Onderzoek door het Rijks-Proefslation Misschien maakt uw dage- lijksch werk u ziek. G. KLOUWERS, HandelsDerichten. BURGERLIJKEN STAND. CORRESPONDENT! E. betveffende Maaiklaverzaad. Zaadhandel, Ter Neuzen. Hulst, 20 Dec. 1915. Beursnoteering, 'd Positie der Stoomschepen. •verholperi womdt, door het aanstellen van twee geneesheerener wordt er voor een wijk of buurt toch maar een aangewezen. De beer De Bruijue brengt ook onder het oog, dat de een aan. die, en een ander weer aan een anderen doikter de voorkeur geeft. De heer Van Nes merkt op, dat dit voor die patienten van het armbestuur loch niet geld I, want die krijgen den dokter gezonden in wiens wijk zij wonen. De voorzitter mo-el aamieming van het voorstel van den heer Nolson ontraden; hij beveelt aan, het weder aanstellen van een tweeden geneesheer. Hij meent, dat er daar- oib toch voor de gemeente bezuinigd kan worden. Als er maar een geneesheer zal .zijn, zullen er, naar hij voorziet, klachten lcomen, gegrond of ongegrond. Er zou kun- nen bezuinigd worden, door in plaals van 600, maar 100 salaris te geven, en ook zou miss allien in de instructie kunnen be- dongen worden, dat de nieuwe geneesheer het huitengedeelte der gemeenle moest be- liandelen en ook te Sluiskil zilting houden, dan komt men in de toekomst tot een bete- ren loesiand. De heer D. Scheele vraagt, of burgemees ter en wethouders bun voorstel nog niet eens zouden knnnen terugnemen, am ter zake met een nieuw, meer omlijnd voorstel te komen. De voorzitter heeft daartegen geen be- zwaar, maar merkt op, dat er tocli niets tegen kan zijn, am een oproeping te doen en een tweeden geneesheer te benoemen op een nader vast te stellen instructie. Bevalt die ins-lructie den benoemde later niet, dan kan hij nog altijd bedanken. De heer Nolson ziet niel in, waarom klachten zouden komen, als er maar een geneesheer is voor de gemeente, waai" uit de verstrekte inlichtingen blijkl, dat deze het werk voor de gemeente best kan ver- richten; zooals de heer Van Nes terecht •opmerkt, hebben de bedeelden toch geen vrije keuze van geneesheer. Hij stelt voor, te besluiten, maar een. gemeentegeneesheer aan te stellen op een nader vast te stellen instructie en tegen nader te bepalen jaar- ■wedde. De heer Lensen zou toch ook, gehoord de verschillende besprekingen, de zaak nog wel eens willen aanhouden. Burgemeester en wethouders kunnen zich dan nog eens beraden en ook de raadsleden kunnen er nog eens over denken. Het zou mogelijk zijn, dal weer eens een overijld besluit werd genomen, waarop men later weer moest terugkomen, zooals ook in deze vergadering weder is gebleken met den toeslag aan de gemeente-ambtenaren. Hij wdl dat voorko- ineu. De heer Nolson heeft geen bepa'ald be- zwaar tegen uitstel, maar vraagt, w'utrvoor dat noodig is. Als de leden overtnigd zijn, dat een geneesheer voor den gemeenlediensi voldoende is, kan dat nu toch ook l'eeds warden uilgesproken. De heer Lensen stem! dat toe. Het motief, dat voorzit, is echter bezuiniging, en als nu een tweede geneesheer kon worden aange- stetd op een lager salaris, was dai loch ook bezuiniging. De heer Nolson meent, dal dit dan geen bezuiniging van beleekenis zal zijn; rizen kan toch den tweeden geneesheer niet gaan bezoldigen met f 200. De heer Van Hasselt wijst er op, dat, door het op morgen verleend ontsiag