ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD V00R ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De krijgsbedrijven. No. 6310. Dinsdag 7 December 1915. 55e Jaargang. ABONNEMENT: ADVERTENTIfiN De Commissaris der Koningin in Zeeland De Oorlog'. Telefoon 23. Dit Blad verschunt Maandag^, Woensdag- en Yrijdagavond, nitgezondsrd op Feestdagen, hjj de Firma P. J. VAN DE 8ANDE te Ter Neuzen. BINNENLAND. Per 3 maanden binnen de stad 1,Franco per post voor Nederland 1.10. Bij vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika 1.65, overig Buitenland /2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer f 0.10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts twee ma al berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor I uur op den dag der uitgave. maakt bekend, dat de rolbrug over het binnenhoofd van de Middenschutsluis te NEUZEN, tot nadere aankondiging, voor alle verkeer zal zijn afgesloten en dat gedurende die afsluiting het verkeer zal worden onderhouden met eene veerpont, op ongeveer 140 M. ten zuiden van de bovengenoemde brug. Middelburg, 4 December 1915. De Commissaris der Koningin voornoemd, DIJCKMEE8TER. TWEEDE KAMER. Het Nederl. Correspondentiebureau meldt: Het laat zich aanzien, dat het comit6- generaal van de Tweede Kamer, dat Dinsdag a.s. wordt voortgezet, dien dag nog geruimen tijd zal duren. Wij meenen immers te weten, dat de behandeling van de aan de orde ge- stelde quaestie in eersten termijn is afge- loopen en Dinsdag de replieken zullen aan- vangen. Het comite-generaal is bijgewoond door ambtenaren van den dienst der stenografie, doch niet door de ambtenaren van het tachygrafisch verslag der Tweede Kamer. Landweerlichling-1909 met klein verlof. Naar de H. Crt. verneemt is het tijdstip waarop de landweerlichting 1909 met voor- loopig (klein) verlof huiswaarts zal worden gezonden, en dat voorloopig was vast ge- steld op omstreeks 20 December, thans definitief bepaald op Vrijdag 17 dezer. De reden waarom de lichting spoediger huiswaarts kan worden gezonden is, naar wij vernemen, hierin gelegen, dat de eerst ingelijfde landstormmannen, thans voldoende geoefend zijn om in de bataljons te worden ingedeeld. Verkeer met Belgie. Een der correspondenten van De Tijd, zooeven uit Belgie teruggekeerd, deelt de volgende bijzonderheden mede Reeds voor eenige maanden is mij ge- bleken, dat de Duitschers in Belgie 't er op aanleggen, het verkeer met Holland meer en meer te beperken. Toen ik naar de reden daarvan vroeg, merkte een zeer hoogstaand Duitsch amb- tenaar in Brussel in een openhartige bui op, dat Holland te zeer een brug vormt tusschen Belgie en het vijandelijke front en zoo voegde hij er veelbeteekenend bij, „maar al te vaak een spionnagebrug Dit zal dan ook wel een der voornaam- ste redenen zijn waarom de Duitschers de laatste dagen het verkeer tusschen Holland en Belgie zoo goed als geheel hebben op- geheven. Daarbij zal dan nog komen, dat zij niet wenschen, dat alles, wat de laatste dagen in Belgie plaats vond, in Holland aan het daglicht treedt. Reispassen naar Belgie heen en terug worden bijna niet meer gegeven. Men ziet dat ook in Roosendaal aan het station, waar het verkeer met Belgie met den dag geringer wordt. Een enkele deftige Belg heeft nog een pas heen en terug, maar dan tegen hooge borgstelling en zoo ook eenige Rotter- damsche en Amsterdamsche handelaren in levenbehoeften en levensmiddelen. Wie daarbuiten nog een pas heen en weer krijgt, moet al op een zeer goed blaadje bij Von Bissing staan, daar zelfs de ver- tegenwoordigers van weldadigheidsinrich- tiDgen geen passen meer krijgen. D« prijs