ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD V00E ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6308. Donderdag 2 December 1915. 55e Jaargang. Schoolgeld, Pit AN K WET. De Oorlog. ABONNEMENT: ADVERTENT!EN Rundhrleesch. Bit Blafl yerschynt Maandag-, Woensdag- en Yrijdagavond, nitgezonderd op Feestdagen, feu de Firma P. J. VAN DE 8ANDE te Ter Renzen. een driejarige vaars, twee tweejarige vaarzen, zes eenjarige r under en en een kail BINNENLAND. Per 3 maanden binnen de stad 1.Franco per post voor Nederland 1.10. dij vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika /1.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Telefooe 25. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10. Bij difecte opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 uur op den dag der uitgave. TER COURANT De Burgemeester van TER NEUZEN biedt bij insehrijving te koop aan eene partij rundvleesch, afkomstig van Inschrjjvings-biljetten in te leveren ter Secretarie wo6t* Donderdag 2 De cember I9t5, des voormiddags half tien are. Het vleesch is te bezicbtigen op de hof- stede van M. DE REGT in den V o g e 1- schorpolder, op vertoon vai eene schriftelijke vergunning van den Burge meester. Inlichtingen te verkvijgen ter Secretarie. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter kennis dat het kohier van het school geld voor het openbaar lager onderwijs in deze gemeente, over het 4e kwartaal 1915, in afschrift, gedurende vijf maanden op de secretarie der ge meente, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Ter Neuzen, den 29 November 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. IIUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretarie. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ingevolge artikel 37, in verband met artikel 12, le lid der Drarikwet, ter openbare kennis dat bij hen is ingekomen een verzoekschrift om verlof tot den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank van MART1NUS G. BROEKENHOVEN, koopman wonende te Ter Neuzen, in het benedenlokaal van het perceel plaatselijk gemerkt 4 en gelegen aan de Westkolk- straat. Binnen twee weken nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verleenen van het verlof schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders bezwaren inbrengen. Ter Neuzen, 29 November 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Aftredien van den koniimuwlant van liet veldleger. Het verluidt dat luitenant-generaal G. A. BuhlmaD, kommandant van het veldleger, die zooals men weet geruimen tijd ziek is geweest en onlangs eerst zijn bezigheden heeft hervat, thans in den staat van zijn gezondbeid aanleiding heeft gevonden, het leger te verlaten. TWEEDE KAMER. Vergadering van 30 November, te 111/4 uur. Voorzitter: Mr. H. Goeman Borgesius. Bij opening der vergadering blijkl het ver- eischte aanlal leden niel aanwezig, zoodat de vergadering tot half 12 wordt verdaagd. Na heropening is, volgens bet versiag der „H. Crt.", de voortzelting der artikelsgewijze behandeling van de Indische begrooting aan de orde. Indische begrooting. De heer Duymaer van Twist brengl bij de afdeeling Marine" een klacht ter sprake van den stunrm,an Poor tin an, over wiens zaak geen licht genoeg geworpen is., en vraagt alsjiog een nadere behandeling hier- van. De heer Van der Voort van Zijp merkt op, dat de m,arine-officieren, die in Indie aan wal zijn, geen verhooging van Lrakte- ment ontvangen, volgens, de regeling van Juni 1913. De heer Bichon van IJselimonde nil onte- vredenheid over het beleid der Regeering in zake de Indische defensie en deelt ettelijke klachlen mede, die wij tegelijk met de be- antwoording er van door den Minister zul- len vermelden. De Minister van Marine, de heer