N.V. Middenstands-Credietbank voor Ter Neuzen en Omstreken. 1 B. E. POT. Axel. Cello-Concert Voorloopig Bericht. INBOEDEL. ISSI0IM1 SI. HiciilaasGesctata. St. Nicolaas. Melk- en Meelzeeften I SCHEITRKALENDERS. Een kou veroorzaakt vaak nierkwalen. Verstrekt Bedrijfscrediet. Neemt gelden in deposito DirecteurH. J. VAN DEN OflDEN. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Zangvereeniging „Wees Getrouw" van MARESCO MARISINI Woensdag 15 December 1915, Een zeer netten en in goeden staat zijnden Je adres voor F. D. DE VOS—AARENS. Steeds voorradig verscliillende soorten: Tabak,Sigar8nenSigaretten Chocolade- en Suikerwerken, J. DE BRUIJNE, Ter Neuzen. X V00RHANDEN Laafsfe BericiitSR. BURGERLIJKEN STAND. ADVERTENTIEN. de Wed. JACOBUS VAN ALTEN, Ds. DE BRTJXJNE, Entree fl,00. in vet vee Zoo juist ontvangen: J. Dieleman-Van IJk, Opnieuw ontvangen: '■1 nig, bezeert z'n rechterbil; dames nietthuis. Relour Ulft. Daar tioefl een soldaat den Duitscher reeds herkend als een inwoner van Doetinchem Naar de kast met de zw-ervers. 4c bedrijf speelt in de kazerne der mare- cbau.ss6e. Duitscher en Rus zitten bij el- kaar in t cachot, worden door een mare- diaussee beluist-erd; hij hoort ze beiden... HolLandsch spreken. Bij den opperwacht- meesler bekennen ze, een inwoner van Doe tinchem en van Deventer te zijn. Naspel. Proces-verbaal en opzending naar het huis van bewaring te Arnhem. (Arnh. Crt.) Het auto-ongeval op de Moerdijk-brug. Over een autamohiel-ongeval, dat Maan- idagnacht op de brug over den Moerdijtk plaats had, verneemt de „Tel." de vol- gende bijzonderheden. Reeds sederl verle- den week Woensdag weixlen er proeven ge- nomen, om te onderzoeken in hoever de brug gebruikt kan worden l)ij het vrachl- vervoer door middel van zware automobie- len. Te dien einde was, het plankier voorloo- pig gedicht. Toen Maandagnacht een zeer zware automobiel met een volgwagen de brug passeerde, bleek het, dat de nieuw- -aangebrachte leggers niet solide genoeg wa- ren. Het was alleen het nieuwe materiaal. dat beschadigd werd. De eigenlijke spoor- brug heeft niet geleden. Dat de ver [raging van het spoorwegverkeer zoo Lang duurde, was uitsluitend aan het groote gewicht van de vracht-auto te wijten. Ergerlijke dierenmishandeling. In den Damespolder in Zuid-Beveland lieeft, naar het „Hbl." meldt, een ernstig staaltje van dierenmishandeling plaats ge- had. Voor een landbouwer vervoerden drie knechts met paard en kar hieten van het Land. Een der paarden wilde niet trekken, waarop de knecht Boshouwers de tong van het dier uit den bek haalde, liierom met een touw een strop legde en, toen deze los ging, nogmaals de tong in den strop deed en het touw zoo krachtig met beide han- den aantrok, dat de tong van het arme dier bij het keelgat afscheurde. Na de tong te heb)>en begraven, gelastle de onverlaat een der jongens., met het paard voor de bieten- kar naar het station te rijden en de mis- daad geheim te houden. De politie heeft evenwel thans de zaak in onderzoek. Levend begraven. Fransche bladen bevatten het volgende verhaal van twee sappeurs uit het Fransche leger, die in Ariois, levend begraven raakten. Den 30en October lontplofte yr in Artois, ,in de buurt van den Doolhof, een Duitsche mijn tusschen de twee linies en verstopte een ondergrondschen gang, die wij (de Fran- schen) gemaakt