De krijgs'bedrijven. Aanbesteding der levering van Brood Laatst© Berichten. Vergiftiging van het bloed. Muziekgezelschap Telkens na afloop BAL. Mlliiiemtat PXLEDIKBEUBTEN. ADVERTENTIE N. De Vereenigde Werklieden" Wij ontteenen aan de „N. R. Crt." de vol- jgende teJegr&mmen: WESTELIJK GEVECHTSTERREIN. PARIJS, 9 Dec. (Havas.) Officieel be- richt van hedenmiddag In Champagne heeft de Fransche artillerie in den loop van den nacht de beschieting van de Duitsche stellingen voortgezet en een munitiebergplaats in de lucht doen springen. Ten Zuiden van St. Couplet en ten Oosten van den heuvel van Souain blijven de Franschen voortgaan met het terugdringen van den vijand door hun tegenaanvallen. De vijand bandhaaft zich nog maar in een deel van de geheel ontredderde vooruitge- schoven loopgraaf. De Fransche batterijen beletten hem, door hun onafgebroken be schieting, er zich te nestelen. in Argonne hebben de Franschen met goed gevolg twee mijnen tot ontploffing gebracht in de streek van Haute Chevauchee. ZUIDELIJK GEVECHTSTERREIN. WEENEN, 9 December. (Wolff.) Offici eel bericht uit het hoofdkwartier De Italianen zetten tevergeefs hun aan- vallende ondernemingen tegen enkele sec- toren van ons front voort. In het gebied van Gorz zijn aanvallen by Oslavia tegen den Monte San Michele en by San Martino afgeslagen. Bij Dolje (ten N.W. van Tolmein) hebben onze troepen hun stellingen verbeterd door verovering van een vyandelyk frontstuk. In Zuid-Tirol beschiet de vijandelyke artillerie enkele stellingen in onze versterkce sectoren vau Lardaro en Riva. SERVISCII GEVECHTSTERREIN. WEENEN, 9 Dec. (Wolff.) Officieel bencht uit het hoofdkwartier Op de hoogten ten zuiden van Plewlje zijn Montenegrijnsche benden verstrooid. In het grensgebied ten noorden van Berane hebben wij den linkervleugei der Montene- grijnen tot den terugtocht gedwongen. Ook de gevechten tegen den rechtervleugel van den vijand nemen een gunstigen loop. Op de hoogte ten westen van Ipek heb ben wy de Servische achterhoeden terugge- slagen. Gisteren zijn 2 offfcieren en 1000 man als gevangenen ingeleverd. TEE N El ZEN, 10 Dec. 1915. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 755.9 Munchen. Laagste barometerstand 747.1 Helder. Verwachting tot den avond van 10 Dec. Matige later willicbt toenemende zuidwes- telijke tot zuidelijke wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk regen- buien, aanvaukelijk koeler. Gisteravond werd alhier op de boven- zaal van het Hotel des Pays-Bas een ver- gadering van „'tNut" gehouden, waar de heer F. Hopman, leeraar aan de H. B. S., als spreker optrad. Het is te betreuren, dat er zoo weinig belangstelling bleek te zijn voor deze vergadering, want de aan- dacht onder het lezen en het applaus er na bewezen, dat en de spannende verhalen, alle letterkundigen arbeid van den spreker zelve, en zyn prettige voordracht, het aan- wezige publiek zeer goed bevielen. Dui- delijk was de wijze, waarop hij toestanden en emoties schetste, zoodat de hoorder met den hoofdpersoon in deze verhalen, die ge- woonlijk zelf aan het woord was, als het ware geheel medeleefde. Dr. Buyze, de voorzitter dezer afdeeling, was dan ook de tolk van alien, toen hij den heer Hopman hartelijk dankte voor den aangenamen avond, dien hy den aan- wezigen zoo belangeloos had verschaft, en tevens wees hij er op, dat het de eerste maal was, dat een stadgenoot, en wel een letterkundige, bij een Nutsavond als spreker optrad. Nadat de heer Buyze zijnen dank aan den spreker had betuigd, deelde de heer De Vries, secretaris der afdeeling, mede, dat dit de laatste avond was, dat de heer Buyze de vergadering had geleid, daar deze naar