Prijskamp BILLART, apvebtentiEn. Waarschuwing. BUBGERLIJKEN STAND. H a n d 61 s b e r i c h t e p. Huidziekten. de Wed. JACOBUS YAK ALTEN, ABRAHAM TAN DALE, Scheerzaak en Schoenmakerij op Zondag 12 December, Positie der Stoomachepen. INGEZONDEN STUIKEN. Hulst, 6 Dec. 1915. Beufsnoteering. m J. LANSEN Cz,, in Cafe „Nieuwe Zaal", begin oip 5 uur. Aanbevelend, W. VERLINDE. Xolenvoorziening in Zeeuwsch-Vlaanderen. Van wege het kolenbureau deelt men ons mede, dat gebleken is, dat de klacht over de kolenvoorziening der kolenhandelaars in Zeeuwseh-Vlaanderen, ingebracht bij het Tweede Kamerlid voor Oostburg, den heer De Muralt, ongegrond is en de voorstelling tan zaken onjuist. Afdeeling Zeeland van het Stamboek van het Nederlandseh Trekpaarti. In de heden te Middelburg gehouden ver- gadering van de afdeeling Zeeland van het Stamboek van het Nederlandsch Trekpaard werd met algemeene stem men besloteD niet in te gaan op het voorstel van het hoofd- bestuur der Zeeuwsche Landbouwmaat- schappij tot het aanstellen van een gemeen- schappeiijken secretaris en werd met23 tegen 3 stemmen verworpen het voorstel om aan de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij eene subsidie toe te kennen. TER NEUZEN Huwelijks-voltrekking. 2 Dec. Jan de Smidt, oud 28 j., jm. en Maaike Kuine Fokke de Goede, oud 32 j., wed. Geboorten. 28 Nov. Jozias, z. van Jan de Ridder en van Debora Pieternella Kolijn. Benignus, z. van Benignus Hubertus IJsebaert en van Maria Jacoba van der Peijl. 1 Dec. Christiaan, z. van Jacobus Dooms en van Christina van de Yelde. 2 Dec. Francina, d. van Johannes Petrus Levinus Voikerijk en van Janna Johanna de Putter. 4 Dec. Afithonie, z. van Anthonie Pieter Frederiksen en van Christina Ruster. CLINGE. Huwelijks-aangiften17 Nov. Reinder Suurd {van Marum), oud 24 j., jm, en Febronia Amelia Mattheuwsens, oud 22 j., jd. 26 Nov. Jerome Frans Jonkers, (van de Clinge), oud 28 j., jm. en Isabella Seraphina Pauwels, oud 30 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Nov. Julianus Ca- rolus De Lee, oud 24 j., jm. en Margaretha Maria Speelman, oud 21 j., jd. 24 Nov. Juliaan Ruijm- beke (van Doel). oud 25 j., jm. en Eulalie Marie 4e Wilde, oud 21 j., jd. Geboorten. 16 Nov. Gilbertus, z. van Emerence Pierssens. 19 Nov. Josephus Franciscus, z. van Aloisius Seghers en van Louisa Johanna Buijsse. 25 Nov. Rachelle Maria, d. van Theophilus Willaert en van Romanie Timmerman. 27 Nov. Stephanie, d. van Karel Lodewijk Strooband en van Maria Ludoviga Buijze (beiden won. te Meerdonck.) Overlijden. 19 Nov. Maria Dorothea Boel, oud 87 j., wed. van Petrus van Geijt. Een als levenloos aangegeven kind van het mannel. gesl. van Adolphus Ludovicus Hageman en van Josephina Sidonia Maria van Geijt. 26 Nov. Een als levenloos aangegeven kind van het mannel. gesl. van Natalia de Wilde. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 3 Dec. tot en met 5 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 68 binnen- vaartuigen op- en 69 afgeschut langs de Middensluizen 13 op- en 15 afgeschut en langs de Westsluizen 11 op- en 22 afgeschut S.S. ELISABETH in lading te Sundsvall voor Amster dam. s.s. HELENA van Rosario de Santa Fd naar Amster dam, vertrok 22 Nov. van Montevideo, s.s. MAGDALENA van Barry Dock naar Buenos Ayres voor orders, passeerde 1 dezer Madeira, s.s. CORNELIS van Rosario de Santa F6 naar Rot terdam vertrok 20 Nov. van Montevideo. KANTONGERECHT te TER NEUZEN. Zitting van 3 December 1915. Veroordeeld zijnC. H., arbeider te Hoek, ter zake van een trekdier onbeheerd laten