Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 6315. Zaterdag 18 December 1915. 55e Jaargang. De Oorlog. De krijgshedrijven. Bekendmakiwg. 1?'WH3"jEirX) B2 BI. -AJD. MARKTDAG Yrijdag den 24 en 31 December 1915. BINWENLAWD. SI IL L fc i O St. Burgemeester en Wethouders van AXEL, maken bekend, dat de alhier, welke dit jaar op Kerstdag en Nieuwjaar valt, zal gehouden worden op Axel, den 7 December 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. TWEEDE KAMER. Vergadering van 16 December. Marine-begrooting. De Minister van Marine, de heer Ram- bonnet, zegt, volgens het verslag der ,H. Crt.", dat op bladzijde 245 van het Ver- kort Verslag te lezen is, dat de Minister gister, na de aanmaning van den Voorzitter tot de leden om de aandacht van den Minister niet af te leiden, zeide„Dat is ongehoord". Spreker stelt er prijs op, te verklaren, dat hi) dit niet heeft gezegd, daar hg over de leiding der vergadering, die langs hem heengaat, geen oordeel heeft te kennen te geven. De heer Van der Voort van Zijp protes- teert tegen de interruptie van den heer Marchant, die hem er van beschuldigde, obstructie te plegen. Diens woorden waren slechts een gevoig van geprikkeldheid. Dat het er spr. niet om te doen is, obstructie te plegen, blijkt wel hieruit, dat hp er zich bij heeft neergelegd, dat de Marinebegrooting in openbare behandeling kwam dadelyk na het uitbrengen van het eindverslag, ofschoon er volgens het huishoudelgk reglement twee- maal 24 ureu bad moeten verloopen. Wat de begrooting zelf betreft, de schrifte- lijke gedachtenwisseliDg had een zeer teleur st.ellenden iodruk gemaakt en spr. zal zakelijke kritiek oefenen ondanks het woord des Ministers, dat er niet veel waardeering voor zijn beleid in de Kamer is. Omtrent de instelling eener vlootcommissie zal spr. geen motie indienen, daar hij er geen partij- zaak van wil maken en overtuigd is, dat de motie zou worden verworpen, De heer de Savornin Lohman onderschrijft wat de heer van der Voort van Zi)p ten opzichte der kruisers heeft gezegd en merkt op, dat hg, al zal spr. niet uitdrukkelijk een stem tegen de begrooting uitbrengen, den Minister geheele verantwoordelijkheid voor de kruisers doet dragen. Er volgt repliek der heeren Hugenholtz, Boissevain en Duymaer van Twist, die den voorzitter niet dadelijk verstaat, waarop de heer Ketelaar uitroept „Lgdt u missschien aan de kwaal van uw leider Minister Rambonnet repliceert vervolgens. De heer Jansen vraagt bij de artikels- gewijze behandeling der begrooting, of de Minister er voor wil zorgen, dat de uit- zending der kleine onderzeebooten naar Indie op behoorlijke wijze geschiedt, het- geen de Minister belooft. De heer Hugenholtz uit zijn vreugde over den bouw eener kazerne te Willems- oord, een der weinige lichtpunten der be grooting. Spreker vraagt echter, of het bericht in de bladen waar is, dat van het plan is afgezien en een complex van gebouwen thaus tot kazerne wordt ingericht. De heer Van der Voort van Zijp zou het, evenais de heer Hugenholtz, betreuren, als van het plan werd afgezien. Minister Rambonnet heeft een commissie benoerad om te onderzoeken, of het mogelgk is, de bestaande gebouwen der magazijnen in te richten tot kazerne. Dit in verband met een opdrgven van de prijzen door de eigenaren der terreinen, waarop voor een nieuwe kazerne het oog is geslagen. De heer Van Nispen tot Sevenaer bepleit een betere regeling van den zwaren dienst der kustwacht. De Minister zal overwegen. De heer Van der Voort van Zijp klaagt bij het voorstel om f 35000 uit te trekken voor een militair tehuis te Den Helder, over ongelijke subsidieering der vrijzinnige en cbristelijke tehuizen voor militairen. De heer Hugenholtz ontkent, dat de subsidieering ongelijk is. Het Christelijk tehuis krijgt