Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. SCBOOLBEBOEFTEi. No. 6312. Zaterdag 11 December 1915. 55e Jaargang. Gemeente-Secretarie. SET OFFER. V0RDER1NG VAN TREHHONDEti ten behoeie van het leger. Aanbesteding. WIDE JDTEO 8L A ID De Burgemeester van Ter Neuzen Belasting op het houden van honden. Kantoor- en Schrijfbehoeften, FEUILLETON. Provinciale Staten van Zeeland. GEL AST voor de openbare lagere scholen enz., voor het schooljaar aan- vangende 1 Mei 191b voor het dienstjaar 1916. a. het schoonhouden en verwar- men gedurende 1916, van de openbare school A b. idem van school B en c. idem, van school C, met ver- gaderlokaal. TER VEi/.EVSCIIE COIRAIT. brengt ter openbare kennis dat met ingang van heden wordt ingetrohken bet verbod tot vervoer van vee en bet vastleggen van honden binnen den kring omvattende den: SEYDL1TZ-, VISAERT-, OUU YOGELSCI10R-, NIEUW YOGELSCHOR- en REMOORTEREPOLDER. Ter Neuzen. den 9 December 1915. J. HUIZINGA. Burgemeester en Wetbouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat de Gemeente- Secretarie naar het voormalig kantongerecht is ver- plaatst en ingaande 13 December a. s., weder op den gewonen tijd zal zijn geopend. Ter Neuzen, 10 December 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN, de houders van trekhonden, wonende in deze gemeente, ten behoeve van het leger zijn trekhond of trekhonden te doen keuren, voor zoover deze is of zijn van het mannelijk geslacht met een schoft- hoogte van ten minste 65 c.M. De keuring zal geschieden op Donderdag, 16 December 1915, des namiddags half een uur, te Ter Neuzen, aan de remise bij school C. op Java. De goedgekeurde honden zullen op een later te bepalen dag worden afgehaald tegen afgifte van een verklaring van den officier, die de bond of honden in ontvangst neemt. Bij inlevering van deze ver klaring bij den betrokken regimentscommandant zullen de kosten onmiddellijk worden betaald. Bovenstaande lastgeving geschiedt op grond van de artt. 4 en 5 der Inkwartieringswet. De aandacht wordt er op gevestigd, dat hijdie eigendunkelijk nalaat of weigert geheel of gedeel- telijk te voldoen aan devorderingen, hem krachtens de wet op de inkwartieringen enz. gedaan, of deze vordering verhindert of belemmertivordt gestraft met eene geldboete van ten minste vij/tig cents en ten hoogste vijf en zeventig gulden. Ter Neuzen, 8 December 1915. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter kennis, dat het suppletoir kohier van de belasting op het houden van Honden m deze gemeente voor 1915 in afschrift gedurende vijf maanden op de secretarie der gemeente, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Ter Neuzen, den 7 December 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders aa,-—van TER NEUZEN, zullen op 21 Oecemfeer* I9S5, des voormiddags 10 uve, ten gemeentehuize aldaar A in het openbaar aanbesteden, de levering van Bprijsopgaaf inwachten van ten behoeve der gemeente-adroinistratie te leveren De voorwaarden van aanbesteding, op- gaven, monsters eDz. liggen ter inzage voor Toen de dolt ter liwamen d e zieke zwak vond en zijn bezorgdheid over hem uitsprak, kwam er een droeve schaduw over het lieer- lijke gelukklge gevoel van Marie. Haar jonge ziel kon moeilijk beseffen welk groot verlies haar dreigde. De zieke bracht den dag in sluimering door. Tegen den avond, toen het avondrood de wolkjes aan den hemel kleurde en Marie bij haar vaders bed zat, trad Hans Asset met een vroolijk lachje naar haar toe en aside, dat hij haar wilde aflossen, omdat er iemand was, die haar wenschte te spreken. Maine verliet de kamer en ging in het kamertje van haar oom. Daar stond Hendrik, snelde haar tege moet en slool haar in zijn armen. „Marie, Marie", fluisterde hij. „0, Hendrik, lieve Hendrik, ik ben vrjj ik mag de uwe zijn." Zij hidden elkander vol zaligheid om- klemd. Toen gingen