staan, tot een boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. B., landbouwer te Koewacht, ter zake als voren, tot een boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. A. G., koopman te Sas van Gent, ter zake als voren, tot een boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. C. Q., visscher te Philippine, ter zake van een vaartuig onbeheerd laten liggen, tot een boete van 3, subs. 3 dagen hecht. P. v. L., vlashandelaar te Axel, ter zake van over- treding der arbeidswet, tot een boete van 3, subs. 3 dagen hecht. J. F. v. 0., vlashandelaar te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot een boete van 3, susb. 3 dagen hecht. J. F. v. 0., vlashandelaar te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot 2 boeten van f 3, subs. 3 dagen hecht. voor iedere boete. J. A. W., rijwielhersteller te Zaamslag, ter zake van overtreding der Hinderwet, tot een boete van 5, subs. 3 dag hecht. J. K., en L. K., schippers te Sliedrecht, ter zake van overtreding der visscherijwet, ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. voor elke boete, met verbeurdverklaring van het vischnet. J. B. H. F., scheepstimmerman te Philippine, ter zake als voren, tot een boete van 2, subs. 2 dagen hecht. W. d. B., arbeider te Zaamslag, ter zake als voren, tot een boete van f 1, subs. 1 dag hecht., met ver beurdverklaring van de hengel. A. A. L. d. M., landbouwer te Sas van Gent, ter zake van jachtwetovertreding, tot een boete van 1, subs. 1 dag hecht. N. J. F. D., landbouwer te Philippine, ter zake als voren, tot een boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. P. v. D., koopman te Middelburg, ter zake van overtreding der trekhondenwet, tot 2 boeten van 1, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. J. d. M., winkelierster te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot een boete van f 1, subs. 1 dag hecht. M. v. D„ kruidenier te Ter Meuzen, ter zake van Leerplichtwet overtreding, tot een boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. A. G., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot een boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. L. S.F. N.-S. G. C., alien arbeiders te Axel, ter zake als voren, ieder tot een boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. voor ieder. P. M. C. en C. V., arbeiders te Westdorpe, ter zake van overtreding der Spoorwegwet, ieder tot eene boete van f subs. 1 dag hecht. J. V., bierhuishoudster te Westdorpe, ter zake van niet sluiten op tijd, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht E. d. M., visscherL. V., schoenmaker J. d. B., koetsier; A. J. C., reizigerD. B., werktuigkundige0. S., zonder beroep, alien te Sas van GentH. E. M. v. A., landbouwer C. F. v. A., landbouwer, beiden te Axel;.B. R. P., scheikundige te Westdorpe, ter zake van het ver- blijven in een bierhuis na sluitingstijd, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. I. B. en L. F., fabrieksarbeiders te Sas van Gent, ter zake van het geven van een openbare ver- makelijkheid zonder vergunning, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. P. J. G., zonder beroep, ter zake van zonder toe- stemming het beroep van liedjeszanger uitoefenen, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. v. D landbouwer te Ter NeuzenJ. C. M., arbeider te Zaamslag; J. B. D., koopman; C. F., arbeider, beiden te Axel, ter zake van open- bare dronkenschap, ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. L. T., klerk te Sas van Gent, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. H. A. K., monteur