subsidieering voor renten zijner leening en exploitatie en het vrijzinnige ineens een kapitaal voor oprichting. Spreker laat uitkomen, hoe gunstig het tehuis van den Bond van minder marinepersoneel overi- gens daarbij afsteekt, datopeigenbeenen staat. De heer De Meester verdedigt het be- grootingsvoorstel. De heer Duymaer van Twist betoogt, dat de subsidies aan de Christelijke tehuizen niet moeten worden verminderd en bekriti- seert de wijze van het voorgestelde subsidie aan het vrijzinnig tehuis, dat een bouwkapi- taal ineens krijgt. Wat gebeurt er, indien het bestuur over een paar jaar mocht tikwideeren De heer De Visser zegt, dat de heer haaldelijk in den Arnhemschen raad door spr.'s politieke vriendeu zijn ter sprake gebracht. Men zegt, dat de heer Hermans te Aruhem het beleid van den poliiie- commissaris afkeurt, omdat hij tijdens de oude arbeidersbeweging door dezen comrnis- saris, die toen politis-autoriteit te Rotterdam was, her haaldelijk is gearresteerd, zoodat de heer Hermans hem nu een hak wil zetten, maar die dit zegt, gebruikt al zeer zwakke argumenten. Spreker behandelt een ongemotiveerd ont- slag van een politie-inspecteur en het dood- schieteD bij een relletje van een jongen door een Underen inspecteur, die daarna niet eens geschorst werd. Ongehoord is het volgende feiteen agent werd aange- sproken door een heer, die hem er op op- merkzaam maakte, dat twee vrouwen fruit uit een spoorwagen in een kar overlaadden. De agent liet de vrouwen haar gang gaan, omdat zij een fruitzaakje hadden en niets misdreven. De heer klaagde bjj commissaris en burge- meester, en de agent kreeg de mededeeling dat hij eervol ontslag moest vragen, anders zou men hem oneervol ontslag geven De agent telegrafeerde aan 't bestuur van den Politiebond om hulp en wegens dit feit werd hij ontslagen, daar hij een dienstorder had bekend gemaaktOok wordt hij mis- schien nog vervolgd wegens schending van ambtsgeheimen. Een motie. Spreker stelt de volgende motie voor De Kamer, van oordeel, dat een herzie- ning van artikel 190 der Gemeentewet noodzakelijk is, teneinde aan de gemeente- raden nadrukkelijk de bevoegdheid te ver- op hun gebied vrij te maken en de kampi- oenen wachten tot dat werk gereed is. Wij moeten nog afwachten wie van de zijde der centralen het strijdperk zal bin- nentreden, in het bizonder of de Bulgaren daarbij zullen zijn, hetgeen om politieke redenen niet te verwachten is. Volgens een bericht van de Daily Chro nicle zijn drie Duitsche divisies bij Stroe- mitsa gesignaleerd, wellicht behooren deze tot het schijnbaar veidwenen leger van von Gallwitz en zijn zij vogr den aanstaanden strijd op Grieksch gebied bestemd. Een vierde divisie is volgens hetzelfde bericht zijn, maar men vergete niet, dat soms ook hpenhartigheid ter misleiding van achter- dochtigen gebruikt wordt. VERVANGING VAN GENKRAAL FRENCH. Na de verandering in het ITansciie op- perbevel, waarbij aan generaal Joffre een voortvarenden chef van den s,taf, gene raal Castelnau, werd toegevoegd, heeft er thans een zeer ingrijpende wijziging in het Engelsche opperbevel in TYankrijk plaats gehad. Maarsehalk French verlaat het front en Word t opperbevelhebber over de troepen in het Vereenigd Koninkrijk. Tot opvolger van French is benoemd generaal Douglas Haig, wien in de rapprarten vah het Engel- Hugenboltz niet moet stoffen op hun eene leenen om de rechtspositie der gemeente- tehuis, want de Christelijken hebben 200 tehuizen in het geheele land en daartegen- over makeD desociaal-demokraten een treurig figuur. Minister Rambonnet veridaart zich be- reid, de subsidies voor de Christelijke tehuizen niet te verminderen, gelijk eerst was voorgesteld, maar ze te laten zoo groot als ze waren. De Minster is zelfs bereid, de subsidies te verhoogen, indien dat noodig blijkt, mits het bedrag aan schulddelging wordt besteed. De heer Hugenholtz protesteert tegen de H. BERTRAND. 