iff* ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUW8CH-VLAANDEREN. aELDLEENIHG 6296 Donderdag 4 November 1915. 55e Jaargang. isa MLUt ADVERTENTIEN ABONNEMENT Schoolgeid. Schoolgeld. groot 26400,— voor sctioolbouw De Oorlog. binnenlano. Telefoon 25. Dit BM verschijnt Maandag^, Woensdag- en yriidanavonfl, nitgezonderd op Feestdagen, bij ie Firma P. J. YAH DE SAHDE te Ter Neuzen Gemeente SAS VAN GENT. F U1L L1T 0 M. Per 3 maanden binnen de stad 1Franco per post voor Nederland 1.10. Bij vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-lnd,e en Amenka 1.65, Men0Ibonnferttez!chdbfj2de'uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren. Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meet 0.10 Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tanef. Inzending van advertentien voor 1 UUr op den dag der uitgave. Oe toestandl. Vreriesgeruchten. Kragoejewatsj genomen. Vredesonderhancielingen? 41) 1MIMUUI I I III III— Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter kennis dat het bohier No. 3 van net schoolgeld voor bet middelbaar onderwijs in deze gemeente, over het tijdvak van 1 September 31 December 1915, in afschrift, gedurende vijt maanden op de secretarie der gemeente, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Ter Neuzen, den 1 November 1915. Burgemeester en Wethouders vooruoemd, J. HU1Z1NGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders brengen ter kennis dat het kohier No. 3 van het schoolgeld voor het meer uitgebreid lager onder wijs in deze gemeente. over het tijdvak van 1 Sep tember—31 December 1915, in afschrift,gedurende vijf maanden op de secretarie der gemeente, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Ter Neuzen, den 1 November 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Bureemeestev en Wethouders van SAS VAN GENT, brengen ter openbare kennis, dat tot en met den 14 Novem ber 1915 is opengesteld de inschrpving op de geldleening dier gemeente rente 5 's jaars, in aandeeien vai^ f 400,met aflossing van minstens aandeeien op 1 December van ieder jaar volaens loting. De inschrpvingsbiljetten inoeten op ge- noemd tijdstip vrachtvrij ten gemeentehuize ingeleverd zijn. De storting van het bedrag der aan- Over eenigen lijd, zoo mogeiijk voor einde j December, zal op nader aan te geven wijzt getlegenheid worden gegeven om fouten m de dan nog uiit te voeren besiteHingen te hers tell en en waarschijnlijk ook om aanvul- lingscontracten voor voorjaarslevering in h zenden. (St.ct.) Rusjand word. s.«eds Uraddig go- j den rug der 2 November. Allerzielen. De tweede, sc- dert het begin van de gruwelijke moord- partij, die men oorlog noemt, schrijft het Al". Hbl.". De tweede herinnerlngsdag aan de velen, die gevallen zijn, aan de taUoozen, die hun leven hebben geoffard voor een zaak, die zij rechtvaardig en goed achlten. En met diepe en innige Ireurigbeid mag men dezen dag het alterzielen-1 Led gedvJi- ken, dat tevens. allerzielen-leed vertolkt: „Ruht in Frieden, alle Seelen Die Vioiibracht ein banges Qualen streden bij Riga en Dunaburg, en ten Zui den van de Pripjet. Maar heel veel veran- dering komt daardoor in den toestand niet. Bij Riga gingen de Duitsche troepen wat vooruih Zij hebben ten W. en N.-W. van Schlock hevig met de Russen gevochten; maar het resultant is niet duidelijk. De Duitschers melden, dat de Russische aan- v,alien op hmine linie aan beide zijden van den spoorweg ToekoenRiga werden afge- slagab; de Russen, dat de Dnitschers ver- geefsiche pogingen deden, om nog verder vooruit te gaan. Ook in het front bij Dunaburg wordt hevig gestreden, en ook over het resultaat daarvan loopen de berichten uiteen. Nog steeds woedt de strijd om Komarof, Weslelijk van Tsjartojrysk, en aan de Strypa, waar de Russen een deel der vijandelij.ke stcllingen bezetten; in bet Oostennjksche bericht wordt alleen melding gemaakt van algeslagen aanvallen en hevige gevechten, die thans, nog voortduren. len, en deze met zware verliezen Grieksche greus konden terugslaan. 