te Goes en M. K., koopman, zwervende, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. A. W., kanaalwachter te Philippine en A. D., schoenmaker te Sas van Gent, ter zake van Motor- en Rijwielwetovertreding, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. P. v. G., vlashandelaar te St. Jansteen, ter zake als voren, tot eene boete van f 2 subs. 2 dagen hecht. I. J., arbeider te Ter Neuzen, ter zake van het fletsen zonder bel, tot eene boete van J 1, subs. 1 dag hechtenis. C. J. W., grossiec te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 0,50, subs. "1 dag hecht. A. V., arbeidet; M. J. y. B., ladingmeester D. v. W., koopman, alien te Ter Neuzen, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete. J. L. S. koopman en G. D., landbouwsknecht, beiden te Hoek, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. W. M.. dienstbode en W. A. N., metselaarsbaas, beiden te Hoek, ter zake als voren, ieder tot eene boete van fi, subs. 2 dagen hecht. I. C. S., boerenknechtP. J. S., herbergier A. A. R., werkmanJ. M. H., arbeider, alien te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. D. C. d. V., postbode en C. L., stoker, beiden te Zaamslag, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 1, subs. I dag hecht. P. J. S., brievenbesteller te Westdorpe, ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. R. N. M. D., zonder beroep te Sas van Gent, ter zake als voren, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. P. v. G., vlashandelaar te St. Jansteen, ter zake als voren, tot eene boete van /2, subs. 2 dagen hecht. J. P. F. L., handelaar te Voorburg, ter zake van het rijden met een motorrijwiel zonder licht, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. Vrijgesproken H. A. v. I)., notaris te Hulst, ter zake van overtreding van het Reglement van Politie van de Polders in Zeeland 3 maal gepleegd A. J. B., chauffeur te Ter Neuzen, ter zake van over treding van het Motor- en RijwielreglementH. d. R., landbouwer te Ter Neuzen, ter zake van over treding van het Reglement op de Wegen en Voet- paden in Zeeland. Ontslagen van rechtsvervolging T. R. en F. R., schippers te Philippine, ter zake van overtreding van de verordening van de Commandant in Zeeland. Teruggave bevolen aan de ouders zonder toe- passing van straf in de zaken vanM. L. M. D., zonder beroep te Sas van GentM. v. A., arbeider te HoekJ. A. G., knecht te Ter Neuzen. De polderkreek onder de gemeenle Zaamslag. Het vermis, waarbij H. A. van D., notaris te Hulst, voor het kantongerecht alhier is vrijgesproken van de aanltlacht, dat hij ii\ den loop der maand September 1915 de waterleiding, gelegen en loopende van de Kwakkel-Zaamslag, door den Groote Huis- senspolder naar de Polderkreek, op zijn. last zou hebben doen afdammen, door welke afdamming de geregelde afloop van het water dier waterleiding werd belemmerd, zonder dat hij daartoe vergunning had be- komen van het bevoegde gezag, berust o.m. op de volgende everwegingen. dat diende te warden onderzocht, of de door beklaagde afgedamde waterleiding djient tot verderen afvoer van bet water, komende uil de waterleiding de Kwakkel en met die waterleiding een geheel vormt; overwegende, te dien aanzien, dat de ter Lerechtzitting gehoorde getuigen Jacobus, de Putter, 75 jaren, Gomel is Hamerlink, 08 jaren, Jan Verlinde, 74 jaren, en Edial Dekker, 71 jaren, eensluidend doch iedier voor zich hebben verklaard, dat de water leiding, die van het gehucht de Kwakkel komt, loopt lot aan het weiland van Ridder