sen Wood- sii Wilis, 0rgel-en Pianohandel „De Volharding", VAN DALENy ADVERTENTIEN. Na afloop BAL. Wat te doen wanneer men zwak is Hoogwatergetij te Ter Neuzen Dankbetuiging. Muziek- en Tooneeluitvoering der Symphonie op Maandag 29 Novemljer a. s. TE HUUR Noordstraat 30, Ter Neuzen. herstellen van Muziekinstrumenten, Schoonmaken van Orgels, Beharen van Strijkstokken. Snaren opzetten. Aanleg en herstellen van Electrische Schelleiding en Hnistelefoon. CORRESPONDENT! E. Positie der Stoomschepen. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 11 November 3.54 4.19 Vrijdag 12 4.46 5.14 Zaterdag 13 5.45 6.20 Zondag 14 v 6.57 7.39 Maandag 15 n 8.21 9.1 Dinsdag 16 u 9.41 10.14 Woersdag 17 10.46 11.12 Geregelde levering van elk dengdelijk fabrikaat, in prijzen van tot /'BOO. Penig adres voor het ook van Cithers en Harmonica's. TE VENSs Overal te ontbieden. 3500; te verhoogen de posten: dienstrei- zen 50, aandael van de gemeente in de kwade posten .op de rijksbelastingen voor zooveel de gemeenteopcenten belreft 30, subsidie aan de Alg. Ned. vereeniging Het Groene Kruis f 5, onderhoud van openbare •gebouwen, torens, klokken, uur- en speel- werken 750; te venminderen de volgende posten: kos- ten van uitreiking van aanslagbiljetten 5, kosten voor het nemen van noodzakelijke poiitinmantregeten 30, Kamersi van Arbeid 50. Naar aanleiding van laatstgenoemden post deelt de Voorzitter made, dat dit jaar, we- gens de tijdsomstandigheden, geen verkie- zing voor de Kamer van Arbeid zal worden gehouden. HeL voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 7. Aangaan geldleening. De Voorzitter stelt voor, Burgemeester en Wethouiders te machtigen tot liet aangaan eener geldleening van ten hoogste 4250, tegen eene rente van ten hoogste 5 procent, tot dekking der kosten van aanschaffing van het nieuwe torenuurwerk en het aankoopen eener motorbrandspuit. Met algemeene stemmen wordt de ge- vraagde machtiging verleend. 8. Verzoek M. de Jongh orn eervol ont- slag als onderwijzeres. Naar aanleiding van een adres van M. de Jon°h, onderwijzeres aan de openbare school, waarin zij verzoekt haar tegen 1 Januari a.s. eervol ontslag te verleenen, st'el- len Burgemeesler en Wethouders voor, dit verzoek in te willigen. Met algemeene stemmen wordt aldns be- .sloten. De Voorzitter deelt mede, dat bereids eene oproeping van solliciLanten is geschied en zich reeds sollicitanten hebben aangemeld. 9. Verzoek van C. T. Dieleman, orn eer vol ontslag als onderwijzer bij het her- haliugsonderwijs. Naar aanleiding van een adres van C. T. Dieleman, waarin deze verzoekt, hem met ingang van 1 November 1915 eervol ontslag te verleenen als. onderwijzer bij het her- halingsonderwijs aan de openbare lagere school, stellen Burgemeesler en Wethouders voor, het gevraagde eervol ontslag te ver leenen, te rekenen van af 1 November 11. In de waarneming der functie is inmiddels door hun college voorzien. Het voorstel wordt aangenomen met al gemeene stemmen. 19. Verzoekschrift van (le Zeeuwsch- Vlaamsehe Tramwegmaalschappij om levering van gas. De Voorzitter deelt mede, dat reeds eeni- gen tijd door Burgemeester en Wethouders onderhandelingen zijn gevoerd met de Zeeuw&ch-Vlaamsche Tramwegmaatschappij te Ter Neuzen, voor levering van gas. ten behoeve van hare gebouwen en insitallatie te Axel. Door het bijzondere van dit geval, wordt die aanvraag in den raad ter spruke gebracht, opdat aan Burgemeester en Wet houders niet zou kunnen worden verweten, •eigenm.achtig gehandeld te hebben. Het college h.eeft zich namelijk over die aanvraag ernstig beraden, daar zij meende ©r zoo m.aar niet op te kunnen ingaan, aan- gezien het v.oor lien niet vastsLond, dat die levering, in