Da krijgsMrijven. mmmi berichten. laatste Berichten. over de geheele scheepslengte om zoo veel meer trefkans te hebben. Het schip werd echter zoo handig bestuurd, dat alle bom- men misten. Afwisselend manenvreerde het naar bak- en naar stuurboordzyde. Wan- neer het schip in zijn koers was gebleven, dan zouden er zeker meerdere bommen op neergekomen zijn. De 2 kleinere vliegtuigen vlogen been en weer over de //Avocet" en iieten teikens bommen valleu a!s zij er boven waren Zij deden han uiterste best om het schip te doen zinken, maar dat kon hen slechts hierdoor niet gelnkken, dat zij niet laag genoeg durfden te komen. Nadat.de eerste bom gevalien was, werd van het schip een snalvuur geopend en goed volgehouden, ofsc'noon de geweren heet werden van het schieten. De eerste officier van de Avocet" had nog het geluk een vuurpijl als noodseiti te kunnen oplaten, die slechts een paar voeten langs een der kleinere vliegtuigen ging. Was dit er door getroffen, dan zou het in de lucht verongelukt zjjn. De strgd duurde 35 minuten en toen deze voorbij en de vliegmachines weer weg waren, lag het dek vol met hulzen, kogeis en stukken van shrannells. In Beriijss. Het Berliner Tageblatt meldt De prijslijsten in de winkels van levens- middelen, die eenige maanden geleden in- gevoerd zijn, scbijnen langzamerhand weer in de vergetelheid de geraken. Volgens het voorschrift rnoet de prijslijst,, ambtshalve afgestempeld, in de etalages van de winkels van ievensmiddelen ophangen. Men kan evenwe! straat in, straat ait gaan, en ziet dan talrijke winkels, waar de lijst noch buiten, noch binnen hangt. Dit leidt tot twisten tusschen koopers en verkoopers over den prijs. Zoo ontstond gisteravond in een grooten delicatessen winkel een pijnlijk voorval, door- dat voor eieren de hooge prfjs van 35 pfennig per stuk gevraagd werd. Een heer, die dezen prijs onbillgk voorkwam, vroeg, of hpj de prijslijst eens mocht zien, waar de hoogste prijs in moet staan. Hierop waren de eieren voor 25 pfennig geprijsd. Wij ontleenen aan de „N. R. Crt." de vol- genide telegrammen Wan het Wesl-aBijfe® geuechis- ierpein. PARIJS, 9 Nov. (Havas.) Officieel be- richt van vanmiddag In de streek van Loos blijft men over en weer geweervuur onderhouden. Ten zuiden van Loos patrouillegevechten, waarin de Franschen in het voordeel zijn gebleven. De Duitschers hebben in den sector Bouvraignes en in Champagne (in de streek van het /Trapezium") een fel gescbutvuur onderhouden, waarop- de Fransche artillerie een zeer krachtig antwoord niet schuldig is gebleven. BERLIJN, 9 Nov. (Wolif.) OlScieele mededeeling uit het groote hoofdkwartier Geen gebeurtenissen van belang te melden. De pogingen van de Franschen om het aan de Hiisenfirst ontnomen stuk loopgraaf te heroveren, zijn verijdeld. het Uostelijk gevechts- terrein. BERLIJN, 9 Nov. (Wolif.) Officieele mededeeling uit het groote hoofdkwartier Legergroep Hindenburg Ook gisteren zijn de aanvallen van de Russen ten W. en Z.W. van Riga, ten W. van Jacobstadt en voor Dunaburg zonder eenig succes voortgezet. In den nacht van 7 op 9 dezer waren vijandelijke afdeelingen ten W. van Dunaburg in een srnal gedeeite van onze voorste stelling binnengedrongen. Onze troepen wierpen hen in een tegen- aanval terug en namen 1 officier en 372 maD gevaugen. Legergroep Leopold van Beieren In den loop van den nacht zijn op ver- schillende plaatsen patrouillegevechten ge- leverd, Legergroep Linsingen Bij een voorspoedig gevecht ten N. van Eomarof aan de Styr zijn 366 Rnssen ge- vangen genomen. WEENEN, 9 November. (Wolff.) Offi- ciael bericht uit het groote hoofdkwartier