de Gbellinck en dan verder door een geul in dat weiland uitLoopt in de kreek van be klaagde en dat het over die geul liggende bruggetje zoo lang het hun heugt daar heeft gelegen; overwegende, dat ook Ons door persoon- lijlce bezichtiging ter plaatse is gebleken, dat de waterleiding, komende van het gehucht de Kwakkel, door de in meargenoemd wei land aanwezige geul uitloopt in de kneel* van beklaagde; overwegende, dat eveneens uit de eopie van een kaart, in 1699 geteekend door Jo hannes Anemaet, en waarvan het origineel berust op het Rijksarchief te Middelburg, en uit een kaart, den 22 December 1779 op- gem aakt door Jannis de Gardeijn, gecoin- mitteerdc landmeter bij het Hof van Vlaan- deren te Middelburg, (welke kaarten ter lerechtzitting zijn overgelegd), duidelijk blijkt, dat de waterleiding, komende van de Kwakkel, zicli reeds, toen ter tijd uitstortte in de kreek (toen genaamd de Groote kreek of Waterv.anck), terwijl de laals.lgemelde kaart het bedoelde weiland nog als. kreek aangeeft; overwegende, dat uit vorenstaan.de getui- genverklaringen, persoonlijke bezichtiging en overgelegde kaarten mitsdien vaststaat, dat de waterleiding, konnende van het gehucht die Kwakkel, door het weiland van Ridder de Ghellinck uitloopt in de kreek van be klaagde; overwegende, dat hiaruit echter niet mag word-en afgeleid, dat die in de kreek zich hevindende sloot, die door beklaagde is af- gedamd, eene voortzetting is. van de water leiding de Kwakkel en met deze een geheel vormt, zoodat daarop liet Polderreglement van toepassing zou zijn; dat toch de ver- schillende in de kreek uitloopende water- leidingen het polderwater daarin uitstorten, doch de kreek zelf en de slooten en grep- pels, die zich in de kreek bevinden, daarom nog niet als waterleidingen, in den zin van het Polderreglement kunnen beschouwd worden, dal toch uit de ter terechtzit ting overgelegde polderkaarten is. gebleken, dat bedoelde kreek dient lot opname van het polderwater, hetwelk door de in de kreek uilkomende waterleidingen daarin wordt uitgestort en tot verderen doorvoer van dat water door de aan de kreek gren- zende waterleiding naar de Othenesohe kreek; dal dit eveneens. duidelijk blijkt uit de voormelde kaart van 1699, waar de kreek zelf wordt genoemd „Watervanck", in tegen- stelling met de waterleidingen, die „Water- gangen worden genoemd; dat uit al het vorenstaande dus moet worden aangenomen, dat de eigenaar van de kreek daarin slooten en werken mag aanleggen, die hem good dunken, mits hij maar zorg draagt, dat het uit de waterleidingen s.troomende polder water onbelemmerd wordt doorgevoerd; overwegende, dat, waar de door beklaag de afgedamde sloot derlialve niet is eene waterleiding in den zin van het Polder reglement, beklaagde mitsdien van het hem bij dagvaarding ten laste gelegde felt, aLs zijnde niet wet tig en overtuigend bewezen, behoort te worden vrijgesproken. Het vonnis, waarbij de voornoemde bekl. Van D. werd vrijgesproken van de aan- ldacht, dat hij langis. de Polderkreek eene omkading van aarde heeft doen aanleggen o.m het water van genoemde laagliggenda Polderkreek over te brengen in de aangren- zende polderwaterleiding, zonder dat hij, bekl., daartoe vergunning had bekomen van het daartoe bevoegd gezag, berust o.m. op de volgende overwegingen Overwegende, dat moest worden onder zocht, of door die omkading het water van genoemde laagliggende polderkreek wordt overgebracht in de aangrenzende polderwa terleiding; overwegende, te dien aanzien, dat uit het ter terechtzitting gehouden onderzoek