Den Haag gaat vertrekken. Hij wenschte hem geluk met het bereiken van het beoogde doel, doch verklaarde dat het vertrek hem speet, en voor dit departement van het Nut en nog andere vereenigingen in onze stad, dat hij, die tot een der oprichters van deze afdeeling van 'tNut behoorde, ons ging verlaten. Hij hoopte, dat de heer Buyze in Den Haag zich weder verdienstelijk zou kunnen maken in dergelijke instellingen, maar ook nog wel eens aan deze kleine afdeeling zou terugdenken. De heer Buyze dankte den heer De Vries voor zijn woorden, en zeide, dat ook deze vereeniging een der banden was, die hem aan onze stad hechtte, ze zou dan ook wel in zijn herinnering blijven, en hij wenschte haar groei en bloei toe in lengte en. van De cello-avond. Wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomende advertentie omtrent den cello- avond van MarescoMarisini, met mede- werking van den heer Aug. Eeckhout, pianist, en den Vlaamsnhen zanger, den heer Ver- scboor. In afwijking met de eerste publi- catie, zal de uitvoering plaats hebben op aanstaanden Maandagavond. Tooneelvoorslelling. De liefhebbers van tooneel kunnen big- kens de in dit nummer voorkomende adver tentie genieten van eene door het gezelschap van den heer Frits Jungen te geven voor- steiling van het bekende drama: „Detwee weezer.." Het succes dat dit gezelschap een vorige maal alhier behaalde, zal zeker velen ublokken, om er ook ditmaal weder van te profiteeren. De aanrijding van een auloinobiel en een vrachtwagen. Ter aanvulling van ons bericht in het vorig nummer omtrent de botsing van de automobiel van Dr. S. tegen deD vracht- wagen van v. d. E. op den weg van Ter Neuzen naar Sluiskil, meldt. men ons van' welingelichte zijde, dat, alhoewel het zeer donker was, de wagen van v. d. E. geen licht voerde en hij midden op den weg bleef rijden, niettegenstaande hem door menschen, ter plaatse van de aanrijding werkzaam, attent was gemaakt op de nadering van de automobiel, die twee flink brandende acetyleenlantaarns ophad. Door den heer S is bij de justitie een aanklacht tegen v. d. E. ingediend, aangezien de schade aan de automobiel berokkend, zeer aanzienlijk is. Dat zal zoo inaar niet afloopen. Dinsdagavond zijn eenige militairen van de vestingarlillerie, na he I avondappel, buiten de kazerne weten te geraken, en zijn daarna op avonturen uitgegaan, waarbij zij zich in hooge mate baldadig gedroegen, en die toch daarom voor hen nog wel min der aangename gevolgen zullen liebben. Aan de Dijkslraat werden bij verschiLlende bewoners hekjes verniekl, hetzelfde ge- schiedde bij den heer Plalteeuw aan den Stationsweg, van het hotel „Cambrinus", een eind verder, werd een ruil ingeslagen. wat ook geschiedde bij de wed. Gijsel aan de De Feijlerslxaat, worts werden baldadig- heden gepleegd aan de woningen van H. de Boer, Rouw, W. de Bokx en de wed. De Vos aan den Baandijk, terwijl vrouw Van Cleemputte, wier man in een fabriek te Sas van Gent werkzaam is, werd opgeklopt, en onder voorgeven dat zij moest opendoen, aangezien zij een patrouille vormden en huiszoeking hadden te doen, of dat anders geweld zou worden gebruikt, gedrougen de deur barer woning te openen. Eenmaal binnen, doorzoehten zij de geheele woning, maakten aldus mishruik van macht, en zijn daarop weer weggegaan. Toen zij in de kom der geroeente terugkwamen, zijn de drie belhanniets door de geineentepolilie gearres- teerd. Deze bad van hun bedrijf een en ander bemerkt. Zij werden aan de militaire autoriteit overgegeven en zijn gisteren met versehillende getuigen geeonfronteerd. Zeeuwsche waterstaa tszaken. Aan de Memorie van Antwoord betreffende de Waterstaatsbegrooting ontleenen