Vleesch is kracht. Landbouwberichten. GEMEN60E BERICHTEW. Laatste Berichten. SURGEBLIJKEN STAMP. Ha^deisberichten. SSeuFS-noteering. Positie dm Stoonbschepen. foergd had, lion verlieten, omdat zij verder moesten, gaven zij hem den raad, gevolg te geven aan den aandrang van zijne paro- chianen, om, ter wille van zijn Lijfsbehoud, uit te wijiken. De troepen toch, die ha hen kwamen, stonden niet gunstig bekend. Na aandrang van verschillende zijden, gaf de priester daaraan gehioor, droeg de zorg voor kerk en pastorie op aan een tweet al be- jaarde kerkmeesters, kalme, bedaarde lie- den, die tliuis wenschten te blijven. Sedert werd de pastorie meermalen door Duitschers bezocht. Op zekeren morgen waren weer Duitsche troepen, die overnacht hadden, ver- trokken. De kerkmeesters keken in de pas torie een en ander na, toen een feldwebel terugkwam, om iets te zoeken, dat vermoe- delijk door een der officieren was achterge- laten. Zij hielpen hem zoeken en zoo kwa men zij in een kamer, waar nog een uit- Lokkend fleschje op tafel stond. Zij meen- den, dat die flesch de een of andere drank bevatte en noodlgden den feldwebel uit, a Is vergoeding voor zijne moeite, nog maar een verfrisschenden dronk te nemen. De feldwebel wilde daarvan wel gebruik maken, zette het fleschje aan den monden be- merkte dat het geen drank was, doch een fleschje ammoniak. Hij meende, dat de kerk meesters het voornemen hadden hem te ver- geven enschool hen a bout portautdood. Een droeve historie. Snelle berechting volgens oorlogsreclit althans zonder ver- hoor. Naar we vernamen, wordt oak sedert gezocht naar den pas.toor van Grammene, die mis-schien voor zijn vlucht dat vergif daar wel had gereed gezet? (Vermtoed wordt, dat het bewuste fleschje door een der Duit sche officieren was achtergelaten). Pastoor Vergaert even wel staat ook met een zwarte kool aangeteekend. Kan men'them tenkwade duiden, dat hij aan deze zijde van den 'grensdraad blijft? Er was. wel aanlaiding die vroeger reeds vermelde historie nog eens in herinnering te brengen, nu zoo velen den betrokken pries- tea- hier in zijn ambt zagen optreden. Eene collecte ten voordeele van de Bel gische militairen te velde bracht fr. 342 op. Door den BeLgis-cben consul is, namens alle Belgen, een telegram van gelukwen- sching gezonden aan Z. M. Albert, Koning der Belgen. Een piano-virtuoos. Blijkens aehterstaande advertentie zal de heer Hugo van Dalen, professor aan het eonservatoir te Berlijn, alhier op a.s. Donderdagavond eene uitvoering geven. De heer Van Dalen heeft, sedert de mobilisatie hem onder de wapens riep, en in onze omgeving bracht, reeds meerdere avonden georganiseerd, om deinwoners van Zeeuwsch- Vlaanderen van zijne kunst te doen ge- nieten. Zooals destijds onze correspondent schreef, oogstte hij te Axel veel bijval, wat ook het geval was te Hulst. Er ging een roep over zijne technische vaardigheid en muzikale kennis. Men kan er van ver- zekerd zijn, in hem een kunstenaar op de piano te ontcnoeten. Het is voor de lief- hebbers eene zeldzame gelegenheid, om een artist met de begaafdheden van dezen pro fessor te hooren. Zij zullen zeker de ge legenheid niet laten voorbijgaan, om met dezen heer nad^r kennis te maken. De haven van Breskens. Blijkens het voorloopig verslag der Tweede Kamer op de waterstaatsbegrooting werd gevraagd, waarom aan de haven van Bres kens zooveel geld wordt besteed. AXEL. 15 Nov. Voor de betrekking van onder- wijzeres aan de openbare lagere school alhier hebben zich 10 sollicitanten aan- gemeld. Die boerenstand. Bij het onderzoek van de Landbouw- begrooting in de Tweede Kamer-secties werd opgemerkt, dat aan geen stand in de maatsehappij zoo vele en zoo groote sub sidies worden gegeven als aan den boeren stand. Deze subsidies dateeren veelal van jaren her, toen het den landbouw slecht Thans behooren zij geleidelijk te