verband met de buizenleiding, die er voor moet aangelegd worden, voor de gemeente rendabel zou zijn. Na verscliillenide onderhandelingen zijn Burgeineester en WeLhouders het nu met de Tramwegmaatschappij eens geworden over eene overeenkomst waarvan liel concepLhier aanwezig is. en dat ook door de gascommis sie wordt goedgckeurd. In die overeenkomst wordt bepaald, dat de Zeeuwsch-Vlaamische Tramwegmaatschap pij voor hare rekening, van af de brug aan den Kinderdij.k de buizenleiding naar haar terrein aan de Drie Schouwen zelf zal leg- gen, dat zij eene maand na .de voltooiing aan de gemeente zal overbandigen eene opgaaf der kosten van het aanschaffen, leggen en opslellen. Het einidcijfar dier rekening zal, nadat 'deze door het gemeentebestuur is goedgekeurd, worden beschouwd als dat der kosten van aanleg. Dat bedrag zal dienen als basis, wannaer de gemeente die buizen leiding geheel of gedeeltelijk voor hare rekening zou willen overnemen, terwijl bet alsdan met 2 procent wordt verminderd voor elk vol jaar na den aanleg verioopen. Voorls wordl bepaald, dat de gemeenle geen andere buizenleiding in den weg mag leggen, wat billijk i.s, omdat, als de gemeente daar voor het leveren van gas eene andere buizenlei ding ging leggen, de tramwegmaatschappij met de hare zou blijven zitten. Het wordt dus eene gewone gaslevering, waarbij aan de tramwegmaatschappij in re kening zal worden gebracht den prijs die aan den meesL begunstigden afnemer voor een zoo groot quantmn wordl berekend. Die prijs zal, naar spreker mededeelt, zijn, den prijs, die de particulieren voor hun lichtgas betalen. Met algemeene stemmen worden Burge meesler en Wethouders gemachtigd, de voor- gestelde overeenkomst te sluiten. 11. Verzoekschrift tot in trekking van het raadsbesluit dd. 5 Oeloher 1915, tot verliooging van don gasprijs. Ingeko,m.en is een adres van de wed. Fer ment en 66 anderen, alien gebrnikers. van muntgas., .die, uit het verslag der vorige raadszitting vernoimen hebbende, dat met ingang van 1 Januari a.s, de gasprijs met 1 cent per kubiieke meter wordt verhoogd, hierbij mededeelen, d^t zij, wanneer dat raadsbesluil wordt gehandhaafd, genood- zaakt zullen zijn, met bet gebruik van gas op te bouden en hun meter en leiding te laten wegneanen. Het leven is, toch al zoo durn- en nu zouden, door het verhoogen van den gasprijs, hunne uitgaven onnoodig worden verzwaard, want, volgens het zeg- gen van een der wethouders, is het gas hier al duur genoeg. Adressanten verzoeken dus beleefd, de verhooiging van den gasprijs in te trekken en den o.uden prijs. te handhaven, da;ir zij anders hun toevlucht weder lot petroleum zullen moeten nemen. De Voorzitter geeft te kennen, dat het standpunt van Burgemeester en Wethou ders ten opzichte van deze zaalc bekend is, en zij daanom dienaangaande geen voorstel do,en, de bes.liissing aan den raad latende. De heer Dieleman vraagt, hoeveel de prijs is verhoogd. De Voorzitter: Algeaneen met 1 cent per kubieke meter. De .gascommissie stelt voor, het gen,omen besluit te handhaven en er alleen op terug te komen, aLs de prijs der kolen weer verl aging toelaat. De heer Dieleman kan zich met dat voor stel vereenigen; het is toch een algemeene gewoonte, dat, als de prijs der grondsloffen vermeerderd, ook hetgean geprodjuceerd wordt, in prijs verhioo.gt; bij iedere fabri- kant is dat zoo. Blijkt met 1 Januari a.s., dat de kolen in prijs gedaald zijn, dan kan er nog altijd op het besluit worden terug- gekomen, dan kunnen wij den ouden prijs weer vol,gen. De Voorzitter wij.sl er op, dat ook op de belangen der fabriek het oog moet worden gehouden. De lieer Dieleman merkt op, dat de men- schen de petroleum tegenwoordig toch oo,k niet