Ten noorden van Jadzowitse aan de be- neden-Strypa en ten oosten van Tsartorisk aan de Styr zijn aanvallen der Russen af- geslagen. Overigens niets nieuws, Wssra het Z&sidefiijka ge^eehts- teipreism WEENEN, 9 Nov. (Wolff,) Officieel bericht uit het groote hoofdkwartier De toestand is onveranderd. Tal van vijandelijke aanvallen, aan het Isonzofront op Zagora, in dc Dolomieteu op den Col di Lana en den Sief-zadel zijn afgeslagen. De ondergang van de Undine. KOPENHAGEN, 9 Nov. (Reuter Part.) Hier zijn bijzonderheden ontvangen over bet in den grond boren van den Duitschen kleinen kvuiser Undine. Het Duitsche stoomveer Preussen, zwaar geladen met een goederentrein, Zondagmiddag uit Trelleborg vertrokken, werd buiten de Zweedsche terri- toriale wateren opgewacht door een convooi, bestaande uit de Undine en een groote torpedoboot. Op 22 mijl afstand van de kust werd tegeliikertijd van alle drie de schepen d^ p' rise- op van een E g-lsche duikboot opgemerkt, maar voor er tgd was om lets te doen, werd een hevige ontploffing ge- boord. De Undine was door een torpedo getroffeneen oogenblik later drong een tweede torpedo in de machinekamer. De torpedoboot die een 100 M. van den kruiser verwijderd was, kwam dadelijk te hulp. Het dek van de Undine was weldra maar een paar duim meer boven water en de bemanning verdrong zich om kleine vlotten, die convooieerende schepen aan boord hebben, te bemachtigen. Van de 218 opvarenden zijn 199 gered. maar een aautal geredden zijn ernstig ge- wond en zes ziju op weg naar Sassnitz, waar een extra-trein klaar stond om de gewonden naar Kiel te vervoeren, bezweken. De Undine is in drie minuten gezonken het schip ligt in 60 M. water. Men acht het totaal verloren. De dienst Trelleborg Sassnitz is opnieuw stop gezet omdat de veerbooten niet durven varen. ks hot «§ei*»ische ycwechts- 4ev»i*ein. SOFIA, 9 Nov. (Wolff.) Officieel Bul- gaarsch bericht van den 7en dezer: Onze troepen, die het verslagen Servischc leger vervolgen, hebben heden op het ge- heele front de Morawa bereikt en treffen maatregelen voor den overtocht der rivier. Bezeu zgn de steden Aleksinats, Wlasotinje, Iltowats en in Macedonie Tetowo. Op de andere gedeelten van het front is de toestand onveranderd. Onze troepen zjjn te Nisj met bloemen, en hoerageroep als bevrijders ontvangen. De stad was door de aftrekkende Servische soldaten geplunderd. Te Nisj en de omgeving der stad hebben wij 42 stukken vestinggeschut, duizenden geweren en kisten met munitie, 700 spoor- wagens, voor 't meerendeel geladen met Ievensmiddelen, veel automobielen, veel ver- plegingsmateriaal (o.a. 12 desinfectie- machines), 500 waterpompen, 500 nieuwe vlaggen, 100.000 stuks militair ondergoed en uniformen buitgemaakt. Er zijn nog vele opslagplaatsen van munitie in en nabij de stad. Voorts hebben de Serviers tijdens bun terugtocht veel kanonnen en machinege- weren achtergelaten. Ze zgn nog niet ge- teld. Bij Nisj zijn tot dusver 500 gevangenen geteld. WEENEN, 9 Nov. Wolff. Officieel be richt uit het groote hoofdkwartier Aan de Montenegrijnsche grens is de toestand onveranderd. Van de O.-H. troepen in Servie heeft een groep Iwanjitsa bezet, een ander heeft den .vijand uit hoogtestellingen aan den weg Iwanjitsa— Kraljewo verdreven. Duitsche strijdkachten hebben den vijand uit zijn verschansingen ten zuiden van Kraljewo verdreven. Ten zuiden van Trstenik zijn onze batal- jons in gevecht gewikkeid. De in de streek van Kroesjewats opereerende Duitsche divisies dringen naar het zuiden voorwaarts. De Bulgaren hebben Leskowats geDomen. TEE NEUZEN, 10 Nov. 1915. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instifcuut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 757.7 Haparanda. Laagste barometerstand 738.5 Helder. Verwachting tot den avond van 11 Nov. Meest krachtige tijdelijk stormachtige zuide- iijke tot westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken met ttjdelijke opklaring, waar- schijniijk regenbuisn, zeifde temperatuur. Op de aanbeveling tot benoeming van een gencesheer bij dec gemeeutelijken ge- neeskundigen dienst te 's Gravenhage komt voor de heer D. Buijze, arts alhier, met wien wordt aanbevolen de heer De Geuns, te Zand (Gr.) Kantonrechter te Ter Neuzcn. Blijkens het voorloopig verslag der Tweede Kamer op de begrooting van justitie wordt omtrent het kantongerecht alhier door enkele ieden de opmerking gemaakr, dat de kanton rechter te Hulst ook het kantongerecht te Ter Neuzen waarneemt. Zg wenschten, dat de Minister nauwkeurig soude laten onder- zoeken, of dit niet tot groote bezwaren aanleiding geeft. Het ontbreken van een kantonrechter te Ter Neuzen, eene gemeente veel belangrijker dan Hulst, doet, naar men meende te weten, aan de belangen van die plaats schade en schijnt daarom aan beveling te verdienen, eerlang weaer eeD toestand in bet leven te roepen, die mede- brengt, dat althans te Ter Neuzen een kantonrechter hi ij vend resideert. Verplaatst de klerk der posterijen en telegrafie le kl. E. Jansen van Ter Neuzen naar Viissingen. 't Was Zondagavond vol in de boven- zaal van het //Hotel de Commerce", ter gelegenheid van de groote repetitie voor de uitvoering van wege de afdeeling Ter Neuzen van den Bond voor Staatspension- neering en dat het Maandagavond bij de uitvoering meer dan vol was, ondervonden we, toen we, eenigen tijd voor het uur van aanvang aan de zaal koraende, de' onmoge- lijkheid moesten inzien om nog een staan- plaats, veel minder een zitplaats te be machtigen. In verbanddaarmede weten we van hooren zeggen, dat de verschillende dames en heeren die aan deze uitvoering hunne krachten hebben gegeven, iets goeds hebben gepres- teerd, en dat het, waar een tweetal tooneel- stukken werden opgevoerd, in verband met het doel der vereeniging geschreven, die een beeld gaven van droef leven, jammer was, dat een groot deel der hoorders nu juist geen blijk gaven steeds dmn droeven emst ie Deg.ypcn eu d>e uitbeelding wel eens, zooals meer voorkomt, een tegeD- overgestelde uitwerking had van hetgeen er mede beoogd werd. Dat is echter niet de schuld der op- tredenden. Het tooneelspel Zalig uiteinde" werd goed vertolkt en de proloog waarmede het besloten werd, waarin de Nederlandsche Maagd en de Bond sprekende werden ten tooneele gebraeht, had veel succes. Met veel entbousiasme werd met mede- werking van de opgekomenen uitgevoerd eene door een der bestuursleden geschreven potpourri op de ledenlijst. Dit zangnum- mer liep goed van st.ape!. Ook de uitvoeders van het tooneelspel z/Oude Toon", eveneens een stuk ter pro- pageering van het doel der vereeniging, werden aan het eind algemeen toegejuicht. Jammer dat enkele toehoorders onder de opvoering hiervan blijk gaven niet in de zaal thuis te hooren zulke gelegenheids- leden kan de vereeniging beter missen. Blijkbaar konden zij zich niet amuseeren met hetgeen werd ten beste gegeven en voor het groote gehoor waren zij meer dan hinderlijk. Na afloop der uitvoering bleven velen opgekomenen nog geruimen tijd onder het genieten van muziek, zang en voordrachten bij een. Door de bevoegde autoriteit was, wegens de voorkomende gevalien van roodvonk de eerst gegeven vergunning voor het houden van een bal ingetrokken. Gngevallenv© zekering. Bij