f- *mh De krijpMrijven. in Provinciale Staten van Zeeland. Opgemerkt wordt, dat deze belasting zich bijzonder Ie«it tot opcentenheffing door de gemeenteii. Bij bet object zijn zij toch even- zeer gemoeid als bet rijk. Omtrent de vennoedelijke opbrengsL zijn slechts gissingen te maken. Volgens gege- vens voor eenige gemeenten kan worden geschat, dat op de 100 geboorte-aangiften tbans worden toegekend: bij 48 pCt. een voornaam, 40 pCt. twee, 10.5 pCt. drie, en 1.5 pCL vier of mieer voornamen. De belasting zal zeker invloed oefenen, dock in welke mate kan niet warden nage- gaan. Voorzichtighaidshalve stelt de Minis ter bij 70 o/o een voornaam, 25 °/o twee, 4 o/o drie en 1 o/0 vier of meer voornamen. Een nadere berekening brengt hem tot een raming van f 500.000. Wat de opoentenheffing betreft, is een- voudigheidshalve bepaatd, dat de gemeente van aangifte of inschrijving de opcenten kan lief fen. Door de gemeenten kunnen we- gens bijvoeging of verandering van voorna- meii of verlenging van den geslachLsnaam opcenten worden geheven tot een maximum van f 100. Tabak. Reuter seint ons uit Londea, dat tabak is toegevoegd aan de lijst van artikelen, weike naar Nederland mogen worden uit- gevoerd zonder geconsigneerd te zijn aan de Nederlandsche Oyerzee Trust-Maatschappij. (N. R. Crt.) Ilandelsovereenkomst tusschen de oorlogr oerenden Het. Hbld. verneemt uit Rotterdam Sedert een paar dagen zijn de groothandel- prijzen van koffie niet onbelangrijk lager, hetgeen hieraan wordt toegeschreven, dat uit Engeland zelf onze markten worden overstroorqd met offerten N. 0. T.-vrij, dus bestemd voor onze Oostelijke grenzen. Of dit moet worden toegeschreven aan den wensch van Engeland, om zich tegen klinkende; munt van groote voorraden te ontdoen, dan wel in een wijziging van politick, is natuurlijk niet uit te maken. Wel zou op dit laatste het feit kunnen wijzen, dat, naar het heet, reeds sedert ge- ruimen tijd onderhandeld zou worden over een wisseling van rubber en aniline. Dit zou geschieden door intermedial in Amerika, dat rubber aan Duitschlaud zou levereD, natuurlijk met goedkeuring van Engeland, dat anderg de zending zou kunnen tegen- houden. De aniline Zou dusgenaamd aan Amerika geleverd worden, doch in werkelijkheid naar Engeland gaan. Naar het beet, is deze transaetie nog niet tot stand gekomen door de hooge eischen van Duitschland. De offerte was, dat kwantitatief veel meer rubber dan analine zou worden afgestaan. maar aangezien Duitschland aanzieniijk meer ver- langde, is van de overeenkomst tot dusver niets gekomen. De toepassing van het uilvoerverbod van mens chen. De heer J. Mendels uit Amsterdam ver- lelde aan het „Hbl.", dat hij, op weg naar Duitschland, reeds met den trein in Nijme- gen was, toen de marechaussees de passcn kwamen nazien. De zijne was volkomen in orde, maartoch moest hij uitstappen. Hij mocht zijn reus niet vervolgen, omdat hij geen „bewijs van koopmansschap" bij zich had. Hetzelfde tot toof nog eenige andere hee- Jren. Ze moesten wecr terug pan pen of andcr bewijs te krijgen dat zij geen metaalbewer- kers of iets dergelijks zijn. Het „Hbl." noemt een dergelijke belem- merende verkeersbepaling hoogst onge- wenscht, vooral wanneer zij zuike onver- wachie gevolgen heeft voor argelooze rei- zigers. Maar men is nu gewaarschuwd. DE ALGEMEENE TOESTAND. De berichten uit Servie iuiden zeer ern- stig, schrijft het „Alg. Hbl." Terwijl