 KG. Tarwe 12,a/12,50, Rogge 11,50 a 12.Wintergerst 13,50 a f 14,Zomergerst 13,-a 13,50, Haver 11,50 d 12,Erwten 28,a 29,Witteboonen 27,a 28,Bruine boonen 28,a J 28,60, Duivenboonen 20,a /2l,Paardenboonen 21,a 23,Boekweit a Liinzaad 40,— a 41,—, Aardappels /2,a /'2,50. Koolzaad per zak van 106 liters f a f Boter per kilo 1,50. Eieren per 26 stuks 1,50. Ter weekmarkt waren aangevoerd 15 stuks rund- vee, 33 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 8 stuks rundvee, 25 varkens. •J>'- Geboorten. 29 Dec. Anthonie Jan, z. van Christina Elisabeth 't Gilde. Overlijden. 26 Dec. Pieter van Alten, oud 77 j., weduwn. van Christina Bolleman, echy.'. van Tanneke de Doelder-. 28 Dec. Marie Sophie Alphonsina Duel- laert, oud 4 m., d. van Josephus tjjjnstantinus en van Ludoviea Constancia van Daele. IJJza Mathilde Geilleit, oud 18 m., d. van Alfred Joseph en van Leonia Sophia Maria Kesbeke. Maria Johanna de Groot, oud 79 j., wed. van Jacobus Willemse. 31 Dec. Julia Daelman, oud 52 j., eehtg. van Charles Franciscus de Dekker. i/ H H U s's. ELISABETH in tossing te Amsterdam, s.s. HELENA van Rosario de Santa Fe naar Amster dam, vertrok 20 dezer van Las Palmas. s.s. MAGDALENA in tossing te Villa Constitucion. s.s. CORNELIS in lossing te Rotterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3