Kon. besluit is met ingaDg van 15 dezer herbenoemd tot plaatsvervangend voor- zitter der plaatseliike commissie voor de ongevallenverzekering te Middelburg, de heer mr. J. F. van Deinse, te Middelburg. Be Zecu wseh- VIaamsele Tramwegmaalschappij. Naar we vernemen, zijn thans vier der nieuwe passagierswagens voor de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramwegmaatschappij gearri- veerd, zij moeten er keurig uitzien en geven aan den dienst op het thans reeds geexploi- teerde traject een gebeel ander uitzicht. Als nu ook van de bestelde nieuwe loco- motieven arriveeren, zal aan den dienst uitbreiding kunnen worden gegeven. Geslaagd. Vonr de akte vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek slaagden deze week de heeren V. Gilson en Fr. Hamelynck, van Sas van Gent, 4. J. L. Bonwmans en C. A. C. Pluijru, van Westdorpe, en G. J. Douwes van Aardenburg. Geslaagd voor vrije- en ordeoefeningen de heer J. Serrarens te Stoppeldijk. Bij de Maandag te Axel gehouden stemming voor drie notabelen der Ned. Herv. Kerk werden herkozen de heeren C. P. Gast en J. de Kraker Rz., terwijl in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer J. de Kraker Cz., werd gekozen de heer C. van den Broeke. Besmettelijke ziekten. In de week van 27 Oct. 2 Nov. zijn de volgende besmettelijke ziekien in Zeeiand ter keDnis van den csivtraien Gezondheids- raad gekomen. Typhus 1 geval te Breskens, roodvonk 3 gevalien te Hoek, 1 geval te Middelburg en 1 te Ter Neuzen, diphteritis 2 gevalien te 's Heer Arendskerkf^ en voorts 1 geval in elk der navolgende gemeentenUzen- dijke, Kattendijke, Kruiningen, IStavenisse, Viissingen eu Zouteiande. ZAAMSLAG. Een lidmate der Gereformeerde Kerk alhier heeft een kerKtelefoon laten aanleggen van uit de kerk naar huis, vanwaar zij nu de preek kan voigen. Zondag j 1. heeft zij zoo voor het eerst de preek van Ds. De Walle gevolgd. Het geluid was zoo fijn en helder, dat zij de bladen der kerkboeken kon hooren omslaan. Smokkelhandel. Naar Het Volk verneemt, is er een uit- gebreidesmokkelhandelin lijnolie opDuitsch- land ontdekt, waaraan o.m. ook een bekende groote Haagsche firma meedeed. Een adjunct-commies van het departement van financieu, die bij deze zaak handlan- gersdiensten verrichtte, is in verband hier- mee op staanden voet geschorst. Uit Bergen-op-Zoom wordt aan De Tijd gemeld De Duitsche grenswachten hebben consig- ne ontvangen, zooveel mogelijk den smok kelhandel in de hand te werken, ja, zelfs te trachten de Hollandschen militairen door geld om te koopen. Dinsdagmiddag verscheen, aldus schrijft de N. R. Crt., een vrachtwagen, geladen met tien rollen pakpapier, voor het douane- kantoor te Beek. De beambte vertrouwde dit zaakje niet en onderzocht de lading nauwkeurig. Het bleek toen, dat slechts de buitenste laag van de rollen uit papier bestond. Het binnenste gedeeite bevatte groote metalen vaten, welke ieder 100 liter olie inhieiden. De lading is in beslag ge nomen. Omkooping. De marechaussee van CJlft heeft naar Arn- hem overgebracht H. W. B., van Doetin- chem verdacht van omkooping van miltairen, in verband met smokkelpogingen. In ver band hiermede zijn 4 soldaten der genswacht van Ulft naar Doetinchem gebraeht en in arrest gesteld. (N. R. C.rt.) Smokkelen. Door de marechaussee te Zevenaar werden Zaterdag in een bosch vgf paarden in beslag genomen, die aldaar door smokkelaars waren achtergelaten. Walk een. omvang in deze streek het paarden-smokkelen nog altijd heeft, blijkt wel uit het feit, dat op het oogenblik te Zevenaar niet minder clan 52 in beslag ge nomen paarden staan. Een