Ram- bonnet, heeft bij de andere afdeelingen ge- zwegen, omdat hij tegenover zijn ambtge- noot van Kolonien niet de bevoegdheid had, zic.h in de zaak te anengen. Bij de afdeeling „marine", die thans. aan de orde is, is het eenigszins anders. De Minister heeft hier- over met zijn ambtgenoot gesproken en weet, wat hij kan zeggen en wat hij niet kan zeg- gen. (Gelach). De ktachten van den heer Duymaer van Twist zal de Minister nog ee.ns bij zijn ambtgenoot ter sprake bren gen. De officieren aan wal in Indie liebben een toes lag gehad, omdat bun gewone trak- tsmen ten bij verblijf op 't schip niet vol- doende zijn om aan wal volgens, hun stand le leven. Later is voor dien toeslag een deparLemcntsregeling in dc plaats gekomen. Het is minder gewenscbt, dat de inkomsten in Indie, als men aan wal leeft, verminde- ren, doeb de toeslag rnoest vervallen, omdat bet niet aan gang, de wal-lraklemcnten-met- toeslag nog eens te verhoogen bij de Irak- tements-herziemng, die lieeft plants gehad. De beer Biclion heeft er aanmerking op gemaakt, dat de onderzeeboot K. 1 in Ne derland wordt gehouden ter handbaving der neutraliteit. Het was niet doenlijk. de K. 1, toien ze in Augustus 1911, tjij bet uitbreken van den oorlog, klaar was, naar Indie te zenden, zonder de zekerheid, dat ze omit aankwam. De exploitatie geschiedl voor re- kening der Nederlandsche regeering. Als de heer Bichon alle moeilijkheden kende en alles, wat er moest gescliieden, zou hij zijn woorden van wantrouwen in en misnoegen over het niarinebelcid in Indie hebben inge- bouden. Met name bij munitie-aanvoer zijn velerlei belemmeringien te overwinnen. De Minister hoopt, dat de tweede duikboot klaar zal zijn in bet najaar van '16 en de derde in 1917 en gelooft, dat de oorlog zal uitwij- zen, dat het rapport der Staats,commissi© op deugdelijke basis rusl. Een kleine naLie als wij heeft behoetfte |a,an (een barmoniscben op- bouw der vloot. De praktijk heeft het nut aangetoond van groote en snelle kruisers, die, al werden ze gelroffen, lang blijven drijven. Men denke aan de „Goeben". De Minister is er tot in zijn ziel van over- luigd, dat uitbreiding der vloot met derge- lijk materiaal voor ons bet beste is. Na reptiek van den heer Duymaer van Twist verklaart de heer Bichon, repliceeren- de, dat hij zich afvraagt, of hij met een ge- rust hart, gezien de marinekweslie, voor de begrooting zal kunnen slemmen. De heer De .Muralt dringt er op aan, dat men zal onderzoeken, of de arbeid met sLibraderen bij de uitdieping van het Wes- ter-vaarwater van Soerabaja inderdaad doel- treffend is. Blijikt de uitvinding, die daarbii wordt toegepast, werkelijk good, dan za! spreker deze method© voortaan even slerk steunen als bij ze thans bestrijdt. De afdeeling „U:itgaven in Indie" wordt zonder boofdelijike stemming goedgekeurd en de vergadering een half uur geschorst. Na de pauze is de afdeeling „Uitgaven in Nedeiiand" aan de orde. De heer Heeres wijst op de onbillijkheid, dat de candidaten-Indisch ambtenaar, die later zijn gekomen, een grootere toelage krij- gen dan de jongelui, die deze studie eerder liebben aangevangen en dat nog wet deden geheel uit vrije keuze en niet aangelokt door de toelage. Spreker hoopt, dat alsnog in deze onbillijkheid zal worden voorzien. De beer Bogaardt siuit zich daarbij aan. De heer Boissevain vraagt de overlegging van een balans, betreffende alles wat op bet gebicd van exploitatie en exploratie in Benkoelen over een reeks van jaren is ge schied. Hij wijst op den slechten gezoiid- heidstoestand in Benkoelen, waardoor de steenkolenexploitatie reeds is mislukt en die dringend verbetering belioeft. De beer Bichion verdodigt zijn amendement tot vermindering der begrooting van 5 ton, strekkende om voor de duikbooten