aan den lieer Buyze, er nu maar een gemeente geneesheer is. Wordl de beslissing aange- houden, dan duurt die loestand dies te langer. De heer Van Nes. meent, dat het werk voor de geheele gemeente kan worden op- gedragen aan den tegenwoordigen functio- naris. Na raadpleging met de wethouders, deelt de voorzitter mede, dat hun college voor- stelt, het voorstel, tot het oproepen van een geneesheer, aan te houden. De heer Nolson verklaarl zich daarlegen en verlangt beslissing over zijn voorstel. Eenige discussie ontstaat over de vraag, welk vooi-stel van de verste strekking is, dat van den lieer Nolson, am maar een ge neesheer aan te stellen, of dat van burge meester en wethouders, om de behandeling uit te stellen. Het resultaat daarvan is, dat de voorzitter het voorstel van den heer Nolson in stem ming brengt. Hij deelt daarbij mede, dat, wanneer het voorstel van burgemeester en wethouders, om een tweeden geneesheer te benoemen, moclit worden aangenomen, hun college tocli voor de benoommg met de in structie in den raad terugkomt. De heeren De Jager, R. Scheele, Lensen, De Bruijne en Eijke stemmen tegen. De lieer Waalkes, thans aan de beurl van stemmen, verldaart, niet goed te begrijpen, waarovcr het gaat. Het komt hem voor, dat de voorzitter niet juist heeft toegelicht, wat hij in stemming brengt. Bovendien was, z.i., Iiet voorstel van burgemeester en wet houders, om de zaak aan te houden, van de vers te strekking. Hij vermeent, dal aan meerdere leden de zaak, waar het nu om gaat, niet duidelijk is. De lieer De Jager protesteert, dal de voor zitter nu nog discussie toelaat. Volgens het reglemenl van orde, mag, na het sluiten der discussie, alleen worden geslemd met voor of tegen, zonder nadere motiveering, zeker geen discussie worden gevoerd. De voorzitter meent, dat hij duidelijk ge- noeg heeft gezegd, het voorstel van den heer Nolson in stemming te brengen, de leden weten, wat dit beoogt. Hij vraagt den heer Waalkes, of hij er voor of tegen is. Meerdere leden maken op- en aanmer- kingen. De heer Lensen wil, nu tocli zoovelen aan de besprekingen deelnemen, ook verklaren, dat de zaak hem, niet recht lielder is,. Hij wil .uitstel, om de Igevolgen van een en lander nog eens onder de oogen te zien. Maar nu blijkt liem, dal de leden ineens voor de keuze worden gesteld. De heer De Jager protesteert herliaaldelijk en verlangt, dat de voorzitter zal voortgaan met de stemming. De heer Waalkes weigert onder deze om- standigheden te stemmen. Ook de heeren D. Scheele, Van Nes, Nolson, Visser en Dees hebben bezwaar om nu te stemmen. De laatste merkt op, dat het er nu toch weinig af of toe doet, of hij stemt of niet. De heer Van Hasselt slemt voor. De heer De Jager merkt op, dat de leden zich, volgens het reglement van orde, niet van stemmen mogen onUiouden; de voor zit ter had dit niet mogen gedoogen. De voorzitter merkt op, dat hij de heeren toch niet kan dwingen te stemmen. De heer Dees verktaart, nimmer een der- gelijke vergadering te hebben bijgewoond; de besprekingen zijn at zeer laag bij den grond. Als de pers dit ten miinste allemaal oji- neemt De voorzitter: Stemt u dan voor of tegen? De heer Dees: Ik verkwansel mijn stem niet. De voorzitter constateert, dat het voorstel van den heer Nolson is verworpen met 6 stemmen tegen 1, en 5 onthoudingen. Voor stemde de