zij naasl elkaar zitten op de kleine sofa van Assel en vertelden elkaar hunne gedachten en wenschen. Hij vertelde haar van zijn zielestrijd tij- derts den winter van zijn hoop en vrees om harentwege, en hoe Groolvader hem nu belanghebbenden op de gemeente-secretarie, alwaar tevens nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. Ter Neuzen, 7 December 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN zullen op Dinsdag 21 De cember* a. 9>, des voormiddags 10 lire, in het openbaar bij inschrijving in 3 afzon- derlijke perceelen trachten aan te besteden De voorwaarden liggen ter inzage op de gemeente-secretarie. Inschrij vingsbiljetten, volgens voorge- schreven model en op zegel gesteld, kunnen ter gemeente-secretarie in eene verzegeide bus tot het oogenblik der besteding worden ingeleverd. Ter Neuzen, 7 December 1915. Burgemeester en YVethouders voornoemd, J. BUi ZING A, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. NAJAARSZITTING. Yergadering van Vrijdag 10 Dec. 1915, des voormiddags 10 uur. Voorzilter de beer Air. H. J. Dijckmeester, Conimissaris der lvoningin. Aanwezig 40 led en. Afwezig de heeren Van der Yliet en Wondergem. Ingekomen was een dankbetuiging van de vereeniging „De Yereenigde Ilandwerkslie- den" te Ter Neuzen, voor de toegeslane sub- sidie voor de vakteekensehool en adressen van adhaesie aan het adres in zake den verbindingsweg. Daarnajwerd overgegaan tot het behan- delen der voorstellen van Gedepuleerde Sta ten. Zonder discuss,ie of hoofdelijke stemming werden aangenomen de voorstellen van Ge- deputeerde Staten: lot afwijzing van liel verzoek der oud- lcden van het Botercontrole-station te Eind hoven, om een jaarlijksehe subsidie van 100, ingaande met het jaar 1915; tot ondersleuning van een adres van het besiuur der Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer in Walcheren te Middelburg, betreffende de aansluiling van Walcheren met het groote wegennet; lot verkoop van grond langs den weg van Hulst naar Walsoorden aan G. Dankaert te Hontenisise; tot verklaring, da I geen bedenkingen be- staan tegen de wijzigingen, aangebracht in bet Reglement voor de schoolonderwijzers- weduwenbeurs in Zeeland; tot wijziging van de begrooling der pro vinciale inkomsten en uitgaven voor 1915. Voorsle! tol oprichling van can walersehap over de bedijkte grontden in de Oosler- Schelde. genaamd Iloogerwaaridpolder. In de afdeeling werd door een lid tot zijn genoegen geconslateerd, dat |iier het meervoudig slemrecht werd voorgesteld. Het voorstel werd aangenomen. Voorstellen van de heeren Dekker en Van de Pulle inzake diiurleloeslag op tde jaarwedden van Provinciale ambtenaren met advies van Gedepuleertle Staten. In alle afdeelingen deden zich voor- en tpgenslanders van het verleenen van een toeslag hooren. eindelijk .gezegd had, dat zij, trots, al haar j tegenweer, hem loch lief had, en dat haar I huwelijk heelemaal geen waar huwelijk was, j alleen een wettelijke vorm! i ,,Zeide grootvader dan met, dat men de wet mioet eeren?" „Hij lieeft je reeds gezegd, dat men moest zoeken, om zulk een band, die u drukte, los te maken." „Goldammer is, ons voor geweest. Wij zijn reeds gascheiden en hij zal gauw met een ander trouwen." „Je bent dus de mijne. O, Marie, geen macht zal je nu meer aan mij kunnen ont- rukken!" „Ja, Hendrik, de uwe eindelijk deuwe! Maar ik kan mijn arme vader nog niel verlaten." „Ik blijf bij je", sprak Hendrik, „zoo lang je bier in zorgjen leeft. Misschien kan ik je nog van nut zijn." Marie bracht haar bemiindje bij haar vader, die met helderen blik lag uit te kijken. „H,ier is Hendrik Beerman, lieve vader, ge weet wel, de zoon van moeders zuster Trina udt Haiddorf. Nu ik gelukkig van Goldiammer gescheiden ben, wil hij mij tot vrouw hebben, en, lieve vader, hem, mijn Hendrik, geef ik van harte gaarne mijn ja- woord. Geef