2) Voorzichtig vergrootte hij de opening in dien vloer nog een weinig. Toen nam hij een groote parapluie en stak deze onge- opemd door het gat om ze terslond daarop met behulp van een veer, die aan de pa rapluie was. bevestigd, te openen, zoodat zij vrij onder het plafond van het vertrek hing, dat in de benedenverdieping onder kamer no. 4 lag. Toen de Engelscliman nu zijn werk voortzette, vielen de afge- brokkelde stukken kalk in de parapluie. Hij vermeed daardoor alle gedruisch en een paar rnaal deed hij de parapluie dicht, trok haar in de hoogte en seliudde den in- houd op zijn bed uit. Wei een uur lang werkte Mr. Smith on afgebroken door. Toen de opening in den vloer eindelijk groot genoeg was, trok hij de parapluie voor het laatst omhoog, richtte zich op en veegde de zweetdruppels af, die op zijn voorhoofd stonden. Nu nam hij het touw en rolde het uit elkaar. Het was op gelijke afstanden voor- zien van slevige knoopen en aan het eene eind bevond zich een lus. Onder de voorwerpen, die hij uit het koffertje genomen had, was ook een ijzeren haak met een s.cliroef er aan. Mr. Smith politie te regelen, gaat over tot de orde van den dag. De heer Van Leeuwen bepleit betere handhaving van artikel 1 van het vestigings- verdrag tusschen Nederland en Duitschland, opdat vreemdelingeD niet de grens kunnen overschrijden zonder in het bezit te zijn van een pas of een daarmee gelijkgesteld document. De burgemeester van Zaaudam was volkomen in zijn reclit, toen hij de Duitsche arbeiders terugzond. De heer Ruigers bespreekt een wetbou- dersbenoeming te Wijk bij Duurstede. Toen bewering van den heer de Visser onatrent j ()er wethouders bij de periodieke raads- een enkel sociaal-demokratisch tehuis. Het tehuis te den Helder is niet van de sociaai- demokraten, maar van den Bond van minder marinepersoneel. De sociaal-demokraten zijn niet zoo exclusivistisch als de kerkelijken zij zonderen zich niet in afgesloten kringetjes af. De heeren Van der Voort van Zijp, Hugenholtz en Jansen bepleiten salarisver- betering voor de loodsen. De tweede spreker betoogt dat door een misverstand de loodsen denken, dat zij door de veranderiug van het algemeen reglement door het marinebestuur gedegradeerd worden tot het knechtje van den gezagvoerder. Dit is onjuist, maar verkiezingen niet was herkozen, trad deze reeds in Augustus af en gitig de raad ter- stond tot de benoeming van een anderen over, om te voorkomen, dat de nieuwe meerderheid in den raad, wanneer deze in September zou zitting nemen, een wethou- van haar kleur zou aanwijzen. De Minister van Binnenlaudsche Zaken, den heer Cort van der Linden, verklaart nopens de Arnhemsche politiekwestie, dat de burgemeester van Arnhem de zaken zoo objectief mogelgk en met de grootste nauw- gezetheid onderzocht heeft. De politie- agent, die ontslagen is, had zich schuldig spreker erkent, dat het bestuur is te ver gemaakt aan verschillende handelingen, die gegaan en den loods meer zelfstandigheid I n)et te verdedigen waren. had kunnen laten, onverminderd de ver- antwoorJelijkheid van den gezagvoerder. De marinebegrooting wordt aangenomen met 53 tegen 11 stemmen. De beer Helsttingen brengt aanvankelijk zijn stem voor het ontwerp uit maar ver klaart later zich te hebben vergist. Behalve de sociaal-demokraten, stemmen de heeren Beumer en Bichon tegen. Na de aanneming van eenige kleinere ontwerpen, is aan de orde de begrouting voor Binnenlandsche Zaken. Begrooting Binnenlandsche Zaken. Een politiekwestie. De heer Kleerekoper bespreekt de politie- toestanden te Arnhem, die ook reeds her- zonder Lwijfel (een bekwaam sin id schroef- de den haak in ongeloofelijk