1 van genomen inschriiving moet geschieden op 1 December 1915 ten kantore van den Gemeente-Ontvanger. Sas van Gent, den 30 October 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, L. W. G. HOEFNAGELS. De Secretaris, F. STUB BE. Het overlijden van gezant Regout. De Paus ontving de weduwe van nu wijlen gezant Regout met haar dochter en zoon in particuliere audientie. De Paus richtte woorden van troost de weduwe en den zoon en prees den over- ledene op wiens medewerking de Paus zu v een groot vertrouwen had gesteld. (Msbd.) Kunstmest. De Kunstmest-commissie maakt bekend, dat tot nader bericht, geen wijzigmgen nicer kunnen worden gebracht m de door haar aangenomen contracten en bestelkaar- tel)e door haar ter aflevering aan bestellers opueseven partijen mioeten volgens hare aan- -wijzingen in ontvangst worden genonien, ook at mochten de hoeveelheden verscbillen die op de kaarten voorkomende. (Art. 5), van Op zulk een dag, ons lierinnerend de hon- derdduizenden, die sedert vijftien maanden zijn gevallen op de slagveldeu over de ge- heele wereld verspreid, de talLooze belden van alle natien, die bun jeugd en hun toe- kom&t ten offer bracbten, dringt zicn op- nieuw de schrijnende vraag op: Hoelang no01, zai deze worstelstrijd voortduren, een worsteiing zonder doel en zonder einde? Hoelang nog zal de oorlog duren, die dui- zenden en bonderdduizenden vrouwen toL weduwen, kinderen tot weezen maakt"? Telkens en telkens weer wordt de indruk «ewekt, dat de vredesistemming toeneemt, dat de gedachte veld wint, om een einde aan den hopeilioozen en nutteloozen strijd te maken. Doeh telkens wordt weer die indruk weggevaagd door een hoog gebaar of een krachtig woord. Het denkbeeld, dat de wijziging in de versehillende kabinetten ons nader tot den vrede zou brengen, werd weg- genomen door Briand's woord,,dat dc strijd zou worden voortgezet tot de alge- heelie overwinning." En opnieuw hebben de ge'allieerden zicla verbonden, ditmaal ook met Japan, om geen afzonderlijken vrede te sluiten, doeh alleen gezamenlijk, als de eindelijke overwinning zal *ijn behaald. En daar ook de Centraal-Europeesche mo- gendbeden tot vredesluiten tbans slechts ge- neigd zijn, zoo zij dien vrede kunnen voor- scbrijven, de „Pax Gerimanica dus, die ge- beel Europa vreest, is er op vrede voorloo pig nog wel niet te rekenen. En zij wier woord gewicht in de schaal kan leggen, wier opireden wellicbt met suc- ces tot een vergelijk zou kmmen leidcn, achten zich daartoe niet gerecbtigd, omdat zij tusschen, niet boven de partijen staan. Een toestand, die vreezen doet, dat aan den wreeden en moeilijken strijd nog vooi- eea*st geen einde komen zal. In Frankrijk heeft het natte en mistige weer zijn invloied doen gel den op de opera- ties, die van weinig beteekenis zijn gewor- den'. Slechts in Champagne werd de strijd voortgezet om de Butte de 1 ahurc, die bij een Duitschen aanval door de Duitsehers was bezet, en die nu de Franschen poogden te hernemen. Het gevecht, dat vrij hevig schijnt geweest te zijn, en waarin behaLve vele dooden en gewonden, ook aan beide zijden gevangenen werden gemaakt, kon de wederzijdsche positie niet wijzigen. De Butte de Tahure bleef in Duitsche handen. In Servie hebben de Duitsdie en Oosten- rijksche troepen