we het volgende Haven te Breskens. De redenen, die er toe geleid hebben om voor de verbetering van de haven te Breskens betrekkelijk groote uitgaven te doen en die aanleiding hebben gegeven tot het voorstel om in dezen nog verder te gaan, zijn gelegen in het toene mende verkeer in deze haven. Calamiteuze polders in Zeeland. Voor 1910 werd /200.000 uitgetrokken. Nadat was gebleken dat jaarlijks vry groote overschotten beschikbaar bleven, is de raming der bijdrage teruggebracht tot /150.000 Mond- en klauwzeer. Bij den landbouwer P. van der Hooft in den Zuiddiepepolder te IJzendijke is mond- en klauwzeer uitgebroken. Woensdag werden te Cadzand bij den landbouwer De Bruijne 24 stuks hoornvee en 11 varkens afgemaakt wegens het heer- schen van mond- en klauwzeer op de hoeve. ZAAMSLAG. Woensdagavond reed een werktrein van de tram, die het werkvolk naar Ter Neuzen voerde, ter hoogte van het Veer, toen plotseling een der zandwagens, waarin een aantal werklieden stonden, ontspoorde, waar- door de bak omsloeg. Een der werklieden J. de D., van Ter Neuzen, kwam daardoor onder het voertuig terecht en viel in eene nog niet geheel gedempte sloot. Met ver sehillende hoofdwonden is de man per rijtuig verder naar zijne woning vervoerd. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 10 December de volgende vonnissen uitge- sproken J. 1. v. H., oud 19 j., werkman te Groede, is wegens aanranding eerbaarbeid veroord. tot 10 boete of 10 dagen hecht. C. v. B., oud 23 j., polderwerker te Stoppeldijk, is wegens mishandeling veroord. tot 3 maanden gevang., met aftrek der prev. hecht. A. F. v. C., oud 18 j., veldarbeider te Clinge, is wegens poging tot verboden uit- voer en poging tot omkooping veroord. tot 14 dagen gevang. G. N., oud 37 j., klompenmaker te Hulst, is wegens als voren veroord. tot 10 dagen gevang. S. M. d. V., oud 37 j., herbergier te Breskens, is wegens mishandeling veroord. tot 5 boete of 5 dagen hecht. A. A. R., oud 11 j., zonder beroep te Graauw, is teruggegeven aan zijne ouders zonder straf. Nog werd behandeld de zaak tegen W. A. ck L., oud 24 j., veldarbeider te Koewacht, gedetineerd te Middelburg. Beklaagde werd ten laste gelegd dat hij op 25 November 1915 te Middelburg is teruggekeerd van Noord-Holland uit, nadat hem door het militair gezag een bevel van uitwijzing was ter kennis gebracht. De eisch was 14 dagen gevangenisstraf, onder aftrek van het voorarrest eu on- middellyke invrijheidstelling van bekl. De rechtbank vereenigde zich hiermede en wees terstond vonnis overeenkomstig den eisch. Ook diende weder de reeds eenmaal uitgestelde zaak tegen A. v. U., oud 24 j., bankier te Oostburg, die ten laste werd gelegd dat by op 22 Juli 1915 aan den vaaudrig J. C. Versluys inkwartiering had geweigerd. Den 31 Mei jl. was hij daarvoor bij vonnis van het kantongerecht te Oostburg gestraft met f 50 boete of 15 dagen hecht. De advocaat Mr. v. Bortel verdedigde den beklaagde. Eisch 50 boete of 15 dagen hecht. G. d. W., oud 25 j.. arbeider te Honte- nisse, gedetineerd te Middelburg, werd ten laste gelegd, dat hij op 7 November 1915 te Walsoorden, gemeente Hontenisse een geld- bedrag van /4,15, foebehoorende aan Rosalia Maas, heeft weggenomen met het oogmerk om zich dat geldsbedrag wederrechtelijk toe te eigeneu. Eisch 2 maanden gevangenisstraf onder aftrek van het voorarrest. A. J. v. V., oud 51 j., landbouwer te Sas van Gent, werd beklaagd dat hij op 3 Nov. 1915 te Sas van Gent, ten aan- hoore van versehillende menschen Th. Roegiers heefc beleedigd. Eisch 10 boete of 10 dagen hechr. M. J. R. B., oud 34 j., en M. v. G., oud 42 j., verblijvende te Clinge (Zeeland), stonden terecht ter