K. II en K. Ill geen grooter bedrag beschikbaar te stellen dan zelfs onder de gunstigste 0111- standigheden in 1916 zal kunnen worden verwerkt. Het betreft een zeer matige ver mindering en hel amendement bevat vol gens den voorsteller niets onvriendelijks. Minister Rambonnet taat de beslissing over hel amendement eerst aan de Ivamer over, maar neemt vervolgens op advies des heeren Fock, voorzitter der commissie van rappor teurs, het amendement over. De verdere artikelen worden goedgekeurd, benevens de wet op de middelen en de be grooting in haar geheel. Zonder boofdelijke stemming wordt ook goedgekeurd het wetsontwerp tol aangaan van een door het Rijk gewaarborgde geld- leening ten name der kolonie Suriname; nadere aanvulling der begrooting voor Su rinam©, enz. Staats begrooting. Aan de orde is vervolgens hoofdsluk I der Slaatsbegrooting. Rede van den heer De Meesler. De beer De Mecsler zegt, dat voor de groote meerderheid der natie de invloed van den oorlog boogst en hoogst nadeelig is, al worden er aan den anderen kant oor- logswii^sten gemaakt, waarvan men zich overigens allicht een overdreven voorstelling maakt. Ook voor de neutrale landen is de Europeesche oorlog een ware geesel. Met ins lemming heeft spreker van de waardeering der Regeering voor de bon ding der pers kennis genomen. Wij heb ben bier een vrije en onafhankelijke jpers, die de Regeering niet naar de oogen be- hoeft te kijken en ook niet kijkt. Op en- kele uitzonderingen na is de pers met de Regeering en de* overgroote meerderheid des volks beslist neutraal, d.w.z. dat zij geen partij kiest. De houding van „De Te- legraaf" wordt door de meerderlieid in die 1—11 m1 mil 'im miiMi 1 i«i 1 Ivamer afgekeurd, (ge?oep: „zeer juistl") zoowel om wat zij sehrijft in verband met 's lands neutraliteit als om de wijze, waarop liet blad de Regeering aanvalt. De Regeering gevoelt zicli verantwoord voor liet op de been houden van het ge- heelc. leger. Doch de volk.s ver tegen woordi- ging is ook verantwoordelijk. Zij moet over de mobilisatie kunnen oordeelen met kennis van zaken, ook om te kunnen nagaan, of de Regeering gelijk heeft, wanneer zij niet wil gaan in een door velen gewenschte rich- ting. Door leden van verscliillende partijen zal comite-generaal worden voorgcsteld. Economische maa!re<R'ien. In zake de economische maatregelen noiemt de heer De Meester de taak van den Minister van Landbouw buitengewoon zwaar. Men moet de zaken zooveel moge- lijik den vrijen loop laten en zich alleen cr op loeieggen, de zwakke scbouders oor wiie de economische last te zwaar wordt, te steunen. Waar wij veel ingevoerd krijgen, komt bet er op aan, indien mogelijk, voor bepaalde artikelen ook den uitvoer toe te staan. Het is voorts billijk, dat de me- taalarbe.iders en dergelijiken, die naar het buitenland willen, maar daarin verbinderd w or den, een beboorlijk© schadeloosstelling krijgen. Spreker buldigt den Minister van Einancien voor den zeldzamen ijver en de meer dan buitengewone werkkracbt, waar- mede bij een aantal wetsontwerpen, van zeer ingrijpenden aard, in zulk een korlen lijd, lieeft ingediend. Behalve deze belaslingwrcL- ten koine ook de Grondwetshea-ziening iijdig tot stand. De toestand van vele Rijksamb- lenaren, wier verzoeken om lotsverbelering in verband met de duune der lijden zijn af- gewezen, is zeer moeiiii',. te meer. datu- een deel van hen, de Rijkspolitie bijvoorbeeld, in deze dagen van schraalheid blootstaan aan verleiding, omkooping voor smokkelarij, enz. Wat de Regeering in de memorie van antwoord heeft verktaard omlrent de volg- orde, waarin belastingvoorstellen en Grond- wetsherziening zullen worden behandeld, is niet cluidelijk en vereischt nadere verkla- ring aan de Ivamer, die behoorl te weten, welk