voor niets krijgen; gebruikten zij nog petroleum, dan zouden ze nu ook meer moeten betalen. De heer Ivruijisse .acht het verkeerd, om op een pas genoimen besluil terug te komen. Hij heeft er zich de vorige vergadering tegen verklaard, om lot verhooging over te gaan, en staat nog op h-etzelfde standpunt. De nienschen worden nu door de dure levens^ omslandigheden toch al gedrnkt. Hij wij si er op, hoe te Middelburg een besluit geno- men werd, om voor de menschen, die niet in den hoofdelijiken omslag zijn aangeslagen en zij die in de eens.be of tweede Masse aan geslagen zijn, gasooikas tegen verminderden prijs verkrijghaar te stellen. Als men daar- op let, raakt het hier genomen besluit kant noch wal. En dan, wat beteekent het be drag, dat de verhooging van den gasprijs zal opleveren, op onze geheele begrooting? Wat zal er gebeuren, als men bij de munt- gasgebruikers het geld gaat ophalen en er moet bijgepast worden, men mag het dan wel eiken dag, of zeker elke week gaan op halen, in plaats van eens per maand. Wat zal er van komen, als de fitter bij verschil- len.de menschen komt en naar gelang het bedrag, dat er aan halve stuivers of dub- beltjes. in ,de meters gevonden wordt, moet zeggen: nu moet je nog 50 cent of 75 cent bijpassen. Gaat er maar eens aan beginnen om zulke bedragen midden in den winter van een arbeidersgezin Los te krijgen. Dal zal onmogelijk te innen zijn, het zal aanlei ding geven tot last en strijd. En als er A gezegd wordt, moet men ook B zeggen, wan neer de menschen onmachtig of onwillig zijn om te betalen, moeten dan ook de lei ding en de lampan enz. weggenomen wor den, waardoor het gebruik vanzelf verrnin- dert. De heer Dieleman vraagt, of het niet mo- gel ijk zou zijn ,oim voor de mindere men schen reductie toe te staan. De Voorzitter kan zicli geheel vereenigen met het betoog van den heer Kruijs.se. Door de Lijdsoimislandigheden worden toch al veel menschen getroffen, die niet weten van den eenen dag ,aan den anderen te komen. Er zijn tegenwioordig zeker menschen, ook werlc- meiisclien, die door de tijdsomstandigheden verdtenen, veel verdienen, maar er zijn ook vele anderen, niet alleen werkmenselien, die daarvan niet profiitearen, die integendeel alles wat ze noodig hebben duur der moeten be talen, omdat er bijna geen artikel is,, o,f het is opgeslagen. Die menschen worden door eergevoel weerhouden om naar Armbes.luur of Steun-comite te gaan, maar leiden daar- door een zeer kommervol ieven. Hij ge- voelt er ook voor, om. ,aa.n zekere categorien reductie te verleenen. De. heer Dieleman verklaart, dat er ge- sproken is over verhooging van den .gasprijs, omdat de gemeente zooveel moet bijdragen, door de istijging van den prijs, der kolen. Met het oog op de muntgasverbruikers, heeft de commissie voor de begrooting geaarzeld, verhooging voor te stellen, maar als die niet worden verhoogd, zit je weer met de andere. De Voorzitter meent, dat er meer reden voor geweest zoude zijn, wanneer de fa briek eens een 20 jaren bestaan had, wan neer de prijs reeds lager was geweest. Er zijn nu reeds menschen, die voornemens waren gas te n-eimen, maar die, tengevolge het genomen besluit, daarvan zijn afgezieu. De beer Ivruijsse bevestigt dit; men wilde hier een zagerij oprichten en voor kraclit gas nemen van de gemeente. Nu is de aan vraag ingetrokken, omdat men voor het bedrijf niet afhankelijk wil zijn van de wil- lekeurige besluiten van den gemeenteraad. Er zal nu zuiggas worden gebruikt. Spreker wijist er nog op, dat er nu voor het Bur- gerlijk Armbestuur weer 4500 aan sub- sidie is toegestaan. Dat bedrag komt aan een zeker deel der ingezetenen ten goede. Spreker vraagt, ,of het nu zoo erg zal zijn, dat de