vervailen. Ook werd aangevoerd, dat het toestaan van subsidie niet altijd het gevolg is ge- weest van sterken aandrang van belang- hebbenden, maar veeleer van de zucbt van ambtenaren om daardoor zoo veel mogelijk de organisatie van den landbouw te centra- liseeren, en invloed te oefenen op den gang van zaken. Men achtte dit. streven noch in het belang van de schatkist, noch in dat van den landbouw. Enkele leden zagen in het behoud van de, zij het verlaagde, subsidies, deze goede zijde, dat de belanghebbenden daardoor eenigermate worden bijeen gehouden. Vrij algemeen wenschte men, dat de Minister ten aanzien van elk subsidie zou nagaan, in hoever bet spoedig of geleidelijk kan worden verminderd. Kunstmeslstoffen. Verscheidene leden vroegen blijkens het afdeelirigsonder^oek over een suppl. Landbouwbegrooting 1915 (aanvoer en distribute van kunstineststoffen) of er voldoende reden bestaat om een zoo groot bedrag op de staatsbegrooting uit te trekken voor de kosten van aan- en verkoop van kunstmeststoffen en of die kosten niet kunnen gebracht worden ten laste van de land- bouwers zelve, die toch waarlijk wel in staat zijn die te betalen. Gevraagd werd, waarom voor de aan- schaffing van kunstmeststoffen niet meer gebruik gemaakt wordt van de landbouw- vereenigingen. KANTONGERECHT te TER NEUZEN. Zitting van 42 November 1915. 1'eroordeeld zijn: A. C. M., zonder beroep te Drie Scl. uwcn, tei zake van overireding der Drankwet, tot eene boete van f 5, subsidiair 4 dagen hechtenis met verbeurdverklaring en vernietiging der in beslag genomen sterken drank. E. v. L., herbergierster te Sas van Gent, ter zake van straatschenderij, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. E. d. W., koopman te Ter Neuzen en J. F. V., koopman te Axel, ter zake van een trekdier onbeheerd laten staan, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hechtenis voor iedere boete. F. C. W., winkelier te Zaamslag, ter zake van IJkwetovertreding, tot eene boete van /i,subs. 1 dag hecht. met verbeurdverklaring der maat. C. S., meubelmaker te St. Jansteen, ter zake als voren, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. M. d. H. en H. P., zonder beroep te Sluiskil, ter zake van het loopen over den spoorweg, ieder tot eene boete van 4, subs. 1 dag hecht. E. v. d. B.. werkman te Philippine, ter zake van overtreding der Visscherijwet, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. met verbeurdverklaring en hevei tot vernietiging der in beslag genomen aalfuiken. H. v. S., metselaar te Philippine, ter zake van overtreding der binnenvisscherij, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. met verbeurdverklariug van het in beslag genomen botnet. C. S., meubelmaker te St. Jansteen, ter zake van het niet voldoen aan een bevel van het Militair Gezag, tot eene boete van f 30, subs. 15 dagen hecht. C. K., J. M. K. en M. d'H., alien zonder beroep, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 15, subs. 10 dagen hecht. voor iedere boete. P. II., herbergier te Sas van Gent, ter zake van het muziek laten maken zonder vergunning, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. E. v. Li; C. S., arbeiders P. V., wagenmaker, alien te Sas van Gent en M. d. C., werkman aldaar, alien ter zake van .luid keels zingen en schreeuwen op de openbaren straat, ieder tot een boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. J. C. d. F., bootwerker; E. S. spoorwachter, beiden te Ter Neuzen L. A. V., arbeider te Axel J. R., koopman te Zaamslag, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. J. C. v. d. V., arbeider te Zaamslag, ter zake als voren tot een boete van 2, subs. 1 week tuchtschool. L. H. v. A., koopman te Axel, ter zake als voren, bij 3e herhaling tot drie dagen hecht. J. R.. knecht te Axel, ter zake van overtreding der Motor- en Rijwielwet, tot eene boete van 5, subs. 4 dagen