Kragoejewatsj bezet, de be- laingrijke stapelplaats van oorlogsvoorraden waar de .ammunitiefabriek en bet arsenaal der Serviers zicb bevinden. Deze sterke S'e-F- ling, waarin men een krachtigen tegenstand der Servische troepen verwacbtte, is snel- ler gevallen dan gedacbt werd. Door den v.al van Kragoejewatsj konden de Duitsch- Ooslenrijksche legers opnieuw meer naar bet Zuiden oprulcken, en eenige donunee- rende bergstellingen bezetten. Het Bulgaarscbe leger van generaal Rojadjef rukt, nu het de plaatsen Zajecar, Knjazewatsj en Pirot bezel heeft, op in de ricliting van Nisj. Wanneer ook deze plaats zal genomen zijn en de spoorwegverbinding Belgrado— Tsjaribrod in Duitscb-Buigaarsche handen zal wezen, zal bet doel der Centraal-Euro peesche mogendhetden in zooverre bereikt zijn, dat de spoorweg van Belgrado dus van Duitschland en Oostenrijk naar Tur- kije gebruikt kan worden voor het aanvoe- ren van levensmiddelen en voorraden u.it den Balkan en Ivlein-Azie naar Duitschland, en voor het overbrengen van ammunitie en troepen naar Turkije. Waarschijnlijk om nu te tr,achten die spoorwegverbinding op Bulgaarsch gebied al te snijden, werden Fransclic en Engelsclie troepen uit Saloniki, naar het „Berl. 1 age- blatt" meldt, naar Kawalla, aan de Griek sche kust, naar de Aegeische Zee overge- bracht. Vandaar de insoheping dier troe pen aan boord van de „Ireville Deze troepen trekken eveneens door Grie- kenland op naar de Bulgaarscbe grens. Het is echtea- een lange weg van de Grieksch- Bulgaarsehe grens, door een woest en bijna onbegaanbaar bergland, naar Philippopel, waar de spoorweglijn van Tsanibrod over Sofia naar, Konstantinopel langs loopt. Een ander deel der troepen, die in Salo niki waren geLand, zijn naar het Servische front gezonden. Deze troepen vechten in het Zuiden, in bet gedeelte tusschen de Grieksche grens en Bulgarije, bij Rabrovo en Walandowol De berichten over dit ge deelte van het oorlogsterrein zijn niet heel duidelijk. In een Fransch telegram werd medege- deeld, dat de Bulgaarsche troepen voor de Franscbe moeten terugtrekken. Van Bulgaarsche zijde wordt echter ge- meld, dat de aanval over Walandowo op Stroemnitza door de Franscbe landingstroe- pen werd ondernoanen, doeh zonder behoor- lijke terreinkennis, zoodat de Bulgaren in Een bericht, door de „Times" uit Boecha- rest ontvangen, deelt mede, dat op^ 29 Dc- tober reeds Russische troepen te Warna de Bulgaarsche havenplaats aan de Zwarte 2ee zouden zijn aan land gezet. Dit bericht is kLaarbbjkelijk onjuist. Niet alleen omdat het in de Russische mededec- lingen niet wordt gemeld, en evenmin in de Bulgaarsche, maar ook omdat de sche- pen van de Russische Zwarte Zeevloot zicli bepaald hebben tot de beschieting van de haven van Warna, doeh zonder gepoogd te hebben, er tot een Landing over le gaan. Na de besehieting is de Russische vloot in OosMijke ricliting weder weggestoomd. Von Wiegand, de ooblogscorrespondent van de „N. Y. World", die een bezoek heeft ge bracht te Weenen en Boedapest, seint, naar uit laatstgenoemde stad aan de „N. Crt. wordt geseind, dat volgens zijn informaties Servie vrede zoekt te1 sluiten en dat Italic reeds herhaaidelijk op niet-officieele wijze heeft gepoist over de mogelijkheid om tot vrede te geraken. Men was in kringen van bet Duitsch-Oos- tenrijksche bondgenootschap van oordeel, dat de Franscbe kabinetswijzigiug ook voor- namelijk had geloopen over de vraag of Frankrijk al dan niet zijn vrijheid voor b'el sluiten van ©en afzonderlijken vrede zou hernemen. De verwoesting en de wanhopige toestand in .Servie, liadat een tientali dagen geleden was gebleken, dat de Entente wel