heer Van Hasselt; tegen slemden de heeren De Jager, R. Scheele, Lensen, De Bruijne en Eijke. De heer De Jager wijst er op, dat dus, bij formed besluit, het be.ginsel, om maar een geneesheer aan te stellen, is verworpen; is het plicht, om, als mannen van stavast, daaraan vast te houden. De heer Waalkes protesteert, dal de voor zitter een voorstel in stemming bracht, dat niet voldoende is toegelicht. De heer De Jager achtte het volkomen duidelijk, dat het voorstel van den lieer Nolson was van de verste strekking. De voorzitter gaat over tot de behandeling van het volgende punt: 15. Toekeiuiing' gratifiealies. aan het hoofd van en den onderwijzer aan tile m. u. 1. o. school. Burgemeesler en Welliouders stellen voor, aang'ezien bij raadsbeSluil van 26 Januari 1915, in beginsel is uitgeanaakt, dat het sala ris van den onderwijzer 0. Bakker, vooP zoover het komt ten laste der gemeente, zal worden verdeeld onder de onderwijzers der ill. u. 1. o. school en de leeraren der gemeenle hoogere burgerschool, naar ver- houding van de extra-lessen, door de onder wijzers en leeraren te geven, tengevolge van de afweziglieid van O. Bakker, voor het tijd- v.ak van 1 Januari31 Augustus 1915, aan W. Wieberdink, als hoofd der m. u. 1. o. school, voor het geven van extra-lessen, eene gratificatie toe te kennen vau 89,9Qi/j en aan H. L. C. Kok, als, onderwijzer aan die sciiool, voor de in genoemd Lijdvak ge- geven extra-lessen, eene gratificatie toe te kennen van f 43,27. Dit voorstel wordl aangenomen met alge- meene stemmen. 16. Verzoek van J. P. Vroegop, om aan- sluilipg aan hel gemeenteriool. Ingekomen is. een verzoek van J. P. Vroegop, wellce verzoek t, voor afvoer-van het regen- en spoelwater van zijn magazijn. gelegen aan de Nieuwe Verbindingstraat, een aansluiting te mogen maken van een op zijn erf te maken zinkput naar het in ge- noemde straal gelegen gemeenteriool. Burgemeester en wethouders stellen voor, het verzoek in te willigen, onder voor- waarde to. dat de vergunning, voor het leggen van hel riool, voor zoovei" het in de straat wordt aangelegd, tol wederopzeggens wordt verleend; 2o. dat, ter erkenning van het eigendoms- recht der gemeente, jaarlijks, een relributie zal worden betaald van 25 cent; 3o. dat de zinkput zal worden gemaakt en onderhouden volgens. de bepalingen van art. 33 der bouwverordening. Dit voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. 17. Verzoek van de Directie der Stoom- bierbrouwerij „de Meiboom", om aan sluiting aan hel gemeenteriool. Ingekomen is een verzoek van de Directie der stoombierbrouwerij en mouterij „de Mei boom", te Vlissingen, die, in verliand met het verbouwen van haar perceel te Ter Neuzen, aan de Markt, voor afvoer van het spoelwater, een zinkput wenscht te maken, en verzoeld, aan liaar vergunning te willen verieenen, "tot het maken van een aanslui ting van dien zinkput met hel in de Markt gelegen gemeenteriool. BurgiemeesLer en wethouders stellen voor, de gevraagde vergunning te verieenen. onder voorwaarden, zooals die zijn gesteld voor de aan den lieer J. P. Vroegop verleende vergunning. Dit voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. 