ons uw zegen!" riep zij plotseling diep ontroerd. Zij zonk op haar knieen voor bet bed van haar vader en trok Hendrik naast zich neer. De zieke hief de bevende hand op en legde ze op de dicht bij elkander gebogen lioofden van de knielenden. Met eenzwakke De tegenstanders konden zich met de door Gedeputeerde Staten aangevoerde argumen- ten vereenigen. Zij wezen er o.m. nog op, dat bij het toe- staan van een dum*tetoeslag aan de in da vioorstellen bedoelde ambtenaren en bedien- den allicht het denkbeeld zoude poslvatten, dat de posilie van deze menschen eene be- voorrechte was; zij waren van meening, dat de fasten gelijkelijk moesten worden ge- dragen. Van Regeeringswege wordt ontzettend veel gedaan, om de versrhillende levensmiddelen good koop beschikbaar te stellen; dat kost het Rijk enorm veel geld en om daaraan tegemoet te komen, moeten to.ch ook alle anderen, behalve die categoric ambtenaren en beambten. betastingcn opbrengen. Waar alien onder den druk der tijden lijden, daar is liet in zekeren zin alleszins verklaarbaar, dat ook de kleine man daar- onder gebukt gaat, hoezeer men dit moge betreuren. Nog werd er op gewezen, dal s,peciaal bet persior.ee! van de sloombootdiensten bij het bijzonder drukke vervoer en verkeer, dal plaals beeft, veel bijverdiensten in den vorm van fooien heeft genolen. De voorstanders van een duurletoeslag deden o.m. opmerken, dat gedurende het lijdsverloop tusscb.cn bet indienen van de voorstellen en thans het nog meer dringend noodig geworden is, om de ambtenaren te h el pen. De meening van Gedeputeerde Staten, dat de Pr.ovincie niet tol bet geven van een Loe- silag moet oVergaan, omdat het Rijk het niet doet, en dat de Provincie op een ander stand pun I staat dan de parliculiere werk- gever, werd niet gedeeld. De positie van de Provincie behoort die van een werkgever te zijn. Zij belioort in deze buitengewone omstandigbeden, welke voor haar personeel zeer bezwarend zijn, in het bijzonder voor dat personeel te zorgen. Zij moel als werkgeefster voorgaan; dan volgen de particulieren van zelf, hetgeen in het belang zal zijn van de middenstan- ders. Groningen, Fries,land, Zuid-Holland en misschien nog andere provincien geven ook een toeslag. In 1911 is door de Provincie een toeslag verleend, hoewel de omstandigbeden geheel anders waren. Thans is alles even duur en moeten velen zich zeer bekrimpen en zich bet hoogs.t noodige ontzeggen. Spek en groenten zij11 nog zeer duur, in plaats van goedkoop. De prij&stijging der ievensbehoeften werd vooral gevoeld door den kleinen ambtenaar, die meestal afgepast van week tol week van zijn tractement moet leven. Moge bet al waar zijn, dat bij niet, als anderen, onzeker is, van zijne verdiensten, liiertegenover staat, dat bij ook niet, door aan anderen meer in rekening te brengen, zich wapenen kan tegen de duurte. Thans worden de men- sell en met eenigszins groote gezinnen er liaast toe gedreven, am op schuld te koo- pen, wat hen veel verder achteruit zet. De financieele toestand der Provincie, zoo- als. die thans is, laat een duurtetoeslag, ge- lijk die is, voorgesteld, wel toe; belaslirig- verhooging zal allhans daarvoor niet nood- zakefijk zijn. Intuisschen waren de voorstanders van een toeslag niel eenstemmig in de wijze, waarop dieze zou worden verleend. In twee afdeelingen werd het volgende voorstel gedaan, dat eenigszins afwijkt van de aanvankelijk ingediende voorstellen: aan de gehuwde ambtenaren en onge- huwde kostwinners der Provincie, die eene jaarwedde van de Provincie ge- ntieten van met inbegrip der bijko- mende voordeelen niet minder dan 400,een toeslag te verleenen van een gulden per week, met eene verlioo- giing van een gulden per maand voor ieder kind beneden de achltien jaren, in te gaan 1 Juli 1915 en zoolang de builengewone omslandigheden zulksnaar bet oordeel van Gedeputeerde Staten