zake dat zij op 25 October 1915 te Hulst hadden getracht ieder een pakje rijst uit te voeren eu dat de le beklaagde toen aan den verbaliseeren- den commies een franc beloofd heeft als hij haar een gedeelte van de rijst zou laten behouden. Eisch voor den eersten bekl. 5 en voor den tweeden 3 dagen gevang. A. C., oud 48 j., landbouwer te Wachtebeke, werd ten laste gelegd dat hij op 8 Nov. 1915 te Westdorpe getracht heeft petroleum over de grens te smokkelen en daarbij den verbaliseerden rijksveld- wachter vijftig cert geboden heeft als deze hem vrij liet gaan. Eisch 5 dagen gevangenisstraf. 1. V., oud 29 j., slager te Sluis, stond terecht ter zake, dat hij op 31 Au gustus 1915 des v. m. 10 ure, op den openbaren weg van Sluis naar Retran- cbement twee ossen heeft gebracht in den door besmettelijke veeziekte verbodeD kring. Beklaagde was te dier zake door den kantonrechter te Oostburg veroordeeld tot vijftig cent boete en verbeurdverklaring van de beide ossen. In hooger beroep werd thans bevestiging van het vonnis geeischt, P. S., oud 75 j stroodekker te Ter Neuzen, werd ten laste gelegd dat hij op 14 Nov. 1915 te Ter Neuzen eene hoeveel- heid steenkolen, ongeveer 30 K.G. foebe hoorende aan J. A. van Rompu, heeft weggenomen, met het oogmerk om zich die steenkool wederrechtelijk toe te eigenen. Eisch 5 boete of 5 dagen hecht. TWEEDE KAMER. Bij de voortzetting der behandeling van de algemeene beschouwingen over de staats- begrooting rehabiliteerde Minister Posthuma den secretaris-generaal van Landbouw, den heer Versteeg, door den heer Bichon genoemd als commissaris eener bouwgrond-maatschap- pij, die grond zou hebben verkocht aan het Rijk, wat niet het geval is. In zake de uitvoerverboden en consenten is alles gedaan willekeur en bevoordeeling te voorkomen. De Minister vroeg Kamerleden voor de levensmiddelen-commissie, omdat hij on- partijdigen noodig had, voor het toezicht op de handelaren commissie. In zake de aardappelen voorziening moet de eerste stap gedaan worden door de gemeentebesturen. Zoo noodig zal spreker voor zich op veenplaatsenbevindendeturfmaximumprijzen voorstellen. Hij bespreekt daarna uitvoerig het kolen- vraagstuk en de op het Kolenbureau ge- oefende critiek. Tengevolge van de agitatie zal het Kolenbureau niet langer kunnen worden gecontinueerd en zal de regeering zelf de zaak ter hand moeten nemen. Om trent de nieuwe regeling kan de Minister zich echter nog niet uitlaten. Spreker verdedigt vervolgens de land- en tuinbouw tegen het verwijt van het maken vanoorlogswinsten, waar belangrijke winsten werden gederfd, door de beschikbaarstelling van boter, groenten en varkensvleesch. Daarna zyn de replieken aangevangen. De heer Ketelaar diende eene motie in, om de regeering uit te noodiger, maat- regelen te nemen tot het toekennen van een duurtetoeslag aan de lagere ambtenaren. Na de regeling van werkzaamheden ver- kreeg de heer Lohman het woord. Hij wraakte uitvoerig de houding van „De Telegraaf" en verzocht den Minister van Buitenlandsche zaken maatregelen te nemen, dat de vuilaardigheden van dat blad niet te veel in het buitenland doordringen. Er moet worden gezorgd, dat er geen misdrijven worden gepleegd, ook niet door de pers. tig stemt ook in met de motie-Ketelaar. Dat de Regeering passificatie voorstelt op onderwijsgebied, heeft haar niet het recht, van de recbterzyde een verzoenende louding te vergen, by alles wat zy voor stelt. Spreker wenscht, dat de Minister de invaliditeitswet uitvoere of een uitstelwet indient. OPENRARE VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Dec. 14 Koewacht. Sparren en Sparrensnoei. no- taris Lijdsman. 15 Ter Neuzen. 