18. Adires van J. J. Iiuijssen, om veriioo- ging van jaarvmlde. Ingekomen is een adres van J. J. Huijssen, adj. commies ler secretarie dezer gemeenle, die daarin te kennen geeft: dat hij met leedwezen kennis heeft ge nomen van 's raad.s beslissing op het des- tijds door de amblenaren Ler secretarie ge- gezamenlijk ingediend adres, om verhooging hunner jaarwedden; dat adressanl andermaai de vrijjieid netan t, zich tot den raad te wenden; dal hij toch in het bezit is van de akte als candidaat-gemeente-secretaris, welke akte loch zeer zeker gelijk gesteld mag worden met die van een onderwijzer bij het lager onderwijs dai .adressant's bezoldiging evenwel verre van gelijk slaat met die van een on derwijzer, wijl deze, bij een gelijk aanlal d'ienstjaren, toch een minimum belooning genieten van f 750, plus (wanneer zij den leeftijd van 26 j.aren bereikt hebben en ge- huwd zijn) 75 tegemoetkoming in de huis- huur; dat zijne dienstprestaties to,en in geen ge- val minder zijn dan die van een onder wijzer; dat toch in vale gemeenlen, met een gelijk Oif zelfs lager zielental, door den adj. com mies eene bezoldiging wordt genoten van minstens 750 tot 1000, benevens 100 verhooging voor het bezit van bovenge- noem.de akte dat voor adressanl ook geenszins de mo- gelijkheid bestaat, om door bijverdiensten zijne positie te verbeteren; d,at dit jaar toch in bijna alle gemeenten van eenige beteekenis, de bezoldiging der secretarie-ambtenaren belangrijk is ver- lioogd; dat hij wel ten zeerste dankbaar is voor den voor 1916 toeigekenden algemeenen duur- teloeslag van 50, doch, waar hij meent, steeds naar genoegen zijner superieuren zijn taak te vervullen, ziet hij thans met ver- trouwen eene gunstige beschikking op zijn! hernieuwd verzoek, om een billijke verhoo ging van zijne jaarwedde, tegemoet. De voorzitter deelt mede, dat dit adres niel bij de stukken heeft gelegen, omdat Jict pas de laatste dagen voor de vergadering is ingekomen. Burgemeester en wethouders konden het ecliter nog in limine vergadering van Dinsdag behandelen, en stellen voor, aan adressanl eene parsoneele toelage van 100 'sjaars toe te kennen. De heer Waalkes merkt op, dat nu al een paar maal adressen van gelijke strek king zijn ingekomen en niet ingewilllgd. Hij stelt voor, om de behandeling aan te houden tot een volgende vergadering. De heer Van Hasselt ziet geen red en aan- wezig, om het verzoek aan te houden; er is een ad vies op van burgemeester en wet houders, en hij aclit hel vatbaar voor af- doening. De voorzitter deelt mede, dal er een reden voor adressanl was, om het verzoek nu in te dienen, en dat er ook aanleiding is, om het af te handelen. Adressant solliciteert nl. naar elders. Werd hij daar benoemd en kwam dan met een verzoek, of werd pas na die benoeming salarisverhooging gegeven, dan zou het er op gelijken, al&of de ver hooging of toelage onder een. zekere pressie gegeven werd. Wordt het gegeven alvorens eene lienoeming heeft plaats gehad, dan zou adressant daarin welliclit aanleiding kunneiii vinden, zijne sollicitatie in te trekken. Het verdient, z.i., aanbeveling, het verzoek nu te behandelen. Het voorstel van den lieer Waalkes, om het adres aan te hooded, wordl aangenomen met 7 tegen 5 stemmen. Voor stemmen de heeren De Jager, R. Scheele, Lensen, De Bruijne, Eijke, Waalkes en Nolson; leg,en stemmen de heeren I). Scheele, Van Nes, Van Hasselt. Visser en Dees. 19. Adres van C. Klaassen, om verhoo ging van jaarwedde. Ingekomen is een adres van C. Klaassen, inspecteur van politic dezer gemeente, die daarin te kennen geeft. dat hij bijna 30 jaar ouafgebroken heeft dienst gedaan in deze gemeente en dat zijn salaris altijd be lied,en het minimum is gebleven van de sala ris,sen, aan diq belrekking verbonden in andere gemeenten. Ten bewijze legt hij liierbij over eene opgave van de salarissen, die in gemeenten' van gelijk zielental als Ter Neuzen worden gegeven, nl. DeBiidl, Stolen (N.