hecht. D. F. v. C., landbouwer te Axel, ter zake van vee laten loopen op een anders land tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. P. C. d. P., voerman te Axel, ter zake van verier door een trekdier doen plaats hebben op noodeloos kwellende wijze, tot eene boete van 4, subs. 3 dagen hecht. F. J. I)., landbouwer te Philippine, ter zake van het niet voldoen aan een bevel van de Militaire Macht, tot eene boete van 20, subs. 10 dagen hecht. T. R., smid, en R. C., metselaar,beiden te Sas van Gent, ter zake van het loopen op eens anders land, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. C. A. E., zonder beroep te Ter Neuzen, tor zake van overtreding van het Motor- en Rijwiel Reglement, tot eene boete van 1 subs. 1 dag hecht. A. G. v. D., werkman te Ter Neuzen, ter zake van Leerplichtwetovertreding, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. S., arbeider aldaar, ter zake als voren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. L. S.A. R., arbeiders, beiden te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. D.J. d. F., arbeiders, beiden te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. M. A. H., zonder beroep te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. J. J. d, V„ zonder beroep te Westdorpe, ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. E. B., arbeider te Hoek, ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. C. v. d. V., arbeider te Zaamslag, ter zake van Leerplichtwetovertreding. tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. v. D.C. d. M.C. d. M., arbeiders te Zaamslag, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. L. O., arbeider te Ter Neuzen, ter zake van het fietsen zonder licht, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. C. v. L., koopman te Ter Neuzen, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. W. v. T., koopman te Ter Neuzen, ter zake van het fietsen zonder licht, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. L. E. student te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 2 dagen hecht. A. D. v. d. B., voermanS. J., commissionair J. S., huurkoetsier, alien te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. M. d. K., landbouwerskneeht te Zaamslag, ter zake van het fietsen zonder licht, tot eene boete van 1, subs. 1 week tuchtschool. W. A. S., arbeider te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 2 dagen hecht. J. L. B., knecht aldaar, ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 1 week tuchtschool. G. S., klerk te Sas van Gent, ter zake als voren, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. T. H., ingenieur te Sas van Gent, ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. A. A. v. d. V.P. D., arbeiders, beiden te Hoek, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. B. J. K., landbouwer te Hoek, ter zake als voren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. A. A. d. B., arbeider te Zuiddorpe, ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. T. d. S., fabrieksarbeider te Assenede, ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. P. R., koopman te Westdorpe, ter zake als voren, tot eene boete van f 1, subs. 1 week tuchtschool L. E. C., arbeider en C. P., koopman te Westdorpe, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. Vrijgesproken P. F. W., molenaar-A. C. P., cafehouderM. L. B., winkelierster, alien te West dorpe, ter zake van het niet behoorlijk schoon vegen van de straat en goot. Ttruggave aan de outers bevolen zonder toe- pas sing van straf in de zaken vanC. J. d. V., zonder beroep te Ter Neuzen en E. E. d. F., zonder beroep te Axel. Ongeval. Op de lijn Santpoorf^Haarlem is de ploegbaas die reeds 30 dienstjaren had, onder den trein geraakt en gedood. Iloogwater. Door de stortregens zijn zelfs in de prov. Utrecht aan de Vechtzijde vele weilanden onder water geloopen. In het interneerings kamp bij Zeist wordt thans jacht gemaakt op de vele ratten die daar aanwezig zijn. Een peleton gaat des nachts er op uit met stokken gewapend. In den Haag is onder groote belang- stelling der Belgische kolonie ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer F. Flechet, lid van de Belgische Kamer en burgemeester van Warsage. Ook de Belgische gezant was aanwezig. In de Sint-Leonarduskerk te 's Hertogenbosch is door drie Belgische geestelijken opgedragen een plechtige Ijjkdienst voor de gesneuvelde Belgische soldaten. 