standpunl de Regeering in deze in- neemt. Rede van den heer Schaper. In hel betang der arbeidende klasse moe- len wij van meet af aan in het oog houden, welke omstandigheden den oorlog hebben veroorzaakt. De oorlog is een veroordeclend vonnis vim liet geheele stelsel, waaronder de maatschappij liestaat, kapitaLisme, impe- rialisme en als gevolg daarvan mililarisme. De communis opinio" stemt in hoofdzaak overeen met wat de sociaal-demokraten den- ken over deze dingen. ALs'bewijs citeert de beer Schaper uil een brochure van den beer De Savornin Lohman. De heer Von Bulow zeide in den Rijksdag, dat Duitsehland noo- dig had een plants onder de zon. Blijkbaar bedoelde liij onder de tropische zon. De oorlog is een jammerlijk fiasco voor de westersche bescbaving en de basis, waarop zij rust. Zoolang deze iiasis duurt, zullen er oorlogen blijven voorkomen. Een andere vraag is, of men nil niet reeds iets kan doen om den oorlog te bestrijden. Men gaat im- miers redeneeren„de oorlog is te verschrik- kelijk, benadeell het kapitalistische stelsel zelf, scbopt het maatschappelijk proces in die war" en van deze redeneering kan profijt worden gelrokken. De Internationale sociaal- demokratie zal in de toekoms.t daarbij liet belangrijkste element voor den vredc vor- men. Men simale niet op haar, omdat zij den oorlog niet heeft kunnen belelten. Heeft bet officieele, politieke Christendom dat wel kunnen doen? De Pans heefl niet eens een wapenslilstand kunnen bewerken. I11 het vervolg moeten de volken weten, wat er omgaal in de kabinetten der Re- geeringen, met name in de oepartemenlen van Builenlandsche Zaken. In Augustus 1911 w.isten de naties zoo goed als in 't geheel niet, welke telegrammen en nota's er gewisseld waren. Eerst toen duizenden slachtoffers gevallen waren, werd er iek« van bekend. Een dergelijk systeem wordt ook in ons land gevolgd. Waarom worden de protesten jtegen neutralileitsschending niet dadelijk bekend gemaakt en verscliijnen er geen Regeeringscommuniqu6's in de Staats- couranl? Spreker citeert de „Nieuwe Cou- ranl", waarvan de leider niet bepaald ultra- demoikraat is. De Minister-president knikt van ja! Bedoelt hij, dat liet hoofd der cou- rant dat wet is? Ik hoop het laatsle, maar dan moet er een plotselinge bekeering heb ben plaats gehad... (Gelach.) Welk een verantwoording hebben de Ministers van Buitenlaiidsc.be Zaken alleen te dragen. Van dezen Minister zal ik niets zeggen, maar we hebben wel eens van sommige zijner vooir- gangers. gedacht: „Och God als die eens een belangrijke beslissing heefl te nemen..." In de eenvoiudigste dingen wordt zelfs de Volks ver tegen woordiging niet gekend. Nu krijgt men een comite-generaal als een ca- deau van de Regeering. Welk gevaar heeft een comite-generaal? Is er uit het vorige van de Ivamer iets uitgelekt? Bij een ding is vertrouwelijkheid geschonden: bet sclian- delijk stuk, dat gebeurd is met die publicalie der stukken van de onderwijs-bevredigings- commissie. Ik wild©, dat men den ellende- ling, die dat tredreven heeft, kon vinden. De justilie had desnoods het rapport van de zetterij der ooiurant moeten opeischen; al licht had men dan kunnen nagaan, wie liet ter publicalie verstrekt had. De Minister van Builenlandsche Zaken moet zich laten bijstaan door een commissie van Kamer- leden, aan wie hij kan zeggen, hoe de zaken staan. Bij de Grondwetsherziening make men de deur voor een volgende wijziging wat losser en zorge men. dat veranderingen gemakkelij- ker kunnen plaats hebben. Spreker bestrijdt de legerversterking na den oorlog, waarop reeds, nu wordt aange- stuurd en waarvoor reeds nu 8 millioen is uitgegeven. Ivan de Regeering niet wat meer doen om een eindje te makeii aan liet roemlooze bloedbad of een