-H. en Enk- liuizen, plaatsen, die in 't binnenland zijn gelegen, waar geen buitenlandsebe zeevaart of inlernalionaal verkeer is, zooals in Ter Neuzen in normale omstandiglieden, en waar dus de Werkzaamlieden lieel wat minder zullen zijn. Reden waarom liij ,zich tot den iraad wendt, met beleefd verzoek, zijn salaris te verlioo- gen en dit in overeenstemming te brengen met de prestation, idle in den tegenwoordigen tijd van een inspecteur van poiitie worden gevorderd. Lit het bij dit adres overgelegde nunimer 231 van „I)e Nederlandsche Poiitie", orgaan van ,.De algemeene Nederlandsche Politie- bond", blijkt, dat door den raad der ge meente De Bildt is besioten, het tractement van den inspecteur van poiitie vast te stel len op een minimum van f 1300 en een maximum van j 1500; le Slpten (N.-H.) werd besioten de jaarwedde le brengen op 1500, met vier jaarlijksclie verhoogingen van 100; le Enkhuizen werd de jaar wedde van den inspecteur over 1915 met f 100 verhoogd. Overeenkomslig het voorstel van den voor zitter, wordl dit adres in lianden gesteld van burgemeester en wethouders, om be- richt en raad. 20. Onlslagaanvrage van G. .1. van der Bent als onderwijzer. Ingekomen is een adres van G. J. van der Bent, onderwijzer aan school D te Sluis kil, waarin deze, wegens benoeming te Nieuw-Iielvoet, verzoekt. hem uit zijne he- trekking eervol ontsiag te willen verieenen, met ingang van 1 Ma art 1916, of zooveel vroeger. als in de vacature aan school D zal zijn voorzien. De voorzitler stelt nainens burgemeester en welliouders voor, overeenkomslig de be- paling, dat het ontsiag ingaal drie maanden na de aanvrage, aan adressant eervol ont siag le verieenen, met ingang van 15 Maart as., of zooveel vroeger. als in de vacature zal zijn voorzien. Met algemeene stemmen wordt aldus be sioten. De voorzitter schorst alsnu de openbare vergadering, welke overgaat in eene z.itting met gesloten deuren, ter behandeling van de navolgende punten. 21. Suppleloir kohier van den hoofde- lijken omsiag. 22. Reclames hoofdelijken omslag. 23. Behandeling van het adres der leer aren aan de II. B. S. Na liel weder openbaar worden der ver gadering. dee.ll de voorzitter mede, dat bur gemeester en wethouders hebben voorge- steld, het adres der leeraren van de H. B. S., waarin zij verzoeken, de betrekkelijke ver- ordening zoodanig te wijzigen, dat hun medezeggingschap wordt verzekerd over de bevordea'ing der leerlingen van de m. u. 1. o. school, even,als zulks bij de bevordering der leerlingen van de H. B. S. het geval is, voor kemiLsgeving aan te iiemen. In het comite-gcneraal van den raad is gebleken, dat deze zich geheel bij dat voor stel kan neerleggen, dooli is tevens de slille gedaclile en wenschclijkheid uitgesproken, dat er eene behoorlijke samenwerking zal bestaan lusschen het lioofd der nr. u. 1. o. school en de daaraan werkzame leeraren, zoowel in het belang van