gemeente op een andere wijze eens een bedrag van f 1000 besteedde ten be hoeve van ingezetenen, die al zitten ze er krap voor, toch nimmer naar het Armbe stuur komen. Wa.ar voor eerstbedoelde ca- tegorie jaarlijks, een zoo grool bedrag wordt besteed, lis er toch niets tegen, dat ook voor de tweede categoric, die niet ondersteund wordt, ook eens wat gedaan wordt. Hij acht het in het belang der gemeente, om het genomen besluit in te trekken en niet over te gaan tot verhooging van den gas,prij.s, Hij is daarvan zoo, overtuigd, dat hij in dit gev.al over zijn bezwaar, om op genomen besluiten terug te komen, heenstapt, en voor- Sitelt, zulks in dit geval te doen, en den ouden prijs te handhavem. De heer Dieleman vraagt, of d;it dan niet alleen zou kunnen voor het muntgas, De heer Kmijs.se wijst er op, dat ze dan allemaal muntgas zullen nemen. Hij wijst er verder op, dat, als de aangenomen ver hooging stand houidt, de gasprijs te Hulst I1/2 cent per kuhieke meter goedkooper zal zijn. Wanneer de gas,prijs hier 5 cent ware, zou er minder tegen verhooging te zeggen zijn, nu men toch al een abnormaal hoog tairief heeft, is het zeer onraadzaam. Er zijn nu oak kolen aangeschaft, die f 3 voordee- liger komen. De heer D.ieleanan zou er, als de kolen bij het begin van 1915 niet duurder zijn dan in den aanvang van 1914, niet voor zijn, de verhooging door te laten gaan. De heer De Feijter meent, dat men dit met 1 Januari aanstaande kan nagaan; het zou hem spijten, dat de aangenomen verhooging weer werd ingetrokken; voor de muntgasr verbruikers noemt hij dit wat anders. De Voorzitter meent, dat inmiddels zou kunnen worden overwogen, of er aanleiding kan zijn, am, evenals in Middelburg, voor zekere categorien der ingezetenen voordee- liger voorwaarden te stellen. De heer Dieleman voelt daar ook wel wat voor, want anders zou het kunnen voorko- mien, dat er van menschen, die naar het Armhesluur komen, meer voor licht zou gevraagd wordeu en dat zij, met het oog daarop, eene verhoogde s,teun-nitkeering zou den vragen. De Voorzitter stent dat toe; het zou kun nen gebeuren, dat, .als, men bij sommige muntgas verbruikers zou vragen om bij te storten, zij zouden verzoeken om> dat bedrag maar aan heL Armbestuur te vragen, daar zij het zelf niet hebben. De heer Dieleman vraagt, of de beslis- sing nog niet eeins sou kunnen worden aan- gehouden. De heer De Feijter wcnscht het voorstel der gas,commissie, om het verzoek af te wijzen, in stemming te zien gebracht. De liccr Ivruijsse stelt voor, het besluit tot verhooging van den gasprijs in te trek ken. De heer Lamailre sleunt dit. Aa-ngezien liet voorstel onvoldoende wordt gesteund, vervalt dit. Het vooirstel der gascommissie, om het verzoek af te wijzen, wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Voor stemmen de heeren De Feijter, Wolfert, F. Dekker en Dieleman; tegen stemmen de heerenKruijsse en Lamaitre. De heer Dieleman maakt het voorbehoud, dat de prijs zal verminderen als de kolen- prijs weer lager is. De Voorzitter merkt op, dat er dan in elk geval weer e,en an,der voorstel moet komen. 12. Verzoek boekhoudar der gemeeiileiijke gasfabriek om verhooging van jaar- wedde. Ingekomen is een schrijven van P. de Putter, boekhouder der gemeentelijke gas- fabriek, welke daarin mededeelt, dat hij voor het lidmaatsehap der vereeniging van lot zeker lie i dss lei ling verplichte amblenaren eene jaarlijksche oontributie zal moeten be talen van 15, en zijn salaris van 150 daardoor feitelijlk maar 135 bedraagt. Hij wijst er op, dat, volgens zijne instructie, het kantoor per jaar in een rond cijfer 1500 uren moet geopend zijn, zoodat hij dus per uur 9 cent krijgt. Hij verzoekt, in verband daarmede, zijne jaarwedde te verhoogen tot 250. De Voorzitter deelt mede, dal Burgemees ter en Wethouders en de gascommissie voor- stellen op liet verzoek afwijzend te beschik- lcen, doch van gemeenlewege te vergoeden het bedrag, dat de boekhouder meer moet betalen wegens verhooging van zijne zeker- heidss telling. De heer Dieleman merkt op, dat die be- trekking meer wordt besfhouwd als een bijbaantje voor den gemeente-ontvanger. Het voorstel tot afwijzing van het ver zoek wordt aangenomen met algemeene s temmen. 