der sigaren. Er doet in de pers een beridit de ronde, dat de „Vereeniging van Sigarenfabrikanten" in verband met het duurder Wiorden van tabak, heeft bestoten, met ingang van 1 ,Jar nuari a.s.. den prijs der sigaren met een halven cent per stuk te verhoogen. Naar aanleiding van dit bericht hebben wij ons licht ©ens opgestoken ter plaatse in onze stad, waar men zulks weten kan. Men wees er ons vooreerst op, dat er moeilijk van de „Vereeniging van Sigaren fabrikanten' 'kan worden gesproken, omdat er in het land twee bo.nden zijn, een voor het Noorden en een voor het Zuiden. Dat de fabrikanten to.t verhooging heb ben besloten, verklaarde onze zegsman voor o n j u i s t. Zij zullen dit in geen geval doen, zoolang er minis terieele plannen tot tabaks- belasting bestaan, waardoor toch reeds een eenigszins onzekere toestand in het leveni geroepen is. Ook overigens, deelde men ons mede, zullen de fabrikanten niet spoe- dig tot een prijsverhooging overgaan, omdat bun dit zoo goed als onmogelijk is, zonder dal zij ook de merken veranderen. Een ver- bruiker, die gewend is een sigaar van 3 cent te koopon. zal er na verhooging geen 31/2 cent voor willen besteden, maar een ander merk wenschen, dat dan 3 cent kost. De aanleiding tot het bovengenoemde be richt zou, naar men ons voorts meedeelde, w,aarschijnlijk zijn het felt, dat de sigaren- makers coltectief om loonsverhooging heb ben gevraagd. Volgens het „Hbl." heerscht er op het oogenbiik een ongekende drukte in de si- garenindustrie in ons land. Overal ko men handen te kort, vooral vakkundige, daar er ongeveer 3(400 sigarenmakers onder de wapenen zijn. Vooral naar liet 2- en 21/2-cen t-goed is veel vraag. De hooldredacleur van ,,De Telegraaf" gevangen genomen. De hoofdredacteur van het dagblad „De Telegraaf", de heer J. C. Schroder, is Za- terdaginiddag in zijn woning, Weesperzijde 17, te Amsterdam, op last der justitie door de politip gevangen genomen en naar het Huis van Bewaring overgebracht, waar hij inges.lolen werd. De gevangenneming geschiedde, naar het Alg. Jrlbl. meldt, krachtens. beschikking vande rechtbank dd. 4 December, waarbij tegen; den beer Schroder rechtsingang werd ve.r- leend. De substituuFofficier van justitie, Mr. L. Th. Jorisse 11 die ook het openbaar minislerie waarnam bij d.e onlangs plaats gehad hebbende behandeling van een straf- zaak tegen den beer Schroder op grond van art. 100, Wetboek van Strafrecht gelastte op grond dier beschikking de gevangenne ming van den hoofdredacteur van „De Te legraaf" en droeg aan de inspecteurs vanj politie K. H. Broekhoff en A. van IJsendijk, beiden verbonden aan het hoofdbureau van politie, op, elk vergezetd van een recher- cheur, den heer Schroder te arresteeren. Beide inspecteurs werden voorzien van een machtiging tot bet binnentreden der woning tegen den wil van den bewoner. Inspecleur Broekhoff kreeg opdracht zich naar de bureaux van „De Telegraaf" in de Sint Nicolaasstraat te begeven, terwijl in specleur Van IJsendijk naar de woning van den heer Schroder op |de Weesperzijde jmoest gaan. Aan geen van beide adressen was de heer Schroder te vinden. Hij was met zijn echtgenoote de stad ingegaan om inkoopen te doen voor het Sint Nicolaasfeest. De beide inspecteurs stelden zich daarop met de twee rechercheurs bij de woning van den beer Schroder op, in afwachting van diens, thuiskomst. Te ongeveer vijf uur kwam hij met zijn echtgenoote tehuis. Toen hij de woning was binnengegaan schelden de politiemannen .aan, begaven zich naar boven en maakten. het doel van hun koms.t bekend. Men kan zich de onlsleltenis der familie Schroder voor&tellen, te meer, waar