't Altaar was in rouwlloers in de kerk stood 'n katafalk opgesteld, gedekt met't Belgische wapen en de Belgische vlag. De geheele kerk was overvol met Belgische viuchtelmgen en gmnterueerde militairen. De plechtige dienst werd ook bijgewoond door den Belgischen consul, den heer J. J. Dony, en den vice-consul van Engeland, den heer Elias. Een Belgische geestelijke hield in het Fransch een predikatie, waarin hjj het onrecht striemde, Belgie aangedaan en den aanwezigen moed insprak voor de toekomst. Na de Mis liet het orgel de Braban9onne hooren. Een groot postkantoor. De plannen voor den bouw van het nieuwe post- en telegraafkantoor aan den gedempte Coolsingel te Rotterdam zjjn openhaar ge maakt. Het kolossale gebouw bevat drie verdiepingen met een 70 meter breede ge- vel. In het midden van den achlergevel is een groote binnenplaats ontworpen voor los- en laaaplaats van de postwagens. De begane grond is ten dienste der posterijen, de verdiepingen voor telegralie en teleloon met een aantal kamers en zalen en direc- teurs-woning. De zolder dient tot bergplaats voor archieven enz. Aan de grens. De Nederlandsche grenswacht heeft Zater- dag te Nieuweschans een beambte van een Duitschen trein wegens smokkelarjj van eetwaren gearresteerd en ter beschikking van de justitie te Winschoten gesteld. Spreken is zilver, zwijgen kosl goud! Door den burgemeester van Staphorst is Woensdag van de wed. J. M. aldaar al het vee in beslag genomen, omdat zij verzwe- geo had dat onder haav vee mond- en klauw- zeer heerschte. Aanspraak op schadeloosstelling is hier door verloren gegaan, terwijl zij vermoede- lijk ook strafrechtelijk vervolgd zal worden. Ass. C t. Op een hoed gaan zitien! In de stoomtram Helmond 's Bosch ontstond twist tusschen eenige personen, over de beschadiging van een hoed, waar- op een hunner bij origeluk was gaan zitten. Een gevecht was het gevolg. De spiegel- ruiten van het compartement braken; ook het licht werd vernield. Een der heeren werd een stuk van den vinger afgekueld, terwijl een andere eenige lichte kwetsuren opliep. Te Gemert werd door de rijkspolitie vaii 't gebeurde proces-verbaal opgemaakt. Hbl. De bliksem in een school geslagen. Woensdag is de bliksem geslagen in de openbare lagere school te Anna Jacoba- polder, onder schooltijd. Gelukkig is geen brand ontstaau en konden de leerlingen en het onderwijzend personeel, hoewel hevig geschrokken, ongedeerd het schoolgebouw verlaten. Een dubbele schoorsteen kwam naar be- neden, waardoor aan den voor- en achter- kant twee gaten in het dak ontstonden en ettelijke paonen, benevens een ijzeren dak- goot vernield werden. Enkele ruiten spron- gen stuk. De stukken steen vlogen tot op ruim 50 meter alstands van de school op de aangrenzende gebouwen. Een ernsiig aulo-ongeluk. Op den Leidschen straatweg, voorbij het viaduct, marcbeerde Donderdagmorgen een troep soldaten, met voile muziek voorop. Een lOjarig jongentje uit de Zadelstraat alhier, die naast de soldaten meeliep, hoorde, door de muziek, de signalen niet van een naderenden auto, met 't ongeluk- kig gevolg, dat de knaap onder de wielen terecht kwam. Met bellulp van den inzittenden heer en eenige soldaten werd de jongen, die in be- wusleloOiZen toesLand verkeerde, een nabij- zijnde woning hinnengedragen en daar voor loopig door