deserteur. Een Duitsch deserteur, een officier, is in Venlo aangekomen. Hij had reeds gestreden aan het front, werd door een schot aan de hand gewond en had een paar maanden in een hospitaal gelegen, tengevoige van de stikgassen. De man was gehuwd, vader van drie kinderen en kwam van Keulen. Wij! hij, toen hij hersteld was, weer naar het front zou gezonden worden was hij ge- vlucht. Op de vlucht had hij Diet minder dan drie broekeu en twee jassen aan, terwijl bij zijti ondergoed om het lijf gebon- den had. Zoo gelukte het hem, de Neder landsche greos te bereiken. (Limb. Koer.) Bij een twist gedood, Te 'sHeerenberg is Zondagavond bij eeu twist tusschen smokkelaars, omtrent de winstverdeeling, de 19-jarige P. Roozendaal doodgestoken. De dader, de 20-jarige E uit Stokkum, is gearresteerd. Het parket uit Arnhem zou gistermiddag komen. Vergadering van Burgemeesters en Secrelarissen. In de heden alhier gehouden vergadering van de Vereeniging van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers, werden de Statuten zoodanig gewijzigd, dat van de vereeniging aileen lid kunnen zijn Burge meesters en Secretarissen. Tot bestuurslid werd gekozen de heer L. J. den Hollander, burgemeester van Axel. Omtrent de door Gedep. Staten ontworpen salarisregeling, werd besloten aan dat college te verzoeken, de regeling zoodanig te wij- zigen, dat, evenals bij het onderwijs, in plaats van 2, vier 5jaarlijksche verhoogingeu wor den toegekend, en dat de diensttijd elders doorgebracht, betzij als burgemeester, secretaris, ambtenaar ter secretarie of ten kantore van den gemeente-ontvanger, bij de berekening der doorgebrachte dienstjaren zal gelden. Naar in parlementaire kringen ver- luidt, zal het wetsoDtwerp betreffende de droogmaking der Zuiderzee, thans niet lang meer op zich doen wachten. Op 75jarigen le^ftijd is te's Gravenhage overleden het radicaal lid van de Belgiscbe kamer van volksvertegen woordiging de heer Flechet, laatst burgemeester vau West- Warsage, een gemeente tusschen Vervieis eu Link, welke gemeente in het begin van den oorlog zwaar geteisterd werd, en waar de thans ontslapene geruimen tijd ais ggzelaar werd g houden. doch Inter weer in viijheid werd gesteld, van welke gelegenheid hij gebruik maakte om naar Nedorlaud te g i an Twecale Kamer. Ill de heden gehouden vergadering werd aangenomen bet wetsontwerp tot wijziging van den zoutaccijns., nadat met 33 tegen 32 slemmen was aangenomen het amende- ment-Gerrilson, om slechts voor drie vierde gedeeite vrijdotm van invoerrecht te verlee- nen voor ingevoerd zoul voor industrieel gebruik. Daarna was aan de orde bet wetsontwerp betreffende de Djambi-coneessie aan de Ba- taafsche petroleummaatschappij, waarbij de beer Aiharda staatsexploitatie bepleitte. De been" Van der Tempel, kamerlid voor Amsterdam IX, legt de vereischle eeden af en neemt zittin.g. Maandagmiddag zal worden vergaderd, De heer Sannes, krijgt verlof den Minister van Landbouw op nader te bepalen dag te inlerpelleeren over de prijzen van enkele eerste levensbehocften, inzOnderheid melk. De heer Alberda, zijn rede vcrvolgende, dient een mo tie in, waarbij de Kamer ds wenschelijkheid van Staatsexploitatie der D j am hi Lerreinen uitspreek t. De heer De Meester heeft verschillende bezwaren tegen dit ontwerp en konddgt een vo,orstel aan, dat, wordt bet aangenomen, tengevoige zal hebben, dat het ontwerp niet zal worden besiendigd. Liju»Iie smokkelen. Omtrent den smoikkelhandel in lijnolie op Duitschland, in verband waarmede een ad junct-commies van eep der departementen in Den Ilaag is geschorst, wordt vernomen, dat deze zaak