de betrokken leer lingen, als in het belang van den bloei van de Inrichting en het daar gegeven onder wijs. 24. Verkoop van boomen. De voorzitter deelt mede, dat het, in ver- band met het verkoopen van bouwgrond, noodig is, nog een gedeelte van den vesting- wal af te graven. Daar staan ook nog boo men, waarom hij voorstelt, burgemeester en wethouders ie machtigen, nog 40 olmen- booanen le verkoopen. In verband met gestelde vragen, deelt de voorzitter mede, dat die boomen moeten worden opgeruiimd, om het terrein in orde ie kunnen maken. Geen der belanghebben- den heeft den wensch te kennen gegeven, daar die boomen te beliouden. De heer Scheele merkt op, dat die boo men ook moeilijk zouden knnnen behouden worden, er moet te veel worden weggegra- ven. De gevraagde machtiging wordl met alge meene stemmen verleend. 25. Omvraag. a. De heer Nolson herinnerl, dal hij in de vergadering van 30 September 11. lieeft gevraagd, vei-andering le brengen in de uit- kceringen door het steun-comite. Kan daar- omtrent nog niets worden medegedeeld? De voorzitter antwoordt, dat nu juist eeu schrijven van het steun-comite is ingekomen, dat nog niet op de agenda kon worden ge- bracht. Spreker kan wel zeggen, dal daarin macliliging wordt gevraagd, om eens eene maand, als proef, eene wijziging aan te brengen, zooals door den heer Nolson is aangegeven. Er wordt eene maand proef- tijd gevraagd, omdat het comite voor het oogenblik niet de gevolgen kan overzien, die zoodanige verandering in de uitkeerin- gen zou teweegbrengen. De zaak zal dus nader in den raad komen. b. De heer Waalkes merkt op, dat bij den laatslen brand gebleken is, dat er nog geen voldoend lectinisch personeel voor de bediening der moLorspuit aanwezig was. Hij meent, dat het gewenscht zou zijn, maat- regelen te nemen, dat er zoo spoedig moge lijk in voorzien werd. De voorzitler deelt mede, naar een en ander wel een nader onderzoek te willen instellen. Overigens lieeft hij bij den brand bij mej. de wed. Jurrij opgemerkt, dat de machinist van de spuit aanwezig was. be nevens de brandmeester en de pijpvoerder, terwiji het geineenlepersoneel verder met de bediening der siangen is belast. De mobi- lisatie is ook oorzaak, dat deze zaak nog niet geheel in orde is kunnen gebracht wor den. De heer Waalkes: Het komt dan toch? Heeft de spuit voldaan? De voorzitter kan dit bevestigend beant- woorden: de spuit heeft goed gewerkt, en het is zeker daaraan te danken, dat de brand zoo spoedig was bedwongen; ware zij er niet geweest, dan had deze brand een giansch ander aanzien gekregen. Hij kan den raad gelukwenschen met bet besluit tot hel aanschaffen der motorspuit. Hiema wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Door omstandigheden zijn we genoodzaakl liet verslag der vergadering van den gemeen- teraad te Axel, op jl. Donderdag gehouden, nogmaals uit te stellen. Red'. Kiemkracht .97 0/0, zuiverheid 98,8 °/0, schadelpke onzuiverheid 0.2 °/0, gebruiks- waarde 91 °/0. Middenprijs per 100 KG. Tarwe /12,a 12,50, Rogge 12,a /12 50, Wintergerst 14,a f Zomergerst 12,75 a 13,Haver 12,— a 12,50, Erwten 27,a 29,Witteboonen 27,a 28,Bruine boonee 27,— a J 28, Duivenboonen 20,a 21,Paardenboonen 17,— a 18,—Boekweit fa f Lijnzaad 36,— a 40,Aardappele 2,a /'2,50. Koolzaad per zak van 106 liters/a f Boter per kilo 1,40. Eieren per 