een hospitaalsoldaal verbonden. Later is liij door den E. H. D. per auto afgehaald en naar 't Ziekenhuis vervoerd. (H. Crt.) Een gezeliige buurman. Donderdagnaclit, ongeveer lialftwee, heeft de bovenbewoner van perceel 74 Koningin Emmakade te 's Gravenhage, die daar pas een dag woonde, door 't openzelten van een waterkraan, den boel onder water lateen loo pen. De bencdeil bewonerzekere G., was op een dergelijke besproei'ing natuurlijk aller- minst gesteld en alarmeerde de politie. De bovenbewoner wenschte echter zijn deur niet te ontsluiten en liet het water kakn sLroomen. Op verzoek der politie is daarna door de Genieentewaterleiding de hoofd- kraan afgestoten. De benedenbewoner heeft veel schade ge- kregen aan zijn meubilair. Messenhclden te Boreulo. Te Borcuto liepen de sigarenmakers K., S. en L. beschonken en schreeuwende met blanke messen door de stad. De gemeente- veklwachter Kunst, die hen tot kalinte aan- maaiiide, werd door S.' inef een mes. in de borst gestoken, doch werd, dank zij zijn dikke uniformjas,, niet gewond. Daarna wil- tien de andere twee, K. en L., die hun messen aan een muur aan het slijpen wa- ren, den burgemeester en de politie te lijf. Ze werden gearresteerd. S. en L. zijn aan de justitie overgeteverd. De politie deelde flink klappen uit met de blanke sabel. Aan de grens. Eigenaardig gaat het zoo sehrijft de „N. R. Crt." met de margarine, die vervoerd zonder geleidebiljet in beslag wordt genoanen van de smokkelaars in En- schede en Lonneker. Deze margarine duizenden ponden wordt in wagons ver voerd buiten het in staat van beleg ver- klaarde gebied, d.i. tot buiten de gemeente Lonneker in de ric.liting van Hengelo en daar voor risico van de eigenaars neerge- legd, alwaar de rechthebbenden het hunne mogen terugnemen. Het ligt voor de hand, dat daar heel wat in verkeerde handen komt, omdat, wijl de eigenaars niet bekend zijn, de overheid nie- mand het eigendomsrecht kan betwisten. Woensdagavond gingen weer twee wagen- vrachten den Hengeloschen weg op, gevolgd door een aantal personen, die zeker bij het afladen hun slag hebben geslagen. Volgens publicatie van de burgemeeslers van Enschede en Lonneker werden Vrijdag weer verschillende partijen margarine tot buiten de gemeente vervoerd. IIi©r is de sergeant! VoLgend vermakelijk voorval deed zich in een onzer door militairen bezette stadjes voor: Twee officieren in een auto passeeren een sergeant. Deze vesrzuimt te salueeren, zoodat deauto stilhoudt. De sea'geant bemerkt onraad en gaat een nabijzijnde woning van een fami- lietid binnen, zonder dat de officieren liet geanerkt hebben. Een der officieren belt aan, maar aan een verkeerde woning, waar een aannemer woont. Een juffrouw komt voor en de officier vraagt, of een sergeant zoo jnist is binnen gekomen. De juffrouw ontkenL De officier persisteert. De juffrouw wordt kwaad en gooit de deur voor den neus van den offi cier dicht. De officier woedend; gaat de naast het huis getegen werkplaals binnen en vraagt aan een der knechten of liier een sergeant is. De knecht antwoordt be- vestigend. De officier: „Gaat hem dan eens, halen." De knedit gaat weg en komt terug met zijn sergeant, een timmermanswerkluig, hel- welk gebruikt wordt voor 't ineenzetlen van deuren. „Hier is de sergeant." Officier verdwijnt wanhopig. (Tijd). TWEEDE KAMER. De Minister van Kolonien, de heer Pleijte, zette heden zijn rede voort, tot beantwoording der verschillende sprekers omtrent de Djambi-concessie. Hij somt als groolste bezwaar tegen staatsexploitatie op, het vervoer en den verkoop van het product, welke moeilijk- heden ook het denkbeeld van den heer De Meester aankleven, het vormen van een afzonderlijke maatsehappij met den staat als grootste aandeelhouder. Tegenover de inderdaad machtige Konink- lijke petroleum maatsehappij dient waak- zaamheid te worden betraeht, doch niet ten