in Rotterdam heeft afgespeeld en dan ook in handen der justitie aldaar is gesteld. Er wordt van een bedrag van 6Q.C00 gesproken, d.at voor de smokkelaars in dezen handel te verdienen viel. De ge- scborste ambtenaar was niet werkzaam bij de hoofdinspectie der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen, doch scliijnt door de smokkelaars te zijn aangezocht, bun door zijne relaties van dimst te zijn. In elk ge val schijnt hij slechts zijdeLmgs in deze zaak betrokken te zijn. Onder de bij deze zaak hetrokkenen is. nog een persoon, die onlangs in Belgie door de Duitsche over- heid, als vea'dachl van hunne voorsclirif- ten niet te zijn nagekewnen, onder bewailing gesteld is. Uitvaart van Mr. Begoul. In de R.-K. kerk aan bet Bezuidenbout te 's Gravenhage, werd heden een plecbtige uit- vaartdiensl gehouden voor wijlen Mr. Re- gout, tijdelijk gezant bij bet Vaticaan, wiens iij.k be Rome lilijft rns.ten. Deze plechtigheid werd, behalve door de familie, bijgewoond door verschillende hoog- waardigheidsbekleeders en politieke perso- nen en van bet korps diplomatiek. Van de Ministers waren aanwezig de hee ren CorL van der Linden, Loudon, Lely en Old, en de oud-m.inis,ters de heeren Nelis- sen, Kolkman en Wentbolt, die met den overledene als Minister zitting hadden in bet kabinet. Vender waren aanwezig vele leden der Eerste en Tweede Kamer en van het korps diplomatiek. Een s loom trawler overvaren. IJMUIDEN. Alhier is. hedenmorgen bin- nengekomen de stoomtrawler Kreuver, aan boord hebbende de bemanning van den stoomtrawler St. Nicolaas 137, welke op de Noordzee door een onbekende torpedo- jager overvaren is., die niet meer naar bet vaartuig omkeek. Het is de bemanning der Kreuver gelukt, alle opvarenden van de St. Nicolaas te redden. De Balkan-kwestie. KEULEN. Naar uit diplomalieke bron nit Boekarest wordt gemeld, wordt alhier eene bijeenkonist voorbereid tusschen de Konin- gen van R.oemenie, Griekenland en Bulga- rije. Deze bijeenkonist heeft ten doel, een vriendschappelijke beraadslaging over eene gemeenschappelijke ]>eh.andeling der Balkan- kwestie. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 9 November 1915, des voormiddags 9 ure. Voorzitter -de beer L. J. den Hollander, Burgemeester. Tegenwo-ordig de leden: L. Lamaitre, A. E. C. Kruijs.se, F. Dekk.er, W. Dieleman, J. de Feijter en M. Wolfert, benevens- de Secretaris. Afweziig de heeren F. van Driel, J. M. Oggel, P. Dregmans, P. Dekker en J. Smies. Van d-en beer Oggel is bericht ingekomen, dat hij verhinderd is. De Voorzitter opent de vergadering, waar- na de notulen der vergadering van 7 Septem ber en 5 October 11. onveranderd worden vastg.es teld. Daarna komt aan de orde: 1. Mededeeling ingekomen stukken. a. Het raadsbesluit van 5 October 1915, tot wijziging 'der verordening als bedoeld in art. 1 ljbis der gemeentewet, regeiende het beheer der -ontvangisten en uitgaven van het genieentega,s.bedrijf te Axel, van 17 December voorzi-en van li-et bewijs. der goedkeu- ring van Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. b. Eene missive van Gedeputeerde Staten van Zeeiand, dd. 15 October 1915, waarbij, van het bewijs hunner goedkeuring voor- zien, wordt teruggezonden het eerste sup- pletoir kohier van den hoofdelijken o<mslag voor het jaar 1915. Aangenomen voor kennisgeving. c. Prooes-verbaal van de op 8 November 1915 door Burgemeester en Wethouders ten kantore van den gemeente-ontvanger gehou den kasopneming, waarbij is geblekcn, dat over het jaar 1915 is ontvangen J 33.445,48 en uitgegeven f 31.655,651/2, zoodat minder is. ontvangen dan uitgegeven f 1210,17i/2. Het