26 stuks 1,70. Ter weekmarkt waren aangevoerd 15 stuks rund- vee, 38 varkens en 0 schapen, waarvan verkoeht 9 stuks rundvee, 26 varkens. Rotterdam, 20 December. Graanmarkt. De buitenlandsche Tarwe wordt in hoofdzaak door de Regeering ge- kocht zoodat de pnjs niet is te controleeren. Birmenl. onveranaerd. Rogge prijshoudend. Gerst blijft vast in prps. Doordat de Regeerings-Ma'i9 onvoldoende is voor de vraag, houdt men vrije partijen hooger en wordt er meer betaald. Haver kalm en iets lager. Lijnzaad en Koolzaad in het buitenland hooger. Grutten en Rijst on- veranderd. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 kilo gemiddeld 300 a 310 Rogge per 2100 kilo La Plata 325 Western 335 Gerst La Plata en Amerik. Voedergerst 241 a 243 Zware Californische f 310 Mais Amerik. mixed 240 La Plata 225 per 2000 kiloBoekweit prima State Canada /330 per 2100 kilo Haver /13,a/13,50 per 100 kilo. Meel. De veilingen van Amerik. patent op 7 en 16 dezer brachten gemiddeld 75 cents boven den minimum prps van 19 per 100 kilo op. Laatste veiling dit jaar op 29 dezer alhier van 100.000 balen. Binnenl. Granen. Tarwe 12,a f 12,75 en extra daarboven Rogge niet verhandeld Gerst f 14,a f 14,75; Haver 12,50 a /IB,20 per 100 kilo. Bruine Boonen 24,a 25,50 Witte Boonen 24,a 26,— Kookerwten 22,— a 24,Paardenboonen 17,— a 18,per 100 kilo. Veemarkt. Runderprijzen 88 a 104; Ossen 86 a 102; Stieren 76 a 88 Kalveren 100 a 120; Schapen 74 a 82Varkens 86 a 92 licht soort 66 a 76 cent per kilo. Melkkoeien 270 a 350 KalfkoeieD 285 a 410 Stieren 140 a 300 Pinken 100 a 130 Vaarzen 120 a f 200 Vette kalveren 70 a 95 Fokkalveren 22 a 28 Nuchtere 13 a 17 Biggen 14,a 20,Slaeht- paarden 95 a 145 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche en Geldersche blauwe 3,25 a 3,50 Brielscbe kralen 3,25 a 3,40 Bravo's 3,25 a 3 60 Eigenheimers Red Stars 2,75 a 3,- 2,75 a 3,Poters 2,50 per mud. Boterprijzen in vaten 60 a 64 Stukke i van l/2 kilo 80 a 85 cents. Zoetemelksehe Kaas 68, a f 75, per 100 kilo. Leidsche Kaas 71 a 73 per 100 kilo. Eieren 8,50 a 9,Amersfoort 7,10 a 9,Deventer 8,— a 9, per 100 stuks. AjuiD f 6,50 per baal van 60 kilo. Vlas. Biauw Holl. schoon /5,a/7, Groningsch 5,50 a 7,Holl. geel 5,a 7,20 Zeeuwsch W'it 5, a 6,per steen. Lijnzaad. 45,a 47, Kanariezaad 33,25 a 34,per 100 kiio. Karwijzaad 27,75 a /28,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 14,32]/s en Per kan 10 cents. Java-koffie in balen gewone shorten 54 beste Santos 53 en Santos N. 0. T. 43 cents per halve kilo. Beetwortel-suiker Dec. 22*/^ "a 23, Jan./Maart 241/4. tSr) Di> Te Amsterdam was vorige week de Amerik. afdeeling lusteloos en de kbers iets lager. Steels 77 a 78. Spoorwegen flauwer. Mijnen beperkt. Rubbers vast. Tabak stil en lager. Nationale fondsen en Russen stil. Noteering 4 °/0 Goud Rusland 54 4 °/q Oostenrijk 44 a 441/2 pCt. Disconto wissels 4x/2. Beleening 41jt a 5 percent. Wisselkoers. Londen 10,84—10,94. Berlijn 43,32]/s43,82 72. Parps 39, 39,50. Weenen Kronen 29,7530,25. Zwitserland f 43,25— 43,75. Hulst, 20 Dec. Veilingseieren V. P. N. 8,per 100 stuks. Aanvoer 2000 stoks. TER NEUZEN Huwelijks-voltrekkingen. 16 Dec. Jacob Viergever, oud 26 j., jm. en Janneke Pieternelle Bootsgezel, oud 28 j., jd. Geboorten. 