hijna geheel Oud-Servie in handen der Duilsch- Oostenrijksche en Bulgaarsche t roe pen is, en de bewoners van dit gebied gevlucht zijn naar het bergland in het Nieuw-Servi&che gebied, naar de disiricten Mitrowitza en Prisjtina, kom I vandaar de mededeeling, dat er onlzettend geleden wordt; door deze opeenhooping van menschen is er honger- snood uitgebroken. Brood is niet meer te verkrijgen, zelfs tegen de hoogste prijzen. Ellende en gebrek heerschen atom. En de middelen ontbreken om deze ongelukkigen te hulp te kotm.en; de weg door Albanie is te lang ,en te gevaarlijk, en Montenegro is zelf afgesloten van de werekl, sedert de haven van Antivari door de Oostenrijkschc •pnderzeeers wordt geblokkeerd. In dit onherbergzame en arme deel van liet Land, waar nu reeds de diepste ellende beers eh t, took b et dappere Servische leger terug, en moet daar onherroepelijk te gronde gaan. Wat baat bet, of een groot gedeelte der legerbehoeften zijn gered, wan neer de mannen, die de kanonnen moeten bedienen, door den honger en door ziekten worden weggeraapt? Het is ondoenlijk voor dit leger, om den stoijd voort te zetten, wanneer niet op groote schaal levensmid- delen kunnen worden aangevoerd. En dit laatste is onmogelijk zoolang de spoorweg van Saloniki over Ueskjueb naar Mitro witza op versctoillende punten in handen desr Bulgaren is. En iiuniddels bebben de Centraal-Euro- peesche mogendheden het doel van bun in- val in Servie bereikt. De spoorweg van Bel- grado over Nisj naar Tsjaribrod is inhunne handen, en at kan die weg nog niet war den gebruikt, overal wordt gewerkt, om de noodige herstellingen te verrichten, de spo- ren der vernielingen, door de terugtrek- kende Servische troepen ondernomen, uit te wissclien. Binnen korten tijd zal die spoorweg hersteld en bruikbaar zijn, voor het doel, dat de Dnitsche staf er mee be- oogde. En langs den Donau worden nu reeds groote voorraden graan en mais naar Duitschland en Oostenrijk gevoerd. Uit Sofia wordt genield, dat de Duitsclie aan- koopsvereeniging vergunning kreeg voor het vervoer van 20.000 ton mais uit Bulgarije langs den Don.au, en dat ook andere granen zullen worden vervoerd. De „Ind. Rou- maine meldt, dat de met graan voor Duitschland en Oostenrijk geladen booten thans langs den Donau worden gesleept; de verzending zal in drie afdeelingen plaats bebben. Telkens. wanneer een convooi van de IJzeren Poort is teruggekeerd, zal een nieuw vertrekken. Het graan wordt ver- kocht volgens de regels door de centrale oommissie voor den aankoop vastgesteld. Wij wezen gisteren op de moeilijkheid, die in Griekenland gerezen is ten aanzien van de houding, die moet worden aangeno- men zoo de Entente-troepen uit Servie over de Grieksche grens worden teruggeslagen. De „Times" bespreekt de quaestie en zegt: De mogelijkheid van den terugtocht der troepen uit Servie op Grieksch gebied is in Griekenland overwogen en wordt met groote belangstelling in Griekenland besproken. Dragoemis, de Minister van i'inancien, zou bebben aangedrongen op interneering der troepen, die de grens overtrekken. En men zegt zelfs, dat Skoeloedis ongeveer dezelfde meening heeft. Het blad acht zulke berichten niet juisf. Het toe la ten der troepen van de geallieer- den in Griekenland en het recht om door dit land te trekken, kunnen geen betrekking bebben op een tocht in slechts een richling. De overeenkomst laat stilzwijgend ook den terugtocht