restant van het goed slot der rekening over 1913, dat no.g niet op de loopende begroo ting is gebraeht, bedraagt 571,86. Het vermoedelijk goed slot der rekening over 1914, hetwelk biet .op de loopende begrooting in uitgaaf is gebraeht, bedraagt 3344,53i/2, zoodat in kas moest zijn f 2706,22, over- eenkomende met de vertoonde gelden en geldswaardige papieren. Aan vo.oirschotten is betaald J 437,27i/2. Aangenomen voo.r kennisgeving. d. Een s.clirijven van J. K. Vink, waarbij deze bericht, de benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aan te n-emen. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van het Burgerlijk Arm bestuur, waarbij wordt bericht, dat dit col lege tot voorzitter heeft benoemd de heer J. de Feijter Lz. Aangenomen v-oor kennisgeving. 2. Vaslsiellen premien voor do veemarkL De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders vo-or, de premien voor de op Maandag 29 November a.s.. te houden paarden- en veemarkt, vast le stellen o.ver- eenkonistig die voor de laatslgehouden vee markt, in 1913. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 3. Bonoemen kenrmecsters voor de vee markt. De Voorzitter verzoakt de leden over te gaan tot het benoemen van keurmeesters voor de veemarkt, en no-odigt de heeren Dekker en Dieleman uit, met hem het stem- bureau te vormen, waaraan deze voldoen. x De eerste stemming heeft tot uitslag, dat worden benoemd de heeren C. A. Dekker met 6 en S. de Klerk met 4 stemmen. Ver- der zijn uitgebracht op de heeren C. F. van Acker, Iz. de Feijter Wz. en I3, van der Ho-oft, ieder 2 stemmen, en 1 stem op den beer E. B. van Acker. Bij de tweede vrije stemming wordt geko zen de heer E. B. van Acker met 4 stem- men. 1 stem is uitgebracht op de heeren C. F. van Acker en I. de Feijter Wz. 4. Wijziging begrooting gemeenlelijka gas- fabriek vo®r 1913. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders v-oor, de begrooting der ge- meentelijke gasf.abr.iek v-oor 1915 te wijzigen als volgt: onder de inkoimsten te vcrmeerderen de pos- teu: gasverkoo.p aan partieulieren met /1600, idem aan muntgasverbruikers met /1800, verkoop van nevenproducten, cokes, enz. met J 500, s-amen 3900; onder de uitgaven te verhoogen de posten: aankoop van grondstoffen, gaskolen, /3000, aankoop fittings- enz. j 175, aankoop en he.r- stel van gewone meters f 500, buizennet, di-enstlei'ding-en f 225, samen j 3900. Een en ander is noo-dig wegens den ab- normalen toestand, in verband met den oorlog. Dit voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 5. Af- ea overscbrijving in de begroo ting der geinejntelijke gasfabriek voor 1915. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethoudeirs. voor, in de begrooting der gemeentelijke gasfabriek voor 1915 af le schrijven op de posten: onderhoud van ge- bouwen f 5, onderhoud en vernieuwing van ret-ortovens 175, samen f 180; over te schrijven op de posten: zuiverings- mat-eriaal, ijzeraarde 120, buizennet hoofd- leidingen 5, verbruiksartikelen 20, munt- meterstelsel 35, samen 180. In verband met de minder goede kolen, was aanschaffing van meer zuiveringsma- teriaal noodig. Het voorstel wordt met algemeene stem- men aangenomen. 6. Wijziging der begrooting voor 1915. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, de gemeentebegrooting voor 1915 te wijzigen als volgt: onder de mkomsten op te nemen een post geldleening tot aankoop van een nieuw tacenuurwerk -en van eene motorbrandspuit 4250; onder de uitgaven op te nemen als nieuwe poist: aankoop van eene motorbrandspuit 10. 11. e

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 2