de gevangenne ming geschiedde op den dag voor een fami- liefeest als de Sint Nicoiaasdag. Mevrouvf Schroder en de beide zoon.s waren zeer ont- daan, do.ch na de eerste emotie herstelde de heer Schroder zich en vroeg en verkreeg verlof zich in verbinding te stellen met bet bureau van „De Telegraaf" en met zijn rechtsgeteerden raadsman Mr. J. Kapeyne van de Coppello, die wet niet anders. kon doen dan den raad te geven mode te gaan. Met de politiemannen verlrok daarop de beer Schroder. Daar geen taxi te krijgen was, begaf het gezelschap zich met lijn 10 naar het Leidscheplein. Van daar ging men te voet naar het Paleis. voor Justitie, waar Mr. Jorissen den arrestarit afwachtte. Daar werd den heer Schroder de beschikking der rechlbank beteekend. Hem wordt ten laste gelegd overtreding van art. 100 van het Wetboek van Straf recht, luidende: „Met gevangenisslraf van ten hoogste zes jaren wordt gestraft: 1. hij die, ingeval van een oorlog waarin Nederland niet betrokken is, opzettelijk eenige handeling verricht, waardoor de on- zijdigheid van den staat wordt in gevaar gebracht, of eenig bij;zonder voorschrift tot handhaving der onzijdigheid van regeerings- wege gegeven en bekend gemaakt, opzettelijk overtreedt; 2. enz." De overh-cding van art. 100, op grond waarvan rechtsingang werd verleend, werd in „De Telegraaf" van 3 December, och-. tendblad, als volgt meegedeeld Het diOzijn is vol! Tegen onzen hoofdredacteur is wederom een aanklacht ingediend. En wel op grond van het volgende: In een polemiek tegen de „Nieuwe Con- ran I in ons blad van 27 November j.l., wordt o.m. gezegd: „d.at wij niet zullen ophoude.n een regee- ring en een medeptichtige pers te beslrijden, die onder liet mom van een „waardige neu- traliteit" door een onverantwoordelijke uit- voer-politiek Duitschland voorziet van de ineest noodige levensbehoeflen, het daardoor in staat stelt den strijd vol te houden en verraad pleegl aan liet eigen vaderland niet alleen, maar ook aan de zaak der menscti- heid, die door een krachtige, moreel hoog- staande regeering op geheel andere wijze zou gediend zijn." Deze zin heeft aanleiding tot de vervolging gegeven. De gevangeimen ing geschiedde op grond van art. 86 van het Wetboek van Slrafvor- dering, waarin bepaald wordt, dat gevan genneming bij het verleenen van rechtsin gang kan worden bevolen indien tegen het misdrijf als maximum eene gevangenisstraf van vier jaar of meer is bedreigd (liet maxi mum van art. 100 W. v. Str. is zes jqar), doch alleen op grond helzij van gegronde vrees. voor vlucht vim -den verdachle, lietzij van eenige anderfe gewichtige reden van, maalscliappelijke veitigheid. (Als zoodanig wordt veelal aangenomen, vrees voor herha- ling van misdrijf; dit zal vermoedelijk ook bier wel liet geval zijn geweest). Van het Paleis van Justitie werd de heer Schroder te voet overgebracht naar het Huiis van Bewaring en daar in een der cellen op- gestoten. Hem werd de gelegenheid gegeven zic'li voor eigen rebelling van spijis en drank te voorzien (de aanhouding geschiedde voordat de beer Scliroder gelegenheid had gehad bet middagmaal te gebruiken), terwijl hem tevens vergunning werd gegeven, na verkregen toestemming van liet college van regenten over de gevangenissen, uit zijn eigen bibliotheek lectuur (werben van .Shaw) te betrekken. In afwachting daarvan kon hij zich met de biliotheek van liet Huis. van Bewaring vergenoegen. Naar men west. :jn hevelen lot gevan genneming voor niet langer dan dertig da gen gel dig. Daarna kan de rechtbank, op vordering van den officier van justitie, het bevel voor ten hoogste dertig dagen verlengen. Hetzelf- de