in de andere richting toe. En de Servische troepen zijn daarin natuurlijk begrepen. De moeilijkheid, die de „Times" niet aanroert, is, wat de Grieksche regeering moet doen, wanneer de terugtrekkende Ser vische en geallieerde troepen bij hun terug tocht over de Grieksche grens worden acli- tervolgd door Bulgaarsche en Duitsch-Oos- tenrijksche troepen? De interneering en ontwapening zou aan de vervolging aan de Grieksche grens een einde maken. De ver gunning, om m Griekenland een scbuilplaats te vinden en straks weer uit Griekenland een aanval te doen op de tegenpartij, zou Griekenland beslist in den strijd betrekken; en evenzeer een poging, om de achtervol- gende troepen aan de grens tegen te houden. Nu zegt de Russische gezant te Athene wel, dat noch de geallieerden, noch de Ser- viers zich zullen laten interneeren of ont- wapenen in Griekenland. Maar daarmede is de quaestie nog niet opgelost. De „Times meent, dat het zoover niet komen zal. De Fransch-Engelsche troepen nemen voortdurend toe, en gaan voor uit, trekken niet terug. Zij hopen, in verband met bet Servische leger, in staat te zijn voldoenden tegenstand te kunnen bieden. Waarscbijnlijk, zegt het blad, zal de quaes tie der interneering niet behoeven te wor den gestetd. Maar inmiddels verwacht het blad, dat Griekenland duidelijke en besliste verkla- ringen zal afteggen, want de vage mededee- lingen die tot nu toe werden gedaan, zijn niet voldoende gebleken, om aannemelijk te zijn voor de Entente-mogendheden. De ontbinding van de Grieksche Kamer, die, naar de meening van de „Times", de partij van Venizelos in het nadeel stelt, tengevolge van de mobilisatie, waardoor vele kiezers hun stemrecht niet kunnen uitoefenen, geeft bet blad aanteiding tot de volgende opmerkingen: Koning Gonstantijn moet er rekening mede ho-uden, dat dit een zaak is. die niet hem alleen aangaat. Bij de overeenkomst van 1863, waarbij Engeland de Ionische eilanden aan Griekenland af- stond, waarborgden Frankrijk, Engeland en Rusland aan Griekenland een constitu- tioneele regeering- De ontbinding der Kamer en het uitschrijven van verkiezingen, ter wijl bet leger nog gemobiliseerd is, acht het blad niet in oveireenstemming met de Griek sche Gronidwet. In een strijd om den eer- bied voor gesloten overeenkomsten acht de Times" het wenschelijk, dat de Entente Griekenland herinnert, dat de nalevingdier Grondwet een meer dan academische wensch is van de drie mogendheden. Die belangstel ling heeft andere redenen, dan alleen van eigenbelang, wijl zij berust op geschreven overeenkomsten, die de territoriale bezittin- (gen van Griekenland .betreffen. Zij bedoelden de ontwikkeling der Grieksche nationale een- hcid te bevorderemen niet alleen de aspira- ties der Grieksche dynastie. En daarom km de Entente zich erop beroepen, in een oogen- blik nu haar sympathieke en edelmoedige hulp vergeten wordt, niet door Jhet Grieksclie volk, maar door hen, die in Griekenland de uiting van den nationalen wil pogen te onderdrukken. Van deze uiting is er slechts een stap te doen lot de, in Engeland terecht afgekeur- de uiting van Sir Edward Carson, dat er wel middelen zijn om Griekenland te dwin- gen zijn bondsplichten legenover Servie na te komen. De gevechtsberichten uit Frankrijk ma ken nog slechts melding van artillerievuur. Over den afloop van de gevechten om het Labyrinth tasten wij nog steeds in het duis- ter. Waarschijnlijk