nood.ig doen zijnmet dien vers tande, dat de jaarwedde met inbegrip van den stem zeide hij: „Jn, dil wil Dora: dat doet haar plezier, liij (is, ;een van de baren en wan- neer ik bij haar kom, zal zij tevreden zijn, dat ik mijn toiestemming geef tot jelui ver eeniging. Gods zegen over u, mijn kinde- ren!" Afgemat door ins,panning zonk hij terug in zijn kussen, Marie sprong op, gaf hem versterkenden wijn en dankte hem met tee- dere woorden, dat hij zoo onuitsprekelijk goed was en b,aar en Hendrik gezegend had. De nacht verliep weer even zoo onrustig voor den zieke, en den volgenden morgen sliep hij zacht in, om niel weer te onlwaken. In de armen van zijn dochter, die bijge- staan werd door Hans Assel en Hendrik, blies hij den laatsten adem uit. Marie, die wist, hoe innig hij gewenscht had, weer vereenigd te zijn met haar over laden moeder, gunde hem de verlangde rust. Het werkelijk leven had hij reeds Lang niet meer meegeleefd. Maar hij was, haar vader, en de majesteit van den dood, die nu ten tweeden male haar jong leven een dierbaar wezen ontnam, schokle haar toch diep. De volgende dagen waren alle drie in een ernstige stemming, en druk bezig met het in orde brengen van de begrafenis. Zoo- doende hadden zij nauwelijks tijd en lust, om besluiten te nenien voor de naaste toe komst. Na den dag van de begrafenis,. zaten zij in As,s,el's kamertje en overlegden, wat zij nu het eerst moesten doen. „Ik neem u beiden met mij mee", zeide I Hendrik op beslissenden toon. „Uw oom toeslag, of met inbegrip van de jaar wedde aan andere belrekkingen verbon- den, niet hooger dan 1000,— per jaar bedraagt. - Anderen voelden meer voor het denkbeeld, bij de Maatsdiappij „De Schelde" en bij de gasfabriek te Ylissingen in toepassing ge- bracht en dat daar uitstekend werkt. Nog een ander lid was van oordeel, dat men de menschen niet alien over eene kam moet scheren, en zou aan Gedeputeerde Sta ten willen overlaten om te onderzoeken, waar werkelijk behoefte bestaat. Een lid zou aan Gedeputeerde Slaten een crediet willen verleenen van 3000,tot 1916 en aan hen willen overlaten, om daar- uit een toeslag te verleenen. Tegen deze denkbeelden werd aangevoerd, dat men met het geven van eene opdracht aan Gedeputeerde Staten voorzichlig moest zijn; dal Gedeputeerde Staten dan toch een slelsel zouden moeten zoeken en dal het te Vlissingen aangenomen stelsel daar tot te- vredenheid werkt. In verband met het nader gedane voorstel werd nog gevraagd, of iemand, die 1000,— verdient, niet lets kan besparen; J 800, werd voldoende geacht. In eene der afdeelingen, waar het gemel- d,e voorstel werd ingediend, had geene stem ming" plaats; in de andere verklaarden zich 5 leden er voolr, 7 er tegen, terwijl een lid zich zijne stem voorbehield. In de afdeeling, waarin dil voorstel niet is behandeld, vei*klaarden 5 leden zich voor liet verleeijen van een toeslag, 6 er tegen, terwijl 2 leden zich hunne stem wenschten voor te behouden. Waar geen der leden van deze afdeeling een concreet voorstel in an deren zin had, daar werd aangenomen, dal de voorstemmers zich konden vereenigen met het voorstel-Dekker. De beer Dekker bestreed de meening, dal de Provincie geen toeslag mocht geven, als net Rijk liet niet doet, en wijst er bovendien op, dat in ,de Kamer juist giisteren de Mi nister Gort van der Linden toezegde, ten deze met de Kamer te willen samenwerken. Spre- kcr meent, dat de kleine middens,tanders gaarne 85 honderdsten zullen bijdragen om 75 ambtenaren en 200 kinderen het leven wat minder zuur te maken. De goedkoopste levensmiddelen zijn niet voldoende, om de ellende te verzachten. Wat betreft de fooien van de stoomboot- diensten, wijst spreker er op, dat bet per soneel ook builengewoon zware dienslen verrichtte. Spreker geeft enkele prijsver- hoogingen der allernoodzakelijkste artikelen aan en zegl, dat de