kan nog daarna telkens. van dertig dagen tot dertig dagen geschieden, indien de recht bank na den laatst verleenden temnijn zulks noodig oordeelt. Recliter-commissaris in deze zaak is Mr. A. J. van Royen. Op het och tendblad van „De Telegraaf" van 27 November, waarin het artikel met de geincrhnineerde zinsnede voorkwam, staat als veranlwoordelijke adviseur venneld H. M. C. Hotdert, als lioofdredactie J. C. Schroder. Op het ochtendblad van 2 December het blad waarin bet bericht „Het dozijn is vol!" voorkwam staat voor het eerst al leen vernield „Verantwoordelijk voor den, irihoud: H. M. C. Holdert." Het is, voor zoover wij wclen, voor de eer ste rnaal, dat te Amsterdam een journalist wegens een politick misdrijf in preventieve liechtenis. wordt gezet. HET OORLOGSDOEL VAN DUITSCHLAND AL VERWEZENLIJKT? De „Vorwarts" herinnert er aan, dat de rijkskanselier op 19 Augustus iii den Rijks- dag o.a. bet volgende heeft gezegd: „Duitschland moet zijn positie zoodanig uitbouwen, dat den anderen mogendlieden de lust ontgaat, weder insluitingspolitiek te voeren. Wij moeten to! onze eigen bescher- niiing en ons eigen licit zoowel als tot die van alle votkeren, de vrijlieid der zeeen af- dwingen, niet 0111 de zeeen, zooals Engeland wil, alleen te beheersohen, maar o.[xlat zij alle votkeren op gelijke wijze van diensit kunnen zijn. Wij willen zijn en blijven een steun van den vrede, van de vrijlieid dfer groote en kleine n,a ties. Maar wij hebben die senlimentaliteit afgeleerd. Wij houden, mijne heeren, den strijd vol, tot de weg vrij wordt voor een nieuw, van Fransche kuijie- rijen, van Moscowitlsche veroveringszucht en Engetsche voogdij hevrijd Europa." De „Frankf. Ztg." e.onstateert nu, dat dit program feitelijk al verwezenlijkt is. De insluitingspolitiek is volkomen mislukl. Al blijft Engeland's positie ter zee bestaan, zoo heeft immers de rijkskanselier gezegd, dat Duitschland de zeeen niet alleen be- heerschen, maar ze alle dienstbaar maken wil. Dat beteekent, dat bet ons doel i.s tot een overeenkomst omlrent de zee te komen en in Engeland neemt het besef, dat zulk een politick van tot een vergelijk komen noodzakelijk is, steeds grooIeren omvang aan. „De geheele theorie van de heerschappij ter zee berust op veroudeixle analoigieen met vroegere tijden. Het komt er op aan, met de werkelijk bestaande toestanden rekening te lioudien en ook in dit opzicht alle senti- mentaliteit af te leeren, die als. blinde haat even gevaarlijk kan warden als blinde lief de." Tenslotte behoeft men, z,egt de „Frankf. Zlg.", ook voor een spoedige hervatLing van het Pan-Stavistisch voortdiringen naar het Westen toe, niet te vreezen. Wetiswaar ont- breekt de duurzame zekerheid, maar men moet er voor oppassen, zich op een verkeer- dien weg' te laten leiden. ,,Zekerlieid zullen wij welis.waar 1100.it lieliben, maar juist omdat dat zoo Ls., moeten wij een leer, die |0ns wil doen gelooven, dat Duitschland niet eerder het zwaard in de selieede mag steken, v.oor Rusland in kleine deelen verscheurd zal zijn, als verkeerd be- schouwen. I>lt zou ons op den volkomen on-Duilscihen weg van een veroverend im- perialisnie leiden, (lien wij nooit wenschen te belreden, en die met het woortl „vrij- heid der groote en kleine naties onver- eenigbaar is. „In tegens tell ing met de „Kreuz-ztg.", vin den wij deze beschouwingen van het liberate blad zeer verstandig en behartigingswaar- dig", zegt de „Vorwarts". Wij ontleenen aan de „N. R. Crt." de vol gende telegrammen AVESTELIJK GEVECHTSTERREIN. PAR1JS, 5 December. (Havas.) Officieel bericlit van hedenmiddag: De toestand is onveranderd. PAR1JS, 5 Deceanber. (Iteuter.) Avond- coimn unique: Verhoogde bedrijvigheid der artillerie aan weerszijden. Er worden bewegingen vermeld van vij andelijke troepen van Belgie naar het Wes- telijk front. De Fransche kanonnen hebben met goed gevolg de verbindingsloopgraven beschoten bij Het Sas. Verwoede vijandelijke beschieting van de Fransche loopgraven ten Z.