zal het wel zijn, dat de Duitschers, na hevigen stoijd, een drie- honderd meter loopgraaf aan de Franschen ontnomen hebbend, later weder daaruit verdreven zijn, zooals het Fransche bericht aangaf. Het Duitsche maakte alleen mel ding van de terreinwinst niet van het verlies. In elk geval is de geheele zaak van weinig beteekenis, wijl de algemeene toe- stand er niet door verandert. Op het Oostelijk gevechtsterrein hebben slechts in het Zuiden, bij Pogadsji, ernstige gevechten plaats gehad. De Duitsch-Oosten- rijksche troepen hebben de Russen daar over de Styr teruggeslagen; het Russische bericht erkent dat door de mededeeling, dat de vijand vooruitrukte tot een lijn Oostelijk van het dorp Pogadsji. In het Noorden hadden voorpostengevech- ten plaats bij Dunaburg; bij Smorgon, aan den spoorweg WilnaMinsk, werd een Rus sische aanval afgeslagen. Bij Riga, ten Noorden van het Kanger- meer, waren, volgens het Russische bericht, de Duitschers genoodzaakt vijf tot zes wer- sten terug te toekken. Over de verliezen, die de Serviers onder- finrte.- -/pit df Weener Zeit": dat de ont- ■in.img van het Servische leger voortgaat. De Serviers verloren aan gevangenen 54.500 man, aan kanonnen 478 stuks. Hun totaal verlies bedraagt meer dan de helft van het leger en van hun geschut. Deze cijfers zijn weinig in overeenstem ming met die van de „Daily Telegraph", welke van slechts 3000 dooden, gewonden en gevangenen spreekt. Het verschil is zoo groot, dat van vergissing aan een der beide zijdeai geen sprake kan zijn. En bij zulke verschillen in opgaveo is 't beste geen po ging te doen, om de waarheid te benaderen UITGEWEKENEN. Uit VLissmgen ameldl.men aan de N. R. Crt.: Er komen hier de laatste dagen weer ge- regeld veel personen uit het door de Duit schers bezette gebied in Noord-Frankrijk. Het zijn veelal oude lieden, vrouwen en kinderen, ook veel geestelijken. De toestand in Noord-Frankrijk wordt steeds meer on- boudbaar. Alios wordt uiierst duur en hier en daar moet bijna hongersnood heerschen. Zij die totaal onbemiddeld zijn moeten wel blijven, maar wie eenigjszins in de moge- lijkheid lis^ gaat naar Holland. De menschen worden te Vlissingen door het Fransche consulaat verder via Engeland naar Frank rijk gebolpen. Er worden in den eersten tijd veel dergelijke vluchtelingen verwacht. DUITSCH OFFICIER VEJROORDEELD. De rechtbank te H.asset t (Belgie) wees Dinsdag jl. vormis in de geruchtmakende zaak van de mishandeling van een Neder- landschen knaap, en veiroordeelde majoor Tolle, kommandant van het Duitsche iand- storm-bataljon te Maeseyck, tot 50 mark boete of 10 dagen hechtenis, wegens ge- pleegde mishandeling op het zoontje van de Maastoichtsche familie v. d. E. Verder vcroordeelde de rechtbank majoor Tolle tot een boete van 50 mark of 10 da gen hechtenis, wegens het mishandelen van den Belgischen douanier Krubben, en tot 100 mark boete of een maand hechtenis^ wegens het doen mishandelen door zijn sol- daten van den douanier Opdenakker. Beide douaniers waren afgerost, omdat zij zich tegen de mishandeling van den knaap hadden verzet. Het O. M. is, volgens de „N. Crt.", van dit vonnis in hooger beroep gegaan bij het gerechtshof te Brussel. INVOER VAN LEVFNSMIDDELEN IN DUITSCHLAND. De „Koln. Ztg." schrijft: De vrije vaari op den Servischen Donau heeft de hoop doen ontstaan, dat het ons spoedig zal mo- gelijk zijn groote voorraden metaal en vleesch, in