hadden van onze loopgra- ven tot aan den anderen kant van de Duit sche loopgraaf. Op dat oogenblik waren er twee Breton- sehe sappeurs, .Alanduit en Cadoret, in den gang aan het werk op 28 meter van den ingang. Na een bevigen schok, die van een ver- blindend liclit vergezeld ging, konden zij vaststellen hun Lamp was blijven bran- den dat zij jopgesloten zaten in ;een ruimte van twee en een halven meter lengte. Man- duil merkt teveus op, dat zijn horloge was blijven stilslaan op vijf minuten voortienen. Zij begonnen onmiddellijk pogingen te doen om uit hun gevangenis te komen door het verstopte gedeelte vim den gang door te graven. Zij slaagden daar eenigszins in, maar de aarde, die door den druk der ontploffing samengeperst was, werd hoe langer hoe har der en moeilijker door te graven. De man- nen, die steeds moeilijker adem konden ha- len, dachten toen, dat ze zich gemakkelijker konden bevrijden door schuin naar boven te graven, aan den kant van de Fransche lime. Het sluk, dat zij door moesten gra ven, was zoo wel langer, minder gemakke- lijk dan een verticale doorgraving naar de vijandelijke loopgraaf, maar het kwam zelfs niet bij hun op om him leven te redden zoo ze liet met gevangenschap bij de Duitschers zouden moeten belalen. De lucht, die ze in moesten ndemen, was spoedig zoo be- dorven, dat de Lamp uitging en de lutifers niet wilden branden. In volslagen duisternis beginnen zij zich dus schuin naar de opper- vlakte der aarde pit te graven, waarbij degeen die graaft, gaat staan op den rug van den makker, die op de knieen ligt. Zij moedigen ellcaar aan en zingen met halve stem Bretonsche liedjes. Na Lange uren werkens schijnt er door pen of ander spleetje in de aardkorst een beelje lucht bimien te dringen, waardoor hun benauwdheid iets minder gnoot wordt. Een glimworm duidt er op, dat ze de oppervLakte van de aarde naderen en weldra maakt inderdaad een laat- ste steek met de spade een opening, waar door de lucht naar binnendringt en waar door ze een paar sterren aan den liemel be- speuren. Het was in den nacht van 30 op 31 Oc tober. Zonder hun koelbloedigheid te verliezen luisteren ze scherp toe en weldra bemerken ze, dat er dicht bij hen Duitsch gesproken wordt. Onder liet bereik van hun armen is een schietgat: ze zijn vlak bij een loop graaf van den vijand. Hun besluil is on- iniddellijk genomen. Ze duiken in den grond terug en beginnen opnieuw te graven, nu liorizontaal, van het Duitsche schietgat af, in de richting, waar, naar zij vermoeden, de Fransche linie is. De aarde, die zij uitgra- ven, werpen ^ij iin de ruimte van twee meter, die zij achter zich liebben en zoo wroeten zij zich verder en eerst den tweeden nacht, dien van 31 October op' 1 November, komen zij uit in den wijden trechter (15 meter doorsnede), dien, de Duitsche mijn in den grond tusschen de twee linies geslagen heeft. De nacht is helder, de niaan schijnt; als ze in dit heldere licht het wagen door den mijntrec.hter te gaan, dan hebben ze alle ikans gedood te womien door vrienden of vij,anden. Zoo besluiten ze het duislere deel van den volgenden nacht af te wachten. Hun kleeren zijn aan Harden; ze maken ze zoowat vast door er hun been-banden rond te winden. Langer dan twee dagen hebben ze niels gegeten of gedronken. Den gehee- len dag ontploffen nu de granaten dicht bij de opening