niet bij- Ujds afdoende hulp zou bieden, deden de j Servische regeering door bemiddeling van zekere kanalen aan Duitschland en OosLen- rijk vragen of een vrede mogeiijk was, waar- bij Sea-vie geen gebied zou beboeven af te staan. H# antwoord was afwijzend om dat met Bulgarije overeenkomsten bestaan, waardoor handhaving van Servie's gebieds- integriteit onmogelijk is. Wel verklaarde men zich bereid tot nadere besprekingen. Van een zijde, die met de regeeringen van Berlijn en Weenen in verbinding staat, \ei- nam Von Wiegand voorts, dat door parti culiere relaties van Von Bulow nog \oeling beslaat tusschen Italic en Duitschland. Tweemaal beproefde Italie te polsen over de mogelijkheid van ©en vrede met OosLen- rijk. Met Duitschland is Italie immers offi- cieel niet in oioirlog. Maar Duitschland ant- woordde, dat het de zaak geheel aan Oos tenrijk moest overiaten en op dat land geen press.ie meer kon oefenen ten gunste van Italie. Men beweert, dat in Italie ook hi verhand met deze pogingen sommige per- sonen zeer sterk tegen deelneming aan de Balkan-expeditie waren, omdat zij in elk geval een oonflict met Duitschland wilden vermijden. De correspondent vernam echter, dat Oos tenrijk over een vrede met Italie niet denkt. Het zal met Duitschland, Turkije en Bul garije gezamenlijk vrede sluiten als de lijd daar is, behalve met Italie. Dat is Oostcn- rijks particuliere aangelegenlieid, die bet alleen wil afdoen. Italie wordt van houw- breuk beschuldi.gd en Oostenrijk wil geen vrede met Itailitj, tenzij dat land zoo is uit- geput, dat bet als tegenstander niets meer beteekent en als bondgenoot geen waarde meer heeft. In verhand hiermee hopen Duitschland en Oostenrijk bun positie in de Middelland- sche Zee zeer te versterken of door een vloolbasis op een Italiaansch eiland, of door het in bezit nemen van Italiaansche kolo- nien in Afrika. Van Itatie's hoofdgebied wil Oostenrijk niets afnemen. In Weenen en Berlijn gelooft men, dat de commissi© van buitenlandsche zaken uit de Fransche Ivamer onlangs eenstemmig heeft besloten, dat de overeenkomst tusschen de geaitieerden oan geen afzonderlijken vrede te sluiten, alleen de toen aan de regeering zijnde kabinetten bond. Men beweert, dat Koning George zicli in verband hiermede haastte, met Poincare te gaan confereeren, opdat Frankrijk ook in geval van den val van het Fransche kabinet, zich zou liouden aan de afspraak. De correspondent legt er nadruk op, dat bij voor de juisthcid zijner informaties niet kan instaan, maar er wordt in de hoogste Duitsch-0 ostenrijksche kringen geloof aan gehecht. Daarentegen is er geen enkele aanwijzmg, dat Busland den vrede zou zoeken. Officieel wordt gemeld, dat de stad Kra goejewatsj in Servie waar bet groote ai- senaal en ammunitiedepot zich bevindt door de Duitsche troepen genomen is. Er gaan weer geruchten van vredesbespre- kingen, die via Washington, reeds aan den gang zouden zijn. Het kwam hi crop neer, dat er opnieuw vredesvoorstellen van Duitschland uitgaan. De Duitsche Keizer had met Gerai-d, den Amerikaanscben ge zant te Berlijn, een ges.prek geliad en daar- in zouden vredesvoorstellen besproken zijn. Te Washington verwacht men een rapport van Gerard. Men acht bet daar thans den besten tijd voor Duitschland om vrede le sluiten. Maar het is niet aan Duitschland alleen, om te beslissen of er vrede zal worden ge- stolen. Tot dusver waren alle ministers van de geallieerde mogendheden eenstemmig in bun verlilaringen, dat er tliansi geen sprake van vrede kan zijn. President Wilson is, volgens den Wasb- ingtonsehen correspondent der „Dahy News", niet geneigd om naar aanleiding van de