de eerste plaats echter voiediirgs- middelen, uit bet Oo&ten te halen. A1 te groote verwachtingen dient men zich in dit opzichl echter niet te maken. Daaren tegen zal Roemenie, tengevolge van den militai- ren toestand, williger worden voergraan af te staan. Roemenie heeft reeds de donane- rechten van 100 gld. per waggon afgeschaft. De Roemeensche exporteurs komen hun goe- deren tlians tot de grensstations brengen, waar zij in Duitsche en Oostenrijksche wa- gens warden overgeladen. Daar echter voor- eerst van de naar de grens leidende Roe meensche spoorlijnen slechts de lijn Pa- lanka—Gymes open is, terwijl de andere door opeenhooping versperd zijn en het verkrijgen van waggons zeor moeilijk is, zal de uilvoer slechts langzaam kunnen geschie den. Dientengevolge is, wat den uitvoer betreft, in den eerstvolgenden tijd, praktisch gespro- ken, nog geen feitelijke verandering te con- stateeren. Er komen nog steeds vele klachten over de opstopping van goederen aan de grens, hoewel in den Laatsten tij i reeds groote hoe- veeliieden graan over de grens kwamen. Wij ontleenen aan de „N. R. Crt." de vol gende telegram men: SERVISCH GEVECHTSTERREIN. BER'LIJN, 16 Noveml>er. (Wolff.) Offi- cieel bericht nit het groote hoofdkwartier De vervolging wordt met kracht voortge- zet. Gisteren zijn meer dan 1000 Serviers gevangen genomen, 2 machine-geweren en 3 kanonnen buitgemaakt. WEENEN, 16 November. (Wolff.) Offi- cieel bericht uit het groote hoofdkwartier: Bij Gorazda (in Rosnie a.d. Drina bij de Montenegrijnsche grens) schermutselingen. In Servie schiet de vervolging overal op. Oostenrijiksch-Hongaarsche troepen hebben de stoeek van de Oewats, de Tsigorta Pla- nina en de hoogten van Janor bezel. Een Duitsche colonne van het leger van generaal Von Ivoevess heeft, aan weerszij- den van den weg Kraljewo—Nowi Bazar op- rukkend, Oestse (aan de Ibar) in bezit ge nomen. Meer Oostelijk oprukkende Oostenrijkscli- Hongaai-sche troepen hebben bij Babitsa den weg Rasjka (aan de Ibar)—Koersjoeatja overscbreden en de Servische verschansin- gen op den berg Loetsja (ten Oosten van Rahitsa) stormenderhand genomen. De be- zetting, bestaande uit 3 officieren en 110 man, benevens een machine-geweer, zijn in onze handen gevaUen. u Duitsche en Bulgaarsche divisies naderen van het Noorden en het Oosten het kruis- punt van wegen Koersjoemlija (aan de Top- litsa). WESTELIJK GEVECHTSTERREIN. BERLIJN, 16 November. (Wolff.) Offi- cieel bericht uit het groote hoofdkwartier: Drie pogingen, door de Franschen gedaan om ons de loopgiraaf ten N.-O. van Ecurie (welke wij den 14den hebben vermeeslerd) weer te ontnemen, zijn mislnkt. Op het overige front is niets van belang gebeurd, behalve artillerie- en anijngevechten in ver- scheidene sectoren. De herhaalde beschie- ting van Lens door de vijandelijke artille rie heeft in het tijdperk van 20 October tot 12 November 33 inwoners gedood en 55 ge- wond. Militaire schade is er niet door aan- gericht. LONDEN, 16 November. (Reuter.) Maar- schalk French maakt wederom alleen ge- wag van artillerie- en mijngevechten op het Brilsche front. Geen infanteriegevechten zijn geleverd. OOSTELIJK GEVECHTSTERREIN. BERLIJN, 16 November. (Wolff.) Offi- cieel bericht uit het groote hoofdkwartier: De toestand is op het geheele front on- veranderd gebleven. WEENEN, 16 November. (Wolff.) Offi- cieel legerbericlit: Niets nieuws. ST. PETERSBURG, 16 November. (P. T. A.) Officieel