van hun gang. Onze zware bommen vallen eenige meters achter hen in de Duitsche loopgraaf, kreten, geschreeuw, doodgerochel en overhaaste beweging bij den vijand wekkend. Uitgeput zuigen de twee Fransche sappeurs wortels uil of trach- ten in een gleuf wat regenwater te verzame- len. Einidelijk, den derden avond, den In November om 11 unr. klaulerl Manduitlangs den rand van den trechter en komt bij de Fransche waarnemingspost. Hoewel hij op ruwe wijze bij de keel gegrepen wordt, kan hij zich nog bekend maken, terwijl Ladoret, die hem volgt, het evenwicht verliest en in den trechter valt, waar de Duitschers, door het leven opanerkzaam geworden, op hem schieten. Maar, geholpen door zijn makker, weet hij tegen den wand op te komen en hij vail in de Fransche linie, waar hij en Manduit hartelijk ontvangen worden. Manduit en Cadoret hebben de militaire medalje gekregen. TWEEDE KAMER. Het comite-generaal der Tweede Kamer werd bijgewoond door de Ministers van BinnenlandscheZaken, BuitenlandscheZaken, Oorlog, Justitie, Landbouw en Marine. Bij den aanvang der pauze gaven ver- schiilende Kamerleden als hun meeniDg te kennen, dat het comite-generaal nog wel den geheelen dag zou voortduren. I)e Minister van Kolonien. De Minister van Kolonien, Mr. Pleyte, is gisteravond uit Gelderiand bier ter stede teruggekeerd en zou heden zjjn ambtsbezig- heden weder hervatten. Monastir gevallen. LONDEN, 2 Dec. De Times ontving een telegram uit Athene, meldende, dat de stad Monastir is gevallen. CORRESPONDEXTiE. Wegens overvloed van stof moeten een ingezonden stuk, verslagen en berichten worden uitgesteld tot het volgend nummer. Red. Hoe kou te voorkomen en de kwade gevolgen te vermijden. Houdt uw lichaam in goede conditie en gij vat geen kou. Een geregelde leefwijze, frissche lucht, zonneschijn.lichaamsoefening, licht dieet en voldoende slaap zijn de beste voorbehoedmiddelen. Het is van belang om bij het herstellen van een kou de nieren bij te staan. Het is dan namelijk mogelijk, dat de ingewanden cn huid niet bij machte zjjn om de op- geboopte onzuiverheden te verwijderen. De nieren, verzwakt door de ongewone inspanning bij het filtreeren van liet met meer onzuiverheden beladen bloed, roepen om hulp en dit is oorzaak, dat rugpijn en waterstoornissen zoo dikwjjls op een kou voigen. Tast iedere kou uw rug aan en geschiedt de waterloozing te veelvuldig Zjjt gij theumatisch in de spieren en gewrichten Hebt gij pafferige zwellingen onder de oogen of in de enkels Is er bezinksel of zand in uw water Als gij u ellendig en terneergeslagen, zwak, zenuwachtig en vermoeid gevoelt, last hebt van hoofdpijn, duizeligheid, en rheumatische pjjnen, is bet waarschijnljjk dat uw nieren niet behoorlijk werken en bestaat er gevaar voor ernstiger kwalen, zooals waterzucht, niersteen en nier- ontsteking. Foster's Rugpijn Nieren Pillen ver- sterken zwakke nieren en houden de urine- wegen werkzaam, zoodat de nieronzaiver- heden afgevoerd worden, voordat zjj groote schade kunnen aanrichten. Maar de lijder moet het zjjne tot genezing bijdragen door verstandig te leven door het vermjjden van alle buitensporigbeden, niet te zwaar en niet te veel voedsel te gebruiken, be- hoorljjke rust en slaap te nemen, en door voldoende water en melk te drinken. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bjj de wed. A. v. Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- delsmerk. Commissarissen J. A. VAN ROMPU, Yoorzitter. P. J. SCHEELE. C. RIBBENS. JOH. DE FEIJTER Pz. F. KAAN. I. VAN DE SANDE, Secretaris. tegen een rentevergoeding van t Dagelijks opzegbaar 4 °/0. Per drie maanden 4°/o en Per z,s maanden of langer 41/, °/0- De Bank is gevestigd Kersstraat 35 en is geopend iederen werkdag van 9— 12 en van 25 war. Aandeelen zijn verkrijgbaar ten kantore der Bank Wie heeft te verkoopen nat en drooggesponnen lflasgaren, Hennepgarens en Bindtouw. Uitvoerige offerten franco ond. No.830, Centr. Adv. Bur. MaxR. Nunes, A'dam. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. Been, timmermansknecht, P 19, van Kruiningen. E. Pardon, dienstbode, Noordstraat 2, van Hengstdijk. J. J. Dieleman, timmerman, Tholensstraat 75, van Axel. fl. Herrebout, landbouwersknecht, O 155, van Zaamslag. Th. A. van Pienbroek, arts, Noordstraat 72, van Utrecht. Vertrokken: L. J. Lanseu, varensgezel, Donze-Visser- straat 24, naar Goes. M. Hendriks, dienstbode, Grenulaan 33, naar Middelhurg. P. J. C. Ultee, Agent R. V. B., Grenulaan 33, naar Middelburg. K A. Faas, bakkersknecfat, Noordstraat 80, naar Sas van Gent. L. de Zwarte, zonder beroep, Dekker- straat 5, naar Hoek. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 1 Dec. tot en met 2 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 30 binnen- vaartuigen op- en 72 afgeschutlangs de Middensluizen 30 op- en 28 afgeschut en langs de Westsluizen 12 op- en 3 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Zoo de Heere wil en zij leeft, hoopt a. s. Donderdag 9 December 1915, haren tachtigsten geboortedag te herden- ken dat zij nog lang moge gespaard blijven is de wensch van hare dankbare Kinderen, Klein- en Achterkleinkinderen. Uit aller naam, Zaamslag. J- VAN ALTEN. Heden overlaid na een kort- stondig en geduldig lyden van slechts 2 dagen, onze geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer J, C. WAEBJHAERT, in den ouderdom van ruim 66 jaar. Allen die hem van nabij gekend hebben, zullen beseffen hoe zwaar ons dit verlies valt. Wed. M. WAEIJHAERT Van Overbeeke. A. J. WAEIJHAERT. Hoek, 3 Dec. 1915. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele blijken van deel- neming betoond bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Zwager, Oom en Behuwd-Oom, den beer Wr A. SPIERIHG, betuig ik, mede namens wsderzijdsche familie, mijn opreehten dank. Wed. A. SP1ERING—Heijens. Ter Neuzen, 4 December 1915. Den ondergeteekende zij het geoorloofd langs dezen weg, ook namens zijn huis, zjjn hartelijken dank uit te spreken voor de erkentelijkheid en waardeering die alien, maar vooral het Bestuur zjjner school, de oud-leerlingen en de tegenwoordige leerlingen in zoo ruime mate hem betoond hebben bij het afscheid nemen van zjjn werkzaamheden op 30 November. P. VAN VLIET. Axel, 2 Dec. 1915. te ZAAMSLAG. Zondag a» 5 Dec. hoopt des avonds ten 6 are voor ons op te treden in de Cbr. School te ReuzenhoeJe. HET BESTDUR. te TER NEUZEN, in het „Hotel des Pays-Bas" des avonds 8 uur, met medewerking van den Ylaamschen Tenor VAN SCHOOR en den Pianist AUG. EECKHOUT. Begin Januari I9f6 zal te Aardenbarg, ten verzoeke der Familie VORSTERMAN VAN OYEN te Aarden- b u r g, publiek worden verkocht. Notaris L. G. JAMES. gevraagd voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Adres Letters S> O., Bureau van dit Blad. Biokken 10. Ten Neuzen, als m ede alles zeer geschikt voor St. Nicolaas-Cadeaux. A anbevelend. zeer mooie en grobte verscb genookte Zeer geschikt voor St. Nicolaas-gescheuk Ter Neuzen. Noordstraat 84. Men groote voorraad in alle soorten Aanbevelend. Alle soorten Christelijke en Humoristische 4 Aanbevelend, Wed. J. M. DE VOS, Zaamslag. AXEL. Huwelijks-aangiften. 