en uit een door Ons ingesleld onderzoek ter plaatse is gebleken, dat de om de kreek gegraven sloot in verbinding staat met een geul, aanwezig in het aan de kreek gren- zende weiland van Tlidder De Ghellinck, welke geul het water afvoert, komende van de waterleiding d,e Kwakkel, zoodat bedoeldje sloot niet het water uit de kreek, (zooals bij dagvaarding is ten laste gelegd), maar het polderwater van de waterleiding de Kwak kel overbrengt in de aangrenzende water leiding; overwegende, dat ook, al werd door ge noemde sloot het water uit de kreek in de aangrenzende waterleiding afgevoerd, dan nog niet van toepassing zou zijn art. 20bis Polderreglement, luidende: „Geene omka ding, bemaling of andere kunstmiddelen mogen binnen een polder worden aangelegd of gebezigd om het water van laagliggende gronden, moerassen of plassen over te bren gen in de aangrenzende waterleidingen of slooten" overwegende, dat toch uit de ter lerecht zitting aanwezige polderkaarten is gebleken, dat bedoelde polderkreek opneemt het polderwater, dal door de in de kreek uitkomende waterleidingen (de waterleidin gen komende van de Kwakkel, uit den Zaain- slagpolder en uit den Krekepolder) word)! uitgestort, welk water dan verder door de aan de kreek grenzende waterleiding stroomt naar de Olhenesche kreek; overwegende, dat dus door de om die kreek gegraven sloot het water uit de om- liggende polders wordt afgevoerd in de aan grenzende waterleiding; overwegende, dat mitsdien niet wettig en overtuigend is bewezen het aan beklaagde bij dagvaarding ten laste gelegd feit, zoo dat hij daar van behoort te worden vrijge sproken. Yoorls is bovengenoemde beklaagde vrij gesproken van de aanklacht, dat hij over de waterleiding in den Groote Huissenspol- der, zonder vergunning van het bevoegde gezag, 2 bruggen heeft doen leggen. De kantonrechter overwoog bij dit vonnis o.m.: Overwegende, dat diende te worden onder zocht, of bedoelde sloot een waterleiding is, als. bedoeld bij art. 17 van het Reglement van Politie voor de polders 'in Zeeland; overwegende, te dien aanzien, dat uit het onderzoek ter terechtzitting en uit het door Ons ter plaatse ingesteld onderzoek is koanen vast te -staan, dat de bedoelde sloot door beklaagde zelf is gegraven, binnen de kreek van beklaagde ligt en zich aansluit aan de waterleiding, die uit den Krekepolder komt; overwegende, dat laatstgemelde waterlei ding, zooals blijkt nit de ter terechtzitting overgelegde polderkaart, loopt tot aan dei kreek en daarin het polderwater uitstort; overwegende, dat echter uit laatstgemel de omslandigheid niet mag worden afgeleid, dat de zich aan die waterleiding aansluiten- de sloot, eveneens een waterleiding is in den zin van het Polderreglement; dat toch de verschillende in de kreek uit loopende waterleidingen het polderwater daarin uitstorten, doch de kreek zelf en de slooten en greppels, die zich in de kreek bevinden, daarom nog niet als waterleidin gen, in den zin van het Polderreglement, kunnen beschouwd worden; dat toch uit de ter terechtzitting overgelegde polderkaarten is gebleken, dat bedoelde kreek dient tot opname van het polderwater, dat door de in de kreek uitkomende waterleidingen, daarin wordt uitgestort en tot verdere door voer van dat polderwater door de aan die kreek grenzende waterleiding naar de Olhe nesche kreek; dat dit eveneens 'duidelijk blijkt uit een ter terechtzitting overgelegde copie van een kaart, in 1699 geteekend door Johannes Anemaet, en waarvan het origineel berust op het Rijksarchief te Middelburg, op welke kaart