bericht van den generalen staf: Op het geheele front, van de streek van Riga tot de Pripet is gisteren niets van be lang gebeurd. In de streek van het dorp lzniny en Kriask, voor de overgangen van de Styr gelegen, duren de gevechten voort. ZUIDELIJK GEVECHTSTERREIN. WEENEN, 16 November. (Wolff.) Offi cieel bericht uit het groote hoofdkwartier: De Noordelijke sector der lioogvlakLe van Doberdo is ook gisteren het tooneel van een niterst hardnekkige worsteling geweest. Om i!e slellingen aan weerszijden van den Monte San Michele wordt dag en nacht gevoch- ten. Op de Noordelijke helling van dezen berg zijn de Italianen gisteren herha'aldelijk in onze lini.es doorgedrongen, doch in de avonduren is het ons gelukt den vijand bijna geheel weer te verdrijven. De gevechten van man tegen man duren ook in den sector van San Martino voort. Voor het bruggehoofd van Gorz hebben wij een vijandelijke aanval op de hoogte van Podgora afgeslagen. TEE NEUZEN, 17 Nov. 1915. Het weer bericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 765.7 Vlissingen. Laagste barometerstand 755.9 Memel. Verwachting tot den avond van 18 Nov. Zwakke tot matige winden aanvankelijk uit noordelijke richtingen, veranderlijke bewol- king, weinig of geen neerslag, waarschijnlijk nachtvorst, zelfde temperatuur overdag. De kommies der directe belastingen, A. Everhardus, is verplaatst van TerNeuzen naar Delfzijl. Naar men ons mededeelt, werd door den Belgischen consul alhier, den heer Van Cantfort, een telegram ontvangen van Ko- ning Albert van Belgie, houdende eenedank- betuiging op het hem jl. Maandag namens de hier aanwezige Belgen gezonden telegram van gelukwensching. PAARDEN- EN VEEMARKT. Ter gelegenheid van de heden alhier gehouden paarden- en veemarkt waren aan gevoerd 1 hengst, 12 paarden, 4 ossen, 81 koeien, 13 kalveren, 5 sehapen, 100 varkens. De uitgeloofde premien werden toege kend als volgt Voor den schoonsten dekhengst van miu- stens 5 jaar oud, 5, aan G. Dees te Zaamslag. Voor het schoonste ruinpaard van minstens 2 jaar oud, 4, aan H. deRegtte TerNeuzen. Voor het schoonste merriepaard, le premie f 5 en 2e premie f 2, aan J. Huijssen te Ter Neuzen. Voor het schoonste jongpaard, tusschen 1 en 2 jaar oud, le premie f 4, aan 0. Bossche te Westdorpe. Voor het schoonste veulen, beneden het jaar, j 4, aan J. Huijssen te TerNeuzen. Voor het grootste getal paarden, minstens 3 van een en denzelfden eigenaar, 4, aan J. Donze (bij loting). Voor de schoonste hit 4, aan A. de Kraker te Ter Neuzen. Voor den schoonsten spriugstier, minstens 1 j.aar oud, niet aanwezig. Voor het schoonste stuk rundvee (stieren uitgezonderd), ter markt gebracht uit de kantons H ulst en Ter Neuzen, le premie 4, aan H. Hartog te Ter Neuzen, 2e premie 2, aan A. Schelleman te Axel. Voor het schoonste stuk rundvee van buiten die kantons aangevoerd, niet aan wezig. Voor de beste baatgevende of kalfdragende koe, le premie f 5, aan A. Schelleman te Axel, 2e premie 2, aan R. de Baere te Axel. Voor de schoonste kalfdragende vaars, le premie 4, aan A. Schelleman te Axel en 2e premie 2, aan I. Leijnsen te Hoek. Voor het schoonste rund van 1 tot 3 jaar oud, zonder tanden, f 4, aan J. van Esbroeck te Ter Neuzeu. Voor het schoonste kalf van 1('t tot 1 jaar oud, 3, aan D. Ysebaert te TerNeuzen. Voor het vetste stuk rundvee (stieren uitgezonderd), 5, aan J. de Visser te Axel. Voor het grootste getal