17 Nov. Willem Begthel (van Wissenkerke), oud 23 j., jm. en Janneke Adri- ana Vinke, ond 21 j., jd. 22 Nov. Gerard Jan Lambertus Heerspink (van Stoppeldijk), oud 24 j., jm. en Aaltje Oppeneer, oud 26 j., jd. 24 Nov. Geleijn de Visser, oud 20 j.. jm. en Adriana Helena Geensen, oud 23 j.. jd. Huwelijks-voitrekkingen. 18 Nov. Jacobus Jan Dieleman, oud 22 j., jm. en Pieternella Mieras, oud 21 j-, jd. Geboorten. 20, Nov. Mathilda, d. van Franciscus de Vos en van Louisa Maria van Acker. Wilhelmina Geertrui, d. van Andries Cornelis van Espen en van Johanna Rouw. 22 Nov. Maria, d. van Jacob Meeusen en van Francoise Dieleman. 25 Nov. Pleuntje, d. van Jacobus de Jonge en van Martina Scheele. 26 Nov. Camillus, z. van Edmond Ver- straeten en van Irma Carolina De Vleeschhauwer. 27 Nov. Adriana. d. van Frederik Willem Dieleman en van Adriana Helena Vink. Overlijden. 22 Nov. Elizabeth van Cadsand, oud 3 j., d. van Levinus en van Krijna Tanneke Rouw. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 5 Nov. Johannes Franciscus Heijens (van Ossenisse), oud 25 j., jm. en Maria Louisa Sponselee, oud 28 j., jd. 9 Nov. Camillus Jacobus van Poele (van Koewacht), oud 24 j., jm. en Maria Servatia Rosalia Mel. oud 20 j., jd. Huwelijks-voitrekkingen. 12 Nov. Eduard van Dommelen (van Hontenisse), oud 25 j., jm. en Melania Francisca van Acker, oud 24 j., jd. 19 Nov. Jo hannes Franciscus Heijens (van Ossenisse), oud 25 j., jm. en Maria Louisa Sponselee, oud 28 j., jd. 26 Nov. Camillus Jacobus van Poele (van Koewacht), oud 24 j., jm. en Maria Servatia Rosalia Mel, oud 20 j., jd. Geboorten. 2 Nov. Henri Joseph Charles, z. van Hendrik Jozef Volkaert en van Gudula Delfina van Kerckhoven (van Niel B.) 10 Nov. Rosalia, d. van Francies Erpelinck en van Apolonia van Dijk. 11 Nov. Anna, d. van Jacobus Erpelinck en van Eugenia Maria Pastijn. 16 Nov. Rosalia Louisa Maria, d. van Martinus Joseph Baert en van Maria Louisa Mel. 30 Nov. Anna, d. van Jacobus van Damme en van Elodia Maria Kouijzer, (beiden van Ossenisse.) Overlijden. 9 Nov. Pieter Johannes de Bakker, oud 82 j., echtg. van Cornelia Ottjes. 18 Nov. Jacobus d'Hont, oud 82 j., eehtg. van Christina Fruijtier. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 5 Nov. Jozef Janssens (van St. Jansteen), oud 29 j., jm. en Louisa Petronella Persijn, oud 21 j., jd. Geboorten. 1 Nov. Petrus, z. van Cornelis Koole en van Leontina Dingeman. 2 Nov. Albert Alphons, z. van Petrus Francies Gordijn en van Cornelia van Huffel. 9 Nov. Anna Maria Elisabeth, d. van Jo- sephus van den Brande en van Elisabeth Ndve. 19 Nov. Maria Stephania, d. van Josephus van Gassen en van Augusta Stephania Breijaert. 23 Nov. Josephus, z. van Alphonsus Hulshout en van Ma thilda Apolonia Lemsen. Overlijden. 1 Nov. Constantia Engels, oud 78 j., wed. uit het le huwelijk van Pieter Hoofman en uit het 2e of laatste huwelijk van Judocus Franciscus Hulshout. 