de kreek wordt genoemd „Watervanck", in tegenstelling met de wa terleidingen, die „Watergangen" worden ge noemd; dal uit al |het vorenstaande d.us Imoet worden aangenomen, dat de eigenaar van de kreek daarin slooten en werken mag aan leggen, die hem goed dunken, mits hij maar zorg draagt, dat het uit de waterleidiingen stroomende polderwaler onbelemmerd wordt doorgevoerd overwegende, dat, waar de door be klaagde overbrugde sloot derhalve niet is eene waterleiding in den zin van het Polder reglement, beklaagde mitsdien van het hem bij dagvaarding ten laste gelegde feit be hoort te worden vrijgesproken. Mijnbeer de Redacteur, Yei-gun mij, als oud bake ride van de Meeting op het voelbalveld maar vooral als warm belangstellen.de in alles wat het Drankvraagstuk betreft, waar ook in ons land, een kort woord mee te mogen spre- ken in het geschil, gerezen naar aanleiding van de uitspraak van Dr. H. B. van Nes ter op 4 Nov. gehouden Raadsvergadering. De heer A. Staalman, die in dit geschil het bij de zaak finantieel geinteresseerde Drank-kapitaal ver tegenwoordigt, is „sterk tegen misbruik"; hierover zijn wij het al vast eens: maar... wij zijn zoo sterk tegen misbruik, dat wij om niet enkel af te keuren, maar ook daadwerkelijk lets te be- reiken onze uiterete krachten inspannen om dat misbruik zooveel mogelijk te doen ophouiden, ja waar dat mogelijik is te voorkomen. En waar de alcohol nu een- maal, hoe men het keere of wende, een narcotizeerend, d.i. bedwelmend vergif is en hier is ook de door den heer S, geci- teende Prof. Pekelharing het geheel mee eens daar bestaat er op de geheele we- reld geen beter middel om het misbruik te voorkomen, dan zich te onthouden van alle gebruik; wat wij persoonlijk toepassen en pnediken. Nu beroept echter de heer S. zich op een uitspraak van Prof. Pekelharing, welke in haar schijnbare preciesheid bijzonder vaaig en, wetenschappelijk, nietszeggend is, maar daarbij en daardoor buitengewoon roekeloos en mi vera n twoo rdcl ij k I Wegens de aclhting, die ik overigens mijn geleerden Collega toedraag, ga ik bier liever verder niet op in; maar ik vraag u, M. de R., wie komt met deze enkele aanduiding van „ge- ringe boeveelheid" iets naders te weten over maat men drink I nu eenmaal per glas of halve flesch, en niet per droppel! en hoevaakheid (een glas per dag, jrt week, per maand)'? Trouwens, de vraag, welke boeveelheid, en welke regelmallge, b.v. dagelijksclie her- lialing van hel gebruik van deze hoeveel- beid reeds aanloonbaar sehanlelijk is, dit is een zuiver welenschappelijke vraag. En nu verheugt liet mij zoo, ook hierin den heer S. aan onze zijde te zien, waar hij zegt: „het gaat niet alleen om een vraag- stuk van wetenschappelijk, maar nog veel meer van maatschappelijk belaaig". Immers, dat is het juist, wat wij, veelge- smade geheel-onthouders, zoo stcrk voelcn, en waarop wij onze levenspractijk en onze propaganda ricliten: de Maatschappij heeft er heel weintg aan, te weten, wie aangaande liet al of niet aantoonbaar schadelijke van het allermatigste gebruik gelijk heeft, Prof. P., of zijn zeer talrijke en moistens even zaakkundige dozijnen van wetenschappelijke tegenstanders. Maar de Maatschappij heeft er ontzaglijk belang bij, te weten, en goed te welen, dat de wereld er reusachtig bij winnen zou de feiten in Rusland alleen kunnen reeds ten bewijze strekken! in- dien de alcoholische dranken van den aard- bodem verdwijnen zouden! Daartoe kail ieder vere.tandig en goedwil- len.d inensch medewerkenen inoet hij liet ook, indien hij er