rundvee van een en denzelfden eigenaar 4, aan A. Schelle man te Axel. Voor het grootste getal sehapen (boven de 3 stuks) van een denzelfden eigenaar, 3, aan H. Bossche te Westdorpe. Voor bet grootste getal varkens, boven de 6 stuks, 2, aan J. de Meij te Zuid- dorpe. Voor het grootste getal varkens, boven de 25 stuks, f 5, aan H. Marsilje te Ter Neuzen. Aan den kooper van het g'rootst aantal ter markt aangevoerde paarden, niet toe gekend. Het bezoek aan de veemarkt leed heden ten zeerste onder het natte gure weer van den voormiddag. De aanvoer van paarden was niet groot, die van rundvee bevredigend, van varkens, vooral biggen, eenigszins ruim te noemen. Ondanks de hooge prijzen, maakten velen die dezer dagen huu gemest varken konden slachten gebruik van de gelegenheid om weer een krulstaart aan te schaffen, daar dit toch voor velen een zekeren spaarpot vertegenwoordigt. Een jaoht-iivontuur. Dezer dagen had een jager onder deze gemeeDte een wonderlrjk avontuur. Hij had een paar hazen noodig en begaf zich daartoe in het veld. Spoedig had hij een langoor binnen schot en neergeveld. Kort daarop volgde reeds een tweede en de jager daeht reeds zijn tocht te kunnen beeindigen, toen hleek, dat hij buiten eene kndde vit t-ns gerekend had. lie lanis*" a geschoten haas nl. was nog geviucht in een weide, waar een aantal varkens rond- liepen, en viel daar neer. Een der varkens ging er op af en nam als de best af- gerichte jachthond, den haas in den bek, doch verstond nog niet de kust van appor- teeren, waarom de jager, ook in de weide gekomen, het varken moest achtervolgen, om zijn haas in handen te krijgen. Aan dien wedloop begonnen nu ook de andere varkens mede te doen. Het eind van de historie was, dat meerdere varkens een deel van den haas, dien hun kameraad in den bek droeg, beet kregen, dat zij den haas uiteenrukten en ieder hun deel verorberden. De jager kon weer opnieuw gaan jagen. Fen samenloop van droevige omstandigheden. Te Sas van Gent doen verschillende geruchten de ronde, naar aanleiding van eenige sterfgevallen, binnen enkele dagen, in het //Hotel Rotterdam" aldaar voorge- komen, geruchten die ook hun weg reeds vonden naar de pers. In verband daar mede kunnen wij, op grond van betrouw- bare inlichtingen meededeelen, dat die sterf gevallen toevalliger wijzeongeveer gelijktijdig hebben plaats gehad, doch dat het overlijden is gevolgd na een op natuurlijke wjjze ziek worden der patienten, en dat aan geen bijzondere aanleiding daarvoor moet worden gedacht. De echtgenoote van den hotelhouder was licht ongesteld, de ziekte nam plotseling een ernstig verloop en de vrouw overleed in den leeftijd van 32 jaar. Met een dag verschil overleed in dat hotel ook een be- jaarde dienstbode, en gisteren ook een logeergast, die reeds meermalen ziek was geweest, en ook nu ongesteld was. Nog wil het toeval, dat ook de werkster van het hotel, reeds meermalen ziek geweest zjjnde, ook nu weer ongesteld is. Het samenvallen dier ongesteldheden is, naar het schijnt, oorzaak, dat het publiek aan een bijzondere oorzaak is gaan denken en er ook over spreekt, zooals in zulke omstan digheden dikwijls gebeurd. De Relgen, geboren hiss chen 1 Januari 1890 en 31 December 1896, worden opgeroepen. Het te Havre verschijnend Belgisch Staats- blad, bevat een Kon. besluit van 6 Nov. 11., waarbij de Belgen, geboren tusschen 1 Janu ari 1890 en 31 December 1896, die nog niet