12 Dec. Jan Anthonie, z. van Marinus Relnier de Feijter en van Pieternella Janna Catharina Leenhouts. Marcel Gaston, z. van Rairnortd Gaston Emile Nolson en van Diederika Martina Bot. 43 Dec. Adrienne Marie Louise, d. van Desiderins Qeers en van Ludovica Antonia Elisabeth de Vos. 14 Dec. Jacomina Levina, d. van Izaak Scheele en van Pietje Florentina van der Peijl. 16 Dec. Pieter en Elisa beth, z. en d. van Jacobus Cornelis Huijssen en van Jozina Stouthamer. 17 Dec. Michiel, z van Jo hannes Cornelis Dooms en van Leijntje Janneke Harte. 18 Dec. Machelina Geertruida, d. v. Cornelis van der Est en van Tanneke Maria Huijssen. Joris, z. van Daniel Cornelis van Drongeten en van Geertruida Kolijn. Adriana, d. van Andries de Blaeij en van Elizabeth Donze. 11 Dec. Paulus August, z. van Josephus Johannes Bakker en van Maria Augusta Daelman. Overlijden. 15 Dec. Leon Marie Romeijnsen. oud 4 j., z. van Francois eu van Maria Philomena Aers- sens. 15 Dec. Marinus Cornelis Adriaan'sen, oud 26 j., z. van Marinus Cornelis en van Cornhlia Stout hamer. 17 Dec. Gustaaf Adolf de Pauw, oud 31 j.. echtg. van Emma Maria Rijckaart. Er [zijn I veel ambachten die de nieren te veel inspannen. Sleept gij u naar en van uw werk, u afvragend wat die pijnen in den rug, dat vermoeide gevoel, die hoofdpijn, duizelig- heid en urine-stoornissen veroorzaakt V Misschien hebt gjj aan een nierkwaal gedacht, maar vraagt gij uzelf af waar- mede gij u te buiten zoudt gegaan zjjn, dat uw nieren aangetast zjjn. Welnu, vele ambachten die binnenshuis moeten worden verricht, in gebogen hou- ding, in wisselende temperatureD, op vochtige plaatsen, te midden van chemi- scbe stoffen, of op schokkende voertuigen, werken nadeelig op de nieren. En wan neer de nieren eenmaal van streek zijn, komen zij niet van zelf tot rust. Gij kunt baar helpen door uw werk licbter op te vatten, door minder zwaar te eten, door alle buitensporigheden en zor- gen te vermijden, door toe te zien dat gij voldoende licbaamsoefening en rust krijgt, en door Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken. Foster's Rugpijn Nieren Pillen helpen ontstoken en verzwakte nieren, en staau haar bij in haar gewichtig werk, het fil- treeren van het bloed. Zij verwijderen opgeboopt water bp waterzucht en voor- komen dat de urine de er in opgeloste vaste stoffen neerslaat, zooals bij niergruis, nier- steen en rheumatiek. Foster's Pillen dienen alleen voor de nieren en blaaszij kunnen volkomen veilig door iedereen, mannen en vrouwen, oud en jong, gebruikt worden. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de wed. A. v. Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1,75 voor een C vJ of 10,— yoor zes w doozen. Eischtdeechte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- delsmerk. mm SCHEEP Y A ARTBE WEGING. Van 17 Dec. tot en met 19 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 69 binnen- vaartuigen op- en 74 afgeschutlangs en Middensluizen 44 op- en 26 afgeschut de langs de Westsluizen 2 op- en 4 algeschut. s.s. ELISABETH van Sundsvall naar Amsterdam, ver- trok 20 dezej van Ivopenhagen. s.s. HELENA van Rosario de Santa Fe naar Amster dam, vertrok 22 Nov. van Montevideo, s.s. MAGDALENA van Barry Dock naar Buenos Ayres voor orders, passeerde 1 dezer Madeira, s.s. CORNELIS van Rosario de Santa F6 naar Rot terdam vertrok 16 dezer van Las Palmas.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3