oonferentie van neutralen bijeen te roepen, welk college dan vredes- voorstellen kan doen. Wordt dit denkbeeld door andere Regeeringen niet gedeeld? De sociaal-demokraten hebben een te goed idee van de oorzaken van den oorlog om zicli er lang in te verdiepen wie er pre- cies aanleiding toe (heefl gegeven. Dil wil spreker wel zeggen: een algeheele verniie- tiging van het Duitsehe Iveizerrijk wenscht hij niet; dat zou hij de ondergang van een stuk bescbaving achten. Met den beer De Meester betreurl de heer Schaper de houding van een deel der pers,, met name wat dat vuile weekblad betreft, „De Toekomst" genaamd, aan het hoofd waarvan eeri stel professor en. van kwasi- welenschappelijken aanleg en die zich diep liebben te scbamen voor bun geschrijf. Mis- scbien wordt bun werk wel met Duitsehe Marken betaald. Dal de Regeering zoo is. opgetreden tegen liet dienstweigeringsmanifest, valt te betreu- ren. Het manifest oefent geen invloed. Er zijn van die halfzachte pacifisten, die nie- mand eras.tig neemt. Als ons land wordt aangevallen, zal het worden verdedigd. Spre ker sprak op een mobilisalieclubvergade- ring, waarin een anarchist zei: „Als ons land wordt aangevallen, en ze laten jut lie vrij, gaan jullie allemaal naar buis". Een grool deel der vergadering riep: „Neen, waaracbtig niet!" En toen zei de anar chist „Noudan niet!" (Daverend ge lach.) Spreker dringt er met kracht op aan, dat men eed einde make aan de volledige mobilisatie. Op het punt der economische maatrege len zij den Minister den raad gegeven: „pas bier niet toe den regel vanieder voor zich en God voor ons alien."" Dit is een zaak. die het geheele kabinet betreft. Ook de Minister-president heeft zijn aandaeht aan de zaak eener behoorlijke levensmidde- leiivoorzienlng te wijden. Daarbij tredeinen op legen de oorlogsbaaien. Men slelle maximum-prijzen. Het is Mi nister Treub's eeuwige verdienste, dat bij dal destijds dadelijk gedjaan heeft. Een ver- boid van uitvoer komt, wanneer het "te laat is, en de flout van den Minister van Land bouw is, dat hij onmiddellijk laat doorsche- meren, dat de grenzen wet weer open ko- raen. Dan helpt bet niet. Zoo worden de aardappelen vastgehouden, omdat er geen Minister is, die zegt, „maak je geen illusie; er komt geen aardappel de grenzen over; bedenk, dat we ze noodig liebben voor ons zelf." De Voorzitter: „Ik meen aan de stem van den spreker te bemerken, dal hij vermoeid ,isi De heer Sciiapeir: „Ik jdlank u, dat ge "t eiu- delijk ziet. Anders had ik weldra middjen in mijn rede moeten opbouden De vergadering wordt gesichorst. DE ALGEMEENE TOESTAND. Er zgn wel zonderlingn dingen gebeurd in Tweestroomeniand, in bet gebipd van Irak sehrijft het Alg. Hbl. E^nige dagen geleden kondigden de officieele En- gelsche berichten een groote overwinning aan, die door de troepen van generaal Townshend bij Ctesiphon was behaald Dertienhonderd gevargenen werden ge maakthet gevecht moet wel zeer bevig zijn geweest, daar 2500 Eugelsehen gewond werden. Het aantal dooden kon nog niet woiden opgegeven. De Turken trokken terug op Diala, 10 K.M. afstand van Bagdad. Uit de bijzonderheden hleek verdi r, dat de troepen vaD generaal Townshend's divisie na het einde van het gevecht moesten terug- frekken naar de rivier, wijl zii gebrek had- den aan water. Maar uit de telegrammen leidden de Engelsche bladen af, dat daarna een nieuwe aanval op de Turken werd gedaan, met het gevolg, dat dezen naar Diala werden teruggedreven. En nu komt een officieel bericht uit Londen, dat generaal Townshend zijn troe pen heeft teruggetrokken naar een meer achterwaarts gelegen stelling, stroomaf- waarts, wijl bericht was ontvangen, dat de Turken versterkicgen hadden gekregen. De Turksehe berichten uit Irak geven een andere