nadeele van den staat. Gezanlschap in Bulgarije. Naar we vernemen zal de heer P. R. C. Melvil van Karnebeek, van het Nederland sche gezantschap te Parijs, eerlang met ver- leening van den titel van minister-resident belast worden met de functie van tijdelijk zaakgelastigde onzer regeering te Sofia. De bevredigingsconimissie. Nader wordt vernomen, dat in de jl. Vrijdag gehouden voltallige vergadering der bevredigiDgscommissie, de leden van alle partijen het eens zijn geworden omtrent de redactie van artikel 192 der Orondwet, betreffende het onderwijs. Verloven. Met het oog op de naderende St. Nicolaas- drukte en Nieuwjaarsdrukte op de postkan- toren zijn de kompagniescommaudanten ge- machtigd, aan al het landweerplichtig per soneel der posterijen verlof te verieenen van 2-7 December en van 30 Dec.-6 Januari. De aanvragen hiervoor moeten recht- streeks gericht worden tot den compagnies- eommandant. Dit bijzonder verlof komt niet in mindering van het gewone verlof. TER NEUZEN Huwelijks-aangiften, 12 Nov. Andries Nicolaas Hamelink, oud 26 j., jm. en Levina J anna de Smit, ond 23 j., jd. Iluwelijks-voltrekkingen. 11 Nov. Petrus Johannes Pleunis, oud 22 j., jm. en Sophia Maria Anna Kegels, oud 20 j., jd. Geboorten. 7 Nov. Leendert Cornelis, z. van Reinier Gerardus Wieland en van Anna Jozina Frederiksen. 10 Nov. Andre, z. van Alphonsius Roegiest en van Blondina de Vos. Gerard Johan, z. van Willem Huijbregt van Dort en van Cornelia Johanna Schot. 11 Nov. Jan, z. van Hendrik Stemmer en van Kornelia Danhof. Maria, d. van Reinier Dees en van Pieternella de Jonge. 13 Nov. Johanna Jozina Pieternella, d. van Antonie Verhulst en van Jacoba Elisabeth Riemens. Overlijden. 10 Nov. Jacobus Versluijs, oud 79 j echtg. van Johanna de Smit. 11 Nov. Maria de Klerk, oud 77 j., wed. van Cornelis Baak. Hulst, 15 Nov. 1915. Middenprijs per 100 KG. Tarwe 13,a/13,50; Rogge (nieuwe) 12,— a /13,—Wintergerst 14a f 14,50, Zomergerst /13,50 a 14, Haver 43,— a 43,50, Erwten 29,— a 30,50, Witteboonen 29,— a /30,—Bruine boonen 27,a J 27,75, Duivenboonen 19,a 20,—, Paardenboonen 17,a 18,Boekweit Lijnzaad 31,— a 33,Aardappela 2,50 a 3, Koolzaad per zak van 106 liters a Boter per kilo 1,25. Eieren per 26 stuks 2,20. Ter weekmarkt waren aangevoerd 18 stuks rund- vee, 26 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 13 stuks rundvee, 20 varkens. Rotterdam, 15 November. Gvaanmarkt. Op de buitenl. markten gaat Tarwe op en neer. In ons land blijven de prijzen stationnair en gaat er niet veel om Rogge prijshoudend, maar zonder zaken. Gerst weinig verauderd met koopers voor dadelijk als op latere levering. Mais kalm met nogal vraag. Haver prjjshoudend. Rijst en Boekweit blijven op prijs. In Lijn- en Koolzaad gaat het al dobberend met veel vraag en weinig voorraad. Raap- en Ljjnolie blijven onveranderd. Buitenl. Granen. Rogge per 2100 kilo La Plata 305 Western 2e soort 305 Gerst Voedersoorten 238 Zware Galifor- nische f 300 Mais Amerik. mixed 215 a 230La Plata /210; Mixed Java 215 Afwijkende Mais f 190 a f 200 per 2000 kilo; Boekweit 320 per 2100 kiloHaver 12,25 per 100 kilo. Dinsdag a.s. verkoop alhier bij inschrgviDg door het comite van graanhandelaren namens de Regeering van circa 500 ton gezonde Amerik. "Voedergerst en 650 ton gezonde Amerik. Rogge Western 2 liggende alhier. Meelp:ijz<m. I afwaebtiug de veiling. Binnenl. Granen. Tarwe vanaf 12,— a 12,75 a 13,Rogge niet getoond Gerst Winter 14,— a 15,Zomer- /13,50 Chevalier 15,a 15,50; Haver 13,25 a /14, per 100 kilo. Witte Boonen 23,50Bruine Boonen 21,— a 23,Kookerwten 20, a 22,per hectol. Veemarkt. Runderprijzen 88 a 102 Ossen 86 a 100 Stieren 80 a 96 Kalveren 90 a 100; Schapen 70 a 80; Varkens 82 a 94 licht soort 68 a 70 cent per kilo. Melkkoeien 195 a f 320 Kalfkoeien 215 a 360 Stieren 130 a 290; Vaarzen 150 a f 210 Pinken 95 a 130 Graskalveren 40 a 80 Vette