13. Missive van Gedeputeerde Stalen in zake de Jaarwediden van Burgemeester en Secrelaris. De Voorzitter doet mededeeliug van de bekende circulaire van Gedeputeerde Staten van Zeeland, beteeffende eene nieuwe rege- ling der jaarwedden voor de Burgemeesters en de Secretai'issen. De gemeente Axel slaat in de 7e klasse, waarvoor als minimum wordt aangegeven eene jaarwedde van 1400. Burgemeester en Wethouders stellen voor, aan Gedeputeerde Staten Me berichten, dat zij tegen deze regeling geene hedenking heb ben, als alleen, dat het hun billijk voor- komt, voor de verhooging ,00k die diens.t- jaren, in gelijke junctie in andere gemeen- ten doorgebracht, mede te rekenen. De vereeniging van Burgemeesters, Secre- tarissen en Ontvangers in OosLelijk Zeeuwsch- Vlaanderen zal vermoedelijk ook in dien geest een bezwaar bij Gedeputeerde Slaten inbrengen. Voor de pensionneering worden de dienst- jaren elders ook berekend en er kan toch ook een voordeel (in liggen voor een gemeen teraad om tot secrelaris te benoemen ieniand, die op verschillende .secretarien heefl ge- werkt en daar verschillende practische er- varingen heeft opgedaan en daardoor a an be veling verdi,ent boven iemand, die slechts op een secretarie is werkzaam geweest. Voor verhoojging van het minimum vinden Burgemeester en Wethouders geen aanlei ding. Dit wordt vermeerderd met twee ver- bcogingen van f 150 na iedere 5 jaar dien si. Voor den siecretaris zal, omdat hij reeds meer dan 10 dienstjaren heeft, de eerste peiriodieke verhooging ingaan met 1917, de tweede met 1918. De heer De Feijter acht het 00,k niet wen- schelij.k het minimum te verhqogen. Over liet onbillijke van het niet in rekening bren- gen der dienst jaren elders, kan de raad zich zeker niet uilspreken? De Voorzitter antwoordt, dat dit wel het geval is, aangezien Gedeputeerde Stalen aan den raad advi&s, vragen. Het voorstel van Burgemeesler en Wet houders wordt aangenoimen met algemeene stemmen. 14. Voorstel tol rooien van boomen. De VooirzitLer stelt voor, Burgeaneester en Wethouders te machtigen tot het verkoopen en laten rooien van twee boomen, staande aan de brug. Er zijn er daar reeds vier ge- rooid, in verband met de tramwerken, maar er staan er nog twee in den weg. Met algemeene stemmen wordt de ge vraagde machtiging verleend. 15. Benoemen leden Commissie tol we- ring van schoolverzuim. De Voorzitter noodigt de leden nit, over te gaan tot het benoemen van 6 leden der commissie tot waring van schoolverzuim, wegens period ieke aftreding van de heeren A. van 't Hof, P. le Feber, Jac. Verijzer, Abr. Esselbrugge, Ph. J. van Dixhoorn en A. E. C. Kruijsse. Met de aftredenden worden voor de ver schillende categorien resp. aanbevolen de heeren C. L. de Smidt, F. ten Kaate, A, Wienies, P. A. van Hoeve, M. W. Roster en Joh. Rolff. De Voorzitter verzoekt de heeren Wolfert en De Feijter met hem het stembureau te vormen, waaraan deze voldoen. Bij de nu volgende stemmingen worden ac.htereenvolgens. herbenoemd A. van 't Hoff met 6 stemmen. P. le Feber met 5 stemmen; 1 stem is uitgebracht op F. ten Kaate. J. Verijzer met 6 stemmen. Abr. Esselbrugge met 5 stemmen; 1 stem is uitgebracht op P. A. van Hoeve. Ph. J. van