korten tijd in den vloer dicht bij de deur en sloeg de lus van het touw er omlreen; het touw zelf liet liij langzaam en voorzichtig door de opening naar de benedenverdieping zakken. Het was even over eenen. Onhoorhaar sloop Mr. Smith naar zijn lange slofjas, nam een flinke teug cognac uit een klein fleschje, dat in een der zij- zakken van de jas zat, gespte een riem om zijn middel en maakte aan dien riem de lantaarn en verscheidene werktuigen vast; de beide stalen cylinders, die zoo- veel geleken op kogels, Liet liij aan een dun eind touw naar beneden glijden. Ein delijk, na een tweede teug uit de oognac- flesch, verdween hij zelf in het donkere, gapende gat en gleed, met behulp van de knoopen in het touw, voorzichtig naar be neden. Hij sell een niet geheel onbekend te zijn in dit vertrek. De lantaarn gaf slechts licht in de on- middellijke nabijheid; voor zoo ver men in de duistemis kon onderscheiden, was het een ruim vertrek, waarvan de vensters door zware ijzeren blinden waren gesloten. Ongeveer in het midden was dwars door de kamer een laag houten hek aangebraciit; de eene helft van de kamer was, met uit- zondering van een tafel en een paar stoe- len, geheel leeg; in de andere helft stonden een paar hooge lessenaars en, stevig in den muur vastgemelseld, een reusachtige ijzeren brandkast. Zonder zich een oogenblik te bezinnen De heer Albarda dringt aan op een re geling, waarbij aan gezinnen, die in ver band met vlektyfus in gedwoDgen isolee- ring moeten gaan, behoorlijk levensonder- houd wordt verstrekt. Minister Cort van der Linden belooft bespoediging van de tot-stand-koming van de regeling. DE ALGEMEENE TOESTAND. In Macedonie beerseht rust, schrgft de N. R. Crt. De Grieken zijn blgk baar bezig het terrein voor de worsteling ging Mr. Smith recht op die brandkast af en bekeek ze hij het licht van de lantaarn nauwkeurig. Hij beschouwde aandachtig de beide deuren, liet geweldige slot en daar na lachle hij tevreden. All right! mompelde hij. Voorwaarls! Onhoorhaar en behendig als een kat, op zijn sokken been en weer sluipend, haalde liij zijn gereedschappen en zijn slalen cy linders. To-en keek hij een seconde onder- zoekend het vertrek rond. Uitstekend! Boven den dichlstbfj staanden lessenaar hing een groote gaslamp. Hij nam den ballon en het glas van deze lamp af en sctioof de meegebrachte gutta-percha slang over den brander. Dal was met de belien- digheid van een gasfitter in een oogwenk ge- schled. Nu bracht hij de slang tot bij de brand kast. Uit zijn zak haalde hij een klein in- strumentje, dat er bijna uitzag als een sluk kinderspeelgoed, deed iets met een van de stalen cylinders, schroefde er vervolgens het inslrumenlje op, schoof over het andere ei©d van den cylinder het tweede eind van de gutta-percha slang en begaf zich toen weer naar de gaslamp om het kraantje open te draaien. Een oogenblik hield hij zich nog bezig met den cylinder en onmiddel- lijk daarop kwam uit het opgeschroefde inslrumentje een kleine sterke vlam te voorschijn. Voortreffelijk, mompelde de Engelsch- man en liij glimlachte weer. Nu hield hij de vlam tegen het ijzeren bekteedsel van de brandkast, vlak bij het naar het Oosten vertrokken. Waarheen sche hoofdkwarlier meermalen groote Lof Om aan een aanval op het Suez-kanaal deel te nemen misschien Een Engelsch minister heeft gezegi, dat het Turksche leger op 650,00U man werd geschat, terwjjl men aannam, dat de Porte het op een millioen zou kunnen brengeD, als zij van de Duit- schers munitie en wapenen ontving. Ofschoon het nu voor de Turken van zeer groot belang schijut, om, zoo hun strgdkrachten worden versterkt, deze aller- eerst te gebruiken in Mesopotamie, waar de Engelscheii, hoewel hun aauval op Bagdad is mislukt, toch nog altijd bg Koet-el- Amara staan