overlie,id zich als pa- troon er niet af maken kan en niet zorgen voor zijn ondergeschikten. In andere provincies en meerdere steden is, toeslag gegeven en dit kornt o-ok weder den middenstand ten goede. Spreker dient eene wijziging op zijn oor- spronkelijk voorstel in en Wel, om bet mi nimum van 800 op 1000 te brengen. Spreker beef I naar de gevolgen van deze wijziging een onderzoek ingesteld. Het zal per half jaar f 624 meer kosten of totaal 3204. Het bepalen der grens is altijd moeilijk, maar spreker acht, gezien de vroe- gere besluiten, 1000 het juiste bedrag". De beer Yan Niftrik zegt, altijd onder de werklieden te hebben geleefd, en heeft dan ook aan zijn maatschappij verhooging voor de werklieden voorgesteld. Spreker had dan ook spijt, dat Gedeputeerde Staten niel voor een toeslag te vinden waren. Spreker zou medegegaan zijn met het voorstel vah den heer Dekker, maar heeft enkele opmerkin- gen en wet, dat de toeslag voor lagere loo- nen grooter moet zijn dan voor hoogere. Hij wijst op het slelsel aan zijne fabriek en op De Schelde. Dit laatste stelsel wil spre ker toe pass en, met ingang van, 1 Juli 1915, tot het chide van de mobilisatie. De heer De Casembrool zegt, dal de meer- derheid van Gedeputeerde Staten tegen een duurtetoeslag is, omdat de ambtenaren door vast salaris bevoordeeld zijn boven veel an dere kleine middanstanders, die toch ook onder de tijdsomstandLghedeii gedrukt gaan. De berekening van den beer Dekker noemt dit lid van Gedeputeerde Staten juist. De beer De Veer verdedigt liet-geven van Plans mogen wij nu en nimmer in den steek laten." „Mijn schoonzuster wil mij ook wel op- nemen", zeide Assel. „En ik zou steeds naar u verlangen, mijn lieve, (licrbare oom,! Zijt gij dan niet de eigenlijke grondvester van ons geluk? Hebt gij mij niel -door uw edelmoedige hulp van een verschrikkelijk lot gered?" Zij legde den arm om hem been, streek hem ovei- zijn ond, ingevallen gezicht en vleide: „Zeg ja, Hansje, dat je met ons meegaat! Hendrik en ik hebben dat reeds lang met elkaar uitgemaakl!" „Zulk een geoefende hand als. de uwe, oom Plans, hebben wij juist in ons dorp noodig", verzekerde Hendrik. „En als ik nu naar den Beermanshof trek, lieve Hans, dan blijft gij bij groot vader, gij past bij elkaar, gij moet de beste vrienden met elkaar worden." Hans Assel kon niet langer meer tegen- streven, hij beminde Marie als zijn kind, en zoo werd er besloten tot een gezamen- lijk leven te Haiddorf. Marie verzocbt Hendrik, den volgenden dag naar Haiddorf terug te keeren. Zij wist, dat de voorjaarsarbeid drong en dat hij bier bij het opbneken van de huishouding wainig zou kunnen lielpen. Toen hij afgereisd was, ging zij ijverig met Hans aan het werk, en na aeht dagen waren zij zoo ver, d,at zij Berlijn konden verlaten. Zij bad Goldammer op den dag der be grafenis slechts vluchtig gezien; beiden wa- een toeslag. De Provincie is daartoe z. i. verplichl. Zij moet, als werkgeefster, een voorbeeld geven. Hij verklaart zich voor het voorstel van den heer Dekker; dat van den heer Yan Niftrik aclit bij beter geschikl voor een be- paalde fabriek of gemeente, dan voor de Provincie. De heeren Yan Niftrik en Dekker verde- digden ieder bun standpunt uogmaals, ter wijl ook de heer De Yeer noigmaals bet woord voert. Het amendement-Yan Niftrik wordt ver- worpen met 22 tegen 18 stemmen. Het voorstel van den heer Dekker wordt aangenomen met 31 tegen 9 stemmen. Voorstel van Gedepuleerde Slalen tol ver- zending naar hun College van een adres van net besiuur der afdeeling Breskens van Volksonderwijs" om verlaging van de larieven der Provinciale stoombool- dienslen voor sehoolreisjes. In een der afdeelingen werd er door een der leden op" gewezen, dat het tarief voor sehoolreisjes nog altijd veel te hoog is om er gebruiik van te kunnen maken, nl. van Zierikzee naar Middelburg 1,40, van