Dixhoorn met 5 stemmen; 1 stem is uitgebracht op M. W. Roster. A. E. G. Kruijsse met 5 stemmen; 1 stem is uitgebracht op Joli. Rolff. l(i. OnihcTiing van hoaldelijken omslag. Ingekomen is een verzoek van J. H. van Dixhoorn, die, wegens vertrak uit de ge meente, ontheifing verzoekL van zijn aanslag in den hoofdelijken omslag, voor 3 maanden. Burgemeester en Wethouders slellenvoor, adres&ant, overeenkomstig zijn verzoek, af- schrijving te verleenen voor een bedrag van 11,96. Met algemeene stemmen wordt aid us be st oten. 17. Omvraag. a. De heer Dieleman vraagt, of de ge- meentesloot bij zijn vader en de familie Noske niet zou kunnen worden schoonge- maakt; er kan niets. meer door en dat ver- oorzaakt veel stank. De Voorzitter zal er naar laten kijken. b. De lieer F. Dekker vraagt, hoe lang de tegenwoioirdige toesLand in de Kerkdreef nog moet duren; dat is een treurige toe- stand. De Voorzitter is het daarmede geheel eens; hij kan echler niet zeggen, hoe lang het zal duren eer daarin verbetering komt. Burge- meesfeir en Wethouders hebben er ook al zeer veel verdriet van gehad en hebben nu, na #rschillende vergeefsche pogingen bij de Zeeuwsch-N'laanisclie Traniwegmaalscliap- pij, een zeer krassen brief aan Gedeputeerde Staten hierover ges.direven, omdat zij mee- nen, dat de gemeente niet de dupe mag wor den van willekeurige hapdelingen van de tramwegmaalschappij. Het resnltaat van dat schrijven wordt nu afgewacht. Het is in- derdaad hoogst teeurig. De heer F. Dekker wijst er op, dat er in den zijberm van den Zaamslagschen weg, bij Jan de Visser, zoo'n groot gat ligt. De Voorzitter zal daar eens naar laten zien. Hij geeft voorls te kennen, dat de moeilijkheden, die ondervonden worden met de tramwegmaatschappij, veroorzaakt zijn, doordat de niaatschappij verz.uinid heeft tij- dig accoord te maken met de Geref. kerk in de Kerkdreef. De kerkeraad wil, volgens bericht van de niaatschappij, zelfs niet toe- staan, dat de niaatschappij regelmatig voorl- werkt, zoolang de scluuleloosstelling met haar voor den door de maatschappij benoodigden grond, niet geregeld is.. Dit Laabste zal ver moedelijk lang duren, daar de kerkeraad, naar het oordeel der maatschappij, veel te hoogen prijs vraagt en dus de weg van ont- eigening door de wet zal moeten worden ingeslagen. Dan kan het nog wel een jaar duren eer het in orde komt. De maalschap- pij had daarvoor vroeger behooren te zor- gen. Zij wil nu de baan onileggen, voorbij de kerk, midden in den weg. Burgemeester en Wethouders hebben daar heel wat bezwaar tegen en meenden dit niet te kunnen toe- staan, en meenen, dat de gemeente niet de dupe mag worden van nalatigheid der Iram- wegmaalschappij. Het college meent zoo'n oplossing niet le kunnen aanbevelen. Spreker deelt mede, dat door een aantal bewoners der Kerkdreef aan Gedeputeerde Staten ook een klacht is ingezonden, ter zake van het ongemak en de schade, die zij ondervinden van de handelingen der tram wegmaatschappij. Er is in verband daar mede al een opzichter geweest, voor het instelten van een onderzoek. Het resultaat van een en ander moet nu maar worden afgewacht. Helpt het niet, dan weet spre ker niet, wat er nog verder zou kunnen worden gedaan. De Voorzitter sluit liierna de vergadering. Wat te doen om de algemeene zwakte te bestrijden Men moet bet bloed, te arm aan roode bolletjes, nieuw leven geven, het zenuw- stelsel, da1: geen veerkracht meer heeft, ver- st.erken, en zoo zonder verznim den levens- weerstand vermeerderen. Is daartoe een lange behandeling noodig Moet er een saamgestelde leefregel mee ge- paard gaan In het geheel niet. Eenige doosjes Pink Pillen nemen, dat is alles. De zieke zal na weinig tijd zelf zijn leef