vTedesbesprek.ingen, die tusschen den Keizer en den Amerikaanscben gezant te Berlijn beeten te zijn gevoerd, stappen te doen, zonder voiledige machtiging van de Entente-mogendbeden. Hij zal de Duit sche voorsLollen welwillend ontvangen, doth ze eenvoud,ig aan de Entente-mogendbeden overbrengen. Maar reeds komt een tegenspraak van het vredesgerucht. De Berlijnsche corres pondent van „De Tijd' meldt, dat men in bevoegde kringen te Berlijn aan de in het bui tent and loopende geruchten over vredes- pretiminairen niet veel waarde heehl, al- thans niet voor zoover zij heeten, van Ber lijn te zijn uitgegaan. Een tegenspraak kan spoedig worden tegemoet gezien. Intussclien weet de Londensche corres pondent van „De lijd te berichten. Telegrammen uit Washington houden niet de meeste stelligheid vol, dat er ernsiige teekenen zijn, welke hoop geven op een spoedige beeindiging van het Europeesche conflict. De Amerikaansche gezant te Berlijn sein- de aan president Wilson een relaas van een onderlioud met Keizer Wilhelm, waarin deze opnieuw verklaarde, dat Duitschland slechts om een eervollen vrede heeft gevochten en elk oogenblik bereid is. dienovereenkomstig voorsteilen in overweging te nemen. Donderdag heeft Minister Lloyd George in het Engetsche Lagerhuis beslist ontkend, dat er onderhandelingen waren gevoerd tus- Als Hendrik er aan dacht, hoeveel aitentie Marie voor den verwaanden politie-agen Mutter had getoond, dan kookte hij van wrok en veracbting. Maar hi] kon bet me nataten aan haar te denken. Vr^d toch dat hij telkens weer aan haar dacht. Steed zag hij haar, nu eens zoo dan weer zoo, waar zij heelemaal niet was. en met zijn kon. En als zij hem werkelijk in den weg kwam, dan was het hem, alsof hij een steek kreeg, en iemand hem bij de haren pakte en hem naar haar toetrok. Stond hij vlak voo haar, dan kon hij zich bijna met bedwm- gon, om haar te omh-elzen. Hi] bedwong zich echter, zette een boos gezicht en nam een stramme houding aan. Iiet was natuur- lijk geen wonder, dat hij zijn goed hunieur bii die kwetling verloor. Liesbet bemerkte bet minste van de on- aangename stemming, die in liuis heerscbte. Zij had zich nooit bij zonder veet bemoeid met haar huisgenooten en, zij was nu zelt veel te veel met haar eigen gedacbten ver- vuld. n Korten tijd na de Markt had een marseh- lcraamster, die met lirmengoed, band, knoo- pen en allerlei andere kleine dingen op de boerderij kwam, haar in t geheim ter zijde genomen en uit een doek een brief gehaatd, dien zij haar gegeven had met de bood- schap: „Hij had gezegd, dat zij niet mocht wegblijven." Toen Lieze in groote spanning den bnel opemde, schrok zij. Hij kwam van den land- bouwkundige Ohlke. De jonge man schreef: „Lieve Lieze Ik voel het, dat je schittert en licht onder de boeremneisjes. Vergis ik mij niet, dan heb ik bet voon-echt, door je bemind te wor den. Toon het mij, mijn aangebedene, en kom morgennamiddag om vijf uur naar het hunnebed achter uw dorp. Hier wacht ik je met open arm en. Uw innig toegenegen Arthur Ohlke." Liesbet stond als verstijfd. Zij had allijd gewenseht, dat een heer, die meer was dan zij en de haren, om haar zou komen. De Ohlkes hadden een mooie zaak in Celle. Als Arthur Arthur, wat een deftigenaam! als die met haar huwde, dan kwam zij in de stad en werd een aanzienlijke dame. Maar van huwen schreef hij geen woord. En zou zij hem dan werkelijk mogen heb ben? Er kwam iets in haar op, dat „neen" zeiide. Neen neen! Dansen, heel graag, hij danste heerlijk, maar had zij zich niet hoofdzakelijk met hem bemoeid, om haar neef ergernis te geven? Fedor, die slechts wijze raadgevingen en bertspingen voor