voorstelling van het gebeurde. Zij melden, dat de Engelschen op de vlucht werden geslagen, dat er in het Engelsche leger een paniek heerschte en dat een aan tal dooden en gewonden, benevens groote voorraden oorlogsbehoeften op het terrein van het gevecht achtergelaten werden. Klaarblijkelijk is de terugtocht van ge neraal Townshend te wijten aan een neder- laag in een nieuw gevecht. Nadat de Engel schen in de Turksehe stelliDgen bij Ctesiphon waren binnengedrongen, waarbij dan waar- schijnlijk de 1300 gevangenen werden ge maakt, waarover generaal Townshendspreekt, deden de Turken tegenaanvallen, voordat de Engelschen in staat waren geweest, zich in hunne pas veroverde stellingen te bevestigen. Het gevecht dat op 24 November gunstig voor de Engelschen was verioopen, werd den volgenden dag voortgezet en daarbij werden de troepen van geDeraai Townshend teruggeslagen zij moesten de genomen Turksehe stellingen opgeven en zich terug- trekken in een meer achterwaarts gelegen positie, stroomafwaarts. Terwijl het Duitsehe bericht melding maakt van de verovering van geheel Noord- Servie, wordt in het zuiden de strijd tegen de Bulgaren, die de toegangen naar het noorden afsluiten, voortgezet. Maar het voornaamste doel van dien strijd, de ver- eeniging van de Fransch-Engelsche troepen met het Servische leger, kan niet meer wor den bereikt, nu het Servische leger de Alba- neesche grens is overgetrokken. De Times" meldde reeds, dat dientengevolge de Fran- sche troepen aan de Tsjerna ook zijn terug getrokken het is niet bekend tot hoe ver. In Saloniki worden nog dagelijks troepen aangevoerd, en van Saloniki vertrekken zij dan naar de Servische grens, waar de En gelschen den rechtervleugel vormen der geallieerde troepenmacht, welker centrum bij Krivolatsj staat. Het is nog steeds niet bekend, of alle quaesties tusschen de geallieerden en Grie- kenland nu zijn geregeld. Het voornaamste punt, de verzekering, dat de geallieerde troepen, als zij uit Servie moeten terugtrek- ken, in geen geval zullen worden ontwapend en geinterneerd, is in elk geval vastgesteld. Maar naar luid van berichten uit Athene aan de „Voss. Ztgstelde de Entente nog drie andere eischen, welke Griekenland tot nog toe niet heeft willen inwilligen. Deze eischen zouden, volgens het Duitsehe blad zijn de overgave van den spoorweg van Saloniki naar Gbevgeli in Fransch-Engelsch bebeer tot na den oorlog het zenden van de in Saloniki saamge- trokken Grieksche troepen naar verschillende grensgedeelten het recbt van onderzoek van de Grieksche kusten en eilandeu door de vloten der geal lieerden, om vijandelijke duikbooten en hunue steuripunten op te sporen. In hoeverre deze mededeelingen juist zijn, is natuurlijk Diet na te gaan. Van Engelsche zijde worden berichten verspreid, wier juis'heid evenmin is te con- troleeren. Ter bescherming van de spoor- wegverbinding Belgrado— SofiaKonstan- tinopel zijn natuurlijk Duitsehe, Oostenrijk- sche, Bulgaarsche en Turksehe troepen op verschillende punten bijeengebracht. De „Times" meldt nu, dat Turksehe troepen ook verschillende punten in Bulgaarsch Thracie hebben bezet, voornamelijk Soeflli. Moestapba Pasja, Varna en Boergas. En nu voegt het City-blad daaraan toe, dat men in Bulgarije daarover ontstemd is, ook omdat. naar de Turksehe pers verklaarde, Duitsch'and beslist heeft,, dat Thracie weder aan Turkije moet komen. Heel waarschijnlijk is dit niet. Het is altoos gevaarlijk van den tegenstander aan te nemen, dat hij domheden zal doeD, en daarop berekeningen te maken. Wat meer kans van zekerheid heeft is het bericht, dat Duitsehe, Oostenrijksche en Bulgaarsche troepen zich versterken langs de Roemeensche grens, om den doortocht

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 1