2 Woonhuizen, not. Dreg- nians. 16 Koewacht. Sparren en Snoei, no tans. Dregmans. Dec. Jan. 14 28 Sluis. Populieren-, Esschen- eu Olmen boomen, notaris James. Koewacht. Spaixen enz., notaris. Dreg- mans.. Koewacht. Canadaboomen enz., noLa ris Mr. Lijdsman. Axel. Tronkboomen, not. Dregmans. Hontenisse. B'ouw- en Wetland (bij ver- blijf notaris Dumoleyn. Sluiskil (Ter Neuzen Huis, Scliuui en Erf, notaris Dregmans. Hontenisse. Bouw- en Weiland (bij in- s.tel), notaris Dumoleyn. Koewacht. Canadaboomen enz.. nota ris Dregmans. AANBESTEDINGEN. Dec. 13 Hulst. Macadam, bestuur Catharina- polder. Op Woensdag 15 December 1915, des voor middags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Restuur te Middelburg. van 1. Het onderhoud van de Rijks groote wegen in de provincie Zeeland, in vier perceelen, gedurende bet jaar 1916. Raming: le perceel f 3400. 2e perceel 17800. 3e perceel 4700. 4e perceel 9700. 2. Maken van eene beschoeiing van ge- wapend beton met achtergelegen los- plaars en bijkomende werken in de haven te Breskens. behoorende tot de havens in Zeeland. Raming f 46000. 3. Het opruimen en maken van eenige remming- en steigerwerken en ducdalven in het Kanaal door Walcheren te Oost en VVest-Souburg en in de buitenhaven van dat kanaal te Vlissingen, met bij komende werken. Raming f 39000. 4. Het aanbrengen en inwalsen van eene deklaag van steenslag op den weg op den Westelijken dijk van het kanaal van Ter Neuzen, behoorende tot de werken van het karaal van Ter Neuzen. Raming f 10550. 5. Het onderhoud van de havenwerken te Breskens, provincie Zeeland, gedu rende het jaar 1916. Raming 6000. Er is geen verontscliuldiging voorals gij er zelf aanleiding toe geeft. Overvloed van urinezuur in het bloed is een kwaad ding. Bij sommige menschen vormt zich tweemaal zooveel urinezuur ais bij anderen. Het ontstaat gedeeltelyk uit vleesch en andere sterke voediug, gedeei- telijk uit weefsels van het lichaam bij in- spanning. Slachtoffers van urinezuur zijn rheuma- tisch, zenuwacbtig, slecht gehumeurd, achterdochtig, lijden aaD hoofdpijn, zijn soms duizelig of worden gekweld door plotseiinge, vreemde pijn. Zij worden te spoedig oud en na verloop van tyd ontwik- kelen zich hartkwalen, niergruis, verhar- ding der aderen, waterzucht of de nood- lottige Bright's ziekte (chronische nieront- steking). Neemt uwe maatregelen bij het eerste teeken van urinezuur-kwalen, want urinezuur is het kwaadaardigste vergift, dat aan de wetenschap bekend is. Eet weinig vleesch en niet te veel van hetzelfde voedsel. Drinkt melk en water. Neemt voldoende lichaamsoefening en rust, en slaapt meer. Gebruikt Foster's Rugpijn Nieren Pillen om de verzwakte nieren te herstellen en verschaft aan deze organen de noodige hulp om hen in staat te stellen het urinezuur uit het bloed te filtreeren. Foster's Rugpijn Nieren Pillen verwijderen het urinezuur en andere niergiften, de ge- wO,ue oorzaak van niersteen, blaasontsteking en rheumatiek, en zij helpen het opgehoopte water bij waterzucht af te voeren. Dit geneesmiddel werkt alleen op de nieren en blaas. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de wed. A. v. Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending gescbiedt franco na ontv. v. post- wissel a f 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- delsmerk. YOOR BELANGHEBBENDEN. 