Breskens 0,40. Hij zou er bij Gedepu teerde Staten op willen aandringen, dit ta rief tot een derde van den gewonen prijs, in plaats van tot de helft te willen ver- lagen. Dil denkbeeld vindt bij sommiga leden ondersteuning. Yan andere zijde wordt daartegen aange voerd, dal Gedeputeerde Staten reeds zoo- veel mogelijk aan dien wensch zijn tegemoet gekoimen; dat men nu voor der tig cents de Wester-Schelde heen en terug kan overste- ken, en dat bet tarief, bij andere diensten vergeleken, niet te hoog is. Opgemerkt wordt, dat de regeling der la rieven aan Gedeputeerde Staten is overge- laten; dat dns hier geen besluit kan geno- men worden, maar alleen een wensch kan worden uitgesproken. In de beide andere afdeelingen vereenigen alle leden zich met bet voorstel van Gede puteerde Staten. De beer Bieiker wijst er op, dat bij laag tarief de reisjes meer zullen plaats hebben, wat een voordeel is voor de provincie. Hij stelt een motie voor, rnede namens enkele andere leden, waarin de wensclielijkheid wordt uitgesproken, de prijs op een derde der gewone prijzen te brengen. De heer Van Rompu verdedigt het stand punt van Gedeputeerde Staten, welks Col lege zulk een verlaging niet noodig achlte 10 cent meer of minder is voor de ver- eenigingen niet erg. Dit laatste werd door den heer Bieiker bestredien. De motie werd aangenomen met 23 tegen 17 stemmen. Voorstel van Gedepuleerde Slalen iol op- rk'iilin<5 van eene vaste berg- en werk- plaats le Vlissingen ten behoeve van de sioombooidiensten der Provincie. In de tweede afdeeling meende een lid, dat de tijd nog niet gekomen was, om over te gaan tot het oprichten van een vasLe berg- en werkplaats; bij wilde wachten tot bet tijdstip, waarop de provinciale vloot vollallig zal zijn. Verder meende ook dat lid, dat het machinisiten-personeel gedurende de vaart zich onledig kan houden met de herstelling van enkele machine-onderdeelen. Een ander Lid meende, dat het niet aan- ging om de winst, uit een onderdeel der provinciale boot-exploitalie, terwijl een an der oiiderdeel verlies geeft, te bezigen voor het oprichten van een vaste berg- en werk plaats. Een lid van Gedeputeerde Staten bracht in het midden, dat de tegenwoordige toe- stand niet voldoet aan de behoefte en dat dit nog meer in het oog zal vallen bij de uitbreiding der vloot. De uitgaven zullen ruimscboots worden vergoed door de voor deelen, die met de inrichting te behalen zijn. In de naaste toekomst zal ook de vlottende werkplaats niet meer de gewensch- te veiligbeid aanbieden. Vender brengt dat lid in het midden, dat ren elkaar zooveel mogelijk uit den weg ge- gaan. Toen zij met Assel, haar vaders hondje en de laatste goederen afreisde, zag zij Goldammer met Jeanne Duvernier aan zijn arm voorbijgaan. Het paar schertste met elkaar en lachte, en toen die twee haar in haar open rijtuig herkenden, groet- ten beiden vriendelijk en zegevierend. Nil ging Marie met haar trouwen vriend naar haar nieuwe tehuis, om een nieuw leven aan te vangen. Haar hart was vol van geluk en dankbaarheid en de toekomst lachte haar heerlijk toe. Toen zij aan het station te Soltau kwa- men, ontvingen gi-ooitvader en Hendrik lien op liet perron. Een tevreden lachje vloog over bet gelaat van den ouden Kruse, toen hij zag, hoe liartelij.k Hendrik en Marie elkaar omhelsden. Hans Asset werd natuurlijk ook lieel vriendelijk begroet. Het was hem, alsof hij onder oude bekenden was. En toen zij in het rijtuig naar huis reden, zei de oude Kruse: „Nu gaan wij alien gelukkige dagen tegemoet. Moge God ons zegenen en ons nog tang den tijd geven om dankbaar bet goede der aarde te genieten. Het stadismeisje zal bij ons denk ik meer geluk sma- ken dan in de duffe stad." De bruiloft van Marie en Hendrik werd niet lang uitgesteld. Dat begrijpt de lezer wel. EIND E.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 5