en van de Perzische Golf ge- makkeigk versterkingeD kunnen aauvoeren, of wel hun troepen op het schiereiland Gallipoli te veisterken, zoo is het toch geens- zius oumogelgk, dat een Duitsch-Turksche expeditie tegen Egypte in voirbereiding is zooals tal van beriehten ons willen doen gelooveu. Van Turksch-Duitsche zgde is de ver- wachting uitgesproken, dat de Mahomme- daauscbe bevoikmg in Egypte, den aan- valler wel met openlijk zal helpen, maar toch op zijn minst welgezind zal zgn. Terens werd verwacht dat de stammeu in Lybie, waar het ltaliaansche gezag in het binuen- land, hoewel maimer sterk, na het uitbre- ken van den oorlog geheel he^ft opgehou- den, Egypte aan den Wesikant zouden bestoken Aandacht verdient in dit verband ook het bericht uit Rome (waar men het weten kan, de Engelsche schepen doen Itaiie aan), dat de Engelsche stoomvaartmaatschappijen hun route om de Kaap verlegd hebben (zooals, naar gemeld, de maatschappij Nederland en de Rotterdamsche Lloyd reeds hebben gedaanj Een gewichtige maatregel, waartoe zg zonder dwingende reden niet zouden overgaan. Voorts zgn er beriehten, dat de Engelschen het Suez-kanaal geducht versterkeu. Het is dus mogelgk, dat zij een aanval verwachten. Dat bestoken door de Arabieren in bet Westen is intusschen, reeds begonnen. De plaats Matroeh of Mersa Matroeh, waarvan in de beriehten sprake is, is bet eindpunt van den spoorweg, die dicht langs de kust naar het Westen loopt. Matroeh ligt niet minder dan 240 K.M. van de grens. Vol gens een vroeger bericht van de Times hadden de Engelschen hun kleinere grens- posten bg Soloem en Sidi Barini derwaarts teruggetrokken. Nog steeds blijven de kranten uit het Zuiden van Duitschland weg en het ontbreekt niet aan, voor het overige niet te con- troleeren, beriehten, dat de Duitschers munitie, artillerie en troepen naar het Westelijk front zenden, ten einde daar, zoodra het weer zulks toelaat, een offensief te beginnen. Wij hoorden de opmerking maken, dat er ditmaal van Duitsche zijde zoo weinig geheimzinnig mee te werk gegaan werd, dat het wel scheen alsof zij er bijzonder belang bij hadden te doen gelooven, dat een offensief op handen was en dat dit daarom jmst niet het geval zou zijn. Dit kan waar werd toiegezwaaid. Is de benoeming van dezen vechtgeneraal een aanwijzing voor een verandering van taktiek op het Westelijk front? Wij onlleenen aan de „N. R. Crt." de vol gende telegrammen: SERVISCH GEVECHTSTERREIN. WEENEN, 16 December. (Wolff.) Onze troepen hebben gisteren den vijand ook ten Z.-O. van Glibatsi in het dal van de Tara teruggeworpen. Andere O.-H. kolonnes hebben onder he- vige gevechlen de hoogten vlak ten Noorden van Bjelopolje en de streek halverwege tus schen Rodzaj en Berane bezet. Ten Westen van Ipek is de vijand den terugtocht in de rich ting van Ptava en G oes- Sitnje begoimen. Het aanlal gisteren ingeleverde gevange- nen is tot 900 gestegen. WESTELIJK GEVECHTSTERREIN. PARIJS, 16 December. (Havas.) Officieel bericht van hedenmiddag De bedrijvigheid der Duitsche artillerie is in den loop van den nacht aan het front van de zee tot de Vogezen zwak geweest. De Fransche batterijen hebben overal doel- treffemd geantwoord, vooral tusschen Oise en Aisne, waar onze loopgraafkanonnen bij Quennevieres een Duitsche munitiebergplaats in de lucht hebben doen vliegen. OOSTELIJK GEVECHTSTERREIN. WEENEN, 16 December. (Wolff.) Officieel bericht uit het groote hoofdkwartier In de streek van de Cormyn-beek heeft het leger van aarlshertog Jozef Ferdinand een offensieve beweging der Russen afge- slagen. Ten Z.-W. van Olyka is een vijan- dielijke vlieger lot latiden gedwongen en ge- vangen genomen. Een onzer vliegtuigeskaders lieeft het aan den spoorweg Kowel-Sarny liggende station Antonowka en het spoorwegstalion te Kle- wan (ten N.