-W. van Loos, dat krachtdadig werd beantwo-ord. De mijngevechten d/m"en voort in het voor- deel van de Fransclien. BERLIJN, 5 December. (Wolff.) Officieel bericht uit het groote lioofdkwartier: Geen gebeurtenissen van belang. OOSTELIJK GEVECHTSTERREIN. BEBLIJN, 5 December. (Wolff.) Officieel bericht uit het groote lioofdkwartier Geen gebeurtenissen van belang. ST. PETERSBURG, 5 December. (P. T. A.) Officieel bericht van den generalen staf De dag van gistereji |i.s kalin voorbijgegaan. WEENEN, 5 December. (Korr. Bureau.) Fit liet. oorloigsperskwartier wordt gemeld: In het officieele Russische bericht van 29 November wordt aan het slot beweerd, dat wij op den linkeroeveir van de Styr bij Kozlinski en Tsartorysk zouden zijn ge- dwongen ons naar het Westen terug te trek- ken. Deze bewering is. een verzinsel. Daar onbeteekenende patroeljegevecliten op den linkeroever van de Styr bij Tsarto rysk en andere ptaatsen den. Russen al meer- malen aanleiding hebben gegeven om on- ware berichten over groote overwinningen te verspreiden, zij het volgende vastgesteld: Alle ptaatsen op den linkeroever van de Styr, van Tsartorysk. stroomafwaarts, zijn met den grond gelijk gemaakt. Zij lagen alle in een riverdial. De wintervoorraden der Russen, die er waren opgestapeld, zijn te- voren door ons we;ggevoerd. Onze stellin- gen bevinden zich op de hoogten, die het dal beheerschen, op den linkeroever vail de Styr. Daar de Styr voor onze stellingen op vele ptaatsen gemakkelijk doorwaadbaar is, en bij sterke voa-st zelfs in 't geheel geen hinidernis optevert, zal het den Russische verkennersafdeelingen steeds mogelijk zijn bij donker naar den linkeroever over te steken. Dat het Russische legerbevel der- gelijke onbeduidende onder 11 emingen, die door ons steeds worden gestuit, tot over winningen opblaast, is almee een bewijs hoe noodig het is de inzinkende oorlogs- stemming in Rusland op kosten der waar- heid te verheffen. ZUIDELIJK GEVECHTSTERREIN. WEENEN, 5 December. (Wolff.) Officieele mededeeling: Gistere.11 hebben de krijgsverrichtingen van de Italianen aan het Isonzo-fronl zich tot gesehutvuur van afwisselen.de sterkte be- perkt. Slechts bij Oslavya ondernamen zij bij dag niel .alleenstaande aanvallen, die alle afgewezen werden. Aan bet Tiroolsclie front ontwikkelde de vijandelijke arlillerie levendige bedrijviglieid tegen het versterkte gebied van Lardaro. ROME, 5 December. (Reuter.) Officieel be richt van den generalen staf: Behoudens kanonnades en gevechten van kleine afdeelingen ,niets te vermelden. SERVISCH GEVECHTSTERREIN. WEENEN, 5 Deceanber. Officieele mede deeling: Bij Tselebits is liet onlangs tot een groot gevecht gekomen. De. Montenegrin en wer den door Von Foca aan de grens terugge- worpen. Ten Zuiden van Plevlje hebben onze troe pen heftige tegenaanvallen van de Montene- grijnen afgeslagen. Onder het in Plevlje buitgemaakte oor- logsmateriaat zijn een millioen infanterie- patronen, honderd kisten met artillerie-mu- nitie. Ten Zuiden van Nowibazar zijn gisleren wederom 600 gevangenen weggevoerd. SOFIA, 5 December. (Wolff.) Bericht van den Bulgaarschen generalen staf van 3 dezer Na de versb-ooiing van de Serviers op 29 November bij Prizrend, tro,kken de resten van het Servische leger naar Dzjakova, en tangs de Beli-Drin naar