3 Eerste Kwartier Maandag 13 Decem ber voormiddag 11,57 uur. 11 Dec. Zon op 8,1 onder 3,45 uur. 12 n 8,2 3,45 n 13 n hk 8>o h 3,45 De lantaarn voor wielryders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 8 Dec. tot en met 9 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 53 binnen- vaartuigen op- en 52 afgeschutlangs de Middensluizen 32 op- en 12 afgeschut en langs de Westsluizen 2 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Zojiday 12 December 1915. Hervormde KerJc. (Vlooswij kstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5i u., leesdienst. Hedenmiddag .half twaalf ure, nam de Heere, na een kortstondig, smartelijk, doch geduldig lijden, mijn geliefden Echtgenoot en der Kinderen zorgdragenden Valer, den Heer K R SJ H BARENIAN, tot Zich, in den ouderdom van bijDa Drie en Zestig jaren. Zwaar valt ons dit verlies, doch zijn vrijmoedige belijdenis en het vast vertrouwen op Gods genade in Christus, lenigt onze smart. Wed. K. BAREMANde Eraser, Kinderen en Kleinkinderen. Ter Neuzen, 8 Dec. 1915. Naar aanleiding van in den laatsten tyd aangaande mij ver- spreide geruchten, verklaar ik bij deze uitdrukkelijk, dat ik steeds bereid ben genees-, heel- en verloskundige hulp te verleenen aan een ieder die mijne hulp inroept, zoo wel bij nacht als bij dag, zoowel bniten als binnen de kom der gemeente, zoowel aan leden van het Ter Neuzensch Ziekenfonds, als aan een ieder daar bniten. Ter Neuzen, 10 December 1915. Dr. H. B. VAN NES, Arts. voor de buitengewone leden op Maandag 20 Decvoor de dona- teurs op Woensdag 22 Dec.,a.s., in het Cafe „La belle vue". Voor het lidmaatschap kan men zich dagelijks aanmelden. By uitspraak der arrondissements-recht- )ank te Middelburg, van 8 December 1915, is het vonnis dier rechtbank, dd. 24 Nov. 11., waarbij COIiNELlS MICHIEL8EN te Ter Neuzen, als groothandelaar in toloniale waren in staat van faillissement werd verklaard, IfERNIETIGD. voor de armen van het Burgerlijk Arm- bestuur te TER NEUZEN en SLUISKIL, gedurende het le halfjaar 1916, op Woens dag 15 December a. s.f des morgens lO1^ uur, op het Gemeentehuis. lnlichtingen te bekomen bij den Secretaris. Ter Neuzen, 10 December 1915. ADR. H. DONZE, Voorzitter. A. P. DE VOS. Secretaris. 18 21 21 24 28 30 s.s. ELISABETH in lading te Sundsvall voor Amster dam. s.s. HELENA van Rosario de Santa Fe naar Amster dam, vertrok "22 Nov. van Montevideo, s.s. MAGDALENA van Barry Dock naar Buenos Ayres voor orders, passeerde 1 dezer Madeira, s.s. CORN E LIS van Rosario de Santa Fe naar Rot terdam vertrok 20 Nov. van Montevideo Ter Neuzen. Sii Gkii. Hoek. Axel. Zaamslag. Sas van Gent. Philippine. Hulst. Hontenisse. 94 u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. 9^ u. en 2 u., dlir. L. Dek. 9 n. en 2 u., LN. E. Raams. 9 u en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. 9 u. en 2 nDs. G. van Dig. 9j a.. Ds. Akersloot van Houten Roos 4 n., Ds. Akersloot van Houten Roos. 10 u., Ds. De Boer. 9J u., Ds. W, J. van Lindonk. Gereformeerde KerJcen. Ter Neuzen. 9 u., dhr. H. W. Smir, Doct. Theolog. te Amsterdam en 2 u., Ds. H. P. 11. dd WalJe van Zaamslag. Hoek. 9 n. en 2 u., Ds- v. d. Wall. Axel, Kerkdreef. 9 u., Ds. J. H. Lammertsma, H. Avondmaal en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma, Dankzegging. Axel, Stationstraat. 9 u., Ds. H. Brouwer van Schoondijke, H. Avondmaal en 2 u., Ds. H. fjropwer van Schoondijke, Dankzegging. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. L. de Bruijne. 's Woensdagsavonds 6 u., Ds. L. de Bruijne, BijbelleziDg. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en u., leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente. Lokaal Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51 u., leeskerk. Lokaal „~Eben-Haezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 54 u., Evangelisatie. H. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 84 en 10 uui. 'e Namiddags om half drie Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 7