-W. van Rowno) met bommen bestookt. In dat te Klewan is brand ont- staan. Alle vliegtuigen zijn ondanks hevige beschiieting ongedeerd teruggekeerd. ZLTDELIJK GEVECHTSTERREIN. WEENEN, 16 December. (Wolff.) Officieel bericht uit het hoofdkwartier: Op het front in Tirol en aan de Isonzo zijn op enkele punten artilleriegevechten ge- leverd. In bet Flitscher bekken hebben onze troe pen bij overrompeling een vooruitgesclioven ltaliaansche stelling genomen. GEMEENTERAAD VAN TEKNEUZEN. Vergadering van Donderdag 16 Dec. 1915, des voormiddags 10 ure. (V e r v o 1 g. 10. Vexordening. houdenlde naiiere eiscfien voor lokalen, waarvoor. ingevolge de Drankwet, verlof is verleend voor den verkoop van alcoholhoudendc dran- ken. Burgemeester en wethouders slellen, in verband met het in de vergadering van 1 November 11. genomen beslnit, betreffende het stellen van nadere eischen, waaraan ver- lofislokalen zullen moeten voldoen, voor, vast te slellen de na volgende: slot. Aanvankelijk scheen hij daarmee niets uit te richten. Het sterke ijzer was onaantastbaar. Toen hegon het echter op de plaaLs, waar de vlam de meeste hitte verspreidde, te gloeien. Het duurde niet lang, of er liepen een paar druppels gesmiolten ijzer naar be neden. Nadat er een kwartier verloopen was, scheen het alsof de geheimzinnige massa, die den Lphoud had uitgemaakt van den cylinder, uilgeput geraakte. Mr. Smith moest zijn instrumenlje aan den tweeden cylinder bevestigen. Hij begon zijn werk opnieuw. In dikke druppels liep het zweet van zijn voorhoofd, zijn gelaat werd vuurrood. Eindelijk ook de inlioud van den twee den cylinder raakte uitgeput, de sterke vlam werd reeds zwakker scheen Mr. Smith zijn doel bereikt te liebben. Hij zette den stalen cylinder neer, bekeek nog eens nauwkeurig de beschadigde plek aan de brandkast en draaide toen het gad uit. Nu kwam die beurt aan de andere ge reedschappen: hij hegon het kleine gat, dat de vlam in liet metaal had gemaakt, met beitel en boor te vergrooten. Het werk scheen veel inspanning te vereischen, meer dian eens. hield de man eenige oogenhlik- ken op, alsof liij niet meer kon, ook keek liij nu en dan bezorgd op zijn horloge. Telkens echter begon hij met vernieuw- den ijver. Het was drie uur, toen hij in liet ronde gat een wonderlijk gebogen stuk ijzer, op een hevel gelijkend, kon steken, dat van bin nan liet slot scheen le vatten. Nog eenige handige bewegingen, een zelje met den beitel. Langzaam Helen de schroeven van het slot los, een van de zware ijzeren deuren viel open. Op.het gelaat van den Engetschman ver- toonde zich nu een triomfantelijke en te- gclijk afzichtelijk begeerige uitdrukking. Hij liet den beitel uit zijn hand glijden. Met van opgewondenlieid bevende handen tastle hij rond in de geopende brandkast. Gewonnen! fluisterde hij gejaagd. Het was vijf uur. Het was nog slit in de Langstraat In het huis op den hoek van het Alexan- derplein werd de dieur geopentl en een ftink opgescholen jongen van vijftien jaar trad naar huiten. Hij hield een kleine brood- mand in de hand. Een oogenblik keek hij naar den blauwen liemel en snoot begeerig de frissche morgenlucht op, toen snelde hij in de richting van de St. Jozefstraat weg. Daar waar deze uitkomt op het Alexa-nder- plein, staat rechts het hotel Conlinentaal. De benedenverdieping werd geheel in beslag genomen door de kantoren van de Hypo- theek- en Credietbank. De verdere verdie- p.ingen, die alle tot het hotel helioorden, zagen er vroohjk uit, de zon weerspiegelde zich in de vensters, terwijl daarentegen dc benedenverdieping een somberen indruk maakte door de stevige tralies, die voor de vensters waren aangebracht. (Wordt vervolgd). TER SEEZESSCRE COERAST. DOOR

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 5