had, en zich allijd veel met Marie bemoeide! En nu haar gedachten zich op Fedor richtten, zooals dikwijls gebeurde, voelde zij toch, dat zij met Ohlke geen liefdes- betrekkingen zou kunnen of mogen aan- knoopen. Zij zou niet naar het hunnebed gaan, zij wilde zich door hem niet laten kussen! Hij zou tevergeefs op haar wachten. Maar de zaak kwam haar toch steeds weer iu de gedachten. Zij vond zich zeer braaf, dat zij aan de verleiding weerstand bood. Kon zij toch maar alles aan Fedor zeggen, en zich dan door Fedor laten prij- zen! Grootvader vroeg op zekeren dag aan Hen drik, of hij niet eens aan trouwen dacht. Hij wist er wel eene voor hem, die vroo- lijk en gezond was en goed kon werken. Bij' deze woorden keek hij Hendrik eens van terzijde aan. „Ah", dacht deze, „grootvader staat aan mijn kant, dat is veel waard. Het hloed steeg hem naar het hoofd, maar hij verti ok geen spier in zijn gelaat en vroeg, of hij spoedig de haver zou kunnen maaien, wat grootvader daarvan dacht. Deze zeide, dat de tijd daarvoor spoedig a an b rail. En daar- bij dacht hij, de jongen laat zich niet be- praten. Al hield hij zich dom, toch heeft liij er wel lust in. Die mooie sterke men- schen passen bij elkaar. De oude hoopte. dat er nog wel iets zou van komen, en wat hij Marie wilde schenken, bleef dan in de familie. Op zekeren dag zeide hij„Kom, Marietje, ik zal je de pruimen eens laten zien, die de Beermans dit jaar krijgen." Hij legde, zooals hij gewend was geworden, zijn rech- terarm op haar schouders, zoodat haax- blond hoofd uit de kromming van den elle- boog vooruit stak, en bracht haar naar het gr as veld, achter het huis. Hendrik s zich schoorvoetend bij hen aan. De vruchtboomen waren goed beladen, alle vrucliten werden hier bij den warmen zonneschijn groot en rijp. De pruimen wer den blauw, de appels. kregen roode plek- ken, en de peren hingen in groote hoeveel- heid aan de takken. „Ik kan het bijna zdf niet gelooven, dat ik hier alles zoo heb zien groeien", zeide Marie met een lachend gezicht om zich heen ziend. „In Berlijn, waar de vruchten zoo duur zijn, heb ik ze altijd voor een groot wonder uit verre streken gebouden. Dikwijls. bracht oiom Hans een paar kersen of een peer voor mij mee. Ook Florian, mijn speelmakker, gaf mij wel eens iets, maar veel was, het niet, hoe heerlijk het mij ook smaakte." Florian, wie was dat?" vroeg de oude wantrouwend, en de jonge man aan haar sloot I waar andere zijde luisterde scherp toe. „Flori,an is de zoon van onzen liuisheer, een jaar jonger dan ik, een bleek, zwak ventje, maar een goede jongen", antwoordde zij onbeschroomd. Die woorden schenen haar beide geleiders te bevredigen. Daar de weg smaller werd, liet grootvader het meisje alleen vooruitgaan. Zij naderden nu het eind van den tuin, vanwaar men den molen in de verte kon zien. Het bruggetje over de beek lag voor hen, waar zooals haar moeder had geschre- ven de jonge boer haar, op dien laatsten avond voor haar vliuc'ht, met haar beminde had aangetroffen. Toen zij zoo in de nabij- heid van die plek kwam, werd haar hart zonderling ontroerd. Het levenslot van haar ouders, dat hier was beslist, hield al hare gedachten eenige oogenblikken bezig. Zij hoorde achter zich de beide mannen eenige woorden wisselen, maar zij sloeg daar geen acht op. Toen zij achter zich keek, was grootva der weg. Hendrik kwam bij haar, en zij keerde zich om. Met een lichte trilling in zijn stem zeide hij: „Grootvader wou naar huis." Langzaam liepen zij naast elkaar voort. Zij zwegen beiden, maar huime gedachten waren met elkaar bezig. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1915 | | pagina 1