kalveren /65 a 90 Fokkalveren 20 a 30 Nuchtere /12 a 16 Biggen 14,a 21,Slachtpaarden 90 a 150 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe en dito Geldersche 3,a f 3,25 Zeeuwsche eigenheimers 2,50 a 2,80 Bravo's 3,— a 3,25 Brielsche Kralen 3,— a 3,25 Red Stars 2,50 Poters 2,20 a 2,50 per mud. Boterprijzen in vaten 60 a 64; Stukken van 1/s kilo 80 a 85 cents. Zoetemelksche Kaas 50 a 58 per 50 kilo. Leidsche Kaas le 45 a 47 2e f 42 a 44 per 50 kilo. Eieren 9,50 a 10,25Deventer 10,per 100 stuks. Ajuin 7,a 8,50 per 50 kilo. Vlas. Blauw Holl. 4,a 5,50 Groningsch eu Holl. geel 4,75 a 5, Zeeuwsch wit 4,per steen. Lgnzaad 38,a 42, Koolzaad. Geen noteering. Kanariezaad 31,a 34,per 100 kilo. Karwijzaad 28,75 a 29,25 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 14,10 en per kan 9 a 10 cents. Java-koffie in balen gewone soorten 56 en beste Santos 55 cents per halve kilo. Beetwortel-suiker 19,a 19,50. Ter Amsterd. Beurze was de Amerik. afd. voor industrieele soorten in vaste stemming, terwijl de verkoop bevredigend was. Spoor- wegshares beter in prp3. Mijnen zeer stil. In petroleum-waarden ging weinig om. De stemming was iets beter. Rubbers ver laten evenals Tabak. Marine-waarden willig. Ook binnenl. scheepvaart aand. wat beter. Nationle Staatsfondsen prijs houdend en iets hooger. Russen fiauw. Prolongatie 33/4 a 4 °/0. Wisselkoers Londen 11,0311,13. BerlijnHamburg 47,8248,32. Parijs 39,57—40.07. Zwitserland 44,35 —44,85. De nieuwe 5 Fransche Oorlogsleening is vrij van belasting en niet voor 1931 af- losbaar. Axel, 13 Oct. Veilingseieren V. P. N. 9,per 100 stuks. Aanvoer 1000 stuks. Hulst, 15 Nov. Veilingseieren V. P. N. 9,15 per 100 stuks. Aanvoer 1200 stuks. Maar als gij veel vleesch eet, dient gij op uvc nieren te letlen. Vleesch is een ander woord voor kracht. Sommige vleeschetende volken zijn de beste en flinkste strijders ter wereld, maar er is even goed kracht in ander voedsel. De Japanner voedt zich met rijst, de ltali- aan met macaroni en groenten, de Schot met meelspijzen. Want hoewel vleesch een hoog voedingsgehalte bezit, maakt het spoediger urinezuur. En het is lichaams- beweging, die verhindert dat dit vergift zich verzamelt en rugpijn, rheumatiek, jicht, zenuwpijnen, niergruis en -steen, waterzucht, verharding der aderen en nihi!- ontsteking veroorzaakt. Twee ol drie malen per dag vleesch eten zal u schaden, als gij niet voldoende lichaamsoefening neemt, want vleesch maakt urinezuur en urinezilur veroorzaakt nierkwalen, rheumatiek en zenuwaandoe- ningen. Dit is de reden, dat zooveel vleesch- eters, die hun werk binnenshuis hebben, door rugpijn, vreemde pijnen, duizeligheid, hoofdpijn en waterstoornissen geplaagd worden en blijven vermageren, zenuw- achtiger en moedeloozer worden. Zulke menschen dienen minder vleesch te eten, overwerk en zorgen te vermijden, te zorgen voor voldoende lichaamsoefening en slaap, in ruime mate water of melk te drinken, en hun nieren te hulp te komeu met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel werkt rechtstreeks op de nieren en helpt haar om de nier- onzuiverheden af te voeren. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de wed. A. v. Overbeeke—Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Eischtdeechte Foster's Rugpjjn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien - is van neveastaand han- delsmerk. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 12 Nov. tot en met 14 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 43 binnen- vaartuigen op- en 38 afgeschutlangs de Middensluizen 20 op- en 7 afgeschut en langs de Westsluizen 8 opgeschut. s.s. ELISABETH in lossing te Aalborg. s s. HELENA in lossing te Rosario. s.s. MAGDALENA vertrok 14 dezer van Rotterdam naar Barry, s.s. CORNELIS in lading te Rosario voor Rotterdam. ■oi

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3