onder de wapens zijn, en die, op den datum van 31 October 1.1. verblijf hielden in een ander vreemd land, dan op het grondgebied van Frankrijk en van de Britsche eilanden, wordt te kennen gegeven, dat zij zich, voor de militieliehting van 1915, hebben te hou den aan de bepalingen om zich voor die licbtiDg te doen inschrijven, en zulks binnen de termijnen en de voorwaarden welke zullen vastgesteld worden door de Ministers van Oorlog en Binneulandsche Zaken. Versclienen is thans de lijst van de in de Najaarszitting der Provinciale Staten te be- liandelen zaken. Behalve de gewone ingefcomen stuk ken .en. de gebruikalijke mededeelingen van Gedep. Staten, komen daarop de volgende voorslel- len voor: Van Ged. Staten tot oprichLLng van een waters chap over de bedijkte gronden in de Oo&lerschelde, genaamd Hogerwaardpolder, en Lot vasts telling van een regiement voor dat water&chap. Van de heeren Dekker en Van de Putte in zake duurtetoeslag op de jaarwedden van Provinciate ambtenaren, met advies van Ged. Staten. Verder de volgende voorstellen van Ged. Staten: l ot verzending naar hun college van een actoes van het bestuur der „afdeeling Bres- kens van Volksonderwijs", om verlaging van de tarieven der Provinciale stoomhootdien- sten voor schoolreisjes. Tot oprichting van eene vaste berg- en werkplaats te tissingen ten belioeve van de s toomboo tdiens ten der Provincie. lot verklaring, dat geen bedenkingen be- slaan tegen de wij-zigingen aangebracht in bet regiement voor de schoolonderwijzers- weduwenbeurs in Zeeland. lot verkoop van grond langs. den weg van Hulst naar Walsoorden aan G. Dankaert te Hontenisse. Tot verteening van. een renteloos voorscliot aan de Spoorwegmaatschappij Zuid-Beveland voor den aanleg en de exploitatie van lo- caal-spoorwegen op Zuid-Beveland. Tot ondersteuning van een adres van het bestuur der vereeniging tot bevordering van het vreeindclingenverkeer in Walcheren te Middelburg, hetreffende de aansluiiting van Walcheren met het gnoote wegeimet. Tot afwijzing van het verzoek van het Dag. Bestuur van den Alg. Ned. Wielrijders- bond, om een afzonderlijk rijwielpad te doen aanleggen langs den weg van Ter Neuzen nana' Axel. Tot verteening van een subsidie ad 1000 voor 1916 aan de Provinciale Zeeuwsche vereeniging tot bestoijding der tuberculose. Tot afwijzing v.an het verzoek der oud- leden van het Boteroontrole-station in Zee- land, thans aangeslolen bij het Botercon- trole-station te Eindlroven, om een jaarlijk- sche subsidie van 100, ingaande met het jaar 1915. En ten slotte voorstellen tot wijzigingen der begrootingen der Provinciate ink.oms.ten en uilgaven voor 1915 en 1916. De voorstellen betreffende het waterschap bij de Oosterschetde, betoeffende het ver zoek van de afdeeling Breskens van Volks onderwijs en die betoeffende de wijzigingen der begrootingen, zijn nog niet in druk ver- schenen. De overige zijn reeds door ons vermeld, behalve dat betoeffende de duurte toeslag, hetwelk hieronder volgt: Duurtetoeslag. In de vergadering van 16 Juli jl. werd door den heer Dekker voorges.teld om aan de gehuwde ambtenaren van de Provincie, die een jaarwedde van de Provincie geaie- ten van met inbegrip van bijkomende voordeelen niet minder dan f 400 en niet meer dan 800, een toeslag te verlee- nen van een gulden per week, met eene verhooging van een gulden per maand voor f

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 2