waarlijk waarde aan hecht, het misbruik afdoend te zien ver- minderen en verdwijnen. En ik weel ook, dat vele ernsllge hotel- lioudere, die nu om den broode nog alcohol schenken, gaarae toestanden zagen geboren worden. waarin dat voor hen niet meer zou behoeven, en die al vast hun kinderen in gebeel-on tli o u di ng lopv o eden Maar laten zij dan ook alien begrijpen, dat dil oogenblik des te spoediger aanbreekt, naanmaie de Geheelonthoudings-beweging in kraclil toeneemt, en naarmate men het al- gemeener toejnicht, dat ernstige geneeshee- ren als Dr. Yan Nes hun stem in de Raads- vergaderingen verheffen tegen het reusach- tige gevaar, voor duizenden ook in het aan- vankelijk „matig" gebruik van alcohol ge legen, en in 't bijzonder tegen de nog altijd veel te groote verleidiing, die van de vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen overtal- rijke drankgelegenJieden uitgaat. Inderdaad, M. de R., elke poging tot ver- mindering van dat aantal is in hooge mate in liet ware belang van maatschappij en samenleving. Met dank voor de plaatsing, hoogachtend, Prof. Dr. J. VAN REES. Amsterdam, 1 December 1915. De behandeling van huidziekten als eczeem, gordelroos, dauwworm, netelroos, winterhanden en -voeten en verschillende andere jeukende huidaandoeningen vordert in het algemeen veel geduld en volharding. Yoor alles dient men zorg te dragen voor een goeden stoelgang en licht ver- teerbaar, gezond voedsel te gebruiken. Voorts zorg te dragen, dat men zooveel mogelgk frissche lucht, rust en slaap geniet. De prikkeling, ontsteking en jeuking, die het gevolg zijn van een huidaandoening, worden spoedig verdreven door de aan- wending van Foster's Zalf, die een op- merkelijk verzachtende en heelende werking op de aangedane huid heeft. De zalf heeft een antiseptische werking, droogt niet te spoedig op, en laat zich niet te gemakkelijk wegvegen. Tal van hardnekkige gevallen werden er door genezen en blgvend genezen. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Ter Neuzen verkrijgb. bij Wed. A. v. Overbeeke—Leunis, Westkolkstraat. Toe- zendicg geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1,75 per doos. Middenprijs per 100 KG. Tarwe J 12,a /12,75 Rogge (nieuwe) /12,— a /12 50, Wintergers; f 14,a ^14,25. Zomergerst 13,50 a 14, Haver /12,50 a 13„— Erwten 26,— a 28,— Witleboonea 28,— a 29,—, Bruine boonen 25,a J 27,—, Duivenboonen 20,a 22, Paardenboonen 17,a 18,Boekweit Lijnzaad 35,— a 37,—, Aardappels 2,50 a 3, Koolzaad per zak van 106 liters f a Boter per kilo 1,30. Eieren per 26 stuks 2, Ter weekmarkt waren aangevoerd 5 stuks rund- vee, 21 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 2 stuks rundvee, 16 varkens. Rotterdam, 6 December. Graanmarkt. Tarwe is op de buitenl. markt zeer vast in prps. Het aanbod van inl. Tarwe is schaarsch. Tot regeerings- prijzen 12,50 per 100 kilo wordt weinig aangeboden. Rogge is prijshoudend zonder zaken bg gebrek aan aanbod. Gerst vast en hooger met goeden kooplust. Mais willig met veel vraag en booger. Haver vast en onveranderd in prjjs. Rijst even eens. Lijnzaad prijshoudend maar stil. Lijnolie iets lager en Raapolie hooger. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 kilo gemiddeld f 300Rogge per 2100 kilo La Plata en Western 312 Gerst Voeder- soorten 248 zware Californische f 310 Mais Amerik. mixed goede 234 a f 240 La Plata 205 a 210 Afwjjkende 198 a 200 per 2000 kilo. Boekweit prima State 370 per 2100 kilo. Haver 12,50 per 100 kilo. M e e 1. Morgen veiling alhier van 100.000 balen Amerik. Tarwebloem patent daarna veiling op Vrijdag 17 dezer te Amsterdam van 60.000 balen en op Whens- dag 29 dezer alhier. De Regeering heeft den minimum prijs gesteld op 19 per 100 kilo. Binnenl. Granen. Tarwe 12,50 a 13,Gerst f 14,50 a 15,—-tfegHaver 12,50 a /13,50 per 100 kilo. Bruine Boonen 22,a 28,— Gj Witte Boonen f 26,a 29,25 Groen.e*erwten 26,— a 29,Paardenboonen 18, per 100 kilo. nedr Veemarkt. Runderprijzen 88 102 Ossen 86 a 100 Stieren 78 a 88 Kaiveren 90 a 110; Schapen 66 a 78; Yprkens 85 a 98 licht soort 62 a 68 cent per kilo. Melkkoeien 198 a 325 Katfkoeien 210 a 380Stieren 160 a /.270; Pinken 90 a 120 Vaarzen J 125 a 190Vette kalveren 70 a 95 Fokkalveren 20 a 32 Nuehtere /II a 16 Biggen 15,a 20,Slacht- paarden 90 a 145 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe en dito Geldersche 3,25 a 3,50 Brielsche kralen 3,a 3,20 Zeeuwsche eigen- heimers 2,75 a 3, Bravo's 3,— a 3,50 Red Stars 2,50 a 2,80 Poters 2,25 a f 2,50 per mud. Boterprijzen in vaten 60 a 64 Stukken van 1/2 kilo 80 a 85 cents. Zoetemelksche Kaas 52 a 59;80 per 50 kilo. Leidsche Kaas le 46 a 48 2e f 42 a f 45 per 50 kilo. Eieren 10,a 10,50 Amersfoort 8,25 a 9,25; Deventer 8,50 Ja 10,per 100 stuks. Vlas. Blauw Holl. schoon 5,a /6, Groningsch 5,a 7,Hoik geel dito Zeeuwsch Wit 5,a 5,75 per steen. Ajuin 6,a 6,40 per 60 kilo. Ljjnzaad. Voer en zaai 40,a 44, Kanariezaad 32,50 a 34,25 per 100 kilo. Karwyzaad 28,a 28,25 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 14,10 en per kan 9 a 10 cents. Java-koffie in balen gewone soorten 56 en prima Santos 55 cents per halve kilo. Beetwortel-suiker Dec. 2015/y^ Mei /215/8. Te Amsterdam waren Amerik. fondsen vorige week minder vast. Steels flauw. Spoorwegwaarden zwak gestemd. Nationale Staatsfondsen en Russen stil. De Fransche oorlogsleening kalm. Geld op prolongatie 3lU °/o. Wisselkoers. Londen 11,21—11,31. Berlpn f 46,5547,05. Parijs f 41,05. Zwitserland 44,15— 44,65. Hulst, 6 Dec. Veilingseiereu V. P. N. 8,50 per 100 stuks. Aanvoer 600 stuks. Zoo de Heere wil en zij leeft,, hoopt a. s. Donderdag 9 December 1915, haren tachtigsten geboortedag te herden- ken dat zij nog lang moge gespaard blijven is de wensch van hare dankbare Kinderen, Klein- en Achterkleinkinderen. Uit aller naam, Zaamslag. J- VAN ALTEN. I*./ Heden overleed plotseling tot onze droefheid, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Commies-titulair der Posterijen en Telegrafie, te Amsterdam, in den ouderdom van bijna 61 jaar. Ter Neuzen, 6 December 1915. Namens de Familie, J. A. VAN DALE. tomWS* ondergeteekende zegt dauk voor de praatjes uitgestrooid, aangaande den brand bij Mej. de Wed.3uRE.iJ, door ADRIANA PEIJL, en verzoekt verder hiervan verschoond te blijven. N. BLOK— H AMELINK. Lange Kerkstraah Ondergeteekende maakt het geacbte publiek bekend hersteld te zijn van zijn ziekte, en hij zijn weer geojjend heeft. Minzaam aanbevelend, Vlooswijkstraat No. 11. In de 1.1. gehouden vergadering van het Bestuur van het Plaatselijk Steuncomite, is besloten een op de lijst voorkomende onder- steunde te straffen, wegens misleiding, met inhouding van gedurende twee maauden ondersteuning. Waar door ondersteunden ons bestuur dikwijls wordt misleid, doordat ze werkenjen'tevens den steun afhalen, komt het ons goed voor, dit ter kennis te brengen van de ingezeten dezer gemeente. Tevens kunnen wjj met dank vermelden, van N. N. 10,ontvangen te hebben als gift, afkomstig door een buitengewoon geval en de gever dit voor ons doel afzonderde. HET BESTUUR.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3