Dibra en Skoetari. Onze troepen hebben de vervolging der Serviers in beide genoemde richtingen voort gezet. Op 3 dezer hebben onze langs de Beli-Drin vervolgende kolonnes de Serviers in de stelling aan den linkeroever van de Ljoema ingehaald, ze krachtig aangevallen, verstrooid en tot den terugtocht gedwon- g'en, welke ontaardde in een wilde vlucht. Hier hebben de Serviers honderd veld- kanonnen en houwitsers, 200 auto's, een reusachtige hoeveeilieid oorlogstuig, 180 wa- gens van de trein en zoodanige hoeveeilieid uniformen en uitrustingstukken achtergela- ten, dat de weg langs, Beli-Drin tot aan, Koeta Ljoema versperd is. In de richting van Dzjakowa hebben zich de Servisch- Montenegrijnsche troepen bij het verschijnen van onze slrijdkrachten teruggetrokken en Dzjakowa ontruimd. Zij liebben dagrbij 6 houwitsers in den steek gelaten. Onze cavaterie heeft hen naar Dzjakowa vervolgd. Blijkens verklaringen van gevangenen, moest Koning Peter op een draagbaar worden getorst, omdat de locht tangs den Beli-Drin ten Westen van Koela Ljoema zelfs voor paarden onmoge lijk was. PARIJS, 5 December. (Reuter.) Officieel bericht van het Fransche front in Servie: Op verscheidene punten plaatselijke ge vechten; zij waren heftig, in het bijzonder in de richting van Iiostorino, waar een aan- val der Bulgaren afgeslagen is. Twee pogin- gen der Bulgaren om de Tsema over te trekken, zijn door artillerie- en infanterie- vuui- verijdeld. TER NEUZEN, 6 Dec. 1915. Het weer bericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 761.4 Memel. Laagste barometerstand 740.9 Vlissingen. Verwachting tot den avond van 7 Dec. Stormachtige zuidwestelijke, later tijdelijk ruimende tot afnemende wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarsehijnlijk nog regen- buien, aanvankelijk kouder. Brand. Vrijdagavond, nadat men reeds ongeveer een uur lang aan het blusschen was, hoorden we, dat er brand was uitgebroken op den kapokzolder van de firma J. L. Jurrij Hoebe, alhier. Het magazijn, waarop dien zolder, komt uit aan de LaDge Kerkstraat. Ter plaatse komende, was men bezig met het op de straat werpen van balen kapok enz., terwijl de wind dat goedje, voor zoover het los was, opjoeg en overal heen blies, alsof het sneeuwvlokken waren. Het brand- piket had voor het afzetten van het terrein gezorgd, bet bestuur der brandweer was aanwezig, benevens verschillende brand- meesters en de motorspuit deed voor het eerst dienst bij brand. Zij gaf flink water, doch, naar wij vernamen, had het geruimen tijd geduurd, eer de slangen waren aan- gekoppeld. Omtrent de oorzaak van den brand ver namen wij, dat een der huisgenooten in de kapokbergplaats iets te verrichten had, waarbi] gebruik gemaakt werd van een carbid-lantaarn, welke ontplofte, waardoor de licht ontvlambare kapok in brand ge- raakte. Gewaarschuwd voor wat er gaande was, waren onmiddellijk enkele personen uit de buurt met een paar aDderen toegesneld en werd beproefd met emmers water den brand te blusschen. Men dacht reeds dat men den brand meester was, doch toen men een poosje daarna nog eens keek, bleek de brand van zoodanigen omvang te zijn, dat er niet aan te denken viel, deze met emmers water meester te worden. Hoewel alle handen noodig waren, snelde een der helpers naar buiten en verzocht een burger die daar stond te kijken, den commissaris der brandweer, in de buurt wonende, te waarschuwen. De kijker bleef echter, naar't schijnt, liever kijken en was niet genegen de boodschap te doen, waarom de verzoeker verplicht was den brand den brand te laten en 't zelf te doen. 1 v-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 1