regel vaststellen, zijn eetlust zal in der daad terug zijn gekomen en hij zal willen eten om zijn honger te stillen. Dan laat gij hem eten. Zijn levenskracht zal vermeerderd zijn ter eene zijde door hetgeen het genees- middel zelf heeft aangebracht, ter andere zijde door het overvloediger en beter opge- nomen voedsel. De Pink Pillen kunnen het meest uitgeputte gestel weer opheffen, zij geven aan alle functies nieuw leven, zij herstellen de lichaams- kracht, die door leeftijd en pijnen, door liehamelijk of geestelijk overwerken, door buitensporigheden of verdriet verzwakt is. Ziehier een nieuw bewijs van de werkda- digheid der Pink Pillen. Mej. G. Rosier, geb. van Vreeswjjk, oud 41 jaren, wonende te Utrecht, Brouwerstraat- 10, schrijft ons vSedert eenigen tijd was mijn gezondheid niet zeer schitterend. Ik verkeerde in een toestand van algemeene zwakte dieaanuit- putting grensde. Ondanks alle zorgen, was men er niet toegekomen dien toestand te veranderen. Ik at niet meer, 4k had schele hoofdpijnen. hartkloppingen, benauwdheid en ook plaatselijke pijnen. Gelukkig heeft men mij de Pink Pillen doen gebruiken, en deze pillen hebben mij zooveel goed gedaan dat mijn gezondheid is bersteld." Onder een bekropten vorm bevatten de Pink Pillen alle noodige elementen om aan het bloed een nieuw leven, nieuwen rijk- dom te geven en om het zenuwstelsel te versterken. De Pink Pillen zijn verkrijghaar a f 1,75 per doos en f 9,per zes doozen, bij het IToofldepot der Pink Pillen. Dacostakade 15, Amsterdam. Voor Ter Neuzen en omstreken bij de Wed. A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraatvoor Sas van Gent en om streken bij Verhaak, drogist, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Het slot van het verslag van den ge meenteraad van Ter Neuzen wordt in het volgend nummer opgenomen. (Red.) VOOR BELANGHERBENDEN. J) Eyrste Kwartier Zaterdag 13 Novem ber namiddag 11,22 uur. 11 Nov. Zon op 7,14 onder 4,14 uur. 12 n n 7,16 h 4,12 h 13 7,18 n 4,11 De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang braDden. SCHEEPVAARTBKWEGING. Van 8 Nov. tot en met 9 Nov. werdtn langs de Oostsluizen alhier 42 binnen- vaartuigen op- en 36 afgeschut langs de Middensluizen 41 op- en 10 afgeschut en langs de Westsluizen 2 afgeschut. s.s. ELISABETH van Rosario naar Aalborg en Kopen- hagen passeerde 8dezerNoord-Hinder. s s. HELENA in lossing te Rosario. s.s. MAGDALENA in lossing te Rotterdam, s.s. CORNELIS in lading te Rosario voor Rotterdam. n i/ ii Op Zaterdag 13 November a. s., nopen onze geliefde Ouders FRANCOIS DONZE EN AALTJE VERHELST, hun 25jarige Echtvereeniging te herden- ken. Dat zij nog lang mogen gespaard blijven, is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. Ter Neuzen, 10 Nov. 1915. Ondergeteekende betuigt haren welge- nieeuden dank aan de „Onderlinye Feeverzekeringmaatschappij in het voormalig Ve district van Zeeland voor de vlugge en prompte uitbetaling van haar afgemaakt paard. Wed. I. DAANE. Ter Neuzen, Nov. 1915. Voor volgende Concerten kunnen be- oefenaars der muziek nog geplaatst worden. Aanmelding iederen Vrijdag n.m. 8 uur, in de repetitiezaal Hotel ,/Pays-Ba s". waarin jarenlang een flink beklante sigaren- handel is gedreven, op een der beste standen van Goes. Te bevragen bij P. THESES te Soes. Regeling der betaling geheel naar keuze der koopers. Levering geschiedt echter direct. desgewenscht ook aan huis. Aanbevelend, G. P, FEIJ. TA TM A TF? T* S5. Bronwerijstraat (hoek Havenstr.) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 9'-~12 en van 2 —4 uurPlaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Behandeien van Mond- en TandzieKien.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 3