12 Nov. George Ademaris van Wesepoel, oud 7 m., z. van Eduard en van Clementina van Laere. HENGSTDIJK. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. HOEK. Geboorten. 1 Nov. Pieternella, d. van Johannes de Feijter en van Janna Pieternelle van Es. 14 Nov. Anna Johanna, d. van Jozias Abraham Leenhouts en van Maria Wilhelmina Tollenaar. 19 Nov. Helena, d. van Jan de Braal en van Pieternella Bakker. 20 Nov. Johanna Wilhelmina, d. van Izaiik Jacobus Leijnse en van Stoffelina Johanna de Klerk. 27 Nov. Andries, z. van Willem de Bokx en van DinaMichielsen. 29 Nov. Helena, d. van Thomas Meertens en van Maria Vinke. Overlijden. 3 Nov. Abraham de Graaf, oud 43 j., echtg. van Esther Oppeneer. 9 Nov. Marinus de ICraker, oud 5 j., z. van Maria Elizabeth. 19 Nov. Maatje de Kraker, oud 11 m., d. van Maatje 23 Nov. Maria Deij, oud 52 j., d. van Maria. 24 Nov. Janna Jacoba de Kraker, oud 21 m., d. van Jaconnna 22 Nov. Pieternella de Feijter, oud 3 w., d. van Johannes en van Janna Pieternella van Es. 25 Nov. Nicolaas Kusse, oud 5 j., z. van Abraham en van Clasina van Belzen. HONTENISSE. Huwelijki-voltrekkingen. Petrus Francies Pauwels, oud 20 j., jm. en Rosalia Cornelia de Wilde, oud 29 j., jd. Geboorten. 19 Nov. Rene, z. van Josephus de Bakker en van Louisa van Heese. 25 Nov. Petrus, z. van Jan Francies van der Veeken en van Apolonia Arends. Josephina, d. van Alphonsus de Rijcke en van Leonie Arenthals. 26 Nov. Petrus Aloysius, z. van Desire Muller en van Maria Anna van Ombergen. 29 Nov. Emma Maria, d. van Judocus Ileijdens en van Rosalia Kindt. Louisa, d. van Eduardus van Kerckhoven en van Maria Anna van der Hooft. Overlijden. 20 Nov. Antonia Cornuyt. oud 58 j., wed. van Petrus de Burger. 23 Nov. Johannes Daniel de Leeuw, oud 88 j., echtg. van Rosalia Baart. Sophia Charlotte van Immerseel, oud 77 j., echtg. van Joseph Eggermont. 28 Nov. Petrus Kok, oud 63 j., echtg. van Johanna Jansen de Poorter. 30 Nov. Josephus Judocus Burm, oud 53 j., z. van Judocus en van Judoca Mahu KOEWACHT. Huwelijks-voitrekkingen. 3 Nov. Leopoldus E. Duijsburgh, oud 23 j., jm. en Maria C. Verhoeven, oud 25 j., jd. 10 Nov. Augustus de Waele, oud 33 j., jm. en Emma Yerschraegen, oud 21 jd. Geboorten. 2 Nov. Theophile, z. van Camiel Braem en van Josephina Steenaert. 5 Nov. Albertus Oscar, z. van IJieter Annaert en van Julia Cleiren. 10 Nov. Andre Aloijsius, i. van Aloijsuis Mattens en van Josephine van Regenmortel. Edmundus, z. van Joannes Carpentier en van Josephina de Yliegher. 13 Nov. Maria Johanna, d. van Camillus van Remoortere en van Valentina, Behiels. 19 Nov. Petrus. z. van Aloijsius Yermeere en van Emelia Aerts. Overlijden. 3 Nov. Marie Yerstraeten, d. van Adolf en van Maria Annaert. 4 Nov. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk ge- slacht van Leonardus Saman en Sophia de Block. 23 Nov. Germaine Boon, oud 8 m., d. van Augustus en van Prudentia van Overloop. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Aloysius van Laere en van Prudentia van Goeije. 30 Nov. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht, van Seraphinus de Y'leeschouwer en van Joanna van Mullem. OVERSLAG. Geboorten. 19 Nov. Richardus, z. van Camilius de Brauwer en van Mathilda Maria IJsebaert. SAS VAN GENT. Geboorten. 16 Nov. Octaaf Yugust, z. van Ho- nore Obrie en van Maria Nathalia van de Velde. 17 Nov. Robert Johan Chariot, z. van Honore Feijen en van Naria Barbara Sophia van Cleemput. 28 Nov. Rosa, d. van Friedrich Constantini en van Apollonia Jaeger. Overlijden. 16 Nov. Alfred Maes, oud 20 j.,_z. van Joseph en van Stephanie van Cleemputte. 17 Nov. Alfred Francois Julien Gheldolf, oud 54 j., echtg. van Irma Marie Yirginio Ghislaine Claeijs. 30 Nov. Eduardus Lammens, oud 75 j., echtg. van Vergenie de Bock. ST. JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 20 Nov. Franciscus Van Puijvelde, oud 28 j., jm. en Louisa Maria llerdewel, oud 21 j., jd. 26 Nov. A phonsus De Witte, oud 27 j., jm. en Maria De Block, oud 21 j., jd. Huwelijks-voitrekkingen. 26 Nov. Petrus Gijsel, oud 25 j., jm. en Maria Mathilda Kegels, oud 24j jd. Geboorten. 16 Nov. Joseph, z. van SeraphinadeBeule. 17 Nov. Eugenia Seraphina, d. van Alouisius Rottier en van Philomena Stevens. 18 Nov. Joseph, z. van Ludovicus d'Olieslager en van Emelia Leonia Engels. Overlijden. 22 Nov. Franciesca Franckhart, oud 85 j., wed. van Johannes de Block. STOPPELDIJK. Huwelijks-voitrekkingen. 3 Nov. Johannes Fran cies Hemelaar, oud 23 j., jm. en Johanna Charlotta Vonk, oud 18 j., jd. Geboorten. 3 Nov. Louisa Rosalia, d. van Sera phinus Eduardus de Munck en van Rosalia van Campen. 18 Nov. Albertus Franciscus, z. van Desiderius Josephus Kroes en vanfMaria Loosee. Overlijden. 8 Nov. Rosalia Platjouw, oud 16 w., d. van Petrus en van Louisa Anna Hamelinck. WESTDORPE. Huwelijks-voitrekkingen. 30 Nov. Modestus Er- nestus Jacobus van Waes, oud 28 j., jm. en Helena De Rijcke (van Selzaete), oud 20 j., jd. Geboorten. 28 Nov. Evelina, d. van Augustus de Jaeger en van Eugenia Maria Michiels. Overlijden. 17 Nov. August van Troost, oud8j., z. van Franciscus Jacobus en van Romania Maria Temmerman. 21 Nov. Polydore de Block, oud 63 j. 28 Nov. Een als levenloos aangegeven kind van het mannel. gesl. van Petrus Aug,ustinus Talboom en van Maria van Hoecke. 29 Nov. Jeannette Magdalena van Mol, oud 2 j., d. van Renee L. en van Emilia Schijven. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 11 Nov. Jozias Cornelis Verbrugge (van Axel), oud 20 j., jm. en Lidewij van Driel, oud 26 j., jd. 23 Nov. Pieter Polycarp Ghislein Weijmiens, oud 26 j., jm. en Jozina Adriana Lensen, oud 19 j., jd. Huwelijks-voitrekkingen. 25 Nov. Jozias Cornelis Verbrugge, oud 20 j., jm. en Lidewij van Driel, oud 26 j., jd. Geboorten. 5 Nov. Wilhelmina, d. van Pieter Hamelink en van Janna Ilamelink. Willem Jozias, z. van Cornelis Adrian us van der Hooft en van Cornelia de Krijger. 9 Nov. Maatje, d. van Jan de Feijter en van Cornelia de Feijter. 13 Nov. Cor nelis, z. van Levinus de Putter en van Adriana Maas. ZUIDDORPE. Geboorten. 3 Nov .Adrienne Leontine Marie, d. van Arthur Ferdinand Marie Termote en van Clara Maria Bernarda de Smet. Overlijden. Een als levenloos aangegeven kind van het mannenl. gesl. van Desiderius Eduardus de Pauw en van.Eulalia de Jaeger. Joej s.s. ELISABETH in lading te Sundsvall voor Amster dam. s.s. HELENA van Rosario de Santa F£ naar Amster dam, vertrok 22 Nov. van Montevideo. s.s. MAGDALENA vertrok 23 Nov. van Barry Dock naar Buenos Ayres. voor orders, s.s. CORNELIS van Rosario de Santa Fe naar Rot terdam vertrok 20 Nov. van Montevideo. ^■<,7 je

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 7